Results for A6 cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 1, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Damer | 1992 | 667 | 4:06.28 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 664 | 4:06.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Kalundborg Piger 2 | 0 | 504 | 4:30.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | En Ekstra Holdkap | 1996 | 488 | 4:33.34 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 461 | 4:38.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 422 | 4:46.75 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Gsc Piger 1 | 0 | 377 | 4:57.82 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Gsc Piger 2 | 0 | 346 | 5:06.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1997 | 341 | 5:07.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | A6 - Gule Sider 4 | 0 | 282 | 5:28.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1998 | 262 | 5:36.18 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | En Flok Søde Piger | 1998 | 252 | 5:40.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 2, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler 0 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Herrer | 1991 | 625 | 3:41.78 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
2 | Mig Og de Andre | 1991 | 594 | 3:45.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 582 | 3:47.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Kalundborg Drenge 1 | 0 | 419 | 4:13.32 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 290 | 4:46.33 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Gsc Drenge 1 | 0 | 284 | 4:48.49 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Gi40-Hermes Drenge 1 | 1997 | 243 | 5:04.04 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Gsc Drenge 2 | 0 | 215 | 5:16.73 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Gi40-Hermes Drenge 2 | 1997 | 195 | 5:26.82 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 167 | 5:44.52 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | A6 - Gule Sider 4 | 0 | 158 | 5:50.45 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 741 | 28.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Marianne Duijm | 1993 | 633 | 29.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 612 | 29.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 552 | 30.91 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Charlotte Jensen | 1992 | 543 | 31.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 525 | 31.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Anne Føns | 1992 | 485 | 32.28 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Line Jensen | 1993 | 396 | 34.53 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | 564 | 30.69 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 459 | 32.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Signe Rasmussen | 1995 | 454 | 33.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 417 | 33.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Isabel Brylov | 1994 | 350 | 36.00 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
6 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 306 | 37.62 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Nanna Havshøi | 1994 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 521 | 31.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 491 | 32.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Mette Sannerud | 1997 | 417 | 33.95 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 301 | 37.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Victoria Laursen | 1997 | 300 | 37.87 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Sofie Witthøft | 1997 | 290 | 38.32 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Clara Petersen | 1996 | 263 | 39.60 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Ida Olsson | 1996 | 210 | 42.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Cille Dreyer | 1997 | 184 | 44.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sofie Carmel | 1997 | 121 | 51.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Laura R. Pedersen | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | 408 | 34.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Isabel Mass | 1998 | 406 | 34.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 351 | 35.95 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | 292 | 38.22 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Amalie Henum | 1999 | 243 | 40.63 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Maja Østergaard | 1998 | 239 | 40.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Emily Krontoft | 1998 | 237 | 40.97 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Laura Holm Junge | 1998 | 228 | 41.53 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Malene Bang | 1999 | 213 | 42.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Sebine Møller | 1999 | 203 | 43.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | 192 | 43.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Fie Hansen | 1999 | 175 | 45.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Sarah Wohlert | 1998 | 171 | 45.73 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Sandra Danielsen | 1998 | 138 | 49.09 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Freja B. Hansen | 1999 | 130 | 50.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 69 | 1:01.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | DSQ | Asyncrome arme | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sofie Krogsgaard | 1999 | DSQ | Asyncrome arme | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 342 | 36.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Celine Brock | 2000 | 212 | 42.52 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Mira Mass | 2000 | 183 | 44.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Amalie Mårtensson | 2000 | 169 | 45.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 168 | 45.99 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 166 | 46.12 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Clara Marott Schelde | 2000 | 142 | 48.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 134 | 49.57 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 110 | 52.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 99 | 54.84 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Lærke Holm Junge | 2000 | 90 | 56.59 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Kamilla Neve | 2000 | 69 | 1:01.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Natasha Magnus | 2000 | 54 | 1:07.00 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | My Weitling | 2000 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:34 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 483 | 28.68 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | 478 | 28.78 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Sebastian Olesen | 1990 | 428 | 29.86 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 544 | 27.57 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 473 | 28.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Jonathan Willems | 1993 | 437 | 29.66 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Johan Jørgensen | 1993 | 426 | 29.90 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 250 | 35.70 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Gjerløff | 1995 | 560 | 27.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 477 | 28.79 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Peter Wittenwiler | 1994 | 455 | 29.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 438 | 29.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 387 | 30.88 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jacob Petersen | 1995 | 354 | 31.82 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
7 | Nikolai Larsen | 1994 | 347 | 32.02 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolai Sjælland | 1995 | 331 | 32.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Jesper Larsen | 1994 | 306 | 33.38 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jonas Lauritsen | 1994 | 283 | 34.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Morten Bak Hansen | 1995 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lasse Brock | 1997 | 297 | 33.72 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mathias V. Kristiansen | 1997 | 225 | 36.97 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
3 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 199 | 38.55 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Lasse Aggerholm | 1997 | 187 | 39.34 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
5 | Benjamin Kâhler | 1997 | 156 | 41.77 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkel Bang | 1997 | 135 | 43.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Magnus B. Hansen | 1997 | 100 | 48.43 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Gustav Sørensen | 1996 | 83 | 51.52 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | DSQ | Assynkrone ben | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Elias Offersen | 1996 | DSQ | To par badebukser | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 272 | 34.71 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Niels Ottosen | 1998 | 206 | 38.11 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 192 | 39.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 187 | 39.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 185 | 39.47 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Markus Bøjsen | 1999 | 183 | 39.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 166 | 40.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Sophus Rensch Vinterberg | 1998 | 149 | 42.45 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Mathias Holdrup | 1999 | 136 | 43.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Noah Thompson | 1998 | 124 | 45.16 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 112 | 46.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 108 | 47.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Philip Brenting | 1999 | 100 | 48.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Nicolai Walther | 1998 | 99 | 48.63 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 97 | 48.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Frederik Skovgaard | 1999 | 91 | 50.09 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Philip Bruhn | 2000 | 90 | 50.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | William Hanger | 1998 | 87 | 50.73 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 86 | 50.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mathias Thomassen | 1998 | 84 | 51.44 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
21 | Søren Hald Olsen | 1998 | 65 | 55.95 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 60 | 57.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Laurits Kenskov | 2001 | 50 | 1:00.92 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
24 | Anders Toft Ruby | 2001 | 46 | 1:02.98 | ||||||
A6 | ||||||||||
25 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 37 | 1:07.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Alexander Olsen | 1998 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Kristoffer Neve | 1998 | DSQ | Brystarmtag | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Joachim Hermansen | 1998 | DSQ | En hånd i afsl | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | DSQ | Assynkrone arme | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mads Nordby Rasmussen | 1998 | DSQ | Assynkrone arme | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:34 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 09:50 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Stinna Pedersen | 1993 | Dragsholm Svømmeklub | 33.36 | 1:11.03 | 1:51.07 | 2:30.62 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | GI-40 Hermes | 30.25 | 1:02.38 | 1:35.28 | 2:07.72 | |||
2 | Julie Lunau | 1995 | A6 | 31.13 | 1:04.85 | 1:39.18 | 2:13.21 | |||
3 | Julie Langhorn | 1994 | A6 | 1:06.96 | 1:42.15 | 2:16.56 | 2:16.56 | |||
4 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 32.65 | 1:08.02 | 1:42.62 | 2:17.44 | |||
5 | Pia Nicolaisen | 1994 | Kalundborg SK | 31.91 | 1:08.23 | 1:45.91 | 2:23.37 | |||
6 | Helena Pedersen | 1994 | A6 | 33.15 | 1:10.60 | 1:49.78 | 2:27.75 | |||
7 | Simone Isbye | 1994 | A6 | 35.54 | 1:14.01 | 1:53.10 | 2:28.92 | |||
8 | Anna Jensen | 1995 | A6 | 35.06 | 1:15.35 | 1:57.80 | 2:39.58 | |||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mai-Britt Rosin | 1996 | Holbæk Svømme Klub | 33.08 | 1:09.85 | 1:47.56 | 2:24.06 | |||
2 | Siham Saud | 1997 | Herlev Svømning | 35.55 | 1:14.27 | 1:52.49 | 2:29.21 | |||
3 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub | 33.21 | 1:10.90 | 1:50.83 | 2:29.29 | |||
4 | Anna Pil Hjørne | 1996 | Ishøj Svømme Klub | 35.24 | 1:14.13 | 1:53.42 | 2:33.24 | |||
5 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | Ringsted Svømme Klub | 34.64 | 1:13.42 | 1:54.01 | 2:33.69 | |||
6 | Natasja Larsen | 1996 | Kalundborg SK | 34.96 | 1:15.07 | 1:56.76 | 2:35.62 | |||
7 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.22 | 1:15.34 | 1:56.60 | 2:36.00 | |||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | GI-40 Hermes | 36.90 | 1:16.61 | 1:58.50 | 2:37.99 | |||
9 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | Birkerød Svømmeklub | 35.66 | 1:17.81 | 2:01.01 | 2:42.50 | |||
10 | Victoria Laursen | 1997 | GI-40 Hermes | 38.06 | 1:20.10 | 2:03.65 | 2:44.45 | |||
11 | Louise Lynæs | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 35.08 | 1:16.92 | 2:01.18 | 2:46.31 | |||
- | Cecilie Kristiansen | 1997 | Holbæk Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | Tune I.F. Svømmeafdeling | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | A6 | 34.13 | 1:13.14 | 1:52.01 | 2:29.76 | |||
2 | Henriette Hemmingsen | 1998 | Allerød Svømmeklub | 33.83 | 1:11.98 | 1:52.14 | 2:30.64 | |||
3 | Camilla Skrindo | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.92 | 1:12.47 | 1:52.08 | 2:31.13 | |||
4 | Isabel Mass | 1998 | A6 | 34.57 | 1:12.53 | 1:52.98 | 2:31.89 | |||
5 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.79 | 1:13.40 | 1:56.09 | 2:36.97 | |||
6 | Katrine Hvid | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.01 | 1:18.56 | 1:59.63 | 2:37.90 | |||
7 | Rikke Dehn | 1999 | GI-40 Hermes | 38.10 | 1:21.57 | 2:07.12 | 2:51.01 | |||
8 | Freja Gram | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.90 | 1:22.55 | 2:08.56 | 2:52.01 | |||
9 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 38.65 | 1:23.77 | 2:09.05 | 2:52.09 | |||
10 | Lærke Toft Ruby | 1999 | A6 | 41.87 | 1:28.59 | 2:14.61 | 2:56.66 | |||
11 | Pernille Asmussen | 1998 | Ringsted Svømme Klub | 38.62 | 1:24.23 | 2:11.10 | 2:57.05 | |||
12 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | GI-40 Hermes | 41.23 | 1:26.15 | 2:11.57 | 2:57.31 | |||
13 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 39.30 | 1:25.19 | 2:12.64 | 2:59.31 | |||
14 | Natalie Løwe Legin | 1998 | A6 | 38.18 | 1:25.85 | 2:12.06 | 3:02.95 | |||
15 | Asta Therese Jepsen | 1998 | Herlev Svømning | 41.49 | 1:30.64 | 2:20.08 | 3:07.39 | |||
16 | Helena Kopp | 1999 | Ringsted Svømme Klub | 41.71 | 1:30.80 | 2:20.98 | 3:08.51 | |||
17 | Maja Leth Bang | 1999 | Herlev Svømning | 43.46 | 1:32.80 | 2:23.97 | 3:08.97 | |||
18 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | GI-40 Hermes | 42.62 | 1:32.25 | 2:22.22 | 3:09.49 | |||
19 | Pernille Weberg | 1999 | Allerød Svømmeklub | 41.73 | 1:30.73 | 2:22.37 | 3:12.85 | |||
20 | Sandra Danielsen | 1998 | A6 | 3:14.98 | ||||||
21 | Vera Staun Hansen | 1999 | GI-40 Hermes | 43.57 | 1:32.13 | 2:24.75 | 3:16.93 | |||
22 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | GI-40 Hermes | 3:19.20 | ||||||
23 | Karen Mørch | 1998 | Svømmeklubben MK 31 | 3:20.61 | ||||||
24 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | GI-40 Hermes | 44.71 | 1:38.25 | 2:33.57 | 3:23.63 | |||
25 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | GI-40 Hermes | 45.46 | 1:38.22 | 2:34.22 | 3:29.57 | |||
26 | Freja B. Hansen | 1999 | A6 | 3:32.59 | ||||||
27 | Mille Rask Sander | 1999 | GI-40 Hermes | 3:38.02 | ||||||
28 | Laura Hartz | 1998 | Herlev Svømning | 3:48.80 | ||||||
- | Sophia H. Sundgreen | 1999 | GI-40 Hermes | DNS | ||||||
Løb 5, 200m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.65 | 1:22.02 | 2:04.40 | 2:44.40 | |||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | GI-40 Hermes | 38.56 | 1:24.50 | 2:10.44 | 2:53.26 | |||
3 | Mira Mass | 2000 | A6 | 42.83 | 1:30.34 | 2:15.75 | 3:01.93 | |||
4 | Camilla Taylor | 2000 | Allerød Svømmeklub | 39.89 | 1:27.68 | 2:17.54 | 3:06.09 | |||
5 | My Weitling | 2000 | A6 | 45.61 | 1:35.41 | 2:21.74 | 3:09.34 | |||
6 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Allerød Svømmeklub | 45.20 | 1:35.53 | 2:25.39 | 3:11.12 | |||
7 | Christine Greisen | 2000 | GI-40 Hermes | 42.38 | 1:32.30 | 2:24.01 | 3:12.90 | |||
8 | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | A6 | 3:32.79 | ||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | GI-40 Hermes | 3:33.50 | ||||||
10 | Lea Alberte Olsen | 2000 | GI-40 Hermes | 47.98 | 1:45.17 | 2:44.59 | 3:37.85 | |||
11 | Katja Petersson | 2001 | A6 | 3:38.12 | ||||||
12 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | A6 | 3:38.81 | ||||||
13 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | GI-40 Hermes | 49.69 | 1:47.84 | 2:47.25 | 3:41.82 | |||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | GI-40 Hermes | 51.76 | 1:48.74 | 2:48.23 | 3:45.47 | |||
15 | Natasha Magnus | 2000 | A6 | 3:45.95 | ||||||
16 | Ida Sophie Ahm | 2001 | GI-40 Hermes | 3:49.14 | ||||||
17 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:55.65 | ||||||
18 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | GI-40 Hermes | 3:58.24 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 09:50 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:02 | |||
Arrangør | A6 |
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 805 | 26.26 | 54.05 | 1:22.07 | 1:49.84 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anders Blume | 1990 | 719 | 26.98 | 55.92 | 1:24.99 | 1:54.05 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Lauge Bruun | 1992 | 612 | 27.97 | 58.21 | 1:29.26 | 2:00.34 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 605 | 28.88 | 59.87 | 1:30.87 | 2:00.76 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 605 | 27.87 | 58.77 | 1:29.97 | 2:00.76 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jacob Skelsager | 1993 | 584 | 28.09 | 59.32 | 1:30.52 | 2:02.25 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 489 | 29.14 | 1:01.17 | 1:35.27 | 2:09.68 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 407 | 31.42 | 1:06.88 | 1:42.94 | 2:17.87 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 698 | 27.82 | 56.70 | 1:25.65 | 1:55.19 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Magnus Westermann | 1995 | 615 | 28.07 | 58.22 | 1:28.39 | 2:00.15 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 568 | 28.50 | 1:00.08 | 1:31.72 | 2:03.36 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Tobias Gjerløff | 1995 | 562 | 28.99 | 1:00.58 | 1:32.64 | 2:03.79 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Mads Kildholt | 1994 | 536 | 30.02 | 1:01.47 | 1:33.81 | 2:05.73 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Emil Møhl | 1994 | 523 | 29.51 | 1:02.45 | 1:34.42 | 2:06.79 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Norking | 1995 | 455 | 30.58 | 1:03.73 | 1:38.57 | 2:12.80 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Claus Hansen | 1995 | 419 | 30.72 | 1:05.39 | 1:41.17 | 2:16.53 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 409 | 32.35 | 1:07.22 | 1:42.39 | 2:17.63 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 401 | 29.94 | 1:04.00 | 1:41.26 | 2:18.50 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Henrik Klok | 1994 | 346 | 31.41 | 1:08.00 | 1:47.01 | 2:24.98 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Petersen | 1994 | 326 | 33.45 | 1:11.40 | 1:51.35 | 2:28.51 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Jonas Lauritsen | 1994 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 515 | 29.67 | 1:02.66 | 1:35.32 | 2:07.46 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 474 | 30.03 | 1:03.52 | 1:37.46 | 2:11.01 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 464 | 31.52 | 1:04.55 | 1:38.03 | 2:11.94 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 350 | 31.39 | 1:05.85 | 1:39.91 | 2:13.93 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Nikolai Skelsager | 1996 | 433 | 31.20 | 1:05.43 | 1:40.30 | 2:15.01 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Chris Johansen | 1996 | 418 | 30.39 | 1:05.05 | 1:41.45 | 2:16.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 372 | 31.38 | 1:07.16 | 1:44.52 | 2:22.05 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 353 | 33.05 | 1:10.01 | 1:47.52 | 2:24.58 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 339 | 33.58 | 1:11.76 | 1:50.14 | 2:26.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Jacob Weberg | 1997 | 315 | 35.20 | 1:13.52 | 1:52.13 | 2:30.12 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 309 | 34.80 | 1:13.72 | 1:53.24 | 2:31.11 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 306 | 34.82 | 1:12.68 | 1:52.54 | 2:31.64 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 294 | 34.58 | 1:13.59 | 1:54.32 | 2:33.65 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Frederik T. Poulsen | 1996 | 293 | 35.38 | 1:15.81 | 1:56.70 | 2:33.83 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Mads Ottosen | 1997 | 271 | 1:15.26 | 1:57.54 | 2:37.92 | 2:37.92 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 264 | 1:16.06 | 1:57.97 | 2:39.21 | 2:39.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Frederik Ahm | 1997 | 205 | 38.45 | 1:22.29 | 2:08.44 | 2:53.37 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Andreas Borre Heltborg | 1996 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 6, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 360 | 33.09 | 1:08.98 | 1:46.31 | 2:23.66 | |||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 358 | 32.76 | 1:09.12 | 1:46.41 | 2:23.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Sebastian Langhorn | 1998 | 355 | 34.17 | 1:11.49 | 1:48.80 | 2:24.33 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 325 | 34.26 | 1:12.78 | 1:52.30 | 2:28.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 288 | 35.31 | 1:15.78 | 1:57.72 | 2:34.68 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 244 | 36.49 | 1:18.78 | 2:02.22 | 2:43.58 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Emil Toft | 1998 | 232 | 2:46.24 | 2:46.24 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | 232 | 1:19.22 | 2:04.23 | 2:46.28 | 2:46.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 230 | 38.94 | 1:21.86 | 2:04.66 | 2:46.64 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Frederik Presskorn | 2000 | 230 | 37.61 | 1:20.74 | 2:04.13 | 2:46.86 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 225 | 38.11 | 1:21.66 | 2:05.43 | 2:48.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 221 | 38.19 | 1:21.76 | 2:05.83 | 2:49.01 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | 217 | 39.42 | 1:23.01 | 2:06.39 | 2:50.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | 216 | 38.27 | 1:22.01 | 2:06.28 | 2:50.32 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Emil D. Nielsen | 1999 | 205 | 1:23.24 | 2:09.08 | 2:53.27 | 2:53.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Christian Mørkeberg | 1999 | 197 | 1:24.75 | 2:10.35 | 2:55.68 | 2:55.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Nicolai Walther | 1998 | 190 | 39.38 | 1:24.29 | 2:11.38 | 2:57.75 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 168 | 42.28 | 1:29.18 | 2:17.64 | 3:05.30 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | 157 | 42.47 | 1:30.74 | 2:21.07 | 3:09.38 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
