Results for Novo Nordisk Hillerød Cup
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Novo Nordisk Hillerød Cup |
|
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Hillerød |
|
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|
|
Arrangør |
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thea Mundt Lohse |
1994 |
Hillerød Svømmeklub |
|
1:07.27 |
2:18.82 |
3:31.64 |
|
4:46.01 |
|
2 |
Simone H. Holst-Hansen |
1995 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:12.28 |
2:29.54 |
3:46.39 |
|
5:03.13 |
|
3 |
Laura Arberg |
1995 |
Søllerød Svømmeklub SNIK |
|
1:09.86 |
2:29.77 |
3:51.65 |
|
5:13.90 |
|
4 |
Louise Jørgensen |
1995 |
Helsinge Skytte & IF |
|
1:15.80 |
2:37.56 |
4:00.12 |
|
5:18.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Josephine Holm |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:12.32 |
2:30.82 |
3:48.32 |
|
5:05.68 |
|
2 |
Maria Kaisa Mundt |
1998 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:17.54 |
2:40.17 |
4:02.27 |
|
5:25.31 |
|
3 |
Chamie Kann |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:14.56 |
2:40.48 |
4:05.98 |
|
5:29.90 |
|
4 |
Deirdre Ø. Hansen |
1999 |
Svømmeklubben MK 31 |
|
1:18.04 |
2:42.90 |
4:08.61 |
|
5:32.71 |
|
5 |
Frederikke Houen |
1998 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:18.42 |
2:44.16 |
4:10.36 |
|
5:34.07 |
|
6 |
Ditte Elrum Hansen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:16.35 |
2:40.48 |
4:08.70 |
|
5:36.82 |
|
7 |
Celina Lohmann |
1999 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:19.36 |
2:45.31 |
4:13.32 |
|
5:37.21 |
|
8 |
Christina F. Eriksen |
1999 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
1:18.76 |
2:45.25 |
4:11.72 |
|
5:37.50 |
|
9 |
Cecilie Jørgensen |
1998 |
Helsinge Skytte & IF |
|
1:21.61 |
2:48.28 |
4:16.19 |
|
5:41.90 |
|
10 |
Lea Søgaard |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:26.10 |
2:56.67 |
4:27.86 |
|
5:59.67 |
|
11 |
Emily Krontoft |
1998 |
Herlev Svømning |
|
1:24.74 |
2:58.38 |
4:31.23 |
|
6:00.23 |
|
12 |
Elisabeth Lyngfeldt |
1999 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:23.04 |
2:55.29 |
4:28.80 |
|
6:01.85 |
|
13 |
Asta Therese Jepsen |
1998 |
Herlev Svømning |
|
1:27.27 |
3:04.51 |
4:41.48 |
|
6:18.32 |
|
14 |
Maja Leth Bang |
1999 |
Herlev Svømning |
|
1:27.81 |
3:04.77 |
4:44.63 |
|
6:22.29 |
|
15 |
Camilla Feldmann |
1999 |
Helsingør Svømmeklub |
|
1:30.40 |
3:09.47 |
4:49.85 |
|
6:24.35 |
|
16 |
Emily Gantriis |
1999 |
Helsinge Skytte & IF |
|
1:23.93 |
3:04.97 |
4:49.31 |
|
6:33.26 |
|
17 |
Laura Hartz |
1998 |
Herlev Svømning |
|
1:37.59 |
3:29.78 |
5:19.21 |
|
7:06.38 |
|
- |
Ditte Friis |
1999 |
Birkerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
DNS |
|
- |
Rikke Knudsen |
1998 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Sylvest |
2000 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
1:17.38 |
2:42.25 |
4:07.79 |
|
5:31.28 |
|
2 |
Celine Brock |
2000 |
Herlev Svømning |
|
1:34.56 |
3:23.44 |
5:16.29 |
|
7:03.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 |
Udskriftsdato |
10 oktober 2010 |
Licens til Hillerød Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:18 |
|