Resultat för SUM-SIM region 2
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:09 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 200m Fjärilsim Flick15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Fredrika Lundkvist |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
32.98 |
1:14.21 |
1:57.74 |
|
2:41.98 |
|
2 |
Natalie Israelsson |
1994 |
Karlskoga Simförening |
|
39.94 |
1:27.19 |
2:15.74 |
|
3:04.12 |
|
3 |
Ida-Karin Fjällmyr |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
39.05 |
1:27.14 |
2:21.56 |
|
3:16.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:09 |
|
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:21 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 2, 200m Medley Pojkar 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
Simklubben Ena |
|
27.43 |
1:00.25 |
1:37.42 |
|
2:09.28 |
|
2 |
Marcus Aurén |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
28.73 |
1:04.26 |
1:45.06 |
|
2:16.57 |
|
3 |
Johan Nyström |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
29.76 |
1:06.17 |
1:46.12 |
|
2:16.79 |
|
4 |
Niclas Just |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
31.62 |
1:10.65 |
1:51.69 |
|
2:25.09 |
|
5 |
Johannes Ålander |
1995 |
Simklubben Ena |
|
32.16 |
1:10.48 |
1:54.18 |
|
2:29.06 |
|
6 |
Oscar Fredriksson |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
31.82 |
1:11.31 |
1:55.43 |
|
2:30.08 |
|
7 |
Max Galjaart |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
30.41 |
1:08.21 |
1:55.13 |
|
2:30.74 |
|
8 |
Per Sahlén |
1994 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
33.10 |
1:14.57 |
1:57.77 |
|
2:32.93 |
|
9 |
Marcus Eriksson |
1995 |
Falu Simsällskap |
|
31.62 |
1:12.94 |
1:58.24 |
|
2:33.41 |
|
10 |
Emil Dahlbom |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
32.72 |
1:13.20 |
1:59.29 |
|
2:35.36 |
|
11 |
Giovanni Bianchi |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
32.43 |
1:12.03 |
1:59.84 |
|
2:35.55 |
|
12 |
Christoffer Röbech |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
34.24 |
1:12.10 |
1:59.49 |
|
2:35.77 |
|
13 |
Alexander Bjelke |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
33.71 |
1:15.22 |
1:59.84 |
|
2:36.32 |
|
14 |
Martin Lundberg |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
32.42 |
1:15.66 |
2:01.48 |
|
2:36.77 |
|
15 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
Simklubben Ena |
|
31.20 |
1:09.67 |
2:00.28 |
|
2:38.73 |
|
16 |
Carl Winlöf |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
32.56 |
1:13.46 |
2:00.18 |
|
2:40.34 |
|
17 |
Daniel Curacica |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
33.25 |
1:16.46 |
2:05.28 |
|
2:41.19 |
|
18 |
Johan Pettersson |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
32.70 |
1:17.31 |
2:03.35 |
|
2:43.23 |
|
19 |
Kenan Olovcic |
1995 |
Simklubben Nautilus |
|
34.59 |
1:16.22 |
2:07.09 |
|
2:44.86 |
|
20 |
Simon Rydstedt |
1994 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
35.50 |
1:16.80 |
2:09.74 |
|
2:46.73 |
|
- |
Azur Klipic |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Dennis Finnström |
1995 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Ludvig Skans |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Omid Janani |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:21 |
|
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:29 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 3, 200m Frisim Flickor 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nathalie Larsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
31.10 |
1:04.41 |
1:38.78 |
|
2:14.06 |
|
2 |
Josefine Norlin |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
31.51 |
1:06.52 |
1:43.39 |
|
2:17.89 |
|
3 |
Ida Fahlborg |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
32.02 |
1:06.73 |
1:42.94 |
|
2:18.02 |
|
4 |
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
30.96 |
1:05.75 |
1:41.96 |
|
2:18.05 |
|
5 |
Angelica Damberg |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
32.44 |
1:07.70 |
1:44.04 |
|
2:18.43 |
|
6 |
Ida Johansson |
1996 |
Simklubben Nautilus |
|
31.63 |
1:07.00 |
1:44.39 |
|
2:20.98 |
|
7 |
Evelina Wensberg |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
32.61 |
1:08.56 |
1:45.29 |
|
2:21.07 |
|
8 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
32.72 |
1:08.09 |
1:45.05 |
|
2:21.37 |
|
9 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
32.88 |
1:08.71 |
1:45.45 |
|
2:21.43 |
|
10 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
32.86 |
1:09.49 |
1:46.44 |
|
2:21.50 |
|
11 |
Maja Linderholm |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.11 |
1:10.23 |
1:48.24 |
|
2:25.24 |
|
12 |
Lina Andersson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
32.85 |
1:10.19 |
1:48.98 |
|
2:26.56 |
|
13 |
Felicia Fors |
1996 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
33.05 |
1:11.00 |
1:49.71 |
|
2:26.84 |
|
14 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
33.31 |
1:11.02 |
1:50.45 |
|
2:29.66 |
|
15 |
Lina Watz |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.47 |
1:13.45 |
1:53.46 |
|
2:31.08 |
|
16 |
Josefine Hedmo |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.29 |
1:14.52 |
1:54.21 |
|
2:33.36 |
|
17 |
Johanna Strömstedt |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.13 |
1:15.44 |
1:56.87 |
|
2:36.10 |
|
18 |
Elin Höjd |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
34.39 |
1:14.74 |
1:56.45 |
|
2:36.74 |
|
19 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Arvika Simsällskap |
|
36.38 |
1:16.90 |
1:59.08 |
|
2:37.43 |
|
20 |
Malin Wärn |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
36.92 |
1:18.01 |
2:00.06 |
|
2:40.48 |
|
21 |
Majken Boyle |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
37.17 |
1:19.73 |
2:07.58 |
|
2:53.31 |
|
22 |
Rebecca Forsberg |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.62 |
1:23.00 |
2:08.80 |
|
2:53.61 |
|
- |
Olivia Norlin |
1996 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Johanna Hellsing |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:29 |
|
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:16 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 1500m Frisim Pojkar 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
800m |
|
|
|
|
|
|
|
900m |
1000m |
1100m |
1200m |
|
|
|
|
|
|
|
1300m |
1400m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Hallberg |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:02.40 |
2:08.93 |
3:16.33 |
4:24.41 |
17:04.52 |
|
|
|
|
|
|
5:32.68 |
6:41.26 |
7:49.81 |
8:58.96 |
|
|
|
|
|
|
|
10:08.27 |
11:17.37 |
12:26.78 |
13:36.15 |
|
|
|
|
|
|
|
14:46.28 |
15:56.01 |
|
|
|
|
2 |
Oskar Olsson |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:02.68 |
2:09.64 |
3:17.35 |
4:25.85 |
17:16.04 |
|
|
|
|
|
|
5:35.21 |
6:44.51 |
7:55.44 |
9:06.48 |
|
|
|
|
|
|
|
10:16.83 |
11:27.50 |
12:38.76 |
13:49.00 |
|
|
|
|
|
|
|
14:59.96 |
16:08.90 |
|
|
|
|
3 |
Erik Sortelius |
1994 |
Arvika Simsällskap |
|
1:07.48 |
2:21.29 |
3:35.54 |
4:50.24 |
18:08.14 |
|
|
|
|
|
|
6:04.02 |
7:16.75 |
8:30.38 |
9:44.37 |
|
|
|
|
|
|
|
10:57.63 |
12:12.06 |
13:24.36 |
14:37.07 |
|
|
|
|
|
|
|
15:49.56 |
17:01.30 |
|
|
|
|
4 |
Olle Lindberg |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:06.93 |
2:20.43 |
3:35.22 |
4:50.50 |
18:36.78 |
|
|
|
|
|
|
6:06.02 |
7:21.86 |
8:38.07 |
9:54.50 |
|
|
|
|
|
|
|
11:10.91 |
12:26.88 |
13:42.71 |
14:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.35 |
17:26.07 |
|
|
|
|
5 |
August Eriksson |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:07.54 |
2:21.53 |
3:37.01 |
4:52.78 |
18:40.74 |
|
|
|
|
|
|
6:07.71 |
7:25.85 |
8:37.78 |
9:52.14 |
|
|
|
|
|
|
|
11:06.90 |
12:22.87 |
13:38.95 |
14:55.05 |
|
|
|
|
|
|
|
16:12.95 |
17:27.18 |
|
|
|
|
6 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:10.91 |
2:28.84 |
3:46.86 |
5:06.37 |
19:22.54 |
|
|
|
|
|
|
6:25.35 |
7:44.11 |
9:03.31 |
10:21.76 |
|
|
|
|
|
|
|
11:40.75 |
13:00.36 |
14:17.10 |
15:35.49 |
|
|
|
|
|
|
|
16:52.15 |
18:08.82 |
|
|
|
|
7 |
Tim Zetterström |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:10.91 |
2:29.44 |
3:48.25 |
5:08.12 |
19:58.85 |
|
|
|
|
|
|
6:29.50 |
7:49.29 |
9:09.65 |
10:31.37 |
|
|
|
|
|
|
|
11:52.97 |
13:13.67 |
14:35.72 |
15:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
17:20.54 |
18:42.07 |
|
|
|
|
8 |
Anton Jaensson |
1995 |
Örebro Simallians |
|
1:14.98 |
2:36.76 |
3:58.88 |
5:21.81 |
20:44.52 |
|
|
|
|
|
|
6:46.36 |
8:11.61 |
9:35.93 |
11:01.34 |
|
|
|
|
|
|
|
12:26.04 |
13:50.34 |
15:15.70 |
16:38.13 |
|
|
|
|
|
|
|
18:02.00 |
19:25.34 |
|
|
|
|
9 |
Julian Placek |
1995 |
Köpings Simsällskap |
|
1:20.87 |
2:51.86 |
4:23.97 |
5:58.28 |
23:34.58 |
|
|
|
|
|
|
7:31.57 |
9:06.28 |
10:42.42 |
12:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
13:53.29 |
15:29.71 |
17:05.79 |
18:41.41 |
|
|
|
|
|
|
|
20:15.97 |
21:50.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
07:16 |
|