20 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 156 | 42.39 | 1:30.56 | 2:22.09 | 3:09.91 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 149 | 44.41 | 1:35.65 | 2:26.43 | 3:12.54 | |||
A6 | ||||||||||
22 | Philip Brenting | 1999 | 148 | 42.86 | 1:32.47 | 2:23.50 | 3:13.09 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 147 | 43.98 | 1:33.91 | 2:24.80 | 3:13.59 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 128 | 46.58 | 1:39.45 | 2:31.49 | 3:22.79 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 125 | 45.33 | 1:36.64 | 2:30.76 | 3:24.21 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Philip Bruhn | 2000 | 124 | 44.37 | 1:37.01 | 2:32.10 | 3:25.07 | |||
A6 | ||||||||||
27 | Mathias Vestergaard | 2001 | 111 | 47.21 | 1:41.40 | 2:36.69 | 3:32.63 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
28 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 80 | 52.47 | 1:54.82 | 2:57.98 | 3:57.58 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Tobias Fuglsang | 2001 | 53 | 53.64 | 2:08.11 | 3:23.68 | 4:32.41 | |||
A6 | ||||||||||
- | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:02 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Simone Larsen | 1993 | 328 | 1:29.62 | 3:07.64 | 5:00.97 | 6:27.52 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Belinda Ervolder | 1995 | 539 | 5:28.34 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 506 | 5:35.34 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Nanna Havshøi | 1994 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 7, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Johansen | 1996 | 473 | 1:24.31 | 2:46.49 | 4:26.10 | 5:42.96 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 447 | 5:49.48 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mette Jensen | 1997 | 441 | 5:50.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 438 | 1:27.95 | 2:55.80 | 4:31.46 | 5:51.71 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
- | Mikkel Wagner | 1991 | DSQ | Afslutn på mave | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rune Kjærulf | 1993 | 576 | 1:04.44 | 2:17.08 | 3:40.46 | 4:51.36 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 8, 400m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 489 | 1:12.06 | 2:32.04 | 3:58.14 | 5:07.62 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Oliver Hjeresen | 1995 | 444 | 1:15.79 | 2:35.91 | 4:04.89 | 5:17.83 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:41 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 715 | 34.53 | 1:12.35 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | 662 | 34.45 | 1:14.23 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 551 | 38.05 | 1:18.91 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Charlotte Jensen | 1992 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 551 | 37.48 | 1:18.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Yasmin Saud | 1994 | 541 | 1:19.43 | 1:19.43 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 463 | 1:23.63 | 1:23.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Signe Rasmussen | 1995 | 454 | 41.04 | 1:24.21 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Stine Damgaard | 1995 | 447 | 1:24.62 | 1:24.62 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Louise Uglebjerg | 1994 | 384 | 1:29.03 | 1:29.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Anna Jensen | 1995 | 268 | 46.70 | 1:40.42 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kamilla Larsen | 1996 | 420 | 1:26.42 | 1:26.42 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 418 | 1:26.56 | 1:26.56 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Siri Christensen | 1997 | 384 | 42.71 | 1:29.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Emma Vanggård | 1996 | 356 | 42.74 | 1:31.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Witthøft | 1997 | 348 | 42.96 | 1:32.03 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Cirkeline Østerby | 1997 | 345 | 44.05 | 1:32.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Ida Olsson | 1996 | 307 | 44.84 | 1:35.88 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | 300 | 46.19 | 1:36.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Sarah Brylov | 1997 | 296 | 45.58 | 1:37.13 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 292 | 45.89 | 1:37.51 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
11 | Louise Lynæs | 1997 | 289 | 46.34 | 1:37.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Karoline Bødker | 1997 | 269 | 47.36 | 1:40.25 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Cille Dreyer | 1997 | 223 | 49.70 | 1:46.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | 199 | 51.58 | 1:50.79 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sofie Carmel | 1997 | 181 | 53.76 | 1:54.41 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 407 | 40.56 | 1:27.31 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 321 | 45.30 | 1:34.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Katrine Hvid | 1998 | 299 | 46.28 | 1:36.74 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 299 | 46.12 | 1:36.75 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 297 | 45.92 | 1:37.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Laura Buchwald | 1998 | 290 | 46.27 | 1:37.76 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 267 | 47.75 | 1:40.49 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Nadia Hansen | 1999 | 254 | 48.45 | 1:42.14 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emily Krontoft | 1998 | 252 | 48.47 | 1:42.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 245 | 47.60 | 1:43.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Maja Leth Bang | 1999 | 236 | 50.55 | 1:44.74 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 234 | 50.62 | 1:45.07 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 221 | 51.31 | 1:47.09 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Karen Mørch | 1998 | 203 | 51.31 | 1:50.11 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Sarah Wohlert | 1998 | 200 | 52.50 | 1:50.69 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Laura Hartz | 1998 | 192 | 52.41 | 1:52.26 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 190 | 53.71 | 1:52.65 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 168 | 55.13 | 1:57.38 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Sebine Møller | 1999 | 159 | 59.31 | 1:59.52 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Fie Hansen | 1999 | 148 | 58.27 | 2:02.40 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Louise Nicolaisen | 1998 | 130 | 1:01.90 | 2:07.59 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 101 | 1:04.51 | 2:18.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 81 | 1:15.96 | 2:29.41 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 72 | 1:18.01 | 2:35.86 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Caroline Skov Jensen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Frederikke Hansen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Louise Winsley | 1998 | DSQ | En hånd i afslutning | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maria Kofoed | 1999 | DSQ | En hånd i vend v 50m | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 9, 100m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 291 | 46.14 | 1:37.62 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 248 | 49.32 | 1:42.99 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 202 | 52.83 | 1:50.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 200 | 52.33 | 1:50.64 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 195 | 52.49 | 1:51.54 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 170 | 54.34 | 1:56.80 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | My Weitling | 2000 | 165 | 55.44 | 1:57.87 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Kamilla Neve | 2000 | 158 | 58.48 | 1:59.63 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Lærke Holm Junge | 2000 | 149 | 59.00 | 2:02.18 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 147 | 56.65 | 2:02.69 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 140 | 59.50 | 2:04.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 71 | 1:14.42 | 2:36.34 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 56 | 1:20.81 | 2:48.99 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Christine Greisen | 2000 | DSQ | To armt u vand v 25m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:41 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christian Christensen | 1991 | 560 | 32.61 | 1:09.85 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rune Kjærulf | 1993 | 559 | 33.05 | 1:09.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 555 | 33.31 | 1:10.04 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 464 | 35.72 | 1:14.35 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Martin Collignon | 1992 | 439 | 35.85 | 1:15.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Johan Jørgensen | 1993 | 424 | 37.07 | 1:16.61 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Jonathan Willems | 1993 | 356 | 38.31 | 1:21.25 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 218 | 44.97 | 1:35.61 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 482 | 34.46 | 1:13.40 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Peter Wittenwiler | 1994 | 413 | 36.39 | 1:17.30 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Henrik Klok | 1994 | 380 | 36.57 | 1:19.44 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nikolai Larsen | 1994 | 352 | 37.15 | 1:21.53 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Petersen | 1994 | 268 | 41.45 | 1:29.27 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 378 | 37.22 | 1:19.62 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 378 | 37.99 | 1:19.64 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 359 | 37.82 | 1:20.99 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Brock | 1997 | 334 | 38.45 | 1:22.96 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 330 | 39.23 | 1:23.32 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1997 | 295 | 40.63 | 1:26.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 280 | 42.21 | 1:28.02 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 255 | 42.99 | 1:30.82 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 241 | 43.79 | 1:32.46 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 231 | 44.88 | 1:33.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Mikkel Bang | 1997 | 196 | 45.75 | 1:39.04 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Magnus B. Hansen | 1997 | 147 | 52.59 | 1:48.95 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Frederik Petersen | 1997 | 140 | 53.68 | 1:50.83 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
14 | Jeppe Madsen | 1996 | 72 | 1:01.52 | 2:18.21 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | Sv på ryg ved 50 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 292 | 41.68 | 1:26.73 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 285 | 41.23 | 1:27.45 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Jonas Hyllested | 1999 | 262 | 41.70 | 1:29.98 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 254 | 43.14 | 1:30.87 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 235 | 44.53 | 1:33.23 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 231 | 43.61 | 1:33.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Noah Thompson | 1998 | 196 | 47.33 | 1:39.12 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Kristoffer Neve | 1998 | 192 | 47.82 | 1:39.85 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 189 | 47.98 | 1:40.30 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Mathias Holdrup | 1999 | 177 | 48.27 | 1:42.52 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | 166 | 49.58 | 1:44.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 160 | 49.25 | 1:46.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Rasmus Steenberg | 2000 | 159 | 49.64 | 1:46.31 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Frederik Skovgaard | 1999 | 158 | 50.23 | 1:46.39 | |||||
A6 | ||||||||||
15 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 149 | 52.10 | 1:48.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 142 | 51.96 | 1:50.23 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | William Hanger | 1998 | 139 | 52.46 | 1:51.07 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Lucas Sidor | 2000 | 135 | 53.41 | 1:52.31 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Joachim Hermansen | 1998 | 130 | 55.00 | 1:53.52 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Lasse Maigaard | 2000 | 125 | 55.10 | 1:55.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Ralf Pilegaard | 1998 | 119 | 55.27 | 1:56.90 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
22 | Mads Witthøft | 2000 | 115 | 55.69 | 1:58.47 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Mathias Vestergaard | 2001 | 109 | 57.24 | 2:00.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 107 | 56.32 | 2:01.40 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Philip Odgaard Thomsen | 2000 | 94 | 1:00.01 | 2:06.61 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Philip Bruhn | 2000 | 92 | 1:01.05 | 2:07.42 | |||||
A6 | ||||||||||
27 | Anders Toft Ruby | 2001 | 83 | 1:01.89 | 2:12.03 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Christian E. Andreasen | 1999 | 62 | 1:10.68 | 2:25.10 | |||||
A6 | ||||||||||
29 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 62 | 1:09.71 | 2:25.57 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Alexander Olsen | 1998 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | DSQ | To armt u va v start | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 550 | 2:31.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Aabroe | 1994 | 476 | 2:38.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 337 | 39.47 | 1:25.15 | 2:12.18 | 2:57.82 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Nanna Havshøi | 1994 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 523 | 2:33.54 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | 460 | 2:40.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 430 | 2:43.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Mette Sannerud | 1997 | 361 | 37.89 | 1:22.38 | 2:08.03 | 2:53.80 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 355 | 38.46 | 1:22.91 | 2:09.12 | 2:54.83 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anna Pil Hjørne | 1996 | 321 | 40.47 | 1:26.69 | 2:14.08 | 3:00.69 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 292 | 37.37 | 1:24.06 | 2:14.26 | 3:06.54 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 13:19 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Hesselberg | 1991 | 502 | 32.53 | 1:09.28 | 1:43.90 | 2:19.89 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 238 | 35.29 | 1:22.42 | 2:11.21 | 2:59.48 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Norking | 1995 | 304 | 33.46 | 1:13.15 | 1:59.37 | 2:45.36 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:56 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 733 | 26.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Anne Føns | 1992 | 526 | 29.46 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Stinna Pedersen | 1993 | 447 | 31.09 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Jensen | 1993 | 430 | 31.51 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nanna Petersen | 1993 | 310 | 35.14 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 44 | 1:07.44 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Langhorn | 1994 | 560 | 28.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 558 | 28.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 540 | 29.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Pia Nicolaisen | 1994 | 523 | 29.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 486 | 30.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 441 | 31.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Maria Lassen | 1994 | 418 | 31.80 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anna Jensen | 1995 | 381 | 32.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 357 | 33.53 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Helena Pedersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 500 | 29.96 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | 499 | 29.98 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Mie Bonè | 1996 | 489 | 30.18 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristine Hammerum | 1997 | 466 | 30.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Leona Kenskov | 1996 | 458 | 30.84 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 457 | 30.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Katarina Vogel | 1997 | 453 | 30.97 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Gade | 1996 | 423 | 31.68 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Cirkeline Østerby | 1997 | 414 | 31.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Siham Saud | 1997 | 412 | 31.96 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
11 | Mette Jensen | 1997 | 410 | 32.02 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Louise Lynæs | 1997 | 409 | 32.04 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Nikoline Woller | 1996 | 397 | 32.35 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
14 | Natasja Larsen | 1996 | 394 | 32.43 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 386 | 32.65 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Rikke Willumsen | 1996 | 381 | 32.81 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anna Fixdahl | 1997 | 351 | 33.71 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 349 | 33.78 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
19 | Therese Bagge Rasmussen | 1996 | 342 | 34.00 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Ida Olsson | 1996 | 301 | 35.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Clara Petersen | 1996 | 296 | 35.70 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Sarah Brylov | 1997 | 267 | 36.91 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Cille Dreyer | 1997 | 249 | 37.78 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
24 | Pernille Lynge Hansen | 1997 | 227 | 39.00 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
25 | Laura R. Pedersen | 1997 | 225 | 39.08 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sofie Carmel | 1997 | 200 | 40.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Vithusiga Karunanthan | 1997 | 132 | 46.76 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
- | Cecilie Kristiansen | 1997 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | 486 | 30.25 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Camilla Skrindo | 1998 | 455 | 30.91 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 451 | 31.00 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 405 | 32.15 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 369 | 33.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Freja Gram | 1999 | 361 | 33.41 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Laura Holm Junge | 1998 | 331 | 34.39 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Amalie Henum | 1999 | 326 | 34.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Malene Bang | 1999 | 314 | 34.99 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Katrine Hvid | 1998 | 305 | 35.31 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 297 | 35.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Rikke Dehn | 1999 | 289 | 35.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 284 | 36.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Natasja Schultz | 1998 | 261 | 37.20 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Fie Hansen | 1999 | 239 | 38.33 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Nadia Hansen | 1999 | 239 | 38.33 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 229 | 38.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Sandra Danielsen | 1998 | 212 | 39.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Vera Staun Hansen | 1999 | 205 | 40.33 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Sebine Møller | 1999 | 201 | 40.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Freja B. Hansen | 1999 | 176 | 42.44 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 161 | 43.70 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Mille Rask Sander | 1999 | 148 | 44.99 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 145 | 45.25 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
