Resultat för Region Syd Turnering 3
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
22-02-2020
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Region Syd Turnering 3 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 16:40 | |||
Arrangør | Region Syddanmark & Esbjerg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 22 februar 2020 |
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emma Jørgensen | 2001 | 372 | 32.74 | 1:15.66 | 2:08.45 | 2:49.31 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:37.44 | |||||||||
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Amanda Busk Olesen | 2005 | 536 | 34.58 | 1:13.80 | 1:55.33 | 2:30.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:31.67 | |||||||||
2 | Marie Zou Jensen | 2005 | 441 | 34.02 | 1:17.25 | 2:01.65 | 2:40.03 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:40.41 | |||||||||
3 | Katrine Bech Poulsen | 2004 | 422 | 34.08 | 1:16.64 | 2:04.83 | 2:42.45 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:38.05 | |||||||||
4 | Maria Hall | 2003 | 408 | 33.68 | 1:17.74 | 2:06.56 | 2:44.18 | |||
Svømmeklubben Grindsted | 2:40.91 | |||||||||
5 | Nanna W Povlsen | 2005 | 213 | 48.07 | 1:38.70 | 2:38.81 | 3:24.02 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | 3:25.23 | |||||||||
6 | Linda Lundblad | 2005 | 153 | 52.36 | 1:51.91 | 3:01.42 | 3:47.74 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
- | Victoria Klinkby | 2004 | DSQ | Afslut mave v. 100 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2008 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Anna Mai Andersen | 2006 | 390 | 38.30 | 1:20.60 | 2:10.55 | 2:46.75 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:51.99 | |||||||||
2 | Cecilie Baltzer Pedersen | 2006 | 386 | 34.60 | 1:21.19 | 2:10.77 | 2:47.24 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:48.73 | |||||||||
3 | Sofie Karlov Nielsen | 2007 | 366 | 37.18 | 1:21.33 | 2:13.56 | 2:50.30 | |||
Vejle Svømmeklub | 2:51.68 | |||||||||
4 | Nora Gombos | 2006 | 347 | 37.12 | 1:20.87 | 2:13.91 | 2:53.26 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:55.81 | |||||||||
5 | Lærke Ør Knudsen | 2006 | 304 | 41.81 | 1:28.98 | 2:21.77 | 3:01.23 | |||
DeltaSwim | 3:13.66 | |||||||||
6 | Anne Stæhr | 2008 | 303 | 39.13 | 1:26.32 | 2:18.29 | 3:01.37 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:09.92 | |||||||||
7 | Laura Worm Glæsner | 2006 | 302 | 39.45 | 1:27.91 | 2:20.01 | 3:01.60 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 2:56.12 | |||||||||
8 | Stine Engelbrecht Jensen | 2006 | 296 | 39.41 | 1:27.40 | 2:20.94 | 3:02.75 | |||
DeltaSwim | 3:03.46 | |||||||||
9 | Kira Wolter | 2007 | 289 | 43.86 | 1:32.34 | 2:23.28 | 3:04.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:06.95 | |||||||||
10 | Alista Maslobojeva | 2007 | 274 | 41.53 | 1:30.11 | 2:20.69 | 3:07.50 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Guldmann Møller | 2007 | 264 | 43.93 | 1:29.70 | 2:28.52 | 3:09.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:00.91 | |||||||||
12 | Sofie Damm Johansen | 2006 | 263 | 42.90 | 1:33.49 | 2:28.98 | 3:10.07 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 2:57.64 | |||||||||
13 | Anna Emilie Damgaard | 2006 | 262 | 43.77 | 1:32.36 | 2:27.96 | 3:10.27 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:18.01 | |||||||||
14 | Line Bach-Henriksen | 2007 | 255 | 47.51 | 1:38.63 | 2:30.44 | 3:12.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:05.29 | |||||||||
15 | Karoline Poder Kristensen | 2007 | 254 | 46.92 | 1:34.44 | 2:31.13 | 3:12.39 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
16 | Liv Ebel | 2006 | 253 | 39.80 | 1:26.26 | 2:26.64 | 3:12.60 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
17 | Lotta Træger | 2008 | 250 | 45.38 | 2:32.58 | 3:13.37 | 3:13.37 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | 3:22.95 | |||||||||
18 | Alberte Andersen | 2008 | 249 | 45.15 | 1:33.96 | 2:28.44 | 3:13.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:19.04 | |||||||||
19 | Augusta Dalsgaard | 2007 | 244 | 47.29 | 1:35.69 | 2:31.91 | 3:14.84 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:14.02 | |||||||||
20 | Kristiane Kathrine Mukasa | 2008 | 236 | 44.01 | 1:35.38 | 2:32.49 | 3:16.93 | |||
Blåvandshuk Svømmeklub | 3:16.58 | |||||||||
21 | Adda Henriksen | 2006 | 233 | 43.58 | 1:33.21 | 2:32.90 | 3:18.00 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
22 | Clara Bendtsen | 2008 | 232 | 43.40 | 1:32.26 | 2:31.26 | 3:18.19 | |||
DeltaSwim | 3:13.04 | |||||||||
23 | Johanne Riber | 2008 | 227 | 43.27 | 1:33.62 | 2:35.05 | 3:19.69 | |||
DeltaSwim | 3:25.18 | |||||||||
24 | Karla Nøhr Rixen | 2008 | 226 | 44.84 | 1:34.64 | 2:32.16 | 3:19.83 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:30.40 | |||||||||
