Tulokset Vattenfall Swim Cup 2010 Morning SD
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 13 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Vattenfall Swim Cup 2010 (SD) | Print Date | 16 May 2010 | |||
Competition place | Esbjerg | Print Time | 22:30 | |||
Organizer | West Swim Esbjerg | |||||
Pool | 25m | |||||
Competition date | 2010-05-14 |
Event 13, 25m Freestyle Women, Heats 17 years and older |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Camilla Rasmussen | 1991 | 815 | 12.73 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
2 | Lovisa Klarén | 1992 | 792 | 12.85 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
3 | Line Præst Lauridsen | 1989 | 781 | 12.91 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Johanna Nyysti | 1984 | 772 | 12.96 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
5 | Jana Schellenberg | 1984 | 770 | 12.97 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
6 | Franka Klerner | 1992 | 743 | 13.13 | ||||||
Potsdamer Sv | ||||||||||
7 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 714 | 13.30 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Karin Kvarfordt | 1992 | 706 | 13.35 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
9 | Nina Vestergaard | 1992 | 692 | 13.44 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
10 | Cajsa Persson | 1992 | 667 | 13.61 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
11 | Josephine Dunger | 1987 | 648 | 13.74 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
12 | Ninni Olsson | 1992 | 645 | 13.76 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
13 | Sara Finati | 1992 | 634 | 13.84 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
14 | Amina Gummesson | 1993 | 629 | 13.88 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
15 | Ann-Christin Reske | 1988 | 626 | 13.90 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
15 | Heidi Hollænder | 1991 | 626 | 13.90 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
17 | Johanna Persson | 1992 | 623 | 13.92 | ||||||
S71 | ||||||||||
18 | Jeanette Jensen | 1993 | 618 | 13.96 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
19 | Julia Elert | 1992 | 617 | 13.97 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
20 | Johanna Wetterborg | 1992 | 613 | 14.00 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
21 | Julie Piihl Hansen | 1992 | 610 | 14.02 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
22 | Nina Mäkelä | 1993 | 609 | 14.03 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
23 | Sophie Wahsner | 1993 | 587 | 14.20 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Wencke Steensen | 1992 | 578 | 14.27 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
25 | Mareike Sophie Suhr | 1993 | 574 | 14.31 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
25 | Stine Rasmussen | 1992 | 574 | 14.31 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Emelie Axmar | 1993 | 558 | 14.44 | ||||||
S71 | ||||||||||
28 | Anne Brandt Nielsen | 1992 | 548 | 14.53 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
29 | Sarah Losensky | 1991 | 545 | 14.56 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
30 | Natasha Clausen | 1993 | 539 | 14.61 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
31 | Stefanie Domke | 1985 | 534 | 14.66 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
32 | Mathilde Kallesøe | 1993 | 526 | 14.73 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
33 | Anke Winkelmann | 1976 | 520 | 14.79 | ||||||
Sv Rotation Halle E.v. | ||||||||||
34 | Julia Westermann | 1992 | 511 | 14.87 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
35 | Julia Oldehaver | 1991 | 506 | 14.92 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
36 | Jana Scholz | 1993 | 503 | 14.95 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Alexandra Tomm | 1992 | 499 | 14.99 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
38 | Ida Lyngbeck Jensen | 1993 | 497 | 15.01 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
39 | Olivia Lindqvist | 1993 | 494 | 15.04 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
40 | Alja Huibers | 1991 | 488 | 15.10 | ||||||
de Waalstroom | ||||||||||
40 | Beatrice Rößler | 1993 | 488 | 15.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Line Sørensen | 1992 | 483 | 15.15 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
43 | Maria Schwenke | 1989 | 461 | 15.39 | ||||||
Sc Riesa | ||||||||||
44 | Louise Østergaard | 1991 | 450 | 15.52 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
45 | Felicia Svensson | 1992 | 425 | 15.82 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
46 | Mette Hansen | 1992 | 417 | 15.92 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
47 | Dana Beecken | 1992 | 410 | 16.01 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
48 | Marika Weigl | 1990 | 404 | 16.08 | ||||||
Sc Riesa | ||||||||||
49 | Josefine Broberg | 1990 | 401 | 16.13 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
