Resultat för Fynske Børnemesterskaber
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
|
Arrangør |
Ringe Svømme-Klub |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
1. mar 2020 to 1. mar 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer 2009 og yngre - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Mygind |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
162 |
39.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Frey Nielsen Memborg |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
152 |
40.74 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Danilo Vaarning |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
111 |
45.20 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jannik Kjellerup |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
101 |
46.63 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lauritz Høybye Olesen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
92 |
48.16 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lasse Lee Bang Brodersen |
2009 |
Frem Odense |
|
57 |
56.34 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aksel Damsted Lund |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
51 |
58.57 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Thuelund |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Async arme 27m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Laurits Schou Petersen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Async ben 15m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Kristensen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Async ben 40m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Noah Andersen |
2009 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Brystben |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Marcus Korsholm Gaster |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
brystben 45m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Albert Sonne Eriksen |
2010 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Async arm 20 m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villads Thrane |
2009 |
Ringe Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-03-2020 13:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer Årg. 2008 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johan Lundsgaard Palm |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
199 |
37.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mathias Møller Nielsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
179 |
38.57 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Conrad Elsborg Gorecki |
2008 |
Frem Odense |
|
172 |
39.06 |
+1.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Grann Madsen |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
137 |
42.18 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Marius Lundsfryd |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
136 |
42.21 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Bjerre |
2008 |
Ringe Svømme Klub |
|
127 |
43.23 |
+6.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Bertram Poser Jensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
119 |
44.21 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gilbert Eskildsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
116 |
44.51 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Malthe Petersen |
2008 |
Frem Odense |
|
105 |
45.99 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Hjortkær Wintervad |
2008 |
Frem Odense |
|
80 |
50.32 |
+13.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felix Nørgaard |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
53 |
57.77 |
+20.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kirk |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Async ben 30m |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hjalte Møller Carlsen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Magnus Krog Jørgensen |
2008 |
Nyborg Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
Async arm 5 m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-03-2020 13:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 2, 50m Butterfly Herrer Årg. 2007 - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Marcus Berg |
2007 |
Svendborg Svømme Klub |
|
225 |
35.71 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Peter Borg Kristensen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
206 |
36.81 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nikolaj Kobbernagel |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
200 |
37.14 |
+1.43 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Philip Park-Nielsen |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
185 |
38.15 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
174 |
38.95 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Vaarning |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
173 |
38.96 |
+3.25 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
|
163 |
39.78 |
+4.07 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sylvester Neto |
2007 |
Frem Odense |
|
151 |
40.76 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Laurits Damsted Lund |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
134 |
42.48 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mathias Højsgaard Hansen |
2007 |
Frem Odense |
|
133 |
42.58 |
+6.87 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Martin Stokholm |
2007 |
Nyborg Svømmeklub |
|
129 |
42.99 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Noah Á Fløtti Thomsen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
|
106 |
45.87 |
+10.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 01-03-2020 13:32:41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
01-03-2020 16:12.47 |
Datahandling: WinGrodan 2.5 |
Licens til: Ringe Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|