Results for Limfjords Cup 2020
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Lb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stvne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stvne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 16:11 | |||
Arrangr | Struer Svmmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stvne dato | 25 januar 2020 |
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svmmeklubben Grindsted | 31.57 | 1:06.00 | |||||
2 | Josefine Lassen | 2003 | Haderslev Svmme Klub | 33.36 | 1:11.25 | |||||
3 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.93 | 1:13.30 | |||||
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Mille Kjr Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 29.68 | 1:01.83 | |||||
2 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svmmeklub | 30.23 | 1:03.55 | |||||
3 | Karoline Thagrd Jakobsen | 2004 | Struer Svmmeklub | 30.93 | 1:04.19 | |||||
4 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svmmeklub | 32.02 | 1:06.02 | |||||
5 | Weronika L. Bjrn | 2005 | Ikast Svmmeklub | 32.13 | 1:06.03 | |||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svmmeklub Poseidon | 31.37 | 1:06.34 | |||||
7 | Anne Terp | 2004 | Struer Svmmeklub | 31.39 | 1:06.54 | |||||
8 | Tilde Se Bach | 2005 | Thisted Svmmeklub | 31.98 | 1:06.97 | |||||
9 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svmme Club | 32.72 | 1:07.05 | |||||
10 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svmmeklub | 31.85 | 1:07.08 | |||||
11 | Freja Krjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 32.55 | 1:07.18 | |||||
12 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svmme Club | 31.89 | 1:07.26 | |||||
13 | Katrine Nrfjand | 2004 | Holstebro Svmme Club | 32.40 | 1:07.56 | |||||
14 | Laura Lh | 2005 | Holstebro Svmme Club | 32.52 | 1:07.70 | |||||
15 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svmmeklub | 32.67 | 1:08.18 | |||||
16 | Lrke Silkjr Lorentzen | 2005 | Holstebro Svmme Club | 33.26 | 1:08.60 | |||||
17 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svmmeklubben Grindsted | 33.64 | 1:08.64 | |||||
18 | Emilie Vring Nielsen | 2005 | Ikast Svmmeklub | 34.71 | 1:10.69 | |||||
19 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 34.31 | 1:10.86 | |||||
20 | Liv Bendixen | 2004 | Svmmeklubben Grindsted | 34.53 | 1:11.89 | |||||
21 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svmmeklub | 35.17 | 1:12.30 | |||||
22 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svmme Club | 35.19 | 1:13.00 | |||||
23 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svmmeklub | 35.48 | 1:13.01 | |||||
24 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svmmeklub | 35.66 | 1:13.64 | |||||
25 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svmmeklub | 35.57 | 1:13.65 | |||||
26 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svmmeklub | 36.54 | 1:15.87 | |||||
27 | Andrea Snderby | 2004 | Holstebro Svmme Club | 36.20 | 1:15.88 | |||||
28 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svmmeklub | 36.12 | 1:16.93 | |||||
29 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 37.85 | 1:19.93 | |||||
30 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 38.98 | 1:22.43 | |||||
31 | Katrine Holmgaard | 2004 | Durup IF | 39.96 | 1:27.42 | |||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svmme Club | DNF | ||||||
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svmmeafdeling | 32.15 | 1:06.92 | |||||
2 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 32.78 | 1:09.36 | |||||
3 | Emilie Hundahl Gravesen | 2007 | Thisted Svmmeklub | 33.97 | 1:10.43 | |||||
4 | Mia Borup Mlgaard | 2006 | Silkeborg Svmmeklub | 34.14 | 1:10.59 | |||||
5 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshj-Eg IF Svmmeafdelin | 35.58 | 1:11.86 | |||||
6 | Nicoline Astrup Jensen | 2006 | Herning Svmmeklub | 33.91 | 1:13.13 | |||||
7 | Thea Kvejborg | 2006 | Svmmeklubben Koral | 35.16 | 1:13.95 | |||||
8 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svmmeklub | 36.54 | 1:14.59 | |||||
9 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 35.57 | 1:14.64 | |||||
10 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svmmeklub | 35.82 | 1:15.47 | |||||
11 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svmme Club | 36.55 | 1:15.51 | |||||
12 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svmmeklub | 36.35 | 1:16.01 | |||||
13 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svmmeklub | 36.53 | 1:16.21 | |||||
14 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svmme Club | 36.55 | 1:16.50 | |||||
15 | Caitlin Holbk Lundager | 2007 | Aalborg Svmmeklub | 36.44 | 1:16.89 | |||||
16 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svmmeklub | 37.78 | 1:17.13 | |||||
17 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svmme Club | 37.42 | 1:18.12 | |||||
18 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svmme Club | 39.02 | 1:19.00 | |||||
19 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svmmeklub | 38.45 | 1:19.09 | |||||
20 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svmmeklub | 37.04 | 1:19.18 | |||||
