Tulokset DMJ-K Piger
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 40 (Finaler) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DMJ Kortbane Piger | Udskriftsdato | 06 december 2020 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2020 |
Løb 40, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 51.58 09-10-2016 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 53.55 26-11-2011 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Nanna Langvad | 2005 | 676 | 28.01 | 57.24 | |||||
Lyseng IF | 57.55 | |||||||||
2 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | 665 | 28.18 | 57.56 | |||||
Horsens Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
3 | Coco Li Fuhrmann | 2006 | 664 | 28.18 | 57.58 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 57.30 | |||||||||
4 | Mathilde Maria Thorsen | 2004 | 657 | 27.95 | 57.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 57.77 | |||||||||
5 | Cille Kirketerp | 2005 | 638 | 28.13 | 58.37 | |||||
Svømmeklubben Mk 31 | 59.81 | |||||||||
6 | Anne Thastrup-Hansen | 2006 | 636 | 28.30 | 58.42 | |||||
Haderslev Svømme Klub | 1:00.19 | |||||||||
7 | Søs Freund | 2004 | 615 | 28.79 | 59.06 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.61 | |||||||||
8 | Tiana Mescher | 2004 | 615 | 28.29 | 59.07 | |||||
Esbjerg Svømmeklub | 59.72 | |||||||||
9 | Ellen Jensen | 2005 | 614 | 28.31 | 59.10 | |||||
Svømmeklubben Sønderborg | 59.21 | |||||||||
10 | Anna Varming | 2005 | 605 | 28.90 | 59.40 | |||||
Viborg Svømme Klub | 1:00.03 | |||||||||
11 | Marie Louise B Andersen | 2005 | 603 | 28.34 | 59.46 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
12 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 603 | 28.42 | 59.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 59.35 | |||||||||
13 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 600 | 28.75 | 59.56 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.31 | |||||||||
14 | Laura Borre Jacobsen | 2004 | 596 | 28.98 | 59.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:00.50 | |||||||||
15 | Malu Melody Christensen | 2006 | 593 | 28.30 | 59.80 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:00.42 | |||||||||
16 | Andrea Lindberg Vedøe | 2006 | 590 | 28.85 | 59.91 | |||||
Sigma Swim Allerød | 58.93 | |||||||||
17 | Caroline Sofie Aagaard | 2005 | 588 | 28.57 | 59.98 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:00.08 | |||||||||
18 | SIF Bramm | 2006 | 587 | 29.05 | 1:00.01 | |||||
A6 Jgi-Swim | 1:00.75 | |||||||||
19 | Frida Hagstrup Vesterlund | 2004 | 584 | 29.05 | 1:00.11 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.00 | |||||||||
20 | Linnea Hietala | 2004 | 575 | 28.94 | 1:00.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:00.55 | |||||||||
21 | Maya Krogh Brønnicke | 2005 | 573 | 29.01 | 1:00.47 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:00.76 | |||||||||
22 | Filippa Eiler | 2005 | 571 | 29.06 | 1:00.55 | |||||
Svømmeklubben Mk 31 | 1:01.62 | |||||||||
23 | Frederikke Elster | 2004 | 563 | 29.78 | 1:00.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:01.57 | |||||||||
24 | Clara Matilde Carstensen | 2004 | 562 | 29.43 | 1:00.86 | |||||
Horsens Svømmeklub | 1:01.75 | |||||||||
24 | Sofie Kruse Rasmussen | 2005 | 562 | 29.03 | 1:00.86 | |||||
Swim Team Neptun | 1:00.06 | |||||||||
26 | Athena Haugsted Pihl | 2006 | 561 | 29.35 | 1:00.90 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:01.13 | |||||||||
27 | Amalie Rose Søndergaard | 2006 | 557 | 29.54 | 1:01.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | 1:02.05 | |||||||||
28 | Christine Mols | 2006 | 557 | 29.17 | 1:01.07 | |||||
Ringe Svømme Klub | 1:01.18 | |||||||||
29 | Olivia Augustinus | 2004 | 554 | 29.40 | 1:01.18 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.33 | |||||||||
30 | Anna Toft Petersen | 2004 | 550 | 29.85 | 1:01.30 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:00.72 | |||||||||
31 | Annika Køhn | 2005 | 550 | 30.14 | 1:01.33 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:02.17 | |||||||||
32 | Amalie Brammer Kærgaard | 2004 | 548 | 29.51 | 1:01.40 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.48 | |||||||||
33 | Mie Ankersen | 2006 | 547 | 29.83 | 1:01.42 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:02.34 | |||||||||
34 | Wilma Anker | 2004 | 544 | 29.43 | 1:01.54 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.67 | |||||||||
35 | Laura Håkonsson | 2006 | 531 | 29.77 | 1:02.04 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:01.28 | |||||||||
36 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 529 | 29.47 | 1:02.11 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:01.50 | |||||||||
37 | Katrine Hansen | 2006 | 528 | 30.15 | 1:02.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | 1:01.88 | |||||||||
38 | Cille Winskov Rasmussen | 2006 | 525 | 30.14 | 1:02.26 | |||||
Swim Team Taastrup | 1:02.41 | |||||||||
39 | Anna Blom Bygum | 2006 | 508 | 30.26 | 1:02.95 | |||||
Vest-Brøndby | 1:03.35 | |||||||||
40 | Daniella Li West | 2006 | 492 | 29.83 | 1:03.64 | |||||
Svømmeklubben Triton Ballerup | 1:04.37 | |||||||||
41 | Jazmin Jensen | 2005 | 475 | 30.61 | 1:04.37 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.42 | |||||||||
42 | Clara Jensen | 2005 | 469 | 30.60 | 1:04.64 | |||||
Herning Svømmeklub | 1:05.92 | |||||||||
43 | Amanda L. Munch-Jensen | 2005 | 461 | 30.81 | 1:05.03 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:06.57 | |||||||||
44 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 449 | 31.45 | 1:05.59 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:04.02 | |||||||||
- | Julie Liv Madsen | 2006 | Akut syg | |||||||
Gti - Greve | 57.84 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 06 december 2020 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 14:37 |