Results for Thisted Cup 2010
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 03 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 11:07 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 862 | 29.42 | 59.87 | Stævnerekord | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Christine M. Pedersen | 1993 | 622 | 32.67 | 1:06.74 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 591 | 32.99 | 1:07.87 | |||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | 587 | 33.57 | 1:08.04 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Harder Bruun | 1993 | 581 | 33.31 | 1:08.27 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 554 | 33.89 | 1:09.38 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 496 | 34.92 | 1:11.98 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Kristin E Johnson | 1993 | 459 | 35.99 | 1:13.84 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 408 | 36.87 | 1:16.84 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
10 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 382 | 37.89 | 1:18.52 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
11 | Arberesha Veliqi | 1993 | 366 | 39.18 | 1:19.63 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 309 | 40.94 | 1:24.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Emma Isdahl | 1992 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Jeannie Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 713 | 31.20 | 1:03.77 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 606 | 32.62 | 1:07.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Andrine Davidsen | 1995 | 602 | 32.93 | 1:07.48 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 540 | 33.98 | 1:09.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 527 | 34.06 | 1:10.52 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Sarah Dahlquist | 1995 | 524 | 34.89 | 1:10.68 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 500 | 34.25 | 1:11.78 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Cecilie Jensen | 1994 | 475 | 35.42 | 1:13.00 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
9 | Marte Fjellet | 1995 | 454 | 35.88 | 1:14.14 | |||||
Poseidon | ||||||||||
10 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 453 | 36.22 | 1:14.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Elise Fjeldstad | 1995 | 371 | 38.61 | 1:19.28 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Signe Tolstrup | 1995 | 369 | 38.49 | 1:19.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Anna Jessen | 1995 | 368 | 38.98 | 1:19.53 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 360 | 39.09 | 1:20.10 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Christina Nielsen | 1995 | 357 | 39.74 | 1:20.29 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
16 | Laura Funch | 1995 | 354 | 39.46 | 1:20.50 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
17 | Elisabeth Friis | 1995 | 337 | 39.69 | 1:21.84 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Janni Bach | 1994 | 312 | 41.32 | 1:24.04 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 309 | 41.08 | 1:24.25 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Pernille Rytter | 1994 | 302 | 41.57 | 1:24.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
21 | Henriette Høg | 1994 | 297 | 42.23 | 1:25.40 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
22 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 277 | 43.23 | 1:27.36 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
23 | Amalie Vinther | 1995 | 229 | 45.72 | 1:33.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mie Ø. Nielsen | 1996 | 759 | 30.25 | 1:02.46 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marte Stamland | 1996 | 573 | 33.78 | 1:08.58 | |||||
Poseidon | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 547 | 33.89 | 1:09.66 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 545 | 34.27 | 1:09.76 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Pernille Rasmussen | 1996 | 532 | 34.09 | 1:10.33 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Lise L. Nielsen | 1996 | 435 | 36.47 | 1:15.20 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
7 | Celine Drivsholm | 1996 | 420 | 37.56 | 1:16.09 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 412 | 37.61 | 1:16.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Maren Mæhre | 1996 | 403 | 37.69 | 1:17.11 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Asta Blanch | 1996 | 395 | 37.95 | 1:17.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Nanna Ovesen | 1996 | 359 | 38.78 | 1:20.14 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Solveig Lund | 1996 | 358 | 39.42 | 1:20.25 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Nanna H Andersen | 1996 | 353 | 39.09 | 1:20.60 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
14 | Johanne Ausland | 1996 | 348 | 38.64 | 1:20.97 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 337 | 40.01 | 1:21.89 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Nina Paulsen | 1996 | 331 | 41.03 | 1:22.36 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Line Hatting | 1996 | 306 | 41.41 | 1:24.51 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 296 | 40.92 | 1:25.50 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
19 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 281 | 43.23 | 1:26.96 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
20 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 281 | 42.43 | 1:27.01 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 274 | 43.39 | 1:27.71 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 234 | 45.01 | 1:32.49 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 220 | 47.43 | 1:34.30 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Anastasia Mortensen | 1996 | 190 | 47.61 | 1:39.05 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
25 | Emma Klitnæs | 1996 | 186 | 48.29 | 1:39.88 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
26 | Amalie Lind | 1996 | 181 | 49.01 | 1:40.79 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Guro Aas | 1996 | DNS | |||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
- | Malene M. Pedersen | 1996 | DNS | |||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 440 | 36.93 | 1:14.88 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 399 | 37.62 | 1:17.40 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Zora Pataki | 1997 | 387 | 38.18 | 1:18.19 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 361 | 39.35 | 1:19.98 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Julie Levisen | 1997 | 325 | 41.44 | 1:22.83 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Mette H Larsen | 1997 | 302 | 42.04 | 1:24.93 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 278 | 43.57 | 1:27.32 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Sabina Christensen | 1997 | 267 | 43.24 | 1:28.45 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Ida Køhl Berg | 1997 | 258 | 43.88 | 1:29.47 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
10 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 257 | 43.48 | 1:29.61 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Hannah Ibsen | 1997 | 246 | 44.16 | 1:30.97 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
12 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 238 | 43.98 | 1:31.95 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Laura Skovby | 1997 | 222 | 1:34.15 | 1:34.15 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Ine Famestad | 1997 | 219 | 45.28 | 1:34.48 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Laura Christensen | 1997 | 170 | 50.77 | 1:42.84 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Madelen Stenberg | 1997 | DSQ | glid på mave v/50 m | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 374 | 37.94 | 1:19.10 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | 351 | 39.20 | 1:20.78 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 328 | 1:22.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 327 | 39.79 | 1:22.65 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Jannie Burmeister | 1998 | 309 | 41.22 | 1:24.23 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 307 | 40.89 | 1:24.41 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Oda Tørnkvist | 1998 | 279 | 42.26 | 1:27.22 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
8 | Malene Tørnkvist | 1998 | 275 | 42.04 | 1:27.61 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Camilla M Kristensen | 1998 | 252 | 43.51 | 1:30.18 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 219 | 46.36 | 1:34.56 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Isabella Pedersen | 1998 | 210 | 46.48 | 1:35.82 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Ida Mikkelsen | 1998 | 197 | 48.08 | 1:37.92 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
13 | Vicki Jensen | 1998 | 189 | 47.98 | 1:39.31 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Louise Heiberg | 1998 | 184 | 49.49 | 1:40.08 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
15 | Sophia Jensen | 1998 | 173 | 50.06 | 1:42.24 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Martha Moeslund | 1998 | 156 | 50.53 | 1:45.90 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | DSQ | svøm på mave v/75 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 32, 100m Rygsvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Shell Service Havnen |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 1.03.77,Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 251 | 44.21 | 1:30.26 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 240 | 44.21 | 1:31.72 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 221 | 47.19 | 1:34.26 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Michelle Pedersen | 2000 | 142 | 52.88 | 1:49.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Smilla Lyhne | 2000 | 132 | 56.16 | 1:51.80 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Ottesen | 1999 | 131 | 52.50 | 1:52.18 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Sarah Andersen | 1999 | 116 | 58.09 | 1:56.89 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Nielsen | 2000 | 90 | 1:04.48 | 2:07.32 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Gitta Nielsen | 1999 | 83 | 1:03.01 | 2:10.48 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 03 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:07 |