Resultat för XIII FINA WMC 2010 Valhalla venue
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Results Event 26 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | XIII Fina World Masters Champi | Print Date | 04 August 2010 | |||
Competition place | Gothenburg Valhalla | Print Time | 14:05 | |||
Organizer | Fina/SSF | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 2010-08-03 |
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 320 - 359 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Malvern Marlins | 322 | Malvern Marlins | AUS | 2:48.58 | |||||
Patrick Galvin | 1933 | 36.93 | 36.93 | |||||||
John Pugh | 1938 | 35.81 | 1:12.74 | |||||||
Bill Walker | 1929 | 49.33 | 2:02.07 | |||||||
George Corones | 1918 | 46.51 | 2:48.58 | |||||||
2 | Moscow Masters | 320 | Moscow Masters | RUS | 3:13.59 | |||||
Voleslav Kholdevich | 1932 | 43.04 | 43.04 | |||||||
Vladimir Rabinovich | 1924 | 58.81 | 1:41.85 | |||||||
Viacheslav Belokovskiy | 1931 | 51.54 | 2:33.39 | |||||||
Valentin Meshcheriakov | 1933 | 40.20 | 3:13.59 | |||||||
3 | Esmas | 323 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 3:59.29 | |||||
Antonio Pol | 1927 | 56.80 | 56.80 | |||||||
Bartolome Vera | 1930 | 58.94 | 1:55.74 | |||||||
Manuel Piña | 1924 | 1:08.41 | 3:04.15 | |||||||
Pedro Galmes | 1927 | 55.14 | 3:59.29 | |||||||
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 280 - 319 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Göteborg Sim | 283 | Göteborg Sim | SWE | 2:03.85 | |||||
Hans Eriksson | 1945 | 29.59 | 29.59 | |||||||
Bengt Furberg | 1941 | 31.68 | 1:01.27 | |||||||
Anders Söderqvist | 1933 | 32.61 | 1:33.88 | |||||||
Peter Bergengren | 1938 | 29.97 | 2:03.85 | |||||||
2 | Neptun Moscow | 280 | Neptun Moscow | RUS | 2:07.42 | |||||
Alexander Kryukov | 1944 | 30.13 | 30.13 | |||||||
Boris Ruzhitskiy | 1944 | 28.53 | 58.66 | |||||||
Adolf Skotarenko | 1940 | 32.90 | 1:31.56 | |||||||
Igor Brovin | 1932 | 35.86 | 2:07.42 | |||||||
3 | Toms 26A | 280 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:15.44 | |||||
Paull Leamen | 1943 | 33.37 | 33.37 | |||||||
Christopher Smith | 1932 | 40.78 | 1:14.15 | |||||||
Michael Heath-Eves | 1942 | 31.74 | 1:45.89 | |||||||
Peter Straka | 1943 | 29.55 | 2:15.44 | |||||||
4 | Ujbuda B | 281 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 2:17.57 | |||||
Jozsef Bukolyi | 1949 | 31.57 | 31.57 | |||||||
Ferenc Latin | 1928 | 39.24 | 1:10.81 | |||||||
Bela Fabian | 1937 | 34.11 | 1:44.92 | |||||||
Miklos Kovats | 1940 | 32.65 | 2:17.57 | |||||||
5 | SK Neptun | 286 | Simklubben Neptun | SWE | 2:24.43 | |||||
Gunnar Lenning | 1942 | 31.73 | 31.73 | |||||||
Rolf Friberg | 1937 | 40.13 | 1:11.86 | |||||||
Hasse Lindström | 1937 | 37.46 | 1:49.32 | |||||||
Per-Olov Ericsson | 1938 | 35.11 | 2:24.43 | |||||||
6 | Karlstads Simsällskap | 283 | Karlstads Simsällskap | SWE | 2:28.06 | |||||
Bo Hansson | 1942 | 33.02 | 33.02 | |||||||
Rolf Otterberg | 1938 | 37.30 | 1:10.32 | |||||||
Sören Andersson | 1938 | 41.37 | 1:51.69 | |||||||
Ernst-Hjalmar Rydahl | 1939 | 36.37 | 2:28.06 | |||||||
7 | Berliner TSC | 303 | Berliner TSC | GER | 2:36.32 | |||||
Manfred Busch | 1938 | 36.89 | 36.89 | |||||||
Horst Fritsche | 1926 | 40.44 | 1:17.33 | |||||||
Gerhard Huebner | 1933 | 40.25 | 1:57.58 | |||||||
Klaus Rohde | 1940 | 38.74 | 2:36.32 | |||||||
8 | Toms 26B | 281 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:38.69 | |||||
Bob Bannerman | 1940 | 36.23 | 36.23 | |||||||
Waldemar Henne | 1935 | 40.96 | 1:17.19 | |||||||
Mike Torsney | 1930 | 50.52 | 2:07.71 | |||||||
John Twohig | 1950 | 30.98 | 2:38.69 | |||||||
- | Sg Stadtwerke München | 280 | SG Stadtwerke München | GER | DNS | |||||
Essam Nasser | 1931 | |||||||||
Eckhart Haensel | 1944 | |||||||||
Werner Jocher | 1942 | |||||||||
Peter Frenzel | 1943 | DNS | ||||||||
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 240 - 279 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Ujbuda A | 243 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 1:55.60 | |||||
Istvan Marton | 1958 | 28.32 | 28.32 | |||||||
Attila Banhidy | 1942 | 29.01 | 57.33 | |||||||
Jozsef Csikany | 1943 | 30.18 | 1:27.51 | |||||||
Ferenc Erdelyi | 1952 | 28.09 | 1:55.60 | |||||||
2 | Sg Stadtwerke München | 248 | SG Stadtwerke München | GER | 1:57.65 | |||||
Rolf Gitter | 1943 | 31.10 | 31.10 | |||||||
Peter Frenzel | 1943 | 30.62 | 1:01.72 | |||||||
Eckhart Haensel | 1944 | 31.37 | 1:33.09 | |||||||
André Wrasse | 1970 | 24.56 | 1:57.65 | |||||||
3 | Poseidon Moscow | 243 | Poseidon Moscow | RUS | 1:59.57 | |||||
Akmed Anarbaev | 1948 | 29.65 | 29.65 | |||||||
Nikolay Kulakov | 1947 | 31.82 | 1:01.47 | |||||||
Peter Tkachenko | 1949 | 30.65 | 1:32.12 | |||||||
Vladimir Getman | 1953 | 27.45 | 1:59.57 | |||||||
4 | Egypt Masters | 242 | Egypt Masters | EGY | 2:00.59 | |||||
Mohamed Warda | 1956 | 29.97 | 29.97 | |||||||
Ghareeb Attia | 1948 | 29.29 | 59.26 | |||||||
Magdy Mandour | 1954 | 30.30 | 1:29.56 | |||||||
Ahmed Hamada | 1939 | 31.03 | 2:00.59 | |||||||
5 | Garden State Masters | 248 | Garden State Masters | USA | 2:00.80 | |||||
Bruce Rollins | 1950 | 29.45 | 29.45 | |||||||
Jack Zakim | 1945 | 30.16 | 59.61 | |||||||
Lawrence Seidman | 1947 | 30.43 | 1:30.04 | |||||||
Arthur Wein | 1950 | 30.76 | 2:00.80 | |||||||
6 | Polisens IF Team 2 | 248 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 2:04.64 | |||||
Glen Bengtsson | 1949 | 29.06 | 29.06 | |||||||
Jan Färjh | 1959 | 29.26 | 58.32 | |||||||
Ronnie Paleski | 1943 | 33.31 | 1:31.63 | |||||||
