Resultater for Syd Cup 2007
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Results Event 19 (Heats) - Per Age Group with Points and lap times |
Competition name | Syd Cup 2007 | Print Date | 07 oktober 2007 | |||
Competition place | Haderslev | Print Time | 16:14 | |||
Organizer | Haderslev Svømmeklub |
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 17 - 2007 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Lisa Egger | 1990 | 593 | 31.88 | 1:08.04 | |||||
Sg Elbe | ||||||||||
2 | Henriette Grassmann | 1988 | 569 | 32.04 | 1:08.95 | |||||
Bsv Friesen 1895 E.v. | ||||||||||
3 | Navina Niß | 1989 | 532 | 33.31 | 1:10.55 | |||||
Sg Elbe | ||||||||||
4 | Helena Stanbury | 1990 | 397 | 35.11 | 1:17.77 | Not in final | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 15 - 16 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Matilde Kromann | 1992 | 576 | 32.83 | 1:08.70 | |||||
O.S.L.F. STO 95 | ||||||||||
2 | Karen Bundgaard | 1992 | 476 | 34.10 | 1:13.19 | Not in final | ||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
3 | Kathrine Øgendahl | 1991 | 472 | 34.92 | 1:13.41 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
4 | Larissa Falkenberg | 1991 | 403 | 33.90 | 1:17.36 | Not in final | ||||
Sg Elbe | ||||||||||
5 | Simone Alpiger | 1992 | 341 | 38.29 | 1:21.80 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
- | Trine Kremmling | 1992 | DNF | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 13 - 14 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Kea Körner | 1994 | 538 | 32.05 | 1:10.25 | |||||
Sg Elbe | ||||||||||
2 | Ida Secher | 1993 | 307 | 36.84 | 1:24.74 | Not in final | ||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine Christiansen | 1993 | 230 | 41.82 | 1:33.26 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
4 | Henriette Larsen | 1994 | 216 | 42.82 | 1:35.19 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
5 | Pernille Strømbeck | 1994 | 216 | 43.77 | 1:35.25 | |||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
6 | Amalie Henriksen | 1994 | 162 | 47.46 | 1:44.90 | |||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
- | Thilde Damgaard-Møller | 1994 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
Event 19, 100m Butterfly Woman, Heats 11 - 12 years |
Place | Name | Born | Points | FINA | 50m | Finish | Status | |||
Club | ||||||||||
1 | Franziska Friese | 1995 | 369 | 36.63 | 1:19.71 | |||||
Sg Elbe | ||||||||||
2 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 355 | 36.62 | 1:20.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nina Benfer | 1995 | 351 | 37.72 | 1:21.02 | |||||
Sg Elbe | ||||||||||
4 | Friederike Grassmann | 1995 | 351 | 36.35 | 1:21.03 | |||||
Bsv Friesen 1895 E.v. | ||||||||||
5 | Cecilie Villadsen | 1995 | 322 | 38.07 | 1:23.38 | |||||
O.S.L.F. STO 95 | ||||||||||
6 | Karoline Kert | 1995 | 312 | 39.29 | 1:24.22 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
Generated by WinGrodan 1.16.00 |
Licensed to: Haderslev Svømme Klub |