Resultat för STT Taastrup Open
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Afsnit 2 Lørdag morgen
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
STT Taastrup Open 2021 KORTBANE
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup svømmehal Hal 2 |
Arrangør |
Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|
|
25m |
Stævne dato: |
18. jun 2021 to 20. jun 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 13, 100m Butterfly Damer - Indledende |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.73 |
532 |
1:07.38 |
|
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:09.47 |
(-2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Hartvig-Olsen |
2004 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
529 |
1:07.51 |
+0.13 |
|
Q |
DM krav 3jun |
|
|
|
Entry time: 1:06.73 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erica Veggerby Grønlund |
2007 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.67 |
526 |
1:07.64 |
+0.26 |
|
Q |
DM krav 2års |
|
|
|
Entry time: 1:12.77 |
(-5.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Rygaard Hansen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.87 |
525 |
1:07.69 |
+0.31 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:08.02 |
(-0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.66 |
521 |
1:07.86 |
+0.48 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:07.08 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Freja Søndergaard |
2004 |
Vordingborg Svømme Klub |
+0.75 |
511 |
1:08.30 |
+0.92 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilde Holm Villadsen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.74 |
483 |
1:09.59 |
+2.21 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:11.70 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nicole Damhøj Andersen |
2006 |
Solrød Svømmeklub |
+0.76 |
475 |
1:09.97 |
+2.59 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:08.83 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maya Krogh Brønnicke |
2005 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
474 |
1:10.02 |
+2.64 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:08.05 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Charlotte Dreyer Riis |
2006 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.74 |
451 |
1:11.19 |
+3.81 |
|
Q |
DM krav 1jun |
|
|
|
Entry time: 1:12.06 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Josephine G. Lauridsen |
2001 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.68 |
448 |
1:11.32 |
+3.94 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.57 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Amanda L. Munch-Jensen |
2005 |
Solrød Svømmeklub |
+0.80 |
417 |
1:13.07 |
+5.69 |
|
- |
|
|
|
|
Entry time: 1:11.14 |
(+1.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.69 |
395 |
1:14.40 |
+7.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.39 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hannah Rørbech |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.63 |
390 |
1:14.69 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.66 |
(-28.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Rebecca Ella Madsen |
2006 |
Swim Team Taastrup |
+0.74 |
387 |
1:14.91 |
+7.53 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.36 |
(+1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Nynne Bugge |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.67 |
382 |
1:15.26 |
+7.88 |
|
Q |
DM krav 1års |
|
|
|
Entry time: 1:19.46 |
(-4.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaja Pedersen |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.80 |
298 |
1:21.68 |
+14.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:26.29 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Møllgaard |
2008 |
Swim Team Taastrup |
+0.66 |
293 |
1:22.19 |
+14.81 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 1:17.80 |
(+4.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Sarah Caroline Vibskov |
2002 |
Swim Team Taastrup |
+0.68 |
226 |
1:29.53 |
+22.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.26 |
(+0.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Andrea Toubroe Jørgensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
+0.74 |
217 |
1:30.76 |
+23.38 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:00.00 |
(-29.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Silje Egeberg Nordhald |
2007 |
Vordingborg Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 19-06-2021 10:34:24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19-06-2021 10:34.30 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Swim Team Taastrup |
|
|
|
|
|
|