Tulokset XIII FINA WMC 2010 Valhalla venue
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Results Event 16 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | XIII Fina World Masters Champi | Print Date | 07 August 2010 | |||
Competition place | Gothenburg Valhalla | Print Time | 16:41 | |||
Organizer | Fina/SSF | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 2010-08-03 |
Event 16, 50m Free Men, Finals 95 years and older |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jean-Jacques Storz | 1914 | Alliance Dijon Natation | FRA | 2:02.30 | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 90 - 94 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | George Corones | 1918 | Twin Towns Services | AUS | 44.40 | CR | ||||
2 | Nils Ferm | 1917 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 53.49 | |||||
3 | Sverre Bryne | 1919 | Oslo Idrettslag | NOR | 1:01.45 | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 85 - 89 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Jiro Kobayashi | 1925 | FC TOKYO DOME | JPN | 40.60 | |||||
2 | Werner Fritzsche | 1924 | 1.Dresdner Schwimmgemeinschaft | GER | 47.41 | |||||
3 | Vladimir Rabinovich | 1924 | Moscow Masters | RUS | 56.64 | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 80 - 84 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Max van Gelder | 1930 | Warringah Masters Swimming | AUS | 34.76 | |||||
2 | Ferenc Latin | 1928 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 38.86 | |||||
3 | Frank Manheim | 1930 | Reston Masters Swim Team | USA | 39.61 | |||||
4 | Makoto Nishiura | 1930 | Swim 100 Kyoto | JPN | 39.67 | |||||
5 | Horst Fritsche | 1926 | Berliner TSC | GER | 39.80 | |||||
6 | Ken Kimball | 1930 | San Diego Swim Masters | USA | 41.37 | |||||
7 | Erich Liesner | 1930 | SG Essen | GER | 41.39 | |||||
8 | Fritz Krüger | 1928 | Aqua Berlin e.V. | GER | 42.11 | |||||
9 | Gerhard Grosser | 1928 | DJK-SF. Langwasser, Nuernberg | GER | 43.02 | |||||
10 | Rado Hocevar | 1927 | Riba | SLO | 43.19 | |||||
11 | Harry Goldsmith | 1929 | Alameda Aquatic Masters | USA | 44.33 | |||||
12 | Robert Beach | 1930 | St. Pete Masters | USA | 44.49 | |||||
13 | Kato Fumiaki | 1929 | NARITASUIEIAIKO | JPN | 44.61 | |||||
14 | Karli Dr. Coburger | 1929 | Aqua Berlin e.V. | GER | 48.81 | |||||
15 | Bob Danielson | 1930 | University of San Francisco | USA | 49.18 | |||||
16 | Villalonga Gabriel | 1927 | C.N. VIRY CHATILLON | FRA | 52.33 | |||||
17 | Pedro Galmes | 1927 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 53.62 | |||||
18 | Antonio Pol | 1927 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 54.78 | |||||
- | Bartolome Vera | 1930 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | NT | |||||
- | Martin Hertzberg | 1930 | Colorado Masters Swimming | USA | NT | |||||
- | Per Bergenholm | 1929 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Ahmed Ibrahim | 1928 | Egypt Masters | EGY | DNS | |||||
- | Alfio Finy Fichera | 1928 | SAT FINY TAORMINA | ITA | DNS | |||||
- | Espir Aguad | 1930 | HACIENDA SANTA MARTINA | CHI | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 75 - 79 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Anders Söderqvist | 1933 | Göteborg Sim | SWE | 33.25 | |||||
2 | Arthur Lowe | 1935 | Birmingham Masters | GBR | 33.49 | |||||
3 | Øivind Gunnerud | 1935 | Oslo Idrettslag | NOR | 33.60 | |||||
4 | Tetsuo Ashizawa | 1931 | WAT | JPN | 34.77 | |||||
5 | Brian Evans | 1935 | City of Derby Swimming Club | GBR | 35.53 | |||||
6 | Henrique Flanzer | 1935 | FLUMINENSE F.C. | BRA | 36.78 | |||||
7 | Per Hofmo | 1931 | Hamar IL | NOR | 37.73 | |||||
8 | Frank Taylor | 1931 | Hart SC | GBR | 38.23 | |||||
9 | Valentin Meshcheriakov | 1933 | Moscow Masters | RUS | 40.06 | |||||
10 | Rocco Bellino | 1931 | Goyo Tavio | VEN | 42.20 | |||||
11 | Keiji Hase | 1935 | WAT | JPN | 42.90 | |||||
12 | John Davey | 1932 | Silver Sharks | AUS | 43.11 | |||||
13 | Alain Kandel | 1931 | BEC - BORDEAUX | FRA | 43.28 | |||||
14 | Janusz Jakobczak | 1933 | GOSIR Piaseczno | POL | 44.08 | |||||
- | Denis Larsson | 1935 | Mälarhöjdens Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Masafumi Akiyama | 1935 | Tokyo Bay Swim Club | JPN | NT | |||||
- | Essam Nasser | 1931 | SG Stadtwerke München | GER | DNS | |||||
- | Masayasu Kamiya | 1932 | MAINICHI MASTERS SC | JPN | DNS | |||||
- | Miyanaga Akio | 1931 | ITOMAN YOKOHAMA | JPN | DNS | |||||
- | Shio Dutt Ray | 1935 | BIHAR SWIMMING ASSOCIATION | IND | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 70 - 74 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | William Letch | 1940 | Exmouth S & LSS | GBR | 31.16 | |||||
2 | Peter Bergengren | 1938 | Göteborg Sim | SWE | 31.34 | |||||
3 | Gyorgy Ferenc Pavetits | 1940 | FLUMINENSE F.C. | BRA | 31.49 | |||||
4 | Rolf Bernd Helbig | 1940 | SG Chemie Zeitz e.V. | GER | 31.72 | |||||
5 | Ahmed Hamada | 1939 | Egypt Masters | EGY | 32.53 | |||||
6 | Manfred Bönicke | 1938 | SV Poseidon Hamburg | GER | 32.70 | |||||
7 | Igarashi Genichi | 1936 | S-WIN AZAMI SS | JPN | 33.39 | |||||
8 | Adolf Skotarenko | 1940 | Neptun Moscow | RUS | 33.62 | |||||
9 | Osmar Baptista Silva | 1939 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | 33.88 | |||||
10 | Nic Geers | 1938 | ZenPC De Gouwe | NED | 34.10 | |||||
11 | Hans Klosz | 1938 | SC Chemnitz 1892 e.V. | GER | 34.39 | |||||
12 | Takei Kazuo | 1940 | CWC TOKIWADAI | JPN | 34.54 | |||||
13 | Giora Silberberg | 1939 | Israeli Masters Swimming Club | ISR | 34.72 | |||||
14 | Derek Gore | 1940 | Chelmsford Swimming Club | GBR | 35.14 | |||||
14 | Fred H de Bruijn | 1938 | Club Natacion Terrassa | ESP | 35.14 | |||||
16 | Milivoj Velickovic Perat | 1937 | Pk Zvezda Kranj | SLO | 35.37 | |||||
17 | Takemura Koichi | 1939 | TAC | JPN | 35.44 | |||||
18 | Fonquernie Philippe | 1940 | ACBB | FRA | 35.68 | |||||
19 | Michael Stollmeyer | 1937 | Acuacol | COL | 35.72 | |||||
20 | Eckhard Mannke | 1939 | MTV Segeberg | GER | 35.77 | |||||
21 | Ernst-Hjalmar Rydahl | 1939 | Karlstads Simsällskap | SWE | 36.12 | |||||
22 | Arnost Navratil | 1940 | Neptun Masters Swim Club | CZE | 36.33 | |||||
23 | Roger Patrick | 1937 | Kettering | GBR | 36.39 | |||||
24 | Sewerin Ekman | 1937 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 36.47 | |||||
25 | Daniel Roca | 1937 | Club Natacion Metropole | ESP | 36.66 | |||||
26 | Heimo Auer | 1937 | Täby Sim | SWE | 36.71 | |||||
27 | Georg Tölle | 1940 | N/A | GER | 37.10 | |||||
28 | Norbert Körber | 1938 | Neuwieder SV 09 | GER | 37.19 | |||||
29 | Guillermo Gomar | 1937 | Guatemaster | GUA | 37.48 | |||||
30 | Rolf Otterberg | 1938 | Karlstads Simsällskap | SWE | 37.73 | |||||
30 | Wolfdieter Reibel | 1939 | SSV Lahr | GER | 37.73 | |||||
32 | Bontzolakis Michel | 1938 | albi natation | FRA | 37.83 | |||||
33 | Koro Furuhata | 1936 | HOTAKA SC | JPN | 38.26 | |||||
34 | Bernd Rehbein | 1938 | SG Schöneberg, Berlin e.V. | GER | 38.75 | |||||
35 | Maurice James McDonald | 1938 | Liverpool ASC. | GBR | 39.39 | |||||
36 | Klaus Rohde | 1940 | Berliner TSC | GER | 39.71 | |||||
37 | Günter Peck | 1939 | Schwimmsportfreunde Marl-Hüls | GER | 39.92 | |||||
- | Bahig Mikhail | 1940 | Egypt Masters | EGY | NT | |||||
- | Erhard Schmeltz | 1938 | Aqua Berlin e.V. | GER | NT | |||||
- | Giorgio Amato | 1936 | AQUATICA TORINO S.S. DILETT. | ITA | NT | |||||
- | Göran Bure | 1937 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Manfred Ujma | 1939 | Aqua Berlin e.V. | GER | NT | |||||
- | Sami Gemicioglu | 1938 | Galatasaray | TUR | NT | |||||
- | George Coupe | 1940 | New England Masters | USA | DNS | |||||
- | Victor Sarychev | 1936 | Neptun Moscow | RUS | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 65 - 69 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Rudolf Smerda | 1943 | PVK Brno | CZE | 29.31 | |||||
2 | Jindrich Vagner | 1943 | Bohemians Praha | CZE | 29.57 | |||||
3 | Robert Olson | 1944 | Walnut Creek Masters | USA | 29.60 | |||||
4 | Boris Ruzhitskiy | 1944 | Neptun Moscow | RUS | 29.61 | |||||
5 | Bernd Schroeder | 1943 | Humboldt-Uni Berlin | GER | 29.99 | |||||
6 | Antonio D´oppido | 1944 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | 30.02 | |||||
7 | Attila Banhidy | 1942 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 30.22 | |||||
8 | Alexander Kryukov | 1944 | Neptun Moscow | RUS | 30.40 | |||||
9 | Jose Ferraz | 1945 | FLUMINENSE F.C. | BRA | 30.59 | |||||
10 | Olle Axling | 1945 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 30.64 | |||||
11 | Joseph Amundsen | 1945 | 1776 | USA | 30.84 | |||||
12 | Jack Zakim | 1945 | Garden State Masters | USA | 31.07 | |||||
13 | Frantisek Pokorny | 1941 | PVK Brno | CZE | 31.42 | |||||
14 | Rolf Gitter | 1943 | SG Stadtwerke München | GER | 31.77 | |||||
15 | Gunnar Lenning | 1942 | Simklubben Neptun | SWE | 31.79 | |||||
16 | Erich Hofmann | 1943 | SU citynet@Hall | AUT | 31.83 | |||||
17 | Józef Rózalski | 1945 | MOSIR Ostrowiec | POL | 31.88 | |||||
18 | John Whitley | 1943 | La Jolla Swim Masters | USA | 31.91 | |||||
19 | Tony Cherrington | 1942 | Spencer Swim Team | GBR | 32.00 | |||||
20 | Ingo Franke | 1944 | SSV Senftenberg | GER | 32.10 | |||||
21 | Novitskiy Yaroslav | 1945 | All Stars | RUS | 32.18 | |||||
22 | Daniel Willert | 1942 | Walnut Creek Masters | USA | 32.20 | |||||
23 | Zass Michel | 1941 | ACBB | FRA | 32.23 | |||||
24 | Michael Heath-Eves | 1942 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 32.76 | |||||
25 | Richard Hibbert | 1945 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 32.83 | |||||
26 | Joachim Thiel | 1943 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 32.92 | |||||
27 | Bo Hansson | 1942 | Karlstads Simsällskap | SWE | 32.96 | |||||
28 | Karl-Gustav Lönnberg | 1942 | Helsingfors Simsällskap | FIN | 32.97 | |||||
29 | Jean-paul Guerrier | 1945 | UJS LA MULATIERE | FRA | 33.48 | |||||
30 | Bengt Furberg | 1941 | Göteborg Sim | SWE | 33.67 | |||||
31 | Terje Benjaminsen | 1943 | Hamar IL | NOR | 33.68 | |||||
32 | Peder Wehlén | 1945 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 33.84 | |||||
33 | Ekkehard Kubasta | 1941 | SC Diana Wien | AUT | 33.94 | |||||
34 | Bill Dudley | 1944 | Georgia Masters | USA | 33.96 | |||||
35 | Alexey Kameshkov | 1943 | Idel | RUS | 34.08 | |||||
36 | Olof Burebo | 1944 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 34.12 | |||||
37 | Klas Funke | 1944 | Simklubben Nautilus | SWE | 34.16 | |||||
38 | Håkan Bengtsson | 1942 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 34.67 | |||||
39 | Ingvar Eriksson | 1944 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 34.89 | |||||
40 | Ruud Sloof | 1944 | De Rijn | NED | 34.90 | |||||
41 | Paull Leamen | 1943 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 34.96 | |||||
42 | Ronnie Paleski | 1943 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 35.10 | |||||
43 | Dusan Vatrt | 1943 | SK Spolchemie Usti nad Labem | CZE | 35.14 | |||||
44 | Svetozar Zivkovic | 1945 | SSG Saar Max Ritter | GER | 35.26 | |||||
45 | Hiroshi Noda | 1942 | CFC Higashitotsuka | JPN | 35.31 | |||||
46 | Alex Brown | 1944 | Blyth ASC | GBR | 35.45 | |||||
47 | Lennart Gustavson | 1942 | Karlstads Simsällskap | SWE | 35.54 | |||||
48 | Thomas Stern | 1945 | Stanford Masters | USA | 35.59 | |||||
49 | Paul Kurhajec | 1941 | Swimm Junior Wien Austria | AUT | 35.94 | |||||
50 | Alejandro Villoria | 1945 | Vikingos Chacao | VEN | 35.96 | |||||
51 | Roger Boutillier | 1943 | AS Herblay Natation | FRA | 36.39 | |||||
52 | Anthony Pearce | 1945 | St Pauls Barnes Swimming Club | GBR | 36.61 | |||||
53 | Philippe Feltz | 1942 | AS Gien Natation | FRA | 36.76 | |||||
54 | Lennart Svärd | 1943 | Karlstads Simsällskap | SWE | 36.90 | |||||
