Tulokset DM/JDM Stockholm
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 2:02.19 2009-07-02 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:05.12 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:01.32 2010-03-26 |
Distriktrekord Juniorer: Michael Jacobsson 2:05.64 1997-11-30 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.43 |
1:00.10 |
1:40.73 |
|
2:12.07 |
|
2 |
Konstantin Sundin |
1987 |
Spårvägens Simförening |
|
27.46 |
1:00.68 |
1:41.24 |
|
2:12.77 |
|
3 |
Jesper Björk |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.61 |
1:02.95 |
1:42.88 |
|
2:13.42 |
|
4 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
28.67 |
1:05.21 |
1:43.23 |
|
2:13.46 |
|
5 |
Viktor Björk |
1992 |
Spårvägens Simförening |
|
28.91 |
1:05.74 |
1:46.71 |
|
2:19.16 |
|
6 |
Rokas Cepulis |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
28.53 |
1:05.97 |
1:46.53 |
|
2:21.43 |
|
7 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
30.57 |
1:10.18 |
1:51.24 |
|
2:22.64 |
|
8 |
Niclas Högberg |
1992 |
Wisby Simsällskap |
|
31.16 |
1:05.80 |
1:49.02 |
|
2:22.91 |
|
9 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
30.43 |
1:06.33 |
1:50.17 |
|
2:23.20 |
|
10 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
30.13 |
1:09.48 |
1:51.51 |
|
2:24.14 |
|
11 |
Adam Karlsson |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
30.67 |
1:05.72 |
1:52.73 |
|
2:25.23 |
|
12 |
Christian Karlsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.28 |
1:09.02 |
1:53.50 |
|
2:26.46 |
|
13 |
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
30.57 |
1:10.72 |
1:51.92 |
|
2:26.59 |
|
14 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.53 |
1:10.76 |
1:56.01 |
|
2:28.56 |
|
- |
Daniel Halldén |
1983 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Medley Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 2:02.19 2009-07-02 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:05.12 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:01.32 2010-03-26 |
Distriktrekord Juniorer: Michael Jacobsson 2:05.64 1997-11-30 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.43 |
1:00.10 |
1:40.73 |
|
2:12.07 |
|
2 |
Jesper Björk |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.61 |
1:02.95 |
1:42.88 |
|
2:13.42 |
|
3 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
28.67 |
1:05.21 |
1:43.23 |
|
2:13.46 |
|
4 |
Viktor Björk |
1992 |
Spårvägens Simförening |
|
28.91 |
1:05.74 |
1:46.71 |
|
2:19.16 |
|
5 |
Rokas Cepulis |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
28.53 |
1:05.97 |
1:46.53 |
|
2:21.43 |
|
6 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
30.57 |
1:10.18 |
1:51.24 |
|
2:22.64 |
|
7 |
Niclas Högberg |
1992 |
Wisby Simsällskap |
|
31.16 |
1:05.80 |
1:49.02 |
|
2:22.91 |
|
8 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
30.43 |
1:06.33 |
1:50.17 |
|
2:23.20 |
|
9 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
30.13 |
1:09.48 |
1:51.51 |
|
2:24.14 |
|
10 |
Adam Karlsson |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
30.67 |
1:05.72 |
1:52.73 |
|
2:25.23 |
|
11 |
Christian Karlsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.28 |
1:09.02 |
1:53.50 |
|
2:26.46 |
|
12 |
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
30.57 |
1:10.72 |
1:51.92 |
|
2:26.59 |
|
13 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.53 |
1:10.76 |
1:56.01 |
|
2:28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:17 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:34 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
Distriktrekord Seniorer: Ulrika Sandmark 8:52.27 1983-08-05 |
Distriktrekord Juniorer: Anneli Andersson 9:03.80 2000-04-08 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:05.46 |
2:15.95 |
3:28.29 |
4:41.42 |
9:30.10 |
|
|
|
|
|
|
5:54.38 |
7:07.23 |
8:19.95 |
|
|
|
2 |
Julia Robertsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.65 |
2:22.84 |
3:37.25 |
4:51.28 |
9:46.12 |
|
|
|
|
|
|
6:04.58 |
7:17.95 |
8:31.85 |
|
|
|
3 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.79 |
2:22.56 |
3:36.22 |
4:51.36 |
9:51.41 |
|
|
|
|
|
|
6:06.11 |
7:21.09 |
8:36.40 |
|
|
|
4 |
Madeleine Hagelbäck |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.27 |
2:21.33 |
3:35.64 |
4:50.26 |
9:52.16 |
|
|
|
|
|
|
6:06.13 |
7:22.39 |
8:38.21 |
|
|
|
5 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.74 |
2:24.57 |
3:41.05 |
4:57.86 |
10:06.84 |
|
|
|
|
|
|
6:15.10 |
7:32.73 |
8:50.21 |
|
|
|
6 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.58 |
2:28.01 |
3:45.32 |
5:03.43 |
10:10.98 |
|
|
|
|
|
|
6:21.06 |
7:38.80 |
8:55.97 |
|
|
|
7 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.17 |
2:30.58 |
3:46.80 |
5:03.36 |
10:16.50 |
|
|
|
|
|
|
6:20.71 |
7:39.76 |
8:58.62 |
|
|
|
8 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.07 |
2:27.70 |
3:45.18 |
5:03.81 |
10:24.53 |
|
|
|
|
|
|
6:23.55 |
7:43.90 |
9:04.65 |
|
|
|
9 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.13 |
2:27.89 |
3:47.17 |
5:07.55 |
10:29.25 |
|
|
|
|
|
|
6:28.43 |
7:49.57 |
9:10.19 |
|
|
|
- |
Camilla Svensson |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 8:39.06 2008-08-14 |
SR Juniorer: Ann Linder (1966) 8:47.64 1982-05-29 |
Distriktrekord Seniorer: Ulrika Sandmark 8:52.27 1983-08-05 |
Distriktrekord Juniorer: Anneli Andersson 9:03.80 2000-04-08 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:05.46 |
2:15.95 |
3:28.29 |
4:41.42 |
9:30.10 |
|
|
|
|
|
|
5:54.38 |
7:07.23 |
8:19.95 |
|
|
|
2 |
Julia Robertsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.65 |
2:22.84 |
3:37.25 |
4:51.28 |
9:46.12 |
|
|
|
|
|
|
6:04.58 |
7:17.95 |
8:31.85 |
|
|
|
3 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.79 |
2:22.56 |
3:36.22 |
4:51.36 |
9:51.41 |
|
|
|
|
|
|
6:06.11 |
7:21.09 |
8:36.40 |
|
|
|
4 |
Madeleine Hagelbäck |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
1:08.27 |
2:21.33 |
3:35.64 |
4:50.26 |
9:52.16 |
|
|
|
|
|
|
6:06.13 |
7:22.39 |
8:38.21 |
|
|
|
5 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.74 |
2:24.57 |
3:41.05 |
4:57.86 |
10:06.84 |
|
|
|
|
|
|
6:15.10 |
7:32.73 |
8:50.21 |
|
|
|
6 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.58 |
2:28.01 |
3:45.32 |
5:03.43 |
10:10.98 |
|
|
|
|
|
|
6:21.06 |
7:38.80 |
8:55.97 |
|
|
|
7 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:13.17 |
2:30.58 |
3:46.80 |
5:03.36 |
10:16.50 |
|
|
|
|
|
|
6:20.71 |
7:39.76 |
8:58.62 |
|
|
|
8 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.07 |
2:27.70 |
3:45.18 |
5:03.81 |
10:24.53 |
|
|
|
|
|
|
6:23.55 |
7:43.90 |
9:04.65 |
|
|
|
9 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.13 |
2:27.89 |
3:47.17 |
5:07.55 |
10:29.25 |
|
|
|
|
|
|
6:28.43 |
7:49.57 |
9:10.19 |
|
|
|
- |
Camilla Svensson |
1995 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:34 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SR Juniorer: Marcus Piehl (1985) 23.00 2004-04-04 |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 23.15 1999-07-15 |
|
|
Gren 3, 50m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 |
SR Juniorer: Marcus Piehl (1985) 23.00 2004-04-04 |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 21.45 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 23.15 1999-07-15 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:43 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
SR Juniorer: Nathalie Lindborg (1991) 25.34 2009-07-05 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 23.88 2009-08-22 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 25.65 2009-07-05 |
|
|
Gren 4, 50m Frisim Damer, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
SR Juniorer: Nathalie Lindborg (1991) 25.34 2009-07-05 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 23.88 2009-08-22 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 25.65 2009-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:43 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:02 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 |
SR Juniorer: Christian Clausen (1980) 2:17.29 1998-08-02 |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 2:14.83 2008-03-20 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Rosenholm 2:17.67 1993-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
33.91 |
1:11.71 |
1:49.25 |
|
2:26.07 |
|
2 |
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
33.16 |
1:10.64 |
1:48.92 |
|
2:26.20 |
|
3 |
Jesper Kalldin |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
34.34 |
1:13.33 |
1:53.71 |
|
2:34.44 |
|
4 |
Christoffer Andersson |
1994 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.76 |
1:14.99 |
1:56.04 |
|
2:35.26 |
|
5 |
Max Eriksson |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.96 |
1:14.30 |
1:55.34 |
|
2:36.90 |
|
6 |
Ludvig Strand |
1994 |
Täby Sim |
|
34.48 |
1:15.39 |
1:57.25 |
|
2:37.15 |
|
7 |
Daniel Cederqvist |
1986 |
Wisby Simsällskap |
|
35.16 |
1:15.59 |
1:57.09 |
|
2:38.64 |
|
8 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
36.92 |
1:17.44 |
1:58.80 |
|
2:40.06 |
|
9 |
Bill Ellboj |
1988 |
Simklubben Neptun |
|
34.77 |
1:15.38 |
1:57.35 |
|
2:40.66 |
|
10 |
Alexsej Kursakov |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
35.13 |
1:15.87 |
1:58.03 |
|
2:40.97 |
|
11 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.52 |
1:18.37 |
2:01.01 |
|
2:43.30 |
|
12 |
Patrik Lantto |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.02 |
1:19.92 |
2:03.96 |
|
2:47.60 |
|
13 |
Nils Kalm |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.25 |
1:20.23 |
2:04.24 |
|
2:48.60 |
|
14 |
Jesper Billquist |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
36.68 |
1:20.96 |
2:06.97 |
|
2:53.45 |
|
- |
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Erik Trybom |
1984 |
Spårvägens Simförening |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Bröstsim Herrar, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 |
SR Juniorer: Christian Clausen (1980) 2:17.29 1998-08-02 |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 2:14.83 2008-03-20 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Rosenholm 2:17.67 1993-07-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Robert Palosaari |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
33.91 |
1:11.71 |
1:49.25 |
|
2:26.07 |
|
2 |
Andreas Fürst |
1990 |
Väsby Simsällskap |
|
33.16 |
1:10.64 |
1:48.92 |
|
2:26.20 |
|
3 |
Jesper Kalldin |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
34.34 |
1:13.33 |
1:53.71 |
|
2:34.44 |
|
4 |
Christoffer Andersson |
1994 |
Tyresö Simsällskap |
|
34.76 |
1:14.99 |
1:56.04 |
|
2:35.26 |
|
5 |
Max Eriksson |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
34.96 |
1:14.30 |
1:55.34 |
|
2:36.90 |
|
6 |
Ludvig Strand |
1994 |
Täby Sim |
|
34.48 |
1:15.39 |
1:57.25 |
|
2:37.15 |
|
7 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
36.92 |
1:17.44 |
1:58.80 |
|
2:40.06 |
|
8 |
Alexsej Kursakov |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
35.13 |
1:15.87 |
1:58.03 |
|
2:40.97 |
|
9 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
36.52 |
1:18.37 |
2:01.01 |
|
2:43.30 |
|
10 |
Patrik Lantto |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
38.02 |
1:19.92 |
2:03.96 |
|
2:47.60 |
|
11 |
Nils Kalm |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.25 |
1:20.23 |
2:04.24 |
|
2:48.60 |
|
12 |
Jesper Billquist |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
36.68 |
1:20.96 |
2:06.97 |
|
2:53.45 |
|
- |
Patric Ridell |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:02 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:10 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 |
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
35.74 |
1:15.43 |
1:56.12 |
|
2:38.23 |
|
2 |
Jessica Eriksson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.46 |
1:15.83 |
1:57.31 |
|
2:38.74 |
|
3 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.24 |
1:16.08 |
1:56.97 |
|
2:39.18 |
|
4 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
36.48 |
1:17.85 |
1:59.75 |
|
2:42.07 |
|
5 |
Vendela Norrman |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.88 |
1:19.27 |
2:01.80 |
|
2:45.60 |
|
6 |
Jenny Svensson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.98 |
