Tulokset KemTu-uinnit 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:26 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
10:26 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:26 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
10:26 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:39 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
430 |
33.72 |
1:10.69 |
1:49.62 |
|
2:27.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Lappalainen |
2007 |
|
411 |
35.25 |
1:14.16 |
1:52.98 |
|
2:29.48 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
402 |
33.63 |
1:12.00 |
1:52.22 |
|
2:30.51 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:30.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
396 |
33.64 |
1:12.39 |
1:52.55 |
|
2:31.28 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
348 |
35.61 |
1:16.27 |
1:57.75 |
|
2:38.03 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:46.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iina Pasuri |
2007 |
|
335 |
34.39 |
1:14.11 |
1:57.13 |
|
2:40.04 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
2:45.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aino Kauppinen |
2006 |
|
301 |
36.50 |
1:18.08 |
2:02.09 |
|
2:45.82 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:55.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heini Kela |
2009 |
|
240 |
39.92 |
1:26.63 |
2:13.73 |
|
2:58.76 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida Niemi |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
|
636 |
30.63 |
1:02.42 |
1:35.42 |
|
2:09.26 |
|
|
Oulun Lohet |
2:12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
544 |
30.82 |
1:04.42 |
1:39.65 |
|
2:16.16 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
506 |
32.38 |
1:06.87 |
1:42.92 |
|
2:19.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
407 |
34.75 |
1:12.44 |
1:51.75 |
|
2:29.98 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:30.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Aikio |
2004 |
|
384 |
34.18 |
1:13.01 |
1:53.31 |
|
2:32.88 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:31.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
348 |
34.80 |
1:14.38 |
1:57.01 |
|
2:37.98 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:34.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
230 |
37.93 |
1:24.05 |
2:13.18 |
|
3:01.33 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Elina Koskela |
2005 |
|
194 |
39.79 |
1:28.13 |
2:20.28 |
|
3:11.84 |
|
|
Vieskan Uimarit |
3:21.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:39 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
377 |
31.25 |
1:05.74 |
1:41.79 |
|
2:17.49 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:25.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
309 |
32.03 |
1:09.11 |
1:48.09 |
|
2:26.91 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:34.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
|
261 |
34.64 |
1:13.56 |
1:54.64 |
|
2:35.38 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
2:44.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
|
217 |
39.02 |
1:21.50 |
2:05.47 |
|
2:45.23 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:02.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Veeti Riskilä |
2007 |
|
214 |
36.80 |
1:19.87 |
2:03.96 |
|
2:46.01 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
2:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Henri Heiskanen |
2007 |
|
204 |
37.58 |
1:20.67 |
2:05.66 |
|
2:48.76 |
|
|
Kemin Uimaseura |
3:00.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
|
132 |
42.00 |
1:32.35 |
2:24.56 |
|
3:15.07 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
109 |
44.47 |
1:37.78 |
2:33.31 |
|
3:27.66 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
358 |
30.65 |
1:05.53 |
1:42.92 |
|
2:19.94 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Multanen |
1959 |
|
213 |
36.79 |
1:18.57 |
2:02.26 |
|
2:46.15 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:51.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Timo Räisänen |
1977 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riialiina Kiljala |
2008 |
|
397 |
39.43 |
|
|
|
1:25.29 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:23.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lina Juutilainen |
2007 |
|
352 |
41.91 |
|
|
|
1:28.78 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:29.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Armi Tavi |
2007 |
|
325 |
13.96 |
|
|
|
1:31.15 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:31.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iina Pasuri |
2007 |
|
306 |
44.78 |
|
|
|
1:32.97 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:35.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
300 |
45.35 |
|
|
|
1:33.65 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:36.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anni Lämpsä |
2008 |
|
258 |
44.58 |
|
|
|
1:38.39 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:38.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kiia Ärväs |
2007 |
|
234 |
48.61 |
|
|
|
1:41.66 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:42.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Seela Heiskanen |
2007 |
|
209 |
51.23 |
|
|
|
1:45.49 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Iida Niemi |
2008 |
|
201 |
51.22 |
|
|
|
1:46.93 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:52.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
200 |
51.16 |
|
|
|
1:47.12 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Nella Jäärni |
2007 |
|
194 |
50.20 |
|
|
|
1:48.20 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida Eskola |
2008 |
|
161 |
53.31 |
|
|
|
1:55.06 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:56.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Juulia Koskela |
2009 |
|
139 |
56.45 |
|
|
|
2:01.03 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:12.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Koskela |
2007 |
|
122 |
1:01.07 |
|
|
|
2:06.41 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
513 |
36.65 |
|
|
|
