Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag kl. 1630
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 28 februar 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 20:24 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 31-07-2009 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 11-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 29-03-2013 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oliver Jacobsen | 1997 | 659 | 24.02 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 23.23 | |||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 657 | 24.05 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.51 | |||||||||
3 | Tobias B. Bjerg | 1998 | 650 | 24.13 | Deltager ikke i finalen | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 22.88 | |||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 637 | 24.30 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 23.74 | |||||||||
5 | Alexander Tullberg | 2003 | 620 | 24.52 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 23.67 | |||||||||
5 | William Textor Broch | 2001 | 620 | 24.52 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 23.92 | |||||||||
7 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 619 | 24.53 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 24.11 | |||||||||
8 | Peter Vangsgaard | 2000 | 614 | 24.60 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 23.68 | |||||||||
9 | Sebastian Tullberg | 2000 | 611 | 24.64 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 23.69 | |||||||||
10 | August Ryom | 2002 | 587 | 24.97 | ||||||
Køge Svømmeklub | 24.95 | |||||||||
11 | Leo Badaker | 2002 | 577 | 25.11 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 24.96 | |||||||||
12 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 571 | 25.20 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 24.93 | |||||||||
13 | Christian Crone | 2001 | 564 | 25.30 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.60 | |||||||||
14 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 563 | 25.31 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.11 | |||||||||
15 | Mads Ingeman Hansen | 1997 | 553 | 25.47 | Deltager ikke i finalen | |||||
Næstved IF | 24.70 | |||||||||
16 | Magnus Løhr | 2001 | 550 | 25.51 | ||||||
Næstved IF | 24.96 | |||||||||
17 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 546 | 25.58 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 24.78 | |||||||||
18 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 545 | 25.59 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.07 | |||||||||
18 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 545 | 25.59 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.45 | |||||||||
20 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 536 | 25.74 | Deltager ikke i finalen | |||||
Gentofte Svømme Klub | 24.99 | |||||||||
21 | Rasmus Jørgensen | 1989 | 534 | 25.77 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.39 | |||||||||
22 | Antoine Montier | 1993 | 533 | 25.78 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 25.91 | |||||||||
23 | Jens Bomgaard | 2002 | 529 | 25.85 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.51 | |||||||||
23 | Mads Ottosen | 1997 | 529 | 25.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
Holbæk Svømme Klub | 25.12 | |||||||||
23 | Rasmus Danielsen | 2001 | 529 | 25.85 | Deltager ikke i finalen | |||||
Køge Svømmeklub | 25.79 | |||||||||
26 | Lucas Emil Christensen | 2003 | 528 | 25.86 | ||||||
Sigma Swim Allerød | 25.67 | |||||||||
27 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 526 | 25.89 | Deltager ikke i finalen | |||||
Helsingør Svømmeklub | 25.36 | |||||||||
28 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 521 | 25.97 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.88 | |||||||||
29 | Nicklas Andersen | 2001 | 519 | 26.01 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.45 | |||||||||
30 | Viktor Nysøe Rehling | 2001 | 518 | 26.03 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.95 | |||||||||
31 | Frederik Jørgensen | 2003 | 517 | 26.05 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.80 | |||||||||
32 | Mads Steen Petersen | 1997 | 513 | 26.12 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.42 | |||||||||
33 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | 512 | 26.13 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 25.12 | |||||||||
34 | David Arneskov | 2002 | 511 | 26.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.16 | |||||||||
35 | Owais Hamid | 2000 | 511 | 26.15 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 26.34 | |||||||||
36 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 509 | 26.18 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.83 | |||||||||
37 | Rasmus Pedersen | 2000 | 508 | 26.19 | ||||||
Svømmeklubben SHS Stevns | 25.91 | |||||||||
38 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 508 | 26.20 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.45 | |||||||||
39 | Alexander Vergereau | 2004 | 507 | 26.21 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 26.04 | |||||||||
40 | Mikkel Hjelm | 2003 | 506 | 26.23 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.08 | |||||||||
41 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 506 | 26.24 | ||||||
Køge Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