Håkan Bengtsson | 1942 | 33.01 | 2:04.64 | |||||||
7 | Toms 26C | 242 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:05.69 | |||||
Richard Hibbert | 1945 | 32.31 | 32.31 | |||||||
Vello Mijal | 1946 | 34.85 | 1:07.16 | |||||||
Phil Rogers | 1950 | 31.13 | 1:38.29 | |||||||
Wieslaw Musial | 1957 | 27.40 | 2:05.69 | |||||||
8 | Hamar IL | 254 | Hamar IL | NOR | 2:05.89 | |||||
Alexander Mills | 1951 | 27.96 | 27.96 | |||||||
Knut Måløy | 1961 | 27.34 | 55.30 | |||||||
Per Hofmo | 1931 | 37.61 | 1:32.91 | |||||||
Terje Benjaminsen | 1943 | 32.98 | 2:05.89 | |||||||
8 | Hellas Masters | 246 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 2:05.89 | |||||
Hans Ljungberg | 1948 | 31.72 | 31.72 | |||||||
Olof Burebo | 1944 | 32.22 | 1:03.94 | |||||||
Bo Ljungberg | 1945 | 31.67 | 1:35.61 | |||||||
Bo Fogelberg | 1957 | 30.28 | 2:05.89 | |||||||
10 | Ssv Senftenberg | 244 | SSV Senftenberg | GER | 2:16.20 | |||||
Ingo Franke | 1944 | 31.82 | 31.82 | |||||||
Udo Just | 1948 | 36.46 | 1:08.28 | |||||||
Michael Metz | 1948 | 36.95 | 1:45.23 | |||||||
Peter Domaschke | 1956 | 30.97 | 2:16.20 | |||||||
11 | Cn Metropole | 240 | Club Natacion Metropole | ESP | 2:18.19 | |||||
Mauricio O´Shanahan | 1942 | 37.78 | 37.78 | |||||||
Guillermo CaballeroMadera | 1955 | 33.52 | 1:11.30 | |||||||
Daniel Roca | 1937 | 35.58 | 1:46.88 | |||||||
Javier Correa Guimerá | 1966 | 31.31 | 2:18.19 | |||||||
- | All Stars | 241 | All Stars | RUS | DNS | |||||
Yaroslav Novitskiy | 1945 | |||||||||
Sergey Lapshenkov | 1957 | |||||||||
Sergey Lisyunenko | 1948 | |||||||||
Sergey Griva | 1949 | DNS | ||||||||
- | Sg Neukölln Berlin | 260 | SG Neukölln Berlin | GER | DNS | |||||
Adu Hewelcke | 1940 | |||||||||
Joachim Hintze | 1942 | |||||||||
Robert Stübert | 1978 | |||||||||
Peter Senftleben | 1934 | DNS | ||||||||
- | Karlstads SS Lag 2 | 270 | Karlstads Simsällskap | SWE | DSQ | RC | ||||
- | Kungälv Herr 240 | 244 | Kungälvs Simsällskap | SWE | DSQ | RA | ||||
Håkan Liedman | 1960 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Lennart Palm | 1947 | 34.55 | 1:10.52 | |||||||
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 200 - 239 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Wuppertal 3 | 201 | SG Wuppertal | GER | 1:44.10 | |||||
Jochen Bruha | 1969 | 25.28 | 25.28 | |||||||
Christian Poswiat | 1968 | 24.83 | 50.11 | |||||||
Peter Nocke | 1955 | 25.78 | 1:15.89 | |||||||
Folkert Meeuw | 1946 | 28.21 | 1:44.10 | |||||||
2 | Centro Nuoto Bastia | 201 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 1:44.84 | |||||
Rico Rolli | 1965 | 24.63 | 24.63 | |||||||
Francesco Grignani | 1959 | 27.88 | 52.51 | |||||||
Claudio Berrini | 1954 | 27.68 | 1:20.19 | |||||||
Gianluca Giglietti | 1961 | 24.65 | 1:44.84 | |||||||
3 | Göteborg Sim | 205 | Göteborg Sim | SWE | 1:45.94 | |||||
Glen Christiansen | 1957 | 27.48 | 27.48 | |||||||
Niklas Borg | 1969 | 25.53 | 53.01 | |||||||
Anders Rutqvist | 1958 | 26.77 | 1:19.78 | |||||||
Leonard Bielicz | 1951 | 26.16 | 1:45.94 | |||||||
4 | Acbb | 202 | ACBB | FRA | 1:46.05 | |||||
Blanc Pierre | 1965 | 25.27 | 25.27 | |||||||
Neuville Laurent | 1965 | 24.62 | 49.89 | |||||||
Zass Michel | 1941 | 30.80 | 1:20.69 | |||||||
Fayolle Olivier | 1967 | 25.36 | 1:46.05 | |||||||
5 | Poseidon Moscow | 201 | Poseidon Moscow | RUS | 1:49.09 | |||||
Sergey Makarychev | 1965 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Alexsander Bashmakov | 1946 | 28.59 | 55.98 | |||||||
Pavel Filatov | 1960 | 27.13 | 1:23.11 | |||||||
Ravil Nogumanov | 1968 | 25.98 | 1:49.09 | |||||||
6 | Mar Natacion | 208 | Agrupación Mar Natacion | ARG | 1:51.26 | |||||
Roberto Merega | 1960 | 26.97 | 26.97 | |||||||
Gustavo Gonzalez | 1953 | 28.64 | 55.61 | |||||||
Marcelo Romano | 1956 | 30.07 | 1:25.68 | |||||||
Claudio Lutotovich | 1963 | 25.58 | 1:51.26 | |||||||
7 | Kungsbacka SS | 202 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 1:53.79 | |||||
Douglas McPherson | 1965 | 28.85 | 28.85 | |||||||
Lars Sandberg | 1965 | 27.32 | 56.17 | |||||||
Peter Lundin | 1959 | 27.55 | 1:23.72 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | 30.07 | 1:53.79 | |||||||
8 | Wuppertal 4 | 202 | SG Wuppertal | GER | 1:56.31 | |||||
Andreas Petersen | 1951 | 29.33 | 29.33 | |||||||
Ralf Wehling | 1964 | 27.47 | 56.80 | |||||||
Boris Plesnic | 1970 | 27.66 | 1:24.46 | |||||||
Harald Bayer | 1951 | 31.85 | 1:56.31 | |||||||
9 | New England Masters | 211 | New England Masters | USA | 1:56.62 | |||||
Stephen Mugford | 1967 | 27.33 | 27.33 | |||||||
Mark Keil | 1953 | 31.47 | 58.80 | |||||||
Laszlo Eger | 1945 | 32.05 | 1:30.85 | |||||||
Glenn Dixon | 1964 | 25.77 | 1:56.62 | |||||||
10 | Vaasan Uimaseura | 205 | Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | FIN | 1:57.46 | |||||
Hannu Kuokkanen | 1948 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Christer Burman | 1968 | 27.65 | 57.39 | |||||||
Peter Fjellström | 1963 | 30.83 | 1:28.22 | |||||||
Markku Ahonpää | 1956 | 29.24 | 1:57.46 | |||||||
11 | AS Herblay Natation | 207 | AS Herblay Natation | FRA | 1:58.86 | |||||
Mohamed Halimi | 1958 | 28.83 | 28.83 | |||||||
Roger Boutillier | 1943 | 33.81 | 1:02.64 | |||||||
Laurent Rouby | 1961 | 29.07 | 1:31.71 | |||||||
Philippe De Martini | 1971 | 27.15 | 1:58.86 | |||||||
12 | Danderyd SK | 226 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 1:59.96 | |||||
Olle Axling | 1945 | 30.25 | 30.25 | |||||||
Peder Wehlén | 1945 | 32.42 | 1:02.67 | |||||||
Erik Bodén | 1965 | 29.09 | 1:31.76 | |||||||
Henrik Bodén | 1959 | 28.20 | 1:59.96 | |||||||
