Results for Riksmästerskap (50m) 2020 Malmö
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 MALMÖ
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elias Persson |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hugo Lennartsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
54.97 |
+3.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anton Andersson |
1997 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
55.24 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Karl Hydén Liljegren |
2001 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.32 |
+5.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Bill Beckman |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
56.69 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Seth Nillund |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
58.24 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Max Ringström |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
58.34 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig Romare |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
58.77 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Olsson |
2004 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
58.90 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Jonathan Fröjd |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.02 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jakob Strömland |
2003 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.31 |
+8.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Ewertz |
2002 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.48 |
+8.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonathan Ravn Rehnström |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
59.77 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Melvin Lentonsson |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:01.76 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vincent Tran |
2004 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:05.77 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Bech |
2006 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.28 |
+15.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jesper Hansson |
1998 |
Föreningen Trelleborg Sim |
|
|
1:06.39 |
+15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jannes Krüger |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:06.55 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Berkay Isik |
2005 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:09.14 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Zack Östman |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:12.82 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stefan Ivan |
2007 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
1:14.57 |
+23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-27 10:20:55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-27 15:12:20 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|