25 | Louise Nicolaisen | 1998 | 141 | 45.65 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
26 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 124 | 47.73 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 121 | 48.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
28 | Maria Kofoed | 1999 | 86 | 53.86 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Louise Winsley | 1998 | 50 | 1:04.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Caroline Skov Jensen | 1998 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Maja Østergaard | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 13, 50m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 473 | 30.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 318 | 34.83 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 300 | 35.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 281 | 36.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Celine Brock | 2000 | 264 | 37.07 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Christine Greisen | 2000 | 258 | 37.37 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | My Weitling | 2000 | 246 | 37.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 233 | 38.67 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Amalie Mårtensson | 2000 | 223 | 39.22 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 216 | 39.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | 213 | 39.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 205 | 40.30 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
13 | Katja Petersson | 2001 | 178 | 42.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 170 | 42.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 163 | 43.50 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 145 | 45.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | 131 | 46.78 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 130 | 46.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 106 | 50.29 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 95 | 52.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 73 | 56.99 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 12:56 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Blume | 1990 | 705 | 23.44 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 667 | 23.88 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 524 | 25.87 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Sebastian Olesen | 1990 | 489 | 26.47 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 584 | 24.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jacob Skelsager | 1993 | 505 | 26.19 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Lauge Bruun | 1992 | 484 | 26.56 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Nicolai Frejvald Petersen | 1993 | 451 | 27.21 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | 448 | 27.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Johan Jørgensen | 1993 | 445 | 27.33 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 263 | 32.56 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 625 | 24.40 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 562 | 25.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Frederik Fisker | 1994 | 554 | 25.40 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Tobias Gjerløff | 1995 | 477 | 26.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Nikolai Larsen | 1994 | 470 | 26.83 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 466 | 26.91 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Emil Møhl | 1994 | 460 | 27.03 | ||||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
8 | Yannick Rasmussen | 1995 | 451 | 27.20 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Lasse Andersen | 1994 | 449 | 27.24 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Oliver Grodt | 1994 | 447 | 27.28 | ||||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
11 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 430 | 27.63 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Mads Kildholt | 1994 | 429 | 27.65 | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
13 | Nikolai Sjælland | 1995 | 424 | 27.76 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Henrik Klok | 1994 | 421 | 27.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Claus Hansen | 1995 | 400 | 28.31 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
16 | Jesper Larsen | 1994 | 398 | 28.36 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
17 | Andreas Nielsen | 1994 | 391 | 28.53 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
18 | Oliver Hjeresen | 1995 | 369 | 29.09 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
19 | Jacob Petersen | 1995 | 368 | 29.10 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 368 | 29.12 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 327 | 30.29 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Oliver Larsen | 1994 | 36 | 1:03.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 442 | 27.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 406 | 28.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 387 | 28.63 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 358 | 29.37 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 350 | 29.61 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andreas Mårtensson | 1997 | 346 | 29.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 342 | 29.84 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Nikolai Skelsager | 1996 | 341 | 29.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 307 | 30.91 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Jakob Juhl Knudsen | 1996 | 304 | 31.04 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lasse Aggerholm | 1997 | 289 | 31.54 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 270 | 32.27 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 268 | 32.35 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mads Ottosen | 1997 | 256 | 32.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 250 | 33.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Mikkel Bang | 1997 | 243 | 33.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Frederik T. Poulsen | 1996 | 239 | 33.60 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 231 | 34.00 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Andy Petersen | 1996 | 215 | 34.81 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
20 | Gustav Sørensen | 1996 | 210 | 35.11 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
21 | Magnus B. Hansen | 1997 | 152 | 39.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Frederik Petersen | 1997 | 127 | 41.52 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
23 | Jeppe Madsen | 1996 | 57 | 54.20 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Andreas Borre Heltborg | 1996 | DNS | |||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Mortensen | 1998 | 332 | 30.13 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 328 | 30.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Philip Greve | 1998 | 315 | 30.66 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Oliver H. Andersen | 1999 | 262 | 32.59 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | 256 | 32.85 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 248 | 33.18 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Giano Grillo | 1998 | 242 | 33.49 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Markus Bøjsen | 1999 | 234 | 33.84 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
9 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 232 | 33.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Emil D. Nielsen | 1999 | 221 | 34.52 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emil Toft | 1998 | 211 | 35.06 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 204 | 35.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | 193 | 36.08 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | William Hanger | 1998 | 186 | 36.55 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Frederik Presskorn | 2000 | 186 | 36.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | 182 | 36.83 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Mathias Thomassen | 1998 | 176 | 37.23 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Mathias Holdrup | 1999 | 175 | 37.27 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Jakob Larsen | 1999 | 174 | 37.35 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
20 | Lucas Sidor | 2000 | 169 | 37.74 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Christian Mørkeberg | 1999 | 163 | 38.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
22 | Nicolai Walther | 1998 | 160 | 38.45 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Andreas Petersen | 1998 | 159 | 38.54 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 157 | 38.65 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | 156 | 38.72 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 156 | 38.72 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Philip Bruhn | 2000 | 154 | 38.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
28 | Frederik Skovgaard | 1999 | 150 | 39.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
29 | Mads Witthøft | 2000 | 140 | 40.18 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
30 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 134 | 40.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
31 | Søren Hald Olsen | 1998 | 132 | 41.00 | ||||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian E. Andreasen | 1999 | 124 | 41.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
33 | Laurits Kenskov | 2001 | 110 | 43.49 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
34 | Mathias Vestergaard | 2001 | 104 | 44.37 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
35 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 97 | 45.44 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
36 | Daniel Brylov | 2000 | 90 | 46.52 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
37 | Anders Toft Ruby | 2001 | 87 | 47.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
38 | Philip Odgaard Thomsen | 2000 | 72 | 50.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
39 | Carl Peter Vittrup | 2001 | 60 | 53.37 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
40 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 54 | 55.18 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
41 | Tobias Fuglsang | 2001 | 49 | 56.83 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Jonathan V. Bichel | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Mads Nordby Rasmussen | 1998 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 13:13 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:19 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 699 | 31.73 | 1:06.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 595 | 32.48 | 1:10.57 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Simone Larsen | 1993 | 341 | 39.50 | 1:24.98 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Belinda Ervolder | 1995 | 520 | 34.32 | 1:13.79 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Isabel Brylov | 1994 | 456 | 36.10 | 1:17.09 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Emma Aabroe | 1994 | 451 | 35.26 | 1:17.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 448 | 34.28 | 1:17.56 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 434 | 38.49 | 1:18.39 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Louise Uglebjerg | 1994 | 419 | 36.24 | 1:19.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Stine Damgaard | 1995 | 402 | 39.54 | 1:20.40 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 297 | 42.45 | 1:28.91 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 539 | 33.87 | 1:12.92 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 461 | 35.52 | 1:16.84 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mette Sannerud | 1997 | 393 | 37.94 | 1:21.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Victoria Laursen | 1997 | 348 | 39.53 | 1:24.38 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 343 | 38.69 | 1:24.76 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Karoline Bødker | 1997 | 314 | 40.69 | 1:27.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Anna Fixdahl | 1997 | 304 | 41.72 | 1:28.28 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida Olsson | 1996 | 294 | 42.76 | 1:29.25 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Clara Petersen | 1996 | 278 | 41.83 | 1:30.95 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Sarah Brylov | 1997 | 222 | 47.24 | 1:38.02 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 423 | 36.70 | 1:19.06 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Karen Gjerløff | 1998 | 417 | 36.43 | 1:19.42 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Camilla Skrindo | 1998 | 413 | 37.56 | 1:19.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Frederikke Hansen | 1998 | 412 | 37.54 | 1:19.74 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 405 | 38.06 | 1:20.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Laura Dahl | 1998 | 337 | 40.65 | 1:25.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Laura Weinreich | 1998 | 310 | 40.05 | 1:27.70 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Amalie Henum | 1999 | 309 | 40.24 | 1:27.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 292 | 43.98 | 1:29.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Maja Østergaard | 1998 | 285 | 40.65 | 1:30.20 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Pernille Asmussen | 1998 | 274 | 41.46 | 1:31.38 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
12 | Emily Krontoft | 1998 | 270 | 42.78 | 1:31.87 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Laura Buchwald | 1998 | 263 | 45.44 | 1:32.68 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Natasja Schultz | 1998 | 251 | 42.36 | 1:34.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Rikke Dehn | 1999 | 249 | 44.68 | 1:34.32 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 247 | 44.29 | 1:34.58 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 246 | 46.14 | 1:34.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Freja Gram | 1999 | 241 | 45.39 | 1:35.33 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 239 | 42.53 | 1:35.65 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Asta Therese Jepsen | 1998 | 233 | 45.55 | 1:36.50 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
21 | Sarah Wohlert | 1998 | 228 | 45.58 | 1:37.19 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Maja Leth Bang | 1999 | 224 | 46.58 | 1:37.69 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
23 | Karen Mørch | 1998 | 218 | 45.00 | 1:38.65 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 211 | 48.04 | 1:39.75 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
25 | Fie Hansen | 1999 | 201 | 48.82 | 1:41.26 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | 198 | 44.32 | 1:41.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Freja B. Hansen | 1999 | 188 | 50.35 | 1:43.69 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 177 | 52.51 | 1:45.70 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
29 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 149 | 50.65 | 1:51.90 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
30 | Mille Rask Sander | 1999 | 116 | 55.39 | 2:01.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
31 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 97 | 1:00.91 | 2:09.07 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 15, 100m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 383 | 37.78 | 1:21.71 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 255 | 44.05 | 1:33.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 252 | 43.13 | 1:33.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 211 | 49.21 | 1:39.66 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Christine Greisen | 2000 | 203 | 46.79 | 1:41.01 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | My Weitling | 2000 | 202 | 49.64 | 1:41.15 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 202 | 52.10 | 1:41.22 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 201 | 48.91 | 1:41.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Celine Brock | 2000 | 187 | 49.07 | 1:43.78 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Clara Marott Schelde | 2000 | 173 | 46.28 | 1:46.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 168 | 52.41 | 1:47.63 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 148 | 54.33 | 1:52.13 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Kamilla Neve | 2000 | 140 | 58.17 | 1:54.23 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 93 | 1:03.02 | 2:10.82 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Nanna Sørine Olafsen | 2000 | DSQ | asycrome armtag fly | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:19 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:07 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anders Blume | 1990 | 684 | 27.74 | 59.06 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
2 | Frederik Siem Pedersen | 1991 | 649 | 27.95 | 1:00.08 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
3 | Mikkel Wagner | 1991 | 626 | 28.86 | 1:00.82 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Patrick Hesselberg | 1991 | 550 | 29.05 | 1:03.49 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 490 | 31.17 | 1:05.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 16, 100m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 580 | 29.12 | 1:02.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 551 | 31.30 | 1:03.47 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Rune Kjærulf | 1993 | 542 | 31.18 | 1:03.83 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Jacob Skelsager | 1993 | 479 | 30.75 | 1:06.50 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 440 | 31.77 | 1:08.41 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jonathan Willems | 1993 | 432 | 31.88 | 1:08.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 14:07 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 739 | 29.74 | 1:03.01 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 571 | 33.17 | 1:08.69 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 554 | 33.89 | 1:09.38 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Line Jensen | 1993 | 387 | 37.96 | 1:18.19 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | 646 | 31.65 | 1:05.91 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 543 | 34.19 | 1:09.81 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | 517 | 34.60 | 1:10.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Camilla Katz Sørensen | 1995 | 497 | 34.87 | 1:11.94 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Julie Langhorn | 1994 | 469 | 35.40 | 1:13.35 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Simone Isbye | 1994 | 415 | 37.14 | 1:16.40 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Helena Pedersen | 1994 | 388 | 37.12 | 1:18.08 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Maria Lassen | 1994 | 381 | 38.79 | 1:18.56 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 312 | 41.19 | 1:24.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 523 | 34.11 | 1:10.73 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | 460 | 35.94 | 1:13.81 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 447 | 37.28 | 1:14.50 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 439 | 36.32 | 1:14.98 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Siham Saud | 1997 | 418 | 37.62 | 1:16.21 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Anna Gade | 1996 | 414 | 37.85 | 1:16.43 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 412 | 37.72 | 1:16.59 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 387 | 38.29 | 1:18.15 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Vanggård | 1996 | 377 | 37.88 | 1:18.85 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | 375 | 38.88 | 1:19.01 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Leona Kenskov | 1996 | 372 | 37.13 | 1:19.23 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