41 | Thor Majvig Mogensen | 2004 | 506 | 26.24 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.32 | |||||||||
43 | Mathias Immerkjær | 1999 | 505 | 26.25 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.24 | |||||||||
44 | Andreas Gram Peters | 2001 | 503 | 26.28 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | 25.58 | |||||||||
44 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 503 | 26.28 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 25.60 | |||||||||
46 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 502 | 26.30 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.07 | |||||||||
47 | Christoffer Weiss | 2001 | 499 | 26.36 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 25.62 | |||||||||
48 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 498 | 26.37 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.03 | |||||||||
49 | Elias Noe | 2004 | 497 | 26.39 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 26.13 | |||||||||
49 | Sebastian Hviid Larsen | 2004 | 497 | 26.39 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.34 | |||||||||
51 | Alexander Slente | 2004 | 495 | 26.42 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 26.02 | |||||||||
52 | Marcus Hiort | 2003 | 493 | 26.46 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
53 | Asger Væver Hartvig | 2002 | 491 | 26.49 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 25.82 | |||||||||
54 | Sebastian Greisen | 2004 | 485 | 26.61 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.68 | |||||||||
55 | Carl Kirchhoff | 2002 | 484 | 26.62 | ||||||
Hillerød Svømmeklub | 26.26 | |||||||||
56 | Magnus Aasberg | 2001 | 480 | 26.69 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 25.84 | |||||||||
57 | Harald Franck | 2003 | 476 | 26.78 | ||||||
Næstved IF | 25.89 | |||||||||
58 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 474 | 26.81 | ||||||
Farum Svømmeklub | 26.84 | |||||||||
59 | Mikkel Bjellekjær Jensen | 2003 | 472 | 26.85 | ||||||
A6 JGI-Swim | 26.15 | |||||||||
59 | William Ølshøj | 2004 | 472 | 26.85 | ||||||
Sigma Swim Birkerød | 27.21 | |||||||||
61 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 470 | 26.88 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 26.25 | |||||||||
62 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 463 | 27.02 | ||||||
Næstved IF | 26.21 | |||||||||
63 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 462 | 27.03 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.11 | |||||||||
64 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 461 | 27.06 | ||||||
Vest-Brøndby | 25.80 | |||||||||
65 | Kasper Thorn | 2004 | 460 | 27.08 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.09 | |||||||||
66 | Mathias Parkhøi | 2003 | 459 | 27.09 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 27.10 | |||||||||
67 | Alexander Cueto Rasmussen | 2004 | 456 | 27.15 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.36 | |||||||||
68 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 455 | 27.17 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.36 | |||||||||
69 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 453 | 27.21 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 26.71 | |||||||||
70 | Lucas Kaavé | 2004 | 452 | 27.24 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | 26.91 | |||||||||
71 | Mathias Hatting Petersen | 2000 | 450 | 27.27 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 26.38 | |||||||||
72 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 449 | 27.29 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.01 | |||||||||
73 | Viggo Prehn | 2004 | 444 | 27.40 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 26.82 | |||||||||
74 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 442 | 27.43 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 27.08 | |||||||||
75 | Magnus Bæklund Thygesen | 2003 | 442 | 27.45 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.92 | |||||||||
76 | Stefan Rasmussen | 2004 | 440 | 27.48 | ||||||
Svømmeklubben Syd | 27.36 | |||||||||
77 | Oliver Schultz | 2004 | 440 | 27.49 | ||||||
Køge Svømmeklub | 27.73 | |||||||||
78 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 439 | 27.51 | ||||||
Greve Svømmeklub | 26.65 | |||||||||
79 | Phillip Niemann Madsen | 2004 | 436 | 27.57 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 26.98 | |||||||||
80 | Mathias Toft Nørskov | 2003 | 434 | 27.61 | ||||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 26.93 | |||||||||
81 | Oskar Bondo Siegumfeldt | 2004 | 427 | 27.75 | ||||||
Hvidovre Svømmeklub | 27.29 | |||||||||
82 | Louie Hermansen | 2004 | 425 | 27.79 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.71 | |||||||||
83 | Alexander Hillhouse | 2004 | 412 | 28.10 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.16 | |||||||||
84 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 363 | 29.29 | ||||||
Ringsted Svømme Klub | 29.49 | |||||||||
- | Asger Johansen | 2003 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 26.15 | |||||||||
- | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | DSQ | SW4.4 Tyvstart | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.11 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 28 februar 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 20:24 |