21 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svmmeklub | 37.64 | 1:19.86 | |||||
22 | Frida Dalsgaard Hansen | 2006 | Agfs Svmmeafdeling | 38.72 | 1:20.10 | |||||
23 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svmme Club | 38.58 | 1:20.37 | |||||
24 | Maria Mberg Nielsen | 2007 | Svmmeklubben Grindsted | 38.60 | 1:20.71 | |||||
25 | Amalie Moeskjr | 2007 | Ikast Svmmeklub | 38.09 | 1:20.74 | |||||
26 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svmmeklub | 38.91 | 1:21.10 | |||||
27 | Silke Sejr Elgaard Jrgen | 2007 | Silkeborg Svmmeklub | 39.27 | 1:22.35 | |||||
28 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svmmeklub | 39.88 | 1:22.72 | |||||
29 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Lyseng IF | 41.79 | 1:22.99 | |||||
30 | Silje Holbll | 2006 | Vildbjerg Svmmeklub | 39.55 | 1:23.07 | |||||
31 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svmme Club | 39.90 | 1:23.21 | |||||
32 | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svmme Club | 39.79 | 1:25.36 | |||||
33 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svmmeklub | 41.99 | 1:29.77 | |||||
34 | Thilde Nrfjand | 2006 | Holstebro Svmme Club | 44.12 | 1:30.10 | |||||
35 | Josefine Nielsen | 2007 | Svmmeklubben Grindsted | 44.03 | 1:30.67 | |||||
36 | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svmmeklub | 42.32 | 1:30.70 | |||||
37 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svmmeklub | 46.63 | 1:42.33 | |||||
38 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svmning | 48.64 | 1:46.22 | |||||
39 | Laura Sby | 2006 | Holstebro Svmme Club | 51.55 | 1:47.70 | |||||
- | Mille Fjeldgrd Srensen | 2007 | Skive Svmmeklub Poseidon | DSQ | tyvstart | |||||
Lb 13, 100m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Fdt | Klub | 50m | Opnet | Status | ||||
1 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svmmeklub | 35.09 | 1:12.27 | |||||
2 | Cecilie Kehlet | 2009 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 34.88 | 1:13.84 | |||||
3 | Marie Pilegaard Kfer | 2008 | Agfs Svmmeafdeling | 36.64 | 1:16.16 | |||||
4 | Frederikke Novin | 2008 | Aalborg Svmmeklub | 37.04 | 1:16.62 | |||||
5 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svmmeklub | 37.19 | 1:18.46 | |||||
6 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svmmeklub | 37.40 | 1:18.48 | |||||
7 | Signe Laursen | 2008 | Aalborg Svmmeklub | 38.29 | 1:21.46 | |||||
8 | Anna Friis Stenholt | 2009 | Silkeborg Svmmeklub | 40.38 | 1:22.21 | |||||
9 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svmmeklub | 39.94 | 1:22.47 | |||||
10 | Elin Glassou Bach | 2008 | Struer Svmmeklub | 40.64 | 1:23.13 | |||||
11 | Alissa Stegenborg | 2008 | Aalborg Svmmeklub | 38.91 | 1:23.33 | |||||
12 | Frederikke Filskov Ipsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 39.98 | 1:23.98 | |||||
13 | Sofia Dalsgaard Hansen | 2008 | Agfs Svmmeafdeling | 39.12 | 1:24.71 | |||||
14 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svmmeklub | 40.25 | 1:25.39 | |||||
15 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svmmeklub | 40.18 | 1:25.62 | |||||
16 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 40.94 | 1:25.78 | |||||
17 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svmmeklub | 41.02 | 1:25.93 | |||||
18 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svmmeklub | 40.30 | 1:27.47 | |||||
19 | Freya Jensen | 2009 | Herning Svmmeklub | 41.42 | 1:27.51 | |||||
20 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svmmeafdeling | 42.19 | 1:27.62 | |||||
21 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svmmeklub | 42.64 | 1:27.80 | |||||
22 | Silke strup | 2008 | IHF Svmning | 43.24 | 1:28.45 | |||||
23 | Frida Mller Olesen | 2008 | Struer Svmmeklub | 42.90 | 1:30.74 | |||||
24 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svmmeklub | 43.67 | 1:31.50 | |||||
25 | Anne Srensen | 2008 | Svmmeklubben Grindsted | 42.37 | 1:32.95 | |||||
26 | Karoline Skjtt | 2008 | Aalborg Svmmeklub | 43.51 | 1:32.98 | |||||
27 | Alberte Bgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svmmeafdeling | 44.69 | 1:35.21 | |||||
28 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svmmeklub | 44.93 | 1:35.41 | |||||
29 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 46.79 | 1:40.83 | |||||
30 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svmmeklubben Grindsted | 50.61 | 1:44.48 | |||||
31 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svmmeklubben Grindsted | 50.07 | 1:44.61 | |||||
32 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svmmeklub | 53.06 | 1:46.02 | |||||
33 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svmning | 49.72 | 1:46.46 | |||||
34 | Lilja Lyng Naldahl | 2009 | Aarhus Idrtsforening Af 1900 | 49.16 | 1:46.52 | |||||
35 | Marie Alkrsig | 2010 | Vildbjerg Svmmeklub | 52.47 | 1:50.40 | |||||
36 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svmmeklub | 53.90 | 1:55.46 | |||||
37 | Stefanie Frank | 2010 | Vildbjerg Svmmeklub | 1:00.56 | 2:15.98 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svmmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:11 |