Results for DMJ-K Drenge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 35 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | DMJ Kortbane Drenge | Udskriftsdato | 08 december 2020 | |||
Stævne by | Aarhus | Udskriftstidspunkt | 11:26 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion & AGF | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 05 december 2020 |
Løb 35, 200m Medley Herrer, Finaler |
Dansk Rekord Senior: Viktor B. Bromer (1993) 1:54.86 14-11-2013 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 1:58.14 09-04-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 26.15 | 57.34 | 1:32.64 | 2:01.96 | |||
2 | Mathias Christensen | 2004 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 25.92 | 57.54 | 1:32.65 | 2:02.96 | |||
3 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 25.99 | 57.52 | 1:33.84 | 2:03.65 | |||
4 | Frederik Venø Elling | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 27.28 | 59.59 | 1:36.22 | 2:06.47 | |||
5 | Sebastian Greisen | 2004 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.25 | 1:00.32 | 1:37.91 | 2:07.60 | |||
6 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | Hovedstadens Svømmeklub | 27.30 | 1:00.68 | 1:37.83 | 2:07.72 | |||
7 | Jonas Kjær | 2003 | Esbjerg Svømmeklub | 27.30 | 59.95 | 1:37.22 | 2:07.80 | |||
8 | Mikkel Mortensen | 2003 | Slagelse Svømmeklub | 27.18 | 1:01.54 | 1:38.55 | 2:08.53 | |||
9 | Christian Thorhauge | 2005 | Hobro Svømmeklub | 27.75 | 1:00.01 | 1:37.84 | 2:08.66 | |||
10 | Viktor Lei Lamberg | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 28.85 | 1:01.82 | 1:38.50 | 2:09.19 | |||
11 | Sebastian Sand Gottlieb | 2005 | Sigma Swim Allerød | 28.33 | 1:02.80 | 1:41.17 | 2:11.67 | |||
12 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Svømmeklub | 28.49 | 1:01.96 | 1:40.22 | 2:11.70 | |||
13 | Sebastian Jørgensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 27.75 | 1:01.64 | 1:42.58 | 2:12.16 | |||
14 | Mathias Lindberg Laursen | 2003 | Aalborg Svømmeklub | 27.07 | 1:00.56 | 1:38.66 | 2:12.25 | |||
15 | Mads Mikkelsen | 2004 | VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | 27.95 | 1:02.22 | 1:41.79 | 2:12.37 | |||
16 | Daniel Damsbo | 2003 | Vejle Svømmeklub | 28.31 | 1:02.17 | 1:41.40 | 2:12.53 | |||
17 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 28.67 | 1:01.85 | 1:41.08 | 2:12.63 | |||
18 | Morten H. Kobbelgaard | 2005 | Aalborg Svømmeklub | 29.45 | 1:02.98 | 1:42.57 | 2:12.78 | |||
19 | Anders Sanggaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 28.75 | 1:03.87 | 1:42.15 | 2:13.14 | |||
20 | Noah Tranum | 2004 | A6 JGI-Swim | 28.20 | 1:03.17 | 1:42.43 | 2:13.42 | |||
21 | Mathias Parkhøi | 2003 | Hvidovre Svømmeklub | 28.70 | 1:04.91 | 1:44.35 | 2:15.50 | |||
22 | Jacob Lyse Søe | 2003 | Horsens Svømmeklub | 28.88 | 1:03.19 | 1:42.95 | 2:15.66 | |||
23 | Karl Anton Kristensen | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 28.87 | 1:03.99 | 1:44.09 | 2:15.78 | |||
24 | Emil Lykke Grann | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 29.14 | 1:02.90 | 1:44.32 | 2:16.01 | |||
25 | Mikkel Andersen | 2005 | Hovedstadens Svømmeklub | 29.02 | 1:03.28 | 1:43.79 | 2:16.25 | |||
26 | Anders Mose | 2004 | Esbjerg Svømmeklub | 28.94 | 1:04.27 | 1:44.00 | 2:16.92 | |||
27 | Nicolai Therkelsen | 2003 | A6 Svømmeklubben Laksen | 29.39 | 1:05.62 | 1:47.09 | 2:18.86 | |||
28 | Thor Bruun Bisgaard | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 29.85 | 1:03.95 | 1:46.53 | 2:20.05 | |||
29 | Nicolas Duvander | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 29.55 | 1:06.51 | 1:48.01 | 2:21.27 | |||
30 | Andreas Nikolajsen | 2005 | Esbjerg Svømmeklub | 30.65 | 1:06.95 | 1:47.26 | 2:21.86 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.14 | Udskriftsdato | 08 december 2020 |
Licens til Agfs Svømmeafdeling | Udskriftstidspunkt | 11:26 |