Resultat för Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårvägens SF)
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Riksmästerskap (50m) 2020 Stockholm (Spårväen SF)
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
|
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 25 jun 2020 till den 28 jun 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 100m Frisim Herrar - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Björn Seeliger |
2000 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
49.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Robin Hanson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
49.58 |
+0.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Isak Eliasson |
1996 |
Spårvägen Simförening |
|
|
50.86 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Hökfelt |
1994 |
Simklubben Neptun |
|
|
51.05 |
+1.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Adam Karlsson |
2000 |
Spårvägen Simförening |
|
|
53.93 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rasmus Hanson |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
54.72 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rudolfs Stupans |
1999 |
Örebro Simallians |
|
|
56.14 |
+6.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jonas Malmring |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.60 |
+7.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oliver Erneholm |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56.94 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Andreas Wallén |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57.32 |
+7.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Marcus Larsson |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
58.68 |
+9.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alan Eriksson |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
58.76 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jakub Majta |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.14 |
+9.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Arvid Styrman |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
59.84 |
+10.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Einar Styrman |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:00.51 |
+11.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
David Holmberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:01.15 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viktor Dahlberg |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:01.22 |
+11.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Malm |
2005 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:01.46 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
William Erneholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:03.38 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Markus Annas |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:05.03 |
+15.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:06.12 |
+16.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oliver Geaney |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
1:08.09 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2020-06-28 11:51:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-06-30 12:58:58 |
Resultathantering: WinGrodan 2.6 |
Licensierad till: Spårvägen Simförening |
|
|
|
|
|
|