Results for Speedo Swim 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Jönköping |
Arrangör: |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 19 sep 2020 till den 20 sep 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Damer 12 och yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kerstin Landahl |
2008 |
Skövde Simsällskap |
|
|
1:12.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.26 |
(-3.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viktoria Milic |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.67 |
|
1:16.07 |
+3.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.08 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Saga Johansson |
2008 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:16.43 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.30 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Audrey Luo |
2009 |
Väsby Simsällskap |
+0.81 |
|
1:18.36 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.71 |
(-6.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Billström |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:19.68 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.73 |
(-5.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lily Viberg |
2008 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:20.47 |
+8.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.83 |
(-10.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Saga jukic |
2008 |
Skövde Simsällskap |
+0.66 |
|
1:20.48 |
+8.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.53 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linn Olsson |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:20.95 |
+8.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.43 |
(-9.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Elsa Dahlberg |
2008 |
Värnamo Simsällskap |
+0.76 |
|
1:21.52 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.14 |
(-9.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mira Björkman |
2010 |
Borlänge Simsällskap |
+0.72 |
|
1:22.13 |
+10.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.74 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elsa Gentzel |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:22.81 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.65 |
(-9.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Cornelia Orheden |
2008 |
Väsby Simsällskap |
+0.88 |
|
1:23.77 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.86 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Amanda Nordberg |
2008 |
Simklubben S02 |
+0.82 |
|
1:24.82 |
+12.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.18 |
(-0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Kerstin Saalman |
2008 |
Göteborg Sim |
+0.81 |
|
1:26.29 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.12 |
(-4.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magdalena Ödman |
2008 |
Simklubben Elfsborg |
+0.64 |
|
1:26.35 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.33 |
(-2.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ronja Kylen |
2009 |
Simklubben Alingsås |
+0.93 |
|
1:26.93 |
+14.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:28.38 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabell Eliasson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.87 |
|
1:27.13 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.54 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Elsa Karls |
2008 |
Ludvika Simsällskap |
+0.69 |
|
1:27.38 |
+15.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.49 |
(-4.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Anna Cvitanovic |
2008 |
Värnamo Simsällskap |
+0.80 |
|
1:28.49 |
+16.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:35.10 |
(-6.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Clara Hansson |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
+0.65 |
|
1:28.98 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.50 |
(-3.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Maja Henrysson |
2009 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.84 |
|
1:30.73 |
+18.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Berlin |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
1:30.87 |
+18.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:34.18 |
(-3.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emelie Persson |
2008 |
Karlskrona Simsällskap |
|
|
1:33.71 |
+21.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:30.53 |
(+3.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Julia Holle Granat |
2008 |
Göteborg Sim |
|
|
1:37.18 |
+25.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:38.15 |
(-0.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabell Wertheim |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.58 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-19 12:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
+0.65 |
|
1:10.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.58 |
(-3.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Flyckt |
2007 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
1:11.86 |
+1.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.02 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olivia Nyström |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
|
|
1:12.33 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.82 |
(-2.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Boglarka Kovacs |
2006 |
Värnamo Simsällskap |
+0.78 |
|
1:13.04 |
+2.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.06 |
(-3.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elin Ha |
2006 |
Göteborg Sim |
+0.53 |
|
1:14.19 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.58 |
(-2.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ines Pereira Garcia |
2007 |
Skövde Simsällskap |
+0.76 |
|
1:14.22 |
+3.42 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.30 |
(-2.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Mankinen Leonkrone |
2006 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
1:15.56 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.91 |
(-1.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
My Persson Sjölander |
2007 |
Nässjö SLS |
+0.74 |
|
1:15.59 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.99 |
(-2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Markevind |
2006 |
Skövde Simsällskap |
+0.75 |
|
1:15.62 |
+4.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.33 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isabelle Sandström |
2007 |
Gustavsbergs Simsällskap |
+0.68 |
|
1:16.14 |
+5.34 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.00 |
(-3.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Persson |
2006 |
Wisby Simsällskap |
+0.83 |
|
1:16.67 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.45 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Håkansson |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:18.07 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.41 |
(-2.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Ivarsson |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
1:18.43 |
+7.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.52 |
(-3.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Iris Flykt-Rosén |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
1:18.55 |
+7.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.74 |
(-9.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Daniela Borg |
2007 |
Simklubben Alingsås |
+0.84 |
|
1:19.61 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.91 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Flodin |
2007 |
Väsby Simsällskap |
+0.85 |
|
1:20.21 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:27.78 |
(-7.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Livia Bravert |
2006 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.68 |
|
1:20.53 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.09 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Livia Ek |
2007 |
Göteborg Sim |
+0.70 |
|
1:20.58 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.82 |
(-4.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilma Ristl |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:21.23 |
+10.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.15 |
(-4.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emma Bergqvist |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.86 |
|
1:21.67 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.86 |
(-4.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alma Cosic |
2006 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.67 |
|
1:22.08 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Melina Abrishami |
2006 |
Borlänge Simsällskap |
+0.74 |
|
1:22.91 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.78 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hanna Sandberg |
2007 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.77 |
|
1:23.10 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:32.88 |
(-9.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Liv Öhrman |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Moa Sjödin |
2007 |
Leksands Simförening |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-19 12:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Damer 15-16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Moa Holmquist |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:06.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.15 |
(-12.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilma Ihreborn |
2005 |
Värnamo Simsällskap |
+0.75 |
|
1:07.26 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.48 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johanna Edgren |
2004 |
Göteborg Sim |
+0.80 |
|
1:07.69 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.14 |
(-1.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Johannesson |
2005 |
Göteborg Sim |
+0.86 |
|
1:09.84 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Dahlgren |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.77 |
|
1:10.47 |
+3.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.76 |
(-2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Hyvönen |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.72 |
|
1:10.64 |
+3.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.52 |
(-2.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sally Olsson |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.77 |
|
1:11.25 |
+4.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-1.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amanda Böhrén |
2005 |
Simklubben Elfsborg |
+0.76 |
|
1:11.34 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.16 |
(-0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Miray Beybutov |
2005 |
Simklubben S02 |
+0.75 |
|
1:11.44 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.44 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Svensson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.76 |
|
1:12.05 |
+5.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.83 |
(+0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alba Arberg |
2005 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.75 |
|
1:12.78 |
+6.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.39 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sara Högstedt |
2005 |
Göteborg Sim |
+0.74 |
|
1:14.89 |
+8.21 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.56 |
(-2.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Signe Lundh |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:14.93 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.09 |
(-2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mia Samuelsson |
2005 |
Wisby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:15.29 |
+8.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.31 |
(+1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Klara Martinez Jonsson |
2004 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.76 |
|
1:15.46 |
+8.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.85 |
(-3.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emmy Johansson |
2004 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
|
1:15.84 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.31 |
(-5.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elna Magnusson |
2004 |
Simklubben S02 |
+0.72 |
|
1:16.36 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(+3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Frida Olofsson |
2004 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
+0.87 |
|
1:16.41 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(-2.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Evelina Johnsson |
2004 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:16.96 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.11 |
(-7.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexandra Ward |
2005 |
Väsby Simsällskap |
+0.80 |
|
1:17.66 |
+10.98 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.59 |
(-1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Louise Ottosson |
2005 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.77 |
|
1:21.32 |
+14.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:25.47 |
(-4.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ellen Vråmo |
2004 |
Simklubben S02 |
|
|
1:21.84 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.70 |
(+9.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Sofia Viberg |
2004 |
Kungälvs Simsällskap |
+0.89 |
|
1:22.06 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:21.95 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Bäckström |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-19 12:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alma Thormalm |
1996 |
Jönköpings Simsällskap |
+0.68 |
|
1:01.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.42 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hilja Schimmel |
2003 |
Skövde Simsällskap |
+0.68 |
|
1:05.11 |
+3.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.19 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Åstedt |
2003 |
Simklubben Elfsborg |
+0.74 |
|
1:05.19 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.37 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tea Gladher |
2000 |
Linköpings Allmänna SS |
+0.71 |
|
1:06.27 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.88 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jazmina Hedqvist |
2002 |
Jönköpings Simsällskap |
|
|
1:07.68 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.49 |
(+0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sabina Alman |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.77 |
|
1:08.32 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.51 |
(-0.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hannah Hemberg |
2002 |
Göteborg Sim |
|
|
1:09.28 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(+1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Björkén |
2001 |
Väsby Simsällskap |
+0.76 |
|
1:09.36 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.06 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Thura Snorradottir |
2003 |
Kungsbacka Simsällskap |
+0.67 |
|
1:09.93 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.99 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viola Berlin |
2002 |
Göteborg Sim |
+0.67 |
|
1:10.80 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.23 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tuva Björkén |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:10.82 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.81 |
(+0.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Disa Gladher |
2002 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.72 |
|
1:11.79 |
+10.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.44 |
(-1.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliwia Kantecki |
2003 |
Väsby Simsällskap |
|
|
1:12.89 |
+11.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.35 |
(+1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Nordén |
2003 |
Helsingborgs Simsällskap |
+0.82 |
|
1:13.28 |
+12.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.22 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Lova Skanse |
2003 |
Simklubben S02 |
+0.69 |
|
1:15.47 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:17.43 |
(-1.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mimmi Krekula |
2003 |
Väsby Simsällskap |
+0.77 |
|
1:18.20 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.25 |
(-1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Klara Sillerström |
2003 |
Simklubben S02 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-09-19 12:46:47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-09-19 12:46:50 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Jönköpings Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|