50 | Catharina Beier | 1988 | 395 | 16.20 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
51 | Annika Jackisch | 1989 | 383 | 16.37 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
52 | Stephanie Vogt | 1989 | 376 | 16.47 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
53 | Jana Mangels | 1991 | 358 | 16.75 | ||||||
Wesselburn | ||||||||||
54 | Jannie Abildtrup | 1993 | 317 | 17.44 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
55 | Franziska Jaensch | 1992 | 300 | 17.77 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
- | Anna Lehrum | 1993 | DNS | |||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
- | Jannie Fogtmann | 1990 | DNS | |||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
Event 13, 25m Freestyle Women, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Juliane Reinhold | 1994 | 809 | 12.76 | ||||||
Ssg Leipzig | ||||||||||
2 | Lisa Atlas | 1995 | 779 | 12.92 | ||||||
Ssg Leipzig | ||||||||||
3 | Maria Madsen | 1995 | 758 | 13.04 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
4 | Erica Ydesand | 1994 | 746 | 13.11 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
5 | Elin Kvarnemar | 1995 | 713 | 13.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
6 | Josefiina Välimäki | 1995 | 695 | 13.42 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
7 | Josephine Klose | 1995 | 694 | 13.43 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Melina Vihdanmäki | 1995 | 692 | 13.44 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
9 | Amanda Åström | 1994 | 686 | 13.48 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
9 | Lisa Rigby | 1994 | 686 | 13.48 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
11 | Ida Louise Steffensen | 1995 | 676 | 13.55 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
12 | Michelle Icka Christensen | 1995 | 671 | 13.58 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Yasmin Saud Abdulkadir | 1994 | 670 | 13.59 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
14 | Salina Sinkwitz | 1995 | 667 | 13.61 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
15 | Irene Porschhöfer | 1994 | 659 | 13.66 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
16 | Natalia Holm | 1995 | 651 | 13.72 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Linnéa Rydberg | 1994 | 648 | 13.74 | ||||||
Stockholms Kappsimnings | ||||||||||
18 | Elin Palmqvist | 1995 | 640 | 13.80 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
19 | Pernille Christiansen | 1995 | 631 | 13.86 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
20 | Marie Voigt Lauridsen | 1995 | 629 | 13.88 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
21 | Laura Tolvanen | 1994 | 626 | 13.90 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
22 | Tenna Holm | 1995 | 619 | 13.95 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
23 | Lisa Remke | 1995 | 611 | 14.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Rea Kalantzis | 1995 | 611 | 14.01 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
25 | Signe V. Henriksen | 1994 | 606 | 14.05 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
26 | Caroline Andersson-Ekströ | 1994 | 601 | 14.09 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
27 | Ida Laurén | 1994 | 588 | 14.19 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
28 | Sabrina Tastler | 1995 | 580 | 14.26 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
29 | Cecilia Johansson | 1995 | 577 | 14.28 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
30 | Emma Fredriksson | 1994 | 576 | 14.29 | ||||||
S71 | ||||||||||
31 | Carina Mohr | 1995 | 575 | 14.30 | ||||||
Tura Meldorf | ||||||||||
32 | Julia Westholm | 1994 | 574 | 14.31 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
32 | Levke Steensen | 1994 | 574 | 14.31 | ||||||
Tsv Rotweiß Niebüll | ||||||||||
34 | Amilia Gummesson | 1995 | 572 | 14.32 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
35 | Merle Stöver | 1994 | 570 | 14.34 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
36 | Cille Dahl Kragh | 1994 | 564 | 14.39 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
37 | Julia Ekeroth | 1994 | 559 | 14.43 | ||||||
S71 | ||||||||||
38 | Christine Jørgensen | 1995 | 558 | 14.44 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
39 | Stephanie Mäder | 1994 | 554 | 14.48 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Ulrike Büttner | 1995 | 551 | 14.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
40 | Vanessa Petzold | 1995 | 551 | 14.50 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
42 | Nina Michahelles | 1994 | 542 | 14.58 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
43 | Nadja Christiansen | 1995 | 531 | 14.68 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
44 | Frida Isaksson | 1994 | 529 | 14.70 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
45 | Sofie Grønlund | 1995 | 521 | 14.78 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
46 | Amanda Movahed | 1994 | 520 | 14.79 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