1:21.68 |
2:05.26 |
|
2:49.55 |
|
7 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
36.99 |
1:19.58 |
2:04.53 |
|
2:49.74 |
|
8 |
Tove Björk |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
38.43 |
1:21.64 |
2:05.48 |
|
2:50.30 |
|
9 |
Malin Forss |
1991 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.21 |
1:20.75 |
2:06.18 |
|
2:51.59 |
|
10 |
Louise Åberg |
1995 |
Täby Sim |
|
40.11 |
1:24.98 |
2:09.02 |
|
2:52.99 |
|
11 |
Olivia Nelin |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
39.83 |
1:24.60 |
2:11.00 |
|
2:55.10 |
|
12 |
Camilla Lindquist |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.47 |
1:25.06 |
2:10.06 |
|
2:55.46 |
|
13 |
Emilia Ishak |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.05 |
1:24.15 |
2:09.88 |
|
2:55.51 |
|
14 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.49 |
1:26.51 |
2:12.93 |
|
2:58.57 |
|
15 |
Sophie Näsström |
1993 |
Spårvägens Simförening |
|
38.52 |
1:23.60 |
2:10.83 |
|
2:59.65 |
|
16 |
Veronica Mattsson Ceccon |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.97 |
1:25.93 |
2:12.11 |
|
2:59.97 |
|
17 |
Jennie Sveronius |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.11 |
1:27.56 |
2:14.36 |
|
3:00.36 |
|
18 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
40.42 |
1:26.32 |
2:13.29 |
|
3:00.63 |
Tlb |
19 |
Johanna Holm |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.38 |
1:26.29 |
2:13.03 |
|
3:00.65 |
|
20 |
Cecilia Bruhn |
1989 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
41.85 |
1:27.62 |
2:13.82 |
|
3:01.61 |
|
21 |
Vendela Mörkdal |
1995 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.82 |
1:25.34 |
2:13.12 |
|
3:02.47 |
|
22 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
41.41 |
1:27.77 |
2:15.51 |
|
3:02.73 |
|
23 |
Josefin Lantz |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
39.28 |
1:24.71 |
2:13.18 |
|
3:03.62 |
|
24 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
42.20 |
1:29.95 |
2:18.93 |
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 200m Bröstsim Damer, Finaler |
SR: Joline Höstman (1988) 2:22.24 2009-07-30 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 2:25.38 2008-06-08 |
Distriktrekord Seniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-29 |
Distriktrekord Juniorer: Sandra Jacobsson 2:27.08 2007-03-25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
35.74 |
1:15.43 |
1:56.12 |
|
2:38.23 |
|
2 |
Jessica Eriksson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
35.46 |
1:15.83 |
1:57.31 |
|
2:38.74 |
|
3 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
36.48 |
1:17.85 |
1:59.75 |
|
2:42.07 |
|
4 |
Vendela Norrman |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.88 |
1:19.27 |
2:01.80 |
|
2:45.60 |
|
5 |
Jenny Svensson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
38.98 |
1:21.68 |
2:05.26 |
|
2:49.55 |
|
6 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
36.99 |
1:19.58 |
2:04.53 |
|
2:49.74 |
|
7 |
Tove Björk |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
38.43 |
1:21.64 |
2:05.48 |
|
2:50.30 |
|
8 |
Malin Forss |
1991 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
37.21 |
1:20.75 |
2:06.18 |
|
2:51.59 |
|
9 |
Louise Åberg |
1995 |
Täby Sim |
|
40.11 |
1:24.98 |
2:09.02 |
|
2:52.99 |
|
10 |
Olivia Nelin |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
39.83 |
1:24.60 |
2:11.00 |
|
2:55.10 |
|
11 |
Camilla Lindquist |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
40.47 |
1:25.06 |
2:10.06 |
|
2:55.46 |
|
12 |
Emilia Ishak |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.05 |
1:24.15 |
2:09.88 |
|
2:55.51 |
|
13 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
Skuru Idrottsklubb |
|
40.49 |
1:26.51 |
2:12.93 |
|
2:58.57 |
|
14 |
Sophie Näsström |
1993 |
Spårvägens Simförening |
|
38.52 |
1:23.60 |
2:10.83 |
|
2:59.65 |
|
15 |
Veronica Mattsson Ceccon |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
40.97 |
1:25.93 |
2:12.11 |
|
2:59.97 |
|
16 |
Jennie Sveronius |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.11 |
1:27.56 |
2:14.36 |
|
3:00.36 |
|
17 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
40.42 |
1:26.32 |
2:13.29 |
|
3:00.63 |
Tlb |
18 |
Johanna Holm |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
40.38 |
1:26.29 |
2:13.03 |
|
3:00.65 |
|
19 |
Vendela Mörkdal |
1995 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.82 |
1:25.34 |
2:13.12 |
|
3:02.47 |
|
20 |
Julia Ewerbring |
1998 |
Täby Sim |
|
41.41 |
1:27.77 |
2:15.51 |
|
3:02.73 |
|
21 |
Josefin Lantz |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
39.28 |
1:24.71 |
2:13.18 |
|
3:03.62 |
|
22 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
42.20 |
1:29.95 |
2:18.93 |
|
3:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:10 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
SR Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 52.27 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Daniel Carlsson 56.22 1993-07-08 |
|
|
Gren 7, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 52.00 2000-09-22 |
SR Juniorer: Erik Andersson (1984) 54.51 2003-06-27 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 52.27 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Daniel Carlsson 56.22 1993-07-08 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:17 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:27 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
|
|
Gren 8, 100m Fjärilsim Damer, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 56.06 2009-07-27 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:27 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:51 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 4:03.99 2004-03-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Ernstsson |
1992 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:01.63 |
2:07.20 |
3:11.02 |
|
4:12.13 |
|
2 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:02.07 |
2:07.02 |
3:11.52 |
|
4:12.83 |
|
3 |
Daniel Wiorek |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.64 |
2:08.09 |
3:14.82 |
|
4:21.90 |
|
4 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
1:02.78 |
2:09.29 |
3:17.86 |
|
4:26.18 |
|
5 |
Theo Zätterström |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.86 |
2:12.40 |
3:20.97 |
|
4:27.03 |
|
6 |
Adrian Brynnel |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:00.05 |
2:07.00 |
3:19.29 |
|
4:29.10 |
|
7 |
Ali Adel Ali |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:03.46 |
2:11.38 |
3:20.89 |
|
4:30.61 |
|
8 |
Joen Brynnel |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.52 |
2:15.23 |
3:25.29 |
|
4:32.96 |
|
8 |
Adam Karlsson |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:02.41 |
2:12.41 |
3:24.11 |
|
4:32.96 |
|
10 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:04.81 |
2:14.25 |
3:24.29 |
|
4:33.67 |
|
11 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.31 |
2:14.90 |
3:25.36 |
|
4:34.15 |
|
12 |
Mikael Sahlberg |
1985 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:03.85 |
2:13.15 |
3:23.74 |
|
4:34.27 |
|
13 |
Alexander Åberg |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.98 |
2:13.22 |
3:23.03 |
|
4:36.00 |
|
14 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.61 |
2:16.82 |
3:28.25 |
|
4:37.38 |
|
15 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.99 |
2:18.13 |
3:29.42 |
|
4:37.74 |
|
16 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.87 |
2:15.70 |
3:27.24 |
|
4:38.40 |
|
17 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:04.46 |
2:15.37 |
3:28.58 |
|
4:38.73 |
|
18 |
Lucas Thomée |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.55 |
2:16.18 |
3:27.51 |
|
4:39.46 |
|
19 |
David Lind |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.11 |
2:14.52 |
3:27.86 |
|
4:39.98 |
|
20 |
Ernst Winsa |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.77 |
2:20.24 |
3:33.06 |
|
4:42.87 |
|
21 |
Kristian Persson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.08 |
2:18.69 |
3:31.54 |
|
4:43.02 |
|
22 |
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.08 |
2:20.23 |
3:34.57 |
|
4:45.44 |
|
23 |
Enrique Helgeson Portocar |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:06.87 |
2:19.11 |
3:32.48 |
|
4:49.83 |
|
24 |
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
|
1:10.12 |
2:25.17 |
3:42.03 |
|
4:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 400m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 3:46.77 1992-07-29 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 3:53.83 1986-08-21 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 3:46.77 1992-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 4:03.99 2004-03-20 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Ernstsson |
1992 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:01.63 |
2:07.20 |
3:11.02 |
|
4:12.13 |
|
2 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:02.07 |
2:07.02 |
3:11.52 |
|
4:12.83 |
|
3 |
Daniel Wiorek |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:02.64 |
2:08.09 |
3:14.82 |
|
4:21.90 |
|
4 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
1:02.78 |
2:09.29 |
3:17.86 |
|
4:26.18 |
|
5 |
Theo Zätterström |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.86 |
2:12.40 |
3:20.97 |
|
4:27.03 |
|
6 |
Adrian Brynnel |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:00.05 |
2:07.00 |
3:19.29 |
|
4:29.10 |
|
7 |
Ali Adel Ali |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:03.46 |
2:11.38 |
3:20.89 |
|
4:30.61 |
|
8 |
Adam Karlsson |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:02.41 |
2:12.41 |
3:24.11 |
|
4:32.96 |
|
8 |
Joen Brynnel |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.52 |
2:15.23 |
3:25.29 |
|
4:32.96 |
|
10 |
Gustav Thorstrand |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:04.81 |
2:14.25 |
3:24.29 |
|
4:33.67 |
|
11 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:05.31 |
2:14.90 |
3:25.36 |
|
4:34.15 |
|
12 |
Alexander Åberg |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
1:04.98 |
2:13.22 |
3:23.03 |
|
4:36.00 |
|
13 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.61 |
2:16.82 |
3:28.25 |
|
4:37.38 |
|
14 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.99 |
2:18.13 |
3:29.42 |
|
4:37.74 |
|
15 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:05.87 |
2:15.70 |
3:27.24 |
|
4:38.40 |
|
16 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:04.46 |
2:15.37 |
3:28.58 |
|
4:38.73 |
|
17 |
Lucas Thomée |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:05.55 |
2:16.18 |
3:27.51 |
|
4:39.46 |
|
18 |
David Lind |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.11 |
2:14.52 |
3:27.86 |
|
4:39.98 |
|
19 |
Ernst Winsa |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.77 |
2:20.24 |
3:33.06 |
|
4:42.87 |
|
20 |
Kristian Persson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:07.08 |
2:18.69 |
3:31.54 |
|
4:43.02 |
|
21 |
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:07.08 |
2:20.23 |
3:34.57 |
|
4:45.44 |
|
22 |
Enrique Helgeson Portocar |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:06.87 |
2:19.11 |
3:32.48 |
|
4:49.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:51 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:13 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 4X200m Frisim Damer, Finaler |
SR: Väsby SS (1900) 8:09.29 2007-07-25 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 8:16.63 2009-07-04 |
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 8:09.81 2008-07-18 |
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 8:16.63 2009-07-04 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
12:13 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:19 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler |
SR: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 4:42.71 2009-08-02 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 4:42.71 2009-08-02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Thydén |
1989 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.73 |
2:23.36 |
3:46.26 |
|
4:53.74 |
|
2 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.72 |
2:23.24 |
3:47.01 |
|
4:55.63 |
|