25 | Mathilde Sofie Karmar | 2008 | 218 | 46.38 | 1:38.85 | 2:37.27 | 3:22.25 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
26 | Gabrielle Haahr Uhd | 2007 | 217 | 48.71 | 1:39.26 | 2:39.53 | 3:22.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:13.13 | |||||||||
27 | Mikkeline Fugleberg | 2007 | 217 | 47.98 | 1:43.27 | 2:38.44 | 3:22.65 | |||
Blåvandshuk Svømmeklub | 3:31.36 | |||||||||
28 | Andrea Kargo | 2008 | 212 | 45.92 | 1:35.13 | 2:34.62 | 3:24.35 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
29 | Emilia Daa Andersen | 2008 | 210 | 45.64 | 1:37.88 | 2:38.99 | 3:24.93 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:33.76 | |||||||||
30 | Anne Sørensen | 2008 | 183 | 46.73 | 1:43.15 | 2:45.13 | 3:34.28 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
31 | Asta Sofia Lauridsen | 2008 | 178 | 55.51 | 1:50.51 | 2:51.23 | 3:36.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:41.38 | |||||||||
32 | Lisbeth Seidler Madsen | 2007 | 172 | 51.89 | 1:47.78 | 2:49.77 | 3:38.71 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:51.19 | |||||||||
33 | Claramilla Kirstan | 2008 | 167 | 52.55 | 1:48.03 | 2:51.52 | 3:41.25 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:45.55 | |||||||||
34 | Emma Vilhelmsen | 2007 | 164 | 53.67 | 1:50.86 | 2:52.66 | 3:42.56 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:01.25 | |||||||||
35 | Gabriella L Thoustrup | 2008 | 161 | 53.31 | 1:47.28 | 2:52.76 | 3:43.94 | |||
DeltaSwim | 3:47.50 | |||||||||
36 | Johanne Falkenby Skytte | 2008 | 154 | 50.47 | 1:50.51 | 2:55.61 | 3:47.00 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Emilie Jensen | 2007 | 135 | 53.56 | 1:50.59 | 3:06.73 | 3:57.07 | |||
Vejen Svømmeklub | 4:08.04 | |||||||||
38 | Ayla Elise Ancher | 2008 | 130 | 53.67 | 3:06.44 | 4:00.22 | 4:00.22 | |||
DeltaSwim | 4:15.21 | |||||||||
- | Astrid Hartmann | 2008 | DNS | |||||||
Vejle Svømmeklub | 3:32.73 | |||||||||
- | Alma Ehrenreich-Birn | 2008 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:14.21 | |||||||||
- | Karla Jæger | 2008 | DSQ | Efb. 75 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:33.69 | |||||||||
- | Mathilde Søe | 2008 | DSQ | Baneskift v. 100 m | ||||||
DeltaSwim | 3:19.84 | |||||||||
Løb 16, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2009-2010 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Olivia Holmberg | 2009 | 193 | 55.03 | 1:48.18 | 2:42.71 | 3:30.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:26.85 | |||||||||
2 | Mille Nørskov Kaltoft | 2009 | 180 | 50.17 | 1:46.01 | 2:48.10 | 3:35.51 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
3 | Alberte Knudsen | 2009 | 175 | 51.19 | 1:44.83 | 2:48.99 | 3:37.64 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:37.81 | |||||||||
4 | Ida Riddersholm | 2009 | 150 | 48.81 | 1:52.85 | 2:58.79 | 3:48.86 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Mie Bech Bøgedal | 2010 | 150 | 55.47 | 1:53.27 | 3:00.68 | 3:48.87 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.00 | |||||||||
6 | Svea Arlbjørn | 2009 | 145 | 52.71 | 1:49.35 | 2:56.05 | 3:51.79 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
7 | Helene Seidler Madsen | 2009 | 141 | 55.03 | 1:53.81 | 3:00.13 | 3:53.68 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:27.06 | |||||||||
8 | Meiko Nakatani | 2010 | 141 | 59.04 | 1:57.11 | 3:01.98 | 3:54.04 | |||
Vejle Svømmeklub | 3:47.94 | |||||||||
9 | Filuka Lolk Frederiksen | 2009 | 136 | 57.78 | 1:55.46 | 3:04.39 | 3:56.84 | |||
Esbjerg Svømmeklub | 3:45.59 | |||||||||
10 | Olivia Bækkegård Svendsen | 2009 | 133 | 57.44 | 1:58.03 | 3:05.56 | 3:58.41 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
11 | Xenia Vissing Sig | 2009 | 123 | 1:00.60 | 2:03.61 | 3:11.49 | 4:04.96 | |||
DeltaSwim | 4:27.61 | |||||||||
12 | Ann-Maria Malou Windfeld | 2009 | 109 | 1:04.25 | 2:02.80 | 3:16.62 | 4:14.39 | |||
Vejle Svømmeklub | 4:05.81 | |||||||||
13 | Malou Bjerre | 2010 | 108 | 1:00.37 | 2:07.04 | 3:17.60 | 4:15.12 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
14 | Kaya Bull-Sørensen | 2009 | 97 | 1:05.70 | 2:12.44 | 3:27.16 | 4:24.33 | |||
Vejle Svømmeklub | ||||||||||
- | Bell Møller-Jacobsen | 2010 | DNS | |||||||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
- | Gabriele Garbacenka | 2009 | DNS | |||||||
DeltaSwim | ||||||||||
- | Asta-Marie Rasmussen | 2009 | DSQ | Crawl arme v. 25 m | ||||||
Vejle Svømmeklub | 3:26.87 | |||||||||
- | Sofie Jerløv | 2009 | DSQ | Asynk. arme 25 m | ||||||
DeltaSwim | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 22 februar 2020 |
Licens til Esbjerg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 16:40 |