12 | Mette Jensen | 1997 | 362 | 38.96 | 1:19.96 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kristine Hammerum | 1997 | 319 | 40.97 | 1:23.36 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 307 | 41.04 | 1:24.43 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Karoline Bødker | 1997 | 287 | 43.55 | 1:26.36 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 286 | 42.65 | 1:26.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 285 | 43.09 | 1:26.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Natasja Larsen | 1996 | 272 | 43.14 | 1:27.89 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Anna Fixdahl | 1997 | 267 | 43.31 | 1:28.42 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Victoria Laursen | 1997 | 257 | 45.37 | 1:29.60 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Clara Petersen | 1996 | 251 | 42.82 | 1:30.35 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Sofie Carmel | 1997 | 185 | 49.04 | 1:39.96 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Catharina Skov Andersen | 1997 | DSQ | Sv på mave v 25m | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 330 | 39.69 | 1:22.43 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 315 | 41.44 | 1:23.77 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Signe Nielsen | 1998 | 299 | 42.36 | 1:25.23 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Maja Østergaard | 1998 | 294 | 42.14 | 1:25.66 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Emily Krontoft | 1998 | 249 | 44.09 | 1:30.59 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Natasja Schultz | 1998 | 246 | 44.45 | 1:30.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 239 | 45.67 | 1:31.79 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Helena Kopp | 1999 | 228 | 1:33.24 | 1:33.24 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Vera Staun Hansen | 1999 | 228 | 45.02 | 1:33.30 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sarah Bjørnholdt | 1999 | 220 | 46.68 | 1:34.33 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Freja Gram | 1999 | 205 | 46.50 | 1:36.60 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 204 | 1:36.72 | 1:36.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Laura Buchwald | 1998 | 199 | 1:37.55 | 1:37.55 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Pernille Weberg | 1999 | 189 | 47.45 | 1:39.33 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Nicolaisen | 1998 | 182 | 50.34 | 1:40.44 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Laura Hartz | 1998 | 163 | 49.25 | 1:44.28 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
17 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 107 | 58.18 | 2:00.05 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Louise Winsley | 1998 | DSQ | Sv på mave eft 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Malene Bang | 1999 | DSQ | Forkert sv art v 75m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Maria Kofoed | 1999 | DSQ | Sv på mav v 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 17, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 376 | 38.13 | 1:18.93 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Camilla Taylor | 2000 | 240 | 44.07 | 1:31.66 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 212 | 47.53 | 1:35.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 182 | 49.06 | 1:40.54 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 168 | 47.27 | 1:43.19 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Lærke Holm Junge | 2000 | 159 | 52.01 | 1:45.19 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Kamilla Neve | 2000 | 136 | 54.24 | 1:50.77 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 136 | 55.03 | 1:50.89 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Katja Petersson | 2001 | 125 | 54.41 | 1:53.94 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 82 | 1:02.26 | 2:11.14 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Amalie Mårtensson | 2000 | DSQ | Sv på mave v 75m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sofie Kepp Jensen | 2002 | DSQ | Sv på mave eft 25m | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:05 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Martin Collignon | 1992 | 453 | 31.43 | 1:05.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Lauge Bruun | 1992 | 387 | 33.28 | 1:08.56 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 332 | 35.19 | 1:12.15 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 274 | 36.53 | 1:16.86 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 490 | 31.55 | 1:03.37 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Frederik Fisker | 1994 | 443 | 31.73 | 1:05.53 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Emil Møhl | 1994 | 386 | 34.03 | 1:08.63 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
4 | Andreas Nielsen | 1994 | 348 | 35.26 | 1:10.98 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Mads Kildholt | 1994 | 336 | 35.88 | 1:11.87 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
6 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 334 | 35.13 | 1:11.97 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 233 | 39.76 | 1:21.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Oliver Larsen | 1994 | 50 | 1:05.24 | 2:15.56 | |||||
A6 | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Chris Johansen | 1996 | 386 | 33.01 | 1:08.61 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 376 | 34.02 | 1:09.22 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | 336 | 34.84 | 1:11.85 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 284 | 36.89 | 1:16.00 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 265 | 38.31 | 1:17.80 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 263 | 38.10 | 1:17.93 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 262 | 38.71 | 1:18.11 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 240 | 39.39 | 1:20.40 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Jacob Weberg | 1997 | 233 | 39.65 | 1:21.14 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 221 | 40.99 | 1:22.67 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Mads Toldborg Nielsen | 1996 | 218 | 39.70 | 1:22.96 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
12 | Benjamin Kâhler | 1997 | 199 | 42.01 | 1:25.49 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mads Ottosen | 1997 | 162 | 44.80 | 1:31.64 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Bang | 1997 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Andy Petersen | 1996 | DSQ | Træk i banetov | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 270 | 37.60 | 1:17.28 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 228 | 40.02 | 1:21.81 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 221 | 40.71 | 1:22.63 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 193 | 42.52 | 1:26.41 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Oliver H. Andersen | 1999 | 189 | 42.61 | 1:27.07 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Rasmus Steenberg | 2000 | 176 | 43.77 | 1:29.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Emil D. Nielsen | 1999 | 172 | 44.47 | 1:29.88 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Frederik Presskorn | 2000 | 168 | 45.14 | 1:30.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Mads Witthøft | 2000 | 149 | 47.27 | 1:34.24 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Kristoffer Neve | 1998 | 148 | 45.76 | 1:34.43 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | 144 | 46.85 | 1:35.29 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 141 | 47.66 | 1:35.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Jakob Larsen | 1999 | 129 | 46.46 | 1:38.83 | |||||
Odsherred Svømmeklub | ||||||||||
14 | Andreas Petersen | 1998 | 119 | 49.27 | 1:41.56 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
15 | Laurits Kenskov | 2001 | 118 | 50.58 | 1:41.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
16 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 113 | 49.71 | 1:43.18 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 107 | 52.47 | 1:45.15 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Christian Mørkeberg | 1999 | 100 | 53.89 | 1:47.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 99 | 53.42 | 1:47.83 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Christian E. Andreasen | 1999 | 90 | 53.57 | 1:51.29 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 85 | 55.41 | 1:53.49 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Frej Koch-Mathews | 2000 | 76 | 56.19 | 1:58.10 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
23 | Daniel Brylov | 2000 | 73 | 58.22 | 1:59.36 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
24 | Tobias Fuglsang | 2001 | 52 | 1:04.05 | 2:14.17 | |||||
A6 | ||||||||||
25 | Julius Ravn Thomsen | 2000 | 42 | 2:27.46 | 2:23.23 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Joachim Hermansen | 1998 | DSQ | Sv på mave v.50m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | DSQ | Tyvstart | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:05 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 19, 4X50m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 727 | 1:59.63 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 29.24 | 29.24 | |||||||
Sofie Seheim | 1991 | 33.35 | 1:02.59 | |||||||
Marianne Duijm | 1993 | 29.28 | 1:31.87 | |||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 27.76 | 1:59.63 | |||||||
2 | Hovedstaden Damer | 1992 | 596 | 2:07.80 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 33.08 | 33.08 | |||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 34.05 | 1:07.13 | |||||||
Emma Aabroe | 1994 | 1:00.67 | 2:07.80 | |||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 2:07.80 | ||||||||
3 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 508 | 2:14.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 40.41 | 1:13.01 | |||||||
Belinda Ervolder | 1995 | |||||||||
Simone Isbye | 1994 | 2:14.81 | 2:14.81 | |||||||
4 | Gsc Piger 1 | 0 | 305 | 2:39.72 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Lisa Sawada Petersen | 1998 | 47.26 | 1:24.94 | |||||||
Katrine Hvid | 1998 | 39.53 | 2:04.47 | |||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 35.25 | 2:39.72 | |||||||
5 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1997 | 275 | 2:45.42 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Natasja Schultz | 1998 | 41.83 | 41.83 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 47.43 | 1:29.26 | |||||||
Victoria Laursen | 1997 | 39.62 | 2:08.88 | |||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 36.54 | 2:45.42 | |||||||
6 | Kalundborg Piger 3 | 0 | 249 | 2:51.06 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Sofie Witthøft | 1997 | 37.49 | 37.49 | |||||||
Laura Holm Junge | 1998 | 47.91 | 1:25.40 | |||||||
Natasja Larsen | 1996 | 37.80 | 2:03.20 | |||||||
Louise Nicolaisen | 1998 | 47.86 | 2:51.06 | |||||||
7 | Sildesteg | 1998 | 231 | 2:55.26 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Emily Krontoft | 1998 | 43.31 | 43.31 | |||||||
Asta Therese Jepsen | 1998 | 49.01 | 1:32.32 | |||||||
Celine Brock | 2000 | 45.25 | 2:17.57 | |||||||
Maja Leth Bang | 1999 | 37.69 | 2:55.26 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 0 | 230 | 2:55.50 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Freja Gram | 1999 | 44.91 | 44.91 | |||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 56.99 | 1:41.90 | |||||||
Thea Stybe Sørensen | 1997 | 39.66 | 2:21.56 | |||||||
Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 33.94 | 2:55.50 | |||||||
9 | Gi-40/hermes Talent | 1999 | 223 | 2:57.31 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 44.27 | 44.27 | |||||||
Sara Koefod Steffensen | 1999 | 44.99 | 1:29.26 | |||||||
Sarah Bjørnholdt | 1999 | 48.36 | 2:17.62 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 39.69 | 2:57.31 | |||||||
10 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1998 | 194 | 3:05.88 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 51.38 | 51.38 | |||||||
Lea Othmar Haskiel | 1999 | 50.58 | 1:41.96 | |||||||
Rikke Dehn | 1999 | 45.74 | 2:27.70 | |||||||
Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 38.18 | 3:05.88 | |||||||
- | A6 - Gule Sider 2 | 0 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Melizza Petersen | 1994 | |||||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | |||||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | |||||||||
Julie Langhorn | 1994 | DNS | ||||||||
- | Dragsholm 1 | 1993 | DSQ | Sv på mav v 25m | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:25 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:24 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Herrer | 1991 | 602 | 1:51.13 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 29.18 | 29.18 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 30.43 | 59.61 | |||||||
Martin Collignon | 1992 | 27.41 | 1:27.02 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 24.11 | 1:51.13 | |||||||
2 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 572 | 1:53.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 29.31 | 29.31 | |||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 32.13 | 1:01.44 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 27.18 | 1:28.62 | |||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 24.46 | 1:53.08 | |||||||
3 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 450 | 2:02.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
Frederik Fisker | 1994 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 35.62 | 1:06.71 | |||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 28.07 | 1:34.78 | |||||||
Nikolai Sjælland | 1995 | 27.73 | 2:02.51 | |||||||
4 | Englebasserne | 1996 | 370 | 2:10.75 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Johansen | 1996 | 33.19 | 33.19 | |||||||
Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 35.85 | 1:09.04 | |||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 31.80 | 1:40.84 | |||||||
Lasse Brock | 1997 | 29.91 | 2:10.75 | |||||||
5 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 315 | 2:17.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 40.75 | 1:13.77 | |||||||
Nikolai Skelsager | 1996 | 31.69 | 1:45.46 | |||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | 32.48 | 2:17.94 | |||||||
6 | Team Dragsholm | 1994 | 257 | 2:27.66 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Andreas Petersen | 1994 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Andy Petersen | 1996 | 51.18 | 1:27.17 | |||||||
Jesper Larsen | 1994 | 33.45 | 2:00.62 | |||||||
Nikolai Larsen | 1994 | 27.04 | 2:27.66 | |||||||
7 | Gsc Drenge 1 | 0 | 194 | 2:42.04 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 40.20 | 40.20 | |||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 46.45 | 1:26.65 | |||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 37.37 | 2:04.02 | |||||||
Lucas Sidor | 2000 | 38.02 | 2:42.04 | |||||||
8 | Kalundborg Drenge 5 | 0 | 189 | 2:43.60 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Mads Witthøft | 2000 | 45.94 | 45.94 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 41.23 | 1:27.17 | |||||||
Oliver H. Andersen | 1999 | 38.63 | 2:05.80 | |||||||
Nicolai Walther | 1998 | 37.80 | 2:43.60 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 0 | 127 | 3:06.96 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oscar Svane Hansen | 1999 | 46.39 | 46.39 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 52.17 | 1:38.56 | |||||||
Lasse Maigaard | 2000 | 49.17 | 2:27.73 | |||||||
Christian Mørkeberg | 1999 | 39.23 | 3:06.96 | |||||||
10 | Gi-40/hermes Talent | 1998 | 114 | 3:13.54 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 48.55 | 48.55 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 53.26 | 1:41.81 | |||||||
Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 51.74 | 2:33.55 | |||||||
Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 39.99 | 3:13.54 | |||||||
- | Gi40-Hermes Drenge 2 | 1997 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Frederik Ahm | 1997 | |||||||||
Mathias Holdrup | 1999 | |||||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | |||||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | DNS | ||||||||
- | Gi40-Hermes Drenge 1 | 1997 | DSQ | 2 armt u. va v 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 37.95 | 37.95 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:24 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 21, 4X100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Damer | 1992 | 640 | 4:34.11 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 34.35 | 1:09.82 | 1:09.82 | ||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 34.46 | 1:13.53 | 2:23.35 | ||||||
Emma Aabroe | 1994 | 31.02 | 1:08.31 | 3:31.66 | ||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 30.02 | 1:02.45 | 4:34.11 | ||||||
2 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 614 | 4:37.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
Julie Lunau | 1995 | 34.47 | 1:11.10 | 1:11.10 | ||||||
Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 34.36 | 1:14.17 | 2:25.27 | ||||||
Belinda Ervolder | 1995 | 32.77 | 1:39.30 | 4:04.57 | ||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 33.27 | 33.27 | 4:37.84 | ||||||
3 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 589 | 4:41.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 34.42 | 1:10.09 | 1:10.09 | ||||||
Melizza Petersen | 1994 | 37.17 | 1:20.42 | 2:30.51 | ||||||
Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 31.20 | 1:07.35 | 3:37.86 | ||||||
Simone Isbye | 1994 | 30.18 | 1:03.96 | 4:41.82 | ||||||
4 | Kalundborg Piger 2 | 0 | 458 | 5:06.50 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Pia Nicolaisen | 1994 | 34.11 | 1:11.48 | 1:11.48 | ||||||
Natasja Holte Larsen | 1995 | 38.73 | 1:24.30 | 2:35.78 | ||||||
Louise Uglebjerg | 1994 | 33.86 | 1:19.94 | 3:55.72 | ||||||
Simone Falster | 1995 | 33.62 | 1:10.78 | 5:06.50 | ||||||
5 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 400 | 5:20.44 | ||||||
A6 | ||||||||||
Maja Østergaard | 1998 | 41.96 | 1:27.06 | 1:27.06 | ||||||
Isabel Mass | 1998 | 40.70 | 1:27.41 | 2:54.47 | ||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 35.18 | 1:16.98 | 4:11.45 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 31.97 | 1:08.99 | 5:20.44 | ||||||
6 | Gsc Piger 1 | 0 | 365 | 5:30.47 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Sarah Sannung | 1996 | 35.46 | 1:12.62 | 1:12.62 | ||||||
Nikoline Kjeldsen | 1998 | 44.88 | 1:34.98 | 2:47.60 | ||||||
Thea Stybe Sørensen | 1997 | 38.91 | 1:26.91 | 4:14.51 | ||||||
Lisa Sawada Petersen | 1998 | 34.82 | 1:15.96 | 5:30.47 | ||||||
7 | Gsc Piger 2 | 0 | 323 | 5:44.29 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Amalie Henum | 1999 | 44.18 | 1:28.82 | 1:28.82 | ||||||
Camilla Skrindo | 1998 | 42.87 | 1:30.93 | 2:59.75 | ||||||
Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 37.67 | 1:26.87 | 4:26.62 | ||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 35.88 | 1:17.67 | 5:44.29 | ||||||
8 | A6 - Gule Sider 4 | 0 | 315 | 5:47.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
Helena Pedersen | 1994 | 37.91 | 1:20.09 | 1:20.09 | ||||||
Anna Jensen | 1995 | 45.36 | 1:37.94 | 2:58.03 | ||||||
Lærke Toft Ruby | 1999 | 43.92 | 1:36.42 | 4:34.45 | ||||||
Kristine Hammerum | 1997 | 34.75 | 1:12.63 | 5:47.08 | ||||||
9 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1997 | 294 | 5:55.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 43.04 | 1:27.58 | 1:27.58 | ||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 45.06 | 1:36.69 | 3:04.27 | ||||||
Victoria Laursen | 1997 | 40.48 | 1:30.01 | 4:34.28 | ||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 37.99 | 1:20.84 | 5:55.12 | ||||||
10 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1998 | 239 | 6:20.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Natasja Schultz | 1998 | 43.05 | 1:27.88 | 1:27.88 | ||||||
Lea Othmar Haskiel | 1999 | 52.08 | 1:50.26 | 3:18.14 | ||||||
Rikke Dehn | 1999 | 44.11 | 1:41.27 | 4:59.41 | ||||||
Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 38.68 | 1:21.31 | 6:20.72 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 09:38 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 22, 4X100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | Opnået | Status | ||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Herrer | 1991 | 592 | 4:06.77 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 30.23 | 1:01.86 | 1:01.86 | ||||||
Christian Christensen | 1991 | 31.77 | 1:08.76 | 2:10.62 | ||||||
Martin Collignon | 1992 | 28.58 | 1:01.97 | 3:12.59 | ||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 25.36 | 54.18 | 4:06.77 | ||||||
2 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 520 | 4:17.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 33.85 | 1:09.62 | 1:09.62 | ||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 32.51 | 1:10.57 | 2:20.19 | ||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 28.41 | 1:00.99 | 3:21.18 | ||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 26.74 | 56.35 | 4:17.53 | ||||||
3 | Kalundborg Drenge 1 | 0 | 494 | 4:22.01 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Jakob H. Andersen | 1993 | 30.32 | 1:02.95 | 1:02.95 | ||||||
Rune Kjærulf | 1993 | 33.40 | 1:11.55 | 2:14.50 | ||||||
Mikkel H. Andersen | 1991 | 28.60 | 1:01.78 | 3:16.28 | ||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 30.68 | 1:05.73 | 4:22.01 | ||||||
4 | Kender Dem Ikke | 1996 | 403 | 4:40.44 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Chris Johansen | 1996 | 33.59 | 1:09.31 | 1:09.31 | ||||||
Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 36.28 | 1:19.38 | 2:28.69 | ||||||
Jens Frederik Vittrup | 1996 | 31.88 | 1:08.14 | 3:36.83 | ||||||
Lasse Brock | 1997 | 30.10 | 1:03.61 | 4:40.44 | ||||||
5 | Værløse 1 | 0 | 271 | 5:19.94 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mads H. Jacobsen | 1995 | 45.40 | 1:32.88 | 1:32.88 | ||||||
Mathias Petersen | 1995 | 39.54 | 1:25.76 | 2:58.64 | ||||||
Philip Nielsen | 1991 | 35.65 | 1:18.86 | 4:17.50 | ||||||
Lars Elsborg | 1994 | 29.51 | 1:02.44 | 5:19.94 | ||||||
6 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 267 | 5:21.84 | ||||||
A6 | ||||||||||
Nikolai Skelsager | 1996 | 34.34 | 1:11.01 | 1:11.01 | ||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 43.21 | 1:32.97 | 2:43.98 | ||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | 37.13 | 1:21.52 | 4:05.50 | ||||||
Mikkel Bang | 1997 | 36.73 | 1:16.34 | 5:21.84 | ||||||