3 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:09.23 |
2:28.34 |
3:53.13 |
|
5:02.54 |
|
4 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.14 |
2:26.60 |
3:55.97 |
|
5:04.16 |
|
5 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.07 |
2:32.96 |
4:03.21 |
|
5:14.70 |
|
6 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.13 |
2:32.07 |
4:03.70 |
|
5:16.61 |
|
7 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.32 |
2:34.09 |
4:04.40 |
|
5:17.54 |
|
8 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.68 |
2:31.89 |
4:06.46 |
|
5:18.17 |
|
9 |
Jennie Andersson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.25 |
2:37.98 |
4:09.86 |
|
5:24.19 |
|
10 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.57 |
2:43.19 |
4:16.18 |
|
5:28.46 |
|
11 |
Sandra Luiga |
1991 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.19 |
2:43.09 |
4:12.74 |
|
5:28.71 |
|
12 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.63 |
2:39.00 |
4:14.74 |
|
5:31.39 |
|
13 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.43 |
2:43.19 |
4:18.01 |
|
5:31.40 |
|
14 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.62 |
2:40.58 |
4:16.29 |
|
5:31.96 |
|
15 |
Tove Björk |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:22.44 |
2:50.62 |
4:21.77 |
|
5:40.76 |
|
16 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.91 |
2:49.05 |
4:29.22 |
|
5:43.81 |
|
17 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.57 |
2:49.57 |
4:29.86 |
|
5:45.83 |
|
18 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.72 |
2:50.14 |
4:31.95 |
|
5:46.06 |
|
19 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.38 |
2:50.12 |
4:25.97 |
|
5:46.36 |
|
20 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:22.28 |
2:54.93 |
4:32.83 |
|
5:51.20 |
|
21 |
Emma Bärnau |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.60 |
2:55.04 |
4:35.87 |
|
5:55.16 |
|
22 |
Cecilia Bruhn |
1989 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:26.83 |
3:02.83 |
4:37.09 |
|
5:55.89 |
|
23 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:32.49 |
3:00.73 |
4:45.66 |
|
6:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler |
SR: Stina Gardell (1990) 4:42.71 2009-08-02 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1989) 4:42.71 2009-08-02 |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 4:42.71 2009-08-02 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 4:42.71 2009-08-02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.72 |
2:23.24 |
3:47.01 |
|
4:55.63 |
|
2 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.14 |
2:26.60 |
3:55.97 |
|
5:04.16 |
|
3 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:10.07 |
2:32.96 |
4:03.21 |
|
5:14.70 |
|
4 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:13.13 |
2:32.07 |
4:03.70 |
|
5:16.61 |
|
5 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.32 |
2:34.09 |
4:04.40 |
|
5:17.54 |
|
6 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:09.68 |
2:31.89 |
4:06.46 |
|
5:18.17 |
|
7 |
Jennie Andersson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.25 |
2:37.98 |
4:09.86 |
|
5:24.19 |
|
8 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:14.57 |
2:43.19 |
4:16.18 |
|
5:28.46 |
|
9 |
Sandra Luiga |
1991 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.19 |
2:43.09 |
4:12.74 |
|
5:28.71 |
|
10 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:13.63 |
2:39.00 |
4:14.74 |
|
5:31.39 |
|
11 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:18.43 |
2:43.19 |
4:18.01 |
|
5:31.40 |
|
12 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:14.62 |
2:40.58 |
4:16.29 |
|
5:31.96 |
|
13 |
Tove Björk |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
1:22.44 |
2:50.62 |
4:21.77 |
|
5:40.76 |
|
14 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:17.91 |
2:49.05 |
4:29.22 |
|
5:43.81 |
|
15 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.57 |
2:49.57 |
4:29.86 |
|
5:45.83 |
|
16 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:18.72 |
2:50.14 |
4:31.95 |
|
5:46.06 |
|
17 |
Ulrika Bygdeman |
1993 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:19.38 |
2:50.12 |
4:25.97 |
|
5:46.36 |
|
18 |
Frida Cedergårdh |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:22.28 |
2:54.93 |
4:32.83 |
|
5:51.20 |
|
19 |
Emma Bärnau |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:18.60 |
2:55.04 |
4:35.87 |
|
5:55.16 |
|
20 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:32.49 |
3:00.73 |
4:45.66 |
|
6:04.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:19 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:25 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
Distriktrekord Seniorer: Tero Välimaa 23.93 2001-07-28 |
Distriktrekord Juniorer: Pontus Flodqvist 24.90 2007-04-21 |
|
|
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler |
SR: Lars Frölander (1974) 23.56 2008-07-18 |
SR Juniorer: Henrik Lindau (1990) 24.35 2009-07-06 |
Distriktrekord Seniorer: Tero Välimaa 23.93 2001-07-28 |
Distriktrekord Juniorer: Pontus Flodqvist 24.90 2007-04-21 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:25 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 25.66 2009-08-01 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 25.07 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 25.66 2009-08-01 |
|
|
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 25.07 2009-07-31 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 25.66 2009-08-01 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 25.07 2009-07-31 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 25.66 2009-08-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:31 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:49 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 2:02.19 2009-07-01 |
SR Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:02.50 2009-12-20 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:02.19 2009-07-03 |
Distriktrekord Juniorer: Hans Fredin 2:05.79 1984-07-08 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.71 |
1:03.46 |
1:36.29 |
|
2:08.61 |
|
2 |
Martin Nilsson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
31.50 |
1:05.66 |
1:40.29 |
|
2:14.86 |
|
3 |
Niclas Högberg |
1992 |
Wisby Simsällskap |
|
31.48 |
1:06.35 |
1:42.25 |
|
2:17.98 |
|
4 |
Jonas Palmqvist |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.57 |
1:07.44 |
1:43.12 |
|
2:18.70 |
|
5 |
Lucas Thomée |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.47 |
1:08.78 |
1:43.78 |
|
2:19.70 |
|
6 |
Christian Karlsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.38 |
1:08.43 |
1:45.61 |
|
2:22.28 |
|
7 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.59 |
1:08.68 |
1:46.43 |
|
2:22.64 |
|
8 |
Gustav Henriksson |
1990 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.53 |
1:09.66 |
1:45.70 |
|
2:22.70 |
|
9 |
Henrik Berg |
1992 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
32.47 |
1:08.58 |
1:46.23 |
|
2:23.16 |
|
10 |
Kristian Persson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.95 |
1:12.14 |
1:49.36 |
|
2:24.97 |
|
11 |
Viktor Björk |
1992 |
Spårvägens Simförening |
|
34.21 |
1:11.33 |
1:49.33 |
|
2:27.15 |
|
12 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
34.17 |
1:12.61 |
1:51.00 |
|
2:27.53 |
|
13 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
34.26 |
1:11.82 |
1:50.36 |
|
2:28.22 |
|
14 |
Marcus Nordin |
1992 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:11.93 |
1:50.35 |
|
2:28.34 |
|
15 |
Christoffer Malmgren |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
34.38 |
1:12.51 |
1:50.74 |
|
2:29.07 |
|
16 |
Adam Zetterlund |
1993 |
Spårvägens Simförening |
|
34.54 |
1:13.15 |
1:52.13 |
|
2:30.41 |
|
17 |
Alexander Kesenci |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.30 |
1:13.41 |
1:52.61 |
|
2:31.48 |
|
18 |
Ali Adel Ali |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
35.15 |
1:13.19 |
1:53.05 |
|
2:32.89 |
|
19 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.11 |
1:14.30 |
1:54.34 |
|
2:33.36 |
|
20 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
36.26 |
1:15.88 |
1:57.39 |
|
2:37.40 |
|
- |
Fabian Bergman |
1994 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Ryggsim Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 2:02.19 2009-07-01 |
SR Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 2:02.50 2009-12-20 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 2:02.19 2009-07-03 |
Distriktrekord Juniorer: Hans Fredin 2:05.79 1984-07-08 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.71 |
1:03.46 |
1:36.29 |
|
2:08.61 |
|
2 |
Martin Nilsson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
31.50 |
1:05.66 |
1:40.29 |
|
2:14.86 |
|
3 |
Niclas Högberg |
1992 |
Wisby Simsällskap |
|
31.48 |
1:06.35 |
1:42.25 |
|
2:17.98 |
|
4 |
Jonas Palmqvist |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.57 |
1:07.44 |
1:43.12 |
|
2:18.70 |
|
5 |
Lucas Thomée |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.47 |
1:08.78 |
1:43.78 |
|
2:19.70 |
|
6 |
Christian Karlsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.38 |
1:08.43 |
1:45.61 |
|
2:22.28 |
|
7 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.59 |
1:08.68 |
1:46.43 |
|
2:22.64 |
|
8 |
Gustav Henriksson |
1990 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.53 |
1:09.66 |
1:45.70 |
|
2:22.70 |
|
9 |
Henrik Berg |
1992 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
32.47 |
1:08.58 |
1:46.23 |
|
2:23.16 |
|
10 |
Kristian Persson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.95 |
1:12.14 |
1:49.36 |
|
2:24.97 |
|
11 |
Viktor Björk |
1992 |
Spårvägens Simförening |
|
34.21 |
1:11.33 |
1:49.33 |
|
2:27.15 |
|
12 |
Oscar Zedendahl |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
34.17 |
1:12.61 |
1:51.00 |
|
2:27.53 |
|
13 |
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
34.26 |
1:11.82 |
1:50.36 |
|
2:28.22 |
|
14 |
Marcus Nordin |
1992 |
Södertälje Simsällskap |
|
34.17 |
1:11.93 |
1:50.35 |
|
2:28.34 |
|
15 |
Christoffer Malmgren |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
34.38 |
1:12.51 |
1:50.74 |
|
2:29.07 |
|
16 |
Adam Zetterlund |
1993 |
Spårvägens Simförening |
|
34.54 |
1:13.15 |
1:52.13 |
|
2:30.41 |
|
17 |
Alexander Kesenci |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.30 |
1:13.41 |
1:52.61 |
|
2:31.48 |
|
18 |
Ali Adel Ali |
1994 |
Spårvägens Simförening |
|
35.15 |
1:13.19 |
1:53.05 |
|
2:32.89 |
|
19 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
35.11 |
1:14.30 |
1:54.34 |
|
2:33.36 |
|
20 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
36.26 |
1:15.88 |
1:57.39 |
|
2:37.40 |
|
- |
Fabian Bergman |
1994 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:49 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:03 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
SR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
SR Juniorer: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
Distriktrekord Seniorer: Henriette Stenkvist 2:12.64 2000-03-06 |
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 2:12.64 2010-03-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
33.59 |
1:09.01 |
1:45.73 |
|
2:23.74 |
|
2 |
Linda Eriksson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.23 |
1:08.93 |
1:46.93 |
|
2:24.11 |
|
3 |
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägens Simförening |
|
34.17 |
1:11.00 |
1:48.75 |
|
2:25.83 |
|
4 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.31 |
1:13.29 |
1:49.35 |
|
2:26.00 |
|
5 |
Sara Thydén |
1989 |
Väsby Simsällskap |
|
35.00 |
1:12.57 |
1:49.61 |
|
2:27.68 |
|
6 |
Christine Ekman |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.11 |
1:13.11 |
1:52.42 |
|
2:29.80 |
|
7 |
Therese Nord |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.10 |
1:13.25 |
1:52.77 |
|
2:31.91 |
|
8 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
36.58 |
1:15.68 |
1:55.51 |
|
2:34.25 |
|
9 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.09 |
1:15.05 |
1:54.98 |
|
2:34.80 |
|
10 |
Camilla Hamdi |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.66 |
1:16.03 |
1:55.98 |
|
2:34.87 |
|
11 |
Matilda Angberg |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.71 |
