Resultater for Øst Junior/Senior Langbane 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 16.30
Resultat Løb 34 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | Øst JuniorSenior Langbane | Udskriftsdato | 01 marts 2020 | |||
Stævne by | Ballerup | Udskriftstidspunkt | 11:51 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion og | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 28 februar 2020 |
Løb 34, 100m Butterfly Herrer, Indledende |
Nordisk Rekord Senior: Lars Frölander (1974) 52.00 22-09-2000 |
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 52.09 10-04-2009 |
Dansk Rekord Junior: Rasmus Nickelsen (2003) 52.95 26-07-2019 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Kasper Bonnichsen | 2002 | 632 | 27.44 | 57.66 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 56.06 | |||||||||
2 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | 582 | 28.21 | 59.28 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 58.99 | |||||||||
3 | Sebastian Tullberg | 2000 | 573 | 28.32 | 59.57 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | 55.65 | |||||||||
4 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | 570 | 28.49 | 59.67 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 57.80 | |||||||||
5 | Christoffer Weiss | 2002 | 565 | 27.68 | 59.87 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 58.81 | |||||||||
6 | David Arneskov | 2002 | 562 | 28.30 | 59.97 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:00.15 | |||||||||
7 | Villads Bomholt Larsen | 2001 | 555 | 28.67 | 1:00.23 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 58.01 | |||||||||
8 | Magnus Løhr | 2001 | 538 | 28.07 | 1:00.85 | |||||
Næstved IF | 59.53 | |||||||||
9 | Mikkel S. Hansen | 2000 | 534 | 28.61 | 1:00.98 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 57.95 | |||||||||
10 | Elias Noe | 2004 | 533 | 28.48 | 1:01.04 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 59.59 | |||||||||
11 | Mikkel Gummer | 2002 | 532 | 28.81 | 1:01.06 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:00.39 | |||||||||
12 | Mads Steen Petersen | 1997 | 531 | 28.53 | 1:01.12 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 59.11 | |||||||||
12 | Niels Ottosen | 1998 | 531 | 28.36 | 1:01.12 | Deltager ikke i finalen | ||||
Holbæk Svømme Klub | 58.90 | |||||||||
14 | Carl Kirchhoff | 2002 | 526 | 28.85 | 1:01.29 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:00.58 | |||||||||
15 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | 524 | 27.92 | 1:01.39 | Deltager ikke i finalen | ||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 58.75 | |||||||||
16 | Daniel Berg Wenk | 2000 | 523 | 28.02 | 1:01.43 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 59.71 | |||||||||
17 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 520 | 28.79 | 1:01.55 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:01.65 | |||||||||
18 | Asbjørn Floor-Bøjden | 2002 | 514 | 28.59 | 1:01.78 | |||||
Vest-Brøndby | 59.16 | |||||||||
19 | Rasmus Hatting Petersen | 2002 | 513 | 28.78 | 1:01.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:00.19 | |||||||||
20 | August Ryom | 2002 | 512 | 28.89 | 1:01.87 | |||||
Køge Svømmeklub | 59.67 | |||||||||
21 | Leo Badaker | 2002 | 507 | 29.39 | 1:02.05 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 58.25 | |||||||||
22 | Lars Thor Sørensen | 1999 | 506 | 28.25 | 1:02.08 | Deltager ikke i finalen | ||||
Vest-Brøndby | 58.74 | |||||||||
23 | Tobias Gammelvind | 2004 | 506 | 29.75 | 1:02.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.73 | |||||||||
24 | Noah Bred | 2003 | 505 | 29.34 | 1:02.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:02.03 | |||||||||
25 | Nicklas Andersen | 2001 | 504 | 28.35 | 1:02.16 | |||||
Helsinge Svømmeklub | 58.99 | |||||||||
26 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | 497 | 29.17 | 1:02.46 | Deltager ikke i finalen | ||||
Køge Svømmeklub | 1:01.36 | |||||||||
27 | William Ølshøj | 2004 | 496 | 29.43 | 1:02.53 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.35 | |||||||||