7 | Gsc Drenge 1 | 0 | 266 | 5:22.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 37.51 | 1:17.18 | 1:17.18 | ||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 41.46 | 1:29.56 | 2:46.74 | ||||||
Henrik Mortensen | 1998 | 33.55 | 1:15.14 | 4:01.88 | ||||||
Frederik Presskorn | 2000 | 37.66 | 1:20.42 | 5:22.30 | ||||||
8 | Gi40-Hermes Drenge 1 | 1997 | 212 | 5:47.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 39.34 | 1:21.00 | 1:21.00 | ||||||
Giano Grillo | 1998 | 44.83 | 1:35.77 | 2:56.77 | ||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 40.09 | 1:31.72 | 4:28.49 | ||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 36.53 | 1:18.74 | 5:47.23 | ||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 0 | 193 | 5:58.36 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oscar Thris Hansen | 1997 | 39.61 | 1:21.32 | 1:21.32 | ||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 46.17 | 1:38.31 | 2:59.63 | ||||||
Oscar Svane Hansen | 1999 | 43.19 | 1:33.55 | 4:33.18 | ||||||
Asbjørn Lau Everland | 1999 | 39.17 | 1:25.18 | 5:58.36 | ||||||
10 | Gi40-Hermes Drenge 2 | 1997 | 165 | 6:17.90 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Frederik Ahm | 1997 | 41.28 | 1:26.53 | 1:26.53 | ||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 48.79 | 1:43.42 | 3:09.95 | ||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 43.87 | 1:44.52 | 4:54.47 | ||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 39.34 | 1:23.43 | 6:17.90 | ||||||
- | Værløse 2 | 0 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | A6 - Gule Sider 3 | 0 | DSQ | Sv på ryg v225m | ||||||
A6 | ||||||||||
Rasmus Gjerløff | 2001 | 49.16 | 1:43.36 | 1:43.36 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 09:38 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point uden mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Simone Larsen | 1993 | 380 | 5:28.96 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Amanda Sandager | 1995 | 615 | 4:40.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Helena Pedersen | 1994 | 422 | 5:17.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Stine Damgaard | 1995 | 372 | 5:31.14 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 357 | 5:35.80 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nanna Johansen | 1996 | 514 | 4:57.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 470 | 5:06.34 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 459 | 5:08.82 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Siri Christensen | 1997 | 403 | 5:22.58 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Victoria Laursen | 1997 | 309 | 5:52.53 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 397 | 5:24.05 | ||||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 23, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 354 | 5:36.71 | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:13 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 09:53 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Hesselberg | 1991 | 596 | 1:02.68 | 2:08.15 | 3:12.68 | 4:16.79 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Gjerløff | 1995 | 555 | 1:02.47 | 2:08.85 | 3:16.33 | 4:22.99 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Mads Kildholt | 1994 | 537 | 1:04.71 | 2:12.52 | 3:19.73 | 4:25.88 | |||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
3 | Mads Norking | 1995 | 490 | 1:04.55 | 2:14.88 | 3:24.81 | 4:34.17 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 481 | 1:03.80 | 2:14.30 | 3:26.04 | 4:35.75 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Emil Møhl | 1994 | 463 | 1:03.34 | 2:14.51 | 3:26.82 | 4:39.43 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 454 | 1:06.61 | 2:18.90 | 3:29.47 | 4:41.28 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Oliver Grodt | 1994 | 434 | 1:03.09 | 2:15.03 | 3:29.64 | 4:45.41 | |||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
Løb 24, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Andreas Mårtensson | 1997 | 482 | 1:06.29 | 2:14.98 | 3:25.35 | 4:35.60 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Morten Børre Petersen | 1996 | 474 | 1:07.28 | 2:18.53 | 3:28.15 | 4:37.15 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 449 | 1:07.15 | 2:19.24 | 3:30.20 | 4:42.22 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 422 | 1:07.86 | 2:19.38 | 3:32.27 | 4:48.07 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 09:53 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:11 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Kristina Thomsen | 1991 | 763 | 29.17 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 533 | 32.87 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Line Jensen | 1993 | 395 | 36.33 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | 618 | 31.29 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Melizza Petersen | 1994 | 532 | 32.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Pia Nicolaisen | 1994 | 526 | 33.02 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 519 | 33.16 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Julie Lunau | 1995 | 497 | 33.64 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Julie Langhorn | 1994 | 493 | 33.74 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Simone Isbye | 1994 | 423 | 35.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Belinda Ervolder | 1995 | 419 | 35.61 | ||||||
A6 | ||||||||||
9 | Emma Aabroe | 1994 | 398 | 36.24 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Maria Lassen | 1994 | 365 | 37.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 298 | 39.91 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Anna Jensen | 1995 | 269 | 41.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 508 | 33.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Emma Vanggård | 1996 | 454 | 34.68 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Sofie Witthøft | 1997 | 449 | 34.79 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Anna Gade | 1996 | 406 | 35.99 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 395 | 36.31 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | 392 | 36.41 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Kristine Hammerum | 1997 | 337 | 38.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | 316 | 39.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Karoline Bødker | 1997 | 312 | 39.29 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 305 | 39.59 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Sarah Brylov | 1997 | 282 | 40.66 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Clara Petersen | 1996 | 248 | 42.44 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Natasja Larsen | 1996 | DSQ | svøm mave 25 m. | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 373 | 37.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 368 | 37.18 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Karen Gjerløff | 1998 | 350 | 37.83 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Laura Dahl | 1998 | 300 | 39.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Maja Østergaard | 1998 | 299 | 39.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 273 | 41.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Malene Bang | 1999 | 253 | 42.11 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Amalie Henum | 1999 | 247 | 42.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Sarah Wohlert | 1998 | 240 | 42.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 223 | 43.96 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 199 | 45.63 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
12 | Fie Hansen | 1999 | 199 | 45.66 | ||||||
A6 | ||||||||||
13 | Sandra Danielsen | 1998 | 191 | 46.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Sebine Møller | 1999 | 185 | 46.78 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Nadia Hansen | 1999 | 182 | 47.00 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
16 | Louise Nicolaisen | 1998 | 181 | 47.10 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Mathilde Norking | 1999 | 176 | 47.56 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Freja B. Hansen | 1999 | 167 | 48.35 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Mille Rask Sander | 1999 | 138 | 51.55 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 124 | 53.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 111 | 55.53 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Maria Kofoed | 1999 | 82 | 1:01.42 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Louise Winsley | 1998 | 34 | 1:22.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Nanna Westfall Gram | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Vibe Raaby Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Sophia H. Sundgreen | 1999 | DSQ | svøm mave 25 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 25, 50m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 404 | 36.06 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 309 | 39.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Amalie Mårtensson | 2000 | 224 | 43.89 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Mira Mass | 2000 | 213 | 44.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 209 | 44.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Christine Greisen | 2000 | 208 | 45.01 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 191 | 46.26 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 184 | 46.87 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Clara Marott Schelde | 2000 | 178 | 47.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | 175 | 47.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
11 | Maria B. Antoft | 2000 | 161 | 48.97 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 158 | 49.26 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Kamilla Neve | 2000 | 136 | 51.76 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Katja Petersson | 2001 | 132 | 52.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 131 | 52.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 125 | 53.32 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 118 | 54.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Louise Larsen | 2001 | 91 | 59.24 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
19 | Marie Uglebjerg | 2002 | 87 | 1:00.03 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
20 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 81 | 1:01.55 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 66 | 1:05.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Emma Thougaard | 2001 | DNS | |||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:11 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 10:45 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Philip Nielsen | 1991 | 268 | 35.96 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 527 | 28.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | 485 | 29.51 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Martin Collignon | 1992 | 464 | 29.95 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Rune Kjærulf | 1993 | 458 | 30.08 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Jacob Skelsager | 1993 | 407 | 31.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 354 | 32.76 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 270 | 35.85 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Fisker | 1994 | 458 | 30.08 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Peter Wittenwiler | 1994 | 407 | 31.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 401 | 31.44 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Yannick Rasmussen | 1995 | 380 | 31.99 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Andreas Nielsen | 1994 | 361 | 32.55 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Oliver Hjeresen | 1995 | 306 | 34.38 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Andreas Petersen | 1994 | 273 | 35.75 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 157 | 42.94 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Larsen | 1994 | 58 | 59.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 342 | 33.15 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Nikolai Skelsager | 1996 | 309 | 34.29 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 239 | 37.37 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 206 | 39.23 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mikkel Bang | 1997 | 196 | 39.92 | ||||||
A6 | ||||||||||
6 | Mads Ottosen | 1997 | 193 | 40.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andy Petersen | 1996 | 155 | 43.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 144 | 44.27 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Petersen | 1997 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Johan Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jeppe Madsen | 1996 | DSQ | svøm mave 25 m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 26, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 295 | 34.81 | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian Langhorn | 1998 | 266 | 36.04 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 219 | 38.47 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 217 | 38.59 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 191 | 40.27 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 172 | 41.67 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Emil D. Nielsen | 1999 | 171 | 41.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 154 | 43.24 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Andreas Petersen | 1998 | 147 | 43.89 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 147 | 43.97 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | 141 | 44.49 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Mads Witthøft | 2000 | 141 | 44.57 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Joachim Hermansen | 1998 | 140 | 44.68 | ||||||
A6 | ||||||||||
14 | Lasse Maigaard | 2000 | 131 | 45.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Philip Brenting | 1999 | 129 | 45.91 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | William Hanger | 1998 | 120 | 47.03 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Philip Bruhn | 2000 | 118 | 47.28 | ||||||
A6 | ||||||||||
18 | Lucas Sidor | 2000 | 117 | 47.46 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 117 | 47.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Christian Mørkeberg | 1999 | 115 | 47.66 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
21 | Christian E. Andreasen | 1999 | 101 | 49.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Mads Nordby Rasmussen | 1998 | 96 | 50.65 | ||||||
A6 | ||||||||||
23 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 88 | 52.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Philip Odgaard Thomsen | 2000 | 57 | 1:00.25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Tobias Fuglsang | 2001 | 56 | 1:00.51 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frej Koch-Mathews | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Thomassen | 1998 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Linus Koefoed Weiss | 1999 | DSQ | svøm mave 25 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | DSQ | svøm på mave 25 m | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | DSQ | svøm mave før v. 25 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | DSQ | svøm mave 25 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 10:45 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:00 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Charlotte Jensen | 1992 | 617 | 37.60 | 1:19.48 | 2:01.23 | 2:43.16 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | 612 | 36.03 | 1:17.80 | 2:00.22 | 2:43.59 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 590 | 37.53 | 1:20.02 | 2:02.70 | 2:45.54 | |||
A6 | ||||||||||
- | Julie Leth-Espensen | 1992 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 521 | 39.56 | 1:23.17 | 2:07.97 | 2:52.61 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Signe Rasmussen | 1995 | 476 | 41.29 | 1:26.91 | 2:12.35 | 2:57.89 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Belinda Ervolder | 1995 | 418 | 42.59 | 1:28.96 | 2:16.47 | 3:05.73 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 402 | 41.83 | 1:29.38 | 2:18.59 | 3:08.17 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Helena Pedersen | 1994 | 370 | 42.73 | 1:32.75 | 2:23.53 | 3:13.39 | |||
A6 | ||||||||||
- | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | 436 | 42.45 | 1:29.41 | 2:16.33 | 3:03.21 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Kamilla Larsen | 1996 | 433 | 41.94 | 1:28.99 | 2:16.44 | 3:03.62 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Mette Sannerud | 1997 | 429 | 41.96 | 1:28.48 | 2:16.59 | 3:04.13 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Siri Christensen | 1997 | 377 | 44.02 | 1:33.46 | 2:22.64 | 3:12.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Victoria Laursen | 1997 | 334 | 45.73 | 1:36.53 | 2:28.26 | 3:20.07 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Ida Olsson | 1996 | 321 | 43.75 | 1:35.46 | 2:29.29 | 3:22.92 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 314 | 47.21 | 1:40.02 | 2:32.87 | 3:24.36 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anna Fixdahl | 1997 | 304 | 47.21 | 1:39.63 | 2:33.60 | 3:26.50 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Sofie Carmel | 1997 | 201 | 51.46 | 1:52.39 | 2:54.48 | 3:56.93 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Signe Nielsen | 1998 | 414 | 42.55 | 1:29.81 | 2:18.19 | 3:06.34 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 336 | 44.20 | 1:34.58 | 2:26.76 | 3:19.67 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 330 | 46.43 | 1:37.13 | 2:29.26 | 3:20.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 321 | 47.93 | 1:38.77 | 2:29.99 | 3:22.82 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 250 | 49.10 | 1:45.73 | 2:43.77 | 3:40.38 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 224 | 52.78 | 1:52.57 | 2:51.37 | 3:48.57 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 224 | 53.41 | 1:52.11 | 2:52.28 | 3:48.62 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sandra Danielsen | 1998 | 180 | 55.63 | 1:58.66 | 3:03.57 | 4:05.77 | |||
A6 | ||||||||||
- | Mille Rask Sander | 1999 | DSQ | assym. ben | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sofie Krogsgaard | 1999 | DSQ | assym. ben | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 278 | 50.90 | 1:44.75 | 2:39.52 | 3:32.83 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Camilla Taylor | 2000 | 227 | 50.23 | 1:48.44 | 2:48.63 | 3:47.67 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | 223 | 52.48 | 1:50.21 | 2:50.26 | 3:48.92 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | My Weitling | 2000 | 189 | 53.36 | 1:56.32 | 2:59.12 | 4:01.79 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 168 | 54.38 | 1:59.12 | 3:07.02 | 4:11.64 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Kamilla Neve | 2000 | 167 | 59.48 | 2:03.52 | 3:08.89 | 4:12.26 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Lærke Holm Junge | 2000 | 162 | 56.88 | 2:02.28 | 3:09.19 | 4:14.70 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 161 | 55.95 | 2:01.97 | 3:08.92 | 4:15.34 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 146 | 57.88 | 2:07.60 | 3:16.81 | 4:23.95 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 116 | 1:06.47 | 2:17.30 | 3:31.46 | 4:44.61 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Louise Larsen | 2001 | 101 | 1:08.84 | 2:24.08 | 3:41.40 | 4:57.88 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Ida Sophie Ahm | 2001 | DSQ | en hånd vend. 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:00 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:39 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Wagner | 1991 | 601 | 33.21 | 1:10.67 | 1:48.51 | 2:27.16 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rune Kjærulf | 1993 | 575 | 33.58 | 1:11.71 | 1:50.93 | 2:29.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Jonathan Weitling | 1993 | 514 | 35.00 | 1:14.13 | 1:54.51 | 2:35.08 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mads Østberg Wagner | 1994 | 433 | 36.26 | 1:17.52 | 2:00.47 | 2:44.14 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Tobias Gjerløff | 1995 | 352 | 39.10 | 1:23.80 | 2:09.92 | 2:55.88 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Lars Elsborg | 1994 | 344 | 38.06 | 1:23.80 | 2:10.40 | 2:57.29 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mathias Petersen | 1995 | 305 | 41.52 | 1:28.65 | 2:16.65 | 3:04.59 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Johannes Schwaab | 1994 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 371 | 38.37 | 1:22.88 | 2:08.37 | 2:52.84 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 370 | 38.80 | 1:23.91 | 2:09.11 | 2:53.04 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andreas Mårtensson | 1997 | 344 | 40.01 | 1:25.20 | 2:11.52 | 2:57.30 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Robin Thorsen | 1996 | 339 | 39.34 | 1:25.06 | 2:11.91 | 2:58.18 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 250 | 45.17 | 1:36.05 | 2:27.31 | 3:17.02 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 250 | 45.60 | 1:36.24 | 2:26.85 | 3:17.08 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Frederik T. Poulsen | 1996 | 240 | 45.48 | 1:36.87 | 2:28.41 | 3:19.95 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Mikkel Bang | 1997 | 209 | 49.17 | 1:43.07 | 2:36.88 | 3:29.13 | |||
A6 | ||||||||||
9 | Magnus B. Hansen | 1997 | 172 | 51.85 | 1:48.27 | 2:45.69 | 3:43.49 | |||
A6 | ||||||||||