1:18.29 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
|
484 |
39.02 |
|
|
|
1:19.85 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
369 |
40.48 |
|
|
|
1:27.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:25.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
152 |
47.49 |
|
|
|
1:44.19 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:54.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
118 |
53.90 |
|
|
|
1:53.37 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:56.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristian Juutilainen |
2008 |
|
116 |
52.08 |
|
|
|
1:53.80 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iivari Tihinen |
2009 |
|
72 |
1:05.07 |
|
|
|
2:13.21 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:14.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aleksi Kallioinen |
2009 |
|
68 |
1:03.76 |
|
|
|
2:16.02 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Junttari |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:41.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Weeti Niemi |
2006 |
|
281 |
39.84 |
|
|
|
1:24.90 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:25.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:55.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
513 |
32.44 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
458 |
34.53 |
|
|
|
1:12.11 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Timo Räisänen |
1977 |
|
235 |
42.59 |
|
|
|
1:30.06 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
208 |
42.94 |
|
|
|
1:33.82 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:41 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 11 - 14 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 15 - 24 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät 25 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nina Ilola |
1995 |
|
619 |
|
|
|
|
27.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sini Niemi |
1993 |
|
515 |
|
|
|
|
29.00 |
|
|
Tornion Uimaseura |
29.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:41 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:30 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
18:30 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:42 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
114 |
|
|
|
|
41.75 |
|
|
Vieskan Uimarit |
42.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niila Moilanen |
2011 |
|
51 |
|
|
|
|
54.54 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Koskela |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vieskan Uimarit |
44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 11 - 14 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 15 - 24 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 25 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Multanen |
1959 |
|
254 |
|
|
|
|
32.05 |
|
|
Tornion Uimaseura |
31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Timo Räisänen |
1977 |
|
253 |
|
|
|
|
32.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
30.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:42 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
18:31 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
18:31 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
511 |
33.73 |
1:14.53 |
1:59.07 |
|
2:35.85 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
449 |
37.50 |
1:19.59 |
2:04.87 |
|
2:42.60 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:45.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
404 |
37.36 |
1:22.27 |
2:11.95 |
|
2:48.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:01.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Lappalainen |
2007 |
|
399 |
37.24 |
1:23.00 |
2:11.14 |
|
2:49.24 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riialiina Kiljala |
2008 |
|
396 |
37.08 |
1:22.17 |
2:12.51 |
|
2:49.62 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
381 |
38.45 |
1:21.58 |
2:11.85 |
|
2:51.86 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iina Pasuri |
2007 |
|
336 |
41.83 |
1:29.83 |
2:20.49 |
|
2:59.12 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
2:58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Kauppinen |
2006 |
|
275 |
44.46 |
1:31.40 |
2:28.79 |
|
3:11.43 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:13.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anni Lämpsä |
2008 |
|
228 |
49.54 |
1:42.00 |
2:38.13 |
|
3:23.88 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Minerva Sorvisto |
2007 |
|
221 |
48.09 |
1:43.43 |
2:42.76 |
|
3:25.78 |
|
|
Vieskan Uimarit |
3:16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
375 |
38.21 |
1:21.85 |
2:16.26 |
|
2:52.70 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
364 |
39.11 |
1:22.73 |
2:14.49 |
|
2:54.39 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:52.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
238 |
41.95 |
1:31.07 |
2:32.86 |
|
3:20.89 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:17.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:28 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
351 |
35.14 |
1:15.90 |
2:02.59 |
|
2:38.11 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:37.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
312 |
36.48 |
1:16.77 |
2:06.48 |
|
2:44.34 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:52.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
|
241 |
42.41 |
1:28.40 |
2:20.46 |
|
2:59.22 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
3:06.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
|
189 |
43.89 |
1:32.69 |
2:30.92 |
|
3:14.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
747 |
27.37 |
57.42 |
1:33.58 |
|
2:02.90 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:03.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
551 |
31.08 |
1:05.17 |
1:45.54 |
|
2:16.00 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
451 |
31.67 |
1:11.74 |
1:52.11 |
|
2:25.39 |
|
|
Kemin Uimaseura |
2:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
326 |
34.86 |
1:16.16 |
2:03.00 |
|
2:42.08 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:28 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:28 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