47 | Annemarie Agostinho | 1995 | 515 | 14.83 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
47 | Annika Struve | 1995 | 515 | 14.83 | ||||||
Schwimmfreunde Meckelfe | ||||||||||
49 | Lisa-Marie Karusseit | 1994 | 508 | 14.90 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
50 | Luna Demmers | 1994 | 506 | 14.92 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
51 | Jacqueline Elna Taudien | 1994 | 503 | 14.95 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
52 | Jennifer Ryrbo | 1995 | 499 | 14.99 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
52 | Pia Du Puits | 1994 | 499 | 14.99 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
54 | Sophie Zörle | 1994 | 497 | 15.01 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
55 | Swantje Eggers | 1994 | 495 | 15.03 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
56 | Arlett Dix | 1995 | 493 | 15.05 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
57 | Janina Heinemann | 1995 | 490 | 15.08 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
58 | Britt Reincke | 1995 | 489 | 15.09 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
59 | Meike-Vanessa Gläsel | 1994 | 487 | 15.11 | ||||||
Sv Rotation Halle E.v. | ||||||||||
60 | Helene Siggaard | 1995 | 482 | 15.16 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
61 | Pernille Sigaard | 1994 | 481 | 15.18 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
62 | Jennifer Karlsson | 1994 | 476 | 15.23 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
63 | Vanessa Cleve | 1994 | 471 | 15.28 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
64 | Johanna Westholm | 1995 | 466 | 15.34 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
65 | Charlotte Risager | 1994 | 463 | 15.37 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
66 | Laura Zörle | 1994 | 456 | 15.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
67 | Anne Bredegaard | 1995 | 451 | 15.51 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
67 | Patricia Jäckle | 1995 | 451 | 15.51 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
69 | Jo-Ann Rohde | 1995 | 447 | 15.55 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
70 | Anna Lissner | 1995 | 445 | 15.57 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
71 | Felicia Haraldsson | 1995 | 439 | 15.64 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
72 | Nanna Wilenski | 1995 | 436 | 15.68 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
73 | Liv Conje | 1994 | 435 | 15.69 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
74 | Amalie Bøgebjerg | 1995 | 429 | 15.76 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
75 | Nina Ibsen | 1995 | 421 | 15.87 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
76 | Kimberley Thiele | 1994 | 417 | 15.92 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
77 | Marika Holmefalk | 1995 | 412 | 15.98 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
78 | Simone Auze | 1995 | 410 | 16.00 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
79 | Camilla Johansen | 1994 | 404 | 16.08 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
80 | Tilbe Kaya | 1995 | 402 | 16.11 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
81 | Sara Rainer | 1994 | 395 | 16.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
82 | Julia Lundgreen Tarp | 1994 | 391 | 16.26 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
83 | Katrin Enz | 1995 | 390 | 16.27 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
84 | Terese Nilsson | 1994 | 383 | 16.37 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
85 | Ines Thalmann | 1995 | 367 | 16.61 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
86 | Louise Andreasen | 1995 | 353 | 16.83 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
87 | Jördis Mangels | 1994 | 351 | 16.86 | ||||||
Wesselburn | ||||||||||
88 | Valentina Härter | 1995 | 318 | 17.42 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
89 | Rebecka Bengtsson | 1994 | 315 | 17.48 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
90 | Camilla Guldager | 1994 | 314 | 17.50 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
91 | Merle Mangels | 1994 | 309 | 17.58 | ||||||
Wesselburn | ||||||||||
92 | Ditte A. Christiansen | 1995 | 306 | 17.65 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
93 | Solveig Mahrt | 1994 | 265 | 18.52 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
- | Laura Jeppesen | 1995 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Maike Peemöller | 1995 | DNS | |||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
- | Malene Andersen | 1995 | DNS | |||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
- | Mette Siggaard | 1995 | DNS | |||||||
Delta Svøm | ||||||||||
- | Nina Lehrum | 1995 | DNS | |||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
- | Lynn Bornhöft | 1995 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
Event 13, 25m Freestyle Women, Heats 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 746 | 13.11 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christin Heina | 1996 | 665 | 13.62 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