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:24 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Flickor 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berggren |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
28.49 |
59.99 |
1:31.87 |
|
2:02.97 |
|
2 |
Anna Jonsson |
1994 |
Nyköpings Simsällskap |
|
30.13 |
1:02.52 |
1:35.68 |
|
2:09.23 |
|
3 |
Vera Johansson |
1995 |
Simklubben Nautilus |
|
29.64 |
1:02.13 |
1:35.83 |
|
2:09.54 |
|
4 |
Sara Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
31.92 |
1:06.25 |
1:41.17 |
|
2:15.09 |
|
5 |
Alice Rigbäck |
1994 |
Örebro Simallians |
|
32.28 |
1:06.85 |
1:41.11 |
|
2:15.59 |
|
6 |
Elin Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
30.85 |
1:04.89 |
1:40.17 |
|
2:15.62 |
|
7 |
Felicia Hedman |
1995 |
Falu Simsällskap |
|
31.73 |
1:06.75 |
1:42.41 |
|
2:16.85 |
|
8 |
Ebba Engström |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
31.82 |
1:06.43 |
1:42.27 |
|
2:17.07 |
|
9 |
Ellen Lindefelt |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
31.54 |
1:05.95 |
1:42.34 |
|
2:17.28 |
|
10 |
Lisa Magnusson |
1994 |
Bollnäs Simsällskap |
|
31.95 |
1:07.38 |
1:42.91 |
|
2:17.50 |
|
11 |
Malin Ejdersund |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
31.96 |
1:06.46 |
1:42.46 |
|
2:18.21 |
|
12 |
Mikaela Eriksson |
1994 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
31.88 |
1:06.74 |
1:43.13 |
|
2:19.10 |
|
13 |
Felicia Lidström |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
31.49 |
1:05.93 |
1:42.08 |
|
2:19.21 |
|
14 |
Karin Melin |
1994 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.81 |
1:07.02 |
1:44.20 |
|
2:22.26 |
|
15 |
Ida Augustsson |
1994 |
Simklubben Nautilus |
|
32.49 |
1:08.63 |
1:46.35 |
|
2:24.31 |
|
16 |
Emelie Burstedt |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
34.05 |
1:11.19 |
1:48.90 |
|
2:24.58 |
|
17 |
Moa Nilsson |
1994 |
Bollnäs Simsällskap |
|
33.30 |
1:10.03 |
1:47.49 |
|
2:24.63 |
|
18 |
Erika Nyström |
1994 |
Nyköpings Simsällskap |
|
32.91 |
1:09.96 |
1:48.34 |
|
2:25.24 |
|
19 |
Frida Henriksson |
1995 |
Filipstads Simklubb |
|
33.19 |
1:10.12 |
1:48.15 |
|
2:26.37 |
|
20 |
Linnéa Svärd |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.09 |
1:10.15 |
1:48.92 |
|
2:26.57 |
|
21 |
Kajsa-Stina Häggqvist |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
33.09 |
1:09.92 |
1:48.20 |
|
2:26.95 |
|
22 |
Jenny Karlsson |
1995 |
Arvika Simsällskap |
|
32.24 |
1:08.86 |
1:48.28 |
|
2:27.44 |
|
23 |
Matilda Lundberg |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.26 |
1:12.27 |
1:51.45 |
|
2:29.12 |
|
24 |
Julia Dannfors |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
34.30 |
1:12.71 |
1:52.32 |
|
2:30.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:24 |
|
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:52 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 6, 400m Frisim Pojkar 13 oy, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Rasmus Rantanen |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
1:05.31 |
2:16.92 |
3:29.72 |
|
4:40.30 |
|
2 |
Lukas Steiner |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.56 |
2:25.25 |
3:42.08 |
|
4:58.02 |
|
3 |
Fredrik Nilsson |
1997 |
Upsala Simsällskap |
|
1:06.96 |
2:23.94 |
3:42.59 |
|
4:58.79 |
|
4 |
Sean Johansson |
1997 |
Upsala Simsällskap |
|
1:07.20 |
2:25.54 |
3:43.33 |
|
5:00.05 |
|
5 |
Gustaf Dahlman |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.22 |
2:31.31 |
3:50.49 |
|
5:07.61 |
|
6 |
Alfred Lindén |
1997 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:09.31 |
2:28.66 |
3:50.83 |
|
5:10.71 |
|
6 |
Carl Christoffersson |
1997 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:11.48 |
2:29.77 |
3:50.53 |
|
5:10.71 |
|
8 |
Gustav Bjälevik |
1997 |
Köpings Simsällskap |
|
1:15.02 |
2:36.85 |
4:00.69 |
|
5:20.45 |
|
9 |
Jonas Karlsson-Thell |
1998 |
Karlskoga Simförening |
|
1:12.26 |
2:33.57 |
3:58.30 |
|
5:21.36 |
|
10 |
Victor Peltomaa |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:13.28 |
2:37.26 |
4:02.53 |
|
5:22.48 |
|
11 |
Anton Klasson |
1998 |
Grums Simsällskap |
|
1:17.96 |
2:40.70 |
4:05.00 |
|
5:30.09 |
|
12 |
David Bransell |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:19.94 |
2:44.15 |
4:10.46 |
|
5:32.26 |
|
13 |
Jesper Eklund |
1998 |
Köpings Simsällskap |
|
1:17.04 |
2:42.55 |
4:09.16 |
|
5:32.91 |
|
14 |
Filip Antlöv |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:19.79 |
2:47.70 |
4:14.50 |
|
5:37.09 |
|
15 |
Daniel Litborn |
1998 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:19.50 |
2:46.67 |
4:12.31 |
|
5:37.17 |
|
16 |
William Brand-Larsson |
1998 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
1:22.33 |
2:50.57 |
4:18.85 |
|
5:45.54 |
|
17 |
Filip Björkholm |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:24.14 |
2:53.82 |
4:23.47 |
|
5:49.68 |
|
18 |
Sebastian Brand-Larsson |
1998 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
1:22.33 |
2:52.48 |
4:23.14 |
|
5:50.94 |
|
19 |
Vilmos Szabó |
1998 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:30.38 |
3:05.63 |
4:42.84 |
|
6:12.91 |
|
20 |
Daniel Katana |
1998 |
Karlskoga Simförening |
|
1:26.50 |
3:05.27 |
4:43.51 |
|
6:22.50 |
|
- |
Martin Emmoth |
1997 |
Strängnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Samuel Hillman |
1997 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:52 |
|
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:03 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 7, 200m Medley Flickor 13 oy, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
35.32 |
1:15.52 |
1:58.22 |
|
2:33.73 |
|
2 |
Amanda Löfgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
36.31 |
1:15.17 |
1:59.32 |
|
2:36.06 |
|
3 |
Alice Ståhle |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
35.15 |
1:15.31 |
2:01.11 |
|
2:36.53 |
|
4 |
Olivia Sjöblom |
1997 |
Ludvika Simsällskap |
|
35.85 |
1:17.45 |
2:04.64 |
|
2:40.59 |
|
5 |
Frida Byström |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
36.18 |
1:20.08 |
2:08.44 |
|
2:43.26 |
|
6 |
Maria Lövgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
33.52 |
1:17.40 |
2:05.48 |
|
2:43.54 |
|
7 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Simklubben Ena |
|
35.13 |
1:18.77 |
2:08.80 |
|
2:45.27 |
|
8 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
35.77 |
1:17.75 |
2:10.14 |
|
2:45.79 |
|
9 |
Anna Eriksson |
1999 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
36.64 |
1:21.49 |
2:09.12 |
|
2:46.36 |
|
10 |
Pamela Beyermann |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
36.32 |
1:19.93 |
2:08.97 |
|
2:46.75 |
|
11 |
Moa Bremfors |
1997 |
Simklubben Ena |
|
34.86 |
1:19.32 |
2:10.50 |
|
2:47.62 |
|
12 |
Madeleine Porshagen |
1997 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
34.82 |
1:19.59 |
2:09.45 |
|
2:47.67 |
|
13 |
Lisa Eriksson |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
37.20 |
1:18.81 |
2:10.64 |
|
2:48.91 |
|
14 |
Julia Nordlund |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
38.22 |
1:20.71 |
2:12.44 |
|
2:49.23 |
|
15 |
Mikaela Jarlemark |
1998 |
Karlskoga Simförening |
|
35.82 |
1:20.07 |
2:09.98 |
|
2:52.75 |
|
16 |
Elvira Eklund Ramböl |
1997 |
Simklubben Solsta |
|
36.66 |
1:19.09 |
2:10.82 |
|
2:53.12 |
|
17 |
Moa Sundholm |
1997 |
Tunafors Sportklubb |
|
34.30 |
1:18.55 |
2:10.92 |
|
2:53.27 |
|
18 |
Sara Arvidsson |
1998 |
Örebro Simallians |
|
38.56 |
1:23.83 |
2:12.30 |
|
2:54.69 |
|
19 |
Ive Johansson |
1998 |
Filipstads Simklubb |
|
37.21 |
1:25.87 |
2:17.25 |
|
2:55.57 |
|
20 |
Hanna Skytt |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
41.20 |
1:23.53 |
2:16.03 |
|
2:56.64 |
|
- |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Elin Zetterberg |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Louise Zettergren |
1997 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:03 |
|
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:16 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 8, 200m Bröstsim Pojk 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Johan Nyström |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
35.06 |
1:13.70 |
1:53.08 |
|
2:33.78 |
|
2 |
Niclas Just |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
34.08 |
1:12.89 |
1:54.03 |
|
2:34.67 |
|
3 |
Marcus Eriksson |
1995 |
Falu Simsällskap |
|
35.11 |
1:16.03 |
1:58.78 |
|
2:42.56 |
|
4 |
Per Sahlén |
1994 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
36.88 |
1:18.82 |
2:01.47 |
|
2:45.00 |
|
5 |
Robert Lindblom |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
32.33 |
1:11.84 |
1:56.51 |
|
2:45.97 |
|
6 |
Carl Winlöf |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
37.70 |
1:20.40 |
2:05.32 |
|
2:52.21 |
|
7 |
Johan Pettersson |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
37.04 |
1:20.78 |
2:06.00 |
|
2:52.58 |
|
8 |
Jakob Granelli |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
37.79 |
1:23.00 |
2:10.37 |
|
2:54.51 |
|
9 |
Alexander Bjelke |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
38.66 |
1:23.41 |
2:08.52 |
|
2:54.54 |