55 | Gerd Fritsches | 1942 | TSV 1860 Ansbach | GER | 37.04 | |||||
56 | Hasso-Ruediger Tretow | 1945 | TG Schoetmar | GER | 37.07 | |||||
57 | Jorge Enrique Mansilla | 1944 | Masters Parana | BRA | 37.13 | |||||
58 | John Coles | 1944 | Myall Masters | AUS | 37.20 | |||||
59 | Jim Stewart | 1941 | Mission Viejo Nadadores | USA | 37.58 | |||||
60 | Kjell-Åke Högblad | 1943 | Karlstads Simsällskap | SWE | 37.61 | |||||
61 | Mogens Halby | 1944 | RS | DEN | 37.63 | |||||
62 | Jörg Rettig | 1945 | Aqua Berlin e.V. | GER | 37.69 | |||||
63 | Kurt Hans Rinken | 1945 | Düsseldorf SC 1898 | GER | 37.78 | |||||
64 | Adolfo Garcia De Viana | 1941 | BAHIA ALMERIA | ESP | 38.17 | |||||
- | Alexander Sukhoparov | 1945 | Chayka | RUS | NT | |||||
- | Bednarek Lech | 1941 | WKS Flota Gdynia | POL | NT | |||||
- | Hans-Henning Stoeck | 1942 | SSV Senftenberg | GER | NT | |||||
- | Javier Lecaros | 1944 | Peru Masters | PER | NT | |||||
- | Kennerth Persson | 1945 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Mauricio O´Shanahan | 1942 | Club Natacion Metropole | ESP | NT | |||||
- | Nogi Takashi | 1944 | RN SAKURA | JPN | NT | |||||
- | Percy Ballantine | 1945 | Colorado Masters Swimming | USA | NT | |||||
- | Riccardo Gianni | 1944 | Eschilo Fitness | ITA | NT | |||||
- | Einari Kirjavainen | 1942 | Swimming Jyväskylä | FIN | DNS | |||||
- | Finn Hyllested | 1944 | GI-40 Hermes | DEN | DNS | |||||
- | Hans Eriksson | 1945 | Göteborg Sim | SWE | DNS | |||||
- | John Pohlmann | 1943 | St Louis Area Masters (SLAM) | USA | DNS | |||||
- | Kenneth Hickey | 1945 | 022-orlm | USA | DNS | |||||
- | Luis Pazsoldan | 1945 | Club Terrazas | PER | DNS | |||||
- | Peter Straka | 1943 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | DNS | |||||
- | Satoshi Sugiyama | 1944 | Iwata Culture | JPN | DNS | |||||
- | Tamas Csizmadia | 1941 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 60 - 64 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Gerhard Schiller | 1949 | SV Cannstatt 1898 e.V. | GER | 28.04 | |||||
2 | Graham Croft | 1948 | Claremont Western Australia | AUS | 28.16 | |||||
3 | Ben van Dyke | 1950 | Tasman Gold | NZL | 28.51 | |||||
4 | Luiz Antonio L. Fagundes | 1950 | clube de campo Piracicaba | BRA | 28.55 | |||||
5 | Glen Bengtsson | 1949 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 28.93 | |||||
6 | Tyrone Tozer | 1950 | Cape Town Masters SC | RSA | 29.01 | |||||
7 | Dieter Seifert | 1948 | SV Poseidon Hamburg | GER | 29.35 | |||||
8 | Bashmakov Alexander | 1946 | Poseidon Moscow | RUS | 29.41 | |||||
9 | Glenn Gruber | 1949 | Ventura County Masters | USA | 29.42 | |||||
10 | Bruce Rollins | 1949 | 005-GSM | USA | 29.46 | |||||
11 | Folkert Meeuw | 1946 | SG Wuppertal | GER | 29.59 | |||||
12 | Alan Bernard | 1949 | MPM | USA | 29.66 | |||||
13 | John Fussell | 1946 | Osborne Park | AUS | 30.22 | |||||
14 | Frank Hesbacher | 1948 | Stadtwerke München | GER | 30.35 | |||||
15 | Hannu Kuokkanen | 1948 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 30.48 | |||||
16 | Andrzej Rubaszkiewicz | 1949 | UCSiR WARSZAWA | POL | 30.54 | |||||
17 | Lars Backlund | 1949 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 30.72 | |||||
18 | Oscar Jose Michelino | 1950 | ASOC. ROSARINA DE NADADORES | ARG | 30.86 | |||||
19 | Anton Wagner | 1950 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 31.13 | |||||
20 | Geoff Edge | 1949 | Dolphins | GBR | 31.22 | |||||
21 | Arthur Wein | 1950 | Garden State Masters | USA | 31.24 | |||||
22 | Jean-Pierre Saracco | 1949 | Täby Sim | SWE | 31.67 | |||||
23 | Shohjiroh Takeuchi | 1948 | TEAM ARITA | JPN | 31.80 | |||||
24 | Setsuo Terazawa | 1948 | MEGALOS KICHIJOJI | JPN | 31.83 | |||||
25 | Klaus Merten | 1950 | SG Neukölln Berlin | GER | 31.85 | |||||
26 | Jozsef Bukolyi | 1949 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 32.02 | |||||
27 | Peter Tkachenko | 1949 | Poseidon Moscow | RUS | 32.09 | |||||
28 | Phil Rogers | 1950 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 32.30 | |||||
29 | Lawrence Seidman | 1947 | Garden State Masters | USA | 32.37 | |||||
30 | Robert Morse | 1949 | Noosa Aussi Masters | AUS | 32.38 | |||||
31 | Harry Henderson | 1950 | Hornsby | AUS | 32.40 | |||||
32 | Alexander Moskovits | 1949 | Israeli Masters Swimming Club | ISR | 32.50 | |||||
33 | RoketRod Clarke | 1946 | Doncaster Dolphins | AUS | 32.58 | |||||
34 | Marc Polledri | 1950 | ESLPB Natation | FRA | 32.69 | |||||
35 | Octavio Cruz | 1947 | Acuacol | COL | 32.83 | |||||
36 | Art Luetke | 1946 | Wisconsin (WMAC) | USA | 33.24 | |||||
37 | Raymond Lonne | 1949 | BEC - BORDEAUX | FRA | 33.27 | |||||
38 | Stanislaw Kiszczak | 1948 | TP Weteran Zabrze | POL | 33.56 | |||||
39 | Nate Holt | 1946 | Longhorn Aquatics | USA | 33.94 | |||||
40 | Karl-Heinz Haeger | 1949 | Masters Schwimmclub Butzbach | GER | 34.18 | |||||
41 | Peter Lord | 1947 | Surrey Park Seahorses | AUS | 34.58 | |||||
42 | Bruno Forni | 1948 | RN Saronno | ITA | 34.77 | |||||
43 | Bernd Willer | 1950 | Dresdner Delphine | GER | 35.06 | |||||
44 | Gary Fine | 1950 | Minnesota Masters | USA | 35.17 | |||||
45 | Bernardo Donnelly | 1950 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 35.38 | |||||
46 | Carel Nicolaas VanHeerden | 1950 | Wahoo Masters Swimming | RSA | 35.51 | |||||
47 | Henning Degerman | 1948 | Göteborg Sim | SWE | 35.58 | |||||
48 | Lennart Palm | 1947 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 35.66 | |||||
- | Alexander Rossinskiy | 1946 | 43 REGION | RUS | NT | |||||
- | Alexandr Skvortsov | 1946 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Anders Backlund | 1946 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Flavio Pereira | 1949 | Clube Brilhante | BRA | NT | |||||
- | Giovanni Castracani | 1950 | AS Sogeis | ITA | NT | |||||
- | John Anderson | 1950 | Illinois Masters | USA | NT | |||||
- | Michael Metz | 1948 | SSV Senftenberg | GER | NT | |||||
- | Patrick Mooney | 1946 | Noosa Aussi Masters | AUS | NT | |||||
- | Paul Williams | 1946 | 014-SAC | USA | NT | |||||
- | Pedro Fabiani | 1946 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | NT | |||||
- | Peter Wolf | 1946 | Aqua Berlin e.V. | GER | NT | |||||
- | Rabany Gabriel | 1949 | CN MORLAIX | FRA | NT | |||||
- | Ragnar Jensen | 1948 | Hamar IL | NOR | NT | |||||
- | Richard Mercier | 1950 | Team Quebec | CAN | NT | |||||
- | Warren Cassidy | 1950 | Fremantle Masters | AUS | NT | |||||
- | Wlodzimierz Bosowski | 1948 | TP Weteran Zabrze | POL | NT | |||||
- | Yutaka Shinozaki | 1949 | ANSCOM | JPN | NT | |||||
- | Akmed Anarbaev | 1948 | Poseidon Moscow | RUS | DNS | |||||
- | Alexsander Bashmakov | 1946 | Poseidon Moscow | RUS | DNS | |||||
- | Bruno Venza | 1950 | Butterfly Brescia | ITA | DNS | |||||
- | Jose Viña | 1948 | Goyo Tavio | VEN | DNS | |||||
- | Lisyunenko Sergey | 1948 | All Stars | RUS | DNS | |||||
- | Marco Monetti | 1949 | DDS SRL - Milano | ITA | DNS | |||||
- | Mühle Hans | 1946 | SG Stadtwerke München | GER | DNS | |||||
- | Otello Natale | 1947 | CAM 000087 | ITA | DNS | |||||
- | Pedro Cruz | 1949 | Vikingos Chacao | VEN | DNS | |||||
- | Petr Mustermann | 1947 | PVK Brno | CZE | DNS | |||||
- | Petr Tkatchenco | 1949 | AMSC | RUS | DNS | |||||
- | Raul Balbuena | 1950 | Peru Masters | PER | DNS | |||||
- | Reinhard Rosada | 1948 | SG Neukölln Berlin | GER | DNS | |||||
- | Takamura Kenji | 1948 | AQLUB CHOFU | JPN | DNS | |||||
- | Tommy Palstam | 1950 | Göteborg Sim | SWE | DNS | |||||
- | Ulf Gabrielsson | 1948 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | DNS | |||||
- | William Stage | 1947 | Kaos Water Polo Club | USA | DNS | |||||
- | Zbynek Melichar | 1949 | SCPA Pardubice | CZE | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 55 - 59 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Peter Nocke | 1955 | SG Wuppertal | GER | 26.91 | |||||
2 | Leonard Bielicz | 1951 | Göteborg Sim | SWE | 27.29 | |||||
3 | Tom Hickcox | 1953 | Arizona Masters | USA | 27.31 | |||||
4 | Alexander Mills | 1951 | Hamar IL | NOR | 27.62 | |||||
5 | Eric van Boer | 1954 | Rolling Hills Mud Sharks | USA | 27.87 | |||||
6 | Bernt Zarnowiecki | 1954 | Göteborg Sim | SWE | 28.10 | |||||
7 | Hans Wijsman | 1955 | Brabo | BEL | 28.11 | |||||
8 | Rene Plaeschke | 1954 | HSG UNI Rostock | GER | 28.37 | |||||
9 | Percival Knowles | 1955 | Swift Swimming | BAH | 28.71 | |||||
10 | Gustavo Gonzalez | 1953 | Agrupación Mar Natacion | ARG | 28.96 | |||||
11 | Claudio Berrini | 1954 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 29.05 | |||||
12 | Carlos D. Morgan | 1953 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 29.12 | |||||
13 | Luis Antonio Arderíus | 1954 | Club AR. Los Alcores | ESP | 29.33 | |||||
14 | Marco Stentella | 1955 | Forum Sport Center | ITA | 29.37 | |||||
15 | Peep Kesküla | 1954 | U-Club Tallinn | EST | 29.40 | |||||
16 | Andreas Petersen | 1951 | SG Wuppertal | GER | 29.64 | |||||
17 | Rainer Fritsche | 1954 | Berliner TSC | GER | 29.79 | |||||
18 | Paul Viney | 1955 | Bermuda Masters Swimming | BER | 30.06 | |||||
19 | Per Lindqvist | 1955 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 30.07 | |||||
20 | Gordon Whyte | 1952 | Warringah Masters Swimming | AUS | 30.11 | |||||
21 | James Roderick Carmichael | 1951 | Victoria Masters SC | CAN | 30.24 | |||||
22 | David Eric Arbuthnot | 1953 | Coelacanth Masters | RSA | 30.52 | |||||
23 | Simon Horrell | 1954 | Bermuda Masters Swimming | BER | 30.57 | |||||
24 | Serghiy Fedorov | 1955 | Lviv Euro | UKR | 30.88 | |||||
25 | Peter Pontes | 1952 | Kupele Piestany | SVK | 30.92 | |||||
26 | Nils Peder Eriksen | 1952 | Karasjok Svømmeklubb | NOR | 30.93 | |||||
27 | Joseph Frizzo | 1954 | USTHayange | FRA | 30.97 | |||||
28 | Finn Baekgaard | 1955 | Swim Team Tåstrup | DEN | 31.21 | |||||
29 | Mick Swift | 1954 | Caradon Cobras | GBR | 31.24 | |||||
30 | Mark Anderson | 1953 | Illinois Masters | USA | 31.30 | |||||
31 | Roberto Gatti | 1954 | la wellness | ITA | 31.32 | |||||
32 | Volodumyr Shulzhenko | 1954 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 31.35 | |||||
33 | Eric Turan | 1954 | NANTES NATATION | FRA | 31.44 | |||||
34 | Eugen Kominek | 1954 | SG Essen | GER | 31.51 | |||||
35 | Pascotto Paolo | 1954 | Nuotatori Modenesi | ITA | 31.62 | |||||
36 | Hugo Staudt | 1953 | W.S. Twente | NED | 31.73 | |||||
37 | Roger Williams | 1951 | Monterey Bay Masters | USA | 31.94 | |||||
38 | Rainer Kloos | 1955 | Cape Town Masters SC | RSA | 32.07 | |||||
39 | Franc Cargo | 1952 | Riba | SLO | 32.10 | |||||
40 | Patrick Quirin | 1955 | AMICALE CREILLOISE NATATION | FRA | 32.12 | |||||
41 | Ian Woollard | 1954 | Barnet Copthall Swimming Club | GBR | 32.19 | |||||
42 | Signol Frederic | 1955 | US JOIGNY | FRA | 32.21 | |||||
43 | Frank Reinemann | 1955 | SC Magdeburg | GER | 32.23 | |||||
44 | Olof Franzon | 1952 | Adirondack LMSC | USA | 32.26 | |||||
45 | Giampaolo Carucci | 1951 | Sporting NUoto Lib. Cagliari | ITA | 32.31 | |||||
46 | Yuriy Denisov | 1954 | Lviv Euro | UKR | 32.44 | |||||
47 | Josef Gokl | 1955 | USC Traun | AUT | 32.55 | |||||
48 | Dieter Reichelt | 1954 | Schwimmverein Ottobrunn | GER | 32.65 | |||||
49 | Bernt Dittrich | 1951 | SSF Bonn | GER | 32.72 | |||||
50 | Dominique Coppin | 1955 | Coulommiers Natation | FRA | 32.77 | |||||
51 | Tapani Frantsi | 1954 | Heinolan Isku | FIN | 32.86 | |||||
52 | Bernd Peters | 1954 | SV Ganderkesse 69 e.V. | GER | 32.96 | |||||
53 | Valery Malachov | 1952 | Aquasib | RUS | 33.02 | |||||
54 | Juan M Camara | 1954 | Fundacio Claror | ESP | 33.05 | |||||
55 | Jean Michel Besson | 1951 | Saint Raphael natation | FRA | 33.12 | |||||
56 | Lars Nielsen | 1955 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 33.14 | |||||