377 |
35.53 |
|
|
|
1:16.20 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:22.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
211 |
43.04 |
|
|
|
1:32.44 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:40.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Armi Tavi |
2007 |
|
194 |
40.28 |
|
|
|
1:35.06 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
179 |
46.13 |
|
|
|
1:37.50 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
494 |
32.14 |
|
|
|
1:09.63 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:08.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
|
398 |
34.34 |
|
|
|
1:14.79 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Niemi |
1993 |
|
571 |
30.94 |
|
|
|
1:06.33 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:03.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
455 |
32.49 |
|
|
|
1:11.54 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:12.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Noora Aikio |
2004 |
|
292 |
37.96 |
|
|
|
1:22.93 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:22.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Saana Näsi |
2004 |
|
289 |
36.20 |
|
|
|
1:23.26 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:21.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:28 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:29 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Junttari |
2007 |
|
124 |
43.92 |
|
|
|
1:37.01 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:30.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
96 |
50.48 |
|
|
|
1:45.76 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:43.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
434 |
30.01 |
|
|
|
1:04.02 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:01.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
376 |
31.06 |
|
|
|
1:07.11 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
184 |
38.19 |
|
|
|
1:25.09 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:29 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:32 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 4X25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:32 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:01 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
Laji 17, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:01 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Lappalainen |
2007 |
|
383 |
36.85 |
|
|
|
1:19.46 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:26.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lina Juutilainen |
2007 |
|
368 |
37.12 |
|
|
|
1:20.57 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:24.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Armi Tavi |
2007 |
|
322 |
39.81 |
|
|
|
1:24.21 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:22.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
300 |
40.55 |
|
|
|
1:26.21 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:25.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
272 |
41.33 |
|
|
|
1:29.03 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:30.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiia Ärväs |
2007 |
|
272 |
43.14 |
|
|
|
1:29.04 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:30.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minerva Sorvisto |
2007 |
|
264 |
43.95 |
|
|
|
1:29.93 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:37.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Lämpsä |
2008 |
|
250 |
45.72 |
|
|
|
1:31.59 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:40.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nella Jäärni |
2007 |
|
230 |
44.83 |
|
|
|
1:34.23 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:40.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Moona Leinonen |
2008 |
|
221 |
45.55 |
|
|
|
1:35.41 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:43.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Iida Niemi |
2008 |
|
216 |
46.45 |
|
|
|
1:36.18 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Seela Heiskanen |
2007 |
|
200 |
48.42 |
|
|
|
1:38.62 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Emma Koskela |
2007 |
|
145 |
51.77 |
|
|
|
1:49.70 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:55.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
|
104 |
55.89 |
|
|
|
2:02.45 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:02.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
536 |
33.46 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:11.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
|
497 |
34.88 |
|
|
|
1:12.86 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
488 |
32.70 |
|
|
|
1:13.31 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:13.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Pinja Junttari |
2006 |
|
445 |
35.82 |
|
|
|
1:15.59 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
395 |
37.58 |
|
|
|
1:18.67 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:20.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
388 |
36.89 |
|
|
|
1:19.15 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anna Kortesalmi |
2006 |
|
307 |
36.08 |
|
|
|
1:25.56 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aino Kauppinen |
2006 |
|
280 |
41.57 |
|
|
|
1:28.17 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
269 |
40.11 |
|
|
|
1:29.36 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:26.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elina Koskela |
2005 |
|
157 |
49.45 |
|
|
|
1:46.82 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:54.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
|
629 |
31.18 |
|
|
|
1:07.36 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nina Ilola |
1995 |
|
629 |
30.53 |
|
|
|
1:07.38 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Niemi |
1993 |
|
549 |
32.31 |
|
|
|
1:10.51 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
458 |
34.33 |
|
|
|
1:14.90 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
396 |
36.32 |
|
|
|