3 | Essi Schrey | 1996 | 644 | 13.77 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Anu Bergström | 1996 | 638 | 13.81 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
5 | Juulia Jaakkola | 1996 | 635 | 13.83 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
6 | Merve Köse | 1996 | 622 | 13.93 | ||||||
Csv Berlin | ||||||||||
7 | Sonja Armio | 1996 | 621 | 13.94 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
8 | Julia Aschenbrenner | 1996 | 615 | 13.98 | ||||||
Berliner Tsc | ||||||||||
9 | Leona Kenskov | 1996 | 611 | 14.01 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Emma Fugl Rasmussen | 1996 | 601 | 14.09 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Nellie Järvinen | 1996 | 601 | 14.09 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
12 | Matilde Schrøder | 1996 | 596 | 14.13 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nike Kruners | 1996 | 587 | 14.20 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
14 | Savannah Åstrand | 1996 | 582 | 14.24 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
15 | Jenni Ranki | 1996 | 575 | 14.30 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
16 | Liisa Rannikko | 1996 | 543 | 14.57 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
17 | Ida Schütt | 1996 | 542 | 14.58 | ||||||
Dragør Svømmeklub | ||||||||||
18 | Natalie Wunderlich | 1996 | 532 | 14.67 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
19 | Mai Hansen | 1996 | 520 | 14.79 | ||||||
Støvring Svømmeklub Pin | ||||||||||
20 | Laura Schüler | 1996 | 498 | 15.00 | ||||||
Kaltenkirchner Ts | ||||||||||
21 | Rikke Willumsen | 1996 | 496 | 15.02 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
22 | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | 490 | 15.08 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
23 | Josepha Glück | 1996 | 489 | 15.09 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
24 | Famke Geißler | 1996 | 481 | 15.17 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
25 | Lydia Jache | 1996 | 481 | 15.18 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
26 | Anna Pii Hjørne | 1996 | 469 | 15.30 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
27 | Ina Scholz | 1996 | 466 | 15.34 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Linnea Kobel | 1996 | 463 | 15.37 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
29 | Frida Folkestad | 1996 | 460 | 15.40 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
30 | Maxi Seifert | 1996 | 458 | 15.42 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
31 | Filippa Edfast | 1996 | 456 | 15.45 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
32 | Tatiana Amurugam | 1996 | 454 | 15.47 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
33 | Anna Luna Lind | 1996 | 452 | 15.49 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
34 | Amalie Rasmussen | 1996 | 451 | 15.50 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
34 | Anne Henriksen | 1996 | 451 | 15.50 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
36 | Lucie Rautmann | 1996 | 451 | 15.51 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
37 | Anika Kirchhof | 1996 | 447 | 15.55 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
37 | Sophia-Isabel Millfahrt | 1996 | 447 | 15.55 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
39 | Nanna Delfs Mortensen | 1996 | 413 | 15.96 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
39 | Vivienne-Stella Schneider | 1996 | 413 | 15.96 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
41 | Emelie Karlsson | 1996 | 411 | 15.99 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
42 | Lena Meisner | 1996 | 396 | 16.19 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Emma Ask Tossell | 1996 | 384 | 16.36 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
44 | Malina Zentawer | 1996 | 376 | 16.47 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
45 | Frida Ekstrand | 1996 | 365 | 16.64 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
46 | Christina Kühn | 1996 | 358 | 16.74 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
47 | Lea Biedermann | 1996 | 355 | 16.80 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
48 | Rikke Thøgersen | 1996 | 348 | 16.90 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
49 | Emma Josefsen | 1996 | 348 | 16.91 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
50 | Magdalena Holmefalk | 1996 | 340 | 17.03 | ||||||
Varberg-Falkenberg Sim | ||||||||||
51 | Isabella Schmidt | 1996 | 338 | 17.07 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
52 | Liv Elsen | 1996 | 317 | 17.43 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
53 | Stina Isabell Hahn | 1996 | 315 | 17.47 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
54 | Toni Katharina Herre | 1996 | 264 | 18.54 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
55 | Vera Munz | 1996 | 263 | 18.55 | ||||||
Tvv Neu Wulmstorf | ||||||||||
