Resultater for Thisted Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 8 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:21 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub |
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 9 | 767 | 29.11 | Stævnerekord | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 644 | 30.86 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
3 | Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 638 | 30.96 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Runa Dalby | 1993 | 630 | 31.08 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christine M. Pedersen | 1993 | 626 | 31.15 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 624 | 31.19 | ||||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
7 | Line Løvberg | 1991 | 618 | 31.29 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Elisabeth Svensson | 1991 | 592 | 31.74 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
9 | Emma Isdahl | 1992 | 582 | 31.92 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 479 | 34.06 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Kristin E Johnson | 1993 | 463 | 34.44 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Linn Hege Laudal | 1989 | 400 | 36.17 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Pernille Bak Larsen | 1991 | 399 | 36.21 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 375 | 36.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 372 | 37.07 | ||||||
Risør Varden | ||||||||||
16 | Jeannie Jensen | 1993 | 357 | 37.55 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 704 | 29.96 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 611 | 31.40 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 557 | 32.39 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 523 | 33.08 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Sarah Dahlquist | 1995 | 497 | 33.65 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Marte Fjellet | 1995 | 477 | 34.11 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Cecilie Jensen | 1994 | 449 | 34.81 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 397 | 36.26 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Elise Fjeldstad | 1995 | 386 | 36.60 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 369 | 37.16 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
11 | Christina Nielsen | 1995 | 346 | 37.95 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
12 | Henriette Høg | 1994 | 344 | 38.02 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
13 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 332 | 38.47 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Janni Bach | 1994 | 316 | 39.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Elisabeth Friis | 1995 | 309 | 39.41 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Ingunn E Johnson | 1995 | 270 | 41.24 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Therese Kleppe | 1994 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Rasmussen | 1996 | 9 | 590 | 31.77 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 574 | 32.06 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Marte Stamland | 1996 | 573 | 32.09 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
4 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 428 | 35.37 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
5 | Celine Drivsholm | 1996 | 399 | 36.20 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
6 | Guro Aas | 1996 | 397 | 36.27 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 393 | 36.39 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ine Rist Jensen | 1996 | 377 | 36.90 | ||||||
Lillesand IL | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 372 | 37.07 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Nanna Ovesen | 1996 | 319 | 39.02 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
11 | Ida Helene Hustad | 1996 | 312 | 39.30 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Johanne Ausland | 1996 | 309 | 39.41 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Line Hatting | 1996 | 280 | 40.76 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tashia Lundvig | 1996 | 276 | 40.92 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
15 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 275 | 41.00 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Nina Jørgensen | 1996 | 272 | 41.11 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
17 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 261 | 41.72 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
18 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 256 | 41.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Emilie Kjenstadbakk | 1996 | 247 | 42.50 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
20 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 214 | 44.55 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
21 | Emma Klitnæs | 1996 | 194 | 46.05 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Amalie Lind | 1996 | 173 | 47.82 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
23 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 149 | 50.24 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Mie Ø. Nielsen | 1996 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Louise Mosegaard Tromborg | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 477 | 34.10 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 444 | 34.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Zora Pataki | 1997 | 398 | 36.23 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Mette H Larsen | 1997 | 311 | 39.34 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
5 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 302 | 39.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Marie Amdisen | 1997 | 301 | 39.75 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
7 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 285 | 40.50 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 281 | 40.71 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
9 | Mai Rossau Noer | 1997 | 273 | 41.10 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
10 | Sabina Christensen | 1997 | 261 | 41.70 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Laura Skovby | 1997 | 241 | 42.81 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Madelen Stenberg | 1997 | 228 | 43.64 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 9 | 316 | 39.12 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 301 | 39.75 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 268 | 41.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
4 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 223 | 43.96 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
5 | Camilla M Kristensen | 1998 | 222 | 44.01 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
6 | Heidi Larsen | 1998 | 217 | 44.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Sophia Jensen | 1998 | 204 | 45.24 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Isabella Pedersen | 1998 | 193 | 46.14 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Louise Heiberg | 1998 | 183 | 46.98 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
10 | Vicki Jensen | 1998 | 178 | 47.42 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
11 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 176 | 47.56 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Line Niss Bjerregaard | 1998 | DNS | |||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 8, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: HH Total Rengøring |
Stævnerekord: Elspa Mørkøre, 0.29.36, West Swim, 2007 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Anette Poulsen | 1999 | 255 | 42.00 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 233 | 43.29 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 218 | 44.30 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Nikoline Riisberg | 1999 | 170 | 48.15 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Kristina Ladefoged | 2000 | 159 | 49.16 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
6 | Michelle Pedersen | 2000 | 145 | 50.71 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
7 | Sarah Andersen | 1999 | 120 | 54.09 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Emilia Nielsen | 2000 | 81 | 1:01.65 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Gitta Nielsen | 1999 | DSQ | udsvøm på mave v25m | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.25 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:21 |