1:18.59 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Saana Näsi |
2004 |
|
387 |
37.57 |
|
|
|
1:19.21 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:21.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:02 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
|
217 |
39.05 |
|
|
|
1:24.44 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
187 |
41.33 |
|
|
|
1:28.72 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Veeti Riskilä |
2007 |
|
182 |
40.54 |
|
|
|
1:29.55 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henri Heiskanen |
2007 |
|
177 |
41.56 |
|
|
|
1:30.25 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:31.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Reetu Jauhojärvi |
2009 |
|
169 |
42.54 |
|
|
|
1:31.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
150 |
43.83 |
|
|
|
1:35.47 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:36.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eero Ranta-Valkama |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.4 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
322 |
33.76 |
|
|
|
1:14.03 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
304 |
34.98 |
|
|
|
1:15.47 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Weeti Niemi |
2006 |
|
258 |
39.94 |
|
|
|
1:19.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:22.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Arttu Ranta-Valkama |
2006 |
|
128 |
46.94 |
|
|
|
1:40.68 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronny Brännkärr |
2002 |
|
757 |
25.27 |
|
|
|
55.68 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
730 |
25.06 |
|
|
|
56.36 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
56.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
536 |
29.52 |
|
|
|
1:02.48 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
426 |
32.83 |
|
|
|
1:07.45 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:05.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
414 |
33.09 |
|
|
|
1:08.10 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
279 |
36.30 |
|
|
|
1:17.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:02 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:05 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
397 |
38.64 |
1:19.91 |
2:01.65 |
|
2:43.46 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:07.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
349 |
39.20 |
1:22.76 |
2:08.61 |
|
2:50.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:55.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Heini Kela |
2009 |
|
201 |
46.68 |
1:39.27 |
2:33.34 |
|
3:25.14 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lilja Polojärvi |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
3:31.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Noora Aikio |
2004 |
|
347 |
38.77 |
1:22.23 |
2:07.62 |
|
2:51.02 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:51.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:05 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
|
60 |
|
|
|
|
1:02.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
58.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 11 - 14 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät 15 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:14 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:14 |
|
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 10 v ja nuoremmat |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
55 |
|
|
|
|
57.19 |
|
|
Vieskan Uimarit |
55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Koskela |
2010 |
|
39 |
|
|
|
|
1:04.05 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 11 - 14 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät 15 - 99 v |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pelkistetty |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:15 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sponsori: Palsatech Oy |
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:15 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:31 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 26, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:31 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:52 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Riialiina Kiljala |
2008 |
|
417 |
1:13.67 |
2:34.56 |
3:55.08 |
|
5:14.39 |
|
|
Vieskan Uimarit |
5:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
502 |
1:10.05 |
2:26.08 |
3:43.07 |
|
4:55.47 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
|
419 |
1:15.31 |
2:37.16 |
3:57.06 |
|
5:13.80 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
5:07.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
415 |
1:12.50 |
2:32.68 |
3:54.33 |
|
5:14.94 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
293 |
1:20.76 |
2:50.11 |
4:22.76 |
|
5:53.52 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
5:57.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Armi Tavi |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
6:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maria Kaarlejärvi |
2004 |
|
430 |
1:15.07 |
2:34.31 |
3:53.93 |
|
5:11.02 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
5:08.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:52 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:53 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
203 |
1:24.48 |
2:57.80 |
5:17.10 |
|
6:01.79 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Polojärvi |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 5.2 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Riskilä |
2007 |
|
210 |
1:23.92 |
2:56.88 |
4:28.90 |
|
5:57.90 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
159 |
1:30.61 |
3:12.92 |
4:54.57 |
|
6:32.60 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
6:18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
576 |
59.34 |
2:04.29 |
3:10.27 |
|
4:15.71 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
4:08.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:53 |
|
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:53 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v |
|