1:14.49 |
1:55.37 |
|
2:35.64 |
|
12 |
My Wigholm |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.41 |
1:16.24 |
1:57.77 |
|
2:38.64 |
|
13 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.54 |
1:18.40 |
1:59.23 |
|
2:39.52 |
|
14 |
Emmy Eneström |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
36.93 |
1:17.58 |
1:58.67 |
|
2:39.74 |
|
15 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
36.98 |
1:18.24 |
2:00.25 |
|
2:40.41 |
|
16 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.52 |
1:18.55 |
2:00.94 |
|
2:40.87 |
|
17 |
Sara Eklund |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.33 |
1:17.95 |
2:00.15 |
|
2:41.03 |
|
18 |
Elin Tinge |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
37.29 |
1:17.56 |
2:00.22 |
|
2:42.61 |
|
19 |
Sara Sangfelt |
1995 |
Täby Sim |
|
37.83 |
1:20.03 |
2:01.88 |
|
2:42.98 |
|
20 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.97 |
1:20.16 |
2:02.80 |
|
2:43.43 |
|
21 |
Vilma Lagebro |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.48 |
1:19.33 |
2:02.98 |
|
2:43.52 |
|
22 |
Åsa Hambraeus |
1996 |
Täby Sim |
|
37.79 |
1:19.55 |
2:02.32 |
|
2:43.56 |
|
23 |
Hanna von Sydow |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.72 |
1:19.31 |
2:01.89 |
|
2:43.61 |
|
24 |
Sara Alfredsson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.53 |
1:18.55 |
2:01.62 |
|
2:44.81 |
|
25 |
Elin Bjurman |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
37.94 |
1:20.13 |
2:03.83 |
|
2:45.41 |
|
26 |
Maria Lunusjkin |
1993 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.73 |
1:18.13 |
2:01.98 |
|
2:45.87 |
|
27 |
Anna Wågström |
1993 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.76 |
2:05.76 |
|
2:48.98 |
|
28 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.83 |
1:23.06 |
2:06.77 |
|
2:49.30 |
|
29 |
Viktoria Engsoo |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.39 |
1:21.78 |
2:06.30 |
|
2:50.51 |
|
30 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.55 |
1:24.55 |
2:07.99 |
|
2:50.85 |
|
31 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.26 |
1:25.82 |
2:10.55 |
|
2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Ryggsim Damer, Finaler |
SR: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
SR Juniorer: Henriette Stenkvist (1994) 2:12.64 2010-03-06 |
Distriktrekord Seniorer: Henriette Stenkvist 2:12.64 2000-03-06 |
Distriktrekord Juniorer: Henrietta Stenkvist 2:12.64 2010-03-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
33.59 |
1:09.01 |
1:45.73 |
|
2:23.74 |
|
2 |
Linda Eriksson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
33.23 |
1:08.93 |
1:46.93 |
|
2:24.11 |
|
3 |
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägens Simförening |
|
34.17 |
1:11.00 |
1:48.75 |
|
2:25.83 |
|
4 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.31 |
1:13.29 |
1:49.35 |
|
2:26.00 |
|
5 |
Christine Ekman |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.11 |
1:13.11 |
1:52.42 |
|
2:29.80 |
|
6 |
Therese Nord |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.10 |
1:13.25 |
1:52.77 |
|
2:31.91 |
|
7 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
36.58 |
1:15.68 |
1:55.51 |
|
2:34.25 |
|
8 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.09 |
1:15.05 |
1:54.98 |
|
2:34.80 |
|
9 |
Camilla Hamdi |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.66 |
1:16.03 |
1:55.98 |
|
2:34.87 |
|
10 |
Matilda Angberg |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
35.71 |
1:14.49 |
1:55.37 |
|
2:35.64 |
|
11 |
My Wigholm |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.41 |
1:16.24 |
1:57.77 |
|
2:38.64 |
|
12 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.54 |
1:18.40 |
1:59.23 |
|
2:39.52 |
|
13 |
Emmy Eneström |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
36.93 |
1:17.58 |
1:58.67 |
|
2:39.74 |
|
14 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
36.98 |
1:18.24 |
2:00.25 |
|
2:40.41 |
|
15 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.52 |
1:18.55 |
2:00.94 |
|
2:40.87 |
|
16 |
Sara Eklund |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.33 |
1:17.95 |
2:00.15 |
|
2:41.03 |
|
17 |
Elin Tinge |
1995 |
Wisby Simsällskap |
|
37.29 |
1:17.56 |
2:00.22 |
|
2:42.61 |
|
18 |
Sara Sangfelt |
1995 |
Täby Sim |
|
37.83 |
1:20.03 |
2:01.88 |
|
2:42.98 |
|
19 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.97 |
1:20.16 |
2:02.80 |
|
2:43.43 |
|
20 |
Vilma Lagebro |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
37.48 |
1:19.33 |
2:02.98 |
|
2:43.52 |
|
21 |
Åsa Hambraeus |
1996 |
Täby Sim |
|
37.79 |
1:19.55 |
2:02.32 |
|
2:43.56 |
|
22 |
Hanna von Sydow |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
37.72 |
1:19.31 |
2:01.89 |
|
2:43.61 |
|
23 |
Sara Alfredsson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.53 |
1:18.55 |
2:01.62 |
|
2:44.81 |
|
24 |
Elin Bjurman |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
37.94 |
1:20.13 |
2:03.83 |
|
2:45.41 |
|
25 |
Maria Lunusjkin |
1993 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
36.73 |
1:18.13 |
2:01.98 |
|
2:45.87 |
|
26 |
Anna Wågström |
1993 |
Tyresö Simsällskap |
|
38.26 |
1:21.76 |
2:05.76 |
|
2:48.98 |
|
27 |
Linda Lidström |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
39.83 |
1:23.06 |
2:06.77 |
|
2:49.30 |
|
28 |
Viktoria Engsoo |
1996 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.39 |
1:21.78 |
2:06.30 |
|
2:50.51 |
|
29 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
40.55 |
1:24.55 |
2:07.99 |
|
2:50.85 |
|
30 |
Mathilda Dahlin |
1995 |
Södertälje Simsällskap |
|
41.26 |
1:25.82 |
2:10.55 |
|
2:54.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:03 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:12 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
SR Juniorer: Christoffer Wikström (1987) 50.48 2006-07-08 |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 47.37 2009-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 50.77 1999-07-17 |
|
|
Gren 16, 100m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Nystrand (1981) 47.37 2009-07-30 |
SR Juniorer: Christoffer Wikström (1987) 50.48 2006-07-08 |
Distriktrekord Seniorer: Stefan Nystrand 47.37 2009-07-30 |
Distriktrekord Juniorer: Stefan Nystrand 50.77 1999-07-17 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:12 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:23 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 53.58 2009-07-26 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 54.81 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 53.58 2009-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 54.73 2010-03-27 |
|
|
Gren 17, 100m Frisim Damer, Finaler |
SR: Therese Alshammar (1977) 53.58 2009-07-26 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 54.81 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 53.58 2009-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 54.73 2010-03-27 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:23 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:50 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 15:50.39 1984-06-17 |
Distriktrekord Juniorer: Hans Roosmark 16:04.87 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrian Brynnel |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.85 |
2:19.17 |
3:30.63 |
4:42.32 |
17:33.52 |
|
|
|
|
|
|
5:53.78 |
7:04.43 |
8:15.44 |
9:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10:36.97 |
11:46.75 |
12:56.69 |
14:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.40 |
16:26.83 |
|
|
|
|
2 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.57 |
2:16.70 |
3:28.18 |
4:40.59 |
18:08.19 |
|
|
|
|
|
|
5:54.08 |
7:07.33 |
8:20.91 |
9:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.62 |
12:01.61 |
13:14.76 |
14:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.14 |
16:57.03 |
|
|
|
|
3 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.57 |
2:19.93 |
3:32.75 |
4:45.99 |
18:09.22 |
|
|
|
|
|
|
5:59.01 |
7:12.87 |
8:26.17 |
9:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.19 |
12:06.98 |
13:20.32 |
14:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.77 |
17:01.06 |
|
|
|
|
4 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.69 |
2:19.98 |
3:33.34 |
4:46.59 |
18:09.41 |
|
|
|
|
|
|
5:59.98 |
7:13.16 |
8:26.41 |
9:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.97 |
12:07.07 |
13:20.61 |
14:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.47 |
17:01.10 |
|
|
|
|
5 |
Robin Gustafsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:07.82 |
2:20.57 |
3:34.31 |
4:48.75 |
18:38.67 |
|
|
|
|
|
|
6:03.69 |
7:17.51 |
8:30.84 |
9:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.29 |
12:18.53 |
13:34.59 |
14:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.80 |
17:24.13 |
|
|
|
|
6 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.63 |
2:22.89 |
3:38.88 |
4:55.61 |
19:17.72 |
|
|
|
|
|
|
6:13.07 |
7:30.94 |
8:48.62 |
10:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.14 |
12:44.53 |
14:03.73 |
15:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.45 |
18:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 1500m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Stefan Persson (1967) 15:17.01 1987-08-23 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 15:29.09 1986-07-06 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 15:50.39 1984-06-17 |
Distriktrekord Juniorer: Hans Roosmark 16:04.87 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adrian Brynnel |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.85 |
2:19.17 |
3:30.63 |
4:42.32 |
17:33.52 |
|
|
|
|
|
|
5:53.78 |
7:04.43 |
8:15.44 |
9:26.33 |
|
|
|
|
|
|
|
10:36.97 |
11:46.75 |
12:56.69 |
14:06.66 |
|
|
|
|
|
|
|
15:16.40 |
16:26.83 |
|
|
|
|
2 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:05.57 |
2:16.70 |
3:28.18 |
4:40.59 |
18:08.19 |
|
|
|
|
|
|
5:54.08 |
7:07.33 |
8:20.91 |
9:35.18 |
|
|
|
|
|
|
|
10:48.62 |
12:01.61 |
13:14.76 |
14:28.83 |
|
|
|
|
|
|
|
15:43.14 |
16:57.03 |
|
|
|
|
3 |
Haider Adel Ali |
1995 |
Spårvägens Simförening |
|
1:07.57 |
2:19.93 |
3:32.75 |
4:45.99 |
18:09.22 |
|
|
|
|
|
|
5:59.01 |
7:12.87 |
8:26.17 |
9:39.81 |
|
|
|
|
|
|
|
10:53.19 |
12:06.98 |
13:20.32 |
14:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
15:47.77 |
17:01.06 |
|
|
|
|
4 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:07.69 |
2:19.98 |
3:33.34 |
4:46.59 |
18:09.41 |
|
|
|
|
|
|
5:59.98 |
7:13.16 |
8:26.41 |
9:39.74 |
|
|
|
|
|
|
|
10:52.97 |
12:07.07 |
13:20.61 |
14:35.25 |
|
|
|
|
|
|
|
15:48.47 |
17:01.10 |
|
|
|
|
5 |
Robin Gustafsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:07.82 |
2:20.57 |
3:34.31 |
4:48.75 |
18:38.67 |
|
|
|
|
|
|
6:03.69 |
7:17.51 |
8:30.84 |
9:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
11:02.29 |
12:18.53 |
13:34.59 |
14:50.60 |
|
|
|
|
|
|
|
16:06.80 |
17:24.13 |
|
|
|
|
6 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:08.63 |
2:22.89 |
3:38.88 |
4:55.61 |
19:17.72 |
|
|
|
|
|
|
6:13.07 |
7:30.94 |
8:48.62 |
10:06.77 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.14 |
12:44.53 |
14:03.73 |
15:22.98 |
|
|
|
|
|
|
|
16:42.45 |
18:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:50 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:12 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 4X100m Medley Damer, Finaler |
SR: Täby Sim (1900) 4:06.42 2009-07-05 |
SR Juniorer: Helsingborgs S (1900) 4:16.97 2009-07-05 |
Distriktrekord Seniorer: Södertörns SS 4:14.60 2003-07-01 |
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 4:18.71 2007-07-29 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
18:12 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:31 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 4X100m Medley Herrar, Finaler |
SR: SK Neptun (1900) 3:41.84 2009-07-02 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:54.03 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:41.84 2009-07-05 |
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 3:59.64 2008-07-19 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
19 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
18:31 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:17 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler |
SR: Stina Gardell (1990) 2:13.52 2009-07-26 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1990) 2:13.52 2009-07-26 |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 2:13.52 2009-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 2:13.52 2009-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Thydén |
1989 |
Väsby Simsällskap |
|
30.01 |
1:05.26 |
1:46.23 |
|
2:18.48 |
|
2 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
29.98 |
1:05.32 |
1:46.33 |
|
2:19.22 |
|
3 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.51 |
1:06.97 |
1:47.54 |
|
2:21.24 |
|
4 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
31.35 |
1:10.35 |
1:52.89 |
|
2:27.22 |
|
5 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.15 |
1:10.41 |
1:55.54 |
|
2:28.89 |
|
6 |
Jessica Eriksson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.11 |
1:13.78 |
1:54.91 |
|
2:29.98 |
|
7 |
Emma Karell |
1994 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.02 |
1:11.24 |
1:55.55 |
|
2:31.14 |
|
8 |
Christine Ekman |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.55 |
1:12.47 |
1:57.75 |
|
2:32.16 |
|
9 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.71 |
1:09.97 |
1:56.13 |
|
2:32.27 |
|
10 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.43 |
1:13.16 |
1:59.93 |
|
2:32.89 |
|
11 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
33.05 |
1:14.89 |
1:57.69 |
|
2:33.29 |
|
12 |
Cecilia Malmgren |
1989 |
Spårvägens Simförening |
|
32.14 |
1:13.10 |
1:59.24 |
|
2:34.25 |
|
13 |
Frida Truvé |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.73 |
1:12.32 |
1:58.93 |
|
2:34.51 |
|
14 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.93 |
1:14.12 |
2:00.05 |
|
2:34.86 |
|
15 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.31 |
1:12.74 |
1:57.97 |
|
2:35.00 |
|
16 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.81 |
1:13.87 |
2:00.03 |
|
2:35.82 |
|
17 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
33.37 |
1:15.25 |
2:01.44 |
|
2:36.04 |
|
18 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.10 |
1:13.65 |
2:01.02 |
|
2:36.11 |
|
19 |
Renee Huuva |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.40 |
1:13.37 |
1:59.40 |
|
2:36.14 |
|
20 |
Sandra Luiga |
1991 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.39 |
1:17.02 |
2:01.57 |
|
2:38.79 |
|
21 |
Jeanette Björklund |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.25 |
1:15.59 |
2:02.58 |
|
2:39.56 |
|
22 |
Jenny Svensson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.15 |
1:19.35 |
2:03.12 |
|
2:40.05 |
|
23 |
Olivia Nelin |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
33.73 |
1:15.38 |
2:01.95 |
|
2:40.28 |
|
24 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
34.51 |
1:17.19 |
2:04.77 |
|
2:41.97 |
|
25 |
Victoria Snekkenes |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
33.91 |
1:19.26 |
2:05.57 |
|
2:42.67 |
|
26 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.11 |
1:18.97 |
2:07.29 |
|
2:42.92 |
|
27 |
Pauline Korssell |
1997 |
Täby Sim |
|
33.77 |
1:17.99 |
2:05.90 |
|
2:43.35 |
|
28 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
35.87 |
1:17.76 |
2:07.62 |
|
2:44.11 |
|
29 |
Moa Strannerud |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.67 |
1:16.44 |
2:08.33 |
|
2:45.94 |
|
30 |
Malin Blomquist |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.43 |
1:18.56 |
2:09.65 |
|
2:47.85 |
|
31 |
Cecilia Bruhn |
1989 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
36.92 |
1:23.95 |
2:10.97 |
|
2:50.22 |
|
- |
Isabell Hellström |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emmy Eneström |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 200m Medley Damer, Finaler |
SR: Stina Gardell (1990) 2:13.52 2009-07-26 |
SR Juniorer: Stina Gardell (1990) 2:13.52 2009-07-26 |
Distriktrekord Seniorer: Stina Gardell 2:13.52 2009-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Stina Gardell 2:13.52 2009-07-06 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
29.98 |
1:05.32 |
1:46.33 |
|
2:19.22 |
|
2 |
Nadja Salomonsson |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
31.35 |
1:10.35 |
1:52.89 |
|
2:27.22 |
|
3 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.15 |
1:10.41 |
1:55.54 |
|
2:28.89 |
|
4 |
Jessica Eriksson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.11 |
1:13.78 |
1:54.91 |
|
2:29.98 |
|
5 |
Emma Karell |
1994 |
Norrtälje Simklubb |
|
32.02 |
1:11.24 |
1:55.55 |
|
2:31.14 |
|
6 |
Christine Ekman |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
33.55 |
1:12.47 |
1:57.75 |
|
2:32.16 |
|
7 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.71 |
1:09.97 |
1:56.13 |
|
2:32.27 |
|
8 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.43 |
1:13.16 |
1:59.93 |
|
2:32.89 |
|
9 |
Emelie Johansson |
1996 |
Täby Sim |
|
33.05 |
1:14.89 |
1:57.69 |
|
2:33.29 |
|
10 |
Frida Truvé |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.73 |
1:12.32 |
1:58.93 |
|
2:34.51 |
|
11 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.93 |
1:14.12 |
2:00.05 |
|
2:34.86 |
|
12 |
Caroline Speiner |
1994 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.31 |
1:12.74 |
1:57.97 |
|
2:35.00 |
|
13 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.81 |
1:13.87 |
2:00.03 |
|
2:35.82 |
|
14 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
33.37 |
1:15.25 |
2:01.44 |
|
2:36.04 |
|
15 |
Emma Sjösten |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
33.10 |
1:13.65 |
2:01.02 |
|
2:36.11 |
|
16 |
Renee Huuva |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.40 |
1:13.37 |
1:59.40 |
|
2:36.14 |
|
17 |
Sandra Luiga |
1991 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.39 |
1:17.02 |
2:01.57 |
|
2:38.79 |
|
18 |
Jeanette Björklund |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.25 |
1:15.59 |
2:02.58 |
|
2:39.56 |
|
19 |
Jenny Svensson |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.15 |
1:19.35 |
2:03.12 |
|
2:40.05 |
|
20 |
Olivia Nelin |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
33.73 |
1:15.38 |
2:01.95 |
|
2:40.28 |
|
21 |
Emelie Bäck |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
34.51 |
1:17.19 |
2:04.77 |
|
2:41.97 |
|
22 |
Victoria Snekkenes |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
33.91 |
1:19.26 |
2:05.57 |
|
2:42.67 |
|
23 |
Emma Varga |
1997 |
Danderyds Sim Club For Swimmin |
|
37.11 |
1:18.97 |
2:07.29 |
|
2:42.92 |
|
24 |
Pauline Korssell |
1997 |
Täby Sim |
|
33.77 |
1:17.99 |
2:05.90 |
|
2:43.35 |
|
25 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
35.87 |
1:17.76 |
2:07.62 |
|
2:44.11 |
|
26 |
Moa Strannerud |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.67 |
1:16.44 |
2:08.33 |
|
2:45.94 |
|
27 |
Malin Blomquist |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.43 |
1:18.56 |
2:09.65 |
|
2:47.85 |
|
- |
Isabell Hellström |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Emmy Eneström |
1996 |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:17 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:29 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 800m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 8:02.78 1988-03-22 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 8:08.06 1985-07-07 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 8:19.58 1985-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 8:28.20 2003-06-30 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mikael Sahlberg |
1985 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.77 |
2:17.80 |
3:29.39 |
4:40.72 |
9:29.50 |
|
|
|
|
|
|
5:52.62 |
7:05.03 |
8:17.74 |
|
|
|
2 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.96 |
2:18.25 |
3:30.64 |
4:41.88 |
9:31.75 |
|
|
|
|
|
|
5:54.27 |
7:07.09 |
8:20.66 |
|
|
|
3 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.84 |
2:23.43 |
3:39.02 |
4:51.85 |
9:40.07 |
|
|
|
|
|
|
6:04.34 |
7:16.68 |
8:29.45 |
|
|
|
4 |
Robin Gustafsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.55 |
2:22.93 |
3:37.00 |
4:51.43 |
9:49.44 |
|
|
|
|
|
|
6:04.92 |
7:20.00 |
8:35.07 |
|
|
|
5 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.43 |
2:24.14 |
3:39.30 |
4:53.74 |
9:54.64 |
|
|
|
|
|
|
6:08.38 |
7:24.35 |
8:40.85 |
|
|
|
6 |
Alexander Åberg |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.60 |
2:26.53 |
3:43.42 |
5:00.75 |
10:08.78 |
|
|
|
|
|
|
6:17.68 |
7:34.14 |
8:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 800m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 8:02.78 1988-03-22 |
SR Juniorer: Anders Holmertz (1968) 8:08.06 1985-07-07 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Grillhammar 8:19.58 1985-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Simon Börjesson 8:28.20 2003-06-30 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:06.96 |
2:18.25 |
3:30.64 |
4:41.88 |
9:31.75 |
|
|
|
|
|
|
5:54.27 |
7:07.09 |
8:20.66 |
|
|
|
2 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:08.84 |
2:23.43 |
3:39.02 |
4:51.85 |
9:40.07 |
|
|
|
|
|
|
6:04.34 |
7:16.68 |
8:29.45 |
|
|
|
3 |
Robin Gustafsson |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.55 |
2:22.93 |
3:37.00 |
4:51.43 |
9:49.44 |
|
|
|
|
|
|
6:04.92 |
7:20.00 |
8:35.07 |
|
|
|
4 |
Oskar Emanuelsson |
1994 |
Södertälje Simsällskap |
|
1:09.43 |
2:24.14 |
3:39.30 |
4:53.74 |
9:54.64 |
|
|
|
|
|
|
6:08.38 |
7:24.35 |
8:40.85 |
|
|
|
5 |
Alexander Åberg |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
1:10.60 |
2:26.53 |
3:43.42 |
5:00.75 |
10:08.78 |
|
|
|
|
|
|
6:17.68 |
7:34.14 |
8:51.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:29 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:36 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
SR: Emma Svensson (1992) 29.07 2009-07-02 |
SR Juniorer: Emma Svensson (1992) 29.07 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 29.22 2005-05-04 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 29.30 2010-03-21 |
|
|
Gren 23, 50m Ryggsim Damer, Finaler |
SR: Emma Svensson (1992) 29.07 2009-07-02 |
SR Juniorer: Emma Svensson (1992) 29.07 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Therese Alshammar 29.22 2005-05-04 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 29.30 2010-03-21 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:36 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
10:44 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
SR Juniorer: Niklas Borin (1989) 26.46 2009-07-04 |
Distriktrekord Seniorer: Pontus Renholm 25.46 2008-07-17 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Borin 26.46 2009-07-03 |
|
|
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar, Finaler |
SR: Pontus Renholm (1986) 25.46 2008-07-16 |
SR Juniorer: Niklas Borin (1989) 26.46 2009-07-04 |
Distriktrekord Seniorer: Pontus Renholm 25.46 2008-07-17 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Borin 26.46 2009-07-03 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
10:44 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:11 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:57.34 2009-07-02 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:57.34 2009-07-02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Coleman |
1993 |
Täby Sim |
|
29.63 |
1:02.16 |
1:34.82 |
|
2:06.17 |
|
2 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
29.85 |
1:02.55 |
1:35.99 |
|
2:09.63 |
|
3 |
Sofia Lärfars |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
30.88 |
1:03.87 |
1:37.91 |
|
2:11.52 |
|
4 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
30.66 |
1:03.57 |
1:37.58 |
|
2:12.31 |
|
5 |
Sara Jacobson |
1993 |
Täby Sim |
|
30.70 |
1:04.19 |
1:39.29 |
|
2:12.76 |
|
6 |
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägens Simförening |
|
30.46 |
1:04.50 |
1:39.65 |
|
2:14.26 |
|
7 |
Jeanette Björklund |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.64 |
1:04.59 |
1:39.72 |
|
2:14.52 |
|
8 |
Emma Karell |
1994 |
Norrtälje Simklubb |
|
31.13 |
1:05.49 |
1:40.26 |
|
2:14.84 |
|
9 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
30.61 |
1:04.24 |
1:40.32 |
|
2:15.93 |
|
10 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.42 |
1:06.54 |
1:41.96 |
|
2:16.91 |
|
11 |