|
10 |
Azur Klipic |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
37.58 |
1:21.52 |
2:09.73 |
|
2:57.30 |
|
11 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
39.05 |
1:28.54 |
2:19.39 |
|
3:09.03 |
|
12 |
Dennis Finnström |
1995 |
Örebro Simallians |
|
43.10 |
1:32.38 |
2:23.27 |
|
3:13.29 |
|
- |
Max Galjaart |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Marcus Aurén |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:16 |
|
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:18 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 9, 100m Ryggsim Flick 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:18 |
|
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:23 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 10, 100m Fjärilsim Pojkar 14, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:23 |
|
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:39 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 11, 400m Medley Flickor 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
1:15.53 |
2:42.20 |
4:09.62 |
|
5:24.20 |
|
2 |
Nathalie Larsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:10.46 |
2:32.88 |
4:10.46 |
|
5:28.93 |
|
3 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:19.01 |
2:42.41 |
4:19.18 |
|
5:35.27 |
|
4 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:20.02 |
2:44.33 |
4:19.69 |
|
5:37.39 |
|
5 |
Olivia Norlin |
1996 |
Falu Simsällskap |
|
1:17.12 |
2:44.69 |
4:25.04 |
|
5:38.58 |
|
6 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.50 |
2:57.23 |
4:36.95 |
|
6:01.75 |
|
7 |
Nelly Neuman |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:22.85 |
2:52.41 |
4:38.07 |
|
6:03.19 |
|
8 |
Elsa Hedman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
1:24.74 |
3:00.94 |
4:44.69 |
|
6:11.92 |
|
9 |
Sandra Gustafsson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
1:33.74 |
3:19.83 |
5:15.05 |
|
6:46.38 |
|
- |
Johanna Lindqvist |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
DNF |
|
- |
Rebecca Forsberg |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:39 |
|
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 4X100m Medley Pojkar 16oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
12:00 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 13, 4X100m Frisim Flick 16oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
12:00 |
|
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:05 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 14, 200m Fjärilsim Pojk 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
Simklubben Ena |
|
28.42 |
1:00.85 |
1:34.24 |
|
2:08.63 |
|
2 |
Marcus Aurén |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
29.42 |
1:03.72 |
1:38.35 |
|
2:13.85 |
|
3 |
Alexander Kotevski |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
29.52 |
1:03.60 |
1:40.21 |
|
2:17.46 |
|
4 |
Olle Lindberg |
1995 |
Simklubben Ena |
|
30.29 |
1:05.96 |
1:42.75 |
|
2:19.67 |
|
5 |
Oskar Olsson |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.64 |
1:06.28 |
1:43.90 |
|
2:22.25 |
|
6 |
Giovanni Bianchi |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
32.77 |
1:11.70 |
1:55.12 |
|
2:38.93 |
|
7 |
Martin Lundberg |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
35.38 |
1:18.39 |
2:05.15 |
|
2:47.45 |
|
8 |
Carl Winlöf |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
35.77 |
1:17.27 |
2:02.02 |
|
2:50.07 |
|
9 |
Jonathan Ahlbäck |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
39.01 |
1:25.14 |
2:13.88 |
|
3:04.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:05 |
|
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:15 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 15, 200m Medley Flickor 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berggren |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
30.76 |
1:07.56 |
1:49.81 |
|
2:21.80 |
|
2 |
Lisa Magnusson |
1994 |
Bollnäs Simsällskap |
|
34.10 |
1:11.97 |
1:56.05 |
|
2:31.98 |
|
3 |
Ellen Lindefelt |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
32.47 |
1:11.63 |
1:57.78 |
|
2:33.25 |
|
4 |
Elin Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
33.88 |
1:14.13 |
1:57.98 |
|
2:33.48 |
|
5 |
Vera Johansson |
1995 |
Simklubben Nautilus |
|
30.93 |
1:11.48 |
2:00.42 |
|
2:34.10 |
|
6 |
Alice Rigbäck |
1994 |
Örebro Simallians |
|
33.90 |
1:13.83 |
1:59.42 |
|
2:35.41 |
|
7 |
Fredrika Lundkvist |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
33.16 |
1:13.09 |
2:00.76 |
|
2:37.06 |
|
8 |
Ebba Engström |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
33.82 |
1:13.84 |
2:01.35 |
|
2:37.66 |
|
9 |
Rebecca Florinus |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
32.46 |
1:12.68 |
2:01.47 |
|
2:37.91 |
|
10 |
Malin Ejdersund |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
35.91 |
1:16.99 |
2:02.74 |
|
2:39.20 |
|
11 |
Elisabeth Ödman |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
32.81 |
1:14.59 |
2:01.59 |
|
2:39.23 |
|
12 |
Ylva Henriksson |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
33.64 |
1:15.31 |
2:04.15 |
|
2:39.79 |
|
13 |
Julia Norén |
1994 |
Simklubben Ena |
|
34.92 |
1:14.64 |
2:02.98 |
|
2:40.52 |
|
14 |
Felicia Hedman |
1995 |
Falu Simsällskap |
|
35.43 |
1:18.19 |
2:08.02 |
|
2:43.33 |
|
15 |
Ida Augustsson |
1994 |
Simklubben Nautilus |
|
35.11 |
1:17.53 |
2:06.06 |
|
2:44.99 |
|
16 |
Lovisa Rasko-Nguyen |
1995 |
Karlskoga Simförening |
|
36.20 |
1:22.64 |
2:06.95 |
|
2:45.68 |
|
17 |
Julia Dannfors |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
37.99 |
1:19.98 |
2:09.27 |
|
2:46.19 |
|
18 |
Emelie Burstedt |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.89 |
1:23.80 |
2:09.59 |
|
2:46.79 |
|
19 |
Linnéa Svärd |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
36.61 |
1:22.07 |
2:09.96 |
|
2:48.00 |
|
20 |
Hanna Karlsson |
1995 |
Strängnäs Simsällskap |
|
36.56 |
1:21.65 |
2:12.65 |
|
2:51.08 |
|
21 |
Erika Nyström |
1994 |
Nyköpings Simsällskap |
|
35.02 |
1:21.37 |
2:12.55 |
|
2:52.75 |
|
- |
Sofi Marklew |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Jenny Karlsson |
1995 |
Arvika Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:15 |
|
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:24 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 16, 200m Frisim Pojkar 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Simon Wanna |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
29.20 |
1:01.21 |
1:34.31 |
|
2:06.08 |
|
2 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
29.88 |
1:02.51 |
1:35.57 |
|
2:06.94 |
|
3 |
Erik Nyström |
1996 |
Örebro Simallians |
|
29.89 |
1:02.97 |
1:36.96 |
|
2:10.62 |
|
4 |
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
30.28 |
1:03.69 |
1:38.72 |
|
2:12.16 |
|
5 |
André Lauri |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
29.03 |
1:02.99 |
1:38.13 |
|
2:12.98 |
|
6 |
Axel Dahlbom |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
30.50 |
1:03.78 |
1:38.56 |
|
2:13.06 |
|
7 |
Gunnar Granlund |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
30.22 |
1:04.37 |
1:39.52 |
|
2:13.95 |
|
8 |
Alexander Matkoski |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
29.97 |
1:03.88 |
1:39.50 |
|
2:14.93 |
|
9 |
Erik Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
31.34 |
1:06.10 |
1:41.01 |
|
2:15.22 |
|
10 |
Mathieu Nilsson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
30.70 |
1:05.31 |
1:41.87 |
|
2:18.86 |
|
11 |
Björn Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.00 |
1:07.08 |
1:43.81 |
|
2:18.97 |
|
12 |
Gustav Sjökvist |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
31.55 |
1:06.11 |
1:42.86 |
|
2:19.00 |
|
13 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
32.13 |
1:07.86 |
1:44.51 |
|
2:19.87 |
|
14 |
Elias Haglund |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.09 |
1:07.78 |
1:44.63 |
|
2:20.04 |
|
15 |
Linus Rhodin |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
30.67 |
1:06.25 |
1:43.62 |
|
2:20.34 |
|
16 |
Simon Bergquist |
1996 |
Örebro Simallians |
|
31.64 |
1:07.30 |
1:45.04 |
|
2:21.01 |
|
17 |
Gustav Magnusson |
1996 |
Bollnäs Simsällskap |
|
30.75 |
1:06.20 |
1:45.11 |
|
2:24.84 |
|
18 |
Johan Sundström |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
31.91 |
1:09.40 |
1:48.94 |
|
2:27.07 |
|
19 |
Axel Brorsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
33.09 |
1:11.48 |
1:51.56 |
|
2:29.22 |
|
20 |
Tobias Lindow |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
32.39 |
1:10.63 |
1:50.54 |
|
2:29.68 |
|
21 |
Emil Björk |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
34.82 |
1:14.04 |
1:55.24 |
|
2:34.11 |
|
22 |
Filip von Heijne |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.85 |
1:16.53 |
1:58.10 |
|
2:37.99 |
|
- |
Fredrik Byström |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Petter Cyrén |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:24 |
|
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:31 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 17, 100m Frisim Flickor 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:31 |
