Resultater for Thisted Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:11 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 9 | 844 | 29.20 | 1:02.80 | Stævnerekord | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 716 | 29.81 | 1:06.35 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 663 | 30.82 | 1:08.07 | |||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 663 | 31.26 | 1:08.08 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Viktoria S. Løken | 1991 | 649 | 32.24 | 1:08.54 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Oona Ovesen | 1992 | 636 | 31.43 | 1:09.02 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
7 | Emma Isdahl | 1992 | 619 | 32.10 | 1:09.64 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 617 | 33.63 | 1:09.72 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Elisabeth Svensson | 1991 | 609 | 31.87 | 1:10.02 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Louise B. Dalgaard | 1990 | 603 | 33.03 | 1:10.24 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 586 | 34.02 | 1:10.91 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Janni Overgaard | 1993 | 582 | 32.48 | 1:11.10 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marie Philipsen | 1992 | 544 | 35.22 | 1:12.69 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Runa Dalby | 1993 | 529 | 33.16 | 1:13.39 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Linn Hege Laudal | 1989 | 527 | 34.74 | 1:13.49 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
16 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 526 | 34.59 | 1:13.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Kamilla Malczynska | 1993 | 525 | 34.88 | 1:13.58 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Kristin E Johnson | 1993 | 456 | 35.35 | 1:17.08 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Arberesha Veliqi | 1993 | 425 | 36.51 | 1:18.94 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 410 | 36.26 | 1:19.88 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 392 | 36.28 | 1:21.08 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
22 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 391 | 38.88 | 1:21.14 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
23 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 320 | 41.31 | 1:26.79 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Jeannie Jensen | 1993 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 9 | 719 | 30.33 | 1:06.26 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Freja Østergaard | 1995 | 652 | 30.75 | 1:08.46 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 542 | 33.35 | 1:12.80 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 528 | 33.20 | 1:13.42 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Signe Tolstrup | 1995 | 521 | 33.44 | 1:13.74 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 511 | 33.83 | 1:14.24 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
7 | Helle Kjær | 1994 | 507 | 35.48 | 1:14.45 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 503 | 36.03 | 1:14.64 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 488 | 34.17 | 1:15.37 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 487 | 35.16 | 1:15.43 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 486 | 35.73 | 1:15.48 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
12 | Vilde Bjørnebye | 1995 | 478 | 36.75 | 1:15.90 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Camilla Munk | 1994 | 456 | 35.60 | 1:17.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofie Gøttler | 1995 | 449 | 36.34 | 1:17.51 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 447 | 34.76 | 1:17.62 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Anna Jessen | 1995 | 440 | 36.79 | 1:18.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Elise Fjeldstad | 1995 | 426 | 36.91 | 1:18.88 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 412 | 35.90 | 1:19.77 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
19 | Laura Funch | 1995 | 406 | 37.61 | 1:20.14 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
20 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 396 | 37.93 | 1:20.80 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Elise Guldhav | 1995 | 372 | 39.07 | 1:22.50 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
22 | Christina Nielsen | 1995 | 348 | 39.34 | 1:24.41 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
23 | Elisabeth Friis | 1995 | 345 | 39.55 | 1:24.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
24 | Silje I Øyen | 1995 | 322 | 41.39 | 1:26.57 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 321 | 40.15 | 1:26.67 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
26 | Amalie Vinther | 1995 | 267 | 43.42 | 1:32.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 709 | 31.86 | 1:06.57 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Amalie Thorstensen | 1996 | 630 | 32.21 | 1:09.24 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 616 | 32.63 | 1:09.74 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 555 | 32.11 | 1:12.22 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 542 | 33.91 | 1:12.80 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
6 | Frederikke Elkjær | 1996 | 500 | 35.33 | 1:14.79 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
7 | Marte Stamland | 1996 | 496 | 33.66 | 1:14.98 | |||||
Poseidon | ||||||||||
8 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 493 | 35.63 | 1:15.14 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sanne Lindblad | 1996 | 455 | 36.43 | 1:17.17 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Ina A. Steinsland | 1996 | 443 | 36.22 | 1:17.83 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Asta Blanch | 1996 | 441 | 35.69 | 1:17.96 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Ine Rist Jensen | 1996 | 428 | 36.73 | 1:18.75 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
13 | Celine Drivsholm | 1996 | 407 | 37.20 | 1:20.08 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Ida Vardinhus-Nielsen | 1996 | 406 | 36.51 | 1:20.12 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 406 | 37.79 | 1:20.16 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 405 | 37.52 | 1:20.25 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Tine Christensen | 1996 | 390 | 38.24 | 1:21.24 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Solveig Lund | 1996 | 384 | 38.34 | 1:21.67 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
