Resultater for Nääs-Uinnit 2020
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
|
Organizer: |
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
loka 10, 2020 to loka 10, 2020 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Selkäuinti M, P18-P15 15-18 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Mäkinen |
2002 |
Vanders |
+0.58 |
|
53.65 |
101,60 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.52 |
(-0.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niklas Hatakka |
2003 |
Cetus Espoo |
+0.52 |
|
57.72 |
97,95 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.56 |
(+1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jasu Ovaskainen |
2002 |
Lahden Uimaseura |
+0.64 |
|
58.40 |
100,83 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.89 |
(-0.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Danil Seksenov |
2004 |
Vanders |
+0.78 |
|
1:01.38 |
96,41 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.25 |
(+2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Topias Tynjä |
2005 |
Lahden Uimaseura |
+0.65 |
|
1:02.22 |
103,98 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.80 |
(-2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Taavi Backman |
2004 |
Lahden Uimaseura |
+0.72 |
|
1:02.22 |
105,40 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.77 |
(-3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wäinö Koskinen |
2002 |
Uinti Tampere |
+0.65 |
|
1:02.57 |
99,45 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.23 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jesse Lintusalo |
2004 |
Vanders |
+0.59 |
|
1:02.82 |
101,21 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.59 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Veckman |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
+0.58 |
|
1:04.11 |
107,94 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.64 |
(-5.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Oliver Aspholm |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.73 |
|
1:04.73 |
101,12 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.46 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Antte Säilä |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.66 |
|
1:05.10 |
99,46 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.75 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mikko Sihvo |
2004 |
Swimming Jyväskylä |
+0.62 |
|
1:07.52 |
101,07 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.25 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oskar Tuominen |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.60 |
|
1:07.56 |
100,75 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.07 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ivan Chupakhin |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.58 |
|
1:08.32 |
98,80 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.51 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Teo Mattelmäki |
2005 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:08.89 |
93,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.91 |
(+3.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tuomas Lehtonen |
2005 |
Nokian Pyry |
+0.69 |
|
1:09.85 |
103,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.67 |
(-2.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Joonas Arponen |
2005 |
Rauman Uimaseura |
+0.67 |
|
1:10.71 |
98,87 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.92 |
(+0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Akseli Kotti |
2004 |
TaTu Tampere |
+0.65 |
|
1:11.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Max Nikkari |
2004 |
Uinti Tampere |
+0.68 |
|
1:11.24 |
98,39 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:10.11 |
(+1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Osmo Mäkelä |
2004 |
Hämeenlinnan Uimaseura |
+0.65 |
|
1:12.94 |
99,50 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.58 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Henrik Leinonen |
2005 |
Uinti Tampere |
+0.75 |
|
1:16.25 |
96,43 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.62 |
(+2.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10.10.2020 12.39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100m Selkäuinti M, P18-P15 19 and older - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miro Vasko |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.68 |
|
57.06 |
95,59 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.65 |
(+2.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eetu Alitalo |
1999 |
Cetus Espoo |
+0.56 |
|
57.29 |
97,29 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.78 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Petja Yritys |
1993 |
TaTu Tampere |
+0.87 |
|
57.82 |
95,88 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.53 |
(+2.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jakob Sievers |
2000 |
Uinti Tampere |
+0.76 |
|
59.12 |
101,25 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.87 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Joel Knaapi |
2001 |
Cetus Espoo |
+0.60 |
|
1:00.95 |
95,76 % |
|
|
|
|
|
Entry time: 58.47 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10.10.2020 12.39.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2020-10-10 12.39.33 |
Datahandling: WinGrodan 2.6 |
Licensed to: Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|