57 | Oleg Pogoditskiy | 1952 | Idel | RUS | 33.26 | |||||
58 | Bertil Wennberg | 1952 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 33.28 | |||||
59 | Linas Jocius | 1954 | TAKAS | LTU | 33.30 | |||||
60 | Renato Zanuso | 1955 | Sport Management SSD | ITA | 33.46 | |||||
61 | Per Wengström | 1952 | Simklubben Elfsborg | SWE | 33.49 | |||||
62 | Lars Ekdahl | 1954 | Västerås Simsällskap | SWE | 33.59 | |||||
63 | Maurizio Massoni | 1951 | RN Saronno | ITA | 33.73 | |||||
64 | Karl-Heinz Stöver | 1954 | VFL Lueneburg | GER | 33.74 | |||||
65 | Marco Zoppi | 1954 | Eschilo Fitness | ITA | 33.89 | |||||
66 | Akim Denisenko | 1953 | Pregel | RUS | 33.92 | |||||
- | Angelo Angiolini | 1953 | Reggiana Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Bernard Pouvreau | 1955 | Pays Viennois Natation | FRA | NT | |||||
- | Bogdan Bujko | 1954 | UKP MARLIN GRYFINO | POL | NT | |||||
- | Fred Sinai | 1953 | SC Hakoah Wien | AUT | NT | |||||
- | Giuseppe Pulito | 1955 | Bellaria nuoto | ITA | NT | |||||
- | Göran Wall | 1953 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | NT | |||||
- | Helmut Jelem | 1952 | the mermaids | AUT | NT | |||||
- | Jean-Jacques Capot | 1954 | BEC - BORDEAUX | FRA | NT | |||||
- | Jose Edilson Barros | 1953 | Academia D´stak | BRA | NT | |||||
- | Keith Drummond | 1951 | North shore masters | NZL | NT | |||||
- | Markus Rimensberger | 1955 | SCR Bremgarten | SUI | NT | |||||
- | Mauro Morino | 1954 | Circolo Canottieri Napoli | ITA | NT | |||||
- | Nikolay Cherkasskiy | 1951 | Moscow Masters | RUS | NT | |||||
- | Nikolay Dronov | 1952 | Troyka | RUS | NT | |||||
- | Noel Le Floch | 1955 | Club Nautique les orques | FRA | NT | |||||
- | Paolo Nesi | 1954 | Nuotatori Pistoiesi | ITA | NT | |||||
- | Peter Nahalka | 1953 | PVK Bratislava | SVK | NT | |||||
- | Rolf Peltzer | 1952 | SG Erkelenz-Hückelhoven | GER | NT | |||||
- | Sergey Izergin | 1954 | 43 REGION | RUS | NT | |||||
- | Smelyshev Valeriy | 1953 | All Stars | RUS | NT | |||||
- | Terrell Brown | 1953 | Minnesota Masters | USA | NT | |||||
- | Angelo Angius | 1953 | Nocetta SS DIL | ITA | DNS | |||||
- | Bojan Korsika | 1955 | PK Olimpija | SLO | DNS | |||||
- | Eric Germundsson | 1954 | Södertälje Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Ferenc Erdelyi | 1952 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | DNS | |||||
- | Fidail Shayakhmetov | 1954 | Kasatka | RUS | DNS | |||||
- | Ivan Rozhin | 1954 | Yamal Club | RUS | DNS | |||||
- | James Montgomery | 1955 | Dallas Aquatic Masters | USA | DNS | |||||
- | Jim Altmann | 1955 | Canejo Valley Masters Sc | USA | DNS | |||||
- | Kevin Miller | 1953 | Leicester Masters | GBR | DNS | |||||
- | Luis Pineyro | 1952 | Sport City Mexico | MEX | DNS | |||||
- | Mark Buckley | 1953 | South Coast Aquatics | USA | DNS | |||||
- | Perry Brown | 1952 | Nortlanders 011-NORT | USA | DNS | |||||
- | Thomas Wibbels | 1955 | Delphin Ratingen Lintorf | GER | DNS | |||||
- | Victor Seliceanu | 1952 | ORCA SWIMMING CLUB CLUJ | ROM | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 50 - 54 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Godeaux Lionel | 1960 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 26.01 | |||||
2 | Ramon Volcan | 1958 | Venezuela Masters | VEN | 26.58 | |||||
3 | Tom Greenwood | 1960 | Hart SC | GBR | 26.77 | |||||
4 | Gilles Laffiche | 1959 | Lagardère Paris Racing | FRA | 26.95 | |||||
4 | Michael Urra | 1959 | Triathlon Equipe Elz | GER | 26.95 | |||||
6 | Colin Stephenson | 1958 | Gloucester Masters | GBR | 27.20 | |||||
7 | Roberto Merega | 1960 | Agrupación Mar Natacion | ARG | 27.23 | |||||
7 | Øyvind Thorsen | 1960 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | 27.23 | |||||
9 | Konstantin Bublikov | 1959 | Neva Stars | RUS | 27.27 | |||||
10 | Klaus Spranz | 1960 | SV Cannstatt 1898 e.V. | GER | 27.33 | |||||
11 | Anders Rutqvist | 1958 | Göteborg Sim | SWE | 27.45 | |||||
12 | Lionel Pailliez | 1957 | ESN Nanterre | FRA | 27.66 | |||||
13 | Franco Olivetti | 1960 | Butterfly Brescia | ITA | 27.82 | |||||
14 | Rolf Gustafsson | 1960 | Simklubben Neptun | SWE | 27.86 | |||||
15 | Pavel Filatov | 1960 | Poseidon Moscow | RUS | 28.04 | |||||
16 | Andreas Wagner | 1960 | SG Westthueringen | GER | 28.25 | |||||
17 | Rune Sjøblom | 1957 | Kongstensvømmerne | NOR | 28.35 | |||||
18 | Dariusz Gorbaczow | 1958 | SOPOT MASTERS | POL | 28.42 | |||||
18 | Karl Justh | 1957 | Göteborg Sim | SWE | 28.42 | |||||
20 | Mohamed Halimi | 1958 | AS Herblay Natation | FRA | 28.47 | |||||
21 | Rainer Nowotny | 1959 | TSV 1860 Ansbach | GER | 28.61 | |||||
22 | Juha Iivonen | 1959 | Lappeenrannan Uimarit | FIN | 28.64 | |||||
23 | Thomas Brorson | 1958 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 28.67 | |||||
24 | Richard Niedermann | 1957 | SC Thalwil | SUI | 28.74 | |||||
25 | Matja Hribar | 1959 | Riba | SLO | 28.80 | |||||
26 | Stefan Witte | 1958 | Eintracht Hildesheim | GER | 28.94 | |||||
27 | Simo-Pekka Torsti | 1960 | Cetus | FIN | 29.08 | |||||
28 | Alexander Danilov | 1957 | Tsunami | RUS | 29.19 | |||||
29 | Hector Leon Trueba | 1960 | Casablanca México | MEX | 29.31 | |||||
30 | Anders Törnqvist | 1960 | Simklubben Elfsborg | SWE | 29.34 | |||||
31 | Peter Lundin | 1959 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 29.35 | |||||
32 | Gunnar Holmberg | 1958 | S77 Stenungsund | SWE | 29.38 | |||||
33 | Felip Sanchez Maso | 1958 | CN AQUAMASTERS | ESP | 29.40 | |||||
34 | Algimantas Vilkevicius | 1958 | TAKAS | LTU | 29.44 | |||||
35 | Matthias Beusch | 1959 | SC Thalwil | SUI | 29.52 | |||||
36 | Filip Rosenstein | 1960 | A HEBRAICA | BRA | 29.53 | |||||
37 | Jose Carlos SanchezAcosta | 1959 | Club Natacion Metropole | ESP | 29.58 | |||||
38 | Søren Toft | 1956 | Glostrup Svømme Klub | DEN | 29.69 | |||||
39 | Uwe Seeberger | 1960 | SC Poseidon Berlin e.V. | GER | 29.72 | |||||
40 | Uwe Hennig | 1960 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 29.77 | |||||
41 | Jorn Jacobsen | 1959 | Sandbern Swim Team | AUS | 29.93 | |||||
42 | Svein Erik Nymo | 1959 | Oslo Idrettslag | NOR | 29.98 | |||||
43 | Markku Ahonpää | 1956 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 29.99 | |||||
44 | Peter Bräunlich | 1958 | Dresdner Delphine | GER | 30.02 | |||||
45 | Dan Liljeroth | 1957 | Simklubben Triton | SWE | 30.03 | |||||
46 | Mikael Magnusson | 1958 | Simklubben Ägir | SWE | 30.05 | |||||
47 | Andrew Pratt | 1958 | Southport Swimming Club | GBR | 30.14 | |||||
48 | Antonio Pasciuto | 1959 | A.S.D. Serapo Sport | ITA | 30.15 | |||||
49 | Philippe Mattelaer | 1960 | ARENDONKSE ZWEMVERENIGING | BEL | 30.18 | |||||
49 | Ravil Ibatullin | 1958 | Kasatka | RUS | 30.18 | |||||
51 | Boris Bityutskikh | 1960 | V.Belyaev´s All stars | RUS | 30.19 | |||||
51 | Tommy Bencsik | 1960 | Kristianstads SLS | SWE | 30.19 | |||||
53 | Peter Polak | 1960 | Wiener Sport Club | AUT | 30.27 | |||||
54 | Jeff Price | 1959 | Seaside Pirates | AUS | 30.31 | |||||
55 | Wolfram Woiczikowski | 1959 | SG Lünem | GER | 30.33 | |||||
56 | Mohamed Warda | 1956 | Egypt Masters | EGY | 30.40 | |||||
57 | Klaus Ruthenberg | 1959 | SV Rotation Halle | GER | 30.48 | |||||
58 | Leif Groenskov | 1958 | Glostrup Svømme Klub | DEN | 30.52 | |||||
59 | Viktor Hochhalter | 1959 | SG Bamberg | GER | 30.60 | |||||
60 | Mikel SeminarioMendizabal | 1958 | Club Deportivo Fortuna | ESP | 30.62 | |||||
61 | Shawn Lambeth | 1960 | 026-KNIG | USA | 30.73 | |||||
62 | Drugeon Charles | 1960 | CN BRUNOY ESSONNE | FRA | 30.91 | |||||
62 | Stefan Mayer | 1959 | the mermaids | AUT | 30.91 | |||||
64 | Bo Fogelberg | 1957 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 30.93 | |||||
65 | Robert Eheim | 1959 | Schwimmunion Mödling | AUT | 30.95 | |||||
66 | Bodo Schwertmann | 1960 | SG Oelde | GER | 30.96 | |||||
67 | David Pirrie | 1957 | Hemel Hempstead | GBR | 31.09 | |||||
68 | Vladimir Khapkin | 1956 | Moscow Masters | RUS | 31.11 | |||||
69 | Andrea Tistarelli | 1959 | DLF Livorno | ITA | 31.17 | |||||
70 | Kalle Magnusson | 1960 | Bollnäs Simsällskap | SWE | 31.25 | |||||
71 | Peter Domaschke | 1956 | SSV Senftenberg | GER | 31.26 | |||||
72 | Peter French | 1958 | City of Newcastle | GBR | 31.32 | |||||
73 | Marcelo Romano | 1956 | Agrupación Mar Natacion | ARG | 31.40 | |||||
74 | Pichshenko Alexandr | 1960 | ASTANA | KAZ | 31.41 | |||||
75 | Roberto Gomez L | 1957 | Tennis San José | CRC | 31.65 | |||||
76 | Thomas-Michael Dr. Winkel | 1960 | SV Boeblingen | GER | 31.71 | |||||
77 | Johan Kvæken | 1959 | Hamar IL | NOR | 31.84 | |||||
78 | Kai Zetterström | 1959 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 31.89 | |||||
79 | Giacomo Chiofalo | 1960 | Canottieri Arno Pisa | ITA | 31.94 | |||||
80 | Gunnar Ekstedt | 1958 | Göteborg Sim | SWE | 32.15 | |||||
81 | Sergio Attilio Jesi | 1958 | Forum Sport Center | ITA | 32.16 | |||||
82 | Thomas Saupe | 1957 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 32.17 | |||||
83 | Jannekeyn Richard | 1956 | union saint bruno bordeaux | FRA | 32.36 | |||||
84 | Aldo Pontrandolfo | 1956 | DLF Livorno | ITA | 32.46 | |||||
85 | Andrés Carlos Espina | 1957 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 32.50 | |||||
86 | Alexander Lozhkin | 1957 | Aquasib | RUS | 32.56 | |||||
86 | Vladimir Alexandrov | 1960 | Aquasib | RUS | 32.56 | |||||
88 | Jose Rodriguez Rodriguez | 1956 | Club Natacion Metropole | ESP | 32.60 | |||||
89 | Anatolii Pidoprygora | 1958 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 32.66 | |||||
90 | Maurizio Amato | 1959 | RN Saronno | ITA | 32.69 | |||||
91 | Jan Lindberg | 1959 | Simklubben Neptun | SWE | 32.75 | |||||
- | Brice Suire | 1960 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | NT | |||||
- | Burkhard Feilhaber | 1957 | Helmstedter SV | GER | NT | |||||
- | Fabio Groppo | 1959 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | NT | |||||
- | Franco de Giuli | 1957 | la wellness | ITA | NT | |||||
- | Fritz Keller | 1960 | SC Thalwil | SUI | NT | |||||
- | Gunter Schwarz | 1958 | Tvg Drochtersen | GER | NT | |||||
- | Göran Ingelhammar | 1956 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Herwart Bunge | 1957 | MTV Segeberg | GER | NT | |||||
- | John Huckabee | 1958 | USMS PNA | USA | NT | |||||
- | Kamil Koseoglu | 1958 | Hatay Genclik Spor | TUR | NT | |||||
- | Michel Marmen | 1960 | Team Quebec | CAN | NT | |||||
- | Per Martin Michelsen | 1960 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | NT | |||||
- | Peter Carlsen | 1958 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Roberto Ambrosanio | 1960 | Polisportiva San Giuliano ASD | ITA | NT | |||||
- | Rocco Meo | 1960 | RN Saronno | ITA | NT | |||||
- | Serge Natchoo | 1956 | CN SALON | FRA | NT | |||||
- | Sergey Krenevich | 1959 | Yamal Club | RUS | NT | |||||
- | Sommervogel Jean | 1957 | CNPI | FRA | NT | |||||
- | Alexander Tervinskiy | 1958 | Pregel | RUS | DNS | |||||
- | Amro Hassan | 1959 | Medina masters swim club | USA | DNS | |||||
- | Carlo Sbordoni Angelotti | 1957 | A.S.Free Time s.c. | ITA | DNS | |||||
- | Carlos Morbelli | 1958 | CLUB UNIVERS. DE BUENOS AIRES | ARG | DNS | |||||
- | Daniel Machek | 1959 | Bohemians Praha | CZE | DNS | |||||
- | David Hendrickson | 1957 | USMS Santa Rosa | USA | DNS | |||||
- | Eduardo Esteban Casanovas | 1960 | Circulo de la Fuerza Aerea | ARG | DNS | |||||
- | Jerry Needham | 1956 | Unattached | USA | DNS | |||||
- | Leonard Bogdan | 1960 | Chayka | RUS | DNS | |||||
- | Michael Goldmann | 1959 | SV Hof 1911 e. V. | GER | DNS | |||||
- | Omar González | 1959 | Club Natación Benidorm | ESP | DNS | |||||
- | Paul Hare | 1960 | Croydon Amphibians | GBR | DNS | |||||
- | Rainer Pawlaczyk | 1960 | SV Münster 91 | GER | DNS | |||||