|
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:38 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 18, 100m Ryggsim Pojkar 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:38 |
|
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:46 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 19, 200m Bröstsim Flick 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:46 |
|
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 20, 200m Frisim Pojkar 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Viktor Doder |
1994 |
Sala Simsällskap |
|
27.08 |
57.18 |
1:28.66 |
|
1:59.87 |
|
2 |
David Hallberg |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
27.98 |
58.27 |
1:29.60 |
|
2:01.43 |
|
3 |
Johan Nyström |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
28.51 |
59.38 |
1:31.01 |
|
2:02.43 |
|
4 |
Johannes Ålander |
1995 |
Simklubben Ena |
|
28.87 |
1:01.24 |
1:35.30 |
|
2:08.03 |
|
5 |
David Westin |
1995 |
Sala Simsällskap |
|
29.52 |
1:02.33 |
1:35.45 |
|
2:08.71 |
|
6 |
Niclas Just |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
28.57 |
1:00.17 |
1:34.33 |
|
2:08.97 |
|
7 |
Daniel Curacica |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
30.45 |
1:03.47 |
1:35.98 |
|
2:09.11 |
|
8 |
Omid Janani |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
30.42 |
1:04.14 |
1:37.79 |
|
2:10.55 |
|
9 |
Oscar Fredriksson |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
29.94 |
1:03.11 |
1:36.52 |
|
2:11.39 |
|
10 |
August Eriksson |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
30.88 |
1:03.85 |
1:37.68 |
|
2:11.50 |
|
11 |
Erik Sortelius |
1994 |
Arvika Simsällskap |
|
31.09 |
1:05.22 |
1:39.78 |
|
2:12.02 |
|
12 |
Christoffer Röbech |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
29.88 |
1:03.95 |
1:39.08 |
|
2:13.61 |
|
13 |
Martin Lundberg |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
30.77 |
1:05.10 |
1:40.74 |
|
2:15.13 |
|
14 |
Ludvig Skans |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
31.31 |
1:05.74 |
1:41.60 |
|
2:17.21 |
|
15 |
Johan Karlsson |
1994 |
Arvika Simsällskap |
|
31.68 |
1:06.41 |
1:41.86 |
|
2:17.70 |
|
16 |
Alexander Bjelke |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
31.78 |
1:06.98 |
1:42.45 |
|
2:18.52 |
|
17 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
30.34 |
1:05.21 |
1:42.67 |
|
2:19.15 |
|
18 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
Simklubben Ena |
|
29.04 |
1:03.08 |
1:40.91 |
|
2:20.67 |
|
19 |
Jonathan Ahlbäck |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
32.42 |
1:07.79 |
1:44.85 |
|
2:21.51 |
|
20 |
Azur Klipic |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
31.69 |
1:07.05 |
1:44.55 |
|
2:21.57 |
|
21 |
Tim Zetterström |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
31.79 |
1:07.91 |
1:44.95 |
|
2:22.18 |
|
22 |
Simon Rydstedt |
1994 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
31.46 |
1:08.01 |
1:45.82 |
|
2:23.19 |
|
23 |
Kenan Olovcic |
1995 |
Simklubben Nautilus |
|
32.50 |
1:08.81 |
1:46.54 |
|
2:23.84 |
|
24 |
Johan Pettersson |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
32.01 |
1:09.15 |
1:48.86 |
|
2:28.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:08 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 21, 100m Fjärilsim Flickor 14, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:08 |
|
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:25 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 22, 400m Medley Pojkar 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.49 |
2:34.65 |
4:03.92 |
|
5:13.23 |
|
2 |
Erik Nyström |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:18.97 |
2:38.63 |
4:14.84 |
|
5:25.33 |
|
3 |
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:17.62 |
2:41.56 |
4:16.20 |
|
5:27.76 |
|
4 |
Björn Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:14.97 |
2:42.93 |
4:16.26 |
|
5:28.41 |
|
5 |
Erik Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:14.17 |
2:38.96 |
4:22.43 |
|
5:36.98 |
|
6 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
1:17.52 |
2:46.77 |
4:25.32 |
|
5:42.83 |
|
7 |
Axel Brorsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:30.79 |
3:09.79 |
4:57.81 |
|
6:22.85 |
|
8 |
Johan Edebrink |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:23.84 |
3:09.79 |
5:04.06 |
|
6:33.90 |
|
9 |
Philip Axelsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:51.13 |
3:33.67 |
5:35.30 |
|
7:00.40 |
|
- |
Elias Haglund |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Emil Björk |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Eric Gustafsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Viktor Glemne |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:25 |
|
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:30 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 23, 100m Fjärilsim Flick 13oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:30 |
|
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:36 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 24, 100m Bröstsim Pojk 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:36 |
|
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:03 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 25, 800m Frisim Flickor 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berggren |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:04.47 |
2:12.31 |
3:21.84 |
4:31.97 |
9:10.57 |
|
|
|
|
|
|
5:42.24 |
6:52.29 |
8:02.45 |
|
|
|
2 |
Sara Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.04 |
2:19.33 |
3:30.77 |
4:42.51 |
9:25.16 |
|
|
|
|
|
|
5:53.33 |
7:04.47 |
8:15.22 |
|
|
|
3 |
Ellen Lindefelt |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:08.89 |
2:22.93 |
3:36.77 |
4:50.58 |
9:47.27 |
|
|
|
|
|
|
6:05.02 |
7:19.74 |
8:34.40 |
|
|
|
4 |
Malin Ejdersund |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.54 |
2:22.84 |
3:38.77 |
4:53.75 |
9:53.36 |
|
|
|
|
|
|
6:08.60 |
7:23.80 |
8:39.30 |
|
|
|
5 |
Elin Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.49 |
2:24.45 |
3:39.37 |
4:55.28 |
9:56.26 |
|
|
|
|
|
|
6:10.89 |
7:26.84 |
8:42.41 |
|
|
|
6 |
Ebba Engström |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:09.63 |
2:24.06 |
3:41.59 |
4:58.96 |
10:05.22 |
|
|
|
|
|
|
6:16.30 |
7:33.98 |
8:50.39 |
|
|
|
7 |
Emelie Burstedt |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.83 |
2:28.71 |
3:45.69 |
5:03.20 |
10:10.08 |
|
|
|
|
|
|
6:20.76 |
7:37.66 |
8:55.60 |
|
|
|
8 |
Mikaela Eriksson |
1994 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:09.80 |
2:26.55 |
3:44.67 |
5:04.98 |
10:27.31 |
|
|
|
|
|
|
6:26.05 |
7:48.20 |
9:09.60 |
|
|
|
9 |
Julia Norén |
1994 |
Simklubben Ena |
|
1:16.54 |
2:37.71 |
3:58.12 |
5:20.05 |
10:36.96 |
|
|
|
|
|
|
6:41.72 |
8:03.00 |
9:22.35 |
|
|
|
10 |
Frida Henriksson |
1995 |
Filipstads Simklubb |
|
1:15.54 |
2:35.97 |
3:56.79 |
5:18.64 |
10:41.75 |
|
|
|
|
|
|
6:41.03 |
8:02.97 |
9:23.87 |
|
|
|
11 |
My Lundblad |
1995 |
Sala Simsällskap |
|
1:16.14 |
2:38.22 |
4:00.11 |
5:22.62 |
10:43.73 |
|
|
|
|
|
|
6:45.29 |
8:05.80 |
9:27.09 |
|
|
|
12 |
Kajsa-Stina Häggqvist |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:14.02 |
2:35.61 |
3:58.94 |
5:20.23 |
10:52.31 |
|
|
|
|
|
|
6:44.56 |
8:06.84 |
9:31.19 |
|
|
|
13 |
Mari Edlert |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.48 |
2:37.10 |
4:00.68 |
5:24.60 |
10:55.38 |
|
|
|
|
|
|
6:48.78 |
8:12.29 |
9:34.67 |
|
|
|
14 |
Sofi Marklew |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
1:17.36 |
2:42.12 |
4:05.11 |
5:29.48 |
10:57.12 |
|
|
|
|
|
|
6:52.20 |
8:16.04 |
9:38.68 |
|
|
|
15 |
Linnea Lindén |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:16.25 |
2:40.28 |
4:04.87 |
5:29.72 |
11:06.03 |
|
|
|
|
|
|
6:53.91 |
8:19.32 |
9:44.58 |
|
|
|
16 |
Sandra Andersson |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:14.85 |
2:38.16 |
4:02.28 |
5:28.37 |
11:13.52 |
|
|
|
|
|
|
6:54.32 |
8:21.53 |
9:48.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:03 |
|
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:10 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 26, 100m Ryggsim Pojkar 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:10 |
|
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:36 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 27, 4X100m Medley Flick 14 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:36 |
|
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:37 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 28, 4X100m Frisim Pojk 14 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
13 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:37 |
|
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:03 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 29, 100m Frisim Pojkar 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:03 |
|