56 | Sara Hansen | 1996 | 112 | 24.63 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Sylvia Gorzolla | 1996 | DNS | |||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
Event 13, 25m Freestyle Women, Heats 13 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 691 | 13.45 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
2 | Rikke Svejgård Nielsen | 1997 | 667 | 13.61 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Laura Mäki | 1997 | 625 | 13.91 | ||||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
4 | Martha Meilstrup | 1997 | 610 | 14.02 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mari-Louise Tran | 1997 | 595 | 14.14 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
5 | Paulina Wiklund-Nilsson | 1997 | 595 | 14.14 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Natalie Schumacher | 1997 | 581 | 14.25 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Sally Lindner | 1997 | 572 | 14.32 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
9 | Diana Burger | 1997 | 541 | 14.59 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Caroline Oxholm | 1997 | 532 | 14.67 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lisa Geissler | 1997 | 522 | 14.77 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
12 | Hanna Centerdal | 1997 | 517 | 14.81 | ||||||
Sösdala Simsällskap | ||||||||||
13 | Katharina Rimatzki | 1997 | 512 | 14.86 | ||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
14 | Jonna Nordström | 1997 | 495 | 15.03 | ||||||
S71 | ||||||||||
15 | Ebba Persson | 1997 | 489 | 15.09 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
16 | Caroline Skovdrup Jensen | 1997 | 479 | 15.20 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
17 | Celilia Højbjerg | 1997 | 476 | 15.23 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
18 | Sabrina Brzezinski | 1997 | 474 | 15.25 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
19 | Anna Heuer | 1997 | 470 | 15.29 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
20 | Luise Brinster | 1997 | 464 | 15.36 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Katrine Larsen | 1997 | 456 | 15.45 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
22 | Luise Donat | 1997 | 455 | 15.46 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
23 | Tove Persson Bivall | 1997 | 449 | 15.53 | ||||||
S71 | ||||||||||
24 | Joelle Bernard | 1997 | 444 | 15.59 | ||||||
Sv Eidelstedt Hamburg | ||||||||||
25 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 443 | 15.60 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie Boel Torp | 1997 | 440 | 15.63 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
27 | Simone Glewitzky | 1997 | 432 | 15.73 | ||||||
Lsv "delphin 1990" E.v. | ||||||||||
28 | Kirstine Theilgaard | 1997 | 431 | 15.74 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
29 | Klara Andersson | 1997 | 426 | 15.80 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
30 | Helena Lissner | 1997 | 425 | 15.81 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
31 | Anna Pedersen | 1997 | 404 | 16.09 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
32 | Anna Sofie Poulsen | 1997 | 387 | 16.31 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Jule Reuß | 1997 | 385 | 16.34 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
34 | Lucia Neumann | 1997 | 378 | 16.45 | ||||||
Hamburger Sc | ||||||||||
35 | Cecilie Aabo Andersen | 1997 | 364 | 16.66 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
36 | Christina Johansen | 1997 | 351 | 16.86 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
36 | Clara Brøndum | 1997 | 351 | 16.86 | ||||||
Odder IGF | ||||||||||
38 | Giuliana Peter | 1997 | 348 | 16.91 | ||||||
Sc Seevetal | ||||||||||
38 | Johanna Schierloh | 1997 | 348 | 16.91 | ||||||
Sv Neptun Kiel | ||||||||||
40 | Sophia Møller | 1997 | 345 | 16.96 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
41 | Jessica Svensson | 1997 | 340 | 17.03 | ||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
42 | Ebba Elander | 1997 | 334 | 17.13 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
43 | Pernille Aaberg | 1997 | 313 | 17.52 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
44 | Annika Maciag | 1997 | 301 | 17.74 | ||||||
Sv Rotation Halle E.v. | ||||||||||
45 | Trine Kruse Kristensen | 1997 | 296 | 17.84 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
46 | Emilie Sondrup Andersen | 1997 | 291 | 17.94 | ||||||
Aars Svømmeklub | ||||||||||
- | Anna-Lena Harders | 1997 | DNS | |||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
- | Camilla Matthiesen | 1997 | DNS | |||||||
Skærbæk Svømmeklub | ||||||||||
- | Kathrine Trøster | 1997 | DNS | |||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
- | Monica Aloysius | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
Event 13, 25m Freestyle Women, Heats 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | Finish | Status | ||||
Club | ||||||||||
1 | Emilia Lüders | 1998 | 634 | 13.84 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Elisabeth Grösel | 1998 | 610 | 14.02 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