13 | Toms 26D | 200 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:00.61 | |||||
Chris Cupidio | 1968 | 30.37 | 30.37 | |||||||
Ralph Rieper | 1959 | 29.72 | 1:00.09 | |||||||
Andy Manahan | 1958 | 30.27 | 1:30.36 | |||||||
Bill Chisholm | 1955 | 30.25 | 2:00.61 | |||||||
14 | Cetus | 223 | Cetus | FIN | 2:00.79 | |||||
Lauri Malk | 1937 | 33.57 | 33.57 | |||||||
Marko Lysma | 1965 | 28.53 | 1:02.10 | |||||||
Timo Teponoja | 1955 | 30.67 | 1:32.77 | |||||||
Simo-Pekka Torsti | 1960 | 28.02 | 2:00.79 | |||||||
15 | Lviv Euro | 203 | Lviv Euro | UKR | 2:01.36 | |||||
Serhiy Zhykh | 1962 | 29.52 | 29.52 | |||||||
Stepan Delyatynskyy | 1965 | 30.02 | 59.54 | |||||||
Yuriy Denisov | 1954 | 32.12 | 1:31.66 | |||||||
Serghiy Fedorov | 1955 | 29.70 | 2:01.36 | |||||||
16 | Pregel | 200 | Pregel | RUS | 2:02.07 | |||||
Sergey Yanochkin | 1956 | 32.04 | 32.04 | |||||||
Alexander Tervinskiy | 1958 | 33.50 | 1:05.54 | |||||||
Victor Lyubavin | 1966 | 27.16 | 1:32.70 | |||||||
Yurly Sizov | 1960 | 29.37 | 2:02.07 | |||||||
17 | SG Gotha-Arnstadt | 216 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 2:02.94 | |||||
Joachim Thiel | 1943 | 33.16 | 33.16 | |||||||
Peter Buchholz | 1963 | 28.31 | 1:01.47 | |||||||
Mathias Klein | 1961 | 30.34 | 1:31.81 | |||||||
Thomas Saupe | 1957 | 31.13 | 2:02.94 | |||||||
18 | Helsingborgs Oldies | 227 | Helsingborgs Simsällskap | SWE | 2:03.48 | |||||
Mats Orth | 1955 | 28.56 | 28.56 | |||||||
Lennart Sjöholm | 1954 | 30.65 | 59.21 | |||||||
Kai Zetterström | 1959 | 31.56 | 1:30.77 | |||||||
Lars Dahlqvist | 1945 | 32.71 | 2:03.48 | |||||||
19 | RN Saronno | 204 | RN Saronno | ITA | 2:03.54 | |||||
Maurizio Massoni | 1951 | 33.53 | 33.53 | |||||||
Bruno Forni | 1948 | 34.50 | 1:08.03 | |||||||
Maurizio Amato | 1959 | 31.84 | 1:39.87 | |||||||
Matteo Mattacchione | 1978 | 23.67 | 2:03.54 | |||||||
20 | Esmas | 206 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 2:03.69 | |||||
Jan Ola Ohlsson | 1962 | 28.86 | 28.86 | |||||||
Esteban Cruz | 1946 | 33.46 | 1:02.32 | |||||||
Alvaro Barro | 1959 | 29.28 | 1:31.60 | |||||||
Miguel Boscana | 1967 | 32.09 | 2:03.69 | |||||||
21 | Göteborg Sim | 202 | Göteborg Sim | SWE | 2:05.74 | |||||
Kieran Griffin | 1979 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Peter Ernström | 1953 | 32.39 | 1:03.47 | |||||||
Roland Johansson | 1953 | 31.14 | 1:34.61 | |||||||
Stefan Leidzen | 1953 | 31.13 | 2:05.74 | |||||||
22 | Kalmar Simsällskap | 214 | Kalmar Simsällskap | SWE | 2:08.56 | |||||
Kenth Goodwin | 1955 | 33.31 | 33.31 | |||||||
Christer Bäck | 1964 | 28.47 | 1:01.78 | |||||||
Kaj Larsson | 1948 | 34.83 | 1:36.61 | |||||||
Anders Jägerbrink | 1959 | 31.95 | 2:08.56 | |||||||
23 | PK Olimpija | 202 | PK Olimpija | SLO | 2:09.64 | |||||
Andrej Skafar | 1960 | 30.00 | 30.00 | |||||||
Joe Tanko | 1946 | 38.75 | 1:08.75 | |||||||
Robert Slapar | 1961 | 31.89 | 1:40.64 | |||||||
Matjaz Groznik | 1971 | 29.00 | 2:09.64 | |||||||
24 | Hellas Masters | 205 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 2:10.18 | |||||
Stefan Sundström | 1967 | 30.48 | 30.48 | |||||||
Leif Eriksson | 1963 | 32.18 | 1:02.66 | |||||||
Per Nilsson | 1961 | 33.53 | 1:36.19 | |||||||
Ingvar Eriksson | 1944 | 33.99 | 2:10.18 | |||||||
25 | Göteborg Sim | 216 | Göteborg Sim | SWE | 2:12.06 | |||||
Henning Degerman | 1948 | 35.45 | 35.45 | |||||||
Gunnar Ekstedt | 1958 | 31.20 | 1:06.65 | |||||||
Göran Hellström | 1958 | 32.63 | 1:39.28 | |||||||
Urban Bergqvist | 1960 | 32.78 | 2:12.06 | |||||||
26 | Sport Management SSD | 213 | Sport Management SSD | ITA | 2:13.06 | |||||
Renato Zanuso | 1955 | 33.22 | 33.22 | |||||||
Guido Armellini | 1955 | 33.83 | 1:07.05 | |||||||
Silvano Giuliani | 1954 | 34.72 | 1:41.77 | |||||||
Marco Fornelli | 1963 | 31.29 | 2:13.06 | |||||||
27 | STV Limbach | 215 | STV Limbach | GER | 2:13.85 | |||||
Steffen Guenther | 1966 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Guenter Schmeisser | 1942 | 36.26 | 1:08.90 | |||||||
Klaus Mahn | 1950 | 33.18 | 1:42.08 | |||||||
Jiri Mueller | 1967 | 31.77 | 2:13.85 | |||||||
28 | Sim Team Engelholm Lag 2 | 207 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | 2:14.88 | |||||
Niclas Blücher | 1964 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Leif Gellberg | 1932 | 44.02 | 1:16.70 | |||||||
Peter Engström | 1955 | 31.67 | 1:48.37 | |||||||
Daniel Snygg | 1982 | 26.51 | 2:14.88 | |||||||
- | Club Terrazas | 215 | Club Terrazas | PER | DNS | |||||
Gustavo Pescetto | 1964 | |||||||||
Augusto Gonzales-Vigil | 1952 | |||||||||
Luis Pazsoldan | 1945 | |||||||||
Francisco Monroy | 1964 | DNS | ||||||||
- | CN MIJAS | 205 | CN MIJAS | ESP | DNS | |||||
Daniel Canales Ingram | 1969 | |||||||||
Rafael De Valdes | 1957 | |||||||||
Joaquin Canales DeMendoza | 1940 | |||||||||
Manuel Pertíñez Gómez | 1969 | DNS | ||||||||
- | Eschilo Fitness | 206 | Eschilo Fitness | ITA | DNS | |||||
Marco Zoppi | 1954 | |||||||||
Riccardo Gianni | 1944 | |||||||||
Marco Ciuccoli | 1963 | |||||||||
Moretti Alessandro | 1973 | DNS | ||||||||
- | Helsingfors Simsällskap | 204 | Helsingfors Simsällskap | FIN | DNS | |||||
Jukka Laikari | 1959 | |||||||||
Henrik Munck | 1961 | |||||||||
Leif Blomfelt | 1950 | |||||||||
Antti Lehtonen | 1956 | DNS | ||||||||
- | Malmö KK Team A | 202 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | DNS | |||||
Thomas Brorson | 1958 | |||||||||
Göran Hedbys | 1964 | |||||||||
Jan Nordanger | 1959 | |||||||||
Björn Sonesson | 1957 | DNS | ||||||||