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 30 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:20 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 30, 400m Frisim Flickor 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Frida Berggren |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.86 |
2:11.64 |
3:19.82 |
|
4:26.89 |
|
2 |
Anna Jonsson |
1994 |
Nyköpings Simsällskap |
|
1:05.30 |
2:15.85 |
3:25.77 |
|
4:36.32 |
|
3 |
Sara Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.20 |
2:19.55 |
3:30.72 |
|
4:40.76 |
|
4 |
Vera Johansson |
1995 |
Simklubben Nautilus |
|
1:07.70 |
2:20.72 |
3:34.51 |
|
4:44.79 |
|
5 |
Ellen Lindefelt |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:09.82 |
2:22.91 |
3:35.53 |
|
4:45.79 |
|
6 |
Elin Ottosson-Bixo |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.92 |
2:22.01 |
3:36.07 |
|
4:49.36 |
|
7 |
Malin Ejdersund |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:08.93 |
2:22.95 |
3:37.65 |
|
4:51.05 |
|
8 |
Mikaela Eriksson |
1994 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:09.27 |
2:25.09 |
3:42.07 |
|
4:56.56 |
|
9 |
Emelie Burstedt |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:11.09 |
2:27.26 |
3:43.24 |
|
4:58.04 |
|
10 |
Felicia Hedman |
1995 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.32 |
2:29.23 |
3:44.07 |
|
4:58.88 |
|
11 |
Jenny Karlsson |
1995 |
Arvika Simsällskap |
|
1:11.44 |
2:29.22 |
3:48.33 |
|
5:04.58 |
|
12 |
Viktoria Vuori |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:11.84 |
2:30.32 |
3:50.20 |
|
5:07.43 |
|
13 |
Moa Nilsson |
1994 |
Bollnäs Simsällskap |
|
1:12.68 |
2:30.29 |
3:49.31 |
|
5:08.87 |
|
14 |
Kajsa-Stina Häggqvist |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:14.15 |
2:33.87 |
3:53.12 |
|
5:10.01 |
|
15 |
Frida Henriksson |
1995 |
Filipstads Simklubb |
|
1:12.76 |
2:32.29 |
3:52.33 |
|
5:11.15 |
|
16 |
Matilda Lundberg |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:15.32 |
2:38.22 |
4:00.93 |
|
5:21.05 |
|
17 |
Mari Edlert |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
1:14.79 |
2:37.99 |
4:02.12 |
|
5:24.46 |
|
18 |
Linnea Lindén |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:16.07 |
2:38.24 |
4:02.78 |
|
5:25.51 |
|
19 |
Sofi Marklew |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
1:18.65 |
2:43.16 |
4:05.82 |
|
5:25.61 |
|
20 |
Natalie Israelsson |
1994 |
Karlskoga Simförening |
|
1:18.36 |
2:42.77 |
4:06.99 |
|
5:28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:20 |
|
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:31 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 31, 200m Medley Pojkar 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
André Lauri |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
31.63 |
1:08.82 |
1:50.03 |
|
2:26.52 |
|
2 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
31.18 |
1:09.00 |
1:54.88 |
|
2:26.97 |
|
3 |
Axel Dahlbom |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
33.08 |
1:11.24 |
1:56.10 |
|
2:32.54 |
|
4 |
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
33.16 |
1:11.93 |
1:58.29 |
|
2:32.72 |
|
5 |
Alexander Matkoski |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
34.37 |
1:16.66 |
2:00.18 |
|
2:36.38 |
|
6 |
Gunnar Granlund |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
33.53 |
1:13.68 |
2:00.57 |
|
2:36.46 |
|
7 |
Björn Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.97 |
1:16.59 |
2:02.54 |
|
2:38.78 |
|
8 |
Erik Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
33.29 |
1:14.72 |
2:05.90 |
|
2:39.02 |
|
9 |
Daniel Svensson |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
34.17 |
1:18.50 |
2:05.27 |
|
2:39.39 |
|
10 |
Linus Rhodin |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
36.60 |
1:16.46 |
2:04.09 |
|
2:40.43 |
|
11 |
Petter Cyrén |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
35.34 |
1:17.31 |
2:03.88 |
|
2:41.66 |
|
12 |
Gustav Magnusson |
1996 |
Bollnäs Simsällskap |
|
33.93 |
1:12.10 |
2:03.06 |
|
2:41.99 |
|
13 |
Elias Haglund |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.02 |
1:16.58 |
2:07.32 |
|
2:43.88 |
|
14 |
Simon Bergquist |
1996 |
Örebro Simallians |
|
33.45 |
1:15.42 |
2:07.09 |
|
2:43.91 |
|
15 |
Fredrik Byström |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
36.64 |
1:21.11 |
2:09.29 |
|
2:44.16 |
|
16 |
Johan Sundström |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.55 |
1:17.36 |
2:05.21 |
|
2:45.73 |
|
17 |
Tobias Lindow |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
33.82 |
1:18.28 |
2:10.10 |
|
2:48.31 |
|
18 |
Emil Björk |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
39.16 |
1:26.88 |
2:16.66 |
|
2:53.94 |
|
19 |
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
38.47 |
1:24.77 |
2:17.49 |
|
2:55.40 |
|
20 |
Jesper Engström |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.38 |
1:19.17 |
2:11.90 |
|
2:55.41 |
|
21 |
Johan Edebrink |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
36.05 |
1:23.21 |
2:15.61 |
|
2:55.82 |
|
22 |
Axel Brorsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
38.95 |
1:24.94 |
2:17.77 |
|
2:56.31 |
|
23 |
Philip Axelsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
45.96 |
1:35.37 |
2:36.31 |
|
3:18.52 |
|
- |
Eric Gustafsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:31 |
|
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 32 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:44 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 200m Ryggsim Flickor 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nathalie Larsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
33.78 |
1:10.97 |
1:49.03 |
|
2:26.67 |
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
36.67 |
1:16.24 |
1:55.64 |
|
2:33.90 |
|
3 |
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
35.81 |
1:15.64 |
1:57.01 |
|
2:36.31 |
|
4 |
Olivia Norlin |
1996 |
Falu Simsällskap |
|
36.61 |
1:16.78 |
1:57.93 |
|
2:37.42 |
|
5 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
37.91 |
1:18.27 |
1:59.35 |
|
2:38.79 |
|
6 |
Felicia Fors |
1996 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
36.39 |
1:16.60 |
1:59.82 |
|
2:42.08 |
|
7 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
37.60 |
1:18.84 |
2:01.53 |
|
2:43.04 |
|
8 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
37.80 |
1:20.41 |
2:04.30 |
|
2:46.96 |
|
9 |
Nelly Neuman |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
39.45 |
1:22.63 |
2:06.65 |
|
2:49.99 |
|
10 |
Lina Watz |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
39.03 |
1:22.19 |
2:06.71 |
|
2:50.69 |
|
11 |
Elin Höjd |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
41.16 |
1:27.59 |
2:14.11 |
|
2:57.38 |
|
12 |
Johanna Strömstedt |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
42.26 |
1:27.72 |
2:15.89 |
|
3:01.43 |
|
13 |
Malin Wärn |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
43.87 |
1:30.78 |
2:17.73 |
|
3:02.38 |
|
14 |
Sandra Gustafsson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
44.13 |
1:32.15 |
2:22.44 |
|
3:09.08 |
|
15 |
Majken Boyle |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
42.56 |
1:31.88 |
2:21.66 |
|
3:11.46 |
|
16 |
Johanna Hellsing |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
47.42 |
1:40.92 |
2:35.13 |
|
3:25.83 |
|
- |
Elin Löwstedt |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Evelina Wensberg |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:44 |
|
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 33 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
09:49 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 100m Bröstsim Pojk 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
09:49 |
|
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:00 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 34, 200m Ryggsim Flick 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Paulina Björkbacka |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
32.94 |
1:09.62 |
1:48.20 |
|
2:26.24 |
|
2 |
Julia Kindlund |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
33.96 |
1:11.05 |
1:49.34 |
|
2:28.18 |
|
3 |
Alice Rigbäck |
1994 |
Örebro Simallians |
|
35.90 |
1:14.08 |
1:52.39 |
|
2:31.14 |
|
4 |
Rebecca Florinus |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
35.81 |
1:13.84 |
1:52.85 |
|
2:31.66 |
|
5 |
Julia Norén |
1994 |
Simklubben Ena |
|
36.73 |
1:16.26 |
1:57.17 |
|
2:37.22 |
|
6 |
Ida Augustsson |
1994 |
Simklubben Nautilus |
|
38.29 |
1:19.48 |
2:01.75 |
|
2:42.73 |
|
7 |
Malin Ejdersund |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
39.00 |
1:20.23 |
2:02.29 |
|
2:43.59 |
|
8 |
Emelie Burstedt |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
41.07 |
1:23.44 |
2:05.75 |
|
2:45.88 |
|
9 |
Julia Dannfors |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
39.97 |
1:21.90 |
2:04.84 |
|
2:46.35 |
|
10 |
Hanna Karlsson |
1995 |
Strängnäs Simsällskap |
|
39.85 |
1:22.54 |
2:06.05 |
|
2:47.63 |
|
11 |
Kajsa-Stina Häggqvist |
1994 |
Borlänge Simsällskap |
|
40.19 |
1:22.26 |
2:05.89 |
|
2:47.85 |
|
12 |
Matilda Lundberg |
1995 |
