Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 1 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:54 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sebastian Strandberg | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 28.71 | 1:02.47 | 1:37.95 | 2:11.97 | |||
2 | Martin Mathiesen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 29.51 | 1:02.02 | 1:36.35 | 2:12.46 | |||
3 | Martin Terp Olesen | 1994 | Struer Svømmeklub | 29.02 | 1:01.67 | 1:35.78 | 2:12.67 | |||
4 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 30.27 | 1:05.18 | 1:42.23 | 2:18.63 | |||
5 | Nour Hermiz | 1994 | Swim Team Esbjerg | 29.37 | 1:02.62 | 1:39.50 | 2:21.50 | |||
6 | Mark Bjerregaard | 1994 | Hvidovre Svømme Klub | 30.38 | 1:05.18 | 1:42.81 | 2:22.07 | |||
7 | Jakob Vodstrup | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 29.58 | 1:04.50 | 1:42.42 | 2:22.10 | |||
8 | Michael Danø | 1994 | Kolding SK | 30.41 | 1:07.46 | 1:46.92 | 2:26.49 | |||
9 | Martin Weberg | 1994 | Allerød Svømmeklub | 32.13 | 1:10.39 | 1:51.03 | 2:30.50 | |||
10 | Christian Oldenborg | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.91 | 1:08.58 | 1:49.66 | 2:31.93 | |||
11 | Niels Breum Hansen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 31.61 | 1:08.12 | 1:49.93 | 2:32.37 | |||
12 | Martin Dolang | 1994 | Greve Svømmeklub | 33.62 | 1:13.37 | 1:54.09 | 2:34.25 | |||
- | Nikolaj Satterup Hansen | 1994 | Gladsaxe Idræts Forening | DNS | ||||||
- | Rasmus Høgh Andersen | 1994 | Allerød Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 3, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 29.15 | 1:02.88 | 1:37.51 | 2:13.16 | |||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | Svømmeklubben Laksen | 30.57 | 1:05.12 | 1:40.56 | 2:18.26 | |||
3 | Thomas Pedersen | 1995 | Thisted Svømmeklub | 30.43 | 1:05.16 | 1:42.57 | 2:22.03 | |||
4 | Kevin Witt Christensen | 1995 | Herlev Svømning | 30.47 | 1:05.67 | 1:43.50 | 2:23.80 | |||
5 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.32 | 1:07.57 | 1:45.80 | 2:24.91 | |||
6 | Emil Kamuk Frederiksen | 1995 | Svømmeklubben Tempo | 32.74 | 1:10.74 | 1:49.50 | 2:28.81 | |||
7 | Jakob Vismann | 1995 | Hørsholm Svømmeforening | 32.31 | 1:08.63 | 1:47.48 | 2:29.39 | |||
8 | Anders Madsen | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.41 | 1:08.56 | 1:47.98 | 2:29.52 | |||
9 | Marcus Thøgersen | 1995 | Svømmeklubben S 68 | 31.16 | 1:08.27 | 1:48.44 | 2:31.21 | |||
10 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.97 | 1:09.95 | 1:52.05 | 2:36.88 | |||
11 | Ralf Dalby | 1995 | Silkeborg Svømmeklub | 31.43 | 1:11.54 | 1:57.12 | 2:40.59 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Gentofte Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 17:54 |