Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 29 februar 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:23 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 18, 100m Rygsvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 31-03-2012 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 30-03-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 669 | 28.94 | 59.26 | Deltager ikke i finalen | ||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.54 | |||||||||
2 | Gustav Friberg | 1997 | 665 | 29.66 | 59.40 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 55.42 | |||||||||
3 | Alfred August Grubert | 2001 | 630 | 30.22 | 1:00.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 56.29 | |||||||||
4 | Gustav Klit Stjernholm | 2002 | 614 | 29.46 | 1:01.00 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.26 | |||||||||
5 | Jakob Bjerre Eriksen | 2000 | 595 | 29.60 | 1:01.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 58.23 | |||||||||
6 | Sebastian Tullberg | 2000 | 589 | 30.19 | 1:01.84 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 59.14 | |||||||||
7 | Mikkel Hjelm | 2003 | 589 | 29.99 | 1:01.85 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.58 | |||||||||
8 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 582 | 29.84 | 1:02.07 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 59.52 | |||||||||
9 | Jakob Schmidt | 1999 | 570 | 30.66 | 1:02.50 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 57.38 | |||||||||
10 | Alfred Højberg | 2002 | 546 | 30.66 | 1:03.43 | Deltager ikke i finalen | ||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.63 | |||||||||
11 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 538 | 31.30 | 1:03.73 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
12 | Ulrik Blach Petersen | 2001 | 531 | 31.31 | 1:04.00 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:01.25 | |||||||||
13 | Anders Skousen | 2002 | 512 | 30.54 | 1:04.80 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.23 | |||||||||
14 | Kasper Aagaard Jeppesen | 2003 | 505 | 31.93 | 1:05.08 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.05 | |||||||||
15 | Silas Waterval | 2004 | 505 | 31.71 | 1:05.09 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:01.09 | |||||||||
16 | Christian Crone | 2001 | 503 | 32.08 | 1:05.17 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.08 | |||||||||
17 | Viggo Prehn | 2004 | 503 | 31.62 | 1:05.19 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.28 | |||||||||
18 | Jens Bomgaard | 2002 | 492 | 31.45 | 1:05.67 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.37 | |||||||||
19 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 491 | 31.98 | 1:05.72 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.63 | |||||||||
20 | Jeppe Kjær | 2004 | 477 | 32.87 | 1:06.36 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:05.10 | |||||||||
21 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 465 | 32.44 | 1:06.92 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:01.98 | |||||||||
22 | Emil Witzner Hansen | 2004 | 464 | 32.67 | 1:06.95 | |||||
A6 Svømmeklubben Laksen | 1:05.83 | |||||||||
23 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 457 | 31.93 | 1:07.28 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:02.47 | |||||||||
24 | Carl Terp Larsen | 2001 | 456 | 32.13 | 1:07.34 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:01.11 | |||||||||
25 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 449 | 33.00 | 1:07.68 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:04.88 | |||||||||
26 | Alexander Tullberg | 2003 | 447 | 33.04 | 1:07.77 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.46 | |||||||||
27 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 447 | 33.44 | 1:07.78 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:03.74 | |||||||||
28 | Zilas Aarestrup | 2003 | 446 | 32.66 | 1:07.82 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.67 | |||||||||
29 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 444 | 33.32 | 1:07.93 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:07.36 | |||||||||
30 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 443 | 33.30 | 1:08.01 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:04.07 | |||||||||
31 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 439 | 33.14 | 1:08.21 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.88 | |||||||||
32 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 438 | 33.42 | 1:08.27 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:07.92 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 29 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:23 |