Ludvika Simsällskap |
|
40.56 |
1:23.54 |
2:07.66 |
|
2:49.93 |
|
13 |
Mathilda Haglind |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
39.08 |
1:22.50 |
2:07.48 |
|
2:50.91 |
|
14 |
Kristin Linngård |
1994 |
Bollnäs Simsällskap |
|
38.84 |
1:22.44 |
2:07.11 |
|
2:51.31 |
|
15 |
Sandra Andersson |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
39.38 |
1:23.12 |
2:08.14 |
|
2:52.25 |
|
16 |
Sofi Marklew |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
41.74 |
1:25.87 |
2:10.40 |
|
2:52.75 |
|
17 |
Viktoria Vuori |
1995 |
Simklubben Ena |
|
41.14 |
1:25.50 |
2:10.51 |
|
2:53.65 |
|
18 |
Mari Edlert |
1995 |
Upsala Simsällskap |
|
41.99 |
1:27.33 |
2:13.35 |
|
2:58.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:00 |
|
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 35 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:21 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 35, 200m Medley Pojkar 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:21 |
|
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 36 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:38 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 36, 400m Frisim Flickor 13 oy, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olivia Sjöblom |
1997 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:11.90 |
2:28.46 |
3:44.60 |
|
4:55.54 |
|
2 |
Alice Ståhle |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.13 |
2:26.88 |
3:42.24 |
|
4:56.06 |
|
3 |
Frida Byström |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.89 |
2:29.24 |
3:45.28 |
|
4:56.39 |
|
4 |
Amanda Löfgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.17 |
2:28.82 |
3:44.33 |
|
4:58.45 |
|
5 |
Maria Lövgren |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.75 |
2:29.61 |
3:47.27 |
|
5:01.85 |
|
6 |
Lina Berggren |
1998 |
Västerås Simsällskap |
|
1:12.72 |
2:30.27 |
3:47.53 |
|
5:02.22 |
|
7 |
Madeleine Porshagen |
1997 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
1:11.18 |
2:27.42 |
3:45.73 |
|
5:02.35 |
|
8 |
Rebecka Gustafsson |
1998 |
Simklubben Ena |
|
1:10.81 |
2:29.51 |
3:47.40 |
|
5:02.93 |
|
9 |
Elin Zetterberg |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:11.34 |
2:29.69 |
3:49.67 |
|
5:03.55 |
|
10 |
Moa Bremfors |
1997 |
Simklubben Ena |
|
1:13.23 |
2:31.19 |
3:49.62 |
|
5:03.91 |
|
11 |
Petra Johansson |
1997 |
Säffle Simsällskap |
|
1:12.82 |
2:31.09 |
3:49.01 |
|
5:05.46 |
|
12 |
Lisa Eriksson |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
1:11.32 |
2:32.38 |
3:53.03 |
|
5:12.05 |
|
13 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:12.51 |
2:34.37 |
3:54.56 |
|
5:14.33 |
|
14 |
Ive Johansson |
1998 |
Filipstads Simklubb |
|
1:13.94 |
2:35.72 |
3:58.19 |
|
5:16.78 |
|
15 |
Julia Nordlund |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:14.95 |
2:37.47 |
3:59.07 |
|
5:17.48 |
|
16 |
Therese Karlsson |
1997 |
Fagersta Simklubb |
|
1:12.79 |
2:32.85 |
3:55.17 |
|
5:17.54 |
|
17 |
Elin Håkansson |
1997 |
Karlskoga Simförening |
|
1:15.43 |
2:36.87 |
4:00.56 |
|
5:19.25 |
|
18 |
Pamela Beyermann |
1998 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
1:14.37 |
2:37.96 |
4:01.72 |
|
5:19.81 |
|
19 |
Anna Eriksson |
1999 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
1:15.76 |
2:40.79 |
4:07.23 |
|
5:27.84 |
|
20 |
Saga Söderberg |
1997 |
Upsala Simsällskap |
|
1:17.55 |
2:41.92 |
4:06.89 |
|
5:30.86 |
|
21 |
Josefine Borbos |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
1:17.53 |
2:42.68 |
4:08.07 |
|
5:31.38 |
|
22 |
Klara Johansson |
1997 |
Borlänge Simsällskap |
|
1:18.81 |
2:44.60 |
4:10.64 |
|
5:31.59 |
|
23 |
Lotta Persson |
1997 |
Falu Simsällskap |
|
1:19.18 |
2:44.24 |
4:09.36 |
|
5:34.53 |
|
- |
Amanda Nyback |
1997 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:38 |
|
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:45 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 37, 400m Medley Pojkar 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Aurén |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:03.54 |
2:16.86 |
3:41.14 |
|
4:46.10 |
|
2 |
David Hallberg |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.98 |
2:20.31 |
3:43.18 |
|
4:48.62 |
|
3 |
Johan Nyström |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:06.14 |
2:21.86 |
3:44.89 |
|
4:50.27 |
|
4 |
Oskar Olsson |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.76 |
2:25.38 |
3:57.47 |
|
5:09.29 |
|
5 |
Per Sahlén |
1994 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:16.78 |
2:45.28 |
4:12.28 |
|
5:25.67 |
|
6 |
Marcus Eriksson |
1995 |
Falu Simsällskap |
|
1:13.35 |
2:46.95 |
4:18.79 |
|
5:31.75 |
|
7 |
Giovanni Bianchi |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:13.76 |
2:37.91 |
4:23.70 |
|
5:41.90 |
|
- |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:45 |
|
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 38 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
10:51 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 38, 100m Fjärilsim Flick15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
10:51 |
|
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 39 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:28 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 39, 800m Frisim Pojkar 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erik Nyström |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:04.17 |
2:14.37 |
3:25.18 |
4:36.46 |
9:17.47 |
|
|
|
|
|
|
5:47.22 |
6:58.92 |
8:09.52 |
|
|
|
2 |
Simon Wanna |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
1:04.25 |
2:13.66 |
3:23.72 |
4:34.73 |
9:18.90 |
|
|
|
|
|
|
5:45.72 |
6:57.69 |
8:09.16 |
|
|
|
3 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.35 |
2:20.46 |
3:32.41 |
4:44.16 |
9:21.04 |
|
|
|
|
|
|
5:54.39 |
7:04.56 |
8:14.03 |
|
|
|
4 |
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:05.56 |
2:16.34 |
3:28.56 |
4:41.25 |
9:32.09 |
|
|
|
|
|
|
5:54.72 |
6:32.34 |
7:45.81 |
|
|
|
5 |
Carl Rogne |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
1:08.57 |
2:22.12 |
3:38.80 |
4:55.43 |
10:05.22 |
|
|
|
|
|
|
6:12.65 |
7:30.18 |
8:48.27 |
|
|
|
6 |
Axel Dahlbom |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
1:09.52 |
2:25.07 |
3:41.99 |
4:59.01 |
10:09.04 |
|
|
|
|
|
|
6:17.33 |
7:34.59 |
8:53.37 |
|
|
|
7 |
Erik Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:09.50 |
2:27.18 |
3:47.59 |
5:07.88 |
10:09.71 |
|
|
|
|
|
|
6:24.22 |
7:41.13 |
8:57.85 |
|
|
|
8 |
Alexander Matkoski |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
1:11.18 |
2:28.02 |
3:46.89 |
5:04.59 |
10:09.83 |
|
|
|
|
|
|
6:21.05 |
7:38.73 |
8:56.11 |
|
|
|
9 |
Björn Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:10.81 |
2:28.19 |
3:47.52 |
5:05.72 |
10:10.27 |
|
|
|
|
|
|
6:23.08 |
7:41.06 |
8:57.24 |
|
|
|
10 |
Simon Bergquist |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:09.90 |
2:25.72 |
3:43.54 |
5:02.61 |
10:12.34 |
|
|
|
|
|
|
6:21.02 |
7:38.79 |
8:57.27 |
|
|
|
11 |
Elias Haglund |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:12.80 |
2:32.89 |
3:53.87 |
5:16.13 |
10:32.36 |
|
|
|
|
|
|
6:36.87 |
7:56.89 |
9:15.75 |
|
|
|
12 |
Fredrik Byström |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:15.60 |
2:36.08 |
3:58.22 |
5:19.60 |
10:35.19 |
|
|
|
|
|
|
6:40.24 |
8:01.00 |
9:20.15 |
|
|
|
13 |
Mathieu Nilsson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:13.48 |
2:32.09 |
3:52.15 |
5:13.98 |
10:37.78 |
|
|
|
|
|
|
6:35.38 |
7:56.87 |
9:18.14 |
|
|
|
14 |
Harris Licina |
1996 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
1:14.07 |
2:34.74 |
3:56.40 |
5:20.24 |
10:51.99 |
|
|
|
|
|
|
6:43.17 |
8:07.73 |
9:30.88 |
|
|
|
15 |
Adam Larsson |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
1:11.52 |
2:33.06 |
3:57.99 |
5:24.53 |
10:59.24 |
|
|
|
|
|
|
6:49.52 |
8:14.95 |
9:38.40 |
|
|
|
16 |
Viktor Glemne |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:16.07 |
2:40.28 |
4:04.49 |
5:29.48 |
11:02.73 |
|
|
|
|
|
|
6:53.77 |
8:17.45 |
9:42.28 |
|
|
|
17 |
Tobias Lindow |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:14.60 |
2:36.55 |
4:01.34 |
5:26.89 |
11:06.82 |
|
|
|
|
|
|
6:53.87 |
8:20.39 |
9:46.38 |
|
|
|
18 |
Johan Edebrink |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:14.58 |
2:39.74 |
4:05.86 |
5:32.29 |
11:16.59 |
|
|
|
|
|
|
7:00.98 |
8:28.17 |
9:55.20 |
|
|
|
19 |
Gustav Sjökvist |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:14.28 |
2:38.58 |
4:04.92 |
5:32.53 |
11:19.20 |
|
|
|
|
|
|
7:01.09 |
8:28.03 |
9:54.14 |
|
|
|
20 |
Eric Gustafsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:19.83 |
2:47.68 |
4:17.13 |
5:43.96 |
11:30.47 |
|
|
|
|
|
|
7:12.49 |
8:40.80 |
10:07.63 |
|
|
|
21 |
Axel Brorsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:15.96 |
2:45.08 |
4:15.30 |
5:44.62 |
11:38.75 |
|
|
|
|
|
|
7:13.82 |
8:43.72 |
10:13.90 |
|
|
|
22 |
Philip Axelsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:17.46 |
2:45.13 |
4:13.96 |
5:44.50 |
11:43.98 |
|
|
|
|
|
|
7:17.44 |