- | Steve Cattles | 1959 | BeeGees | USA | DNS | |||||
- | Tony Choi | 1958 | LRC Hong Kong | CHN | DNS | |||||
- | Willi Weber | 1958 | Hamburger Schwimmclub | GER | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 45 - 49 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Zoran Tansek | 1964 | NOVI ZAGREB | CRO | 24.78 | |||||
2 | Volodymyr Tkachenko | 1965 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 24.98 | |||||
3 | Blanc Pierre | 1965 | ACBB | FRA | 25.22 | |||||
4 | Janne Virtanen | 1964 | Kaleva | FIN | 25.39 | |||||
5 | Neuville Laurent | 1965 | ACBB | FRA | 25.51 | |||||
6 | Michael Soderlund | 1962 | Stingrays | USA | 25.76 | |||||
7 | Marco Mattia Conti | 1964 | Malaspina Sporting Club | ITA | 25.83 | |||||
8 | Vitaliy Krasavin | 1965 | Sibmasters | RUS | 25.96 | |||||
9 | Henry Bustamante Ramirez | 1965 | Master Anzoátegui | VEN | 26.23 | |||||
10 | Gianluca Giglietti | 1961 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 26.27 | |||||
11 | Andrii Khloptsov | 1964 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 26.58 | |||||
12 | Anders Haglund | 1961 | Turebergs Simklubb | SWE | 26.60 | |||||
13 | Günter Pressl | 1963 | Schwimm Aktiv Club | AUT | 26.72 | |||||
14 | Carl Barkley | 1965 | Etwall Eagles | GBR | 26.78 | |||||
15 | Jørgen J. Berg | 1965 | Haldens Svømmeklub | NOR | 27.01 | |||||
16 | Olivier Delfosse | 1963 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 27.05 | |||||
17 | Mauro Rodella | 1963 | Torino Nuoto | ITA | 27.11 | |||||
18 | Oleksii Borodai | 1964 | Aqva | UKR | 27.20 | |||||
19 | Frank Martin | 1965 | SV Zwickau von 1904 e.V. | GER | 27.31 | |||||
20 | Dietmar Klee | 1964 | SSG Saar Max Ritter | GER | 27.44 | |||||
21 | Stefano Bertatti | 1965 | ASA Cinisello ASD | ITA | 27.54 | |||||
22 | Andreas Walter | 1962 | Stader SV | GER | 27.60 | |||||
23 | Mike Brett | 1963 | Belper Marlin SC | GBR | 27.72 | |||||
24 | Torbjörn Svensk | 1964 | Bollnäs Simsällskap | SWE | 27.79 | |||||
25 | Lars Sandberg | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 27.95 | |||||
25 | Mario Fasola | 1965 | ASA Cinisello ASD | ITA | 27.95 | |||||
27 | Torbjörn Wolffram | 1964 | Göteborg Sim | SWE | 27.97 | |||||
28 | Hans Bergqvist | 1961 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 28.00 | |||||
28 | Niklas Bencsik | 1963 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 28.00 | |||||
30 | Vladimir Fadeev | 1961 | Kasatka | RUS | 28.05 | |||||
31 | Peter Kihlström | 1964 | Karlskoga Simförening | SWE | 28.06 | |||||
32 | Mats Norlin | 1965 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 28.07 | |||||
33 | Fabio Ricciardi | 1965 | Rapallo Nuoto Master | ITA | 28.08 | |||||
34 | Masahito Sasaki | 1964 | SUKOYAKA ST | JPN | 28.13 | |||||
35 | Konstantin Lyagin | 1962 | Yamal Club | RUS | 28.15 | |||||
36 | Jens Lutschin | 1964 | Post SV Leipzig | GER | 28.18 | |||||
37 | Ralf Müller | 1964 | SC Melle 03 | GER | 28.22 | |||||
38 | Tomas Lindgren | 1961 | Södertälje Simsällskap | SWE | 28.24 | |||||
39 | Amadeo Quiroga | 1962 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 28.28 | |||||
40 | Lorenzo Piccardi | 1964 | Malaspina Sporting Club | ITA | 28.30 | |||||
41 | Hans-Peter Magnusson | 1964 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 28.33 | |||||
42 | Julian Plumley | 1965 | Geneve Natation 1885 | SUI | 28.35 | |||||
43 | Andrew Desmond | 1965 | Trojan Swimming Club | IRL | 28.37 | |||||
44 | Aivaras Ratkevicius | 1964 | Vandenynas | LTU | 28.42 | |||||
45 | Ingo Benneweg | 1963 | SG Elbe | GER | 28.54 | |||||
46 | Philip Trethewie | 1965 | Old Dutch | NED | 28.55 | |||||
47 | Per-Ola Quist | 1961 | Södertälje Simsällskap | SWE | 28.62 | |||||
48 | Lars Hennert | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 28.64 | |||||
49 | Karl-Heinz Eberhard | 1965 | SC Wiesbaden 1911 | GER | 28.84 | |||||
50 | Harri Mossmyr | 1962 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 28.87 | |||||
51 | Per Gustafsson | 1964 | Täby Sim | SWE | 28.94 | |||||
52 | Douglas McPherson | 1965 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 29.02 | |||||
53 | Göran Fält | 1963 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 29.04 | |||||
53 | Luciano Castagno | 1963 | ABMN | BRA | 29.04 | |||||
55 | Ulf-Göran Borgström | 1963 | Markaryds Simsällskap | SWE | 29.08 | |||||
56 | Werner Ludick | 1963 | Cape Town Masters SC | RSA | 29.19 | |||||
57 | Ralf Haury | 1961 | SSG Filder Neckar Teck | GER | 29.20 | |||||
58 | Juerg Amman | 1965 | SC Aarefisch | SUI | 29.22 | |||||
59 | Massimo Cassaghi | 1965 | ASA Cinisello ASD | ITA | 29.26 | |||||
60 | Francisco Monroy | 1964 | Club Terrazas | PER | 29.27 | |||||
60 | Jens Henning | 1965 | STV Limbach | GER | 29.27 | |||||
62 | Marco Dallatana | 1965 | Nuoto Club 91 Parma | ITA | 29.34 | |||||
63 | Christer Bäck | 1964 | Kalmar Simsällskap | SWE | 29.36 | |||||
64 | Marco Bocchio | 1965 | NUOTO CLUB MONTECARLO | ITA | 29.40 | |||||
65 | Anders Bergqvist | 1965 | Bollnäs Simsällskap | SWE | 29.43 | |||||
66 | Gustavo Pescetto | 1964 | Club Terrazas | PER | 29.45 | |||||
66 | Sergey Frolov | 1964 | Neva Stars | RUS | 29.45 | |||||
68 | Gustav Foghammar | 1964 | Gustavsbergs Simsällskap | SWE | 29.49 | |||||
69 | Rolf Martin Breisnes | 1965 | Sogndal IL | NOR | 29.54 | |||||
70 | Jörg Oertel | 1964 | SC Magdeburg | GER | 29.72 | |||||
71 | Erik Bodén | 1965 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 29.74 | |||||
71 | Vladislav Borozna | 1965 | Kasatka | RUS | 29.74 | |||||
73 | Marko Lysma | 1965 | Cetus | FIN | 29.76 | |||||
74 | Eduardo Ferrari | 1962 | ASTEL | BRA | 29.78 | |||||
75 | Olaf Doelz | 1965 | SG Salach-Suessen | GER | 29.81 | |||||
76 | Tomas Hägg | 1964 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 29.92 | |||||
77 | Denis Combaud | 1964 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | 29.95 | |||||
77 | Jan Eversen | 1965 | Stader SV | GER | 29.95 | |||||
79 | Fredrik Hellzén | 1963 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 29.96 | |||||
80 | Lucian Tintea | 1964 | TRIBEACH | USA | 29.99 | |||||
81 | Jörgen Tisell | 1961 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 30.01 | |||||
81 | Serhiy Zhykh | 1962 | Lviv Euro | UKR | 30.01 | |||||
83 | Göran Hedbys | 1964 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 30.03 | |||||
84 | Ralf Dillig | 1965 | Duisburger ST | GER | 30.04 | |||||
85 | Farit Mukhamedyarov | 1963 | Kasatka | RUS | 30.06 | |||||
85 | Juergen Peters | 1964 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 30.06 | |||||
87 | Joao Silva | 1963 | Clube Millennium BCP | POR | 30.07 | |||||
88 | Lothar Gabriel | 1963 | Düsseldorf SC 1898 | GER | 30.19 | |||||
89 | Henning Hanschmann | 1963 | SSV Senftenberg | GER | 30.20 | |||||
90 | Thomas Strand | 1964 | Täby Sim | SWE | 30.35 | |||||
91 | Peter Peidl | 1961 | SG Erkelenz-Hückelhoven | GER | 30.37 | |||||
92 | Luca Mencarelli | 1963 | Team Marche Master | ITA | 30.38 | |||||
93 | Sergey Skorobogatov | 1962 | Neva Stars | RUS | 30.40 | |||||
94 | Stefan Schnell | 1964 | Alingsås SLS | SWE | 30.41 | |||||
95 | Borut Mlakar | 1961 | PK Celulozar | SLO | 30.47 | |||||
96 | Marco Ciuccoli | 1963 | Polisportiva Eschilo 1 | ITA | 30.50 | |||||
96 | Mauro Finiguerra | 1964 | LIB SPORT NUOTO FITNES | ITA | 30.50 | |||||
98 | Torbjørn Berger | 1961 | Moss Svømmeklubb | NOR | 30.51 | |||||
99 | Drago Daniele | 1965 | ASD BERGAMO NUOTO | ITA | 30.53 | |||||
100 | Dominic Tsui | 1962 | LRC Hong Kong | CHN | 30.54 | |||||
101 | Jörg Mennigke | 1963 | PSV Stralsund e.V. | GER | 30.60 | |||||
102 | Jan-Erik Selin | 1965 | Simklubben Elfsborg | SWE | 30.66 | |||||
103 | Mathias Klein | 1961 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 30.69 | |||||
104 | Erik Dorfeld | 1964 | Blau Gelb Dieburg | GER | 30.78 | |||||
105 | Lars Sundermeyer | 1965 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 30.80 | |||||
106 | Stepan Delyatynskyy | 1965 | Lviv Euro | UKR | 30.86 | |||||
107 | Sergio Chiesa | 1964 | Clube Curitibano | BRA | 30.88 | |||||
108 | Luis Mesalles | 1962 | Delfines Humboldt | CRC | 30.94 | |||||
109 | Marco Foelske | 1964 | Bremischer Schwimmverein | GER | 31.00 | |||||
110 | Henrik Alsterberg | 1963 | Kanaans Simsällskap | SWE | 31.24 | |||||
111 | Marco Preatoni | 1963 | Caronno Pertusella Nuoto | ITA | 31.28 | |||||
112 | Stefan Svensson | 1962 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 31.42 | |||||
113 | Rainer Wittneben | 1965 | Helmstedter SV | GER | 31.58 | |||||
114 | Chris Weeds | 1963 | Belper Marlin SC | GBR | 31.67 | |||||
114 | Thomas Niehaus | 1963 | SSF Bonn | GER | 31.67 | |||||
116 | Kees-Jan Brantjes | 1963 | KZC | NED | 31.72 | |||||
117 | James Hanson | 1962 | Colorado Masters Swimming | USA | 31.75 | |||||
118 | Viktor Zolotko | 1964 | Gavrily4 Masters | UKR | 31.77 | |||||
119 | Viorel Stroie | 1965 | TRIBEACH | USA | 31.83 | |||||
120 | Stefan Aminoff | 1962 | Simklubben Hajen | SWE | 31.85 | |||||
121 | Leif Nyman | 1963 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 31.88 | |||||
- | Antonio Coppola | 1964 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | NT | |||||
- | Antonio Santoro | 1965 | Caronno Pertusella Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Christer Rehnström | 1961 | Varberg-Falkenberg Sim | SWE | NT | |||||
- | Dan Borgman | 1964 | Simklubben Elfsborg | SWE | NT | |||||
- | Dmitriy Cherepanov | 1964 | Olymp | RUS | NT | |||||
- | Guillaume de BOYNES | 1965 | Club Nautique Havrais | FRA | NT | |||||
- | Ingo Wolter | 1962 | SSV Ostring 93 e.V. | GER | NT | |||||
- | Jordi Ballart | 1965 | A.E.S.E. | ESP | NT | |||||
- | Jose Willekens Nascimento | 1961 | Academia D´stak | BRA | NT | |||||
- | Komarov Vladimir | 1961 | Butterfly Plus | RUS | NT | |||||
- | Lars Hällgren | 1964 | Skuru Idrottsklubb | SWE | NT | |||||
- | Leif Eriksson | 1963 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Luis M Garcia Rodriguez | 1962 | CLUB NATACION COVIBAR RIVAS | ESP | NT | |||||
- | Marco Luigi Fravega | 1963 | Rapallo Nuoto Master | ITA | NT | |||||
- | Mats Jansson | 1965 | Simklubben Nautilus | SWE | NT | |||||
- | Mauro Serpi | 1964 | Atlantide A.S.D. | ITA | NT | |||||
- | Niclas Blücher | 1964 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | NT | |||||
- | Per Nilsson | 1961 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | NT | |||||
- | Reinaldo N Do Nascimento | 1965 | Club de Regatas Flamengo | BRA | NT | |||||
- | Robert Slapar | 1961 | PK Olimpija | SLO | NT | |||||
- | Roberto Bruschi | 1963 | Centro Nuoto Bastia | ITA | NT | |||||
- | Ryszard Majewski | 1965 | Tenerife Masters | ESP | NT | |||||
- | Savino Fornelli | 1963 | Sport Management SSD | ITA | NT | |||||
- | Stefano Lodi | 1963 | Deakker Nuoto Club | ITA | NT | |||||
- | Terence Erasito | 1965 | Tritons | FIJ | NT | |||||
- | Thomas Przybilla | 1965 | SG Altenessen 19/26 | GER | NT | |||||
- | Victor Martinez Brotons | 1961 | C.N. Atletic-Barceloneta | ESP | NT | |||||
- | Willem Bujan | 1962 | Humboldt | CRC | NT | |||||
- | William Rodgers | 1961 | Colorado Masters Swimming | USA | NT | |||||
- | Zbigniew Zubel | 1963 | SPTS Slupsk | POL | NT | |||||
- | Andrea Gabellini | 1963 | Maranello | ITA | DNS | |||||
- | Andreas Köpping | 1961 | Post SV Leipzig | GER | DNS | |||||
- | Angelo Gulani | 1961 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | DNS | |||||
- | Audrius Kiauke | 1962 | TAKAS | LTU | DNS | |||||
- | Brad Johns | 1965 | Pacific Northwest Aquatics | USA | DNS | |||||
- | Cid Souza | 1963 | IDEAL CLUBE FORTALEZA CE | BRA | DNS | |||||
- | Dirk Haase Mauss | 1963 | Delfines Humboldt | CRC | DNS | |||||
- | Eduard Sagiev | 1964 | Kasatka | RUS | DNS | |||||
- | Eduardo Gardiasz | 1963 | Asoc. Jose Hernandez | ARG | DNS | |||||