- | Mikkel Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | svøm ryg v 100, 150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Lasse Brock | 1997 | DSQ | svøm på ryg 125,175m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 28, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Jonas Hyllested | 1999 | 293 | 42.05 | 1:28.96 | 2:17.61 | 3:06.95 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 278 | 42.12 | 1:30.21 | 2:19.94 | 3:10.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 276 | 42.90 | 1:31.98 | 2:20.87 | 3:10.79 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Giano Grillo | 1998 | 242 | 44.18 | 1:36.02 | 2:27.68 | 3:19.30 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Niels Ottosen | 1998 | 241 | 44.67 | 1:35.87 | 2:28.81 | 3:19.63 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 208 | 47.33 | 1:41.08 | 2:36.09 | 3:29.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
7 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 203 | 49.58 | 1:44.34 | 2:38.61 | 3:31.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | 198 | 48.92 | 1:44.19 | 2:39.73 | 3:33.20 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | 197 | 49.99 | 1:44.60 | 2:40.16 | 3:33.38 | |||
A6 | ||||||||||
10 | Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | 180 | 50.06 | 1:46.28 | 2:44.07 | 3:40.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Mathias Holdrup | 1999 | 179 | 49.84 | 1:47.45 | 2:44.93 | 3:40.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Frederik Skovgaard | 1999 | 173 | 51.17 | 1:48.08 | 2:46.28 | 3:42.81 | |||
A6 | ||||||||||
13 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 138 | 53.67 | 1:55.97 | 2:58.41 | 4:00.48 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Daniel Brylov | 2000 | 113 | 1:00.59 | 2:06.83 | 3:13.70 | 4:16.60 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Benjamin Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Vestergaard | 2001 | DSQ | bent uden armt 25 m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Noah Thompson | 1998 | DSQ | en hånd i vend 175m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:39 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 558 | 32.44 | 1:08.43 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Line Jensen | 1993 | 354 | 37.02 | 1:19.65 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Simone Larsen | 1993 | 283 | 39.04 | 1:25.81 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Aabroe | 1994 | 550 | 32.59 | 1:08.74 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Signe Rasmussen | 1995 | 456 | 34.22 | 1:13.15 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 444 | 33.16 | 1:13.85 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
4 | Simone Isbye | 1994 | 403 | 34.80 | 1:16.24 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 352 | 36.13 | 1:19.74 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 312 | 39.45 | 1:23.08 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 552 | 32.32 | 1:08.66 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Caroline Oxholm | 1997 | 389 | 35.62 | 1:17.16 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
3 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 385 | 35.56 | 1:17.39 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 383 | 35.50 | 1:17.53 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Mie Bonè | 1996 | 375 | 35.27 | 1:18.13 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Rikke Willumsen | 1996 | 352 | 36.45 | 1:19.80 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette Jensen | 1997 | 337 | 37.84 | 1:20.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 276 | 40.40 | 1:26.50 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 258 | 40.54 | 1:28.52 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Clara Petersen | 1996 | 224 | 42.52 | 1:32.71 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 408 | 35.48 | 1:15.96 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Karen Gjerløff | 1998 | 400 | 35.24 | 1:16.42 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Camilla Skrindo | 1998 | 335 | 36.34 | 1:21.07 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Katrine Hvid | 1998 | 302 | 39.19 | 1:23.93 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 291 | 38.69 | 1:24.98 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Laura Weinreich | 1998 | 270 | 39.22 | 1:27.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 241 | 39.48 | 1:30.50 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Maja Østergaard | 1998 | 211 | 43.17 | 1:34.62 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Helena Kopp | 1999 | 208 | 43.29 | 1:35.05 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Asmussen | 1998 | 205 | 42.38 | 1:35.47 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 184 | 45.73 | 1:38.94 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 184 | 46.22 | 1:39.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Rikke Dehn | 1999 | 169 | 45.61 | 1:41.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 135 | 47.23 | 1:49.73 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
15 | Pernille Weberg | 1999 | 130 | 50.21 | 1:51.07 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sara Koefod Steffensen | 1999 | DSQ | brystbensp i fly | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Sebine Møller | 1999 | DSQ | brystben | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 29, 100m Butterfly Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christine Greisen | 2000 | 165 | 47.99 | 1:42.75 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 164 | 49.95 | 1:42.93 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Clara Marott Schelde | 2000 | 101 | 54.17 | 2:01.02 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 11:50 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:08 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Patrick Hesselberg | 1991 | 593 | 27.78 | 59.29 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 491 | 29.40 | 1:03.14 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Casper Lyngholm-Kjærby | 1991 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jacob Skelsager | 1993 | 558 | 28.18 | 1:00.49 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Jonathan Willems | 1993 | 428 | 30.77 | 1:06.07 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Tobias N Sandager | 1993 | 361 | 32.40 | 1:09.98 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Morten Bak Hansen | 1995 | 552 | 27.92 | 1:00.73 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Lasse Andersen | 1994 | 474 | 29.90 | 1:03.88 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Yannick Rasmussen | 1995 | 377 | 30.84 | 1:08.97 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 365 | 32.25 | 1:09.70 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Claus Hansen | 1995 | 314 | 33.41 | 1:13.28 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
6 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 246 | 36.47 | 1:19.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Peter Wittenwiler | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 411 | 31.84 | 1:06.97 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 407 | 31.48 | 1:07.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nikolai Skelsager | 1996 | 364 | 32.82 | 1:09.77 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | 324 | 32.00 | 1:12.52 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Morten Børre Petersen | 1996 | 287 | 34.44 | 1:15.49 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Kasper Jensen | 1997 | 274 | 34.96 | 1:16.73 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | 246 | 36.73 | 1:19.46 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 193 | 37.86 | 1:26.19 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
9 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 181 | 40.07 | 1:28.08 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Johan Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 30, 100m Butterfly Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Henrik Mortensen | 1998 | 313 | 33.56 | 1:13.34 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | William Matras | 1998 | 240 | 37.57 | 1:20.13 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Markus Bøjsen | 1999 | 151 | 40.56 | 1:33.47 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 142 | 45.50 | 1:35.55 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Alexander Eggers | 1999 | 138 | 41.94 | 1:36.40 | |||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 120 | 46.79 | 1:40.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 93 | 49.77 | 1:49.86 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 79 | 50.82 | 1:55.99 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 12:08 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:36 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 611 | 29.56 | 1:01.52 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 570 | 30.53 | 1:02.96 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Stinna Pedersen | 1993 | 455 | 32.47 | 1:07.87 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
4 | Line Jensen | 1993 | 423 | 33.72 | 1:09.53 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 48 | 1:08.56 | 2:24.00 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
- | Charlotte Jensen | 1992 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Kristina Thomsen | 1991 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 649 | 29.15 | 1:00.29 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Julie Lunau | 1995 | 581 | 30.15 | 1:02.54 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Miriam Stupak Møller | 1994 | 576 | 30.61 | 1:02.72 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Amanda Sandager | 1995 | 558 | 30.61 | 1:03.39 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Julie Langhorn | 1994 | 534 | 30.87 | 1:04.34 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Pia Nicolaisen | 1994 | 528 | 30.49 | 1:04.57 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Isabel Brylov | 1994 | 509 | 31.25 | 1:05.39 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
8 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | 474 | 32.19 | 1:06.97 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Louise Uglebjerg | 1994 | 419 | 32.33 | 1:09.74 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Maria Lassen | 1994 | 413 | 33.77 | 1:10.11 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Simone Falster | 1995 | 406 | 34.07 | 1:10.47 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Anna Jensen | 1995 | 376 | 34.04 | 1:12.33 | |||||
A6 | ||||||||||
13 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 361 | 35.10 | 1:13.33 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Melizza Petersen | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 480 | 31.74 | 1:06.69 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Mai-Britt Rosin | 1996 | 474 | 32.50 | 1:06.94 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Siham Saud | 1997 | 465 | 32.47 | 1:07.40 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Katarina Vogel | 1997 | 464 | 32.85 | 1:07.45 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Bonè | 1996 | 459 | 32.05 | 1:07.69 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kamilla Larsen | 1996 | 410 | 34.00 | 1:10.24 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Leona Kenskov | 1996 | 410 | 32.98 | 1:10.28 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
8 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 403 | 34.57 | 1:10.68 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Louise Lynæs | 1997 | 396 | 33.61 | 1:11.10 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nikoline Woller | 1996 | 387 | 33.95 | 1:11.64 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
11 | Anna Pil Hjørne | 1996 | 385 | 34.09 | 1:11.75 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
12 | Cirkeline Østerby | 1997 | 384 | 34.68 | 1:11.80 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Kristine Hammerum | 1997 | 382 | 33.46 | 1:11.94 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Natasja Larsen | 1996 | 371 | 34.98 | 1:12.65 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Rikke Willumsen | 1996 | 370 | 34.79 | 1:12.72 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anna Fixdahl | 1997 | 352 | 36.61 | 1:13.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 340 | 36.15 | 1:14.78 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
18 | Karoline Bødker | 1997 | 337 | 36.43 | 1:15.02 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
19 | Victoria Laursen | 1997 | 324 | 36.85 | 1:16.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Ida Olsson | 1996 | 290 | 36.91 | 1:18.90 | |||||
A6 | ||||||||||
21 | Clara Petersen | 1996 | 284 | 37.80 | 1:19.41 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
22 | Sarah Brylov | 1997 | 251 | 38.72 | 1:22.72 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Karen Gjerløff | 1998 | 440 | 32.72 | 1:08.63 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Frederikke Hansen | 1998 | 434 | 33.32 | 1:08.93 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Henriette Hemmingsen | 1998 | 402 | 33.87 | 1:10.70 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Nielsen | 1998 | 400 | 33.76 | 1:10.83 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
5 | Laura Holm Junge | 1998 | 337 | 36.67 | 1:15.01 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 332 | 35.45 | 1:15.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Maja Østergaard | 1998 | 316 | 36.83 | 1:16.67 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Malene Bang | 1999 | 309 | 37.21 | 1:17.24 | |||||
A6 | ||||||||||
9 | Rikke Dehn | 1999 | 273 | 37.77 | 1:20.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Sarah Wohlert | 1998 | 271 | 38.65 | 1:20.66 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 269 | 38.80 | 1:20.83 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Nadia Hansen | 1999 | 267 | 38.28 | 1:21.05 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 264 | 39.66 | 1:21.33 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Natasja Schultz | 1998 | 262 | 38.25 | 1:21.59 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Natalie Løwe Legin | 1998 | 239 | 39.78 | 1:24.11 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Mathilde Norking | 1999 | 235 | 40.13 | 1:24.58 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Fie Hansen | 1999 | 223 | 41.19 | 1:26.02 | |||||
A6 | ||||||||||
18 | Vera Staun Hansen | 1999 | 205 | 42.72 | 1:28.46 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Sandra Danielsen | 1998 | 197 | 42.70 | 1:29.64 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | Karen Mørch | 1998 | 193 | 42.44 | 1:30.26 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Freja B. Hansen | 1999 | 174 | 43.89 | 1:33.46 | |||||
A6 | ||||||||||
22 | Louise Nicolaisen | 1998 | 169 | 46.16 | 1:34.34 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
23 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 169 | 44.66 | 1:34.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Mille Rask Sander | 1999 | 137 | 50.63 | 1:41.31 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 135 | 49.73 | 1:41.69 | |||||
A6 | ||||||||||
26 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 94 | 53.37 | 1:54.96 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
27 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 84 | 55.36 | 1:59.18 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Louise Winsley | 1998 | 50 | 1:06.74 | 2:21.71 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Vibe Raaby Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Maria Kofoed | 1999 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 31, 100m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 443 | 32.61 | 1:08.46 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 306 | 37.52 | 1:17.50 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 294 | 37.66 | 1:18.48 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | My Weitling | 2000 | 244 | 38.57 | 1:23.52 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 222 | 41.25 | 1:26.24 | |||||
A6 | ||||||||||
6 | Amalie Mårtensson | 2000 | 206 | 41.26 | 1:28.41 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Christine Greisen | 2000 | 204 | 40.02 | 1:28.66 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | 197 | 41.93 | 1:29.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | 182 | 42.40 | 1:32.12 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Katja Petersson | 2001 | 155 | 43.28 | 1:37.19 | |||||
A6 | ||||||||||
11 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 154 | 46.07 | 1:37.41 | |||||
A6 | ||||||||||
12 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 152 | 46.68 | 1:37.71 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Kamilla Neve | 2000 | 152 | 47.14 | 1:37.85 | |||||
A6 | ||||||||||
14 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 144 | 46.23 | 1:39.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Lærke Holm Junge | 2000 | 136 | 46.63 | 1:41.43 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
16 | Natasha Magnus | 2000 | 136 | 51.08 | 1:41.46 | |||||
A6 | ||||||||||
17 | Maria B. Antoft | 2000 | 128 | 1:43.49 | 1:43.49 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 124 | 49.36 | 1:44.54 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 120 | 50.28 | 1:45.90 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Caroline S. I. Sørensen | 2000 | 104 | 52.98 | 1:50.92 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 85 | 54.40 | 1:58.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
22 | Louise Larsen | 2001 | 80 | 55.08 | 2:01.38 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | 78 | 55.76 | 2:02.19 | |||||
A6 | ||||||||||
24 | Marie Uglebjerg | 2002 | 75 | 58.41 | 2:03.63 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Sofie Kepp Jensen | 2002 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Alberte Kjærsgaard | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 12:36 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 559 | 26.97 | 55.88 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | 528 | 26.88 | 56.96 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
3 | Philip Nielsen | 1991 | 370 | 30.67 | 1:04.12 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Frederik Siem Pedersen | 1991 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 607 | 26.09 | 54.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Jakob H. Andersen | 1993 | 571 | 26.97 | 55.51 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Martin Collignon | 1992 | 549 | 27.41 | 56.21 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Jonathan Weitling | 1993 | 543 | 27.17 | 56.42 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Jonathan Willems | 1993 | 465 | 28.51 | 59.43 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Johan Jørgensen | 1993 | 454 | 28.32 | 59.92 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
7 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 406 | 29.68 | 1:02.17 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 300 | 34.23 | 1:08.74 | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Westermann | 1995 | 666 | 25.62 | 52.71 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Morten Bak Hansen | 1995 | 614 | 26.33 | 54.16 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Frederik Fisker | 1994 | 547 | 26.80 | 56.30 | |||||
A6 | ||||||||||
4 | Tobias Gjerløff | 1995 | 501 | 27.84 | 57.96 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Emil Møhl | 1994 | 483 | 28.44 | 58.66 | |||||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
6 | Nikolai Sjælland | 1995 | 463 | 28.45 | 59.52 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Oliver Hjeresen | 1995 | 451 | 29.20 | 1:00.02 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Nikolai Larsen | 1994 | 447 | 27.78 | 1:00.21 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Oliver Grodt | 1994 | 447 | 28.88 | 1:00.22 | |||||
Greve Svømmeklub | ||||||||||
10 | Morten Voigt Larsen | 1995 | 439 | 29.49 | 1:00.58 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Mads Norking | 1995 | 409 | 29.82 | 1:02.02 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Andreas Nielsen | 1994 | 400 | 30.21 | 1:02.51 | |||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jonas Lauritsen | 1994 | 329 | 31.57 | 1:06.72 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
14 | Andreas Petersen | 1994 | 320 | 31.68 | 1:07.32 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Oliver Larsen | 1994 | 39 | 1:04.60 | 2:15.43 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Mads Østberg Wagner | 1994 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Mads Kildholt | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 406 | 29.78 | 1:02.19 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Andreas Mårtensson | 1997 | 392 | 30.72 | 1:02.92 | |||||
A6 | ||||||||||
3 | Lasse Brock | 1997 | 356 | 31.44 | 1:04.98 | |||||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 351 | 30.56 | 1:05.29 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Anders Aaboe Jensen | 1997 | 348 | 31.35 | 1:05.47 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 311 | 32.71 | 1:07.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Mikkel Bang | 1997 | 272 | 34.23 | 1:11.08 | |||||
A6 | ||||||||||
8 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 270 | 34.46 | 1:11.25 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Benjamin Kâhler | 1997 | 262 | 34.30 | 1:11.98 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
10 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 260 | 34.57 | 1:12.15 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Frederik T. Poulsen | 1996 | 259 | 34.26 | 1:12.27 | |||||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
