Tulokset Limfjords Cup 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 10:12 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 29.45 | ||||||
2 | Clara Jensen | 2005 | Herning Svømmeklub | 32.58 | ||||||
3 | Asta Buur Ovesen | 2004 | Herning Svømmeklub | 33.34 | ||||||
4 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.86 | ||||||
5 | Maja Fjordside Jensen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 33.97 | ||||||
6 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 34.88 | ||||||
7 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 35.20 | ||||||
8 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.35 | ||||||
9 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 35.63 | ||||||
10 | Laura Løh | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.96 | ||||||
11 | Tilde Søe Bach | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | ||||||
12 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.85 | ||||||
13 | Ida Jul Christensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 36.87 | ||||||
14 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.88 | ||||||
15 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.17 | ||||||
16 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 38.59 | ||||||
16 | Frida Bolesen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 38.59 | ||||||
18 | Liv Bendixen | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 38.96 | ||||||
19 | Line Lindhardt Nielsen | 2004 | Herning Svømmeklub | 40.19 | ||||||
20 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 41.14 | ||||||
21 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 41.79 | ||||||
22 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 41.98 | ||||||
23 | Karoline Friis | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 43.15 | ||||||
24 | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | 44.07 | ||||||
25 | Lærke Lauritsen | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.06 | ||||||
26 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 47.34 | ||||||
- | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | DSQ | Svømning på mave 25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 35.28 | ||||||
2 | Emilie Staub Rasmussen | 2006 | IHF Svømning | 35.99 | ||||||
3 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 37.93 | ||||||
4 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 38.04 | ||||||
5 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.53 | ||||||
6 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.10 | ||||||
7 | Caroline Borup Jacobsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 39.23 | ||||||
8 | Nana Fjordside Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.29 | ||||||
9 | Ida Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.38 | ||||||
10 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 39.44 | ||||||
11 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 39.51 | ||||||
12 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 39.67 | ||||||
13 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.75 | ||||||
14 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 39.77 | ||||||
15 | Karoline Christiansen | 2007 | Svømmeklubben Koral | 39.88 | ||||||
16 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 40.05 | ||||||
17 | Klara Buur Ovesen | 2007 | Herning Svømmeklub | 40.10 | ||||||
17 | Mathilde Kongsgaard Jakobsen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.10 | ||||||
19 | Amalie Moeskjær | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.28 | ||||||
20 | Eline S. B. Kjærsgaard | 2007 | Ikast Svømmeklub | 40.41 | ||||||
21 | Maja Lundhus Jacobsen | 2007 | Struer Svømmeklub | 41.20 | ||||||
22 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 41.64 | ||||||
23 | Line Horn | 2006 | Haderslev Svømme Klub | 41.65 | ||||||
24 | Sofie Hedegaard Buhl | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.13 | ||||||
25 | Maria Møberg Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 42.31 | ||||||
26 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 42.37 | ||||||
27 | Mille-Marie Dalby Sternbe | 2007 | Svømmeklubben Koral | 42.69 | ||||||
28 | Emilie Christensen | 2007 | Struer Svømmeklub | 43.09 | ||||||
29 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 43.73 | ||||||
30 | Maja Mejls Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 43.75 | ||||||
31 | Tuana Kasirga | 2007 | Ikast Svømmeklub | 44.22 | ||||||
32 | Silje Holbøll | 2006 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.06 | ||||||
33 | Josefine Nielsen | 2007 | Svømmeklubben Grindsted | 47.52 | ||||||
34 | Anna Nesine Laursen | 2007 | Ikast Svømmeklub | 47.81 | ||||||
35 | Thilde Nørfjand | 2006 | Holstebro Svømme Club | 48.46 | ||||||
36 | Freja Mollerup Hansen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 49.23 | ||||||
37 | Camilla Kolding Mortensen | 2006 | Struer Svømmeklub | 53.56 | ||||||
38 | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | 54.11 | ||||||
- | Regitze Timm Siggard | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Ej fortsat bevæg.25m | |||||
Løb 19, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Frida V. Nierop-Andersen | 2009 | Silkeborg Svømmeklub | 38.20 | ||||||
2 | Nadia Bager | 2008 | Thisted Svømmeklub | 38.68 | ||||||
3 | Carlijn Loeven | 2008 | Herning Svømmeklub | 38.77 | ||||||
4 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 41.06 | ||||||
5 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 42.60 | ||||||
6 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 42.77 | ||||||
7 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 43.28 | ||||||
8 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 43.50 | ||||||
9 | Astrid Martinez Vestergaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 43.80 | ||||||
10 | Kathrine Bak Mathiasen | 2008 | Struer Svømmeklub | 43.88 | ||||||
11 | Alberte Bøgeskov Johnsen | 2008 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 44.52 | ||||||
12 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 44.89 | ||||||
13 | Karoline Skjøtt | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 45.05 | ||||||
14 | Karoline Iversen | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.38 | ||||||
15 | Johanne Øland Frøkjær | 2009 | Thisted Svømmeklub | 45.71 | ||||||
16 | Merle Marie Pape | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 46.19 | ||||||
17 | Isabella Fauerholdt | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 46.71 | ||||||
18 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.76 | ||||||
19 | Anne Sørensen | 2008 | Svømmeklubben Grindsted | 49.18 | ||||||
20 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 49.23 | ||||||
21 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 49.50 | ||||||
22 | Lilja Lyng Naldahl | 2009 | Aarhus Idrætsforening Af 1900 | 51.05 | ||||||
23 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 51.66 | ||||||
24 | Emilie Sloth Lauritsen | 2008 | Struer Svømmeklub | 52.31 | ||||||
25 | Cecilie Nielsen | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 54.03 | ||||||
26 | Sille R. Andersen | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 55.19 | ||||||
27 | Josefine Bak Mathiasen | 2010 | Struer Svømmeklub | 55.85 | ||||||
28 | Filippa Victoria Pascu | 2009 | Svømmeklubben Grindsted | 57.62 | ||||||
29 | Caia Vang | 2008 | Struer Svømmeklub | 1:02.40 | ||||||
30 | Stefanie Frank | 2010 | Vildbjerg Svømmeklub | 1:11.99 | ||||||
- | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 26 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:12 |