- | Fabio Rizzi | 1964 | Tuatha De | ITA | DNS | |||||
- | Gabriel Stroie | 1963 | TRIBEACH | USA | DNS | |||||
- | Giancarlo Ciotti | 1965 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | DNS | |||||
- | Igor Markitantov | 1965 | Duck´s Creek | RUS | DNS | |||||
- | Jaime Garcia Carranza | 1964 | Indoor Club - Costa Rica | CRC | DNS | |||||
- | Juergen Stinzendoerfer | 1964 | SG Wuppertal | GER | DNS | |||||
- | Kaspars Pone | 1965 | Kipsala Swimming Club | LAT | DNS | |||||
- | Kuat Mukhtarov | 1962 | Kazakhstan Masters | KAZ | DNS | |||||
- | Marcelo Abreu | 1962 | ABMN | BRA | DNS | |||||
- | Mark Reynolds | 1963 | Barnet Copthall Swimming Club | GBR | DNS | |||||
- | Metello Angelo Savino | 1963 | Malaspina Sporting Club | ITA | DNS | |||||
- | Mohamed El Deraa | 1964 | Egypt Masters | EGY | DNS | |||||
- | Mouhamedou Diop | 1964 | CNDG | SEN | DNS | |||||
- | Raimondas Garbatavicius | 1961 | TAKAS | LTU | DNS | |||||
- | Roberto De Luca | 1964 | Waterpolopalermo | ITA | DNS | |||||
- | Sadik Ersoz | 1962 | Ankara University Sport Club | TUR | DNS | |||||
- | Vladimir Lenchitskiy | 1962 | Yamal Club | RUS | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 40 - 44 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Vlad Pyshnenko | 1970 | ThermoSoft | USA | 24.30 | |||||
2 | Gialdi Massimiliano | 1968 | ASD BERGAMO NUOTO | ITA | 24.35 | |||||
3 | Predkin Vladimir | 1969 | Duck´s Creek | RUS | 24.72 | |||||
4 | Cristiano Baldini | 1968 | Aquatic Team Ravenna A.S.D. | ITA | 25.02 | |||||
5 | Henrik Johansson Berlin | 1968 | Luleå Simsällskap | SWE | 25.12 | |||||
6 | Mark Weldon | 1969 | Mt Roskill | NZL | 25.49 | |||||
7 | Jochen Bruha | 1969 | SG Wuppertal | GER | 25.58 | |||||
8 | John Cunningham | 1970 | Limerick Masters | IRL | 25.68 | |||||
9 | Magnus Johansson | 1970 | Simklubben Nautilus | SWE | 25.84 | |||||
10 | Henrik Jangvall | 1966 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 25.87 | |||||
11 | Stephen Smith | 1968 | Colne ASC | GBR | 25.89 | |||||
12 | Iain Teaz | 1969 | Glasgow Nomads | GBR | 26.04 | |||||
13 | Ari Ailio | 1969 | Kaleva | FIN | 26.06 | |||||
13 | Harald Kruger | 1967 | Täby Sim | SWE | 26.06 | |||||
15 | Edilson Silva Junior | 1970 | Clube do Remo | BRA | 26.25 | |||||
16 | Heiko Krumbeck | 1967 | Spok | GER | 26.32 | |||||
17 | Peter Rosvall | 1968 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 26.44 | |||||
18 | Ravil Nogumanov | 1968 | Poseidon Moscow | RUS | 26.52 | |||||
19 | Per Zwiesigk | 1967 | Berliner TSC | GER | 26.53 | |||||
20 | Olivier Durand | 1970 | CN TULLE | FRA | 26.54 | |||||
21 | Daniel Canales Ingram | 1969 | CN MIJAS | ESP | 26.60 | |||||
22 | Airat Karimov | 1968 | Idel | RUS | 26.70 | |||||
23 | Wolf Gieseke | 1968 | TSG Schwäbisch Hall | GER | 26.71 | |||||
24 | Riccardo Ghetti | 1968 | Aquatic Team Ravenna A.S.D. | ITA | 26.73 | |||||
25 | Pierfranco Belfiori | 1966 | Malaspina Sporting Club | ITA | 26.76 | |||||
26 | Stefan Andersson | 1970 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 26.81 | |||||
27 | Angel Garcia Quintana | 1970 | CN Las Palmas | ESP | 26.82 | |||||
28 | Stefan Rosvall | 1966 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 26.83 | |||||
29 | Aril Bråten | 1966 | Roma | NOR | 26.88 | |||||
30 | Dusan Kravos | 1967 | Aktivcek | SLO | 26.95 | |||||
31 | Geert Wijn | 1967 | ZV De Gelenberg | NED | 26.97 | |||||
32 | Alexandre Boeira | 1968 | Grêmio Náutico União | BRA | 26.99 | |||||
33 | Steve Robling | 1970 | Swim MAC | USA | 27.01 | |||||
34 | Dan Anderberg | 1967 | Täby Sim | SWE | 27.03 | |||||
35 | Efrain Paredes | 1970 | CLUB DEPORTIVO DIANA QUINTANA | ECU | 27.04 | |||||
36 | Andrew Farrell | 1970 | Ft. Lauderdale | USA | 27.12 | |||||
37 | Bill Strömberg | 1967 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 27.16 | |||||
38 | Stephan Arndt | 1968 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 27.20 | |||||
39 | Laurent Schellaert | 1966 | EXOCET MASTER CLUB | FRA | 27.22 | |||||
40 | Michael Atkinson | 1970 | Solna Sundbyberg SS 04 | SWE | 27.23 | |||||
41 | Garry Vickers | 1968 | Etwall Eagles | GBR | 27.30 | |||||
42 | Tony Danielsson | 1969 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 27.34 | |||||
43 | Peter Liljegren | 1969 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 27.39 | |||||
44 | Tomasz Zapalski | 1970 | SOPOT MASTERS | POL | 27.40 | |||||
45 | Peter Linnander | 1969 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 27.42 | |||||
46 | Gabriel Mitache | 1968 | TRIBEACH | USA | 27.43 | |||||
47 | Tilo Niedermanner | 1969 | SV Lok Eilenburg | GER | 27.44 | |||||
48 | Ruslan Sultanov | 1969 | Idel | RUS | 27.46 | |||||
49 | Ronald Buschhart | 1968 | VFL Waiblingen | GER | 27.48 | |||||
50 | Per-Ola Nilsson | 1968 | Karlshamns Simklubb | SWE | 27.52 | |||||
51 | Niclas Ekelund | 1970 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 27.53 | |||||
52 | Frederico Padilha | 1966 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 27.55 | |||||
53 | Armin Süssenbach | 1969 | SSG Reutlingen Tübingen | GER | 27.60 | |||||
54 | Maurizio Mastrorilli | 1969 | Asd Il Gabbiano Napoli | ITA | 27.64 | |||||
55 | Thomas H Wikberg | 1967 | Oslo Idrettslag | NOR | 27.67 | |||||
56 | Per Göransson | 1967 | Upsala Simsällskap | SWE | 27.72 | |||||
57 | Alexey Kuznetsov | 1968 | V.Belyaev´s All stars | RUS | 27.73 | |||||
57 | Jan Lundberg | 1966 | IKSU Simning | SWE | 27.73 | |||||
59 | Graziano Turolo | 1970 | Butterfly Brescia | ITA | 27.77 | |||||
60 | Per Henrik Engberg | 1966 | Shear Magic Masterton Masters | NZL | 27.81 | |||||
61 | David Stekert | 1966 | RK Masters | NZL | 27.82 | |||||
61 | Victor Lyubavin | 1966 | Pregel | RUS | 27.82 | |||||
63 | Leif Janzén | 1969 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 27.86 | |||||
64 | Wolfgang Nickel | 1967 | SV Würzburg 05 | GER | 27.93 | |||||
65 | Andreas Luippold | 1969 | TG Biberach | GER | 28.04 | |||||
66 | Mikael Andreasson | 1967 | Luleå Simsällskap | SWE | 28.08 | |||||
67 | Alessandro Costa | 1966 | Malaspina Sporting Club | ITA | 28.11 | |||||
68 | Christopher Kennedy | 1968 | Donau-Wien | AUT | 28.14 | |||||
69 | Håkan Augustsson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 28.15 | |||||
70 | Guillermo Lopez | 1966 | Libertador Natacion Masters | ARG | 28.16 | |||||
71 | Enzio Von-Saalfeld | 1969 | Delfines Humboldt | CRC | 28.17 | |||||
71 | Robert Mundschin | 1966 | SC Thalwil | SUI | 28.17 | |||||
73 | Leopoldino Abreu | 1967 | Clube Curitibano | BRA | 28.25 | |||||
74 | Davide Melli | 1968 | Tuatha De | ITA | 28.26 | |||||
74 | Giancarlo Saltini | 1967 | ALBATROS-CARPI | ITA | 28.26 | |||||
76 | David Fielding | 1970 | Queensland Brisbane North | AUS | 28.30 | |||||
77 | Robert Rosell | 1970 | Minnesota Masters | USA | 28.37 | |||||
78 | Kjetil Fjellstad | 1968 | Haldens Svømmeklub | NOR | 28.41 | |||||
79 | Christer Burman | 1968 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 28.48 | |||||
80 | Jarkko Myllymäki | 1970 | Järvenpään Uintiklubi | FIN | 28.51 | |||||
81 | Timothy Taylor | 1966 | Sacramento Masters | USA | 28.52 | |||||
82 | Andrea Petretto | 1967 | Atlantide A.S.D. | ITA | 28.58 | |||||
83 | Robert Frize | 1967 | Aer Lingus Masters | IRL | 28.59 | |||||
84 | Jan Johansson | 1968 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 28.63 | |||||
84 | Olaf Andresen | 1969 | AMTV-FTV Hamburg | GER | 28.63 | |||||
86 | Olaf Weyrauch | 1968 | SG Wetterau | GER | 28.66 | |||||
87 | Franck Loschi | 1967 | Ems Bron | FRA | 28.70 | |||||
88 | Andrea Patroncini | 1969 | GS Vigili del Fuoco RE | ITA | 28.73 | |||||
89 | Marco Fischer | 1970 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 28.75 | |||||
90 | Ralf Dauner | 1967 | TSG Niefern | GER | 28.86 | |||||
91 | Andrea Bettin | 1970 | SNP | ITA | 28.87 | |||||
91 | Sergey Korotkov | 1967 | Butterfly Plus | RUS | 28.87 | |||||
93 | Andrea Piron | 1967 | SNP | ITA | 28.91 | |||||
94 | Craig Smith | 1968 | Seaside Pirates | AUS | 28.96 | |||||
95 | Andreas Bayer | 1966 | TSV Laupheim | GER | 29.02 | |||||
95 | Marco Spendolini | 1968 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | 29.02 | |||||
95 | Thomas Saes | 1966 | Möllner SV | GER | 29.02 | |||||
98 | Stefano Pilloni | 1970 | Sporting NUoto Lib. Cagliari | ITA | 29.18 | |||||
99 | Harald Hallen | 1966 | SG Erkelenz-Hückelhoven | GER | 29.22 | |||||
100 | Igor Penchukov | 1967 | Sprut | RUS | 29.37 | |||||
101 | Philippe Audouin | 1969 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | 29.45 | |||||
102 | Dmitry Amosov | 1966 | Butterfly Plus | RUS | 29.46 | |||||
103 | Boris Schlander | 1966 | SSG Reutlingen Tübingen | GER | 29.51 | |||||
104 | Rodolfo Bennewitz | 1967 | Estadio Español de Las Condes | CHI | 29.62 | |||||
105 | Francois Jacobus Grobler | 1968 | Wahoo Masters Swimming | RSA | 29.68 | |||||
106 | Gordon Oliphant | 1970 | Camden Swiss Cottage SC | GBR | 29.82 | |||||
107 | Hans Meyer-Hermann | 1969 | SC-Seevetal | GER | 29.89 | |||||
108 | Paul Gabor | 1968 | TRIBEACH | USA | 29.99 | |||||
109 | Louis Deragon | 1968 | Team Quebec | CAN | 30.04 | |||||
110 | Massimo Zucchini | 1966 | Centro Nuoto Cortona | ITA | 30.05 | |||||
111 | Dietmar Funke | 1967 | MTV Heide | GER | 30.06 | |||||
112 | Thomas Bäckman | 1966 | Täby Sim | SWE | 30.12 | |||||
113 | Tommy Eriksson | 1966 | Motala Simsällskap | SWE | 30.19 | |||||
114 | Rune Offerdal | 1969 | Haldens Svømmeklub | NOR | 30.21 | |||||
115 | Mika Meller | 1967 | Järvenpään Uintiklubi | FIN | 30.23 | |||||
116 | Stefano Gobbi | 1966 | Nuoto Club 91 Parma | ITA | 30.27 | |||||
117 | Stephan Eisner | 1966 | SV Lok Eilenburg | GER | 30.30 | |||||
118 | Stefan Stuhlmüller | 1968 | 1.SK Greiz von 1924 e.V. | GER | 30.37 | |||||
119 | Chris Cupidio | 1968 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 30.38 | |||||
120 | Rafael Adzhigitov | 1968 | Kasatka | RUS | 30.41 | |||||
121 | Jörg Löhken | 1968 | Homes Place de Portugal | POR | 30.43 | |||||
122 | Sami Kähkönen | 1969 | Nummelan Kisaajat | FIN | 30.45 | |||||
123 | Niclas Renman | 1966 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 30.52 | |||||
124 | Maneesh Birthre | 1967 | swimming club of indore | IND | 30.56 | |||||
124 | Stephan Bettke | 1968 | Duisburger ST | GER | 30.56 | |||||
126 | Christer Kågström | 1966 | Luleå Simsällskap | SWE | 30.57 | |||||
127 | Andrea Cozzani | 1968 | Nuoto Club 91 Parma | ITA | 30.62 | |||||
128 | Andrey Petrov | 1966 | Troyka | RUS | 30.89 | |||||
- | Alfonso Die | 1967 | SC Aarefisch | SUI | NT | |||||
- | Artur Kalmetyev | 1970 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Balraj Singh | 1967 | SFI | IND | NT | |||||
- | Benoit Castonguay | 1966 | Team Quebec | CAN | NT | |||||
- | Bhushan K. M. Sudhamurthy | 1970 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | NT | |||||
- | Carpi Massimiliano | 1969 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Christian Børresen | 1970 | Haldens Svømmeklub | NOR | NT | |||||
- | Christopher Sandström | 1970 | Gustavsbergs Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Clive Smith | 1969 | Etwall Eagles | GBR | NT | |||||
- | Enrico Cimador | 1966 | Due Ponti | ITA | NT | |||||
- | Federico Rojas | 1970 | Delfines Humboldt | CRC | NT | |||||
- | Fernando Mascarenhas | 1967 | Leixões Sport Clube | POR | NT | |||||
- | Francisco Delgado A | 1967 | Sport City Mexico | MEX | NT | |||||
- | Jairo Caraballo | 1969 | Master Anzoátegui | VEN | NT | |||||
- | Jan Farving | 1970 | Aarhus GF | DEN | NT | |||||
- | Javier Correa Guimerá | 1966 | Club Natacion Metropole | ESP | NT | |||||
- | Jess Brink | 1966 | Glostrup Svømme Klub | DEN | NT | |||||
- | Juan Quiros | 1967 | Delfines Humboldt | CRC | NT | |||||
