Results for Thisted Cup 2010
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lørdag
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 17:12 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 17 - 99 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Larsen | 1992 | 9 | 712 | 27.93 | 58.45 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Elisabeth Svensson | 1991 | 662 | 29.11 | 59.88 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
3 | Viktoria S. Løken | 1991 | 654 | 28.69 | 1:00.15 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Christine M. Pedersen | 1993 | 631 | 29.35 | 1:00.87 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ingrid N. Knutzen | 1991 | 623 | 29.63 | 1:01.11 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Gina B. Andersen | 1990 | 613 | 30.21 | 1:01.44 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Emma Isdahl | 1992 | 609 | 30.20 | 1:01.59 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
8 | Maria Gullvåg Aasen | 1992 | 603 | 29.90 | 1:01.78 | |||||
Kristiansand/ntg | ||||||||||
9 | Stina Kajsa Colleou | 1993 | 573 | 30.23 | 1:02.84 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
10 | Linn Hege Laudal | 1989 | 557 | 30.40 | 1:03.43 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
11 | Frederikke Hedegaard | 1993 | 557 | 30.65 | 1:03.46 | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Janni Overgaard | 1993 | 551 | 30.33 | 1:03.68 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kamilla Malczynska | 1993 | 521 | 31.09 | 1:04.86 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 446 | 33.01 | 1:08.33 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 434 | 32.61 | 1:08.95 | |||||
Risør Varden | ||||||||||
16 | Kristin E Johnson | 1993 | 433 | 33.09 | 1:08.98 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Jeannie Jensen | 1993 | 404 | 33.78 | 1:10.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Camilla Ochsendorf | 1993 | 372 | 34.14 | 1:12.60 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Mathilde Riis Sørensen | 1988 | DSQ | Tyvstart | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Oona Ovesen | 1992 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 15 - 16 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Cecilie Hansen | 1995 | 9 | 658 | 28.74 | 1:00.02 | ||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 588 | 29.93 | 1:02.31 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Line Jørgensen Bruun | 1995 | 580 | 30.12 | 1:02.60 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 564 | 30.27 | 1:03.18 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Julie Rønningsen | 1994 | 564 | 30.18 | 1:03.19 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Andrine Davidsen | 1995 | 558 | 30.81 | 1:03.42 | |||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Freja Østergaard | 1995 | 552 | 30.06 | 1:03.65 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
8 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 504 | 32.09 | 1:05.59 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
9 | Cecilie Jensen | 1994 | 494 | 31.41 | 1:06.03 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Elise Fjeldstad | 1995 | 490 | 31.28 | 1:06.19 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Kalinka T. Mogensen | 1995 | 490 | 31.85 | 1:06.19 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 489 | 32.09 | 1:06.27 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
13 | Louise Østergaard Vinther | 1994 | 485 | 31.74 | 1:06.44 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
14 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 462 | 32.38 | 1:07.53 | |||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
15 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 435 | 33.26 | 1:08.90 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Anna Jessen | 1995 | 431 | 33.36 | 1:09.09 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Laura Funch | 1995 | 429 | 33.53 | 1:09.19 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
18 | Marte Fjellet | 1995 | 383 | 34.46 | 1:11.89 | |||||
Poseidon | ||||||||||
19 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 379 | 34.79 | 1:12.15 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christina Nielsen | 1995 | 365 | 35.01 | 1:13.05 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
21 | Elisabeth Friis | 1995 | 353 | 34.51 | 1:13.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
22 | Amalie Vinther | 1995 | 339 | 36.44 | 1:14.88 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
23 | Henriette Høg | 1994 | 338 | 35.72 | 1:14.94 | |||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
24 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 332 | 36.09 | 1:15.41 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
25 | Janni Bach | 1994 | 314 | 36.91 | 1:16.78 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
26 | Ingunn E Johnson | 1995 | 270 | 38.16 | 1:20.75 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
- | Therese Kleppe | 1994 | DNS | |||||||
Poseidon | ||||||||||
