Resultater for SydCup 2021
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kløvermarkhallen |
Organizer: |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Oct 29, 2021 to Oct 31, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 1 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Pieter Wisse |
2004 |
PSV |
+0.76 |
596 |
53.38 |
|
|
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
589 |
53.59 |
+0.21 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ronis Everdingen |
2003 |
DWK |
+0.79 |
584 |
53.76 |
+0.38 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Niek Heethaar |
1999 |
DWK |
+0.73 |
574 |
54.07 |
+0.69 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Voortman |
1999 |
DWK |
+0.66 |
564 |
54.37 |
+0.99 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Koen Vissers |
2004 |
PSV |
+0.86 |
564 |
54.39 |
+1.01 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kylian Heederik |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.77 |
555 |
54.68 |
+1.30 |
|
QB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kasper Christiansen |
2003 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.66 |
518 |
55.93 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Joas Groeneveld |
2001 |
DWK |
+0.68 |
497 |
56.70 |
+3.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Taco Hengstman |
2003 |
ZPC Hoogeveen |
+0.84 |
477 |
57.48 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Justin Steenkamp |
2004 |
PSV |
+0.74 |
465 |
58.00 |
+4.62 |
|
- |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonathan Bos |
1998 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
433 |
59.39 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 2 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Olivier Wilbers |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.81 |
472 |
57.69 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tiamo Veen |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.85 |
470 |
57.76 |
+0.07 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ruben Westerneng |
2006 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
462 |
58.11 |
+0.42 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Luc Kerpels |
2005 |
ZPC Hoogeveen |
+0.76 |
461 |
58.16 |
+0.47 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Skov Christiansen |
2005 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.84 |
333 |
1:04.81 |
+7.12 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Niels Bjerrum |
2005 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.90 |
332 |
1:04.86 |
+7.17 |
|
QA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Laurits Holm |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.72 |
325 |
1:05.36 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Zsolt Bokor |
2006 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.75 |
323 |
1:05.49 |
+7.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tobias Holt |
2006 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.89 |
314 |
1:06.05 |
+8.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Simon Juel |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.70 |
290 |
1:07.82 |
+10.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Thor Nymark Pedersen |
2006 |
Frem Odense |
+0.87 |
278 |
1:08.78 |
+11.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 3 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Ernst |
2008 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.71 |
479 |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julian Vitus Pedersen |
2007 |
Frem Odense |
+0.67 |
444 |
58.88 |
+1.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Tim Zuurman |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.88 |
380 |
1:02.02 |
+4.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jordey Thole |
2007 |
ZPC Hoogeveen |
+0.72 |
375 |
1:02.27 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Otto Milther |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
355 |
1:03.43 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johannes Due Jessen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.70 |
351 |
1:03.67 |
+6.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Niels Peter E. Sørensen |
2007 |
Svømmeklubben Grindsted |
+0.70 |
333 |
1:04.82 |
+7.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ulrik Stark |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.78 |
314 |
1:06.05 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ádám Czibere |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.73 |
314 |
1:06.09 |
+8.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emil A. Larsen |
2007 |
Frem Odense |
+0.75 |
253 |
1:10.99 |
+13.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper O. Jensen |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.83 |
245 |
1:11.78 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malthe Skovshoved |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.67 |
232 |
1:13.12 |
+15.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kristian Lauridsen |
2008 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.81 |
215 |
1:14.92 |
+17.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Chrisopher Bonde Deeskamp |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
+0.72 |
211 |
1:15.39 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Villas L. Bock |
2007 |
Haderslev Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Rasmus Mathiesen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 28, 100m Frisvømning Herrer Gruppe 4 - Indledende |
|
|
SydCup |
49.74 |
|
|
|
Rolandas Gimbutis |
1981 |
ORKA/Litauen (LTU) |
Haderslev (DEN) |
01-01-1999 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ruben Baars |
2009 |
DWK |
+0.67 |
311 |
1:06.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eskild Meyer |
2009 |
Haderslev Svømme Klub |
+0.87 |
249 |
1:11.36 |
+5.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oskar Rugholm |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.78 |
173 |
1:20.60 |
+14.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan R. S. Pedersen |
2011 |
H2Odense |
+0.90 |
156 |
1:23.36 |
+17.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vitus Stæhr Bentsen |
2012 |
H2Odense |
+0.83 |
150 |
1:24.56 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Asger Juel |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.87 |
140 |
1:26.48 |
+20.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adam Kerner |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.75 |
137 |
1:27.05 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Carl Trebbien |
2011 |
H2Odense |
+0.69 |
113 |
1:32.93 |
+26.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nikolaj Skou Larsen |
2009 |
Vejle Svømmeklub |
+0.79 |
98 |
1:37.36 |
+31.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maxim Kerner |
2010 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.82 |
95 |
1:38.38 |
+32.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Milo Vinter-Bjerg |
2010 |
Vejle Svømmeklub |
+0.81 |
78 |
1:44.79 |
+38.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Constantin Kaiser |
2011 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
+0.79 |
71 |
1:48.05 |
+41.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jesse Berk |
2009 |
Flensburger Schwimmklub v. 19 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 31-10-2021 10:43:11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-10-31 13:25:06 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|