- | MTV Segeberg | 204 | MTV Segeberg | GER | DNS | |||||
Jens Gilenzki-Henze | 1957 | |||||||||
Eckhard Mannke | 1939 | |||||||||
Herwart Bunge | 1957 | |||||||||
Thorben Hamann | 1983 | DNS | ||||||||
- | Sim Team Engelholm Lag 1 | 207 | Föreningen Sim Team Engelholm | SWE | DNS | |||||
Björn Svedberg | 1949 | |||||||||
Anders Svedberg | 1953 | |||||||||
Ulf Svedberg | 1952 | |||||||||
Per Ekwall | 1979 | DNS | ||||||||
- | Spencer Swim Team | 238 | Spencer Swim Team | GBR | DNS | |||||
Alexander Chklar | 1981 | |||||||||
Geoff Stokes | 1939 | |||||||||
Nigel Salsbury | 1940 | |||||||||
Tony Cherrington | 1942 | DNS | ||||||||
- | SV Hof 1911 e. V. | 203 | SV Hof 1911 e. V. | GER | DNS | |||||
Michael Goldmann | 1959 | |||||||||
Dr. Ulrich Hermfisse | 1965 | |||||||||
Jürgen Hofmann | 1962 | |||||||||
Helmut Hertelendy | 1950 | DNS | ||||||||
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 160 - 199 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Aqua Masters | 160 | Aqua Masters Swim Club Kiev | UKR | 1:39.09 | |||||
Volodymyr Tkachenko | 1965 | 25.20 | 25.20 | |||||||
Sergii Golub | 1972 | 24.37 | 49.57 | |||||||
Andrii Khloptsov | 1964 | 25.76 | 1:15.33 | |||||||
Oleg Lisogor | 1979 | 23.76 | 1:39.09 | |||||||
2 | CNSW | 160 | Club Natation Sportcity Woluwe | BEL | 1:40.13 | |||||
Godeaux Lionel | 1960 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Balancier Pascal | 1974 | 25.42 | 51.39 | |||||||
Quentin Herman | 1983 | 22.91 | 1:14.30 | |||||||
Olivier Delfosse | 1963 | 25.83 | 1:40.13 | |||||||
3 | Malaspina Sc Team B | 176 | Malaspina Sporting Club | ITA | 1:41.32 | |||||
Marco Mattia Conti | 1964 | 26.07 | 26.07 | |||||||
Giuseppe Tiano | 1968 | 24.87 | 50.94 | |||||||
Andrea Agostinone | 1969 | 25.34 | 1:16.28 | |||||||
Metello Angelo Savino | 1963 | 25.04 | 1:41.32 | |||||||
4 | Täby Sim 1 | 167 | Täby Sim | SWE | 1:41.45 | |||||
Peter Pärlklo | 1971 | 26.26 | 26.26 | |||||||
Jan Karlsson | 1968 | 24.18 | 50.44 | |||||||
Dan Anderberg | 1967 | 26.07 | 1:16.51 | |||||||
Harald Kruger | 1967 | 24.94 | 1:41.45 | |||||||
5 | Tuatha de | 162 | Tuatha De | ITA | 1:41.78 | |||||
Ettore Ansaloni | 1973 | 25.91 | 25.91 | |||||||
Gabriele Maini | 1965 | 25.04 | 50.95 | |||||||
Emiliano Caprioli | 1972 | 26.01 | 1:16.96 | |||||||
Alberto Montini | 1968 | 24.82 | 1:41.78 | |||||||
6 | Malmö KK Team A | 169 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 1:45.53 | |||||
Bill Strömberg | 1967 | 26.92 | 26.92 | |||||||
Henrik Jangvall | 1966 | 25.02 | 51.94 | |||||||
Peter Liljegren | 1969 | 26.89 | 1:18.83 | |||||||
Peter Linnander | 1969 | 26.70 | 1:45.53 | |||||||
7 | ASA Cinisello ASD | 179 | ASA Cinisello ASD | ITA | 1:47.33 | |||||
Andrea Toja | 1966 | 26.79 | 26.79 | |||||||
Stefano Bertatti | 1965 | 26.13 | 52.92 | |||||||
Massimo Cassaghi | 1965 | 27.94 | 1:20.86 | |||||||
Mario Fasola | 1965 | 26.47 | 1:47.33 | |||||||
8 | Kasatka | 160 | Kasatka | RUS | 1:47.68 | |||||
Shamil Zakirov | 1973 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Vladimir Fadeev | 1961 | 27.16 | 54.11 | |||||||
Ivan Volkov | 1975 | 27.06 | 1:21.17 | |||||||
Sergey Vasilyev | 1971 | 26.51 | 1:47.68 | |||||||
9 | Glasgow Nomads | 161 | Glasgow Nomads | GBR | 1:48.58 | |||||
James Donn | 1977 | 25.92 | 25.92 | |||||||
Gary Hurr | 1961 | 30.43 | 56.35 | |||||||
Alan Macintyre | 1972 | 27.05 | 1:23.40 | |||||||
Iain Teaz | 1969 | 25.18 | 1:48.58 | |||||||
10 | Ssg - Saar Max Ritter | 185 | SSG Saar Max Ritter | GER | 1:49.26 | |||||
Dietmar Klee | 1964 | 27.44 | 27.44 | |||||||
Stephan Leers | 1966 | 27.55 | 54.99 | |||||||
Rolf Arnold | 1960 | 27.69 | 1:22.68 | |||||||
Frank Weber | 1965 | 26.58 | 1:49.26 | |||||||
11 | Ängelholms Simsällskap | 164 | Ängelholms Simsällskap | SWE | 1:49.68 | |||||
Peter Rosvall | 1968 | 25.97 | 25.97 | |||||||
Stefan Rosvall | 1966 | 26.36 | 52.33 | |||||||
Anders Somstedt | 1979 | 28.20 | 1:20.53 | |||||||
Fredrik Hellzén | 1963 | 29.15 | 1:49.68 | |||||||
12 | U.s.g Men | 188 | U.S.G | DEN | 1:51.21 | |||||
Henrik Pedersen | 1965 | 26.81 | 26.81 | |||||||
Lars Kruse Byron | 1960 | 30.07 | 56.88 | |||||||
Ebbe Rasmussen | 1949 | 29.46 | 1:26.34 | |||||||
Johan Bergendorff | 1978 | 24.87 | 1:51.21 | |||||||
13 | MASS 1 | 166 | Mölndals Allmänna Simsällskap | SWE | 1:51.29 | |||||
Niclas Ekelund | 1970 | 27.17 | 27.17 | |||||||
Trond Zimmerman | 1967 | 27.72 | 54.89 | |||||||
Dennis Åberg | 1965 | 29.07 | 1:23.96 | |||||||
Leif Janzén | 1969 | 27.33 | 1:51.29 | |||||||
14 | Casablanca México | 176 | Casablanca México | MEX | 1:51.35 | |||||
Graco Morlan | 1975 | 29.04 | 29.04 | |||||||
Jorge Villegas | 1956 | 28.33 | 57.37 | |||||||
Carlos Komori | 1970 | 28.59 | 1:25.96 | |||||||
Abraham Rodriguez | 1978 | 25.39 | 1:51.35 | |||||||
15 | Etwall Eagles | 164 | Etwall Eagles | GBR | 1:53.29 | |||||
Garry Vickers | 1968 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Carl Barkley | 1965 | 26.40 | 53.95 | |||||||
Chris Rolle | 1974 | 27.49 | 1:21.44 | |||||||
Clive Smith | 1969 | 31.85 | 1:53.29 | |||||||
16 | Södertälje Simsällskap | 172 | Södertälje Simsällskap | SWE | 1:53.54 | |||||
Andreas Jonerholm | 1981 | 30.04 | 30.04 | |||||||
Per Norstroem | 1965 | 28.85 | 58.89 | |||||||
Tomas Lindgren | 1961 | 27.32 | 1:26.21 | |||||||
Per-Ola Quist | 1961 | 27.33 | 1:53.54 | |||||||
17 | Sc Magdeburg | 165 | SC Magdeburg | GER | 1:53.95 | |||||
Holger Kudela | 1978 | 28.04 | 28.04 | |||||||
Jörg Oertel | 1964 | 28.31 | 56.35 | |||||||
Frank Reinemann | 1955 | 31.37 | 1:27.72 | |||||||
Markus Bertram | 1978 | 26.23 | 1:53.95 | |||||||