19 | Johanne Ausland | 1996 | 381 | 37.73 | 1:21.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Julie Storgaard | 1996 | 368 | 39.72 | 1:22.82 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Nina Jørgensen | 1996 | 366 | 40.79 | 1:23.00 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Line Hatting | 1996 | 353 | 39.27 | 1:23.95 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nanna Ovesen | 1996 | 347 | 38.67 | 1:24.45 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
24 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 339 | 39.90 | 1:25.15 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
25 | Ida Helene Hustad | 1996 | 335 | 39.48 | 1:25.49 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
26 | Tashia Lundvig | 1996 | 333 | 40.25 | 1:25.62 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
27 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 262 | 45.13 | 1:32.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
28 | Katrine M. Borum | 1996 | 249 | 47.30 | 1:34.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
29 | Emma Klitnæs | 1996 | 227 | 46.23 | 1:37.28 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
30 | Amalie Lind | 1996 | 217 | 47.09 | 1:38.77 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | DSQ | 1 hånd i vending | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Mathilde Thusgaard | 1996 | DSQ | 1 hånd i veding v25m | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sofie Reisænen | 1997 | 9 | 483 | 35.28 | 1:15.62 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 483 | 34.10 | 1:15.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Laura K. Westergaard | 1997 | 451 | 35.40 | 1:17.39 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Julie Levisen | 1997 | 431 | 37.43 | 1:18.58 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
5 | Lenette Nielsen | 1997 | 407 | 37.35 | 1:20.11 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
6 | Mette H Larsen | 1997 | 382 | 38.55 | 1:21.80 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
7 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 358 | 40.76 | 1:23.57 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
8 | Ida Jordan | 1997 | 356 | 38.71 | 1:23.73 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 352 | 38.74 | 1:24.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 325 | 39.62 | 1:26.28 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 317 | 41.69 | 1:27.07 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 304 | 41.18 | 1:28.24 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sabina Christensen | 1997 | 285 | 42.16 | 1:30.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Silje Skogli | 1997 | 284 | 43.18 | 1:30.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
15 | Ine Famestad | 1997 | 275 | 42.13 | 1:31.27 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
16 | Ida Køhl Berg | 1997 | 255 | 45.11 | 1:33.54 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Laura Skovby | 1997 | 246 | 45.38 | 1:34.70 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anne Tollerup | 1998 | 9 | 413 | 37.26 | 1:19.67 | ||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 406 | 36.83 | 1:20.16 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 389 | 39.00 | 1:21.30 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 386 | 39.46 | 1:21.49 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 381 | 37.09 | 1:21.89 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Mathilde Opheim | 1998 | 355 | 40.41 | 1:23.79 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
7 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 336 | 38.78 | 1:25.33 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
8 | Malene Tørnkvist | 1998 | 335 | 40.40 | 1:25.49 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Oda Tørnkvist | 1998 | 316 | 41.49 | 1:27.11 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
10 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 316 | 40.49 | 1:27.13 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 308 | 38.32 | 1:27.87 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Heidi Larsen | 1998 | 242 | 43.01 | 1:35.24 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Vicki Jensen | 1998 | 229 | 46.22 | 1:37.02 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Martha Moeslund | 1998 | 221 | 45.35 | 1:38.12 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Louise Heiberg | 1998 | 221 | 45.80 | 1:38.20 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Isabella Pedersen | 1998 | 208 | 44.54 | 1:40.13 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Sophia Jensen | 1998 | 167 | 46.53 | 1:47.84 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Annemette B. Pedersen | 1998 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Camilla M Kristensen | 1998 | DSQ | vending på mave i ry | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Slagterens Køkken |
Stævnerekord: Kathrine Holm Sørensen, 1.03.63, Swim Team Esbjerg, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 9 | 285 | 43.42 | 1:30.14 | ||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lisa Terp | 1999 | 283 | 41.11 | 1:30.43 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 236 | 44.41 | 1:36.05 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Sofie Rasmussen | 1999 | 232 | 45.86 | 1:36.53 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 222 | 46.77 | 1:38.09 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Rebecca Pallesen | 2000 | 203 | 48.97 | 1:40.93 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Mathilde Hedemand | 1999 | 187 | 49.75 | 1:43.74 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
8 | Michelle Pedersen | 2000 | 177 | 50.65 | 1:45.66 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Smilla Lyhne | 2000 | 174 | 50.68 | 1:46.29 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Caroline Christensen | 1999 | 172 | 51.16 | 1:46.82 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
11 | Gitta Nielsen | 1999 | 112 | 59.77 | 2:03.27 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:11 |