Tulokset Kuopion Syysuinnit 2020
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Kuntolaakso |
Organizer: |
Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 3, 2020 to loka 3, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Breaststroke Men 12 and younger - Final |
|
|
SR |
26.43 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS (FIN) |
Windsor, CAN |
10.12.2016 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Matias Nissinen |
2008 |
Iisalmen Uimarit |
|
|
46.72 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 49.02 |
(-2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eeli Huhtanen |
2008 |
Uinti Imatra |
+0.74 |
|
46.89 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.15 |
(-4.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Olli Ruuskanen |
2008 |
Swimming Jyväskylä |
+0.70 |
|
49.33 |
+2.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.55 |
(-2.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Lopatin |
2008 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.69 |
|
53.25 |
+6.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.58 |
(-3.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Iikka Kepanen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.67 |
|
55.98 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.01 |
(-3.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
+0.76 |
|
56.54 |
+9.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.41 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Veikko Eemil Ukko Lappalaine |
2009 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
58.73 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Severi Jaatinen |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.82 |
|
59.01 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.19 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filip Kristian Raita |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.71 |
|
59.78 |
+13.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.33 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tobias Burman |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
1:02.15 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.59 |
(-13.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Leevi Koskela |
2010 |
Vieskan Uimarit |
+0.94 |
|
1:05.61 |
+18.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.47 |
(+4.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Rasmus Heikkinen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
|
1:05.82 |
+19.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.49 |
(+5.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Severi Tiippana |
2011 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.82 |
|
1:06.60 |
+19.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Mikael Minkkinen |
2009 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.64 |
|
1:06.81 |
+20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksey Lopatin |
2010 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.48 |
|
DSQ |
|
|
|
sw 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Iaroslav Bondarenko |
2012 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.51 |
|
DSQ |
|
|
|
sw 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tuomas Loponen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.82 |
|
DSQ |
|
|
|
sw 7.6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 15.40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Breaststroke Men 13-15 years - Final |
|
|
SR |
26.43 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS (FIN) |
Windsor, CAN |
10.12.2016 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Aleksanteri Nissinen |
2005 |
Kampuksen Plaani |
+0.62 |
|
33.99 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.19 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Uuri Aaron Ilmari Ranz |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
34.80 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.16 |
(-4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Konsta Kauppinen |
2005 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.65 |
|
37.61 |
+3.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.54 |
(+0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Aleksi Mustonen |
2005 |
Savonlinnan Uimaseura |
|
|
38.42 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.55 |
(-0.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jesse Saarinen |
2006 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.74 |
|
38.49 |
+4.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.92 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peetu Kinnunen |
2006 |
Swimming Jyväskylä |
|
|
39.54 |
+5.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.07 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Roni Rissanen |
2006 |
Kuopion Uimaseura |
|
|
40.73 |
+6.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.32 |
(-4.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nuutti Kerkkänen |
2007 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
45.81 |
+11.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.28 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Viljami Myllärinen |
2007 |
Uinti Imatra |
|
|
46.85 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.43 |
(-3.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Arttu Ruotsalainen |
2007 |
Kajaanin Uimaseura |
+0.81 |
|
49.86 |
+15.87 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.69 |
(-2.83) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Periainen |
2007 |
Swimming Jyväskylä |
+0.73 |
|
51.01 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.07 |
(-6.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 15.40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 50m Breaststroke Men 16 and older - Final |
|
|
SR |
26.43 |
|
|
Andrei Tuomola |
1989 |
HSS (FIN) |
Windsor, CAN |
10.12.2016 |
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miika Pentti |
1997 |
Cetus Espoo |
+0.71 |
|
30.09 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.17 |
(+1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Julius Nyberg |
2002 |
Kampuksen Plaani |
+0.67 |
|
30.25 |
+0.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.87 |
(+0.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
Kuopion Uimaseura |
+0.59 |
|
31.38 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.15 |
(+0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Toni Knuutila |
1993 |
Porin Uimaseura |
+0.62 |
|
31.69 |
+1.60 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.59 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Antti Oinonen |
2003 |
Uinti Imatra |
+0.65 |
|
33.02 |
+2.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Evans |
2003 |
Swimming Club Vuokatti |
+0.66 |
|
33.24 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.66 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joel Paukkonen |
2004 |
Kuopion Uimaseura |
+0.67 |
|
34.45 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.43 |
(-0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ville Luukkonen |
1998 |
Varkauden Uimarit |
+0.80 |
|
34.75 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.94 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Jaakko Lehvonen |
2002 |
Kampuksen Plaani |
+0.79 |
|
35.52 |
+5.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.19 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Otto Mikkonen |
2003 |
Joensuun Uimaseura ry |
+0.75 |
|
36.37 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.08 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Juuso Salenius |
2004 |
Keuruun Toverit |
+0.78 |
|
37.10 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.23 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Väinö Niskanen |
2004 |
Kampuksen Plaani |
|
|
37.99 |
+7.90 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.67 |
(-0.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Nyyssönen |
2003 |
Varkauden Uimarit |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Aleksi Hämäläinen |
2004 |
Joensuun Uimaseura ry |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 3.10.2020 15.40.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-03 15.40.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Kuopion Uimaseura |
|
|
|
|
|
|