18 | Lass | 174 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 1:54.39 | |||||
Hans-Peter Magnusson | 1964 | 27.94 | 27.94 | |||||||
Göran Fält | 1963 | 28.41 | 56.35 | |||||||
Stefan Svensson | 1962 | 29.80 | 1:26.15 | |||||||
Doman Maciejko | 1977 | 28.24 | 1:54.39 | |||||||
19 | Göteborg Sim | 190 | Göteborg Sim | SWE | 1:55.62 | |||||
Nicholas Bathfield | 1978 | 26.63 | 26.63 | |||||||
Jan Gustavsson | 1951 | 30.67 | 57.30 | |||||||
Karl Justh | 1957 | 27.68 | 1:24.98 | |||||||
Tommy Palstam | 1950 | 30.64 | 1:55.62 | |||||||
20 | Club Natacion Jerez | 167 | Club Natacion Jerez | ESP | 1:55.75 | |||||
Ruben A Gutierrez Fuentes | 1976 | 28.10 | 28.10 | |||||||
Miguel Angel Becerra Moya | 1959 | 28.88 | 56.98 | |||||||
Agustin Rodriguez de la M | 1960 | 31.61 | 1:28.59 | |||||||
German Alcala Ordoñez | 1978 | 27.16 | 1:55.75 | |||||||
21 | Bollnäs Simsällskap | 177 | Bollnäs Simsällskap | SWE | 1:55.99 | |||||
Ola Wallberg | 1972 | 30.08 | 30.08 | |||||||
Anders Bergqvist | 1965 | 28.64 | 58.72 | |||||||
Kalle Magnusson | 1960 | 30.20 | 1:28.92 | |||||||
Torbjörn Svensk | 1964 | 27.07 | 1:55.99 | |||||||
22 | Nuoto Club 91 Parma | 179 | Nuoto Club 91 Parma | ITA | 1:56.77 | |||||
Andrea Zanza | 1962 | 29.32 | 29.32 | |||||||
Stefano Gobbi | 1966 | 29.27 | 58.59 | |||||||
Andrea Cozzani | 1968 | 29.38 | 1:27.97 | |||||||
Marco Dallatana | 1965 | 28.80 | 1:56.77 | |||||||
23 | Helmstedter Sv | 161 | Helmstedter SV | GER | 1:56.85 | |||||
Ralf Zachmann | 1964 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Burkhard Feilhaber | 1957 | 30.45 | 1:01.03 | |||||||
Christian Beckmann | 1977 | 28.31 | 1:29.34 | |||||||
Cjell Feilhaber | 1981 | 27.51 | 1:56.85 | |||||||
24 | Göteborg Sim | 165 | Göteborg Sim | SWE | 1:57.95 | |||||
Johan Lindén | 1967 | 29.38 | 29.38 | |||||||
Erik Sinclair | 1967 | 28.24 | 57.62 | |||||||
Anders Gahm | 1967 | 27.72 | 1:25.34 | |||||||
Tommy Pulkinnen | 1967 | 32.61 | 1:57.95 | |||||||
25 | Cn Metropole | 185 | Club Natacion Metropole | ESP | 1:58.19 | |||||
Jose Rodriguez Rodriguez | 1956 | 31.97 | 31.97 | |||||||
Jose Carlos SanchezAcosta | 1959 | 28.86 | 1:00.83 | |||||||
Juan P Rodríguez Suárez | 1967 | 28.87 | 1:29.70 | |||||||
Sergio Ortega | 1973 | 28.49 | 1:58.19 | |||||||
26 | Malmö KK Team A | 162 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 1:58.81 | |||||
Jens Vestergaard | 1981 | 26.54 | 26.54 | |||||||
Christian Olsson | 1978 | 29.37 | 55.91 | |||||||
Julius Kratzer | 1982 | 27.93 | 1:23.84 | |||||||
Sewerin Ekman | 1937 | 34.97 | 1:58.81 | |||||||
27 | Skuru Ik 1 | 176 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 2:00.83 | |||||
Lars Hällgren | 1964 | 36.06 | 36.06 | |||||||
David Jonsson | 1984 | 25.44 | 1:01.50 | |||||||
Lars Sundermeyer | 1965 | 30.38 | 1:31.88 | |||||||
Tomas Hägg | 1964 | 28.95 | 2:00.83 | |||||||
28 | Tribeach 170 | 170 | TRIBEACH | USA | 2:01.46 | |||||
Paul Gabor | 1968 | 30.44 | 30.44 | |||||||
Viorel Stroie | 1965 | 31.34 | 1:01.78 | |||||||
Liviu Zarnovean | 1970 | 30.85 | 1:32.63 | |||||||
Adrian Stroie | 1967 | 28.83 | 2:01.46 | |||||||
29 | Blå Lag 4 | 168 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 2:01.77 | |||||
Michael Stigson | 1961 | 30.12 | 30.12 | |||||||
Anders Jorlin | 1976 | 29.32 | 59.44 | |||||||
Göran Wall | 1953 | 34.37 | 1:33.81 | |||||||
Per-Magnus Grönlund | 1982 | 27.96 | 2:01.77 | |||||||
30 | Kungsbacka SS | 191 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 2:02.70 | |||||
Henrik Holmberg | 1969 | 30.09 | 30.09 | |||||||
Jan Johansson | 1968 | 27.19 | 57.28 | |||||||
Niclas Renman | 1966 | 30.45 | 1:27.73 | |||||||
Anders Backlund | 1946 | 34.97 | 2:02.70 | |||||||
- | Duck´s Creek | 178 | Duck´s Creek | RUS | DNS | |||||
Predkin Vladimir | 1969 | |||||||||
Podmarev Timur | 1957 | |||||||||
Vladislav Bragin | 1971 | |||||||||
Igor Markitantov | 1965 | DNS | ||||||||
- | LRC Hong Kong | 170 | LRC Hong Kong | CHN | DNS | |||||
Stefan Rust | 1967 | |||||||||
Brian Goldberg | 1977 | |||||||||
Dominic Tsui | 1962 | |||||||||
Hang Cheong Cheng | 1964 | DNS | ||||||||
- | Malaspina Sc Team A | 172 | Malaspina Sporting Club | ITA | DNS | |||||
Alessandro Costa | 1966 | |||||||||
Lorenzo Piccardi | 1964 | |||||||||
Rolando Prada | 1972 | |||||||||
Pierfranco Belfiori | 1966 | DNS | ||||||||
- | Polisens IF | 186 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | DNS | |||||
Simon Malmberg | 1974 | |||||||||
Rasmus Renglin | 1979 | |||||||||
Jan Färjh | 1959 | |||||||||
Ronnie Paleski | 1943 | DNS | ||||||||
- | Post SV Leipzig | 160 | Post SV Leipzig | GER | DNS | |||||
Andreas Köpping | 1961 | |||||||||
Dirk Schlegel | 1982 | |||||||||
Jens Lutschin | 1964 | |||||||||
Sven Guske | 1973 | DNS | ||||||||
- | Simklubben Ägir | 164 | Simklubben Ägir | SWE | DNS | |||||
Dennis Wikström | 1971 | |||||||||
Mikael Magnusson | 1958 | |||||||||
Jonas Harvard | 1971 | |||||||||
Martijn Caarls | 1976 | DNS | ||||||||
- | Skuru Ik 2 | 181 | Skuru Idrottsklubb | SWE | DNS | |||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sundsvalls Simsällskap | 166 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | DNS | |||||
Stefan Andersson | 1970 | |||||||||
Hans Bergqvist | 1961 | |||||||||
Per Matsson | 1962 | |||||||||
Tony Danielsson | 1969 | DNS | ||||||||
- | Täby Sim 2 | 174 | Täby Sim | SWE | DNS | |||||
Per Gustafsson | 1964 | |||||||||
Håkan Persson | 1963 | |||||||||
Arne Strid | 1969 | |||||||||
Thomas Bäckman | 1966 | DNS | ||||||||
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 120 - 159 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | W 98 Hannover | 129 | W 98 Hannover | GER | 1:36.92 | |||||
Timo Nolte | 1973 | 24.33 | 24.33 | |||||||
Torsten Scholz | 1979 | 26.12 | 50.45 | |||||||
Kamil Kasprowicz | 1984 | 23.52 | 1:13.97 | |||||||
Stephan Kunzelmann | 1978 | 22.95 | 1:36.92 | |||||||
2 | Esv Frankfurt/oder 1948 | 121 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 1:37.81 | |||||
Christopher A. Grahlemann | 1983 | 23.45 | 23.45 | |||||||
Denis Severyuk | 1980 | 24.73 | 48.18 | |||||||
Mitja Severjuk | 1984 | 24.75 | 1:12.93 | |||||||
Marco Meissner | 1972 | 24.88 | 1:37.81 | |||||||
3 | McNina | 122 | Mac-Nina | BRA | 1:37.91 | |||||
Rodrigo Triviño | 1984 | 24.65 | 24.65 | |||||||
Leandro Kenzo-Okuda | 1978 | 24.52 | 49.17 | |||||||
Rodrigo Bardi | 1978 | 24.32 | 1:13.49 | |||||||
Rafael Weibert Fonseca | 1973 | 24.42 | 1:37.91 | |||||||
4 | Turebergs Simklubb | 126 | Turebergs Simklubb | SWE | 1:38.32 | |||||
Pontus Karlsson | 1984 | 24.78 | 24.78 | |||||||
Dennis Hedö | 1985 | 22.92 | 47.70 | |||||||
Anders Haglund | 1961 | 25.29 | 1:12.99 | |||||||
Patrik Drakes | 1984 | 25.33 | 1:38.32 | |||||||
5 | CS de Inot Resita | 129 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 1:39.03 | |||||
Razvan Ionut Florea | 1980 | 24.43 | 24.43 | |||||||
Tudor Ignat | 1977 | 24.67 | 49.10 | |||||||
Ioan Stefan Gherghel | 1978 | 23.45 | 1:12.55 | |||||||
Retezan Remus | 1976 | 26.48 | 1:39.03 | |||||||
6 | Malmö Kappsimningsklubb | 130 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 1:40.32 | |||||
Jonas Falk | 1979 | 25.55 | 25.55 | |||||||
Mattias Ohlin | 1978 | 24.56 | 50.11 | |||||||
Ola Fagerstrand | 1977 | 25.60 | 1:15.71 | |||||||
Daniel Karlsson | 1976 | 24.61 | 1:40.32 | |||||||
7 | Gentofte Svømme Klub | 137 | Gentofte Svømme Klub | DEN | 1:40.44 | |||||
Frank Byskov | 1975 | 25.79 | 25.79 | |||||||
Jonathan Ahm | 1978 | 24.21 | 50.00 | |||||||
Henrik Frandsen | 1980 | 25.18 | 1:15.18 | |||||||
Mark Vogel | 1970 | 25.26 | 1:40.44 | |||||||
8 | Academia Gustavo Borges | 157 | Academia Gustavo Borges | BRA | 1:40.59 | |||||
Leonardo Ribas-Gomes | 1974 | 24.25 | 24.25 | |||||||
Newton Kaminski | 1965 | 25.36 | 49.61 | |||||||
Renato Ramalho | 1968 | 26.14 | 1:15.75 | |||||||
Luciano L D´agostini | 1976 | 24.84 | 1:40.59 | |||||||
9 | Flamengo | 149 | Club de Regatas Flamengo | BRA | 1:41.99 | |||||
Marcio Motta | 1977 | 26.21 | 26.21 | |||||||
Alberto Motta | 1973 | 25.92 | 52.13 | |||||||
Frederico Padilha | 1966 | 26.03 | 1:18.16 | |||||||
Claudio Motta | 1975 | 23.83 | 1:41.99 | |||||||
10 | Corsico Nuoto Master | 125 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 1:42.93 | |||||
Fabrizio Piciocchi | 1974 | 25.07 | 25.07 | |||||||
Marcello Ciancetti | 1979 | 25.74 | 50.81 | |||||||
Fabio Cavalli | 1967 | 26.21 | 1:17.02 | |||||||
Stefano Drago | 1982 | 25.91 | 1:42.93 | |||||||
11 | Fagersta Simklubb | 148 | Fagersta Simklubb | SWE | 1:43.31 | |||||
Niclas Ohman | 1974 | 25.38 | 25.38 | |||||||
Mats Nygren | 1966 | 25.00 | 50.38 | |||||||
Jesper Pietsch | 1976 | 25.77 | 1:16.15 | |||||||
Mikael Rosen | 1974 | 27.16 | 1:43.31 | |||||||
12 | Troyka | 129 | Troyka | RUS | 1:43.47 | |||||
Sergey Firichenko | 1973 | 25.84 | 25.84 | |||||||
Anton Denschikov | 1969 | 26.78 | 52.62 | |||||||
Alexander Krasnolutskiy | 1984 | 26.51 | 1:19.13 | |||||||
Ivan Kovalev | 1985 | 24.34 | 1:43.47 | |||||||
13 | Amici Del Nuoto Firenze | 139 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 1:44.51 | |||||
Nicola Tacconi | 1980 | 24.88 | 24.88 | |||||||
Thomas Bruno Colella | 1976 | 27.61 | 52.49 | |||||||
Raffaele Lococciolo | 1972 | 24.84 | 1:17.33 | |||||||
Andrea Pagano | 1973 | 27.18 | 1:44.51 | |||||||
13 | Cuatro Caminos | 123 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 1:44.51 | |||||
Eugenio Miralles | 1984 | 24.59 | 24.59 | |||||||
Pablo García | 1982 | 27.29 | 51.88 | |||||||
Sergio Margenat | 1974 | 25.22 | 1:17.10 | |||||||
Luis González | 1977 | 27.41 | 1:44.51 | |||||||
15 | Stockholms KK | 148 | Stockholms Kappsimningsklubb | SWE | 1:45.80 | |||||
Robert Grynner | 1983 | 26.35 | 26.35 | |||||||
Johan Lund | 1982 | 26.18 | 52.53 | |||||||
Daniel Halldén | 1983 | 26.14 | 1:18.67 | |||||||
Mats Norlin | 1965 | 27.13 | 1:45.80 | |||||||
16 | SG Elbe | 141 | SG Elbe | GER | 1:45.87 | |||||
Mathias Kopp | 1984 | 24.91 | 24.91 | |||||||
Torsten Lagerpusch | 1980 | 26.61 | 51.52 | |||||||
Matthias Wendt | 1972 | 26.94 | 1:18.46 | |||||||
Ingo Benneweg | 1963 | 27.41 | 1:45.87 | |||||||
17 | SGS Hamburg | 120 | SGS Hamburg | GER | 1:45.99 | |||||
Frank Rauchfuss | 1976 | 29.37 | 29.37 | |||||||
Nils Scharfe | 1983 | 24.90 | 54.27 | |||||||
Manuel Siegert | 1983 | 27.38 | 1:21.65 | |||||||
Volker Windeck | 1978 | 24.34 | 1:45.99 | |||||||
18 | Circolo Canottieri Aniene | 143 | Circolo Canottieri Aniene | ITA | 1:46.27 | |||||
Gian Luca Sondali | 1966 | 26.98 | 26.98 | |||||||
Fabrizio Cametti | 1972 | 28.33 | 55.31 | |||||||
Paolo Baragatti | 1979 | 25.44 | 1:20.75 | |||||||
Stefano Messina | 1980 | 25.52 | 1:46.27 | |||||||
19 | Club Natacion Jerez | 137 | Club Natacion Jerez | ESP | 1:46.31 | |||||
Abel Gil Galdon | 1975 | 26.36 | 26.36 | |||||||
David Braina Bou | 1975 | 26.64 | 53.00 | |||||||
Francisco N. Palomar | 1976 | 27.28 | 1:20.28 | |||||||
Antonio Rus Aguilar | 1977 | 26.03 | 1:46.31 | |||||||
20 | Tuatha de | 134 | Tuatha De | ITA | 1:46.40 | |||||
Mauro Archetti | 1982 | 26.61 | 26.61 | |||||||
Mauro Zanetti | 1983 | 26.21 | 52.82 | |||||||
Graziano Iotti | 1980 | 26.56 | 1:19.38 | |||||||
Davide Melli | 1968 | 27.02 | 1:46.40 | |||||||
21 | Sg Glems | 137 | SG Glems | GER | 1:47.31 | |||||
Henning Hayn | 1981 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Martin Herrmann | 1969 | 26.94 | 53.41 | |||||||
Thomas Hoeppner | 1977 | 27.23 | 1:20.64 | |||||||
Martin Kessler | 1976 | 26.67 | 1:47.31 | |||||||
22 | SF O Courbevoie | 120 | Stade Français O Courbevoie | FRA | 1:47.41 | |||||
Christopher Pimot | 1982 | 26.95 | 26.95 | |||||||
Laurent Sibiril | 1976 | 26.84 | 53.79 | |||||||
Bruno Starzec | 1981 | 28.14 | 1:21.93 | |||||||
Alexandre Papadopoulos | 1981 | 25.48 | 1:47.41 | |||||||
23 | Torino Nuoto | 137 | Torino Nuoto | ITA | 1:47.69 | |||||
Marco Luca Santavicca | 1979 | 26.97 | 26.97 | |||||||
Pier Paolo Panciani | 1980 | 27.35 | 54.32 | |||||||
Mauro Rodella | 1963 | 26.26 | 1:20.58 | |||||||
Andrea Lupo | 1983 | 27.11 | 1:47.69 | |||||||
24 | S77 Stenungsund | 144 | S77 Stenungsund | SWE | 1:48.65 | |||||
Johan Meurling | 1973 | 27.60 | 27.60 | |||||||
Oskar Börjesson | 1973 | 27.62 | 55.22 | |||||||
Martin Bergman | 1972 | 27.29 | 1:22.51 | |||||||
Weine Högberg | 1978 | 26.14 | 1:48.65 | |||||||
25 | Wet Fart | 124 | Landskrona Simsällskap | SWE | 1:49.10 | |||||
Daniel Johnsson | 1979 | 27.11 | 27.11 | |||||||
Ola Bratt | 1979 | 26.37 | 53.48 | |||||||
Carl Bratt | 1978 | 28.05 | 1:21.53 | |||||||
Aron Wohlström | 1980 | 27.57 | 1:49.10 | |||||||
26 | FANUM FORTUNAE NUOTO | 131 | FANUM FORTUNAE NUOTO | ITA | 1:49.22 | |||||
Andrea Mattutini | 1975 | 27.38 | 27.38 | |||||||
Michele Biagiotti | 1978 | 27.52 | 54.90 | |||||||
Roberto Tonelli | 1978 | 28.11 | 1:23.01 | |||||||
Stefano Camilli Meletani | 1978 | 26.21 | 1:49.22 | |||||||
27 | Caronno Pertusella Nuoto | 142 | Caronno Pertusella Nuoto | ITA | 1:50.40 | |||||
Marco Preatoni | 1963 | 31.22 | 31.22 | |||||||
Marco Locatelli | 1982 | 25.60 | 56.82 | |||||||
Claudio Silipigni | 1984 | 28.38 | 1:25.20 | |||||||
Angelo Pellegatta | 1979 | 25.20 | 1:50.40 | |||||||
28 | Tribeach | 154 | TRIBEACH | USA | 1:50.65 | |||||
Dragos Ionescu | 1976 | 27.57 | 27.57 | |||||||
Lucian Tintea | 1964 | 29.09 | 56.66 | |||||||
Gabriel Mitache | 1968 | 27.18 | 1:23.84 | |||||||
Sean Dowling | 1978 | 26.81 | 1:50.65 | |||||||
29 | El Milenio 1 | 134 | El Milenio | CRC | 1:50.68 | |||||
Jose Ignacio Rodriguez | 1977 | 28.33 | 28.33 | |||||||
Boabdil Perera | 1975 | 29.62 | 57.95 | |||||||
Navarro Jeiko | 1974 | 26.08 | 1:24.03 | |||||||
Mauri Jonathan | 1984 | 26.65 | 1:50.68 | |||||||
30 | AWV Coburg 1920 eV | 128 | AWV Coburg 1920 eV | GER | 1:52.04 | |||||
Dominik Fehd | 1979 | 28.40 | 28.40 | |||||||
Christoph Dorscht | 1978 | 30.56 | 58.96 | |||||||
Marco Fischer | 1970 | 27.18 | 1:26.14 | |||||||
Mathias Fest | 1985 | 25.90 | 1:52.04 | |||||||
31 | Leo Lagrange S. B. | 125 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | 1:52.57 | |||||
Rodolfo Rivas-garro | 1971 | 27.74 | 27.74 | |||||||
Nicolas Deliessche | 1981 | 29.95 | 57.69 | |||||||
Nicolas Dratschmidt | 1984 | 27.21 | 1:24.90 | |||||||
Anthony Paris | 1979 | 27.67 | 1:52.57 | |||||||
32 | Roma | 141 | Roma | NOR | 1:54.72 | |||||
Aril Bråten | 1966 | 27.07 | 27.07 | |||||||
Geir Patursson | 1968 | 27.62 | 54.69 | |||||||
Morten Jarland | 1980 | 28.39 | 1:23.08 | |||||||
Cato Sletbakk | 1957 | 31.64 | 1:54.72 | |||||||
33 | Kungälv Herr 120 | 141 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 1:55.34 | |||||
Niclas Löfdahl | 1971 | 29.36 | 29.36 | |||||||
Nicklas Täck | 1973 | 29.74 | 59.10 | |||||||
Jörgen Rasmussen | 1979 | 28.04 | 1:27.14 | |||||||
Kristoffer Karlsson | 1976 | 28.20 | 1:55.34 | |||||||
34 | TSV Laupheim | 129 | TSV Laupheim | GER | 1:56.81 | |||||
Armin Dobler | 1982 | 30.17 | 30.17 | |||||||
Holger Wiest | 1981 | 30.41 | 1:00.58 | |||||||
Martin Dangelmayr | 1982 | 28.24 | 1:28.82 | |||||||
Andreas Bayer | 1966 | 27.99 | 1:56.81 | |||||||
35 | ATS Cuxhaven | 128 | ATS Cuxhaven | GER | 1:57.13 | |||||
Marco Nolte | 1985 | 29.23 | 29.23 | |||||||
Heiko Millhahn | 1974 | 30.08 | 59.31 | |||||||
Björn Hebbeln | 1969 | 28.97 | 1:28.28 | |||||||
Birger Ruhnau | 1984 | 28.85 | 1:57.13 | |||||||
36 | Delfines Humboldt | 159 | Delfines Humboldt | CRC | 1:58.54 | |||||
Luis Mesalles | 1962 | 31.09 | 31.09 | |||||||
Juan Quiros | 1967 | 31.61 | 1:02.70 | |||||||
Alexander Kaune | 1983 | 28.67 | 1:31.37 | |||||||
Enzio Von-Saalfeld | 1969 | 27.17 | 1:58.54 | |||||||
37 | Belpoggio | 156 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | 2:00.73 | |||||
Carpi Massimiliano | 1969 | 30.80 | 30.80 | |||||||
Tedesco Gabriele | 1973 | 29.69 | 1:00.49 | |||||||
Curto Maurizio | 1975 | 28.82 | 1:29.31 | |||||||
Liberati Paolo | 1967 | 31.42 | 2:00.73 | |||||||
38 | H.Z.P.C. Heerenveen | 154 | H.Z.P.C. Heerenveen | NED | 2:01.83 | |||||
Rene Beetsma | 1969 | 27.55 | 27.55 | |||||||
Arnold Jonker | 1970 | 34.90 | 1:02.45 | |||||||
Tiemen Stegenga | 1971 | 30.21 | 1:32.66 | |||||||
Pieter Ponne | 1976 | 29.17 | 2:01.83 | |||||||
39 | CN AQUAMASTERS | 131 | CN AQUAMASTERS | ESP | 2:03.52 | |||||
Jordi Marti Bou | 1969 | 29.22 | 29.22 | |||||||
Josep Vicent Aguilar Puig | 1982 | 31.45 | 1:00.67 | |||||||
Borja Franco Llopis | 1982 | 30.21 | 1:30.88 | |||||||
Juan M Torralbo Jurado | 1976 | 32.64 | 2:03.52 | |||||||
40 | El Milenio 2 | 149 | El Milenio | CRC | 2:05.21 | |||||
Eric Scharf | 1970 | 33.86 | 33.86 | |||||||
Pablo Aguabella | 1977 | 29.85 | 1:03.71 | |||||||
Michael Nugent | 1965 | 31.08 | 1:34.79 | |||||||
Robles Sergio | 1974 | 30.42 | 2:05.21 | |||||||
- | Deakker Nuoto Club | 159 | Deakker Nuoto Club | ITA | DNS | |||||
Massimiliano Massa | 1967 | |||||||||
Stefano Lodi | 1963 | |||||||||
David Pinto | 1969 | |||||||||
Marco Cavallo | 1982 | DNS | ||||||||
- | Pool Nuoto Sambenedettese | 149 | Pool Nuoto Sambenedettese | ITA | DNS | |||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Sg Stadtwerke München | 126 | SG Stadtwerke München | GER | DNS | |||||
André Wrasse | 1970 | |||||||||
Sebastian Friese | 1983 | |||||||||
Benedikt Schubert | 1981 | |||||||||
Dominik Poethen | 1980 | DNS | ||||||||
- | Team India 2 | 154 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | DNS | |||||
Vishwanath.b Raja Rao | 1963 | |||||||||
Kumar Bhushan S Meherwade | 1900 | |||||||||
Ramakanth Bhat Kemthur | 1968 | |||||||||
Krishna Nandan Ananth | 1985 | DNS | ||||||||
- | Agf Masters | 148 | Aarhus GF | DEN | DSQ | GO | ||||
- | Modum Svømmeklubb | 142 | Modum Svømmeklubb | NOR | DSQ | RA | ||||
Petter Koch | 1980 | 26.65 | 26.65 | |||||||
Jarle Stærkebye Ødegård | 1982 | 26.82 | 53.47 | |||||||
Audun Nilsen | 1983 | 28.52 | 1:21.99 | |||||||
Event 26, 200m Free Relay Men, Finals 100 - 119 years |
Est. start time 13:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | U.s.g Race Club | 116 | U.S.G | DEN | 1:35.06 | |||||
Thor Anders Kilen | 1975 | 24.39 | 24.39 | |||||||
Christian Oldenburg | 1983 | 23.68 | 48.07 | |||||||
Ronnie Dalsgaard | 1983 | 23.63 | 1:11.70 | |||||||
Andreas Overbeck | 1983 | 23.36 | 1:35.06 | |||||||
2 | BSV Friesen 1895 e.V. | 105 | BSV Friesen 1895 e.V. | GER | 1:37.48 | |||||
André Meißner | 1984 | 24.66 | 24.66 | |||||||
Ralf Wölfer | 1982 | 23.80 | 48.46 | |||||||
Tobias Erdbrink | 1985 | 23.85 | 1:12.31 | |||||||
Nils Dehne | 1984 | 25.17 | 1:37.48 | |||||||
3 | Gamla Polare | 111 | Gamla Polare | FIN | 1:42.68 | |||||
Miko Okko | 1983 | 26.03 | 26.03 | |||||||
Joni Penttinen | 1980 | 26.26 | 52.29 | |||||||
Jyri Penttinen | 1982 | 25.39 | 1:17.68 | |||||||
Sampo Sissala | 1985 | 25.00 | 1:42.68 | |||||||
4 | Sc Magdeburg | 107 | SC Magdeburg | GER | 1:44.26 | |||||
Sebastian Bartz | 1984 | 26.59 | 26.59 | |||||||
Ralf Pfefferkorn | 1985 | 25.75 | 52.34 | |||||||
Sebastian Arnholdt | 1982 | 26.17 | 1:18.51 | |||||||
Steven Matthies | 1982 | 25.75 | 1:44.26 | |||||||
5 | Neptune Club de France | 117 | Neptune Club de France | FRA | 1:44.44 | |||||
Thibault Martin | 1982 | 26.08 | 26.08 | |||||||
Federico Loreto | 1978 | 25.98 | 52.06 | |||||||
Yannick Thiry | 1982 | 26.29 | 1:18.35 | |||||||
Julien Valli | 1981 | 26.09 | 1:44.44 | |||||||
6 | Kungsbacka SS | 119 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 1:44.70 | |||||
Henrik Åkerberg | 1983 | 24.10 | 24.10 | |||||||
Richard Ohlsson | 1984 | 24.64 | 48.74 | |||||||
Daniel Persson | 1980 | 27.74 | 1:16.48 | |||||||
Jonas Petersson | 1974 | 28.22 | 1:44.70 | |||||||
7 | Aalborg Masters | 112 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 1:44.71 | |||||
Aleks Danmark | 1977 | 25.72 | 25.72 | |||||||
Jess Jacobsen | 1982 | 25.15 | 50.87 | |||||||
Anders Borkmann | 1979 | 26.93 | 1:17.80 | |||||||
Martin Hansen | 1984 | 26.91 | 1:44.71 | |||||||
8 | BSV Medizin | 107 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 1:45.98 | |||||
David Wohlfarth | 1985 | 25.46 | 25.46 | |||||||
Florian Kuhnt | 1985 | 26.69 | 52.15 | |||||||
Kevin Wedekind | 1980 | 26.91 | 1:19.06 | |||||||
Sven Forth | 1983 | 26.92 | 1:45.98 | |||||||
9 | Kasatka | 114 | Kasatka | RUS | 1:46.34 | |||||
Ayrat Gazimov | 1980 | 26.56 | 26.56 | |||||||
Roman Evgrafov | 1981 | 26.63 | 53.19 | |||||||
Viacheslav Gridin | 1979 | 27.12 | 1:20.31 | |||||||
Sergey Kruglov | 1983 | 26.03 | 1:46.34 | |||||||
10 | CN BELLEGARDE | 107 | CN BELLEGARDE | FRA | 1:47.77 | |||||
Thomas Ladent | 1985 | 26.88 | 26.88 | |||||||
Bastien Blaque | 1981 | 28.62 | 55.50 | |||||||
Guillaume Fourrageat | 1985 | 27.52 | 1:23.02 | |||||||
Matthieu Ladent | 1982 | 24.75 | 1:47.77 | |||||||
11 | Ucv | 117 | UCV | VEN | 1:47.80 | |||||
Alcides Palma | 1982 | 27.10 | 27.10 | |||||||
Argenis Rojas | 1978 | 26.85 | 53.95 | |||||||
Samuel Dos Santos | 1982 | 27.80 | 1:21.75 | |||||||
Daniel Uzcategui | 1981 | 26.05 | 1:47.80 | |||||||
12 | CHTHN | 106 | CHTHN | BEL | 1:49.84 | |||||
Sylvain Faticoni | 1983 | 27.39 | 27.39 | |||||||
Vincent Joskin | 1985 | 29.03 | 56.42 | |||||||
Laurent Deroo | 1983 | 27.65 | 1:24.07 | |||||||
David Alessandro | 1983 | 25.77 | 1:49.84 | |||||||
13 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | 116 | CLUB DES NAGEURS CACHAN | FRA | 1:51.10 | |||||
0 | 27.30 | 27.30 | ||||||||
0 | 27.57 | 54.87 | ||||||||
0 | 28.41 | 1:23.28 | ||||||||
0 | 27.82 | 1:51.10 | ||||||||
14 | Team India 1 | 112 | Basavanagudi Aquatic Center | IND | 2:05.07 | |||||
Pruthvi Srinivas | 1982 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Anil Kumar Sulagiah Ashok | 1981 | 33.88 | 1:03.62 | |||||||
Ajith Srinivas | 1982 | 31.06 | 1:34.68 | |||||||
Ujrebail Venkatraj Bhat | 1983 | 30.39 | 2:05.07 | |||||||
- | Esv Frankfurt/oder 1948 | 112 | ESV Frankfurt/Oder | GER | DNS | |||||
Christopher A. Grahlemann | 1983 | |||||||||
Denis Severyuk | 1980 | |||||||||
Matthias Steinicke | 1981 | |||||||||
Mitja Severjuk | 1984 | DNS | ||||||||
- | KS Neptun | 111 | KS Neptun | POL | DNS | |||||
Karol Zemier | 1982 | |||||||||
Filip Zemier | 1984 | |||||||||
Alfred Zemier | 1985 | |||||||||
Armin Hummel | 1978 | DNS | ||||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 04 August 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet | Print Time | 14:05 |