28 | Lars Reber Knudsen | 2003 | 492 | 28.98 | 1:02.67 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:00.74 | |||||||||
29 | Oskar Skov Grell | 2002 | 487 | 29.81 | 1:02.90 | Deltager ikke i finalen | ||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.50 | |||||||||
30 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 485 | 29.22 | 1:02.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.16 | |||||||||
31 | Emil Steenberg | 2002 | 481 | 30.00 | 1:03.17 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:03.81 | |||||||||
32 | Kasper Thorn | 2004 | 480 | 29.31 | 1:03.22 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.46 | |||||||||
33 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 476 | 29.42 | 1:03.36 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.70 | |||||||||
34 | Andreas Hoffmann | 2003 | 474 | 29.63 | 1:03.46 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:02.17 | |||||||||
35 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 469 | 30.27 | 1:03.71 | |||||
Vest-Brøndby | 1:02.42 | |||||||||
36 | Alexander Tullberg | 2003 | 465 | 27.59 | 1:03.87 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:00.05 | |||||||||
37 | Antoine Montier | 1993 | 463 | 27.86 | 1:03.96 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:00.01 | |||||||||
38 | Ole Hovmand | 2003 | 463 | 29.47 | 1:03.98 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:01.26 | |||||||||
39 | William Kristensen | 2003 | 461 | 29.15 | 1:04.06 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:02.59 | |||||||||
40 | Frederik Taubert Løgager | 2004 | 456 | 30.22 | 1:04.30 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:05.90 | |||||||||
41 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 446 | 30.96 | 1:04.78 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.67 | |||||||||
42 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 437 | 30.22 | 1:05.21 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:02.04 | |||||||||
43 | Pelle Colmorten | 2004 | 429 | 29.48 | 1:05.63 | |||||
Roskilde Svømning | 1:04.75 | |||||||||
44 | Alfred Hausting Balslev Jørgensen | 2004 | 427 | 30.89 | 1:05.71 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:06.89 | |||||||||
45 | Lucas Kaavé | 2004 | 425 | 30.12 | 1:05.83 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:04.38 | |||||||||
46 | Frederik Emil Bækgaard | 2002 | 420 | 29.43 | 1:06.08 | |||||
Vest-Brøndby | 59.03 | |||||||||
46 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 420 | 29.98 | 1:06.08 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:07.03 | |||||||||
48 | Lukas Holger Pihl Holst | 2004 | 419 | 30.24 | 1:06.10 | |||||
Hvidovre Svømmeklub | 1:09.02 | |||||||||
49 | Asger Johansen | 2003 | 410 | 30.20 | 1:06.62 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:03.59 | |||||||||
50 | Oliver Schultz | 2004 | 409 | 30.20 | 1:06.67 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.53 | |||||||||
51 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 408 | 31.09 | 1:06.70 | Deltager ikke i finalen | ||||
Helsingør Svømmeklub | 1:01.92 | |||||||||
52 | Lucas Nielsen | 2004 | 403 | 30.88 | 1:06.96 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | 1:05.12 | |||||||||
53 | Anton Skov Grell | 2004 | 398 | 30.76 | 1:07.29 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.47 | |||||||||
54 | Emil Stenholt Røpke | 2004 | 397 | 31.78 | 1:07.31 | |||||
A6 JGI-Swim | 1:06.54 | |||||||||
55 | August K Madsen | 2004 | 376 | 32.14 | 1:08.54 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:06.95 | |||||||||
56 | Alexander Slente | 2004 | 373 | 31.43 | 1:08.73 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:03.42 | |||||||||
57 | Frederik Sandbjerg | 2004 | 348 | 31.93 | 1:10.34 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:11.36 | |||||||||
58 | Kristian Slott Rasmussen | 2004 | 337 | 33.96 | 1:11.08 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:12.14 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 01 marts 2020 |
Licens til Svømmeklubben Triton | Udskriftstidspunkt | 11:51 |