12 | Mads Ottosen | 1997 | 254 | 34.51 | 1:12.73 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 238 | 35.07 | 1:14.34 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Andy Petersen | 1996 | 210 | 37.53 | 1:17.45 | |||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Lucas A. Jakobsen | 1997 | 200 | 36.73 | 1:18.73 | |||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
16 | Magnus B. Hansen | 1997 | 137 | 43.36 | 1:29.22 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Mikkel Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 334 | 31.81 | 1:06.38 | |||||
A6 | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 303 | 32.41 | 1:08.57 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | William Matras | 1998 | 280 | 33.43 | 1:10.40 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Kevin Løwe Legin | 1998 | 260 | 34.55 | 1:12.11 | |||||
A6 | ||||||||||
5 | Markus Bøjsen | 1999 | 236 | 35.63 | 1:14.48 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 229 | 34.94 | 1:15.25 | |||||
A6 | ||||||||||
7 | Niels Ottosen | 1998 | 229 | 35.66 | 1:15.29 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
8 | Giano Grillo | 1998 | 228 | 35.62 | 1:15.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Kristoffer Neve | 1998 | 207 | 37.92 | 1:17.81 | |||||
A6 | ||||||||||
10 | Rasmus Steenberg | 2000 | 207 | 36.39 | 1:17.85 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Frederik Presskorn | 2000 | 201 | 37.23 | 1:18.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 193 | 38.20 | 1:19.71 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Andreas Vestergaard | 1999 | 188 | 39.57 | 1:20.36 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 188 | 38.29 | 1:20.39 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
15 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 186 | 38.81 | 1:20.67 | |||||
A6 | ||||||||||
16 | Lasse Maigaard | 2000 | 184 | 38.14 | 1:21.01 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Christian Mørkeberg | 1999 | 181 | 38.97 | 1:21.41 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Lucas Sidor | 2000 | 169 | 39.77 | 1:23.27 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
19 | William Hanger | 1998 | 159 | 39.88 | 1:24.99 | |||||
A6 | ||||||||||
20 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | 156 | 39.29 | 1:25.46 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
21 | Mathias Holdrup | 1999 | 151 | 40.27 | 1:26.37 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
22 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 150 | 41.25 | 1:26.62 | |||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
23 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 150 | 40.51 | 1:26.68 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
24 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 148 | 41.59 | 1:27.03 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
25 | Philip Brenting | 1999 | 140 | 41.88 | 1:28.64 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
26 | Joachim Hermansen | 1998 | 136 | 41.95 | 1:29.44 | |||||
A6 | ||||||||||
27 | Philip Bruhn | 2000 | 131 | 1:30.61 | 1:30.61 | |||||
A6 | ||||||||||
28 | Andreas Petersen | 1998 | 125 | 43.29 | 1:32.07 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
29 | Mathias Vestergaard | 2001 | 115 | 44.95 | 1:34.58 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
30 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 107 | 45.11 | 1:36.94 | |||||
A6 | ||||||||||
31 | Mads Nordby Rasmussen | 1998 | 97 | 45.07 | 1:40.13 | |||||
A6 | ||||||||||
32 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 97 | 46.70 | 1:40.22 | |||||
A6 | ||||||||||
33 | Christian E. Andreasen | 1999 | 92 | 47.15 | 1:42.10 | |||||
A6 | ||||||||||
34 | Anders Toft Ruby | 2001 | 85 | 49.05 | 1:44.52 | |||||
A6 | ||||||||||
35 | Daniel Brylov | 2000 | 85 | 49.93 | 1:44.71 | |||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
36 | Tobias Fuglsang | 2001 | 46 | 59.81 | 2:08.92 | |||||
A6 | ||||||||||
- | Benjamin Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Frej Koch-Mathews | 2000 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Mathias Thomassen | 1998 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | DSQ | ej berøring 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:13 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 559 | 36.06 | 1:12.85 | 1:51.00 | 2:29.18 | |||
A6 | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Yasmin Saud | 1994 | 691 | 32.39 | 1:07.55 | 1:43.29 | 2:19.01 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Belinda Ervolder | 1995 | 464 | 36.81 | 1:16.66 | 1:57.63 | 2:38.75 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Helena Pedersen | 1994 | 416 | 38.57 | 1:20.59 | 2:03.42 | 2:44.59 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Helene Hupfeldt Nielsen | 1994 | 394 | 39.19 | 1:22.30 | 2:05.46 | 2:47.59 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 519 | 36.12 | 1:14.16 | 1:53.61 | 2:32.89 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | 514 | 36.35 | 1:15.60 | 1:54.77 | 2:33.37 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Nanna Johansen | 1996 | 493 | 37.92 | 1:17.39 | 1:56.92 | 2:35.57 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 467 | 36.35 | 1:16.45 | 1:57.86 | 2:38.42 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Mette Jensen | 1997 | 417 | 39.57 | 1:21.44 | 2:03.59 | 2:44.53 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 414 | 38.92 | 1:20.70 | 2:03.31 | 2:44.86 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Maria Engberg Nielsen | 1996 | 410 | 38.97 | 1:21.39 | 2:04.40 | 2:45.39 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
8 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 353 | 41.65 | 1:25.41 | 2:10.06 | 2:53.93 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Sophie E. Modeweg-Hansen | 1997 | 335 | 41.51 | 1:26.31 | 2:12.12 | 2:56.98 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Sannerud | 1997 | 334 | 41.62 | 1:26.69 | 2:12.66 | 2:57.18 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 321 | 42.68 | 1:29.04 | 2:14.37 | 2:59.44 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Karoline Bødker | 1997 | 315 | 44.54 | 1:31.41 | 2:18.27 | 3:00.64 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sofie Carmel | 1997 | 206 | 3:28.02 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Frederikke Matthiassen | 1996 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Anna Gade | 1996 | DSQ | svøm på mave | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
- | Siham Saud | 1997 | DSQ | svøm mave 50m | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 386 | 39.27 | 1:21.96 | 2:06.04 | 2:48.83 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Laura Dahl | 1998 | 354 | 40.86 | 1:24.44 | 2:09.67 | 2:53.67 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Maja Østergaard | 1998 | 315 | 43.54 | 1:29.69 | 2:16.71 | 3:00.67 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Amalie Henum | 1999 | 303 | 44.09 | 1:31.15 | 2:18.02 | 3:02.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Natasja Schultz | 1998 | 298 | 43.99 | 3:03.93 | |||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Malene Bang | 1999 | 287 | 44.53 | 1:32.30 | 2:20.70 | 3:06.26 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Lærke Toft Ruby | 1999 | 273 | 46.77 | 1:36.45 | 2:24.91 | 3:09.32 | |||
A6 | ||||||||||
8 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 260 | 46.95 | 1:36.19 | 2:25.99 | 3:12.60 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Ida-Maria Esbensen | 1999 | 238 | 46.99 | 1:36.42 | 3:18.27 | ||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Vera Staun Hansen | 1999 | 224 | 46.63 | 1:38.08 | 2:31.02 | 3:22.26 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Pernille Weberg | 1999 | 207 | 48.22 | 1:40.74 | 2:34.97 | 3:27.87 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Vibe Raaby Laursen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 33, 200m Rygsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Kepp Jensen | 2000 | 400 | 37.45 | 1:19.92 | 2:04.53 | 2:46.84 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 282 | 45.19 | 1:32.69 | 2:21.55 | 3:07.35 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Camilla Taylor | 2000 | 262 | 45.56 | 1:34.91 | 2:24.16 | 3:12.07 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 243 | 46.64 | 1:38.00 | 2:28.56 | 3:17.04 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 237 | 48.34 | 1:38.60 | 2:30.15 | 3:18.63 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
6 | Amalie Mårtensson | 2000 | 214 | 49.95 | 1:42.67 | 2:35.02 | 3:25.33 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Lea Alberte Olsen | 2000 | 139 | 53.99 | 1:56.82 | 2:57.83 | 3:57.27 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 126 | 57.18 | 2:00.20 | 3:04.53 | 4:05.11 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 14:13 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 556 | 31.89 | 1:06.09 | 1:39.25 | 2:13.21 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Frederik Fisker | 1994 | 465 | 32.99 | 1:09.09 | 1:45.75 | 2:21.40 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Mads H. Jacobsen | 1995 | 168 | 46.69 | 1:38.13 | 2:29.53 | 3:18.51 | |||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Ditlev Balle | 1996 | 467 | 34.42 | 1:10.26 | 1:45.75 | 2:21.13 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 435 | 35.25 | 1:12.73 | 1:49.43 | 2:24.57 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Chris Johansen | 1996 | 421 | 34.09 | 1:11.63 | 1:49.83 | 2:26.11 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
4 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 332 | 36.54 | 1:16.63 | 1:58.14 | 2:38.20 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Andreas Mårtensson | 1997 | 306 | 39.28 | 1:20.36 | 2:01.77 | 2:42.54 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Anders Juul Rasmussen | 1997 | 295 | 38.99 | 1:20.56 | 2:02.98 | 2:44.50 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 290 | 39.04 | 1:21.34 | 2:03.90 | 2:45.44 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Jacob Weberg | 1997 | 278 | 40.08 | 1:22.87 | 2:05.81 | 2:47.80 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 268 | 40.24 | 1:22.79 | 2:07.54 | 2:49.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
10 | Oscar Thris Hansen | 1997 | 261 | 41.23 | 1:24.68 | 2:08.72 | 2:51.28 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Frederik Ahm | 1997 | DSQ | holde banetov 150m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | 300 | 38.03 | 1:19.48 | 2:02.10 | 2:43.66 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 284 | 38.89 | 1:21.73 | 2:04.65 | 2:46.70 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
3 | Alexander Eggers | 1999 | 247 | 40.19 | 1:24.35 | 2:09.90 | 2:54.42 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
4 | Emil D. Nielsen | 1999 | 206 | 44.85 | 1:31.96 | 2:19.47 | 3:05.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Frederik Presskorn | 2000 | 193 | 45.57 | 1:33.50 | 2:22.45 | 3:09.46 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Nicolai Walther | 1998 | 174 | 46.74 | 1:37.17 | 2:26.43 | 3:16.05 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
7 | Jeppe Skov Jensen | 1999 | 170 | 47.46 | 1:37.59 | 2:28.88 | 3:17.73 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Andreas Petersen | 1998 | 118 | 50.75 | 1:48.31 | 2:47.88 | 3:42.98 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
- | Mads Witthøft | 2000 | DSQ | forkert svømart 150m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Philip Brenting | 1999 | DSQ | ej berøring 175m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 14:48 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 719 | 33.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Sofie Seheim | 1991 | 692 | 33.88 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Charlotte Jensen | 1992 | 632 | 34.93 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 554 | 36.50 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Nanna Petersen | 1993 | 249 | 47.62 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
6 | Cecilie Kristiansen | 1990 | 35 | 1:31.52 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Natasja Holte Larsen | 1995 | 446 | 39.24 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Stine Damgaard | 1995 | 432 | 39.66 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Isabel Brylov | 1994 | 416 | 40.14 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
4 | Louise Uglebjerg | 1994 | 372 | 41.67 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Simone Falster | 1995 | 365 | 41.92 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Julie Langberg Jensen | 1995 | 277 | 45.98 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Emma Vanggård | 1996 | 348 | 42.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
2 | Ida Olsson | 1996 | 323 | 43.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Cecilie Kristiansen | 1997 | 312 | 44.19 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Kristine Hammerum | 1997 | 300 | 44.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Louise Lynæs | 1997 | 298 | 44.87 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
6 | Anna Fixdahl | 1997 | 298 | 44.89 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Sarah Brylov | 1997 | 272 | 46.27 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 438 | 39.46 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Signe Nielsen | 1998 | 369 | 41.78 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Nikoline Kjeldsen | 1998 | 302 | 44.67 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Laura Weinreich | 1998 | 285 | 45.55 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sara Koefod Steffensen | 1999 | 274 | 46.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Lisa Sawada Petersen | 1998 | 273 | 46.22 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Sarah Wohlert | 1998 | 217 | 49.90 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Nadia Hansen | 1999 | 213 | 50.17 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Freja B. Hansen | 1999 | 210 | 50.39 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Lea Othmar Haskiel | 1999 | 207 | 50.69 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Karen Mørch | 1998 | 193 | 51.88 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
12 | Katrine Normann Olesen | 1998 | 178 | 53.23 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
13 | Mathilde Norking | 1999 | 175 | 53.55 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Vera Staun Hansen | 1999 | 174 | 53.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Fie Hansen | 1999 | 150 | 56.44 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Maria Kofoed | 1999 | 123 | 1:00.24 | ||||||
A6 | ||||||||||
17 | Louise Nicolaisen | 1998 | 118 | 1:01.17 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | 86 | 1:07.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
19 | Louise Winsley | 1998 | 44 | 1:24.70 | ||||||
A6 | ||||||||||
20 | Sofie Krogsgaard | 1999 | 43 | 1:25.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 35, 50m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 258 | 47.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 213 | 50.21 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | My Weitling | 2000 | 204 | 50.95 | ||||||
A6 | ||||||||||
4 | Astrid Dyremose Kestner | 2000 | 197 | 51.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Nathasja Odgaard Thomsen | 2000 | 172 | 53.89 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
6 | Ida Sophie Ahm | 2001 | 158 | 55.41 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Kamilla Neve | 2000 | 155 | 55.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
8 | Lærke Holm Junge | 2000 | 154 | 55.95 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
9 | Katja Petersson | 2001 | 145 | 57.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 144 | 57.14 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
11 | Emilie Viemose Larsen | 2000 | 139 | 57.79 | ||||||
A6 | ||||||||||
12 | Maria B. Antoft | 2000 | 118 | 1:01.15 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
13 | Marie Uglebjerg | 2002 | 103 | 1:03.91 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
14 | Annika Møller-Kristensen | 2000 | 90 | 1:06.88 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
15 | Natasha Magnus | 2000 | 87 | 1:07.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
16 | Emma Thougaard | 2001 | 66 | 1:14.25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
17 | Sofie Kepp Jensen | 2002 | 56 | 1:18.36 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Marie Carmel | 2000 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Ida-Sofia Bech Wehne | 2001 | DSQ | tyvstart | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 14:48 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:09 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Wagner | 1991 | 607 | 31.19 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Mikkel H. Andersen | 1991 | 528 | 32.67 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Patrick Hesselberg | 1991 | 520 | 32.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Jonathan Weitling | 1993 | 532 | 32.60 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Tobias N Sandager | 1993 | 491 | 33.48 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
3 | Johan Jørgensen | 1993 | 442 | 34.67 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Jacob Skelsager | 1993 | 425 | 35.14 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | 383 | 36.38 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Jonathan Willems | 1993 | 333 | 38.12 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Mikkel Hollbaum Asmussen | 1993 | 210 | 44.45 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Yannick Rasmussen | 1995 | 463 | 34.14 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Peter Wittenwiler | 1994 | 426 | 35.09 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Oliver Hjeresen | 1995 | 404 | 35.72 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
4 | Nikolai Larsen | 1994 | 399 | 35.88 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Lars Elsborg | 1994 | 321 | 38.56 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Mathias Petersen | 1995 | 296 | 39.65 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
7 | Andreas Petersen | 1994 | 252 | 41.80 | ||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Oliver Larsen | 1994 | 36 | 1:19.62 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Johannes Schwaab | 1994 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mads Østberg Wagner | 1994 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Nicholas Lloyd Krasuski | 1996 | 384 | 36.35 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Kasper Jensen | 1997 | 278 | 40.48 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
3 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 246 | 42.13 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Mikkel Bang | 1997 | 188 | 46.09 | ||||||
A6 | ||||||||||
5 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 175 | 47.19 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
6 | Benjamin Kâhler | 1997 | 168 | 47.86 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Jeppe Madsen | 1996 | 81 | 1:00.96 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Frederik Petersen | 1997 | DNS | |||||||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Mikkel Johnsen | 1997 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Løb 36, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 271 | 40.81 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
2 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 242 | 42.38 | ||||||
A6 | ||||||||||
3 | Giano Grillo | 1998 | 238 | 42.59 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Niels Ottosen | 1998 | 232 | 43.00 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
5 | Noah Thompson | 1998 | 180 | 46.80 | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Kristoffer Neve | 1998 | 169 | 47.76 | ||||||
A6 | ||||||||||
7 | Mathias Holdrup | 1999 | 166 | 48.06 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Rasmus Steenberg | 2000 | 165 | 48.12 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Frederik Skovgaard | 1999 | 156 | 49.01 | ||||||
A6 | ||||||||||
10 | André Sebastian Ghaziani | 1999 | 145 | 50.26 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
11 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | 140 | 50.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Andreas Vestergaard | 1999 | 126 | 52.63 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 126 | 52.69 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | William Hanger | 1998 | 122 | 53.23 | ||||||
A6 | ||||||||||
15 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 119 | 53.72 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Lucas Sidor | 2000 | 116 | 54.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
17 | Lasse Maigaard | 2000 | 114 | 54.48 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
18 | Mads Witthøft | 2000 | 109 | 55.21 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
19 | Mathias Vestergaard | 2001 | 106 | 55.77 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
20 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 101 | 56.75 | ||||||
A6 | ||||||||||
21 | Philip Bruhn | 2000 | 98 | 57.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
22 | Daniel Brylov | 2000 | 98 | 57.38 | ||||||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
23 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 97 | 57.57 | ||||||
A6 | ||||||||||
24 | Philip Odgaard Thomsen | 2000 | 96 | 57.58 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
25 | Jonathan V. Bichel | 1999 | 78 | 1:01.94 | ||||||
A6 | ||||||||||
26 | Christian E. Andreasen | 1999 | 69 | 1:04.48 | ||||||
A6 | ||||||||||
