Resultater for Dansk Ã…rgangsmesterskab gruppe 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag 17.00
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | DÅM Gruppe 2 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 20:22 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub og Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-06-18 |
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alma Lundin | 1998 | 569 | 39.12 | 1:22.81 | 2:05.51 | 2:47.55 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Thea Schulze | 1998 | 533 | 39.70 | 1:22.69 | 2:06.61 | 2:51.24 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
3 | Amalie Mortensen | 1998 | 487 | 39.71 | 1:24.30 | 2:10.41 | 2:56.57 | |||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
4 | Ida Krogh Gøtzsche | 1998 | 477 | 42.25 | 1:28.06 | 2:14.17 | 2:57.78 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Alberte Sara Cornelius | 1998 | 477 | 39.51 | 1:24.32 | 2:11.93 | 2:57.80 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 459 | 41.77 | 1:27.42 | 2:14.65 | 2:59.99 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Signe Nielsen | 1998 | 454 | 40.75 | 1:27.09 | 2:14.14 | 3:00.69 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Isabel Mass | 1998 | 450 | 40.19 | 1:27.74 | 2:14.04 | 3:01.28 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mei Mei Dreyer | 1998 | 434 | 42.34 | 1:28.80 | 2:15.96 | 3:03.45 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
10 | Sofia Altoft | 1998 | 430 | 40.86 | 1:28.97 | 2:16.66 | 3:04.00 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
11 | Sara Cramon | 1998 | 427 | 42.67 | 1:29.50 | 2:16.70 | 3:04.38 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Caroline Erichsen | 1998 | 425 | 41.68 | 1:28.45 | 2:16.52 | 3:04.73 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Emma Gaardsted Andersen | 1998 | 423 | 41.26 | 1:27.99 | 2:16.37 | 3:05.01 | |||
Frederikssund Svømmeklu | ||||||||||
14 | Camilla Skrindo | 1998 | 421 | 42.34 | 1:29.41 | 2:17.80 | 3:05.24 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Veronika Storm | 1998 | 421 | 43.23 | 1:31.74 | 2:18.46 | 3:05.26 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Marie Louise L. Petersen | 1998 | 421 | 43.08 | 1:29.84 | 2:17.79 | 3:05.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Merle F. V. Christensen | 1998 | 418 | 42.99 | 1:29.88 | 2:17.54 | 3:05.78 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Rebecca Grønlund | 1998 | 402 | 43.17 | 1:31.36 | 2:20.52 | 3:08.12 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
19 | Tanja Lylloff | 1998 | 400 | 44.86 | 1:32.54 | 2:20.75 | 3:08.43 | |||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 391 | 42.29 | 1:30.33 | 2:19.67 | 3:09.90 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
21 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 378 | 43.35 | 1:32.38 | 2:22.22 | 3:12.03 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
22 | Signe Hauch | 1998 | 375 | 45.29 | 1:34.90 | 2:23.42 | 3:12.52 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
23 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 364 | 43.55 | 1:33.37 | 2:23.87 | 3:14.42 | |||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
24 | Silke Meyer | 1998 | 360 | 46.54 | 1:35.92 | 2:25.45 | 3:15.26 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Grandt | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 4, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Gunni | 1999 | 408 | 42.64 | 1:30.65 | 3:07.31 | ||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Simone H. Lauridsen | 1999 | 406 | 42.77 | 1:29.99 | 2:19.21 | 3:07.52 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Katrine B. Hansen | 1999 | 378 | 43.43 | 1:31.95 | 2:21.14 | 3:12.00 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
4 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 375 | 44.60 | 1:33.56 | 2:23.43 | 3:12.67 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Anna Bonde | 1999 | 363 | 42.77 | 1:31.85 | 2:22.84 | 3:14.73 | |||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicoline Christensen | 1999 | 356 | 45.29 | 1:36.02 | 2:28.53 | 3:16.01 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Emily Kay | 1999 | 349 | 45.58 | 1:35.55 | 2:26.37 | 3:17.19 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Anne Hjortsøe Petersen | 1999 | 338 | 45.42 | 1:36.12 | 2:28.03 | 3:19.39 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Astrid Delin | 1999 | 338 | 47.02 | 1:38.72 | 2:30.86 | 3:19.45 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 336 | 43.35 | 1:33.99 | 2:26.83 | 3:19.68 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Deirdre Ø. Hansen | 1999 | 335 | 46.03 | 1:36.08 | 2:27.92 | 3:19.87 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 329 | 46.35 | 1:37.63 | 2:30.01 | 3:21.20 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
13 | Sara Sylvest | 2000 | 325 | 45.64 | 1:37.71 | 2:30.22 | 3:21.98 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
14 | Elisabeth Lyngfeldt | 1999 | 318 | 46.74 | 1:39.70 | 3:23.47 | ||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
15 | Amanda Duus | 2000 | 316 | 44.81 | 1:36.38 | 2:31.06 | 3:23.99 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
16 | Astrid Ovesen | 1999 | 315 | 48.68 | 1:39.58 | 2:32.23 | 3:24.07 | |||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
17 | Johanne Laursen | 1999 | 315 | 46.36 | 1:38.14 | 2:31.28 | 3:24.21 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 306 | 46.45 | 1:38.89 | 2:33.40 | 3:26.04 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Amanda Leweson | 1999 | 305 | 46.23 | 1:41.19 | 2:34.18 | 3:26.42 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
20 | Sofie Strandby | 1999 | 302 | 45.52 | 1:38.29 | 2:32.29 | 3:27.11 | |||
Svømmeklubben Triton Ba | ||||||||||
21 | Julie Pavon Friis | 1999 | 301 | 46.43 | 1:38.75 | 2:33.36 | 3:27.12 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Celina Lohmann | 1999 | 300 | 46.04 | 1:39.16 | 2:34.28 | 3:27.43 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kas | ||||||||||
23 | Frederikke Asfeldt | 1999 | 295 | 47.98 | 1:41.51 | 2:35.74 | 3:28.60 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
24 | Karoline Lehmann | 1999 | 289 | 49.10 | 1:41.81 | 2:36.05 | 3:30.09 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Marie Eske | 1999 | 283 | 49.77 | 1:42.74 | 2:37.33 | 3:31.51 | |||
Randers GF Neptun | ||||||||||
26 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 272 | 49.20 | 1:43.89 | 2:39.54 | 3:34.29 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Anna Olesen | 1999 | 265 | 49.76 | 1:45.09 | 2:41.25 | 3:36.20 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
28 | Kathrine Clausen | 1999 | 265 | 49.07 | 1:45.48 | 2:40.64 | 3:36.27 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
29 | Agnes Esbjerg | 1999 | 253 | 49.96 | 1:47.03 | 2:43.56 | 3:39.57 | |||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
30 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 238 | 52.09 | 1:49.45 | 2:48.38 | 3:44.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Camilla Rasmussen | 1999 | 235 | 50.42 | 1:47.34 | 2:45.43 | 3:45.01 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
32 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 235 | 53.63 | 1:51.41 | 2:48.82 | 3:45.09 | |||
Slangerup Svømmeklub | ||||||||||
- | Ida Hansgaard | 1999 | DNS | |||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Top Jacobsen | 1999 | DSQ | asynkron arm v25 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | DSQ | sv på ryg v25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 18 juni 2010 |
Licens til Henrik's Svømmeforening | Udskriftstidspunkt | 20:22 |