8:48.99 |
10:19.29 |
|
|
|
23 |
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:20.10 |
2:50.71 |
4:21.02 |
5:52.69 |
11:47.64 |
|
|
|
|
|
|
7:24.28 |
8:55.19 |
10:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:28 |
|
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 40 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:39 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 40, 200m Bröstsim Flickor 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
37.49 |
1:19.22 |
2:00.66 |
|
2:42.80 |
|
2 |
Maja Linderholm |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.79 |
1:19.89 |
2:02.93 |
|
2:46.10 |
|
3 |
Angelica Damberg |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
37.46 |
1:21.67 |
2:06.56 |
|
2:50.34 |
|
4 |
Josefine Hedmo |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
40.17 |
1:24.56 |
2:10.45 |
|
2:56.58 |
|
5 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
39.68 |
1:25.06 |
2:11.12 |
|
2:57.01 |
|
6 |
Lina Andersson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
39.43 |
1:25.31 |
2:12.21 |
|
2:58.33 |
|
7 |
Olivia Norlin |
1996 |
Falu Simsällskap |
|
40.02 |
1:26.81 |
2:13.48 |
|
2:59.11 |
|
8 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
40.94 |
1:27.35 |
2:14.58 |
|
3:01.37 |
|
9 |
Ida Fahlborg |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
41.55 |
1:28.00 |
2:15.45 |
|
3:01.45 |
|
10 |
Ida Johansson |
1996 |
Simklubben Nautilus |
|
41.63 |
1:28.78 |
2:15.82 |
|
3:02.19 |
|
11 |
Felicia Fors |
1996 |
SK Strängnäs Frisimmare |
|
40.30 |
1:26.42 |
2:14.92 |
|
3:03.46 |
|
12 |
Ronja Kaplin |
1996 |
Eskilstuna Simsällskap |
|
42.38 |
1:30.70 |
2:20.01 |
|
3:06.14 |
|
13 |
Nelly Neuman |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
42.85 |
1:32.01 |
2:21.70 |
|
3:11.18 |
|
14 |
Elsa Hedman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
43.52 |
1:33.02 |
2:23.41 |
|
3:12.84 |
|
15 |
Malin Wärn |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
45.68 |
1:36.51 |
2:27.82 |
|
3:16.88 |
|
16 |
Elin Löwstedt |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
45.55 |
1:38.81 |
2:32.59 |
|
3:26.19 |
|
17 |
Johanna Hellsing |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
45.97 |
1:42.38 |
2:41.26 |
|
3:37.77 |
|
18 |
Sandra Gustafsson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
48.39 |
1:44.67 |
2:42.52 |
|
3:38.20 |
|
19 |
Majken Boyle |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
48.45 |
1:44.66 |
2:42.95 |
|
3:39.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:39 |
|
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 41 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:52 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 41, 4X100m Frisim Pojk 16 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:52 |
|
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 42 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
11:59 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 42, 4X100m Medley Flick 16 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
11:59 |
|
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 43 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:02 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 43, 100m Frisim Flickor 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:02 |
|
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 44 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:19 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 44, 400m Frisim Pojkar 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
David Hallberg |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
59.74 |
2:03.85 |
3:09.44 |
|
4:14.69 |
|
2 |
Oskar Olsson |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:00.90 |
2:06.54 |
3:13.75 |
|
4:18.78 |
|
3 |
Johan Nyström |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:00.99 |
2:05.83 |
3:12.48 |
|
4:19.16 |
|
4 |
Johannes Ålander |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:02.52 |
2:11.69 |
3:21.97 |
|
4:29.67 |
|
5 |
Daniel Curacica |
1995 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:03.60 |
2:13.15 |
3:24.31 |
|
4:32.76 |
|
6 |
Olle Lindberg |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:04.72 |
2:15.48 |
3:27.27 |
|
4:33.35 |
|
7 |
August Eriksson |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.27 |
2:15.23 |
3:26.70 |
|
4:37.39 |
|
8 |
Omid Janani |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
1:05.81 |
2:17.85 |
3:30.36 |
|
4:41.19 |
|
9 |
Giovanni Bianchi |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:05.68 |
2:18.18 |
3:33.95 |
|
4:48.05 |
|
10 |
Fredrik Ekesten |
1995 |
Simklubben Ena |
|
1:07.08 |
2:22.73 |
3:38.82 |
|
4:48.15 |
|
11 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
1:06.84 |
2:21.29 |
3:36.15 |
|
4:48.49 |
|
12 |
Ludvig Skans |
1994 |
Sandvikens Sim och Hoppklubb |
|
1:06.18 |
2:21.40 |
3:39.12 |
|
4:54.73 |
|
13 |
Emil Dahlbom |
1994 |
Upsala Simsällskap |
|
1:09.71 |
2:22.92 |
3:39.10 |
|
4:56.70 |
|
14 |
Tim Zetterström |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
1:06.62 |
2:23.56 |
3:42.05 |
|
4:59.65 |
|
15 |
Anton Jaensson |
1995 |
Örebro Simallians |
|
1:09.43 |
2:26.38 |
3:45.11 |
|
5:03.34 |
|
16 |
Simon Rydstedt |
1994 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
1:08.10 |
2:26.16 |
3:48.31 |
|
5:09.68 |
|
17 |
Anton Gelin |
1995 |
Köpings Simsällskap |
|
1:10.19 |
2:29.87 |
3:52.22 |
|
5:13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:19 |
|
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 45 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:30 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 45, 200m Medley Flickor 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nathalie Larsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
31.91 |
1:09.18 |
1:54.70 |
|
2:28.56 |
|
2 |
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
33.51 |
1:15.56 |
1:58.36 |
|
2:34.25 |
|
3 |
Astrid Blomqvist |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
33.81 |
1:14.22 |
1:58.92 |
|
2:36.52 |
|
4 |
Angelica Damberg |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.49 |
1:17.51 |
2:01.51 |
|
2:37.72 |
|
5 |
Maja Linderholm |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.79 |
1:19.41 |
2:02.38 |
|
2:38.80 |
|
6 |
Ida Fahlborg |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
33.42 |
1:14.37 |
2:02.39 |
|
2:38.95 |
|
7 |
Olivia Norlin |
1996 |
Falu Simsällskap |
|
34.28 |
1:16.09 |
2:05.33 |
|
2:39.61 |
|
8 |
Lina Andersson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
34.25 |
1:16.09 |
2:02.95 |
|
2:40.40 |
|
9 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
34.93 |
1:15.28 |
2:03.90 |
|
2:40.78 |
|
10 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
35.61 |
1:17.37 |
2:03.94 |
|
2:40.81 |
|
11 |
Malin Burman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.75 |
1:19.40 |
2:05.86 |
|
2:44.56 |
|
12 |
Nelly Neuman |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
36.59 |
1:20.29 |
2:10.94 |
|
2:48.77 |
|
13 |
Josefine Hedmo |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
37.36 |
1:24.97 |
2:10.83 |
|
2:50.24 |
|
14 |
Elsa Hedman |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
36.40 |
1:22.77 |
2:12.78 |
|
2:51.38 |
|
15 |
Johanna Strömstedt |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
37.12 |
1:23.62 |
2:15.35 |
|
2:56.42 |
|
16 |
Malin Wärn |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
46.51 |
1:33.95 |
2:24.39 |
|
3:06.06 |
|
17 |
Johanna Hellsing |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
40.41 |
1:34.27 |
2:29.96 |
|
3:07.17 |
|
18 |
Sandra Gustafsson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
40.95 |
1:31.20 |
2:26.20 |
|
3:08.01 |
|
19 |
Majken Boyle |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
44.26 |
1:32.55 |
2:30.83 |
|
3:14.03 |
|
20 |
Carolina Vinefur |
1996 |
Örebro Simallians |
|
47.06 |
1:38.53 |
2:34.58 |
|
3:14.97 |
|
- |
Elin Löwstedt |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:30 |
|
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:42 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 46, 200m Ryggsim Pojkar 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alexander Vestin |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
33.25 |
1:10.40 |
1:48.35 |
|
2:24.88 |
|
2 |
Erik Nyström |
1996 |
Örebro Simallians |
|
34.70 |
1:12.78 |
1:51.94 |
|
2:30.27 |
|
3 |
Axel Dahlbom |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
35.71 |
1:14.14 |
1:53.46 |
|
2:30.97 |
|
4 |
Linus Rhodin |
1996 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
34.51 |
1:12.70 |
1:52.49 |
|
2:32.07 |
|
5 |
Mathieu Nilsson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
35.83 |
1:14.88 |
1:54.12 |
|
2:32.81 |
|
6 |
Adam Rydstedt |
1996 |
Hudiksvalls Simsällskap |
|
34.99 |
1:14.23 |
1:54.30 |
|
2:33.20 |
|
7 |
Gustav Magnusson |
1996 |
Bollnäs Simsällskap |
|
35.58 |
1:14.21 |
1:54.84 |
|
2:34.05 |
|
8 |
Gunnar Granlund |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
