Resultater for Syd Cup 2007
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 17 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times
Results Event 17 (Finals) - Per Age Group with Points and lap times |
|
|
Competition name |
Syd Cup 2007 |
|
Print Date |
07 oktober 2007 |
|
|
Competition place |
Haderslev |
|
Print Time |
16:14 |
|
|
Organizer |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 15 - 16 years |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Larissa Falkenberg |
1991 |
5 |
483 |
37.48 |
1:18.54 |
1:59.79 |
|
2:39.23 |
|
|
Sg Elbe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Louise Lundin |
1992 |
4 |
436 |
38.79 |
1:20.73 |
2:02.96 |
|
2:44.72 |
|
|
Bov IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henriette Ahrenkiel |
1991 |
3 |
427 |
38.08 |
1:19.99 |
2:03.88 |
|
2:45.87 |
|
|
Bov IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Guldbrandt |
1992 |
|
273 |
44.20 |
1:33.37 |
2:23.30 |
|
3:12.41 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 13 - 14 years |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mai Nyholm |
1993 |
6 |
511 |
36.45 |
1:16.89 |
1:57.68 |
|
2:36.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Karina Christensen |
1993 |
2 |
423 |
40.43 |
1:22.43 |
2:04.71 |
|
2:46.34 |
|
|
Bov IF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Julie Green |
1994 |
|
324 |
43.63 |
1:29.90 |
2:16.10 |
|
3:01.82 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anne-Lene Jöhnk |
1993 |
|
293 |
45.10 |
1:32.80 |
2:21.24 |
|
3:08.05 |
|
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mareike Alsdorf |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Sg Elbe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 11 - 12 years |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Esra Sari |
1995 |
1 |
412 |
39.51 |
1:22.10 |
2:05.46 |
|
2:47.83 |
|
|
Sg Elbe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nanna Jensen |
1995 |
|
367 |
42.16 |
|
|
|
2:54.36 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Johanne Kjær Tolstrup |
1995 |
|
340 |
43.23 |
1:29.26 |
2:15.26 |
|
2:58.88 |
|
|
O.S.L.F. STO 95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hanne Welinder |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
aktiv ben v 75 |
|
Odense Svømme Klub STO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 17, 200m Backstroke Woman, Finals 10 years and younger |
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Finish |
Status |
|
Club |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatjana Hansen |
1997 |
|
237 |
46.37 |
1:37.53 |
2:30.45 |
|
3:21.73 |
|
|
Svømmeklubben Opnør |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Neele Brauner |
1997 |
|
233 |
47.10 |
1:38.89 |
2:32.43 |
|
3:22.84 |
|
|
Sg Elbe |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maiken Morsing |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ben på mave v 150m |
|
Haderslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.16.00 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |
|