- | Konstantin Chaplygin | 1966 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Kristofer Lyberg | 1968 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | NT | |||||
- | Liberati Paolo | 1967 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Liviu Zarnovean | 1970 | TRIBEACH | USA | NT | |||||
- | Markus Prackwieser | 1968 | SU citynet@Hall | AUT | NT | |||||
- | Massimiliano Giacomini | 1970 | ASD G-UDINE | ITA | NT | |||||
- | Massimiliano Rinco | 1966 | ASA Cinisello ASD | ITA | NT | |||||
- | Maurizio Cancellieri | 1968 | Sport Full Time Sassari | ITA | NT | |||||
- | Michael Renner | 1966 | SC Hakoah Wien | AUT | NT | |||||
- | Miguel Boscana | 1967 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | NT | |||||
- | Paolo Foschi | 1967 | A.S.D. Flaminio sporting club | ITA | NT | |||||
- | Parveen Kumar Tokas | 1967 | Delhi Swim Association | IND | NT | |||||
- | Patrick Byrd | 1968 | Jönköpings Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Renat Nugaybekov | 1970 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Rikard Waerme | 1966 | Kungälvs Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Sandro Spano | 1970 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | NT | |||||
- | Sébastien Namy | 1968 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | NT | |||||
- | Simon Augustsson | 1968 | SSK Skjetten Svømming | NOR | NT | |||||
- | Stefano Maretti | 1970 | RN Saronno | ITA | NT | |||||
- | Takashi Kamimura | 1968 | EIYUKAI SAITAMA | JPN | NT | |||||
- | Thomas Wappke | 1967 | Berliner TSC | GER | NT | |||||
- | Todd James Kendall | 1970 | S.S.D. Partenope Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Andrea Zanon | 1968 | SNP | ITA | DNS | |||||
- | Arnaud Sterle | 1970 | Coulommiers Natation | FRA | DNS | |||||
- | Craig Millar | 1967 | LRC Hong Kong | CHN | DNS | |||||
- | David Pinto | 1969 | Deakker Nuoto Club | ITA | DNS | |||||
- | Dmitriy Kuznetsov | 1970 | Kazakhstan Masters | KAZ | DNS | |||||
- | Eddy Krage | 1967 | Helsingør Svømmeklub | DEN | DNS | |||||
- | Edward Bockius | 1966 | Mit | USA | DNS | |||||
- | Enrico Spelta | 1967 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | DNS | |||||
- | Fabio Cavalli | 1967 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | DNS | |||||
- | Fernando Ribeiro | 1966 | AAC | POR | DNS | |||||
- | Gabriel Luiscastillo | 1968 | Sport City Mexico | MEX | DNS | |||||
- | Jan Karlsson | 1968 | Täby Sim | SWE | DNS | |||||
- | João Neto | 1966 | Club de Regatas Flamengo | BRA | DNS | |||||
- | Juan A Iniesta Sevillano | 1969 | Club Natación Benidorm | ESP | DNS | |||||
- | Jörgen Edin | 1970 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Kai Westensee | 1970 | MTV Heide | GER | DNS | |||||
- | Krasnov Vladimir | 1967 | ASTANA | KAZ | DNS | |||||
- | Kuznetsov Alexey | 1968 | All Stars | RUS | DNS | |||||
- | Lars Axelsson | 1966 | Karlstads Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Marco Betti | 1969 | DLF Livorno | ITA | DNS | |||||
- | Marco Poltronieri | 1968 | Sport Management SSD | ITA | DNS | |||||
- | Michael Brinkenstjärna | 1967 | Bollnäs Simsällskap | SWE | DNS | |||||
- | Michael Sorensen | 1968 | Alaska Masters | USA | DNS | |||||
- | Nicolas Romain | 1966 | Coulommiers Natation | FRA | DNS | |||||
- | Piero Mascitelli | 1968 | A.S.D.NANTES OSTIENSIS | ITA | DNS | |||||
- | Ramakanth Bhat Kemthur | 1968 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
- | Riccardo Abbate | 1966 | Waterpolopalermo | ITA | DNS | |||||
- | Santiago Platas | 1967 | Club Natacion Metropole | ESP | DNS | |||||
- | Stanislav Minkovskiy | 1969 | Dynamo SC | UKR | DNS | |||||
- | Timur Seipilmalikov | 1969 | WPC Astana | KAZ | DNS | |||||
- | Vaidotas Gumbis | 1966 | ILGAPLAUKIAI | LTU | DSQ | GA | ||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 35 - 39 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Thor Anders Kilen | 1975 | U.S.G | DEN | 24.48 | |||||
1 | Timo Nolte | 1973 | SV Wasserfreunde 1898 Hannover | GER | 24.48 | |||||
3 | Sven Guske | 1973 | Post SV Leipzig | GER | 24.60 | |||||
4 | Leonardo Ribas-Gomes | 1974 | Academia Gustavo Borges | BRA | 24.70 | |||||
5 | Claudio Motta | 1975 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 24.88 | |||||
6 | Tatsuaki Shirata | 1974 | GOLD RUSH | JPN | 25.09 | |||||
7 | Adam Carroll | 1971 | RK Masters | NZL | 25.39 | |||||
8 | Anton Zaykov | 1971 | Poseidon Moscow | RUS | 25.41 | |||||
9 | Thomas Lundberg | 1971 | Karlskrona Simsällskap | SWE | 25.62 | |||||
10 | Davide Stell | 1973 | Busto Nuoto ASD | ITA | 25.66 | |||||
11 | Rafael Weibert Fonseca | 1973 | Mac-Nina | BRA | 25.68 | |||||
12 | Marco Meissner | 1972 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 25.87 | |||||
13 | Sergii Golub | 1972 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 25.97 | |||||
14 | Sergey Firichenko | 1973 | Troyka | RUS | 25.98 | |||||
15 | Igor Misovic | 1975 | SSKC Poseidon Aschaffenburg | GER | 26.01 | |||||
16 | Igor Shchotkin | 1972 | Lviv Euro | UKR | 26.03 | |||||
17 | Niclas Ohman | 1974 | Fagersta Simklubb | SWE | 26.04 | |||||
18 | Kieren Jon Lawrenson | 1974 | East Coast Masters | RSA | 26.05 | |||||
19 | Boris Konkin | 1971 | 43 REGION | RUS | 26.07 | |||||
20 | David Llanos | 1975 | Canal de Isabel II | ESP | 26.17 | |||||
21 | Ettore Ansaloni | 1973 | Tuatha De | ITA | 26.29 | |||||
22 | Stefano Cascio | 1973 | Pool Nuoto Sambenedettese | ITA | 26.34 | |||||
23 | Fredrik Pålsson | 1975 | Simklubben Laxen | SWE | 26.36 | |||||
24 | Volodymyr Krasykov | 1973 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 26.37 | |||||
25 | Balancier Pascal | 1974 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 26.43 | |||||
26 | Mark Glass | 1974 | Dallas Aquatic Masters | USA | 26.44 | |||||
27 | Alois Riedl | 1975 | SV Wacker Burghausen | GER | 26.63 | |||||
28 | Christian Speckbacher | 1973 | SU citynet@Hall | AUT | 26.65 | |||||
29 | Blaschta Torsten | 1973 | Spok | GER | 26.69 | |||||
30 | Alberto Motta | 1973 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 26.71 | |||||
31 | Oleksandr Syrbu | 1972 | Lviv Euro | UKR | 26.72 | |||||
32 | Marcel van Winssen | 1971 | ZV De Gelenberg | NED | 26.82 | |||||
33 | Shamil Zakirov | 1973 | Kasatka | RUS | 26.84 | |||||
34 | Emiliano Caprioli | 1972 | Tuatha De | ITA | 26.90 | |||||
35 | Sanchez Patrice | 1973 | CN BRUNOY ESSONNE | FRA | 26.97 | |||||
36 | Benvel Mathias | 1974 | CN BRUNOY ESSONNE | FRA | 27.06 | |||||
37 | Philippe De Martini | 1971 | AS Herblay Natation | FRA | 27.14 | |||||
38 | Gary Hall | 1972 | Phoenix Masters | RSA | 27.15 | |||||
39 | Adrian O´Connor | 1972 | Cork Masters | IRL | 27.17 | |||||
40 | Vittorio Mariani | 1974 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 27.24 | |||||
41 | Lars Kellermann | 1974 | SG Badenweiler-Neuenburg | GER | 27.36 | |||||
42 | Richard Nilsson | 1971 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 27.52 | |||||
43 | Victor R Nilo Poyanco | 1974 | Club Stadio Italiano | CHI | 27.54 | |||||
44 | Ludovic Fressier | 1972 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 27.56 | |||||
45 | Claudio Fabbri | 1972 | Malaspina Sporting Club | ITA | 27.59 | |||||
46 | Andrea Mattutini | 1975 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | 27.62 | |||||
47 | Matteo Rossignoli | 1974 | ASD NUOTO BELLUNO | ITA | 27.64 | |||||
48 | Magnus Lundin | 1973 | Falu Simsällskap | SWE | 27.66 | |||||
49 | Andrea Liberati | 1971 | Società Nuotatori Padovani | ITA | 27.73 | |||||
50 | Harald Duesberg | 1973 | SG Dortmund | GER | 27.74 | |||||
50 | Lorenzo Idi | 1973 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | 27.74 | |||||
52 | Alan Macintyre | 1972 | Glasgow Nomads | GBR | 27.75 | |||||
53 | Raphael Mathon | 1973 | Ems Bron | FRA | 27.77 | |||||
54 | Michael Tartaglione | 1971 | GAJA | USA | 27.82 | |||||
55 | Roger Andrée | 1971 | Trollhättans Simsällskap | SWE | 27.88 | |||||
56 | Oskar Börjesson | 1973 | S77 Stenungsund | SWE | 28.14 | |||||
57 | Johan Meurling | 1973 | S77 Stenungsund | SWE | 28.19 | |||||
58 | Guillet Christophe | 1973 | CHALLANS NATATION | FRA | 28.24 | |||||
59 | Marco Turrina | 1974 | AS Sogeis | ITA | 28.28 | |||||
60 | Chris Rolle | 1974 | Etwall Eagles | GBR | 28.41 | |||||
61 | Timo Ruppel | 1974 | WV Wunstorf | GER | 28.44 | |||||
62 | Malco Massoni | 1975 | RN Saronno | ITA | 28.48 | |||||
63 | Jorge Ibañez | 1975 | NADAMAS | ESP | 28.49 | |||||
64 | Anders Sjögren | 1971 | Jönköpings Simsällskap | SWE | 28.50 | |||||
65 | Hervé Dugachard | 1974 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 28.52 | |||||
66 | Sergey Vasilyev | 1971 | Kasatka | RUS | 28.56 | |||||
67 | Marcello Garrapa | 1971 | ASA Cinisello ASD | ITA | 28.65 | |||||
68 | Andrea Pagano | 1973 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 28.72 | |||||
68 | Choisit Maxime | 1973 | STADE TOULOUSAIN NATATION | FRA | 28.72 | |||||
70 | Emmanuel Cloez | 1971 | Marcq Natation | FRA | 28.77 | |||||
71 | Kaj Hansen | 1974 | Glostrup Svømme Klub | DEN | 28.85 | |||||
71 | Michele De Benedittis | 1973 | C.S.I. Roma Flaminio | ITA | 28.85 | |||||
73 | Jonas Petersson | 1974 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 28.90 | |||||
74 | Andreas Voigt | 1974 | Chemnitzer SG Helbersdorf | GER | 28.94 | |||||
75 | Morgan Degerstrøm | 1975 | Vadsø Svømmeklubb | NOR | 29.02 | |||||
76 | Daniel Lovince | 1973 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 29.03 | |||||
77 | Thomas Rise Sønderskov | 1974 | Randers GF Neptun | DEN | 29.08 | |||||
78 | Örjan Olsson | 1972 | IKSU Simning | SWE | 29.13 | |||||
79 | Massimo Primon | 1971 | Pianeta sport acqua | ITA | 29.14 | |||||
80 | Sergio Ortega | 1973 | Club Natacion Metropole | ESP | 29.16 | |||||
81 | Graco Morlan | 1975 | Casablanca México | MEX | 29.18 | |||||
81 | Massimiliano Dibitonto | 1971 | Reggiana Nuoto | ITA | 29.18 | |||||
83 | Cyrille Papillon | 1973 | CASCOL NATATION | FRA | 29.22 | |||||
84 | Jens Korth | 1975 | MTV Heide | GER | 29.36 | |||||
84 | Joao Pedro Freire Matias | 1974 | AAC | POR | 29.36 | |||||
86 | Jose M De Hoyos Rodriguez | 1973 | C.E. INEF LLEIDA | ESP | 29.50 | |||||
87 | Rajbir Tokas | 1971 | Delhi Swim Association | IND | 29.57 | |||||
88 | Wolfgang Raml | 1971 | Wiener Sport Club | AUT | 29.59 | |||||
89 | Fabio Amadio | 1975 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 29.71 | |||||
90 | Daniel Gertmo | 1973 | S77 Stenungsund | SWE | 29.76 | |||||
- | Adrian Hirsch | 1974 | West Coast Masters Aussi | AUS | NT | |||||
- | Albert Khusainov | 1975 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Aleksandar Nesic | 1971 | Göteborg Sim | SWE | NT | |||||
- | Chandar Prakash Tokas | 1971 | Delhi Swim Association | IND | NT | |||||
- | Claus Lewandowski | 1972 | SSF Bonn | GER | NT | |||||
- | Cord Wolkehauer | 1975 | SGS Hamburg | GER | NT | |||||
- | Daisuke Toba | 1972 | TOKYU UMEDA | JPN | NT | |||||
- | Denis Kozlov | 1974 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Fabrizio Cametti | 1972 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | NT | |||||
- | Francesco Manconi | 1973 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | NT | |||||
- | Fred Hickey | 1971 | Aer Lingus Masters | IRL | NT | |||||
- | Jacek Patera | 1971 | Plywacki Klub | POL | NT | |||||
- | Lionel Perea | 1975 | Etoile Sportive Seynod Nat. | FRA | NT | |||||
- | Marco Colonna | 1975 | Benfica Pallanuoto | ITA | NT | |||||
- | Marco De Vita | 1972 | Polisportiva Eschilo 1 | ITA | NT | |||||
- | Marco Pedrini | 1974 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | NT | |||||
- | Massimiliano Riso | 1972 | Circolo Canottieri Napoli | ITA | NT | |||||
- | Negri Paolo | 1975 | Aquarium Novi | ITA | NT | |||||