27 | Mads Nordby Rasmussen | 1998 | 65 | 1:05.81 | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Benjamin Jakobsen | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Jacob Cheng Milsgaard | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Oliver Neumann | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Anders Toft Ruby | 2001 | DSQ | flyben hele vejen | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Christian Mørkeberg | 1999 | DSQ | en hånd vend. | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
- | Tobias Fuglsang | 2001 | DSQ | en hånd v afslut | ||||||
A6 | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:09 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:49 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Leth-Espensen | 1992 | 764 | 30.09 | 1:07.26 | 1:46.68 | 2:19.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Kristina Thomsen | 1991 | 728 | 29.70 | 1:03.20 | 1:46.99 | 2:21.61 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Marianne Duijm | 1993 | 662 | 31.54 | 1:10.40 | 1:52.55 | 2:26.16 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Cæcilie Kisby Jensen | 1993 | 594 | 32.02 | 1:10.76 | 1:56.99 | 2:31.56 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Stinna Pedersen | 1993 | 403 | 37.20 | 1:20.44 | 2:12.43 | 2:52.41 | |||
Dragsholm Svømmeklub | ||||||||||
- | Charlotte Jensen | 1992 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 650 | 31.82 | 1:10.90 | 1:53.64 | 2:27.05 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Melizza Petersen | 1994 | 584 | 34.75 | 1:14.82 | 1:58.57 | 2:32.38 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Julie Lunau | 1995 | 582 | 34.06 | 1:12.20 | 1:57.93 | 2:32.56 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Julie Langhorn | 1994 | 516 | 34.33 | 1:15.28 | 2:02.28 | 2:38.83 | |||
A6 | ||||||||||
5 | Amanda Sandager | 1995 | 493 | 34.78 | 1:17.32 | 2:04.67 | 2:41.20 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Belinda Ervolder | 1995 | 493 | 35.06 | 1:15.88 | 2:05.49 | 2:41.20 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Pia Nicolaisen | 1994 | 490 | 33.23 | 1:12.39 | 2:03.21 | 2:41.58 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
8 | Emma Aabroe | 1994 | 444 | 34.03 | 1:17.49 | 2:08.55 | 2:46.98 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
9 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 344 | 39.58 | 1:27.28 | 2:20.58 | 3:01.75 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Anna Jensen | 1995 | 338 | 38.45 | 1:26.54 | 2:21.72 | 3:02.94 | |||
A6 | ||||||||||
11 | Stine Damgaard | 1995 | 328 | 41.29 | 1:30.68 | 2:21.09 | 3:04.74 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Simone Isbye | 1994 | DNS | |||||||
A6 | ||||||||||
- | Miriam Stupak Møller | 1994 | DSQ | rygsv.afsl. på mave | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 573 | 33.40 | 1:12.75 | 1:58.07 | 2:33.40 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Frederikke Matthiassen | 1996 | 490 | 33.30 | 1:14.28 | 2:04.81 | 2:41.56 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Mette Jensen | 1997 | 446 | 37.33 | 1:19.92 | 2:08.46 | 2:46.68 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sofie Witthøft | 1997 | 441 | 39.50 | 1:21.03 | 2:08.70 | 2:47.33 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
5 | Cirkeline Østerby | 1997 | 423 | 38.38 | 1:21.61 | 2:10.83 | 2:49.68 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
6 | Caroline Oxholm | 1997 | 403 | 36.35 | 1:23.03 | 2:13.51 | 2:52.38 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
7 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 389 | 38.50 | 1:24.53 | 2:16.11 | 2:54.53 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Mette Sannerud | 1997 | 379 | 38.58 | 1:25.47 | 2:13.78 | 2:56.04 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
9 | Siham Saud | 1997 | 377 | 38.71 | 1:21.17 | 2:16.68 | 2:56.36 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
10 | Siri Christensen | 1997 | 351 | 44.75 | 1:31.76 | 2:20.85 | 3:00.58 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Victoria Laursen | 1997 | 339 | 40.04 | 1:28.25 | 2:21.43 | 3:02.73 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 332 | 41.30 | 1:27.08 | 2:23.46 | 3:04.05 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
13 | Thea Stybe Sørensen | 1997 | 312 | 41.50 | 1:28.73 | 2:24.45 | 3:07.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
14 | Louise Lynæs | 1997 | 281 | 41.30 | 1:33.13 | 2:31.73 | 3:14.39 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Clara Petersen | 1996 | 254 | 45.41 | 1:36.38 | 2:35.35 | 3:21.15 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
16 | Sofie Carmel | 1997 | 210 | 53.12 | 1:46.31 | 2:47.66 | 3:34.29 | |||
A6 | ||||||||||
- | Mai-Britt Rosin | 1996 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Isabel Mass | 1998 | 466 | 36.80 | 1:18.19 | 2:05.52 | 2:44.34 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Camilla Skrindo | 1998 | 432 | 37.47 | 1:22.66 | 2:10.80 | 2:48.53 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Frederikke Hansen | 1998 | 410 | 36.96 | 1:21.36 | 2:12.36 | 2:51.51 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
4 | Laura Rimmer Hansen | 1998 | 402 | 41.25 | 1:21.88 | 2:13.56 | 2:52.60 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
5 | Karen Gjerløff | 1998 | 396 | 34.26 | 1:19.62 | 2:14.17 | 2:53.48 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Katrine Hvid | 1998 | 340 | 41.64 | 1:29.30 | 2:22.18 | 3:02.50 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
7 | Laura Dahl | 1998 | 331 | 43.06 | 1:29.44 | 2:21.44 | 3:04.09 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
8 | Amalie Henum | 1999 | 327 | 41.64 | 1:27.90 | 2:24.38 | 3:04.87 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Laura Holm Junge | 1998 | 314 | 42.22 | 1:30.24 | 2:24.83 | 3:07.49 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Stine Lærke Strøm | 1999 | 297 | 44.51 | 1:34.31 | 2:28.32 | 3:10.85 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Maja Østergaard | 1998 | 288 | 45.21 | 1:33.35 | 2:30.83 | 3:12.97 | |||
A6 | ||||||||||
12 | Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 282 | 47.23 | 1:35.37 | 2:32.97 | 3:14.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Natasja Schultz | 1998 | 279 | 44.14 | 1:32.25 | 2:28.23 | 3:14.92 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Pernille Asmussen | 1998 | 257 | 41.19 | 1:32.19 | 2:33.63 | 3:20.24 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
15 | Rikke Dehn | 1999 | 257 | 47.11 | 1:38.86 | 2:35.95 | 3:20.44 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Karen Mørch | 1998 | 227 | 47.72 | 1:39.66 | 2:38.97 | 3:28.78 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
17 | Anne Sofie Nielsen | 1999 | 209 | 50.11 | 1:42.62 | 2:44.75 | 3:34.58 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sophia H. Sundgreen | 1999 | 110 | 1:03.57 | 2:10.30 | 3:22.24 | 4:25.74 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Nanna Westfall Gram | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Freja B. Hansen | 1999 | DSQ | assym ben bryst | ||||||
A6 | ||||||||||
- | Sofie Hong Yo Grøndal | 1999 | DSQ | assym. arme fly | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 37, 200m Medley Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 274 | 46.90 | 1:35.43 | 2:33.41 | 3:16.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Mira Mass | 2000 | 235 | 48.57 | 1:41.38 | 2:41.39 | 3:26.45 | |||
A6 | ||||||||||
3 | Christine Greisen | 2000 | 214 | 49.63 | 1:44.84 | 2:47.63 | 3:32.85 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 161 | 59.17 | 1:50.99 | 3:03.74 | 3:54.18 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
5 | Natalie Amalieh Lysdal | 2000 | 136 | 54.36 | 1:59.16 | 3:10.99 | 4:07.85 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Natasha Magnus | 2000 | 101 | 1:11.28 | 2:12.91 | 4:33.76 | ||||
A6 | ||||||||||
- | Clara Marott Schelde | 2000 | DSQ | svøm mave 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
- | Ida Just Mikkelsen | 2001 | DSQ | assym arme fly | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 15:49 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:28 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler 19 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Wagner | 1991 | 629 | 29.15 | 1:03.33 | 1:42.10 | 2:12.04 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
2 | Christian Christensen | 1991 | 499 | 29.60 | 1:06.40 | 1:46.68 | 2:22.67 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 615 | 29.05 | 1:02.71 | 1:42.54 | 2:13.02 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Rune Kjærulf | 1993 | 582 | 29.66 | 1:03.88 | 1:43.09 | 2:15.54 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Martin Collignon | 1992 | 458 | 30.97 | 1:09.39 | 1:53.34 | 2:26.81 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
4 | Tobias N Sandager | 1993 | 448 | 31.83 | 1:12.42 | 1:52.15 | 2:27.87 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
5 | Mads Albæk Sørensen | 1993 | 362 | 34.26 | 1:15.14 | 2:03.94 | 2:38.68 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
- | Kristoffer Weber Larsen | 1993 | DNS | |||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Tobias Gjerløff | 1995 | 467 | 30.78 | 1:08.94 | 1:54.08 | 2:25.87 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Oliver Hjeresen | 1995 | 399 | 34.75 | 1:13.72 | 1:57.43 | 2:33.65 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
3 | Claus Hansen | 1995 | 379 | 32.97 | 1:12.30 | 2:01.35 | 2:36.37 | |||
Ringsted Svømme Klub | ||||||||||
4 | Christoffer Back Petersen | 1995 | 315 | 38.54 | 1:23.05 | 2:11.05 | 2:46.27 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Morten Børre Petersen | 1996 | 438 | 35.07 | 1:12.57 | 1:55.68 | 2:28.98 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Ditlev Balle | 1996 | 422 | 32.80 | 1:08.90 | 1:57.14 | 2:30.81 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 404 | 34.76 | 1:12.94 | 1:58.97 | 2:33.08 | |||
A6 | ||||||||||
4 | Chris Johansen | 1996 | 402 | 33.57 | 1:11.54 | 1:58.09 | 2:33.28 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Jens Frederik Vittrup | 1996 | 377 | 32.88 | 1:11.98 | 2:00.28 | 2:36.67 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
6 | Nikolai Skelsager | 1996 | 367 | 33.80 | 1:13.11 | 2:01.87 | 2:37.96 | |||
A6 | ||||||||||
7 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | 338 | 36.80 | 1:16.64 | 2:06.88 | 2:42.44 | |||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lasse Brock | 1997 | 333 | 36.79 | 1:19.46 | 2:07.27 | 2:43.26 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
9 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 317 | 34.90 | 1:19.75 | 2:08.58 | 2:45.93 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
10 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 301 | 37.70 | 1:21.93 | 2:11.15 | 2:48.86 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
11 | Gustav Nilsson Pedersen | 1997 | 276 | 40.04 | 1:24.94 | 2:15.60 | 2:53.84 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
12 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 275 | 41.20 | 1:24.31 | 2:15.62 | 2:53.94 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
13 | Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 227 | 41.79 | 1:26.83 | 2:23.66 | 3:05.34 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
14 | Mads Ottosen | 1997 | 226 | 41.58 | 1:30.56 | 2:25.16 | 3:05.79 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Frederik Ahm | 1997 | 224 | 45.55 | 1:32.43 | 2:24.29 | 3:06.38 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
16 | Benjamin Kâhler | 1997 | 222 | 44.68 | 1:30.51 | 2:26.15 | 3:06.82 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
17 | Magnus B. Hansen | 1997 | 158 | 48.02 | 1:41.35 | 2:39.41 | 3:29.38 | |||
A6 | ||||||||||
- | Robin Thorsen | 1996 | DSQ | tyvstart | ||||||
Birkerød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 38, 200m Medley Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Sebastian Langhorn | 1998 | 330 | 35.63 | 1:18.01 | 2:07.43 | 2:43.77 | |||
A6 | ||||||||||
2 | Jonas Hyllested | 1999 | 295 | 37.76 | 1:21.84 | 2:11.48 | 2:50.03 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 271 | 39.59 | 1:25.07 | 2:13.71 | 2:54.79 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
4 | Thomas Uttrup Ludwig | 1998 | 257 | 40.14 | 1:25.13 | 2:19.25 | 2:57.98 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
5 | Victor Kjærsgaard | 1998 | 248 | 41.50 | 1:28.23 | 2:19.74 | 3:00.01 | |||
A6 | ||||||||||
6 | Giano Grillo | 1998 | 223 | 45.98 | 1:32.84 | 2:26.96 | 3:06.49 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
7 | Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 196 | 48.27 | 1:36.12 | 2:32.93 | 3:14.67 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
8 | Sebastian Mikkelsen | 1998 | 195 | 49.43 | 1:39.22 | 2:33.08 | 3:15.23 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
9 | Oscar Svane Hansen | 1999 | 186 | 44.95 | 1:33.67 | 2:34.82 | 3:18.31 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
10 | Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | 179 | 49.91 | 1:39.91 | 2:36.27 | 3:20.90 | |||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
11 | Emil D. Nielsen | 1999 | 175 | 50.04 | 1:38.73 | 2:39.44 | 3:22.13 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
12 | Noah Thompson | 1998 | 164 | 52.58 | 1:45.17 | 2:40.60 | 3:26.59 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
13 | Joachim Hermansen | 1998 | 163 | 50.45 | 1:42.67 | 2:41.70 | 3:27.31 | |||
A6 | ||||||||||
14 | Andreas Vestergaard | 1999 | 159 | 51.86 | 1:41.91 | 2:44.31 | 3:28.78 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
15 | Frederik Skovgaard | 1999 | 152 | 52.41 | 1:46.34 | 2:44.77 | 3:31.84 | |||
A6 | ||||||||||
16 | Mads Munk Sørensen | 1999 | 132 | 52.40 | 1:45.21 | 2:57.20 | 3:42.47 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
17 | Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 130 | 51.07 | 1:47.58 | 2:52.00 | 3:43.40 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
18 | Mathias W.b. Christiansen | 1998 | 123 | 54.06 | 1:52.28 | 2:57.41 | 3:47.54 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
19 | Rasmus Gjerløff | 2001 | 114 | 54.24 | 1:52.17 | 3:03.49 | 3:53.07 | |||
A6 | ||||||||||
20 | Rasmus Krogh Løvschal | 2000 | 112 | 55.89 | 1:54.70 | 2:59.38 | 3:54.75 | |||
GI-40 Hermes | ||||||||||
21 | Philip Bruhn | 2000 | 109 | 56.21 | 1:58.03 | 3:08.06 | 3:57.12 | |||
A6 | ||||||||||
22 | Anders Toft Ruby | 2001 | 85 | 1:05.99 | 2:09.97 | 3:22.53 | 4:17.00 | |||
A6 | ||||||||||
- | Rasmus Monrad | 1998 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Holdrup | 1999 | DSQ | forkert sv.art 75m | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 16:28 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:36 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 39, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 701 | 1:50.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
Kristina Thomsen | 1991 | 26.48 | 26.48 | |||||||
Frederikke Matthiassen | 1996 | 27.66 | 54.14 | |||||||
Sofie Seheim | 1991 | 27.40 | 1:21.54 | |||||||
Julie Langhorn | 1994 | 28.76 | 1:50.30 | |||||||
2 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 610 | 1:55.49 | ||||||
A6 | ||||||||||
Marianne Duijm | 1993 | 28.53 | 28.53 | |||||||
Simone Isbye | 1994 | 28.41 | 56.94 | |||||||
Line Hedmann Jacobsen | 1993 | 29.33 | 1:26.27 | |||||||
Julie Lunau | 1995 | 29.22 | 1:55.49 | |||||||
3 | Hovedstaden Damer | 1992 | 601 | 1:56.12 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Amanda Sandager | 1995 | 30.20 | 30.20 | |||||||
Miriam Stupak Møller | 1994 | 28.43 | 58.63 | |||||||
Julie Leth-Espensen | 1992 | 28.19 | 1:26.82 | |||||||
Mathilde Huss-Hansen | 1994 | 29.30 | 1:56.12 | |||||||
4 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 507 | 2:02.85 | ||||||
A6 | ||||||||||
Karen Gjerløff | 1998 | 31.02 | 31.02 | |||||||
Belinda Ervolder | 1995 | 30.22 | 1:01.24 | |||||||
Kristine Hammerum | 1997 | 31.52 | 1:32.76 | |||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 30.09 | 2:02.85 | |||||||
5 | A6 - Gule Sider 4 | 0 | 385 | 2:14.69 | ||||||
A6 | ||||||||||
Malene Bang | 1999 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Isabel Mass | 1998 | 32.83 | 1:07.55 | |||||||
Anna Jensen | 1995 | 32.08 | 1:39.63 | |||||||
Sarah Wohlert | 1998 | 35.06 | 2:14.69 | |||||||
6 | Gsc Piger 1 | 0 | 357 | 2:18.16 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Laura Rimmer Hansen | 1998 | 32.60 | 32.60 | |||||||
Camilla Skrindo | 1998 | 32.02 | 1:04.62 | |||||||
Stine Lærke Strøm | 1999 | 37.32 | 1:41.94 | |||||||
Amalie Henum | 1999 | 36.22 | 2:18.16 | |||||||
7 | Gi40 Hermes Piger 1 | 1997 | 319 | 2:23.45 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 36.46 | 36.46 | |||||||
Julie Thunø Rasmussen | 1998 | 38.11 | 1:14.57 | |||||||
Victoria Laursen | 1997 | 35.35 | 1:49.92 | |||||||
Anna Fixdahl | 1997 | 33.53 | 2:23.45 | |||||||
8 | Gsc Piger 2 | 0 | 292 | 2:27.75 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Klara Tetzschenner Madsen | 1997 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Thea Stybe Sørensen | 1997 | 35.81 | 1:08.31 | |||||||
Ida Just Mikkelsen | 2001 | 42.63 | 1:50.94 | |||||||
Nikoline Kjeldsen | 1998 | 36.81 | 2:27.75 | |||||||
9 | Gi40 Hermes Piger 2 | 1998 | 249 | 2:35.73 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Rikke Dehn | 1999 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Ida-Maria Esbensen | 1999 | 39.83 | 1:15.96 | |||||||
Natasja Schultz | 1998 | 37.40 | 1:53.36 | |||||||
Sara Koefod Steffensen | 1999 | 42.37 | 2:35.73 | |||||||
10 | Gi-40/hermes Talent | 1999 | 216 | 2:43.40 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Sofie Thunø Rasmussen | 2000 | 35.28 | 35.28 | |||||||
Lea Alberte Olsen | 2000 | 43.15 | 1:18.43 | |||||||
Luna Donde Feilberg | 2000 | 44.60 | 2:03.03 | |||||||
Christine Greisen | 2000 | 40.37 | 2:43.40 | |||||||
- | Kalundborg Piger 4 | 0 | DSQ | tyvstart 1.sv | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Vi Prøver Igen | 1996 | DSQ | tyvstart 1. sv | ||||||
Herlev Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 16:36 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 23 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 16:37 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 40, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hovedstaden Herrer | 1991 | 626 | 1:40.47 | ||||||
Swim Team Hovedstaden | ||||||||||
Sigurd Greve Dideriksen | 1992 | 25.62 | 25.62 | |||||||
Martin Collignon | 1992 | 25.66 | 51.28 | |||||||
Christian Christensen | 1991 | 25.03 | 1:16.31 | |||||||
Victor G. Ludvigsen | 1992 | 24.16 | 1:40.47 | |||||||
2 | A6 - Gule Sider 1 | 0 | 594 | 1:42.20 | ||||||
A6 | ||||||||||
Patrick Hesselberg | 1991 | 25.32 | 25.32 | |||||||
Morten Bak Hansen | 1995 | 24.91 | 50.23 | |||||||
Jacob Skelsager | 1993 | 26.07 | 1:16.30 | |||||||
Peter Wittenwiler | 1994 | 25.90 | 1:42.20 | |||||||
3 | A6 - Gule Sider 2 | 0 | 514 | 1:47.30 | ||||||
A6 | ||||||||||
Jonathan Weitling | 1993 | 25.98 | 25.98 | |||||||
Tobias Gjerløff | 1995 | 26.16 | 52.14 | |||||||
Nikolai Sjælland | 1995 | 27.30 | 1:19.44 | |||||||
Daniel Lund Bækkegård | 1996 | 27.86 | 1:47.30 | |||||||
4 | A6 - Gule Sider 3 | 0 | 331 | 2:04.27 | ||||||
A6 | ||||||||||
Sebastian Langhorn | 1998 | 30.55 | 30.55 | |||||||
Andreas Mårtensson | 1997 | 29.61 | 1:00.16 | |||||||
Nikolai Skelsager | 1996 | 29.36 | 1:29.52 | |||||||
Victor Kjærsgaard | 1998 | 34.75 | 2:04.27 | |||||||
5 | Værløse 1 | 0 | 326 | 2:04.85 | ||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
Mathias Petersen | 1995 | 31.62 | 31.62 | |||||||
Philip Nielsen | 1991 | 29.10 | 1:00.72 | |||||||
Lars Elsborg | 1994 | 28.12 | 1:28.84 | |||||||
Lucas A. Jakobsen | 1997 | 36.01 | 2:04.85 | |||||||
6 | Kalundborg Drenge 4 | 0 | 243 | 2:17.71 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Jonas Uglebjerg | 1997 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Mads Witthøft | 2000 | 42.19 | 1:14.69 | |||||||
Carl Lykkebo Larsen | 1998 | 33.08 | 1:47.77 | |||||||
Sebastian H. Andersen | 1997 | 29.94 | 2:17.71 | |||||||
7 | Gi40-Hermes Drenge 1 | 1997 | 231 | 2:20.13 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Giano Grillo | 1998 | 34.00 | 34.00 | |||||||
Jesper Frost Thomsen | 1997 | 34.78 | 1:08.78 | |||||||
Kasper Leisted Bertelsen | 1997 | 34.75 | 1:43.53 | |||||||
Emil D. Nielsen | 1999 | 36.60 | 2:20.13 | |||||||
8 | Gsc Drenge 1 | 0 | 200 | 2:26.95 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Rasmus Satterup Hansen | 1997 | 32.35 | 32.35 | |||||||
Sebastian Mikkelsen | 1998 | 36.79 | 1:09.14 | |||||||
Mikkel Ridder Malmsted | 1998 | 37.82 | 1:46.96 | |||||||
Lucas Sidor | 2000 | 39.99 | 2:26.95 | |||||||
9 | Gsc Drenge 2 | 0 | 190 | 2:29.54 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
Jonas Hyllested | 1999 | 32.19 | 32.19 | |||||||
Rasmus Steenberg | 2000 | 38.30 | 1:10.49 | |||||||
Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 39.70 | 1:50.19 | |||||||
Christian Mørkeberg | 1999 | 39.35 | 2:29.54 | |||||||
10 | Gi40-Hermes Drenge 2 | 1997 | 187 | 2:30.29 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Philip Brenting | 1999 | 39.74 | 39.74 | |||||||
Mathias Holdrup | 1999 | 39.88 | 1:19.62 | |||||||
Frederik Ahm | 1997 | 36.43 | 1:56.05 | |||||||
Nicolai Vive Rasmussen | 1998 | 34.24 | 2:30.29 | |||||||
11 | Gi-40/hermes Talent | 1998 | 158 | 2:38.98 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
Tobias Vive Rasmussen | 2000 | 39.63 | 39.63 | |||||||
Mads Munk Sørensen | 1999 | 41.05 | 1:20.68 | |||||||
Linus Koefoed Weiss | 1999 | 38.42 | 1:59.10 | |||||||
Andreas Vestergaard | 1999 | 39.88 | 2:38.98 | |||||||
- | Værløse 2 | 0 | DNS | |||||||
Værløse Svømmeklub | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 23 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 16:37 |