Angelica Norrena |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.54 |
1:05.54 |
1:41.13 |
|
2:16.93 |
|
12 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.09 |
1:06.55 |
1:42.29 |
|
2:17.60 |
|
13 |
Therese Nord |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.71 |
1:07.22 |
1:43.02 |
|
2:18.20 |
|
14 |
Annalee Hogan |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.96 |
1:06.47 |
1:42.39 |
|
2:18.58 |
|
15 |
Madeleine Hagelbäck |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
32.51 |
1:07.56 |
1:43.12 |
|
2:18.89 |
|
16 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.88 |
1:07.06 |
1:43.63 |
|
2:19.16 |
|
17 |
Renee Huuva |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.55 |
1:10.39 |
1:45.15 |
|
2:19.22 |
|
18 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.90 |
1:07.07 |
1:43.82 |
|
2:19.62 |
|
19 |
Camilla Lindquist |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.93 |
1:07.80 |
1:44.41 |
|
2:21.25 |
|
20 |
Frida Jerrå |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.60 |
1:08.97 |
1:45.80 |
|
2:21.33 |
|
21 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.67 |
1:07.92 |
1:44.64 |
|
2:21.59 |
|
22 |
Jennie Andersson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
32.89 |
1:08.80 |
1:45.86 |
|
2:21.95 |
|
23 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.99 |
1:09.02 |
1:46.34 |
|
2:22.57 |
|
24 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.25 |
1:08.56 |
1:46.18 |
|
2:22.65 |
|
25 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.81 |
1:09.58 |
1:46.96 |
|
2:24.57 |
|
26 |
Moa Strannerud |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.34 |
1:10.34 |
1:47.78 |
|
2:24.74 |
|
27 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.36 |
1:09.85 |
1:48.57 |
|
2:26.77 |
|
- |
Jenny Lindberg |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 200m Frisim Damer, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:57.34 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:57.34 2009-07-02 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:57.34 2009-07-02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Michelle Coleman |
1993 |
Täby Sim |
|
29.63 |
1:02.16 |
1:34.82 |
|
2:06.17 |
|
2 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
29.85 |
1:02.55 |
1:35.99 |
|
2:09.63 |
|
3 |
Sofia Lärfars |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
30.88 |
1:03.87 |
1:37.91 |
|
2:11.52 |
|
4 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
30.66 |
1:03.57 |
1:37.58 |
|
2:12.31 |
|
5 |
Sara Jacobson |
1993 |
Täby Sim |
|
30.70 |
1:04.19 |
1:39.29 |
|
2:12.76 |
|
6 |
Anna Åhlin |
1991 |
Spårvägens Simförening |
|
30.46 |
1:04.50 |
1:39.65 |
|
2:14.26 |
|
7 |
Jeanette Björklund |
1991 |
Södertörns Simsällskap |
|
30.64 |
1:04.59 |
1:39.72 |
|
2:14.52 |
|
8 |
Emma Karell |
1994 |
Norrtälje Simklubb |
|
31.13 |
1:05.49 |
1:40.26 |
|
2:14.84 |
|
9 |
Rebecca Mattsson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
30.61 |
1:04.24 |
1:40.32 |
|
2:15.93 |
|
10 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.42 |
1:06.54 |
1:41.96 |
|
2:16.91 |
|
11 |
Angelica Norrena |
1991 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
31.54 |
1:05.54 |
1:41.13 |
|
2:16.93 |
|
12 |
Josefin Hallman |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.09 |
1:06.55 |
1:42.29 |
|
2:17.60 |
|
13 |
Therese Nord |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.71 |
1:07.22 |
1:43.02 |
|
2:18.20 |
|
14 |
Annalee Hogan |
1995 |
Tyresö Simsällskap |
|
31.96 |
1:06.47 |
1:42.39 |
|
2:18.58 |
|
15 |
Madeleine Hagelbäck |
1992 |
Väsby Simsällskap |
|
32.51 |
1:07.56 |
1:43.12 |
|
2:18.89 |
|
16 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.88 |
1:07.06 |
1:43.63 |
|
2:19.16 |
|
17 |
Renee Huuva |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
33.55 |
1:10.39 |
1:45.15 |
|
2:19.22 |
|
18 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.90 |
1:07.07 |
1:43.82 |
|
2:19.62 |
|
19 |
Camilla Lindquist |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
31.93 |
1:07.80 |
1:44.41 |
|
2:21.25 |
|
20 |
Frida Jerrå |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
32.60 |
1:08.97 |
1:45.80 |
|
2:21.33 |
|
21 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.67 |
1:07.92 |
1:44.64 |
|
2:21.59 |
|
22 |
Jennie Andersson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
32.89 |
1:08.80 |
1:45.86 |
|
2:21.95 |
|
23 |
Madeleine Forsgren |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
32.99 |
1:09.02 |
1:46.34 |
|
2:22.57 |
|
24 |
Greta Nykvist |
1996 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.25 |
1:08.56 |
1:46.18 |
|
2:22.65 |
|
25 |
Linnea Gustafsson |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.81 |
1:09.58 |
1:46.96 |
|
2:24.57 |
|
26 |
Moa Strannerud |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.34 |
1:10.34 |
1:47.78 |
|
2:24.74 |
|
27 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
32.36 |
1:09.85 |
1:48.57 |
|
2:26.77 |
|
- |
Jenny Lindberg |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:11 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:13 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
SR Juniorer: Christoffer Wikstöm (1987) 1:50.12 2007-07-26 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 1:46.76 1992-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Letzler 1:52.01 1990-08-02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.21 |
57.23 |
1:27.76 |
|
1:58.33 |
|
2 |
Adrian Brynnel |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
28.23 |
57.91 |
1:28.36 |
|
1:58.61 |
|
3 |
Jesper Björk |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.93 |
59.13 |
1:30.40 |
|
2:00.09 |
|
4 |
Daniel Wiorek |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
27.95 |
58.52 |
1:29.56 |
|
2:00.84 |
|
5 |
Theo Zätterström |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
29.14 |
59.78 |
1:30.99 |
|
2:01.13 |
|
6 |
Joakim Hvalgren |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.83 |
1:00.47 |
1:32.83 |
|
2:03.40 |
|
7 |
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
28.45 |
59.58 |
1:31.67 |
|
2:03.91 |
|
8 |
Martin Nilsson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
28.27 |
59.37 |
1:31.64 |
|
2:04.06 |
|
9 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
28.33 |
58.84 |
1:30.85 |
|
2:04.20 |
|
10 |
Jonas Palmqvist |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.18 |
1:00.75 |
1:32.36 |
|
2:04.70 |
|
11 |
Victor Sallhed |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.95 |
1:02.14 |
1:35.17 |
|
2:06.79 |
|
12 |
Enrique Helgeson Portocar |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.64 |
1:02.60 |
1:35.52 |
|
2:08.21 |
|
13 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.28 |
1:03.13 |
1:36.65 |
|
2:10.14 |
|
14 |
Joel Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.52 |
1:02.19 |
1:36.60 |
|
2:10.18 |
|
15 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.69 |
1:06.27 |
1:42.74 |
|
2:18.97 |
|
- |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 200m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Anders Holmertz (1968) 1:46.76 1992-07-26 |
SR Juniorer: Christoffer Wikstöm (1987) 1:50.12 2007-07-26 |
Distriktrekord Seniorer: Anders Holmertz 1:46.76 1992-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Fredrik Letzler 1:52.01 1990-08-02 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kristian Kron |
1992 |
Södertörns Simsällskap |
|
27.21 |
57.23 |
1:27.76 |
|
1:58.33 |
|
2 |
Adrian Brynnel |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
28.23 |
57.91 |
1:28.36 |
|
1:58.61 |
|
3 |
Jesper Björk |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
27.93 |
59.13 |
1:30.40 |
|
2:00.09 |
|
4 |
Daniel Wiorek |
1992 |
Simklubben Neptun |
|
27.95 |
58.52 |
1:29.56 |
|
2:00.84 |
|
5 |
Theo Zätterström |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
29.14 |
59.78 |
1:30.99 |
|
2:01.13 |
|
6 |
Joakim Hvalgren |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
28.83 |
1:00.47 |
1:32.83 |
|
2:03.40 |
|
7 |
Philip Björklund |
1992 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
28.45 |
59.58 |
1:31.67 |
|
2:03.91 |
|
8 |
Martin Nilsson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
28.27 |
59.37 |
1:31.64 |
|
2:04.06 |
|
9 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
28.33 |
58.84 |
1:30.85 |
|
2:04.20 |
|
10 |
Jonas Palmqvist |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.18 |
1:00.75 |
1:32.36 |
|
2:04.70 |
|
11 |
Victor Sallhed |
1993 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
29.95 |
1:02.14 |
1:35.17 |
|
2:06.79 |
|
12 |
Enrique Helgeson Portocar |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.64 |
1:02.60 |
1:35.52 |
|
2:08.21 |
|
13 |
Simon Nilsson |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
30.28 |
1:03.13 |
1:36.65 |
|
2:10.14 |
|
14 |
Joel Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
29.52 |
1:02.19 |
1:36.60 |
|
2:10.18 |
|
15 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.69 |
1:06.27 |
1:42.74 |
|
2:18.97 |
|
- |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:13 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:21 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
SR: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 |
Distriktrekord Seniorer: Emma Igelström 1:07.27 2002-07-06 |
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 1:08.96 2009-07-27 |
|
|
Gren 27, 100m Bröstsim Damer, Finaler |
SR: Joline Höstman (1988) 1:07.21 2009-07-27 |
SR Juniorer: Joline Höstman (1988) 1:07.79 2008-06-06 |
Distriktrekord Seniorer: Emma Igelström 1:07.27 2002-07-06 |
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 1:08.96 2009-07-27 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:21 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:28 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
SR: Jonas Andersson (1984) 1:01.60 2008-03-18 |
SR Juniorer: Niklas Tour (1989) 1:03.46 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 1:01.60 2008-03-18 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 1:03.46 2009-07-05 |
|
|
Gren 28, 100m Bröstsim Herrar, Finaler |
SR: Jonas Andersson (1984) 1:01.60 2008-03-18 |
SR Juniorer: Niklas Tour (1989) 1:03.46 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 1:01.60 2008-03-18 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 1:03.46 2009-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:28 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
11:53 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 4:10.20 2008-03-24 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:16.29 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage 4:13.94 2008-06-06 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:16.29 2009-07-03 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:01.48 |
2:07.76 |
3:12.90 |
|
4:17.84 |
|
2 |
Lovisa Ericsson |
1993 |
Täby Sim |
|
1:02.20 |
2:10.63 |
3:20.46 |
|
4:28.95 |
|
3 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.98 |
2:14.54 |
3:25.13 |
|
4:34.19 |
|
4 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:05.80 |
2:16.52 |
3:26.69 |
|
4:35.63 |
|
5 |
Sofia Lärfars |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.07 |
2:17.76 |
3:27.47 |
|
4:37.25 |
|
6 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
1:06.20 |
2:17.44 |
3:28.66 |
|
4:37.55 |
|
7 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:06.02 |
2:17.21 |
3:28.77 |
|
4:38.38 |
|
8 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.86 |
2:16.68 |
3:27.43 |
|
4:38.57 |
|
9 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.07 |
2:19.14 |
3:30.00 |
|
4:39.80 |
Tlb |
10 |
Julia Robertsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.20 |
2:17.49 |
3:29.50 |
|
4:41.73 |
|
11 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.77 |
2:18.47 |
3:31.88 |
|
4:45.63 |
|
12 |
Christine Ekman |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.25 |
2:22.94 |
3:36.48 |
|
4:48.17 |
|
13 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.48 |
2:23.21 |
3:37.89 |
|
4:51.01 |
|
14 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.32 |
2:23.22 |
3:37.78 |
|
4:51.44 |
|
15 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.91 |
