Resultater for Thisted Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 18:30 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 15 år og ældre |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 700 | 26.78 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 699 | 26.80 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Viktoria S. Løken | 1991 | 694 | 26.86 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 665 | 27.25 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
5 | Emma Isdahl | 1992 | 609 | 28.05 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 605 | 28.12 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Pernille Moth | 1994 | 586 | 28.41 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Julie Rønningsen | 1994 | DSQ | tyvstart | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 13 - 14 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 605 | 28.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Sidse Kehlet | 1996 | 602 | 28.17 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 588 | 28.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 546 | 29.09 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Maria Søe Beith | 1996 | 537 | 29.26 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Johanne Ausland | 1996 | 522 | 29.53 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 507 | 29.82 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 469 | 30.61 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Finaler 12 år og yngre |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 468 | 30.63 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 449 | 31.05 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 401 | 32.24 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 388 | 32.61 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 368 | 33.17 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 364 | 33.29 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 345 | 33.92 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Jannie Burmeister | 1998 | 341 | 34.04 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 18:30 |