Laji 29, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 24 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:53 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
17:53 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
80 |
|
|
|
|
58.60 |
|
|
Vieskan Uimarit |
54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Koskela |
2010 |
|
53 |
|
|
|
|
1:06.87 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:01.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 14 v |
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v |
|
Laji 30, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
262 |
|
|
|
|
39.45 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
17:53 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:20 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kemtu Pojat |
2006 |
|
221 |
|
|
|
|
5:03.13 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
5:12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauri Junttari |
2007 |
|
|
36.95 |
1:18.68 |
|
|
1:18.68 |
|
|
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
|
36.47 |
1:18.79 |
|
|
2:37.47 |
|
|
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
|
36.72 |
1:19.87 |
|
|
3:57.34 |
|
|
Jesse Koskinen |
2006 |
|
|
30.08 |
1:05.79 |
|
|
5:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 4X100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
10:20 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
10:26 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 4X100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
10:26 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Riskilä |
2007 |
|
189 |
40.84 |
|
|
|
1:25.23 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:25.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Heiskanen |
2007 |
|
156 |
1:30.83 |
|
|
|
1:30.74 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
146 |
46.13 |
|
|
|
1:32.75 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:37.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Junttari |
2007 |
|
136 |
47.11 |
|
|
|
1:34.95 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:38.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
132 |
46.89 |
|
|
|
1:36.00 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:34.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Polojärvi |
2008 |
|
106 |
52.22 |
|
|
|
1:43.18 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:50.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iivari Tihinen |
2009 |
|
86 |
53.15 |
|
|
|
1:50.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:08.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Kallioinen |
2009 |
|
81 |
54.81 |
|
|
|
1:53.05 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:58.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henrik Siltari |
2002 |
|
338 |
34.42 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kimmo Viinamäki |
1995 |
|
282 |
36.44 |
|
|
|
1:14.55 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:14.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
247 |
37.99 |
|
|
|
1:17.97 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
220 |
38.48 |
|
|
|
1:20.95 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
384 |
37.19 |
|
|
|
1:15.93 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:15.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Lappalainen |
2007 |
|
293 |
40.92 |
|
|
|
1:23.12 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:25.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
261 |
42.01 |
|
|
|
1:26.32 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eerika Häcklin |
2008 |
|
251 |
42.27 |
|
|
|
1:27.49 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:30.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kiia Ärväs |
2007 |
|
241 |
43.22 |
|
|
|
1:28.70 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Minerva Sorvisto |
2007 |
|
221 |
43.84 |
|
|
|
1:31.29 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:27.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Armi Tavi |
2007 |
|
211 |
44.36 |
|
|
|
1:32.64 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:28.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sara Laukkanen |
2009 |
|
181 |
47.71 |
|
|
|
1:37.56 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Heini Kela |
2009 |
|
174 |
47.40 |
|
|
|
1:38.77 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Saana Runtti |
2010 |
|
147 |
49.32 |
|
|
|
1:44.51 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:48.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emma Koskela |
2007 |
|
120 |
54.14 |
|
|
|
1:51.89 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:12.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juulia Koskela |
2009 |
|
116 |
55.38 |
|
|
|
1:53.12 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tilda Keskitalo |
2007 |
|
110 |
55.66 |
|
|
|
1:55.21 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:03.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida Eskola |
2008 |
|
101 |
55.69 |
|
|
|
1:58.45 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anni Lämpsä |
2008 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nella Jäärni |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:42.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Milla Seppälä |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:29.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Seela Heiskanen |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:40.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saga Tuisku |
2005 |
|
247 |
41.63 |
|
|
|
1:27.98 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:27.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ada Niskala |
2000 |
|
489 |
34.24 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:09.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
430 |
34.64 |
|
|
|
1:13.16 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Elisa Vakkuri |
2002 |
|
397 |
36.11 |
|
|
|
1:15.13 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiia Junttari |
2004 |
|
343 |
37.73 |
|
|
|
1:18.83 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:17.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Noora Aikio |