3 | Caroline Erichsen | 1998 | 607 | 14.04 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pauline Klose | 1998 | 600 | 14.10 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
5 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | 576 | 14.29 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
6 | Sofie Klügel | 1998 | 521 | 14.78 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
7 | Pauline Fischer | 1998 | 516 | 14.82 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
8 | Maike Fiebelkorn | 1998 | 513 | 14.85 | ||||||
Schwimmfreunde Meckelfe | ||||||||||
9 | Victoria Ruhmland | 1998 | 509 | 14.89 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
10 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 494 | 15.04 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | 485 | 15.13 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Nadine Westermann | 1998 | 471 | 15.28 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
13 | Jessica Jönsson | 1998 | 469 | 15.30 | ||||||
S71 | ||||||||||
13 | Susanne Reeg | 1998 | 469 | 15.30 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
15 | Alina Czorny | 1998 | 468 | 15.31 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
16 | Kaja Kristin Fünderich | 1998 | 458 | 15.42 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
17 | Anna Melech | 1998 | 456 | 15.45 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
18 | Louise Friis | 1998 | 452 | 15.49 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jasmin Troschier | 1998 | 446 | 15.56 | ||||||
Esv Frankfurt(oder) 48 | ||||||||||
20 | Jessie Oswald | 1998 | 445 | 15.57 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
21 | Luise Gerlach | 1998 | 442 | 15.61 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
22 | Miranda Orajärvi | 1998 | 435 | 15.69 | ||||||
Osby Simsällskap | ||||||||||
23 | Kristin Blach Petersen | 1998 | 432 | 15.73 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
24 | Ninwa Somi | 1998 | 429 | 15.76 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
25 | Jessica Chen | 1998 | 426 | 15.80 | ||||||
S71 | ||||||||||
26 | Christina Blaaberg | 1998 | 421 | 15.86 | ||||||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
27 | Vanessa Krenkel | 1998 | 407 | 16.05 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
28 | Alice Edfast | 1998 | 391 | 16.26 | ||||||
Simsällskapet Delfin | ||||||||||
29 | Sissi Lebeck | 1998 | 387 | 16.31 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
30 | Caroline Beck | 1998 | 382 | 16.39 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Michelle Hansen | 1998 | 360 | 16.71 | ||||||
Skive Svømmeklub Poseid | ||||||||||
32 | Sissy Rößler | 1998 | 356 | 16.77 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
33 | Emily Krontoft | 1998 | 353 | 16.83 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Sina-Sophie Cetkowski | 1998 | 349 | 16.88 | ||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
35 | Laura Windisch | 1998 | 344 | 16.97 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
36 | Kyra Boxberger | 1998 | 343 | 16.99 | ||||||
Osc Bremerhaven | ||||||||||
37 | Liselotte Baxter | 1998 | 338 | 17.07 | ||||||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
38 | Theresa Matzat | 1998 | 336 | 17.11 | ||||||
Ssv 70 Halle-Neustadt | ||||||||||
39 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 326 | 17.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
40 | Helena Rasmussen | 1998 | 325 | 17.30 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
41 | Frederikke Christiansen | 1998 | 316 | 17.45 | ||||||
Hobro Svømmeklub | ||||||||||
42 | Jenny Wittig | 1998 | 309 | 17.58 | ||||||
Team Westsachsen | ||||||||||
43 | Anne Sofie Jørgensen | 1998 | 294 | 17.89 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
44 | Rieke Warnecke | 1998 | 282 | 18.14 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
45 | Liza Laurine Biedermann | 1998 | 275 | 18.29 | ||||||
Tsv Over/bullenhausen | ||||||||||
46 | Nikoline Hvolgaard | 1998 | 257 | 18.69 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
47 | Hanna Whitfield | 1998 | 242 | 19.09 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
48 | Julie P. Pedersen | 1998 | 239 | 19.16 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
49 | Sandra Kjeldsen | 1998 | 237 | 19.20 | ||||||
Rødding Svømmeklub | ||||||||||
50 | Anna Pantulin | 1998 | 227 | 19.49 | ||||||
Tyresö Simsällskap | ||||||||||
51 | Agnes Stærke | 1998 | 204 | 20.19 | ||||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
52 | Ronja Isert | 1998 | 146 | 22.56 | ||||||
Ahrensburger Tsv | ||||||||||
53 | Cecilie Larsen | 1998 | 124 | 23.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Anne Richter | 1998 | DNS | |||||||
Mtv Itzehoe | ||||||||||
- | Lea Mohr | 1998 | DNS | |||||||
Preetzer Tsv | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 16 May 2010 |
Licensed to: West Swim Esbjerg | Print Time | 22:30 |