- | Ola Wallberg | 1972 | Bollnäs Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Riccardo Buffa | 1972 | NUOTO CLUB MONTECARLO | ITA | NT | |||||
- | Robert Woznicki | 1972 | MKP SZCZECIN | POL | NT | |||||
- | Robles Sergio | 1974 | El Milenio | CRC | NT | |||||
- | Sergio Margenat | 1974 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | NT | |||||
- | Sharad Patel | 1972 | swimming club of indore | IND | NT | |||||
- | Stefan Pfeiffer | 1974 | SC Bodenteich | GER | NT | |||||
- | Stefan Schrank | 1973 | SC Hellas Einbeck | GER | NT | |||||
- | Thomas Quinn | 1973 | NAC Masters | IRL | NT | |||||
- | Vinicius Castro Passos | 1975 | Club de Regatas Flamengo | BRA | NT | |||||
- | Andrea Fileccia | 1971 | Polisportiva San Giuliano ASD | ITA | DNS | |||||
- | Bjørn Harald Olstad | 1974 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | DNS | |||||
- | Christopher Oviatt | 1971 | Silver Tide Masters Club | CAN | DNS | |||||
- | Dennis Wikström | 1971 | Simklubben Ägir | SWE | DNS | |||||
- | di Fulvio Valerio | 1974 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Hans Roosmark | 1971 | Täby Sim | SWE | DNS | |||||
- | Iman Djavaheri | 1972 | masterclubofiran | IRI | DNS | |||||
- | Ivan Agarkov | 1974 | Moscow Masters | RUS | DNS | |||||
- | Jose Moura | 1974 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | DNS | |||||
- | L´horset Cyrille | 1975 | Club Nautique Havrais | FRA | DNS | |||||
- | Mauro Tozzi Netto | 1972 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | DNS | |||||
- | Olivier Kalek | 1975 | CNBA - Brussels | BEL | DNS | |||||
- | Per Helgesson | 1972 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | DNS | |||||
- | Petr Gregor | 1973 | Slavoj Bruntal | CZE | DNS | |||||
- | Pierandrea Dall´Acqua | 1974 | Natatorium Treviso | ITA | DNS | |||||
- | Rodrigo De Los Cobos | 1975 | Sport City Mexico | MEX | DNS | |||||
- | Ruslan Maksutov | 1971 | Kasatka | RUS | DNS | |||||
- | Temujin Hawkins | 1971 | San Jose | CRC | DNS | |||||
- | Torgny Eriksson | 1975 | Skuru Idrottsklubb | SWE | DNS | |||||
- | Weisleder Rodney | 1971 | El Milenio | CRC | DNS | |||||
- | Vladimir Rubtsov | 1973 | Kasatka | RUS | DNS | |||||
- | John Ryan | 1972 | New Ross | IRL | DSQ | GA | ||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 30 - 34 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Botond Solymossy | 1980 | Westwood Masters | IRL | 23.53 | |||||
2 | Stephan Kunzelmann | 1978 | SV Wasserfreunde 1898 Hannover | GER | 23.87 | |||||
3 | Ioan Stefan Gherghel | 1978 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 24.31 | |||||
4 | Mathias Hageneier | 1980 | Simklubben Laxen | SWE | 24.42 | |||||
5 | Oleg Lisogor | 1979 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 24.47 | |||||
6 | Adrian Visinescu | 1976 | SPORTING CLUB THIONVILLOIS | FRA | 24.72 | |||||
7 | Danil Haustov | 1980 | NRK | EST | 24.77 | |||||
8 | Dominik Poethen | 1980 | SG Stadtwerke München | GER | 24.81 | |||||
9 | Volker Windeck | 1978 | SGS Hamburg | GER | 24.89 | |||||
10 | Matteo Mattacchione | 1978 | RN Saronno | ITA | 24.91 | |||||
11 | Michele Galvagno | 1978 | Derthona Nuoto | ITA | 25.00 | |||||
12 | Flavio Mildemberg | 1979 | Clube Curitibano | BRA | 25.25 | |||||
13 | William Careddu | 1977 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | 25.27 | |||||
14 | Nicola Tacconi | 1980 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 25.30 | |||||
15 | Alexander Bergenthal | 1980 | Maxi Swim-Team Hamm | GER | 25.32 | |||||
15 | Holger Ladenthin | 1979 | SGS Hannover | GER | 25.32 | |||||
17 | Andriy Proskura | 1978 | Krystal | UKR | 25.33 | |||||
18 | Besson Rémi | 1980 | Rquebrune natation | FRA | 25.34 | |||||
19 | Jonathan Ahm | 1978 | Gentofte Svømme Klub | DEN | 25.40 | |||||
20 | Mattias Ohlin | 1978 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 25.56 | |||||
21 | Massimiliano Quagliani | 1978 | Sporting Club Tuscolano | ITA | 25.57 | |||||
22 | Aleks Danmark | 1977 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 25.69 | |||||
23 | Thomas Haemmer | 1978 | SV Neptun Kiel | GER | 25.70 | |||||
24 | Håkon Skaarud Karlsen | 1979 | Varg, IL | NOR | 25.74 | |||||
25 | Alberto Cassol | 1978 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | 25.81 | |||||
26 | Philip Sohmen | 1978 | LRC Hong Kong | CHN | 25.93 | |||||
27 | Jonas Falk | 1979 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 25.94 | |||||
28 | Didier Vanlancker | 1978 | Nivelles Swimming Team | BEL | 25.97 | |||||
29 | Alejandro Dada | 1980 | CAAR | CRC | 26.06 | |||||
30 | Emilio beltran Diaz | 1977 | Canal de Isabel II | ESP | 26.24 | |||||
31 | Luciano L D´agostini | 1976 | Academia Gustavo Borges | BRA | 26.25 | |||||
32 | Ayrat Gazimov | 1980 | Kasatka | RUS | 26.36 | |||||
33 | Weine Högberg | 1978 | S77 Stenungsund | SWE | 26.45 | |||||
34 | John Lindstrom | 1978 | Illinois Masters | USA | 26.48 | |||||
35 | Bas van den Nouwelant | 1980 | ZV Vlaardingen Schiedam | NED | 26.52 | |||||
36 | Torsten Scholz | 1979 | SV Wasserfreunde 1898 Hannover | GER | 26.61 | |||||
37 | Jason Liong | 1976 | Ealing | GBR | 26.69 | |||||
38 | Federico Di Cola | 1977 | CLOROLESI TREVIGLIO ASD | ITA | 26.71 | |||||
39 | Marco Luca Santavicca | 1979 | Torino Nuoto | ITA | 26.74 | |||||
39 | Mauricio Calderon | 1980 | Indoor Club - Costa Rica | CRC | 26.74 | |||||
41 | Richard Bradford | 1979 | Stourbridge SC | GBR | 26.75 | |||||
42 | Benjamin Bruneau | 1980 | RHODIA CLUB NATATION | FRA | 26.81 | |||||
43 | Petter Koch | 1980 | Modum Svømmeklubb | NOR | 26.84 | |||||
44 | Luiz Carlos F. Martins | 1980 | Mac-Nina | BRA | 26.91 | |||||
44 | Raino Nieminen | 1979 | Heinolan Isku | FIN | 26.91 | |||||
46 | Paolo Baragatti | 1979 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | 27.06 | |||||
47 | Fredrik Jensen | 1977 | Oslo Idrettslag | NOR | 27.22 | |||||
48 | John Major | 1979 | south hunsley swimming club | GBR | 27.26 | |||||
49 | Mahdi Lepart | 1978 | CN Paris | FRA | 27.30 | |||||
50 | Carlos Moran | 1976 | Simklubben Neptun | SWE | 27.34 | |||||
51 | Julien Lamy | 1980 | Marcq Natation | FRA | 27.42 | |||||
52 | Martin Kessler | 1976 | SG Glems | GER | 27.43 | |||||
53 | Dennis van Beek | 1978 | ZVDO´74 | NED | 27.47 | |||||
53 | Francisco J. Aledo M-I | 1979 | CN CARTAGONOVA-CARTAGENA | ESP | 27.47 | |||||
53 | Nuno Antunes | 1978 | A.S. Academico de Leiria | POR | 27.47 | |||||
53 | Rodrigo Botequio DeMoraes | 1977 | Esporte Clube Pinheiros | BRA | 27.47 | |||||
57 | Stefano Camilli Meletani | 1978 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | 27.49 | |||||
58 | Brichta Robert | 1979 | Spok | GER | 27.50 | |||||
58 | Matti Seuri | 1979 | Friitalan Yritys | FIN | 27.50 | |||||
60 | Sascha Sauer | 1979 | WSSV | GER | 27.53 | |||||
61 | German Alcala Ordoñez | 1978 | Club Natacion Jerez | ESP | 27.56 | |||||
61 | Joni Penttinen | 1980 | Gamla Polare | FIN | 27.56 | |||||
63 | Juan Luis Castello Piquer | 1977 | C.n. Castalia Castellon | ESP | 27.58 | |||||
64 | Andreas Böhm | 1978 | Potsdamer SV | GER | 27.62 | |||||
64 | Argenis Rojas | 1978 | UCV | VEN | 27.62 | |||||
64 | Marco Bozzo | 1978 | Rari Nantes Camogli | ITA | 27.62 | |||||
67 | Rodolphe Franchet | 1976 | U.S.Chauvigny Natation | FRA | 27.66 | |||||
68 | Retezan Remus | 1976 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 27.67 | |||||
69 | Sean Dowling | 1978 | TRIBEACH | USA | 27.69 | |||||
70 | Kevin Wedekind | 1980 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 27.70 | |||||
71 | André Borries | 1980 | SSV Ostring 93 e.V. | GER | 27.75 | |||||
72 | Alessandro D´Oppido | 1978 | Centro Nuoto Cortona | ITA | 27.78 | |||||
73 | Christophe Le Roux | 1977 | AO Trappes Natation | FRA | 27.92 | |||||
74 | Andrea Falardi | 1977 | A.S.D.NANTES OSTIENSIS | ITA | 27.94 | |||||
75 | Radu Claudiu | 1976 | aqua01cluj-napoca | ROM | 27.95 | |||||
76 | Luis M Sanchez Gutierrez | 1977 | Club Natacion Jerez | ESP | 27.97 | |||||
77 | Thomas Hoeppner | 1977 | SG Glems | GER | 28.02 | |||||
78 | Arnaud Roffe | 1980 | USTHayange | FRA | 28.03 | |||||
78 | Maciej Kopka | 1978 | KS WARTA POZNAN | POL | 28.03 | |||||
80 | Vincent Guillaume | 1976 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 28.06 | |||||
81 | Martijn Caarls | 1976 | Simklubben Ägir | SWE | 28.11 | |||||
82 | Per Markusson | 1978 | Herrljunga Simsällskap | SWE | 28.14 | |||||
82 | Thomas Schmall | 1977 | Southern Masters Swimming | USA | 28.14 | |||||
84 | Eric Stoffel | 1980 | CN OSTWALD | FRA | 28.18 | |||||
85 | Alexandre Leininger | 1980 | Coulommiers Natation | FRA | 28.20 | |||||
86 | Luca Passeri | 1976 | Reggiana Nuoto | ITA | 28.23 | |||||
87 | Roberto Zatti | 1979 | Villa Bonelli | ITA | 28.24 | |||||
88 | Per Ekwall | 1979 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 28.26 | |||||
89 | Nuno Guerra | 1977 | Leixões Sport Clube | POR | 28.28 | |||||
90 | Diego Tricárico | 1977 | Jockey Club Buenos Aires | ARG | 28.39 | |||||
91 | Julien Marignier | 1978 | Alencon Nautique Club | FRA | 28.43 | |||||
92 | Fabrizio Ginocchio | 1976 | Rari Nantes Camogli | ITA | 28.45 | |||||
93 | Jose Ignacio Rodriguez | 1977 | El Milenio | CRC | 28.46 | |||||
94 | Jens Austermann | 1976 | SSV Lahr | GER | 28.49 | |||||
95 | Doman Maciejko | 1977 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 28.52 | |||||
96 | Roland Sándor | 1980 | Váci Vízmu SE | HUN | 28.53 | |||||
97 | Fredrik Fordén | 1977 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 28.57 | |||||
98 | Brian Goldberg | 1977 | LRC Hong Kong | CHN | 28.69 | |||||
99 | Kars Luttik | 1978 | DAW Alkmaar | NED | 28.71 | |||||
100 | Paulo Monteiro Jr. | 1977 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 28.79 | |||||
- | Adam Freer | 1977 | Barnet Copthall Swimming Club | GBR | NT | |||||
- | Alberto Toneatto | 1976 | ASD G-UDINE | ITA | NT | |||||
- | Alexander Belousov | 1979 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Anders Jorlin | 1976 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | NT | |||||
- | Anders Somstedt | 1979 | Ängelholms Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Claudio Novello | 1976 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | NT | |||||
- | Dmytro Gunjko | 1980 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | NT | |||||
- | Enrico Gaoni | 1977 | Team Marche Master | ITA | NT | |||||
- | Gava Gianpaolo | 1980 | Nottoli Nuoto | ITA | NT | |||||
- | Gino Martijn | 1979 | RZ Roermondse Zwemvereniging | NED | NT | |||||
- | Hector Peris Correa | 1976 | C.n. Castalia Castellon | ESP | NT | |||||
- | Javier Navalon | 1980 | Club Natacion Master Madrid | ESP | NT | |||||
- | Jean-Christophe Suire | 1978 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | NT | |||||
- | Kieran Griffin | 1979 | Göteborg Sim | SWE | NT | |||||
- | Marco Mazzitelli | 1978 | Rari Nantes Camogli | ITA | NT | |||||
- | Marco Mencacci | 1976 | Centro Nuoto Cortona | ITA | NT | |||||
- | Nurettin Ünal | 1979 | Galatasaray | TUR | NT | |||||
- | Pieter Ponne | 1976 | H.Z.P.C. Heerenveen | NED | NT | |||||
- | Rail Galiev | 1978 | Kasatka | RUS | NT | |||||
- | Ricardo Silvestre | 1979 | CNLA | POR | NT | |||||
- | Thomas Bahr | 1977 | AMTV-FTV Hamburg | GER | NT | |||||
- | Alessandro Nardinocchi | 1978 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | DNS | |||||
- | Andras Schonek | 1977 | Sprint Fortuna SC | HUN | DNS | |||||
- | Andrey Sidelev | 1976 | Black Sepia Swimming Club | RUS | DNS | |||||
- | Armin Hummel | 1978 | KS Neptun | POL | DNS | |||||
- | Bahram Benisi | 1978 | Bletchly and district SC | GBR | DNS | |||||
- | Ben Bradley | 1980 | Maidenehad Marlins SC | GBR | DNS | |||||
- | Christian Gerken | 1977 | SAV Aumund Vegesack | GER | DNS | |||||
- | Claudio Minelli | 1980 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | DNS | |||||
