Resultater for SB Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | SB Cup 2020 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 | |||
Stævne by | Korsør | Udskriftstidspunkt | 14:58 | |||
Arrangør | Svøm Slagelse Korsør | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 marts 2020 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1921-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Petersen | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 28.07 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Duus | 2003 | Næstved IF | 29.25 | ||||||
2 | Agnes Barner Hansen | 2005 | Næstved IF | 29.44 | ||||||
3 | Kamille Lundberg | 2003 | Dragsholm Svømmeklub | 29.59 | ||||||
4 | Frederikke B. Hansen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 29.99 | ||||||
5 | Andrea Holm Sørensen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 30.18 | ||||||
6 | Katrine Mørkeberg | 2004 | Næstved IF | 30.61 | ||||||
7 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 30.78 | ||||||
8 | Liva Gydesen | 2005 | A6 | 31.22 | ||||||
9 | Julie Merl Larsen | 2005 | A6 | 31.27 | ||||||
10 | Thea Torndal Jensen | 2004 | Næstved IF | 31.32 | ||||||
11 | Freja Threms | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | 32.04 | ||||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.08 | ||||||
- | Karoline Holm Hilkjær | 2005 | Dragsholm Svømmeklub | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Skov Kragh | 2006 | A6 | 27.73 | ||||||
2 | Naya Høi Greve | 2007 | A6 | 28.58 | ||||||
3 | Katrine Hansen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 28.82 | ||||||
4 | SIF Bramm | 2006 | A6 | 28.85 | ||||||
5 | Emilie Wilms Jensen | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.69 | ||||||
6 | K-Lee Hansen | 2007 | A6 | 29.97 | ||||||
7 | Daniella Li West | 2006 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 30.03 | ||||||
8 | Iben Lund Nielsen | 2006 | Næstved IF | 30.48 | ||||||
9 | Freja Juul | 2006 | Næstved IF | 30.96 | ||||||
10 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.25 | ||||||
11 | Kattja Daniella Aggersbøl | 2007 | A6 | 31.29 | ||||||
12 | Leonora Franck | 2006 | Næstved IF | 31.30 | ||||||
13 | Anna Dietrichsen | 2006 | A6 | 31.40 | ||||||
14 | Lærke Stenholt Røpke | 2006 | A6 | 31.49 | ||||||
15 | Jasmin Kjærsgaard | 2006 | A6 | 31.88 | ||||||
16 | Klara Fris Ottosen | 2007 | Dragsholm Svømmeklub | 32.75 | ||||||
17 | Sophie Nielsen | 2006 | Dragsholm Svømmeklub | 33.20 | ||||||
18 | Merle Dahlmann | 2007 | Næstved IF | 36.26 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Johanne Højer | 2008 | A6 | 33.45 | ||||||
2 | Louise Olsen | 2008 | A6 | 33.53 | ||||||
3 | Silje Rasmussen | 2008 | A6 | 33.60 | ||||||
4 | Sofie Lykke | 2008 | A6 | 34.79 | ||||||
5 | Clara Munkholm Larsen | 2009 | Næstved IF | 35.75 | ||||||
6 | Martine Foged | 2009 | Næstved IF | 36.17 | ||||||
7 | Liv Frost Juhler | 2008 | A6 | 36.38 | ||||||
8 | Liva Heitmann Kjærulf | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 36.94 | ||||||
9 | Lucca Skaarup Ulnits Jensen | 2008 | Næstved IF | 37.43 | ||||||
10 | Josefine Nyegaard | 2008 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 38.16 | ||||||
11 | Caroline Munkholm | 2009 | Dragsholm Svømmeklub | 38.91 | ||||||
12 | Vigga Petersen | 2009 | Næstved IF | 40.04 | ||||||
13 | Sarah Rindum | 2009 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 40.29 | ||||||
14 | Bella Boysen | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 40.72 | ||||||
15 | Adrianna Pedersen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 42.87 | ||||||
16 | Gine Juul Martins | 2009 | Vordingborg Svømme Klub | 47.83 | ||||||
17 | Sophia Augustesen | 2009 | Slagelse Svømmeklub | 55.09 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2010-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rosa Pico | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 50.04 | ||||||
2 | Laura Keller Thorgrimson | 2010 | Slagelse Svømmeklub | 50.96 | ||||||
3 | Lærke Stengaard | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:01.47 | ||||||
4 | Annalaura R Svenstrup | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:11.93 | ||||||
5 | Caroline Vielsted | 2012 | Slagelse Svømmeklub | 1:20.77 | ||||||
6 | Silya Palle Pedersen | 2011 | Slagelse Svømmeklub | 1:26.98 | ||||||
- | Mynte Wisweh | 2013 | Slagelse Svømmeklub | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 07 marts 2020 |
Licens til Slagelse Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:58 |