35.57 |
1:14.64 |
1:55.26 |
|
2:35.22 |
|
9 |
Erik Skogfors |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
37.85 |
1:18.19 |
1:59.61 |
|
2:39.59 |
|
10 |
Simon Bergquist |
1996 |
Örebro Simallians |
|
37.40 |
1:18.61 |
2:00.39 |
|
2:40.16 |
|
11 |
Johan Sundström |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
36.99 |
1:18.19 |
1:59.96 |
|
2:40.76 |
|
12 |
Björn Andersson |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
38.67 |
1:20.07 |
2:01.90 |
|
2:41.78 |
|
13 |
Elias Haglund |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
37.93 |
1:19.03 |
2:01.15 |
|
2:42.91 |
|
14 |
Adam Larsson |
1996 |
Karlskoga Simförening |
|
38.92 |
1:21.75 |
2:05.95 |
|
2:48.66 |
|
15 |
Harris Licina |
1996 |
Trosabygdens Simsällskap |
|
39.76 |
1:22.90 |
2:07.50 |
|
2:51.18 |
|
16 |
Filip von Heijne |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
41.72 |
1:26.04 |
2:11.78 |
|
2:54.68 |
|
17 |
Eric Gustafsson |
1996 |
Örebro Simallians |
|
41.31 |
1:26.07 |
2:11.40 |
|
2:55.82 |
|
18 |
Jesper Engström |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
41.99 |
1:27.51 |
2:14.67 |
|
3:01.13 |
|
19 |
Viktor Glemne |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
42.98 |
1:29.58 |
2:17.44 |
|
3:01.69 |
|
20 |
Kristoffer Hedlund |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
43.03 |
1:29.77 |
2:16.39 |
|
3:01.84 |
|
21 |
Emil Björk |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
42.69 |
1:29.68 |
2:16.34 |
|
3:02.05 |
|
22 |
Axel Brorsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
42.85 |
1:30.21 |
2:18.76 |
|
3:05.79 |
|
23 |
Philip Axelsson |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
43.01 |
1:32.16 |
2:21.57 |
|
3:08.69 |
|
24 |
Johan Edebrink |
1996 |
Strängnäs Simsällskap |
|
42.59 |
1:32.11 |
2:22.42 |
|
3:10.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:42 |
|
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 47 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:49 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 47, 100m Ryggsim Flick 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:49 |
|
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 48 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
16:55 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 48, 100m Frisim Pojkar 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
16:55 |
|
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:01 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 100m Bröstsim Flick 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:01 |
|
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 50 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:09 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 50, 200m Ryggsim Pojkar 15-16, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Adam Ackerstierna |
1995 |
Simklubben Ena |
|
30.35 |
1:03.14 |
1:36.35 |
|
2:09.75 |
|
2 |
Viktor Doder |
1994 |
Sala Simsällskap |
|
30.78 |
1:04.04 |
1:37.72 |
|
2:11.53 |
|
3 |
Marcus Aurén |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
32.55 |
1:07.15 |
1:42.83 |
|
2:17.67 |
|
4 |
Oskar Olsson |
1995 |
Karlstads Simsällskap |
|
32.88 |
1:08.00 |
1:43.59 |
|
2:17.82 |
|
5 |
David Hallberg |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
33.18 |
1:08.81 |
1:44.98 |
|
2:20.45 |
|
6 |
David Westin |
1995 |
Sala Simsällskap |
|
32.48 |
1:08.64 |
1:44.93 |
|
2:21.93 |
|
7 |
August Eriksson |
1995 |
Västerås Simsällskap |
|
34.39 |
1:11.14 |
1:49.04 |
|
2:25.32 |
|
8 |
Johannes Ålander |
1995 |
Simklubben Ena |
|
34.41 |
1:11.96 |
1:51.14 |
|
2:29.19 |
|
9 |
Oscar Fredriksson |
1994 |
Ludvika Simsällskap |
|
34.15 |
1:12.04 |
1:50.93 |
|
2:30.32 |
|
10 |
Christoffer Röbech |
1994 |
Tunafors Sportklubb |
|
34.45 |
1:12.93 |
1:53.54 |
|
2:32.65 |
|
11 |
Robert Lindblom |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
33.89 |
1:12.05 |
1:53.29 |
|
2:33.19 |
|
12 |
Pontus Lindholm |
1994 |
Strängnäs Simsällskap |
|
37.43 |
1:18.48 |
2:00.13 |
|
2:39.57 |
|
13 |
Kenan Olovcic |
1995 |
Simklubben Nautilus |
|
38.24 |
1:18.97 |
2:00.00 |
|
2:39.80 |
|
14 |
Jonathan Ahlbäck |
1995 |
Deje Simsällskap |
|
38.20 |
1:18.76 |
1:59.50 |
|
2:40.77 |
|
- |
Johan Nyström |
1994 |
Västerås Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
- |
Tim Zetterström |
1995 |
Harnäs Skutskär Simsällskap |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:09 |
|
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
17:44 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 51, 800m Frisim Flickor 14, Finaler |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
400m |
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Amanda Persson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
1:10.10 |
2:24.26 |
3:38.41 |
4:52.98 |
9:46.25 |
|
|
|
|
|
|
6:07.59 |
7:22.06 |
8:35.90 |
|
|
|
2 |
Elin Berggren |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:09.89 |
2:24.03 |
3:38.46 |
4:52.92 |
9:48.53 |
|
|
|
|
|
|
6:07.48 |
7:22.29 |
8:36.15 |
|
|
|
3 |
Ida Johansson |
1996 |
Simklubben Nautilus |
|
1:10.44 |
2:25.62 |
3:41.04 |
4:57.30 |
9:53.49 |
|
|
|
|
|
|
6:12.03 |
7:26.35 |
8:41.14 |
|
|
|
4 |
Olivia Norlin |
1996 |
Falu Simsällskap |
|
1:10.85 |
2:26.93 |
3:43.36 |
5:00.98 |
10:02.15 |
|
|
|
|
|
|
6:17.39 |
7:33.68 |
8:49.18 |
|
|
|
5 |
Ida Fahlborg |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:11.10 |
2:27.99 |
3:44.25 |
5:00.73 |
10:07.63 |
|
|
|
|
|
|
6:17.26 |
7:33.98 |
8:51.55 |
|
|
|
6 |
Clara Wiman |
1996 |
Västerås Simsällskap |
|
1:10.97 |
2:27.10 |
3:43.70 |
5:00.73 |
10:09.29 |
|
|
|
|
|
|
6:18.23 |
7:36.10 |
8:53.91 |
|
|
|
7 |
Evelina Wensberg |
1996 |
Säffle Simsällskap |
|
1:10.40 |
2:26.75 |
3:43.71 |
5:01.32 |
10:15.59 |
|
|
|
|
|
|
6:19.99 |
7:39.16 |
8:59.05 |
|
|
|
8 |
Angelica Damberg |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:13.66 |
2:35.09 |
3:55.98 |
5:17.00 |
10:24.16 |
|
|
|
|
|
|
6:36.93 |
7:54.61 |
9:11.90 |
|
|
|
9 |
Elin Höjd |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
1:15.61 |
2:37.86 |
4:00.28 |
5:23.31 |
10:52.09 |
|
|
|
|
|
|
6:45.56 |
8:09.33 |
9:32.97 |
|
|
|
10 |
Nelly Neuman |
1996 |
Tunafors Sportklubb |
|
1:14.71 |
2:38.14 |
4:03.20 |
5:27.74 |
10:59.35 |
|
|
|
|
|
|
6:52.60 |
8:16.65 |
9:39.99 |
|
|
|
11 |
Johanna Nilsson |
1996 |
Arvika Simsällskap |
|
1:17.15 |
2:41.55 |
4:07.37 |
5:32.34 |
11:04.35 |
|
|
|
|
|
|
6:55.31 |
8:17.97 |
9:42.29 |
|
|
|
12 |
Carolina Vinefur |
1996 |
Örebro Simallians |
|
1:18.26 |
2:45.07 |
4:13.53 |
5:42.16 |
11:31.44 |
|
|
|
|
|
|
7:09.64 |
8:38.23 |
10:05.75 |
|
|
|
13 |
Sandra Gustafsson |
1996 |
Filipstads Simklubb |
|
1:25.56 |
2:58.80 |
4:32.19 |
6:05.17 |
12:09.58 |
|
|
|
|
|
|
7:38.62 |
9:12.90 |
10:44.84 |
|
|
|
14 |
Johanna Hellsing |
1996 |
Ludvika Simsällskap |
|
1:27.30 |
3:02.75 |
4:39.20 |
6:17.43 |
12:36.21 |
|
|
|
|
|
|
7:54.52 |
9:30.84 |
11:08.25 |
|
|
|
- |
Lina Watz |
1996 |
Karlstads Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Josefine Norlin |
1996 |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
17:44 |
|
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 52 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:00 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 52, 200m Bröstsim Pojkar 14, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:00 |
|
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 53 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:05 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 53, 100m Bröstsim Flick 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:05 |
|
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:16 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 54, 100m Fjärilsim Pojk 13 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:16 |
|
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 55 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:29 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 55, 400m Medley Flickor 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:29 |
|
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 56 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:34 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 56, 100m Fjärilsim Pojk 15-16, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:34 |
|
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 57 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
18:54 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 57, 4X100m Frisim Flick 14 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
18:54 |
|
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 58 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
SUM-SIM Regionsfinaler 2010 |
|
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
19:02 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
13 november 2010 |
|
|
|
|
|
|
Gren 58, 4X100m Medley Pojk 14 oy, Finaler |
|
Skapad av WinGrodan 1.18.22 |
Utskriftsdatum |
14 november 2010 |
Licensierad till: Örebro Simallians |
Utskriftstid |
19:02 |
|