- | Davide Nebiolo | 1980 | Derthona Nuoto | ITA | DNS | |||||
- | Gianfranco Negri | 1976 | ASA Cinisello ASD | ITA | DNS | |||||
- | Hugh O Connor | 1977 | NAC Masters | IRL | DNS | |||||
- | Jairo Peluffo | 1980 | Galenos del Agua | VEN | DNS | |||||
- | Joseph Trapp | 1980 | Air Force Aquatics | USA | DNS | |||||
- | Leandro Kenzo-Okuda | 1978 | Mac-Nina | BRA | DNS | |||||
- | Marcello Ciancetti | 1979 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | DNS | |||||
- | Markus Wünsch | 1976 | Schwimm-Team-Chemnitz | GER | DNS | |||||
- | Nurettin Unal | 1979 | Galatasaray | TUR | DNS | |||||
- | Ola Fagerstrand | 1977 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | DNS | |||||
- | Samuel Campani | 1976 | ASD MASTER TRICOLORE | ITA | DNS | |||||
- | Shane Gibney | 1978 | Trojan Swimming Club | IRL | DNS | |||||
- | Viktor Kan | 1978 | WPC Astana | KAZ | DNS | |||||
Event 16, 50m Free Men, Finals 25 - 29 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | Finish | Status | |||||
1 | Christopher A. Grahlemann | 1983 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 23.66 | |||||
2 | Gil Panchoo | 1985 | les dauphins du TOEC | FRA | 23.68 | |||||
3 | Dennis Hedö | 1985 | Turebergs Simklubb | SWE | 23.70 | |||||
4 | Quentin Herman | 1983 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 23.94 | |||||
5 | Henrik Åkerberg | 1983 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 23.99 | |||||
6 | Piero Rodigheri | 1983 | Viva Sport Academia | BRA | 24.02 | |||||
7 | Frank Trettin | 1984 | SGR Karlsruhe | GER | 24.27 | |||||
8 | Stuart Clarke | 1982 | City of Peterborough | GBR | 24.33 | |||||
9 | Eugenio Miralles | 1984 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 24.43 | |||||
10 | Guy Romain | 1985 | JSA NATATION | FRA | 24.60 | |||||
11 | Ronnie Dalsgaard | 1983 | U.S.G | DEN | 24.67 | |||||
12 | Andreas Overbeck | 1983 | U.S.G | DEN | 24.86 | |||||
13 | André Meißner | 1984 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 24.87 | |||||
14 | Mathias Kopp | 1984 | SG Elbe | GER | 24.91 | |||||
15 | Ralf Wölfer | 1982 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 25.03 | |||||
16 | Stefano Drago | 1982 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 25.08 | |||||
17 | Matthew Thomas | 1983 | Swindon Dolphins ASC | GBR | 25.10 | |||||
18 | Pontus Karlsson | 1984 | Turebergs Simklubb | SWE | 25.13 | |||||
19 | Matthieu Ladent | 1982 | CN BELLEGARDE | FRA | 25.24 | |||||
20 | Andrey Mavrov | 1981 | Neva Stars | RUS | 25.26 | |||||
21 | Eliseo Ibanez Mieles | 1983 | RANCHO SAN FRANCISCO | ECU | 25.30 | |||||
22 | Björn Eriksson | 1981 | Hudiksvalls Simsällskap | SWE | 25.32 | |||||
23 | Romano Giorgio | 1985 | Ispra Swim Planet | ITA | 25.34 | |||||
24 | Rodrigo Triviño | 1984 | Mac-Nina | BRA | 25.43 | |||||
25 | Nils Scharfe | 1983 | SGS Hamburg | GER | 25.44 | |||||
26 | Tobias Erdbrink | 1985 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 25.46 | |||||
27 | Alexandre Papadopoulos | 1981 | Stade Français O Courbevoie | FRA | 25.67 | |||||
28 | Michael Worth | 1982 | City of Peterborough | GBR | 25.71 | |||||
28 | Neal Taylor | 1985 | Oddicombe | GBR | 25.71 | |||||
30 | Craig Ward | 1985 | Stockport Metro | GBR | 25.73 | |||||
31 | Ingmar Zacharias | 1981 | WSV Grosskrotzenburg | GER | 25.75 | |||||
32 | Dennis Hermanski | 1985 | Wasserfreunde Northeim | GER | 25.86 | |||||
33 | Miguel A Aparicio Jordan | 1983 | Queretaro | MEX | 25.90 | |||||
34 | Marcus Augusto Ferreira | 1984 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 25.93 | |||||
35 | Nils Dehne | 1984 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 26.08 | |||||
36 | David Alessandro | 1983 | CHTHN | BEL | 26.11 | |||||
37 | Dan Cornelius | 1981 | Simklubben Neptun | SWE | 26.18 | |||||
37 | Romain Leparoux | 1984 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | 26.18 | |||||
39 | Mitja Severjuk | 1984 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 26.19 | |||||
40 | Steven Dickinson | 1985 | Ashington ASC | GBR | 26.22 | |||||
41 | Arne Jendretzki | 1981 | TSG 07 Burg Gretesch | GER | 26.24 | |||||
41 | Stephen Barton | 1982 | City of Liverpool SC | GBR | 26.24 | |||||
43 | Thorben Hamann | 1983 | MTV Segeberg | GER | 26.37 | |||||
44 | Daniel Ossmann | 1982 | WSV Sparkasse | AUT | 26.49 | |||||
45 | Mathias Fest | 1985 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 26.51 | |||||
45 | Robert Keil | 1985 | SC Poseidon Berlin e.V. | GER | 26.51 | |||||
47 | Thomas Moschke | 1985 | 1.Dresdner Schwimmgemeinschaft | GER | 26.55 | |||||
48 | Sebastian Bartz | 1984 | SC Magdeburg | GER | 26.56 | |||||
49 | Thibault Martin | 1982 | Neptune Club de France | FRA | 26.58 | |||||
50 | Matthias Steinicke | 1981 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 26.60 | |||||
51 | Henning Hayn | 1981 | SG Glems | GER | 26.63 | |||||
52 | Simon David | 1984 | Auxerre Aquatic Club | FRA | 26.64 | |||||
53 | Robert Grynner | 1983 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 26.70 | |||||
54 | Gian Michele Lai | 1982 | la wellness | ITA | 26.77 | |||||
55 | David Jonsson | 1984 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 26.80 | |||||
56 | Daniel Snygg | 1982 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 26.82 | |||||
57 | Julien Valli | 1981 | Neptune Club de France | FRA | 26.85 | |||||
58 | Guy Victor | 1985 | CN OSTWALD | FRA | 26.93 | |||||
59 | Mauro Zanetti | 1983 | Tuatha De | ITA | 26.96 | |||||
60 | Kris Kristensen | 1985 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 27.03 | |||||
61 | Yannick Thiry | 1982 | Neptune Club de France | FRA | 27.08 | |||||
62 | Mika Silvennoinen | 1984 | Friitalan Yritys | FIN | 27.10 | |||||
63 | Thomas Ladent | 1985 | CN BELLEGARDE | FRA | 27.12 | |||||
64 | Markus Reinbacher | 1985 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 27.16 | |||||
65 | Roberto Prestinoni | 1981 | Simklubben Neptun | SWE | 27.17 | |||||
66 | Lars Sperling | 1983 | SV Westick-Kaiserau 1952 | GER | 27.18 | |||||
67 | Philip Eccles | 1982 | Hoylake | GBR | 27.19 | |||||
68 | Thomas Schubert | 1983 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 27.29 | |||||
69 | Björn Fuchs | 1983 | SV Albatros Letmathe | GER | 27.32 | |||||
70 | Corentin Labranche | 1984 | Coulommiers Natation | FRA | 27.33 | |||||
71 | Martijn Giezen | 1985 | Montferland | NED | 27.34 | |||||
72 | Antonio Ramirez Asensio | 1983 | Club Natació Barcelona | ESP | 27.39 | |||||
73 | Simone Coronin | 1981 | Ispra Swim Planet | ITA | 27.49 | |||||
74 | James Wright | 1982 | North Sydney Masters | AUS | 27.52 | |||||
75 | Sebastian Arnholdt | 1982 | SC Magdeburg | GER | 27.53 | |||||
76 | Henrik Stenberg | 1982 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 27.57 | |||||
77 | Scott Nelson | 1984 | Severnside Tritons SC | GBR | 27.58 | |||||
78 | Jarle Stærkebye Ødegård | 1982 | Modum Svømmeklubb | NOR | 27.59 | |||||
79 | Cjell Feilhaber | 1981 | Helmstedter SV | GER | 27.62 | |||||
80 | Ryohei Ueta | 1985 | Club Natacion Master Madrid | ESP | 27.64 | |||||
81 | Sylvain Faticoni | 1983 | CHTHN | BEL | 27.79 | |||||
82 | Alessandro V. Vasquez | 1983 | Acquambiente | ITA | 27.81 | |||||
82 | Rafael Pacheco | 1983 | Club Natacion Master Madrid | ESP | 27.81 | |||||
84 | Sven Forth | 1983 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 27.83 | |||||
85 | Andrea Lupo | 1983 | Torino Nuoto | ITA | 27.87 | |||||
86 | Marco Sfriso | 1984 | Acquambiente | ITA | 27.88 | |||||
87 | Martin Hansen | 1984 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 27.98 | |||||
88 | Viktor Konakovsky | 1985 | HAK | AUT | 27.99 | |||||
89 | Mykola Berezhnyi | 1982 | Motor Zenith Master Zaporozhie | UKR | 28.01 | |||||
90 | Samuel Bengtson | 1982 | Umeå Simsällskap | SWE | 28.06 | |||||
91 | Manuel Siegert | 1983 | SGS Hamburg | GER | 28.19 | |||||
- | Alan Magalhães | 1985 | Planet Sport Academia | BRA | NT | |||||
- | Alexander Kaune | 1983 | Delfines Humboldt | CRC | NT | |||||
- | Anil Kumar Sulagiah Ashok | 1981 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | NT | |||||
- | Arturo Vera Campanalunga | 1983 | CN Las Palmas | ESP | NT | |||||
- | Audun Nilsen | 1983 | Modum Svømmeklubb | NOR | NT | |||||
- | Bodet Arnaud | 1984 | CHALLANS NATATION | FRA | NT | |||||
- | Christian Wald | 1983 | Bad Homburger SC | GER | NT | |||||
- | Claudio Licciulli | 1983 | RN Saronno | ITA | NT | |||||
- | Daniele Salamone | 1983 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | NT | |||||
- | Dario Romano | 1984 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | NT | |||||
- | Dirk Dillenkofer | 1984 | SSG Saar Max Ritter | GER | NT | |||||
- | Filippo Ligabue | 1983 | GS Vigili del Fuoco RE | ITA | NT | |||||
- | Francesco D´isep | 1982 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | NT | |||||
- | Holger Wiest | 1981 | TSV Laupheim | GER | NT | |||||
- | Jacek Szymczyk | 1981 | Ucsir Warsaw Masters Team | POL | NT | |||||
- | Jérémy Moriniere-ngoc | 1981 | SAINT SEBASTIEN NATATION | FRA | NT | |||||
- | Julius Kratzer | 1982 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | NT | |||||
- | Jørgen Gallis | 1985 | Tønsberg Svømmeklubb | NOR | NT | |||||
- | Laurent Deroo | 1983 | CHTHN | BEL | NT | |||||
- | Marcin Login | 1984 | MKP SZCZECIN | POL | NT | |||||
- | Marco Marani | 1981 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | NT | |||||
- | Martin Dangelmayr | 1982 | TSV Laupheim | GER | NT | |||||
- | Michael Brandl | 1981 | USC Traun | AUT | NT | |||||
- | Omar Huerta | 1983 | México | MEX | NT | |||||
- | Pablo García | 1982 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | NT | |||||
- | Pablo López Busón | 1983 | Club Natacion Metropole | ESP | NT | |||||
- | Patrick Josefsson | 1982 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | NT | |||||
- | Peter Wikander | 1984 | Kristianstads SLS | SWE | NT | |||||
- | Pruthvi Srinivas | 1982 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | NT | |||||
- | Sebastien Agnolin | 1984 | Coulommiers Natation | FRA | NT | |||||
- | Sergio Dolei | 1981 | Sporting Club Catania a.s.d. | ITA | NT | |||||
- | Simone Cerqua | 1981 | Geovillage Nuoto Olbia | ITA | NT | |||||
- | Simone Vaccani | 1981 | Ispra Swim Planet | ITA | NT | |||||
- | Twaha Ali | 1984 | Simklubben Neptun | SWE | NT | |||||
- | Ujrebail Venkatraj Bhat | 1983 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | NT | |||||
- | Vincent Joskin | 1985 | CHTHN | BEL | NT | |||||
- | Alfred Zemier | 1985 | KS Neptun | POL | DNS | |||||
- | Amari Julien | 1982 | Jeanne d´Arc de Drancy | FRA | DNS | |||||
- | Antonio Capocasa | 1981 | Pool Nuoto Sambenedettese | ITA | DNS | |||||
- | Benjamin Cazin | 1984 | SN Franconville | FRA | DNS | |||||
- | Christopher Pimot | 1982 | Stade Français O Courbevoie | FRA | DNS | |||||
- | Filip Zemier | 1984 | KS Neptun | POL | DNS | |||||
- | Frank Vargas | 1983 | Venezuela Masters | VEN | DNS | |||||
- | Gonçalo Sorger | 1985 | AAC | POR | DNS | |||||
- | Gustavo Ferreira | 1981 | Clube Curitibano | BRA | DNS | |||||
- | Krishna Nandan Ananth | 1985 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
- | Marco Lazzari | 1984 | San Marino Master | ITA | DNS | |||||
- | Marco Pontoglio | 1981 | CLOROLESI TREVIGLIO ASD | ITA | DNS | |||||
- | Miko Okko | 1983 | Gamla Polare | FIN | DNS | |||||
- | Roberto Facchini | 1981 | Itamirim Clube de Campo | BRA | DNS | |||||
- | Sulagiah Ashok Anil Kumar | 1981 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
- | Federico Villanacci | 1983 | Centro Nuoto Cortona | ITA | DSQ | GA | ||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 07 August 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet | Print Time | 16:41 |