Resultater for SydCup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Medley Damer Gruppe 1 og 2 - Final |
|
|
SydCup |
2:20.36 |
|
|
|
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
26-09-2015 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alberte Hedevang Petersen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.76 |
618 |
2:23.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Charlotte Wilbers |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.82 |
570 |
2:26.95 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Dominique Dingshoff |
2004 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
530 |
2:30.49 |
+7.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maxine Nijziel |
2006 |
PSV |
+0.66 |
510 |
2:32.51 |
+9.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cathy Milena Heuber |
2005 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.76 |
497 |
2:33.77 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Félinn Lienden |
2006 |
Hieronymus |
+0.77 |
472 |
2:36.44 |
+13.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jasmijn Sterken |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.87 |
462 |
2:37.60 |
+14.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marieke Koekoek |
2006 |
DWK |
+0.84 |
452 |
2:38.71 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sille Holm-Nissen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
386 |
2:47.33 |
+24.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Riemke Tinnevelt |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.79 |
347 |
2:53.33 |
+30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lisbeth Seidler Madsen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 19, 200m Medley Damer Gruppe 3 og 4 - Final |
|
|
SydCup |
2:20.36 |
|
|
|
Hannah Strunge Nissen |
1997 |
Kvik Kastrup (DEN) |
Haderslev (Dan) |
26-09-2015 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sofie Vos |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.83 |
406 |
2:44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Esmee Tuuk |
2008 |
ZPC Hoogeveen |
+0.92 |
377 |
2:48.55 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Wroblewski |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.91 |
371 |
2:49.54 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sava Mathilde Simonsen |
2008 |
Frem Odense |
+0.74 |
342 |
2:54.17 |
+9.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lene Thielemann |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.76 |
335 |
2:55.40 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elin Baars |
2010 |
DWK |
+0.71 |
314 |
2:59.18 |
+14.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Vaupell |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
257 |
3:11.46 |
+26.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Felicia Flüge |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.83 |
251 |
3:13.03 |
+28.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Helene Seidler Madsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.92 |
228 |
3:19.47 |
+35.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Camilla H Graversen |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.90 |
178 |
3:36.27 |
+51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Olivia Bækkegård Svendsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.80 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
Ej samtig Berør. bryst |
|
|
|
|
- |
|
Sofie Emily Clavsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.77 |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
ej samtidig ber. 50 m |
|
|
|
|
|
|
Event official at: 30-10-2021 11:39:38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-30 11:39:41 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|