Results for Haslev Vinter Cup 2020
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session 1
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Haslev Vinter Cup 2020 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 | |||
Stævne by | Haslev | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Haslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 11 januar 2020 |
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2009-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Pedersen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 44.51 | ||||||
2 | Mynte Skovager Sveigaard | 2009 | Køge Svømmeklub | 47.01 | ||||||
3 | Sophia Groth | 2010 | Værløse Svømmeklub | 50.60 | ||||||
4 | Clara Kristine Ingeborg Andersen | 2010 | Haslev Svømmeklub | 51.10 | ||||||
5 | Nanna Jensen | 2009 | Holbæk Svømme Klub | 54.43 | ||||||
6 | Victoria Amalie Mouritzen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 55.84 | ||||||
7 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 56.68 | ||||||
8 | Anna Bæch | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 57.14 | ||||||
9 | Karla Hemming Schaarup | 2009 | Ringsted Svømme Klub | 1:03.44 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Pedersen | 2007 | Køge Svømmeklub | 33.18 | ||||||
2 | Isabell Hansen | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.26 | ||||||
3 | Rebekka Roed | 2007 | Køge Svømmeklub | 34.72 | ||||||
4 | Amanda Liechti | 2008 | Køge Svømmeklub | 35.22 | ||||||
5 | Nynne Bugge | 2008 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.78 | ||||||
6 | Mette Roat Jørgensen | 2007 | Værløse Svømmeklub | 38.27 | ||||||
7 | Jasmin Freja Hansen Ünal | 2007 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 41.20 | ||||||
8 | Anna Møller | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 45.06 | ||||||
9 | Emilie Lyngfeldt Boholm | 2008 | Haslev Svømmeklub | 46.04 | ||||||
10 | Chilli Nordahl Thompson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 47.31 | ||||||
11 | Liv Maria Febres Andersen | 2008 | Ringsted Svømme Klub | 50.09 | ||||||
12 | Edith Seedorff | 2008 | Haslev Svømmeklub | 50.37 | ||||||
13 | Maja Burø Redke | 2007 | Ringsted Svømme Klub | 52.11 | ||||||
14 | Nicoline Johnson | 2008 | Svømmeklubben SHS Stevns | 55.01 | ||||||
- | Klara Ina Emilie Johansen | 2007 | Ringsted Svømme Klub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sisse Berg Olesen | 2005 | Haslev Svømmeklub | 30.21 | ||||||
2 | Signe Schnabelrauch | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.48 | ||||||
3 | Lærke Møller | 2005 | Haslev Svømmeklub | 34.10 | ||||||
4 | Liv Salhauge | 2005 | Værløse Svømmeklub | 34.93 | ||||||
5 | Amalie Helfelt | 2006 | Værløse Svømmeklub | 35.28 | ||||||
6 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 36.50 | ||||||
7 | Emma Haagen | 2006 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 38.94 | ||||||
8 | Viola Søbye | 2006 | Værløse Svømmeklub | 39.20 | ||||||
9 | Chili Fløe Jensen | 2006 | Ringsted Svømme Klub | 41.39 | ||||||
10 | Liva Sandholt-Nielsen | 2006 | Svømmeklubben SHS Stevns | 41.42 | ||||||
- | Anna Hjorth Christensen | 2006 | Køge Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Olivia Møller | 2004 | Køge Svømmeklub | 30.12 | ||||||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | Køge Svømmeklub | 31.87 | ||||||
3 | Julie Hansen Schilling | 2004 | Haslev Svømmeklub | 35.16 | ||||||
4 | Silja Nøhr Mortensen | 2003 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.65 | ||||||
5 | SIF Winther-Jensen | 2004 | Svømmeklubben SHS Stevns | 39.55 | ||||||
Løb 21, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emilia Høffer | 2001 | Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.64 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 11 januar 2020 |
Licens til Haslev Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:35 |