2004 |
|
313 |
38.69 |
|
|
|
1:21.33 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:08 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:10 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
315 |
41.20 |
1:26.44 |
2:12.25 |
|
2:57.30 |
|
|
Kemin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
242 |
41.28 |
1:31.17 |
2:21.74 |
|
3:13.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:07.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
|
220 |
45.18 |
1:37.69 |
2:29.62 |
|
3:19.76 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
3:18.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
467 |
35.60 |
1:15.63 |
1:57.13 |
|
2:35.44 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:33.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:10 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:10 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miina Torvikoski |
2006 |
|
509 |
38.00 |
1:21.10 |
2:04.91 |
|
2:48.49 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:53.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
353 |
44.33 |
1:33.80 |
2:22.87 |
|
3:10.30 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:21.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oona Lipponen |
2006 |
|
349 |
45.57 |
1:33.95 |
2:24.12 |
|
3:11.05 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:14.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Häcklin |
2006 |
|
330 |
3:14.61 |
|
|
|
3:14.61 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
3:23.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Janina Paakkolanvaara |
2006 |
|
329 |
42.83 |
1:33.72 |
2:24.30 |
|
3:14.88 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
3:11.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Kauppinen |
2006 |
|
231 |
3:39.23 |
|
|
|
3:39.23 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pinja Junttari |
2006 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:53.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jutta Mört |
2005 |
|
473 |
39.91 |
1:24.49 |
2:10.22 |
|
2:52.60 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
2:53.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:10 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 25m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
|
|
|
|
|
24.71 |
|
|
Vieskan Uimarit |
27.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Niila Moilanen |
2011 |
|
|
|
|
|
|
28.04 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Julius Hyvärinen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Jalkaterä sisäänpäin potkussa |
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Koskela |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:55 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 25m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:55 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:13 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
81 |
|
|
|
|
52.21 |
|
|
Vieskan Uimarit |
49.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Leevi Koskela |
2010 |
|
71 |
|
|
|
|
54.42 |
|
|
Vieskan Uimarit |
54.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 14 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nooa Kaunisto |
2007 |
|
257 |
|
|
|
|
35.56 |
|
|
Kemin Uimaseura |
35.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Rasmus Kinnunen |
2007 |
|
138 |
|
|
|
|
43.71 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
42.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iivari Tihinen |
2009 |
|
80 |
|
|
|
|
52.43 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
52.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Aleksi Kallioinen |
2009 |
|
80 |
|
|
|
|
52.44 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
53.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aatu Riskilä |
2009 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:11.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:13 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
11:55 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
|
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saana Runtti |
2010 |
|
140 |
|
|
|
|
49.40 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
48.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Emma Rautio |
2010 |
|
129 |
|
|
|
|
50.81 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
|
108 |
|
|
|
|
53.81 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
56.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Peppi Tuohimaa |
2010 |
|
76 |
|
|
|
|
1:00.63 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olivia Kilpeläinen |
2010 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:12.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v |
|
Laji 40, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
11:55 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veeti Riskilä |
2007 |
|
219 |
35.64 |
|
|
|
1:14.49 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:20.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henri Heiskanen |
2007 |
|
196 |
36.79 |
|
|
|
1:17.36 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lauri Junttari |
2007 |
|
191 |
37.59 |
|
|
|
1:17.99 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:20.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tuomas Nissinen |
2008 |
|
186 |
37.40 |
|
|
|
1:18.67 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:23.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iivari Tihinen |
2009 |
|
109 |
43.91 |
|
|
|
1:34.06 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:39.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tuomas Lämpsä |
2010 |
|
107 |
45.12 |
|
|
|
1:34.54 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Polojärvi |
2008 |
|
97 |
44.17 |
|
|
|
1:37.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Aleksi Kallioinen |
2009 |
|
87 |
47.15 |
|
|
|
1:41.35 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Leevi Koskela |
2010 |
|
83 |
49.07 |
|
|
|
1:42.85 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miko Saukkonen |
2006 |
|
358 |
30.21 |
|
|
|
