Resultater for Limfjords Cup 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Limfrords Cup 2020 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 | |||
Stævne by | Struer | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Struer Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 25 januar 2020 |
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1921-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Maria Hall | 2003 | Svømmeklubben Grindsted | 31.76 | ||||||
2 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 34.13 | ||||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 28.89 | ||||||
2 | Signe Vestergaard Jensen | 2005 | Ikast Svømmeklub | 29.96 | ||||||
3 | Mille Kjær Jensen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 30.12 | ||||||
4 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.39 | ||||||
5 | Mille Broholm Brixen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 30.84 | ||||||
6 | Sofie Bjerre | 2005 | Holstebro Svømme Club | 31.19 | ||||||
7 | Mathilde Østergaard | 2004 | Svømmeklubben Grindsted | 31.93 | ||||||
8 | Dicte Lund | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 32.30 | ||||||
8 | Lærke Silkjær Lorentzen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 32.30 | ||||||
10 | Ida Hovmark | 2005 | Thisted Svømmeklub | 32.63 | ||||||
11 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 33.59 | ||||||
12 | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 33.60 | ||||||
13 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.80 | ||||||
14 | Emmelina Long | 2004 | Lyseng IF | 33.81 | ||||||
15 | Anne Terp | 2004 | Struer Svømmeklub | 34.00 | ||||||
16 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 34.64 | ||||||
17 | Stephanie de Bruijn | 2005 | Svømmeklubben Grindsted | 34.69 | ||||||
18 | Amalie Lind Pedersen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 35.83 | ||||||
19 | Laura Pedersen | 2004 | Herning Svømmeklub | 35.84 | ||||||
20 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.59 | ||||||
21 | Anne Horn | 2004 | Haderslev Svømme Klub | 36.72 | ||||||
22 | Katrine Nørfjand | 2004 | Holstebro Svømme Club | 36.86 | ||||||
23 | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | 36.90 | ||||||
24 | Kirstine Buch | 2005 | Svømmeklubben Koral | 36.94 | ||||||
25 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 37.13 | ||||||
26 | Teresa Juel Winther | 2005 | Herning Svømmeklub | 37.34 | ||||||
27 | Andrea Sønderby | 2004 | Holstebro Svømme Club | 39.24 | ||||||
28 | Maja Kirstine Karlsen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 40.41 | ||||||
29 | Frida B. Kristensen | 2005 | Haderslev Svømme Klub | 42.42 | ||||||
30 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 46.78 | ||||||
31 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 48.17 | ||||||
- | Louise Brendholdt Winkel | 2004 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Crawlben sidste 25m | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2007 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 32.39 | ||||||
2 | Therese T. Kallestrup | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 34.36 | ||||||
3 | Frederikke Sørensen | 2006 | Thisted Svømmeklub | 34.96 | ||||||
4 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 35.34 | ||||||
5 | Julie Ravn Holst | 2007 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 35.54 | ||||||
6 | Marie Kromann Møller | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 35.73 | ||||||
7 | Laura Wittenhagen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 36.58 | ||||||
8 | Dagmar Keller | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.54 | ||||||
9 | Freja Fogh Morthensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 37.69 | ||||||
10 | Sofia Gad | 2007 | Lyseng IF | 38.46 | ||||||
11 | Mia Jørgensen | 2006 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 38.90 | ||||||
12 | Emilia Hou-Carleton | 2006 | Struer Svømmeklub | 38.95 | ||||||
13 | Ida Søndergaard Geiger | 2006 | Herning Svømmeklub | 39.00 | ||||||
14 | Sarah M. Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | 39.99 | ||||||
15 | Ingeborg Foged Have | 2007 | Holstebro Svømme Club | 40.86 | ||||||
16 | Emma Andersen | 2007 | Aalborg Svømmeklub | 40.89 | ||||||
17 | Ida Holm Mathiassen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 41.12 | ||||||
18 | Rosa Myrna Hansen | 2006 | Vinderup GF Svømning | 41.58 | ||||||
19 | Mille Christiansen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 41.98 | ||||||
20 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 42.12 | ||||||
21 | Freja Kvist | 2006 | Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | 43.96 | ||||||
22 | Andrea Kramer Liboriussen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 45.78 | ||||||
23 | Laura Dahl | 2007 | Vildbjerg Svømmeklub | 45.89 | ||||||
24 | Chili Rose Vinther | 2007 | IHF Svømning | 46.96 | ||||||
- | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Laura Søby | 2006 | Holstebro Svømme Club | DSQ | Brystben i fly | |||||
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2008-2020 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Freja Jørgensen | 2008 | Thisted Svømmeklub | 34.56 | ||||||
2 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 40.75 | ||||||
3 | Asta Klemmensen | 2008 | Herning Svømmeklub | 41.03 | ||||||
4 | Ema Ilic | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 41.07 | ||||||
5 | Johanne Ishøi | 2008 | Struer Svømmeklub | 42.09 | ||||||
6 | Clara Nielsen | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 42.90 | ||||||
7 | Laura Winum Andersen | 2009 | Lyseng IF | 43.20 | ||||||
8 | Ida Gjelstrup | 2009 | Aalborg Svømmeklub | 43.42 | ||||||
9 | Sillke Frederikke L. Kellberg | 2008 | Vinderup GF Svømning | 44.36 | ||||||
10 | Laura Norup | 2008 | Aalborg Svømmeklub | 44.87 | ||||||
11 | Frida Møller Olesen | 2008 | Struer Svømmeklub | 44.88 | ||||||
12 | Melanie Frank | 2008 | Vildbjerg Svømmeklub | 47.24 | ||||||
13 | Nova V. Støy Toftegaard | 2009 | Agfs Svømmeafdeling | 47.42 | ||||||
14 | Amanda Pedersen | 2009 | Thisted Svømmeklub | 48.63 | ||||||
15 | Anna Johanne Holm Bork | 2008 | Agfs Svømmeafdeling | 50.06 | ||||||
16 | Sille Stenderup | 2008 | Lyseng IF | 52.25 | ||||||
17 | Silja Bregenov | 2009 | IHF Svømning | 53.37 | ||||||
18 | Johanne S. Geiger | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.45 | ||||||
19 | Silke Østrup | 2008 | IHF Svømning | 54.23 | ||||||
20 | Thea Hause | 2008 | Struer Svømmeklub | 56.85 | ||||||
21 | Caroline R. Frandsen | 2009 | Herning Svømmeklub | 58.48 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 25 januar 2020 |
Licens til Struer Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |