Resultat för XIII FINA WMC 2010 Valhalla venue
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 9
Results Event 23 (Finals) - Per Age Group with lap times |
Competition name | XIII Fina World Masters Champi | Print Date | 04 August 2010 | |||
Competition place | Gothenburg Valhalla | Print Time | 10:33 | |||
Organizer | Fina/SSF | |||||
Pool | 50m | |||||
Competition date | 2010-08-03 |
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 320 - 359 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Hellas Masters | 321 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 3:47.22 | |||||
Nils Ferm | 1917 | 1:01.34 | 1:01.34 | |||||||
Barbro Thörnelöf | 1927 | 1:14.58 | 2:15.92 | |||||||
Harriet Bure | 1946 | 38.89 | 2:54.81 | |||||||
Per Bergenholm | 1929 | 52.41 | 3:47.22 | |||||||
2 | PVK Brno | 328 | PVK Brno | CZE | 3:59.84 | |||||
Jiri Purs | 1927 | 1:01.02 | 1:01.02 | |||||||
Jarmila Rebickova | 1930 | 1:06.26 | 2:07.28 | |||||||
Dagmar Ferebauerova | 1930 | 1:07.30 | 3:14.58 | |||||||
Jan Ziegler | 1925 | 45.26 | 3:59.84 | |||||||
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 280 - 319 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | ST KANSAI | 289 | ST KANSAI | JPN | 2:34.93 | |||||
Osaki Yoshiko | 1938 | 44.49 | 44.49 | |||||||
Osaki Yoshihiko | 1939 | 36.98 | 1:21.47 | |||||||
Funahashi Yoshiyuki | 1939 | 31.29 | 1:52.76 | |||||||
Ishikawa Kasum | 1935 | 42.17 | 2:34.93 | |||||||
2 | Spencer Swim Team | 280 | Spencer Swim Team | GBR | 2:39.93 | |||||
Nigel Salsbury | 1940 | 39.93 | 39.93 | |||||||
Muriel Hitchcock | 1938 | 48.70 | 1:28.63 | |||||||
Geoff Stokes | 1939 | 37.59 | 2:06.22 | |||||||
Jean Howard-Jones | 1943 | 33.71 | 2:39.93 | |||||||
3 | Bohemians Praha | 280 | Bohemians Praha | CZE | 2:42.11 | |||||
Eva Jarosova | 1936 | 48.66 | 48.66 | |||||||
Pavel Pejsa | 1944 | 39.17 | 1:27.83 | |||||||
Marcela Stastna | 1937 | 45.64 | 2:13.47 | |||||||
Jindrich Vagner | 1943 | 28.64 | 2:42.11 | |||||||
4 | Sg Neukölln Berlin | 282 | SG Neukölln Berlin | GER | 2:49.65 | |||||
Petra Hewelcke | 1942 | 48.21 | 48.21 | |||||||
Monika Senftleben | 1942 | 43.87 | 1:32.08 | |||||||
Adu Hewelcke | 1940 | 36.58 | 2:08.66 | |||||||
Peter Senftleben | 1934 | 40.99 | 2:49.65 | |||||||
5 | Sg Stadtwerke München | 282 | SG Stadtwerke München | GER | 2:51.16 | |||||
Luise Knöpfle | 1939 | 48.05 | 48.05 | |||||||
Vlasta Oehl | 1945 | 47.95 | 1:36.00 | |||||||
Peter Frenzel | 1943 | 33.96 | 2:09.96 | |||||||
Essam Nasser | 1931 | 41.20 | 2:51.16 | |||||||
6 | U-Club | 280 | U-Club Tallinn | EST | 2:53.80 | |||||
Helle Stukis | 1931 | 55.55 | 55.55 | |||||||
Eve-Mai Maurer | 1936 | 50.67 | 1:46.22 | |||||||
Lembit Laht | 1949 | 36.04 | 2:22.26 | |||||||
Olav Lukin | 1944 | 31.54 | 2:53.80 | |||||||
7 | Hellas Masters | 284 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 2:55.94 | |||||
Kerstin Gjöres | 1927 | 52.94 | 52.94 | |||||||
Olof Burebo | 1944 | 41.12 | 1:34.06 | |||||||
Bo Fogelberg | 1957 | 35.36 | 2:09.42 | |||||||
Britt Grilli | 1928 | 46.52 | 2:55.94 | |||||||
8 | Sg Essen | 282 | SG Essen | GER | 3:07.49 | |||||
Hermann Reite Meyer | 1921 | 57.90 | 57.90 | |||||||
Sabine Böcker | 1958 | 46.26 | 1:44.16 | |||||||
Christel Halbach | 1949 | 43.15 | 2:27.31 | |||||||
Erich Liesner | 1930 | 40.18 | 3:07.49 | |||||||
9 | Toms 23C | 280 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 3:12.97 | |||||
Glad Bryce | 1934 | 1:00.98 | 1:00.98 | |||||||
Waldemar Henne | 1935 | 49.13 | 1:50.11 | |||||||
Michael Heath-Eves | 1942 | 40.12 | 2:30.23 | |||||||
Taina Wilson | 1949 | 42.74 | 3:12.97 | |||||||
10 | Toms 23A | 284 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 3:17.68 | |||||
Shirley Dacey | 1936 | 1:03.95 | 1:03.95 | |||||||
Eulah Varty | 1934 | 1:03.50 | 2:07.45 | |||||||
Peter Straka | 1943 | 36.82 | 2:44.27 | |||||||
Paull Leamen | 1943 | 33.41 | 3:17.68 | |||||||
11 | SK Neptrun 280 Mix | 291 | Simklubben Neptun | SWE | 3:24.67 | |||||
Ulla-Britt Öberg | 1940 | 56.47 | 56.47 | |||||||
Inger Sjöberg | 1934 | 1:01.78 | 1:58.25 | |||||||
Rolf Friberg | 1937 | 50.94 | 2:49.19 | |||||||
Per-Olov Ericsson | 1938 | 35.48 | 3:24.67 | |||||||
12 | WAT | 304 | WAT | JPN | 3:36.13 | |||||
Keiji Hase | 1935 | 45.57 | 45.57 | |||||||
Shigeyo Hase | 1940 | 55.00 | 1:40.57 | |||||||
Tetsuo Ashizawa | 1931 | 55.18 | 2:35.75 | |||||||
Tomoko Ashizawa | 1930 | 1:00.38 | 3:36.13 | |||||||
- | Esmas | 289 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | DNS | |||||
Catalina Bestard | 1936 | |||||||||
Antonia Jaume | 1955 | |||||||||
Rafael Escalas | 1933 | |||||||||
Antonio Pol | 1927 | DNS | ||||||||
- | Southport Swimming Club | 285 | Southport Swimming Club | GBR | DNS | |||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Ujbuda C | 281 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | DNS | |||||
Maria Szerdahelyi | 1950 | |||||||||
Bela Fabian | 1937 | |||||||||
Maria Balla | 1944 | |||||||||
Ferenc Latin | 1928 | DNS | ||||||||
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 240 - 279 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Ujbuda B | 245 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 2:19.14 | |||||
Maria Balla | 1944 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Bela Fabian | 1937 | 39.31 | 1:18.99 | |||||||
Fanni Asztalos | 1977 | 31.12 | 1:50.11 | |||||||
Attila Banhidy | 1942 | 29.03 | 2:19.14 | |||||||
2 | Polisens IF | 250 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 2:21.84 | |||||
Margit Ohlsson | 1945 | 37.65 | 37.65 | |||||||
Anna-Lena Bryngelsson | 1954 | 41.58 | 1:19.23 | |||||||
Glen Bengtsson | 1949 | 30.14 | 1:49.37 | |||||||
Håkan Bengtsson | 1942 | 32.47 | 2:21.84 | |||||||
3 | Sg Neukölln Berlin | 241 | SG Neukölln Berlin | GER | 2:26.78 | |||||
Antje Stille | 1961 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Brigitte Merten | 1946 | 43.14 | 1:20.23 | |||||||
Joachim Hintze | 1942 | 35.89 | 1:56.12 | |||||||
Klaus Merten | 1950 | 30.66 | 2:26.78 | |||||||
4 | Sg Stadtwerke München | 240 | SG Stadtwerke München | GER | 2:27.19 | |||||
Claudia Koch | 1952 | 43.39 | 43.39 | |||||||
Herbert Gruber | 1946 | 37.97 | 1:21.36 | |||||||
Marion Hillenbrand | 1954 | 36.56 | 1:57.92 | |||||||
Frank Hesbacher | 1948 | 29.27 | 2:27.19 | |||||||
5 | Weteran Zabrze | 240 | TP Weteran Zabrze | POL | 2:29.13 | |||||
Marek Roter | 1968 | 29.99 | 29.99 | |||||||
Grazyna Kiszczak | 1950 | 47.84 | 1:17.83 | |||||||
Ewald Bastek | 1939 | 36.76 | 1:54.59 | |||||||
Renata Bastek | 1943 | 34.54 | 2:29.13 | |||||||
6 | Helsingfors Simsällskap | 241 | Helsingfors Simsällskap | FIN | 2:30.53 | |||||
Leena Brooke | 1960 | 39.82 | 39.82 | |||||||
Torsten Laakso | 1930 | 46.71 | 1:26.53 | |||||||
Kaisa Vuorio | 1967 | 32.37 | 1:58.90 | |||||||
Karl-Gustav Lönnberg | 1942 | 31.63 | 2:30.53 | |||||||
7 | Europa Sporting | 241 | ASD Europa Sporting Assoc. | ITA | 2:32.36 | |||||
Claudio Tomasi | 1950 | 34.16 | 34.16 | |||||||
Roberta Galletti | 1947 | 51.99 | 1:26.15 | |||||||
Antonio D´oppido | 1944 | 30.81 | 1:56.96 | |||||||
Cinzia Farina | 1958 | 35.40 | 2:32.36 | |||||||
8 | Acuacol | 240 | Acuacol | COL | 2:36.31 | |||||
Carmen Hanna | 1954 | 41.63 | 41.63 | |||||||
Dietlind Buch Schmidt | 1953 | 44.49 | 1:26.12 | |||||||
Octavio Cruz | 1947 | 35.07 | 2:01.19 | |||||||
Michael Stollmeyer | 1937 | 35.12 | 2:36.31 | |||||||
9 | Danderyds SK Two | 249 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 2:36.67 | |||||
Bitte Axling | 1946 | 41.45 | 41.45 | |||||||
Eva Berglund Lindbäck | 1955 | 44.70 | 1:26.15 | |||||||
Olle Axling | 1945 | 37.29 | 2:03.44 | |||||||
Peder Wehlén | 1945 | 33.23 | 2:36.67 | |||||||
10 | Psv Mixed | 241 | PSV | NED | 2:36.70 | |||||
Rob Hanou | 1943 | 44.76 | 44.76 | |||||||
Harold Matla | 1968 | 32.36 | 1:17.12 | |||||||
Ineke Weekers | 1953 | 41.92 | 1:59.04 | |||||||
Lottie Geurts | 1935 | 37.66 | 2:36.70 | |||||||
11 | AMATORI NUOTO SAVONA | 253 | AMATORI NUOTO SAVONA | ITA | 2:42.75 | |||||
Daniela Gariglio | 1954 | 42.07 | 42.07 | |||||||
Janet Harmer | 1959 | 46.54 | 1:28.61 | |||||||
Giulio Divano | 1931 | 39.66 | 2:08.27 | |||||||
Piero Oliva | 1943 | 34.48 | 2:42.75 | |||||||
12 | Hellas Masters A | 250 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 2:43.01 | |||||
Hans Ljungberg | 1948 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Margareta Rainer | 1949 | 46.48 | 1:25.76 | |||||||
Bo Ljungberg | 1945 | 35.07 | 2:00.83 | |||||||
Barbro Grufman | 1948 | 42.18 | 2:43.01 | |||||||
13 | Egymasters | 242 | Egypt Masters | EGY | 2:43.85 | |||||
Sohir El Atar | 1949 | 44.20 | 44.20 | |||||||
Nadia El-Araby | 1946 | 57.56 | 1:41.76 | |||||||
Ahmed Hamada | 1939 | 29.75 | 2:11.51 | |||||||
Walid Fathy | 1964 | 32.34 | 2:43.85 | |||||||
14 | Ssf Bonn 2 | 240 | SSF Bonn | GER | 2:44.70 | |||||
Margret Hanke | 1945 | 46.81 | 46.81 | |||||||
Gerd Frorath | 1943 | 44.55 | 1:31.36 | |||||||
Bernt Dittrich | 1951 | 39.21 | 2:10.57 | |||||||
Birgid Behl | 1961 | 34.13 | 2:44.70 | |||||||
15 | Ssv Senftenberg | 241 | SSV Senftenberg | GER | 2:48.68 | |||||
Simone Michael | 1963 | 43.56 | 43.56 | |||||||
Heinz Oertel | 1937 | 46.99 | 1:30.55 | |||||||
Elke Kalz | 1957 | 2.53 | 1:33.08 | |||||||
Hans-Henning Stoeck | 1942 | 1:15.60 | 2:48.68 | |||||||
16 | Karlstads SS Lag 1 | 253 | Karlstads Simsällskap | SWE | 2:49.32 | |||||
Britt-Marie Olsson | 1956 | 46.71 | 46.71 | |||||||
Rolf Otterberg | 1938 | 43.95 | 1:30.66 | |||||||
Lennart Gustavson | 1942 | 42.92 | 2:13.58 | |||||||
Berit Larsson | 1951 | 35.74 | 2:49.32 | |||||||
17 | Toms 23D | 241 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:58.25 | |||||
Bob Bannerman | 1940 | 42.35 | 42.35 | |||||||
Marianne Low | 1955 | 47.46 | 1:29.81 | |||||||
Bill Chisholm | 1955 | 32.41 | 2:02.22 | |||||||
Epp Kaljo | 1950 | 56.03 | 2:58.25 | |||||||
18 | SG Gotha-Arnstadt | 251 | SG Gotha-Arnstadt | GER | 3:01.87 | |||||
Astrid Siebert | 1950 | 50.47 | 50.47 | |||||||
Dieter Erbe | 1941 | 44.79 | 1:35.26 | |||||||
Joachim Thiel | 1943 | 43.65 | 2:18.91 | |||||||
Monika Breyer | 1955 | 42.96 | 3:01.87 | |||||||
19 | Karlstads SS Lag 2 | 261 | Karlstads Simsällskap | SWE | 3:05.81 | |||||
Ernst-Hjalmar Rydahl | 1939 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Bibi Lundin | 1947 | 55.18 | 1:40.45 | |||||||
Lennart Svärd | 1943 | 45.61 | 2:26.06 | |||||||
Leena Norman | 1950 | 39.75 | 3:05.81 | |||||||
20 | Aac | 256 | AAC | POR | 3:07.03 | |||||
Luisa Oliveira | 1961 | 44.03 | 44.03 | |||||||
Ana Relvas | 1956 | 43.72 | 1:27.75 | |||||||
Joan Teixeira | 1937 | 53.99 | 2:21.74 | |||||||
Leonel Gomes | 1930 | 45.29 | 3:07.03 | |||||||
21 | Hellas Masters B | 240 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 3:08.57 | |||||
Marianne Grane | 1931 | 58.12 | 58.12 | |||||||
Katrin Moberg-Nilsson | 1964 | 51.24 | 1:49.36 | |||||||
Ingvar Eriksson | 1944 | 44.82 | 2:34.18 | |||||||
Per Nilsson | 1961 | 34.39 | 3:08.57 | |||||||
22 | Helmstedter Sv | 247 | Helmstedter SV | GER | 3:23.45 | |||||
Ludwig Geyer | 1954 | 40.79 | 40.79 | |||||||
Eckhard Dr. Sommer | 1940 | 55.23 | 1:36.02 | |||||||
Gunhild Schridde | 1944 | 1:02.34 | 2:38.36 | |||||||
Elke Geyer | 1955 | 45.09 | 3:23.45 | |||||||
- | Bohemians Praha | 258 | Bohemians Praha | CZE | DNS | |||||
Josef Neumann | 1936 | |||||||||
Jaroslava Votrubova | 1946 | |||||||||
Juraj Branik | 1946 | |||||||||
Alena Pospisilova | 1954 | DNS | ||||||||
- | Pregel | 240 | Pregel | RUS | DNS | |||||
Victor Fadeev | 1950 | |||||||||
Elena Kolyadina | 1955 | |||||||||
Natalia Aleshchenko | 1957 | |||||||||
Alexander Starkov | 1938 | DNS | ||||||||
- | Warringah | 258 | Warringah Masters Swimming | AUS | DNS | |||||
Marilyn Earp | 1950 | |||||||||
Marion Harrison | 1950 | |||||||||
Gordon Whyte | 1952 | |||||||||
Max van Gelder | 1930 | DNS | ||||||||
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 200 - 239 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Lagardère Paris Racing | 208 | Lagardère Paris Racing | FRA | 2:07.68 | |||||
Sylvie Allery | 1969 | 32.45 | 32.45 | |||||||
Christophe Starzec | 1950 | 34.69 | 1:07.14 | |||||||
Gilles Laffiche | 1959 | 29.49 | 1:36.63 | |||||||
Catherine Besson | 1954 | 31.05 | 2:07.68 | |||||||
2 | Ujbuda A | 200 | UJBUDA Senior SC Budapest | HUN | 2:09.69 | |||||
Istvan Marton | 1958 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Gabor Somlai | 1944 | 38.53 | 1:10.12 | |||||||
Csilla Csikany | 1968 | 31.53 | 1:41.65 | |||||||
Melinda Marosi | 1970 | 28.04 | 2:09.69 | |||||||
3 | Centro Nuoto Bastia | 203 | Centro Nuoto Bastia | ITA | 2:11.25 | |||||
Lucia Mezzopera | 1963 | 34.75 | 34.75 | |||||||
Lorenzo Merli | 1958 | 33.37 | 1:08.12 | |||||||
Albena Popova | 1962 | 35.23 | 1:43.35 | |||||||
Claudio Berrini | 1954 | 27.90 | 2:11.25 | |||||||
4 | Sg Stadtwerke München | 203 | SG Stadtwerke München | GER | 2:11.31 | |||||
Anja Hanz | 1975 | 33.66 | 33.66 | |||||||
Michael Platz | 1955 | 34.58 | 1:08.24 | |||||||
Anja Ritter | 1964 | 32.18 | 1:40.42 | |||||||
Rolf Gitter | 1943 | 30.89 | 2:11.31 | |||||||
5 | Neptune Club de France | 211 | Neptune Club de France | FRA | 2:15.22 | |||||
Alain Vanacker | 1952 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Annick Valibouze | 1960 | 40.12 | 1:12.80 | |||||||
Francis Touazi | 1958 | 32.04 | 1:44.84 | |||||||
Salima Bouayad Agha | 1959 | 30.38 | 2:15.22 | |||||||
6 | All Stars | 201 | All Stars | RUS | 2:16.21 | |||||
Marina Borovik | 1962 | 36.82 | 36.82 | |||||||
Sergey Lisyunenko | 1948 | 38.47 | 1:15.29 | |||||||
Ekaterina Yudina | 1975 | 30.08 | 1:45.37 | |||||||
Yaroslav Novitskiy | 1945 | 30.84 | 2:16.21 | |||||||
7 | Toms 23C | 200 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:18.76 | |||||
Wieslaw Musial | 1957 | 32.55 | 32.55 | |||||||
Rosemary Kelsall | 1962 | 40.33 | 1:12.88 | |||||||
John Twohig | 1950 | 32.32 | 1:45.20 | |||||||
Tracey McIlwaine | 1971 | 33.56 | 2:18.76 | |||||||
8 | SV Poseidon Hamburg | 209 | SV Poseidon Hamburg | GER | 2:18.93 | |||||
Dieter Seifert | 1948 | 34.82 | 34.82 | |||||||
Corinna Stoever | 1971 | 39.02 | 1:13.84 | |||||||
Ulrike Döscher | 1974 | 32.18 | 1:46.02 | |||||||
Manfred Bönicke | 1938 | 32.91 | 2:18.93 | |||||||
9 | Sundsvalls SS | 202 | Sundsvalls Simsällskap | SWE | 2:19.39 | |||||
Anne Mannela | 1963 | 36.47 | 36.47 | |||||||
Rolf Tegeback | 1948 | 38.42 | 1:14.89 | |||||||
Per Matsson | 1962 | 30.12 | 1:45.01 | |||||||
Helena Wallner | 1965 | 34.38 | 2:19.39 | |||||||
10 | SK Neptrun 200+ Me Mix | 206 | Simklubben Neptun | SWE | 2:21.62 | |||||
Carlos Moran | 1976 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Erika Edstedt | 1966 | 43.73 | 1:16.83 | |||||||
Gunilla Leinsköld | 1955 | 34.16 | 1:50.99 | |||||||
Gunnar Lenning | 1942 | 30.63 | 2:21.62 | |||||||
11 | Spencer Swim Team | 202 | Spencer Swim Team | GBR | 2:22.77 | |||||
Tony Cherrington | 1942 | 40.49 | 40.49 | |||||||
Amanda Heath | 1957 | 41.25 | 1:21.74 | |||||||
Alexander Chklar | 1981 | 27.45 | 1:49.19 | |||||||
Catherine Hartle | 1958 | 33.58 | 2:22.77 | |||||||
12 | Polisens IF | 202 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | 2:23.10 | |||||
Helén Allstadius | 1965 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Jan Färjh | 1959 | 36.70 | 1:14.38 | |||||||
Tove Bengtsson | 1973 | 34.70 | 1:49.08 | |||||||
Ronnie Paleski | 1943 | 34.02 | 2:23.10 | |||||||
13 | Kalmar Team 2 | 204 | Kalmar Simsällskap | SWE | 2:24.29 | |||||
Anders Jägerbrink | 1959 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Kenth Goodwin | 1955 | 39.38 | 1:17.49 | |||||||
Maria Salomonsson | 1963 | 34.15 | 1:51.64 | |||||||
Cathrin Ljunggren | 1959 | 32.65 | 2:24.29 | |||||||
14 | SSV Lahr | 204 | SSV Lahr | GER | 2:25.22 | |||||
Jens Austermann | 1976 | 35.17 | 35.17 | |||||||
Muriel Schmitt | 1957 | 41.46 | 1:16.63 | |||||||
Susanne Reibel-Oberle | 1964 | 31.17 | 1:47.80 | |||||||
Wolfdieter Reibel | 1939 | 37.42 | 2:25.22 | |||||||
15 | Kalmar Team 1 | 204 | Kalmar Simsällskap | SWE | 2:25.95 | |||||
Kaj Larsson | 1948 | 41.52 | 41.52 | |||||||
Lena Nordström | 1957 | 42.41 | 1:23.93 | |||||||
Eva Egrenius Cegrell | 1964 | 33.03 | 1:56.96 | |||||||
Christer Bäck | 1964 | 28.99 | 2:25.95 | |||||||
16 | Bermuda Masters Swimming | 216 | Bermuda Masters Swimming | BER | 2:26.56 | |||||
Karen Bruton | 1966 | 39.33 | 39.33 | |||||||
Colleen Nelson | 1949 | 42.65 | 1:21.98 | |||||||
Simon Horrell | 1954 | 34.61 | 1:56.59 | |||||||
Paul Viney | 1955 | 29.97 | 2:26.56 | |||||||
17 | BORDEAUX Etudiants Club | 202 | BEC - BORDEAUX | FRA | 2:26.65 | |||||
Sandra Joffroy | 1970 | 36.50 | 36.50 | |||||||
Marie-christine Hernandez | 1963 | 42.83 | 1:19.33 | |||||||
Gérard Lonne | 1945 | 34.74 | 1:54.07 | |||||||
Francois Renaudie | 1952 | 32.58 | 2:26.65 | |||||||
18 | Kungsbacka SS Lag 2 | 200 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 2:26.72 | |||||
Helen Johansson | 1968 | 44.93 | 44.93 | |||||||
Lars Backlund | 1949 | 37.90 | 1:22.83 | |||||||
Peter Lundin | 1959 | 32.36 | 1:55.19 | |||||||
Kristina Sund | 1964 | 31.53 | 2:26.72 | |||||||
19 | S77 Stenungsund | 202 | S77 Stenungsund | SWE | 2:28.75 | |||||
Annika Svanberg | 1962 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Lisa Dimming | 1958 | 49.70 | 1:27.56 | |||||||
Ragnar Svensson | 1960 | 32.88 | 2:00.44 | |||||||
Gunnar Holmberg | 1958 | 28.31 | 2:28.75 | |||||||
20 | 200 Mixed Me Relay | 217 | Göteborg Sim | SWE | 2:31.11 | |||||
Carina Ekstedt | 1959 | 47.40 | 47.40 | |||||||
Bernt Zarnowiecki | 1954 | 37.46 | 1:24.86 | |||||||
Tommy Palstam | 1950 | 34.46 | 1:59.32 | |||||||
Maria Erika Eriksson | 1965 | 31.79 | 2:31.11 | |||||||
21 | Donau-Wien | 229 | Donau-Wien | AUT | 2:31.96 | |||||
Michaela Stockinger | 1955 | 44.22 | 44.22 | |||||||
Hanns Pekarek | 1944 | 41.51 | 1:25.73 | |||||||
Christopher Kennedy | 1968 | 29.79 | 1:55.52 | |||||||
Gisela Pekarek | 1944 | 36.44 | 2:31.96 | |||||||
22 | Ssg - Saar Max Ritter | 205 | SSG Saar Max Ritter | GER | 2:32.65 | |||||
Dieter Hack | 1957 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Britta Zürcher | 1962 | 47.48 | 1:22.99 | |||||||
Katrin Ziegler | 1971 | 36.19 | 1:59.18 | |||||||
Svetozar Zivkovic | 1945 | 33.47 | 2:32.65 | |||||||
23 | Helmstedter Sv | 203 | Helmstedter SV | GER | 2:33.16 | |||||
Heike Dräger | 1952 | 46.25 | 46.25 | |||||||
Barbara Bergmann | 1956 | 44.58 | 1:30.83 | |||||||
Ralf Zachmann | 1964 | 31.59 | 2:02.42 | |||||||
Rainer Wittneben | 1965 | 30.74 | 2:33.16 | |||||||
24 | Kungsbacka SS | 200 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 2:37.73 | |||||
Niclas Renman | 1966 | 39.69 | 39.69 | |||||||
Anders Backlund | 1946 | 43.02 | 1:22.71 | |||||||
Lotta Örne | 1959 | 42.66 | 2:05.37 | |||||||
Anette Bergström | 1969 | 32.36 | 2:37.73 | |||||||
25 | CS de Inot Resita 07-2 | 200 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 2:41.17 | |||||
Dorina Maria Iana | 1952 | 50.88 | 50.88 | |||||||
Monica Iulia Horvat | 1951 | 36.06 | 1:26.94 | |||||||
Valeriu Buzatu | 1961 | 31.62 | 1:58.56 | |||||||
Retezan Remus | 1976 | 42.61 | 2:41.17 | |||||||
26 | Lass Team 3 | 203 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 2:41.20 | |||||
Chris Wall | 1961 | 38.35 | 38.35 | |||||||
Åsa Österberg | 1969 | 45.22 | 1:23.57 | |||||||
Lars Nielsen | 1955 | 39.12 | 2:02.69 | |||||||
Agneta Gerling | 1952 | 38.51 | 2:41.20 | |||||||
27 | STV Limbach | 203 | STV Limbach | GER | 2:44.27 | |||||
Maj Guenther | 1966 | 47.15 | 47.15 | |||||||
Frauke Guenther | 1954 | 47.50 | 1:34.65 | |||||||
Klaus Mahn | 1950 | 38.47 | 2:13.12 | |||||||
Jiri Mueller | 1967 | 31.15 | 2:44.27 | |||||||
28 | Esmas | 207 | ESPORTS MASTERS ESMAS | ESP | 2:44.58 | |||||
Jan Ola Ohlsson | 1962 | 34.02 | 34.02 | |||||||
Veronica Collette | 1959 | 50.85 | 1:24.87 | |||||||
Esteban Cruz | 1946 | 36.19 | 2:01.06 | |||||||
Carina Blombäck | 1966 | 43.52 | 2:44.58 | |||||||
29 | Blå Lag 1 | 233 | Blå Sim&Hoppklubb | SWE | 2:53.75 | |||||
Göran Wall | 1953 | 46.61 | 46.61 | |||||||
Gun Beskow-Björkenlid | 1936 | 1:01.91 | 1:48.52 | |||||||
Michael Stigson | 1961 | 32.39 | 2:20.91 | |||||||
Birgitta Appelfeldtthylwe | 1957 | 32.84 | 2:53.75 | |||||||
30 | Kungälv Mix 200 | 208 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 2:56.65 | |||||
Lennart Palm | 1947 | 42.54 | 42.54 | |||||||
Eva Alfredsson | 1960 | 49.66 | 1:32.20 | |||||||
Rikard Waerme | 1966 | 41.88 | 2:14.08 | |||||||
Lena Skoglund | 1960 | 42.57 | 2:56.65 | |||||||
- | Cn Metropole | 202 | Club Natacion Metropole | ESP | DSQ | RA | ||||
Daniel Roca | 1937 | 49.13 | 49.13 | |||||||
- | Southport B | 225 | Southport Swimming Club | GBR | DSQ | RE - IMA | ||||
Judith Pratt | 1981 | 56.27 | 56.27 | |||||||
Heather Pratt | 1957 | 1:01.61 | 1:57.88 | |||||||
Andrew Pratt | 1958 | 31.97 | 2:29.85 | |||||||
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 160 - 199 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | Malmö KK Team A | 161 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 2:02.31 | |||||
Cecilia Kentell | 1975 | 33.99 | 33.99 | |||||||
Thomas Brorson | 1958 | 34.01 | 1:08.00 | |||||||
Daniel Karlsson | 1976 | 25.77 | 1:33.77 | |||||||
Johanna Feldtman | 1970 | 28.54 | 2:02.31 | |||||||
2 | Duck´s Creek | 170 | Duck´s Creek | RUS | 2:03.12 | |||||
Eleonora Kapustnik | 1964 | 36.55 | 36.55 | |||||||
Vladislav Bragin | 1971 | 29.08 | 1:05.63 | |||||||
Elvira Kuzmina | 1965 | 33.57 | 1:39.20 | |||||||
Predkin Vladimir | 1969 | 23.92 | 2:03.12 | |||||||
3 | Mac-Nina | 162 | Mac-Nina | BRA | 2:03.80 | |||||
Aroma Martorell | 1958 | 35.69 | 35.69 | |||||||
Hugo Morais | 1975 | 31.91 | 1:07.60 | |||||||
Marcia Cossatis-Lima | 1972 | 31.39 | 1:38.99 | |||||||
Rafael Weibert Fonseca | 1973 | 24.81 | 2:03.80 | |||||||
4 | 200 Mixed Me Relay | 160 | Göteborg Sim | SWE | 2:04.08 | |||||
Nina Bertilsdotter | 1976 | 36.59 | 36.59 | |||||||
Glen Christiansen | 1957 | 31.97 | 1:08.56 | |||||||
Niklas Borg | 1969 | 27.34 | 1:35.90 | |||||||
Anna Olsson | 1978 | 28.18 | 2:04.08 | |||||||
5 | Tsunami | 162 | Tsunami | RUS | 2:05.66 | |||||
Oxana Bronitskaya | 1972 | 34.01 | 34.01 | |||||||
Danilov Andrey | 1968 | 34.92 | 1:08.93 | |||||||
Andrey Kremlevskiy | 1968 | 28.10 | 1:37.03 | |||||||
Olga Borisova | 1967 | 28.63 | 2:05.66 | |||||||
6 | Ssf Bonn 1 | 164 | SSF Bonn | GER | 2:05.89 | |||||
Sven Leopold | 1965 | 31.17 | 31.17 | |||||||
Elke Schmitz | 1964 | 36.37 | 1:07.54 | |||||||
Tom Schürmann | 1969 | 29.81 | 1:37.35 | |||||||
Silke Lübbert | 1978 | 28.54 | 2:05.89 | |||||||
7 | New England Masters | 161 | New England Masters | USA | 2:07.28 | |||||
Jennifer Downing | 1978 | 35.92 | 35.92 | |||||||
Rainy Goodale | 1970 | 37.01 | 1:12.93 | |||||||
Glenn Dixon | 1964 | 27.75 | 1:40.68 | |||||||
Stephen Mugford | 1967 | 26.60 | 2:07.28 | |||||||
8 | Varberg Falkenberg Sim | 182 | Varberg-Falkenberg Sim | SWE | 2:07.46 | |||||
Christina Hörbäck | 1962 | 36.70 | 36.70 | |||||||
Hans Palmqvist | 1962 | 34.92 | 1:11.62 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 30.51 | 1:42.13 | |||||||
Martin Andersson | 1970 | 25.33 | 2:07.46 | |||||||
9 | AZ&PC Amersfoort | 174 | AZPC Amersfoort | NED | 2:09.53 | |||||
Henriette van Norden - dV | 1968 | 37.46 | 37.46 | |||||||
Ron Korzelius | 1965 | 35.51 | 1:12.97 | |||||||
Edwin Norden van | 1963 | 27.60 | 1:40.57 | |||||||
Lidia van Bon-Rosenbrand | 1970 | 28.96 | 2:09.53 | |||||||
10 | Tuatha de | 171 | Tuatha De | ITA | 2:10.50 | |||||
Gabriele Maini | 1965 | 32.34 | 32.34 | |||||||
Michela Zanola | 1971 | 38.48 | 1:10.82 | |||||||
Milena Barbieri | 1969 | 32.36 | 1:43.18 | |||||||
Davide Melli | 1968 | 27.32 | 2:10.50 | |||||||
11 | spok e.V. | 160 | Spok | GER | 2:10.89 | |||||
Julia Krajewski | 1980 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Blaschta Torsten | 1973 | 35.73 | 1:09.96 | |||||||
Heiko Krumbeck | 1967 | 29.49 | 1:39.45 | |||||||
Manuela Schinn | 1960 | 31.44 | 2:10.89 | |||||||
12 | Wuppertal 1 | 167 | SG Wuppertal | GER | 2:11.60 | |||||
Saskia Gronemann | 1981 | 35.97 | 35.97 | |||||||
Christian Poswiat | 1968 | 32.07 | 1:08.04 | |||||||
Jutta Dr.meeuw | 1954 | 35.82 | 1:43.86 | |||||||
Boris Plesnic | 1970 | 27.74 | 2:11.60 | |||||||
13 | Berliner TSC | 185 | Berliner TSC | GER | 2:11.65 | |||||
Ina Ziegler | 1966 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Per Zwiesigk | 1967 | 32.80 | 1:10.21 | |||||||
Maren Zwiesigk | 1968 | 32.28 | 1:42.49 | |||||||
Rainer Fritsche | 1954 | 29.16 | 2:11.65 | |||||||
14 | Lass Team 1 | 171 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 2:12.28 | |||||
Hans-Peter Magnusson | 1964 | 33.69 | 33.69 | |||||||
Göran Fält | 1963 | 35.90 | 1:09.59 | |||||||
Anette Philipsson | 1965 | 31.05 | 1:40.64 | |||||||
Therese Hammarberg | 1977 | 31.64 | 2:12.28 | |||||||
15 | SSG Bremen/Bremerhaven | 164 | SSG Bremen/Bremerhaven | GER | 2:12.29 | |||||
Lutz Wiese | 1960 | 33.15 | 33.15 | |||||||
Bernd Rickens | 1969 | 34.84 | 1:07.99 | |||||||
Christine Kluetemeyer | 1979 | 34.07 | 1:42.06 | |||||||
Beate Scholtyssek | 1968 | 30.23 | 2:12.29 | |||||||
16 | Malmö KK Team B | 181 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 2:13.25 | |||||
Jan Nordanger | 1959 | 39.04 | 39.04 | |||||||
Katarina Andersson | 1967 | 36.14 | 1:15.18 | |||||||
Ulrika Feldtman | 1967 | 32.86 | 1:48.04 | |||||||
Henrik Jangvall | 1966 | 25.21 | 2:13.25 | |||||||
17 | Amici Del Nuoto Firenze | 177 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 2:13.69 | |||||
Maria Ludovica Allevi | 1959 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Andrea Pagano | 1973 | 32.76 | 1:11.29 | |||||||
Claudio Giovannini | 1971 | 31.67 | 1:42.96 | |||||||
Laura Sterni | 1960 | 30.73 | 2:13.69 | |||||||
18 | Riba Swimming Club | 164 | Riba | SLO | 2:13.91 | |||||
Boris Novak | 1963 | 32.49 | 32.49 | |||||||
Masa Cargo | 1976 | 42.47 | 1:14.96 | |||||||
Vladimir Hanekovic | 1962 | 29.24 | 1:44.20 | |||||||
Sanda Mladenovic | 1975 | 29.71 | 2:13.91 | |||||||
19 | Etwall Eagles | 175 | Etwall Eagles | GBR | 2:14.63 | |||||
Ruth Lowe | 1957 | 40.37 | 40.37 | |||||||
Helen Rolle | 1975 | 37.58 | 1:17.95 | |||||||
Carl Barkley | 1965 | 29.70 | 1:47.65 | |||||||
Garry Vickers | 1968 | 26.98 | 2:14.63 | |||||||
20 | Corsico Nuoto Masters | 163 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 2:14.64 | |||||
Fabio Cavalli | 1967 | 32.66 | 32.66 | |||||||
Chiara Lui | 1977 | 37.26 | 1:09.92 | |||||||
Rossana Bevilacqua | 1970 | 35.38 | 1:45.30 | |||||||
Giuseppe D´´alfonso | 1965 | 29.34 | 2:14.64 | |||||||
21 | Cn Metropole | 161 | Club Natacion Metropole | ESP | 2:15.20 | |||||
Anna María Wägner | 1971 | 40.16 | 40.16 | |||||||
David Pichardo | 1973 | 34.72 | 1:14.88 | |||||||
Elena Quintanilla | 1965 | 33.26 | 1:48.14 | |||||||
Ciro Gutierrez Ascanio | 1970 | 27.06 | 2:15.20 | |||||||
22 | Esv Frankfurt/oder 1948 | 189 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 2:15.55 | |||||
Andreas Peikert | 1962 | 32.65 | 32.65 | |||||||
Iris Schulz | 1959 | 42.92 | 1:15.57 | |||||||
Kerstin Macht | 1962 | 33.94 | 1:49.51 | |||||||
Stephan Arndt | 1968 | 26.04 | 2:15.55 | |||||||
23 | Roma Mix 2 | 189 | Roma | NOR | 2:16.65 | |||||
Ingrid Møllerop | 1960 | 39.32 | 39.32 | |||||||
Cato Sletbakk | 1957 | 37.90 | 1:17.22 | |||||||
Aril Bråten | 1966 | 29.19 | 1:46.41 | |||||||
Trine Aasland Sekkesæter | 1967 | 30.24 | 2:16.65 | |||||||
24 | Olymp | 177 | Olymp | RUS | 2:17.60 | |||||
Vladimir Denisov | 1965 | 31.40 | 31.40 | |||||||
Tatiana Prokofyeva | 1965 | 39.26 | 1:10.66 | |||||||
Yulia Boeva | 1969 | 34.64 | 1:45.30 | |||||||
Dmitriy Cherepanov | 1964 | 32.30 | 2:17.60 | |||||||
25 | Dresdner Delphine | 163 | Dresdner Delphine | GER | 2:17.86 | |||||
Michael Richter | 1963 | 36.19 | 36.19 | |||||||
Jana Reichelt | 1971 | 39.63 | 1:15.82 | |||||||
Uta Hillig | 1985 | 32.83 | 1:48.65 | |||||||
Peter Bräunlich | 1958 | 29.21 | 2:17.86 | |||||||
26 | Upsala Simsällskap | 167 | Upsala Simsällskap | SWE | 2:18.03 | |||||
Ulf Eriksson | 1967 | 34.03 | 34.03 | |||||||
Jan Mandahl | 1961 | 34.47 | 1:08.50 | |||||||
Lena Marklund | 1965 | 36.42 | 1:44.92 | |||||||
Jessica Schenck | 1980 | 33.11 | 2:18.03 | |||||||
27 | Tribeach A | 173 | TRIBEACH | USA | 2:18.52 | |||||
Carmen Bunaciu | 1961 | 38.27 | 38.27 | |||||||
Georgeta Kari | 1974 | 40.21 | 1:18.48 | |||||||
Lucian Tintea | 1964 | 32.57 | 1:51.05 | |||||||
Dragos Ionescu | 1976 | 27.47 | 2:18.52 | |||||||
28 | Casablanca | 164 | Casablanca México | MEX | 2:18.62 | |||||
Nora Haide Toledano | 1969 | 38.15 | 38.15 | |||||||
Carlos Komori | 1970 | 36.96 | 1:15.11 | |||||||
Hector Leon Trueba | 1960 | 31.23 | 1:46.34 | |||||||
Monica Ramirez | 1977 | 32.28 | 2:18.62 | |||||||
29 | Kungsbacka SS | 176 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 2:18.66 | |||||
Lars Sandberg | 1965 | 33.04 | 33.04 | |||||||
Jan Johansson | 1968 | 35.16 | 1:08.20 | |||||||
Unn Nordberg | 1965 | 38.23 | 1:46.43 | |||||||
Sonja Haglund | 1966 | 32.23 | 2:18.66 | |||||||
30 | Danderyds SK One | 185 | Danderyds Sim Club For Swimmin | SWE | 2:19.47 | |||||
Kicki Molin | 1964 | 39.37 | 39.37 | |||||||
Henrik Bodén | 1959 | 38.29 | 1:17.66 | |||||||
Erik Bodén | 1965 | 32.17 | 1:49.83 | |||||||
Maria Gustafsson | 1967 | 29.64 | 2:19.47 | |||||||
31 | Seynod Natation | 188 | Etoile Sportive Seynod Nat. | FRA | 2:21.30 | |||||
Marc Lora-runco | 1963 | 34.54 | 34.54 | |||||||
Cedric Muller | 1972 | 35.76 | 1:10.30 | |||||||
Francine De Pachtere | 1960 | 37.29 | 1:47.59 | |||||||
Corinne Toe | 1957 | 33.71 | 2:21.30 | |||||||
32 | SSV Ostring 1 | 165 | SSV Ostring 93 e.V. | GER | 2:22.33 | |||||
Annegret Birth | 1965 | 41.25 | 41.25 | |||||||
Ralf Gauger | 1962 | 37.53 | 1:18.78 | |||||||
André Borries | 1980 | 29.46 | 1:48.24 | |||||||
Susanne Rogge | 1968 | 34.09 | 2:22.33 | |||||||
33 | RZ Roermondse ZV | 161 | RZ Roermondse Zwemvereniging | NED | 2:22.46 | |||||
Gino Martijn | 1979 | 35.29 | 35.29 | |||||||
Ralph Caster | 1961 | 37.47 | 1:12.76 | |||||||
Dianne Nien | 1971 | 36.62 | 1:49.38 | |||||||
Wendy Knoops | 1968 | 33.08 | 2:22.46 | |||||||
34 | Lass Team 2 | 173 | Linköpings Allmänna SS | SWE | 2:22.92 | |||||
Carola Ektander | 1962 | 39.27 | 39.27 | |||||||
Catharina Magnusson | 1966 | 42.31 | 1:21.58 | |||||||
Doman Maciejko | 1977 | 30.78 | 1:52.36 | |||||||
Stefan Svensson | 1962 | 30.56 | 2:22.92 | |||||||
35 | H.z&p.c. Heerenveen | 171 | H.Z.P.C. Heerenveen | NED | 2:23.66 | |||||
Alie Visser | 1964 | 44.20 | 44.20 | |||||||
Pieter Ponne | 1976 | 36.98 | 1:21.18 | |||||||
Rene Beetsma | 1969 | 28.94 | 1:50.12 | |||||||
Pia van der Molen | 1960 | 33.54 | 2:23.66 | |||||||
36 | Simklubben Nautilus | 197 | Simklubben Nautilus | SWE | 2:23.69 | |||||
Magnus Johansson | 1970 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Marika Johansson | 1966 | 38.60 | 1:12.83 | |||||||
Maria Haglund | 1963 | 37.45 | 1:50.28 | |||||||
Klas Funke | 1944 | 33.41 | 2:23.69 | |||||||
37 | Täby Sim | 190 | Täby Sim | SWE | 2:23.99 | |||||
Johanna Johansson | 1978 | 38.07 | 38.07 | |||||||
Helen Thulin | 1978 | 44.11 | 1:22.18 | |||||||
Jean-Pierre Saracco | 1949 | 33.20 | 1:55.38 | |||||||
Thomas Bäckman | 1966 | 28.61 | 2:23.99 | |||||||
38 | Skuru Ik Lag 1 | 191 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 2:24.57 | |||||
Mats J Larsson | 1965 | 35.99 | 35.99 | |||||||
Anna Edin | 1964 | 45.45 | 1:21.44 | |||||||
Jan Westrup | 1960 | 30.01 | 1:51.45 | |||||||
Annika Nilsson | 1960 | 33.12 | 2:24.57 | |||||||
39 | SC Poseidon Berlin | 162 | SC Poseidon Berlin e.V. | GER | 2:24.58 | |||||
Robert Keil | 1985 | 33.47 | 33.47 | |||||||
Petra Hildner | 1966 | 43.58 | 1:17.05 | |||||||
Uwe Seeberger | 1960 | 33.00 | 1:50.05 | |||||||
Diana Kislat | 1967 | 34.53 | 2:24.58 | |||||||
40 | RN Saronno | 164 | RN Saronno | ITA | 2:24.66 | |||||
Lucilla Corio | 1966 | 39.47 | 39.47 | |||||||
Daniela Bosetto | 1980 | 37.12 | 1:16.59 | |||||||
Rocco Meo | 1960 | 36.63 | 1:53.22 | |||||||
Stefano Maretti | 1970 | 31.44 | 2:24.66 | |||||||
41 | Bremischer Schwimmverein | 160 | Bremischer Schwimmverein | GER | 2:25.70 | |||||
Dorothea Brandenburg | 1949 | 43.29 | 43.29 | |||||||
Markus Lidner | 1981 | 38.15 | 1:21.44 | |||||||
Gabriele Schulenburg | 1973 | 34.66 | 1:56.10 | |||||||
Marco Foelske | 1964 | 29.60 | 2:25.70 | |||||||
42 | Brabo | 199 | Brabo | BEL | 2:26.10 | |||||
Ariane Ruymaekers | 1967 | 42.00 | 42.00 | |||||||
Johan Vandewalle | 1960 | 38.56 | 1:20.56 | |||||||
Judith Van Britsom | 1959 | 37.72 | 1:58.28 | |||||||
Hans Wijsman | 1955 | 27.82 | 2:26.10 | |||||||
43 | El Milenio Swim Team | 170 | El Milenio | CRC | 2:26.57 | |||||
Rebeca Hernandez | 1968 | 40.52 | 40.52 | |||||||
Pablo Aguabella | 1977 | 37.08 | 1:17.60 | |||||||
Mike Nugent | 1965 | 33.27 | 1:50.87 | |||||||
Mejia Guiselle | 1967 | 35.70 | 2:26.57 | |||||||
44 | Helsingfors Simsällskap | 173 | Helsingfors Simsällskap | FIN | 2:27.15 | |||||
Antti Lehtonen | 1956 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Mari Luoto | 1975 | 42.71 | 1:21.10 | |||||||
Henrik Munck | 1961 | 32.77 | 1:53.87 | |||||||
Mira Schrowe von | 1975 | 33.28 | 2:27.15 | |||||||
45 | TB Wuelfrath | 168 | TB Wülfrath | GER | 2:28.12 | |||||
Jörg Werner | 1960 | 37.48 | 37.48 | |||||||
Stefanie Werner | 1961 | 42.92 | 1:20.40 | |||||||
Stephan Arndt | 1973 | 35.36 | 1:55.76 | |||||||
Christine Vollmer | 1978 | 32.36 | 2:28.12 | |||||||
46 | Club Terrazas | 178 | Club Terrazas | PER | 2:28.13 | |||||
Susana von Maldonado | 1984 | 42.82 | 42.82 | |||||||
Gustavo Pescetto | 1964 | 37.25 | 1:20.07 | |||||||
Claudia Cornejo | 1969 | 33.99 | 1:54.06 | |||||||
Augusto Gonzales-Vigil | 1952 | 34.07 | 2:28.13 | |||||||
47 | Toms 23E | 170 | The Ontario Masters Swimmers | CAN | 2:28.25 | |||||
Ralph Rieper | 1959 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Martina Brankovsky | 1961 | 46.56 | 1:23.97 | |||||||
Chris Cupidio | 1968 | 31.37 | 1:55.34 | |||||||
Laura Nichols | 1982 | 32.91 | 2:28.25 | |||||||
48 | Hellas Masters | 175 | Sim o Idrottsklubben Hellas | SWE | 2:31.35 | |||||
Karin Eriksson | 1968 | 45.62 | 45.62 | |||||||
Stefan Sundström | 1967 | 40.17 | 1:25.79 | |||||||
Birgitta Olofsson | 1967 | 33.76 | 1:59.55 | |||||||
Leif Eriksson | 1963 | 31.80 | 2:31.35 | |||||||
49 | SK Elfsborg | 164 | Simklubben Elfsborg | SWE | 2:31.43 | |||||
Angelica Karlsson | 1975 | 44.80 | 44.80 | |||||||
Lourette Griphem | 1972 | 39.69 | 1:24.49 | |||||||
Dan Borgman | 1964 | 34.42 | 1:58.91 | |||||||
Jan-Erik Selin | 1965 | 32.52 | 2:31.43 | |||||||
50 | Tribeach B | 161 | TRIBEACH | USA | 2:31.57 | |||||
Viorel Stroie | 1965 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Maricica Sabau | 1969 | 44.64 | 1:23.36 | |||||||
Paul Gabor | 1968 | 35.83 | 1:59.19 | |||||||
Loredana Costache | 1973 | 32.38 | 2:31.57 | |||||||
51 | G.S. Vigili del Fuoco | 179 | G.S. Vigili del Fuoco Trieste | ITA | 2:31.84 | |||||
Daniela Bernardo | 1969 | 39.42 | 39.42 | |||||||
Lucia Delise | 1967 | 44.85 | 1:24.27 | |||||||
Lorenzo Pecorella | 1965 | 32.81 | 1:57.08 | |||||||
Carlo Tevarotto | 1961 | 34.76 | 2:31.84 | |||||||
52 | Psv Mixed | 165 | PSV | NED | 2:31.89 | |||||
Jolanda van Gendt | 1978 | 38.11 | 38.11 | |||||||
Jos van Alphen | 1946 | 51.18 | 1:29.29 | |||||||
Erik van Dartel | 1967 | 30.74 | 2:00.03 | |||||||
Renee de Kok | 1984 | 31.86 | 2:31.89 | |||||||
53 | SG Erkelenz-Hückelhoven | 170 | SG Erkelenz-Hückelhoven | GER | 2:32.83 | |||||
Peter Peidl | 1961 | 39.94 | 39.94 | |||||||
Ute Holt | 1973 | 39.91 | 1:19.85 | |||||||
Melanie Lange | 1984 | 37.77 | 1:57.62 | |||||||
Rolf Peltzer | 1952 | 35.21 | 2:32.83 | |||||||
54 | El Milenio Swim Team | 160 | El Milenio | CRC | 2:33.92 | |||||
Eric Scharf | 1970 | 44.07 | 44.07 | |||||||
Maria Cabada | 1963 | 42.73 | 1:26.80 | |||||||
Diaz Ninoska | 1971 | 36.28 | 2:03.08 | |||||||
Robles Sergio | 1974 | 30.84 | 2:33.92 | |||||||
55 | MTV Segeberg | 174 | MTV Segeberg | GER | 2:34.18 | |||||
Thorben Hamann | 1983 | 31.23 | 31.23 | |||||||
Dagmar Mannke | 1968 | 45.65 | 1:16.88 | |||||||
Carin Liley | 1958 | 43.14 | 2:00.02 | |||||||
Herwart Bunge | 1957 | 34.16 | 2:34.18 | |||||||
56 | Club Natacion Jerez | 161 | Club Natacion Jerez | ESP | 2:47.68 | |||||
Graziella G. Garcia-Mier | 1968 | 52.67 | 52.67 | |||||||
Javier Carranza Abadia | 1981 | 35.09 | 1:27.76 | |||||||
F. Javier Roman Gutierrez | 1972 | 38.78 | 2:06.54 | |||||||
Dianne Newsome | 1958 | 41.14 | 2:47.68 | |||||||
57 | Kungälv Mix 160 | 182 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 2:47.89 | |||||
Ann Bjerke | 1962 | 53.17 | 53.17 | |||||||
Carina Axberg | 1963 | 47.97 | 1:41.14 | |||||||
Nicklas Täck | 1973 | 31.13 | 2:12.27 | |||||||
Håkan Liedman | 1960 | 35.62 | 2:47.89 | |||||||
58 | Skuru Ik | 178 | Skuru Idrottsklubb | SWE | 2:49.93 | |||||
Tomas Hägg | 1964 | 38.75 | 38.75 | |||||||
Birgitta Flensburg | 1961 | 45.69 | 1:24.44 | |||||||
Leif Nyman | 1963 | 36.12 | 2:00.56 | |||||||
Anne Jönsson | 1964 | 49.37 | 2:49.93 | |||||||
59 | the mermaids | 195 | the mermaids | AUT | 2:51.45 | |||||
Stefan Mayer | 1959 | 38.92 | 38.92 | |||||||
Verena Margreiter | 1974 | 44.36 | 1:23.28 | |||||||
Marlies Kinzel | 1960 | 46.41 | 2:09.69 | |||||||
Helmut Jelem | 1952 | 41.76 | 2:51.45 | |||||||
60 | Delfines Humboldt | 182 | Delfines Humboldt | CRC | 3:15.36 | |||||
Liliana Garro | 1954 | 1:04.80 | 1:04.80 | |||||||
Federico Rojas | 1970 | 46.23 | 1:51.03 | |||||||
Luis Mesalles | 1962 | 44.27 | 2:35.30 | |||||||
Yamileth Orozco | 1972 | 40.06 | 3:15.36 | |||||||
- | Flamengo | 192 | Club de Regatas Flamengo | BRA | DNS | |||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Göteborg Sim | 178 | Göteborg Sim | SWE | DNS | |||||
Louise Karlsson | 1974 | |||||||||
Emma Igelström | 1980 | |||||||||
Leif Svärd | 1965 | |||||||||
Martin Lamprecht | 1963 | DNS | ||||||||
- | ONDABLU | 163 | ONDABLU s.c.s.d. | ITA | DNS | |||||
Lorenzo Idi | 1973 | |||||||||
Alberto Cassol | 1978 | |||||||||
Emanuela Bittante | 1961 | |||||||||
Erika Gortenuti | 1965 | DNS | ||||||||
- | Polisens IF | 186 | Stockholmspolisens Sim IF | SWE | DNS | |||||
Anncharlotte | 1946 | |||||||||
Simon Malmberg | 1974 | |||||||||
Rasmus Renglin | 1979 | |||||||||
Annika Goos Nilsson | 1955 | DNS | ||||||||
- | Poseidon Moscow | 162 | Poseidon Moscow | RUS | DNS | |||||
Evgeniya Mchedlishvili | 1978 | |||||||||
Irina Zimina | 1975 | |||||||||
Anton Zaykov | 1971 | |||||||||
Evgeny Zeleniy | 1954 | DNS | ||||||||
- | Post SV Leipzig e.V | 170 | Post SV Leipzig | GER | DNS | |||||
Christina Spiske | 1972 | |||||||||
Jens Lutschin | 1964 | |||||||||
Andreas Köpping | 1961 | |||||||||
Doris Griejshammer | 1973 | DNS | ||||||||
- | Sg Neukölln Berlin | 168 | SG Neukölln Berlin | GER | DNS | |||||
Robert Stübert | 1978 | |||||||||
Claudia Pruss | 1968 | |||||||||
Katja Sotzmann | 1978 | |||||||||
Reinhard Rosada | 1948 | DNS | ||||||||
- | Ssg - Saar Max Ritter | 183 | SSG Saar Max Ritter | GER | DNS | |||||
Rolf Arnold | 1960 | |||||||||
Sigrid Schönhofen | 1963 | |||||||||
Stephan Leers | 1966 | |||||||||
Jutta Kratz | 1962 | DNS | ||||||||
- | Lambertseter SK | 163 | Lambertseter Svømmeklubb | NOR | DSQ | RA | ||||
Arild Tveiten | 1970 | 32.19 | 32.19 | |||||||
- | S77 Stenungsund | 166 | S77 Stenungsund | SWE | DSQ | RA | ||||
Oskar Börjesson | 1973 | 35.21 | 35.21 | |||||||
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 120 - 159 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | SV Wasserfreunde 1898 | 124 | SV Wasserfreunde 1898 Hannover | GER | 1:53.92 | 1851-999 Age class Record | ||||
Tina Mollenhauer | 1982 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Timo Nolte | 1973 | 29.23 | 1:02.18 | |||||||
Nina-Christin Winter | 1983 | 28.61 | 1:30.79 | |||||||
Stephan Kunzelmann | 1978 | 23.13 | 1:53.92 | |||||||
2 | CS de Inot Resita 07-1 | 132 | Clubul Sportiv de Inot Resita | ROM | 1:55.28 | |||||
Razvan Ionut Florea | 1980 | 26.85 | 26.85 | |||||||
Tudor Ignat | 1977 | 29.76 | 56.61 | |||||||
Loredana Murrow Zisu | 1979 | 28.56 | 1:25.17 | |||||||
Carla Creola Troner | 1974 | 30.11 | 1:55.28 | |||||||
3 | Malmö KK Team A | 127 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 1:56.91 | |||||
Mattias Ohlin | 1978 | 29.74 | 29.74 | |||||||
Jens Vestergaard | 1981 | 30.58 | 1:00.32 | |||||||
Anna Lohmann | 1975 | 29.15 | 1:29.47 | |||||||
Maria Vitazka | 1979 | 27.44 | 1:56.91 | |||||||
4 | Tuatha de | 125 | Tuatha De | ITA | 1:57.24 | |||||
Mauro Archetti | 1982 | 30.36 | 30.36 | |||||||
Alberto Montini | 1968 | 30.14 | 1:00.50 | |||||||
Giulia Anfossi | 1984 | 29.25 | 1:29.75 | |||||||
Laura Benevenia | 1981 | 27.49 | 1:57.24 | |||||||
5 | SC Magdeburg | 124 | SC Magdeburg | GER | 1:58.71 | |||||
Ralf Pfefferkorn | 1985 | 29.56 | 29.56 | |||||||
Steven Matthies | 1982 | 30.71 | 1:00.27 | |||||||
Maria Hirsch | 1983 | 30.01 | 1:30.28 | |||||||
Walburga Warnke | 1966 | 28.43 | 1:58.71 | |||||||
6 | Derthona Nuoto | 123 | Derthona Nuoto | ITA | 1:59.49 | |||||
Diletta Lugano | 1984 | 32.96 | 32.96 | |||||||
Simone Battiston | 1975 | 30.60 | 1:03.56 | |||||||
Michele Galvagno | 1978 | 26.55 | 1:30.11 | |||||||
Valentina Lugano | 1980 | 29.38 | 1:59.49 | |||||||
7 | Post SV Leipzig e.V | 130 | Post SV Leipzig | GER | 2:00.07 | |||||
Christina Spiske | 1972 | 32.29 | 32.29 | |||||||
Jens Lutschin | 1964 | 31.85 | 1:04.14 | |||||||
Sven Guske | 1973 | 26.08 | 1:30.22 | |||||||
Doris Griejshammer | 1973 | 29.85 | 2:00.07 | |||||||
8 | Corsico Nuoto Master | 130 | CORSICO NUOTO MASTER | ITA | 2:02.42 | |||||
Monica Morini | 1975 | 35.51 | 35.51 | |||||||
Marcello Ciancetti | 1979 | 30.48 | 1:05.99 | |||||||
Fabrizio Piciocchi | 1974 | 26.95 | 1:32.94 | |||||||
Consuelo Vecchio | 1976 | 29.48 | 2:02.42 | |||||||
9 | Acbb | 147 | ACBB | FRA | 2:02.94 | |||||
Blanc Pierre | 1965 | 31.08 | 31.08 | |||||||
Mathias Caroline | 1976 | 35.54 | 1:06.62 | |||||||
Fayolle Olivier | 1967 | 27.22 | 1:33.84 | |||||||
Desrousseaux Milène | 1985 | 29.10 | 2:02.94 | |||||||
10 | El Milenio | 141 | El Milenio | CRC | 2:03.40 | |||||
Carolina Mauri | 1969 | 34.55 | 34.55 | |||||||
Navarro Jeiko | 1974 | 32.74 | 1:07.29 | |||||||
Mauri Jonathan | 1984 | 28.19 | 1:35.48 | |||||||
Claudia Poll | 1972 | 27.92 | 2:03.40 | |||||||
11 | Amici Del Nuoto Firenze | 133 | Amici del Nuoto Firenze | ITA | 2:03.64 | |||||
Roberta Mori | 1976 | 35.76 | 35.76 | |||||||
Lucia Bussotti | 1979 | 35.71 | 1:11.47 | |||||||
Raffaele Lococciolo | 1972 | 27.34 | 1:38.81 | |||||||
Nicola Tacconi | 1980 | 24.83 | 2:03.64 | |||||||
12 | Kungsbacka SS | 136 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | 2:03.84 | |||||
Marie Holmberg | 1969 | 37.41 | 37.41 | |||||||
Richard Ohlsson | 1984 | 31.70 | 1:09.11 | |||||||
Henrik Åkerberg | 1983 | 25.48 | 1:34.59 | |||||||
Marja Haglund | 1968 | 29.25 | 2:03.84 | |||||||
13 | SG Dortmund | 132 | SG Dortmund | GER | 2:05.38 | |||||
Nadja Pfuhl | 1976 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Tom Schönmehl | 1974 | 31.63 | 1:05.01 | |||||||
Harald Duesberg | 1973 | 30.12 | 1:35.13 | |||||||
Annika Cimdins | 1985 | 30.25 | 2:05.38 | |||||||
14 | KSLS | 148 | Kristianstads SLS | SWE | 2:06.96 | |||||
Peter Wikander | 1984 | 32.33 | 32.33 | |||||||
Malin Svensson | 1985 | 36.35 | 1:08.68 | |||||||
Maria Norberg | 1963 | 29.81 | 1:38.49 | |||||||
Tommy Bencsik | 1960 | 28.47 | 2:06.96 | |||||||
15 | Keravan Uimarit | 132 | Keravan Uimarit | FIN | 2:07.98 | |||||
Anu Ahlroos | 1981 | 34.93 | 34.93 | |||||||
Janne Haapaniemi | 1979 | 32.03 | 1:06.96 | |||||||
Henri Räty | 1963 | 30.10 | 1:37.06 | |||||||
Tiia Sievilä | 1985 | 30.92 | 2:07.98 | |||||||
16 | Sg Glems | 142 | SG Glems | GER | 2:08.32 | |||||
Dascha Haan | 1972 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Martin Herrmann | 1969 | 33.05 | 1:07.57 | |||||||
Katja Hechel | 1971 | 33.83 | 1:41.40 | |||||||
Thomas Hoeppner | 1977 | 26.92 | 2:08.32 | |||||||
17 | CN BRUNOY ESSONNE | 131 | CN BRUNOY ESSONNE | FRA | 2:08.68 | |||||
Audrey Le Maitre | 1981 | 36.41 | 36.41 | |||||||
Caroline Saillet | 1981 | 37.17 | 1:13.58 | |||||||
Benvel Mathias | 1974 | 28.59 | 1:42.17 | |||||||
Sanchez Patrice | 1973 | 26.51 | 2:08.68 | |||||||
18 | 200 Mixed Me Relay | 133 | Göteborg Sim | SWE | 2:08.92 | |||||
Jean Gabriel Pannolié | 1976 | 32.57 | 32.57 | |||||||
Malin Nilsson | 1973 | 38.86 | 1:11.43 | |||||||
Martina Daller | 1980 | 31.79 | 1:43.22 | |||||||
Bathfield Nicolas | 1978 | 25.70 | 2:08.92 | |||||||
19 | LRC Hong Kong | 147 | LRC Hong Kong | CHN | 2:10.25 | |||||
Patricia Nichol | 1970 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Ruth Morrison | 1979 | 36.81 | 1:14.20 | |||||||
Stefan Rust | 1967 | 30.78 | 1:44.98 | |||||||
Philip Sohmen | 1978 | 25.27 | 2:10.25 | |||||||
20 | KZ & PC Kerkrade | 125 | KZPC Kerkrade | NED | 2:10.52 | |||||
Emerentia Knebel | 1976 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Bart Gorissen | 1983 | 34.40 | 1:09.74 | |||||||
Alana Miles | 1980 | 33.51 | 1:43.25 | |||||||
Ralf Peters | 1976 | 27.27 | 2:10.52 | |||||||
21 | Växjö SS | 151 | Växjö Simsällskap | SWE | 2:10.60 | |||||
Camilla J.-Sponseller | 1974 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Ryan Provencher | 1974 | 35.14 | 1:09.66 | |||||||
Tine Bengtsson | 1975 | 33.49 | 1:43.15 | |||||||
Fredrik Björn | 1966 | 27.45 | 2:10.60 | |||||||
22 | Club Natacion Jerez | 140 | Club Natacion Jerez | ESP | 2:11.09 | |||||
Antonio Rus Aguilar | 1977 | 29.85 | 29.85 | |||||||
Beatriz Perez Garcia | 1972 | 40.06 | 1:09.91 | |||||||
Francisco N. Palomar | 1976 | 28.99 | 1:38.90 | |||||||
Miriam Gomez Gomez | 1975 | 32.19 | 2:11.09 | |||||||
23 | Casablanca | 143 | Casablanca México | MEX | 2:11.34 | |||||
Yolanda Hernandez | 1976 | 37.16 | 37.16 | |||||||
Abraham Rodriguez | 1978 | 31.21 | 1:08.37 | |||||||
Ana Elisa Rodal Rosas | 1982 | 34.23 | 1:42.60 | |||||||
Graco Morlan | 1975 | 28.74 | 2:11.34 | |||||||
24 | Roma Mix 1 | 128 | Roma | NOR | 2:11.58 | |||||
Lisbeth Kristin Bjørnø | 1985 | 37.25 | 37.25 | |||||||
Morten Jarland | 1980 | 32.34 | 1:09.59 | |||||||
Geir Patursson | 1968 | 32.28 | 1:41.87 | |||||||
Helen Holter | 1979 | 29.71 | 2:11.58 | |||||||
25 | Asa Cinisello Asd | 154 | ASA Cinisello ASD | ITA | 2:12.04 | |||||
Clizia Borrello | 1976 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Gianfranco Negri | 1976 | 35.76 | 1:12.28 | |||||||
Andrea Toja | 1966 | 27.26 | 1:39.54 | |||||||
Monica Moscatelli | 1968 | 32.50 | 2:12.04 | |||||||
26 | Sportvg Feuerbach | 128 | Sportvg Feuerbach | GER | 2:12.25 | |||||
Martina Mansfeld | 1978 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Alexander Schuster | 1979 | 33.29 | 1:09.94 | |||||||
Uwe Steinkoetter | 1975 | 29.56 | 1:39.50 | |||||||
Agnès Garrigou | 1985 | 32.75 | 2:12.25 | |||||||
27 | Malmö KK Team B | 136 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 2:12.47 | |||||
Peter Liljegren | 1969 | 33.39 | 33.39 | |||||||
Sofia Borglin | 1981 | 39.44 | 1:12.83 | |||||||
Peter Linnander | 1969 | 28.76 | 1:41.59 | |||||||
Stine Lennartsson | 1985 | 30.88 | 2:12.47 | |||||||
28 | Helmstedter Sv | 127 | Helmstedter SV | GER | 2:12.67 | |||||
Ramona Beckmann | 1978 | 33.70 | 33.70 | |||||||
Silke Gawellek | 1977 | 40.65 | 1:14.35 | |||||||
Cjell Feilhaber | 1981 | 30.43 | 1:44.78 | |||||||
Christian Beckmann | 1977 | 27.89 | 2:12.67 | |||||||
29 | Marcq Natation | 136 | Marcq Natation | FRA | 2:13.45 | |||||
Damien Lhermet | 1981 | 32.68 | 32.68 | |||||||
Beatrice Bernard | 1968 | 41.07 | 1:13.75 | |||||||
Sandrine Boucneau | 1975 | 32.58 | 1:46.33 | |||||||
Julien Lamy | 1980 | 27.12 | 2:13.45 | |||||||
30 | Tribeach | 143 | TRIBEACH | USA | 2:13.92 | |||||
Aneta Patrascoiu | 1967 | 35.62 | 35.62 | |||||||
Laura Damian | 1976 | 40.42 | 1:16.04 | |||||||
Sean Dowling | 1978 | 30.55 | 1:46.59 | |||||||
Gabriel Mitache | 1968 | 27.33 | 2:13.92 | |||||||
31 | SC Hellas Einbeck | 148 | SC Hellas Einbeck | GER | 2:15.55 | |||||
Andreas Lange | 1965 | 34.39 | 34.39 | |||||||
Tatjana Berlin | 1978 | 39.72 | 1:14.11 | |||||||
Daniela Lange | 1976 | 30.05 | 1:44.16 | |||||||
Stefan Schrank | 1973 | 31.39 | 2:15.55 | |||||||
32 | Agf Masters | 128 | Aarhus GF | DEN | 2:18.00 | |||||
Jesper Kousholt | 1974 | 35.47 | 35.47 | |||||||
Kristian Nissen | 1981 | 35.86 | 1:11.33 | |||||||
Line Ekander | 1981 | 33.84 | 1:45.17 | |||||||
Heidi Christensen | 1975 | 32.83 | 2:18.00 | |||||||
33 | Vetehiset | 156 | Vetehiset | FIN | 2:19.40 | |||||
Anu Ilander | 1968 | 37.01 | 37.01 | |||||||
Hannu Koivisto | 1953 | 40.13 | 1:17.14 | |||||||
Laura Sulkava | 1985 | 33.57 | 1:50.71 | |||||||
Mika Sulkava | 1978 | 28.69 | 2:19.40 | |||||||
34 | El Milenio | 155 | El Milenio | CRC | 2:20.34 | |||||
Jose Ignacio Rodriguez | 1977 | 34.41 | 34.41 | |||||||
Boabdil Perera | 1975 | 36.82 | 1:11.23 | |||||||
Chacon Marcela | 1974 | 36.65 | 1:47.88 | |||||||
Maria Cabada | 1963 | 32.46 | 2:20.34 | |||||||
35 | MTV Heide | 140 | MTV Heide | GER | 2:20.35 | |||||
Andreas Seidel | 1970 | 36.05 | 36.05 | |||||||
Katrin Dörscher | 1982 | 42.98 | 1:19.03 | |||||||
Katrin Gobba | 1981 | 31.40 | 1:50.43 | |||||||
Dietmar Funke | 1967 | 29.92 | 2:20.35 | |||||||
36 | BSV Medizin | 147 | BSV Medizin Marzahn 1990 e.V. | GER | 2:21.64 | |||||
Sabine Jammer | 1976 | 38.13 | 38.13 | |||||||
Alexander Haensel | 1975 | 34.60 | 1:12.73 | |||||||
Uwe Hennig | 1960 | 33.05 | 1:45.78 | |||||||
Katrin Jammer | 1982 | 35.86 | 2:21.64 | |||||||
37 | CN AQUAMASTERS | 127 | CN AQUAMASTERS | ESP | 2:23.13 | |||||
Eva Hidalgo Monzo | 1982 | 35.10 | 35.10 | |||||||
Jordi Marti Bou | 1969 | 34.81 | 1:09.91 | |||||||
Borja Franco Llopis | 1982 | 30.28 | 1:40.19 | |||||||
Ana Blasco Prieto | 1970 | 42.94 | 2:23.13 | |||||||
38 | Ice Club Como ASD | 152 | Ice Club Como ASD | ITA | 2:23.14 | |||||
Nadia Santini | 1969 | 38.34 | 38.34 | |||||||
Therese Lonnqvist Scorti | 1970 | 46.51 | 1:24.85 | |||||||
Mauro Cappelletti | 1965 | 27.90 | 1:52.75 | |||||||
Nicola Tettamanti | 1978 | 30.39 | 2:23.14 | |||||||
39 | Ucv | 126 | UCV | VEN | 2:23.79 | |||||
Gabriel Lara | 1985 | 34.23 | 34.23 | |||||||
Andrea Gil | 1982 | 41.97 | 1:16.20 | |||||||
Celia Palencia | 1966 | 41.23 | 1:57.43 | |||||||
Daniel Uzcategui | 1981 | 26.36 | 2:23.79 | |||||||
40 | Cuatro Caminos | 131 | Club Natacion Cuatro Caminos | ESP | 2:26.48 | |||||
Sergio Margenat | 1974 | 41.43 | 41.43 | |||||||
Elvira Martin-Caro | 1982 | 41.78 | 1:23.21 | |||||||
Luis González | 1977 | 29.30 | 1:52.51 | |||||||
Alicia González | 1976 | 33.97 | 2:26.48 | |||||||
41 | Kungälv Mix 120 | 146 | Kungälvs Simsällskap | SWE | 2:26.62 | |||||
Niclas Löfdahl | 1971 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Kristoffer Karlsson | 1976 | 34.22 | 1:09.44 | |||||||
Erica Skåål | 1985 | 37.39 | 1:46.83 | |||||||
Ingvor Andersson | 1962 | 39.79 | 2:26.62 | |||||||
42 | Cn Metropole | 127 | Club Natacion Metropole | ESP | 2:26.91 | |||||
Pablo López Busón | 1983 | 33.29 | 33.29 | |||||||
Ana Jorge | 1983 | 46.78 | 1:20.07 | |||||||
Pedro Pérez Fleitas | 1973 | 29.49 | 1:49.56 | |||||||
Nayra Iglesias | 1976 | 37.35 | 2:26.91 | |||||||
43 | Etwall Eagles | 153 | Etwall Eagles | GBR | 2:27.34 | |||||
Chris Rolle | 1974 | 33.21 | 33.21 | |||||||
Clive Smith | 1969 | 41.72 | 1:14.93 | |||||||
Rowena Brighton | 1985 | 34.48 | 1:49.41 | |||||||
Janet Briggs | 1959 | 37.93 | 2:27.34 | |||||||
44 | Nuotatori Pistoiesi | 158 | Nuotatori Pistoiesi | ITA | 2:29.26 | |||||
Claudia Rauty | 1979 | 37.08 | 37.08 | |||||||
Massimo Altare | 1970 | 39.60 | 1:16.68 | |||||||
Claudia Gualtierotti | 1979 | 38.64 | 1:55.32 | |||||||
Paolo Nesi | 1954 | 33.94 | 2:29.26 | |||||||
45 | Belpoggio | 135 | A.S.D.Bel Poggio Nuoto | ITA | 2:32.28 | |||||
Ilari Scarponi | 1978 | 50.94 | 50.94 | |||||||
Massari Flavia | 1982 | 37.60 | 1:28.54 | |||||||
Tedesco Gabriele | 1973 | 34.84 | 2:03.38 | |||||||
Curto Maurizio | 1975 | 28.90 | 2:32.28 | |||||||
46 | SN Franconville | 154 | SN Franconville | FRA | 2:32.89 | |||||
Claudine Caron | 1968 | 42.68 | 42.68 | |||||||
Eddy Roux | 1983 | 35.51 | 1:18.19 | |||||||
Michael Fawkner | 1970 | 30.65 | 1:48.84 | |||||||
Katia Nicolas | 1964 | 44.05 | 2:32.89 | |||||||
- | Kungsbacka SS | 134 | Kungsbacka Simsällskap | SWE | DSQ | RA | ||||
Daniel Persson | 1980 | 33.13 | 33.13 | |||||||
Malin Gustafsson | 1968 | 43.17 | 1:16.30 | |||||||
Event 23, 200m Mixed Me Relay, Finals 100 - 119 years |
Start time 09:00 |
Place | Name | Born | Club | 50m | Finish | Status | ||||
1 | USG Mix | 110 | U.S.G | DEN | 1:55.24 | |||||
Andreas Overbeck | 1983 | 27.87 | 27.87 | |||||||
Henriette S Frederiksen | 1985 | 34.81 | 1:02.68 | |||||||
Ronnie Dalsgaard | 1983 | 25.55 | 1:28.23 | |||||||
Anne Dalgaard | 1979 | 27.01 | 1:55.24 | |||||||
2 | Esv Frankfurt/oder 1948 | 114 | ESV Frankfurt/Oder | GER | 2:01.52 | |||||
Theresa Meissner | 1984 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Christopher A. Grahlemann | 1983 | 32.63 | 1:07.15 | |||||||
Matthias Steinicke | 1981 | 26.62 | 1:33.77 | |||||||
Anke Schultka | 1978 | 27.75 | 2:01.52 | |||||||
3 | Neptune Club de France | 119 | Neptune Club de France | FRA | 2:03.86 | |||||
Julien Valli | 1981 | 30.51 | 30.51 | |||||||
Thibault Martin | 1982 | 32.00 | 1:02.51 | |||||||
Lisa Broadfield | 1978 | 32.02 | 1:34.53 | |||||||
Lise Galtat | 1982 | 29.33 | 2:03.86 | |||||||
4 | Sg Glems | 117 | SG Glems | GER | 2:06.11 | |||||
Ines Constanze Scholl | 1985 | 34.30 | 34.30 | |||||||
Henning Hayn | 1981 | 32.82 | 1:07.12 | |||||||
Vera Hoyer | 1980 | 32.28 | 1:39.40 | |||||||
Martin Kessler | 1976 | 26.71 | 2:06.11 | |||||||
5 | SC Magdeburg | 112 | SC Magdeburg | GER | 2:06.23 | |||||
Sebastian Arnholdt | 1982 | 31.74 | 31.74 | |||||||
Sebastian Bartz | 1984 | 31.95 | 1:03.69 | |||||||
Katja Aernecke | 1977 | 33.71 | 1:37.40 | |||||||
Jana Benecke | 1985 | 28.83 | 2:06.23 | |||||||
6 | Malmö Kappsimningsklubb | 117 | Malmö Kappsimningsklubb | SWE | 2:06.47 | |||||
Ola Fagerstrand | 1977 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Jenni Svensson | 1982 | 36.32 | 1:06.90 | |||||||
Jonas Falk | 1979 | 28.22 | 1:35.12 | |||||||
Fia Stephansson | 1985 | 31.35 | 2:06.47 | |||||||
7 | Aalborg Masters | 111 | Aalborg Svømmeklub | DEN | 2:07.77 | |||||
Julie Kirkegaard | 1985 | 37.31 | 37.31 | |||||||
Anders Borkmann | 1979 | 34.23 | 1:11.54 | |||||||
Kris Kristensen | 1985 | 27.24 | 1:38.78 | |||||||
Marie Larsen | 1980 | 28.99 | 2:07.77 | |||||||
8 | SGS Hamburg | 118 | SGS Hamburg | GER | 2:10.18 | |||||
Mareike Pielot | 1982 | 35.50 | 35.50 | |||||||
Manuel Siegert | 1983 | 34.01 | 1:09.51 | |||||||
Nils Scharfe | 1983 | 26.60 | 1:36.11 | |||||||
Susanne Windeck | 1979 | 34.07 | 2:10.18 | |||||||
9 | Leo Lagrange S. B. | 115 | LEO LAGRANGE S. B. | FRA | 2:12.17 | |||||
Emmanuelle Caron | 1980 | 37.82 | 37.82 | |||||||
Nicolas Dratschmidt | 1984 | 33.04 | 1:10.86 | |||||||
Anthony Paris | 1979 | 30.20 | 1:41.06 | |||||||
Anne-sophie Krug | 1982 | 31.11 | 2:12.17 | |||||||
Generated by WinGrodan 1.18.00 | Print Date | 04 August 2010 |
Licensed to: Västsvenska Simförbundet | Print Time | 10:33 |