Results for A6 cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 22 maj 2010
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | A6 Cup | Udskriftsdato | 22 maj 2010 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 13:19 | |||
Arrangør | A6 | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-05-22 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Marianne Duijm | 1993 | 550 | 2:31.05 | ||||||
A6 | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Aabroe | 1994 | 476 | 2:38.46 | ||||||
GI-40 Hermes | ||||||||||
2 | Pernille Thunbo Nielsen | 1995 | 337 | 39.47 | 1:25.15 | 2:12.18 | 2:57.82 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Nanna Havshøi | 1994 | DNS | |||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | 523 | 2:33.54 | ||||||
A6 | ||||||||||
2 | Sarah Sannung | 1996 | 460 | 2:40.30 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
3 | Lærke Wilhelmsen | 1996 | 430 | 2:43.89 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forenin | ||||||||||
4 | Mette Sannerud | 1997 | 361 | 37.89 | 1:22.38 | 2:08.03 | 2:53.80 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
5 | Catharina Skov Andersen | 1997 | 355 | 38.46 | 1:22.91 | 2:09.12 | 2:54.83 | |||
Roskilde Svømning | ||||||||||
6 | Anna Pil Hjørne | 1996 | 321 | 40.47 | 1:26.69 | 2:14.08 | 3:00.69 | |||
Ishøj Svømme Klub | ||||||||||
7 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | 292 | 37.37 | 1:24.06 | 2:14.26 | 3:06.54 | |||
Allerød Svømmeklub | ||||||||||
- | Sofie Sandgren Mouritsen | 1996 | DNS | |||||||
Tune I.F. Svømmeafdelin | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 22 maj 2010 |
Licens til Jyllinge Gundsømagle IF A6 | Udskriftstidspunkt | 13:19 |