2:25.34 |
3:40.07 |
|
4:53.41 |
|
16 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.32 |
2:24.41 |
3:40.19 |
|
4:53.67 |
|
17 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.92 |
2:28.41 |
3:42.53 |
|
4:54.90 |
|
18 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.17 |
2:24.98 |
3:40.94 |
|
4:55.89 |
|
19 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
1:09.98 |
2:26.24 |
3:43.46 |
|
4:59.98 |
|
20 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.46 |
2:27.11 |
3:44.11 |
|
5:00.41 |
|
21 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.14 |
2:29.25 |
3:50.06 |
|
5:00.72 |
|
22 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.98 |
2:27.23 |
3:44.03 |
|
5:01.59 |
|
23 |
Victoria Snekkenes |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.09 |
2:27.55 |
3:44.93 |
|
5:01.87 |
|
- |
Renee Huuva |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 400m Frisim Damer, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 4:10.20 2008-03-24 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 4:16.29 2009-07-02 |
Distriktrekord Seniorer: Josefin Lillhage 4:13.94 2008-06-06 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 4:16.29 2009-07-03 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:01.48 |
2:07.76 |
3:12.90 |
|
4:17.84 |
|
2 |
Lovisa Ericsson |
1993 |
Täby Sim |
|
1:02.20 |
2:10.63 |
3:20.46 |
|
4:28.95 |
|
3 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:04.98 |
2:14.54 |
3:25.13 |
|
4:34.19 |
|
4 |
Elsa Ericsson |
1995 |
Täby Sim |
|
1:05.80 |
2:16.52 |
3:26.69 |
|
4:35.63 |
|
5 |
Sofia Lärfars |
1990 |
Simklubben Neptun |
|
1:07.07 |
2:17.76 |
3:27.47 |
|
4:37.25 |
|
6 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
1:06.20 |
2:17.44 |
3:28.66 |
|
4:37.55 |
|
7 |
Josefin Eriksen |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.86 |
2:16.68 |
3:27.43 |
|
4:38.57 |
|
8 |
Sara Hägglund-Björklund |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:08.07 |
2:19.14 |
3:30.00 |
|
4:39.80 |
Tlb |
9 |
Julia Robertsson |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.20 |
2:17.49 |
3:29.50 |
|
4:41.73 |
|
10 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:06.77 |
2:18.47 |
3:31.88 |
|
4:45.63 |
|
11 |
Christine Ekman |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:08.25 |
2:22.94 |
3:36.48 |
|
4:48.17 |
|
12 |
Jessica Eriksson |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
1:08.48 |
2:23.21 |
3:37.89 |
|
4:51.01 |
|
13 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.32 |
2:23.22 |
3:37.78 |
|
4:51.44 |
|
14 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.91 |
2:25.34 |
3:40.07 |
|
4:53.41 |
|
15 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.32 |
2:24.41 |
3:40.19 |
|
4:53.67 |
|
16 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.92 |
2:28.41 |
3:42.53 |
|
4:54.90 |
|
17 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:09.17 |
2:24.98 |
3:40.94 |
|
4:55.89 |
|
18 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
1:09.98 |
2:26.24 |
3:43.46 |
|
4:59.98 |
|
19 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
1:10.46 |
2:27.11 |
3:44.11 |
|
5:00.41 |
|
20 |
Olivia Lindqvist |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
1:12.14 |
2:29.25 |
3:50.06 |
|
5:00.72 |
|
21 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:11.98 |
2:27.23 |
3:44.03 |
|
5:01.59 |
|
22 |
Victoria Snekkenes |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:11.09 |
2:27.55 |
3:44.93 |
|
5:01.87 |
|
- |
Renee Huuva |
1990 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
11:53 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
12:12 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 4X200m Frisim Herrar, Finaler |
SR: Malmö KK (1900) 7:32.04 1989-07-27 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 7:36.67 2009-07-03 |
Distriktrekord Seniorer: Spårvägen 7:34.83 2010-07-01 |
Distriktrekord Juniorer: SK Neptun 7:52.67 1989-07-08 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
12:12 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:13 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Medley Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 4:21.52 2010-03-25 |
SR Juniorer: Fredrik Lundin (1975) 4:23.74 1993-08-04 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 4:21.52 2010-03-25 |
Distriktrekord Juniorer: Michael Jacobsson 4:26.01 1997-08-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.29 |
2:27.02 |
3:52.18 |
|
4:59.01 |
|
2 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.57 |
2:23.52 |
3:55.10 |
|
5:05.41 |
|
3 |
Lachlan Mcpheat |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.18 |
2:36.62 |
4:01.67 |
|
5:12.07 |
|
4 |
Max Eriksson |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:12.43 |
2:37.77 |
4:02.73 |
|
5:14.87 |
|
5 |
Nils Kalm |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.19 |
2:35.70 |
4:05.43 |
|
5:15.92 |
|
6 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.46 |
2:29.15 |
4:06.90 |
|
5:18.39 |
|
7 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.05 |
2:37.06 |
4:06.13 |
|
5:19.23 |
|
8 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.70 |
2:44.68 |
4:15.42 |
|
5:26.83 |
|
9 |
Mats Rubertson |
1967 |
Simklubben Neptun |
|
1:12.19 |
2:42.67 |
4:12.06 |
|
5:29.85 |
|
10 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.01 |
2:43.98 |
4:24.44 |
|
5:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 400m Medley Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 4:21.52 2010-03-25 |
SR Juniorer: Fredrik Lundin (1975) 4:23.74 1993-08-04 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 4:21.52 2010-03-25 |
Distriktrekord Juniorer: Michael Jacobsson 4:26.01 1997-08-01 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
André Magnusson |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
1:06.29 |
2:27.02 |
3:52.18 |
|
4:59.01 |
|
2 |
Markus Fürst |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.57 |
2:23.52 |
3:55.10 |
|
5:05.41 |
|
3 |
Lachlan Mcpheat |
1994 |
Skuru Idrottsklubb |
|
1:16.18 |
2:36.62 |
4:01.67 |
|
5:12.07 |
|
4 |
Max Eriksson |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
1:12.43 |
2:37.77 |
4:02.73 |
|
5:14.87 |
|
5 |
Nils Kalm |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.19 |
2:35.70 |
4:05.43 |
|
5:15.92 |
|
6 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.46 |
2:29.15 |
4:06.90 |
|
5:18.39 |
|
7 |
Joel Falk Hansson |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:11.05 |
2:37.06 |
4:06.13 |
|
5:19.23 |
|
8 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.70 |
2:44.68 |
4:15.42 |
|
5:26.83 |
|
9 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.01 |
2:43.98 |
4:24.44 |
|
5:36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:13 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:20 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
SR: Emma Igelström (1980) 31.17 2002-08-01 |
SR Juniorer: Rebecca Ejdervik (1987) 31.42 2008-07-18 |
Distriktrekord Seniorer: Emma Igelström 31.17 2002-08-03 |
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 31.42 2008-07-18 |
|
|
Gren 32, 50m Bröstsim Damer, Finaler |
SR: Emma Igelström (1980) 31.17 2002-08-01 |
SR Juniorer: Rebecca Ejdervik (1987) 31.42 2008-07-18 |
Distriktrekord Seniorer: Emma Igelström 31.17 2002-08-03 |
Distriktrekord Juniorer: Rebecca Ejdervik 31.42 2008-07-18 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:20 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:26 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 27.93 2008-07-16 |
SR Juniorer: Niklas Tour (1989) 28.58 2009-07-03 |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 28.37 2008-03-22 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 28.58 2009-07-01 |
|
|
Gren 33, 50m Bröstsim Herrar, Finaler |
SR: Martin Gustavsson (1980) 27.93 2008-07-16 |
SR Juniorer: Niklas Tour (1989) 28.58 2009-07-03 |
Distriktrekord Seniorer: Jonas Andersson 28.37 2008-03-22 |
Distriktrekord Juniorer: Niklas Tour 28.58 2009-07-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:26 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:47 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
SR: Petra Granlund (1987) 2:08.97 2008-08-12 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:09.75 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.23 |
1:02.88 |
1:37.10 |
|
2:12.54 |
|
2 |
Sara Thydén |
1989 |
Väsby Simsällskap |
|
30.81 |
1:06.11 |
1:42.91 |
|
2:19.40 |
|
3 |
Emma Gustafsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.90 |
1:08.75 |
1:47.04 |
|
2:23.60 |
|
4 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.02 |
1:08.04 |
1:45.78 |
|
2:23.72 |
|
5 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
30.91 |
1:06.50 |
1:44.58 |
|
2:24.22 |
Tlb |
6 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
31.70 |
1:08.04 |
1:46.08 |
|
2:24.67 |
|
7 |
Fanny D Lillieström |
1989 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.56 |
1:07.68 |
1:45.81 |
|
2:24.99 |
|
8 |
Ebba Rosenquist |
1989 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
31.63 |
1:09.01 |
1:47.13 |
|
2:25.03 |
|
9 |
Jennie Andersson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
33.76 |
1:11.04 |
1:49.03 |
|
2:27.31 |
|
10 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.94 |
1:08.73 |
1:47.59 |
|
2:28.34 |
|
11 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
31.69 |
1:08.77 |
1:48.78 |
|
2:28.78 |
|
12 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.47 |
1:11.88 |
1:50.87 |
|
2:30.45 |
|
13 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
32.95 |
1:10.46 |
1:49.96 |
|
2:31.04 |
|
14 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.08 |
1:10.69 |
1:50.49 |
|
2:33.34 |
|
15 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
33.14 |
1:12.80 |
1:53.28 |
|
2:33.59 |
|
16 |
Malin Blomquist |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.94 |
1:15.03 |
1:54.73 |
|
2:34.37 |
|
17 |
Cecilia Malmgren |
1989 |
Spårvägens Simförening |
|
34.34 |
1:14.90 |
1:57.77 |
|
2:42.48 |
Tlb |
18 |
Vilma Lagebro |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
35.56 |
1:17.23 |
2:00.61 |
|
2:43.64 |
|
19 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
33.97 |
1:15.59 |
1:59.07 |
|
2:43.89 |
Tlb |
20 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.37 |
1:18.58 |
2:03.20 |
|
2:46.20 |
|
21 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.97 |
1:19.31 |
2:03.16 |
|
2:47.10 |
|
22 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.08 |
1:16.46 |
2:02.04 |
|
2:47.98 |
|
23 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.31 |
1:20.16 |
2:03.40 |
|
2:49.40 |
|
24 |
Frida Jerrå |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.27 |
1:21.93 |
2:07.86 |
|
2:52.08 |
|
25 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.88 |
1:21.28 |
2:07.56 |
|
2:53.42 |
|
26 |
Emma Bärnau |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
36.26 |
1:19.51 |
2:06.65 |
|
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Fjärilsim Damer, Finaler |
SR: Petra Granlund (1987) 2:08.97 2008-08-12 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 2:09.75 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Petra Granlund 2:08.97 2008-08-12 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 2:12.22 2010-04-25 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sarah Sjöström |
1993 |
Södertörns Simsällskap |
|
29.23 |
1:02.88 |
1:37.10 |
|
2:12.54 |
|
2 |
Emma Gustafsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
31.90 |
1:08.75 |
1:47.04 |
|
2:23.60 |
|
3 |
Joanna Olsson |
1990 |
Södertörns Simsällskap |
|
32.02 |
1:08.04 |
1:45.78 |
|
2:23.72 |
|
4 |
Stina Gardell |
1990 |
Spårvägens Simförening |
|
30.91 |
1:06.50 |
1:44.58 |
|
2:24.22 |
Tlb |
5 |
Emma Arkenstrand |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
31.70 |
1:08.04 |
1:46.08 |
|
2:24.67 |
|
6 |
Jennie Andersson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
33.76 |
1:11.04 |
1:49.03 |
|
2:27.31 |
|
7 |
Malin Lorge |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
31.94 |
1:08.73 |
1:47.59 |
|
2:28.34 |
|
8 |
Alexandra Uusaro |
1995 |
Täby Sim |
|
31.69 |
1:08.77 |
1:48.78 |
|
2:28.78 |
|
9 |
Carin Klasson |