1:03.25 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:01.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jesse Koskinen |
2006 |
|
316 |
30.80 |
|
|
|
1:05.96 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:09.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Valtteri Kotijärvi |
2006 |
|
263 |
33.77 |
|
|
|
1:10.12 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 24 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Toni Lipponen |
2003 |
|
491 |
27.14 |
|
|
|
56.95 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
54.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ville Savulahti |
2003 |
|
442 |
28.47 |
|
|
|
58.96 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:00.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karlo Kilpinen |
2003 |
|
365 |
29.86 |
|
|
|
1:02.88 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roope Hyvärinen |
2003 |
|
339 |
31.00 |
|
|
|
1:04.41 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aatu Pirneskoski |
2001 |
|
302 |
32.41 |
|
|
|
1:06.97 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:08 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
KemTu-uinnit 2020 |
|
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Kemi |
|
Tulostusaika |
12:08 |
|
|
Järjestäjä |
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
08 helmikuu 2020 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sofia Palojärvi |
2007 |
|
468 |
31.88 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:09.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sara Lappalainen |
2007 |
|
396 |
33.72 |
|
|
|
1:09.43 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Armi Tavi |
2007 |
|
369 |
34.06 |
|
|
|
1:11.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milla Seppälä |
2007 |
|
337 |
34.88 |
|
|
|
1:13.24 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Auroora Kurttila |
2008 |
|
325 |
35.91 |
|
|
|
1:14.13 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:16.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Eerika Häcklin |
2008 |
|
305 |
36.52 |
|
|
|
1:15.74 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:14.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minerva Sorvisto |
2007 |
|
299 |
35.81 |
|
|
|
1:16.23 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kiia Ärväs |
2007 |
|
294 |
36.47 |
|
|
|
1:16.65 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nella Jäärni |
2007 |
|
254 |
39.37 |
|
|
|
1:20.49 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:24.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Heini Kela |
2009 |
|
244 |
37.77 |
|
|
|
1:21.53 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:26.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sara Laukkanen |
2009 |
|
233 |
39.39 |
|
|
|
1:22.89 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Iida Niemi |
2008 |
|
204 |
40.39 |
|
|
|
1:26.53 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:32.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Seela Heiskanen |
2007 |
|
197 |
41.20 |
|
|
|
1:27.61 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Koskela |
2007 |
|
172 |
43.83 |
|
|
|
1:31.72 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:30.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Minka Adeleine Torvikoski |
2011 |
|
171 |
43.47 |
|
|
|
1:31.79 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:36.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iida Eskola |
2008 |
|
161 |
43.95 |
|
|
|
1:33.70 |
|
|
Vieskan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emma Rautio |
2010 |
|
160 |
43.52 |
|
|
|
1:33.89 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:39.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Sunná-Maaria Jomppanen |
2009 |
|
155 |
44.57 |
|
|
|
1:34.87 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
2:00.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Saana Runtti |
2010 |
|
140 |
45.65 |
|
|
|
1:38.08 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:40.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Siiri-Unelma Hentilä |
2010 |
|
107 |
49.25 |
|
|
|
1:47.28 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Juulia Koskela |
2009 |
|
105 |
51.84 |
|
|
|
1:48.07 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Emma Häkkilä |
2011 |
|
96 |
52.62 |
|
|
|
1:51.07 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Peppi Tuohimaa |
2010 |
|
96 |
50.98 |
|
|
|
1:51.17 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:50.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tilda Keskitalo |
2007 |
|
83 |
55.65 |
|
|
|
1:56.84 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Maiju Huttunen |
2005 |
|
517 |
30.85 |
|
|
|
1:03.53 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:02.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jutta Mört |
2005 |
|
470 |
31.50 |
|
|
|
1:05.58 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saara Nissinen |
2006 |
|
375 |
33.40 |
|
|
|
1:10.68 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Iida Häcklin |
2006 |
|
357 |
34.31 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
1:13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elina Koskela |
2005 |
|
241 |
38.22 |
|
|
|
1:21.88 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lilja Polojärvi |
2006 |
|
192 |
41.21 |
|
|
|
1:28.39 |
|
|
Swimming Club Rovaniemi |
1:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Henna Haipus |
2001 |
|
571 |
30.36 |
|
|
|
1:01.46 |
|
|
Oulun Lohet |
1:01.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henna Hökkä |
2003 |
|
512 |
30.80 |
|
|
|
1:03.73 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Saana Näsi |
2004 |
|
452 |
31.61 |
|
|
|
1:06.43 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:10.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Noora Aikio |
2004 |
|
397 |
33.82 |
|
|
|
1:09.40 |
|
|
Kemin Työväen Uimarit |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kristiina Ruotsalainen |
2001 |
|
396 |
33.64 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Rovaniemen Uimaseura |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.14 |
Tulostuspäivämäärä |
09 helmikuu 2020 |
Lisenssinhaltija: Kemin Työväen Uimarit |
Tulostusaika |
12:08 |
|