1995 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.47 |
1:11.88 |
1:50.87 |
|
2:30.45 |
|
10 |
Jonna Dahlberg |
1995 |
Simklubben Neptun |
|
32.95 |
1:10.46 |
1:49.96 |
|
2:31.04 |
|
11 |
Linda Baron |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.08 |
1:10.69 |
1:50.49 |
|
2:33.34 |
|
12 |
Emelie Åkerström |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
33.14 |
1:12.80 |
1:53.28 |
|
2:33.59 |
|
13 |
Malin Blomquist |
1994 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
34.94 |
1:15.03 |
1:54.73 |
|
2:34.37 |
|
14 |
Vilma Lagebro |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
35.56 |
1:17.23 |
2:00.61 |
|
2:43.64 |
|
15 |
Anna Sandäng |
1996 |
Täby Sim |
|
33.97 |
1:15.59 |
1:59.07 |
|
2:43.89 |
Tlb |
16 |
Karin Åström |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.37 |
1:18.58 |
2:03.20 |
|
2:46.20 |
|
17 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.97 |
1:19.31 |
2:03.16 |
|
2:47.10 |
|
18 |
Hanna Wideen |
1994 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.08 |
1:16.46 |
2:02.04 |
|
2:47.98 |
|
19 |
Isabelle Hanson |
1998 |
Järfälla Simsällskap |
|
37.31 |
1:20.16 |
2:03.40 |
|
2:49.40 |
|
20 |
Frida Jerrå |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
37.27 |
1:21.93 |
2:07.86 |
|
2:52.08 |
|
21 |
Ida Eriksen |
1997 |
Järfälla Simsällskap |
|
36.88 |
1:21.28 |
2:07.56 |
|
2:53.42 |
|
22 |
Emma Bärnau |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
36.26 |
1:19.51 |
2:06.65 |
|
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:47 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:57 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:57.01 2009-07-28 |
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Johansson 2:03.18 1991-07-26 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Björk |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.06 |
1:00.99 |
1:34.42 |
|
2:06.84 |
|
2 |
Viktor Björk |
1992 |
Spårvägens Simförening |
|
29.29 |
1:02.22 |
1:36.25 |
|
2:11.45 |
|
3 |
Martin Nilsson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
29.52 |
1:03.90 |
1:40.30 |
|
2:17.06 |
|
4 |
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.84 |
1:06.05 |
1:43.95 |
|
2:20.76 |
|
5 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
31.10 |
1:07.03 |
1:43.96 |
|
2:21.67 |
|
6 |
Rokas Cepulis |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
30.19 |
1:05.83 |
1:43.74 |
|
2:22.39 |
|
7 |
Niklas Jonsson |
1988 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.03 |
1:08.14 |
1:45.99 |
|
2:24.42 |
|
8 |
Theo Zätterström |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
31.97 |
1:08.06 |
1:46.51 |
|
2:26.26 |
|
9 |
Patrik Alsparr |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
30.81 |
1:08.37 |
1:47.56 |
|
2:26.96 |
|
10 |
Tim Andersson-Lind |
1989 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.35 |
1:08.27 |
1:48.07 |
|
2:27.54 |
|
11 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.44 |
1:08.84 |
1:49.34 |
|
2:28.59 |
|
12 |
André Lopez |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.55 |
1:11.10 |
1:50.73 |
|
2:29.29 |
|
13 |
Conrad Hildebrant |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.51 |
1:10.99 |
1:51.28 |
|
2:30.09 |
|
14 |
Kristofer Ek |
1990 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.54 |
1:11.60 |
1:51.63 |
|
2:32.80 |
|
15 |
Nils Kalm |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.26 |
1:14.42 |
1:56.53 |
|
2:34.24 |
|
16 |
Victor Wessén |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
32.89 |
1:12.51 |
1:51.88 |
|
2:34.50 |
|
17 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.40 |
1:12.50 |
1:54.76 |
|
2:37.05 |
|
18 |
Max Eriksson |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.27 |
1:15.91 |
1:56.59 |
|
2:38.24 |
|
19 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.58 |
1:15.97 |
1:58.97 |
|
2:39.91 |
|
20 |
Robin Cederqvist |
1989 |
Wisby Simsällskap |
|
32.48 |
1:12.25 |
1:55.26 |
|
2:41.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 1:57.01 2009-07-28 |
SR Juniorer: Christoffer Wallin (1990) 2:00.94 2009-07-04 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 1:57.01 2009-07-28 |
Distriktrekord Juniorer: Gustaf Johansson 2:03.18 1991-07-26 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jesper Björk |
1993 |
Järfälla Simsällskap |
|
28.06 |
1:00.99 |
1:34.42 |
|
2:06.84 |
|
2 |
Viktor Björk |
1992 |
Spårvägens Simförening |
|
29.29 |
1:02.22 |
1:36.25 |
|
2:11.45 |
|
3 |
Martin Nilsson |
1993 |
Väsby Simsällskap |
|
29.52 |
1:03.90 |
1:40.30 |
|
2:17.06 |
|
4 |
Erik Schönning |
1993 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
30.84 |
1:06.05 |
1:43.95 |
|
2:20.76 |
|
5 |
Johan Berg |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
31.10 |
1:07.03 |
1:43.96 |
|
2:21.67 |
|
6 |
Rokas Cepulis |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
30.19 |
1:05.83 |
1:43.74 |
|
2:22.39 |
|
7 |
Theo Zätterström |
1991 |
Simklubben Neptun |
|
31.97 |
1:08.06 |
1:46.51 |
|
2:26.26 |
|
8 |
Patrik Alsparr |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
30.81 |
1:08.37 |
1:47.56 |
|
2:26.96 |
|
9 |
Rasmus Salomonsson |
1993 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
31.44 |
1:08.84 |
1:49.34 |
|
2:28.59 |
|
10 |
André Lopez |
1991 |
Södertälje Simsällskap |
|
32.55 |
1:11.10 |
1:50.73 |
|
2:29.29 |
|
11 |
Conrad Hildebrant |
1995 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
32.51 |
1:10.99 |
1:51.28 |
|
2:30.09 |
|
12 |
Kristofer Ek |
1990 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
32.54 |
1:11.60 |
1:51.63 |
|
2:32.80 |
|
13 |
Nils Kalm |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
33.26 |
1:14.42 |
1:56.53 |
|
2:34.24 |
|
14 |
Victor Wessén |
1993 |
Simklubben Neptun |
|
32.89 |
1:12.51 |
1:51.88 |
|
2:34.50 |
|
15 |
Erik Emanuelsson |
1993 |
Södertälje Simsällskap |
|
33.40 |
1:12.50 |
1:54.76 |
|
2:37.05 |
|
16 |
Max Eriksson |
1994 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.27 |
1:15.91 |
1:56.59 |
|
2:38.24 |
|
17 |
Anton Orö |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
35.58 |
1:15.97 |
1:58.97 |
|
2:39.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
16:57 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:06 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-06-10 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
|
|
Gren 36, 100m Ryggsim Damer, Finaler |
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
SR Juniorer: Sarah Sjöström (1993) 1:00.74 2009-08-01 |
Distriktrekord Seniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-06-10 |
Distriktrekord Juniorer: Sarah Sjöström 1:00.74 2009-08-01 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:06 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:14 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 55.27 2008-08-15 |
SR Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.65 2009-12-20 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 55.27 2008-08-15 |
Distriktrekord Juniorer: Jens Petersson 57.47 2002-08-04 |
|
|
Gren 37, 100m Ryggsim Herrar, Finaler |
SR: Simon Sjödin (1986) 55.27 2008-08-15 |
SR Juniorer: Mattias Carlsson (1990) 56.65 2009-12-20 |
Distriktrekord Seniorer: Simon Sjödin 55.27 2008-08-15 |
Distriktrekord Juniorer: Jens Petersson 57.47 2002-08-04 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:14 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:44 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 1500m Frisim Damer, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-06-25 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 |
Distriktrekord Seniorer: Ulrika Sandmark 16:54.92 1985-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Magnusson 17:23.30 1985-07-07 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.62 |
2:20.02 |
3:32.54 |
4:44.60 |
17:55.54 |
|
|
|
|
|
|
5:57.04 |
7:08.91 |
8:20.76 |
9:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.28 |
11:56.30 |
13:08.77 |
14:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.69 |
16:45.54 |
|
|
|
|
2 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.07 |
2:27.52 |
3:44.10 |
5:00.81 |
19:03.76 |
|
|
|
|
|
|
6:17.60 |
7:34.23 |
8:51.41 |
10:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.30 |
12:42.01 |
13:58.65 |
15:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.63 |
17:49.96 |
|
|
|
|
3 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.67 |
2:28.42 |
3:45.20 |
5:02.39 |
19:11.02 |
|
|
|
|
|
|
6:18.97 |
7:35.79 |
8:52.65 |
10:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.07 |
12:44.10 |
14:01.46 |
15:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.23 |
17:54.11 |
|
|
|
|
4 |
Elin Bjurman |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.69 |
2:36.60 |
3:57.22 |
5:18.82 |
20:32.80 |
|
|
|
|
|
|
6:41.99 |
8:04.63 |
9:28.48 |
10:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.79 |
13:38.53 |
15:02.54 |
16:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.21 |
19:12.11 |
|
|
|
|
5 |
Johanna Holm |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.66 |
2:37.00 |
3:59.07 |
5:20.42 |
20:36.72 |
|
|
|
|
|
|
6:42.08 |
8:03.57 |
9:26.60 |
10:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.75 |
13:35.88 |
14:59.65 |
16:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.81 |
19:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 1500m Frisim Damer, Finaler |
SR: Gabriella Fagundez (1985) 16:39.98 2007-06-25 |
SR Juniorer: Martina Granström (1991) 16:56.43 2009-07-05 |
Distriktrekord Seniorer: Ulrika Sandmark 16:54.92 1985-07-07 |
Distriktrekord Juniorer: Ann Magnusson 17:23.30 1985-07-07 |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josefine Hippi |
1994 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.62 |
2:20.02 |
3:32.54 |
4:44.60 |
17:55.54 |
|
|
|
|
|
|
5:57.04 |
7:08.91 |
8:20.76 |
9:32.71 |
|
|
|
|
|
|
|
10:44.28 |
11:56.30 |
13:08.77 |
14:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
15:33.69 |
16:45.54 |
|
|
|
|
2 |
Desirée Andersson |
1990 |
Stockholmspolisens Sim IF |
|
1:12.07 |
2:27.52 |
3:44.10 |
5:00.81 |
19:03.76 |
|
|
|
|
|
|
6:17.60 |
7:34.23 |
8:51.41 |
10:08.36 |
|
|
|
|
|
|
|
11:25.30 |
12:42.01 |
13:58.65 |
15:15.56 |
|
|
|
|
|
|
|
16:32.63 |
17:49.96 |
|
|
|
|
3 |
Fanny Norkko |
1995 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:12.67 |
2:28.42 |
3:45.20 |
5:02.39 |
19:11.02 |
|
|
|
|
|
|
6:18.97 |
7:35.79 |
8:52.65 |
10:09.56 |
|
|
|
|
|
|
|
11:27.07 |
12:44.10 |
14:01.46 |
15:18.66 |
|
|
|
|
|
|
|
16:36.23 |
17:54.11 |
|
|
|
|
4 |
Elin Bjurman |
1995 |
Väsby Simsällskap |
|
1:15.69 |
2:36.60 |
3:57.22 |
5:18.82 |
20:32.80 |
|
|
|
|
|
|
6:41.99 |
8:04.63 |
9:28.48 |
10:51.66 |
|
|
|
|
|
|
|
12:14.79 |
13:38.53 |
15:02.54 |
16:26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.21 |
19:12.11 |
|
|
|
|
5 |
Johanna Holm |
1996 |
Järfälla Simsällskap |
|
1:16.66 |
2:37.00 |
3:59.07 |
5:20.42 |
20:36.72 |
|
|
|
|
|
|
6:42.08 |
8:03.57 |
9:26.60 |
10:48.56 |
|
|
|
|
|
|
|
12:11.75 |
13:35.88 |
14:59.65 |
16:24.05 |
|
|
|
|
|
|
|
17:49.81 |
19:14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:44 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 39 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
17:55 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 4X100m Frisim Herrar, Finaler |
SR: LASS (1900) 3:19.93 2009-07-05 |
SR Juniorer: Uddevalla Sim (1900) 3:27.04 2009-07-04 |
Distriktrekord Seniorer: SK Neptun 3:21.42 2007-07-26 |
Distriktrekord Juniorer: Täby sim 3:35.57 2008-07-18 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
17:55 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 40 (Finaler) Senior - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
DM/JDM 2010 |
|
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
18:12 |
|
|
Arrangör |
Stockholms simförbund |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 4X100m Frisim Damer, Finaler |
SR: Väsby SS (1900) 3:44.34 2008-07-18 |
SR Juniorer: Södertörns SS (1900) 3:50.92 2009-07-01 |
Distriktrekord Seniorer: Väsby SS 3:44.34 2008-07-19 |
Distriktrekord Juniorer: Södertörns SS 3:50.92 2009-07-05 |
|
|
Skapad av WinGrodan 1.17.24 |
Utskriftsdatum |
20 juni 2010 |
Licensierad till: Täby Sim |
Utskriftstid |
18:12 |
|