- | Pernille Rytter | 1994 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 14 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 9 | 650 | 29.31 | 1:00.26 | ||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 603 | 30.52 | 1:01.80 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Søe Beith | 1996 | 573 | 30.34 | 1:02.85 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Thorstensen | 1996 | 568 | 30.28 | 1:03.04 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
5 | Lise L. Nielsen | 1996 | 513 | 31.90 | 1:05.22 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
6 | Marte Stamland | 1996 | 452 | 32.26 | 1:08.00 | |||||
Poseidon | ||||||||||
7 | Johanne Ausland | 1996 | 443 | 32.39 | 1:08.50 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Ina A. Steinsland | 1996 | 433 | 33.67 | 1:08.99 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
9 | Rebekka R. Andersen | 1996 | 432 | 33.27 | 1:09.04 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
10 | Maren Mæhre | 1996 | 432 | 32.98 | 1:09.05 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Nanna Ovesen | 1996 | 412 | 33.35 | 1:10.18 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
12 | Sofie Brøndum Bossen | 1996 | 396 | 34.61 | 1:11.06 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Nina Jørgensen | 1996 | 392 | 34.33 | 1:11.31 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
14 | Ine Rist Jensen | 1996 | 388 | 34.65 | 1:11.57 | |||||
Lillesand IL | ||||||||||
15 | Julie Storgaard | 1996 | 387 | 33.99 | 1:11.64 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
16 | Nina Paulsen | 1996 | 362 | 34.47 | 1:13.25 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
17 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 359 | 35.45 | 1:13.42 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
18 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 333 | 35.37 | 1:15.33 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
19 | Ida Helene Hustad | 1996 | 315 | 37.16 | 1:16.70 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
20 | Katrine M. Borum | 1996 | 311 | 37.12 | 1:17.02 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 263 | 39.16 | 1:21.43 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Emma Klitnæs | 1996 | 241 | 40.03 | 1:23.84 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
- | Tashia Lundvig | 1996 | DNS | |||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
- | Anastasia Mortensen | 1996 | DSQ | Tape på armen | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Nanna H Andersen | 1996 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 13 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maria Bjørnbak Bostrup | 1997 | 9 | 567 | 30.31 | 1:03.06 | ||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
2 | Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 527 | 31.31 | 1:04.62 | |||||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 464 | 32.70 | 1:07.42 | |||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 444 | 33.31 | 1:08.40 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Julie Levisen | 1997 | 410 | 34.82 | 1:10.28 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
6 | Zora Pataki | 1997 | 397 | 33.37 | 1:11.05 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
7 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 370 | 35.47 | 1:12.70 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Ida Jordan | 1997 | 329 | 36.70 | 1:15.65 | |||||
Elverum Svømming | ||||||||||
9 | Hannah Ibsen | 1997 | 302 | 36.72 | 1:17.79 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
10 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 302 | 37.52 | 1:17.80 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
11 | Laura Skovby | 1997 | 274 | 38.16 | 1:20.37 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
12 | Sabina Christensen | 1997 | 267 | 38.98 | 1:21.07 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
13 | Madelen Stenberg | 1997 | 235 | 39.57 | 1:24.57 | |||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 230 | 39.81 | 1:25.20 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Laura Christensen | 1997 | 178 | 44.23 | 1:32.75 | |||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Marie Amdisen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
- | Mai Rossau Noer | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 12 år |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 9 | 427 | 33.48 | 1:09.32 | ||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Sara Stoebner | 1998 | 415 | 33.38 | 1:09.99 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Anne Tollerup | 1998 | 414 | 34.37 | 1:10.06 | |||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
4 | Malene Tørnkvist | 1998 | 367 | 34.87 | 1:12.88 | |||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
5 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 356 | 34.04 | 1:13.63 | |||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 340 | 35.66 | 1:14.77 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 321 | 36.66 | 1:16.21 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 293 | 37.03 | 1:18.57 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Ida Mikkelsen | 1998 | 275 | 38.50 | 1:20.23 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 253 | 39.42 | 1:22.58 | |||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 228 | 39.55 | 1:25.49 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
12 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 218 | 40.21 | 1:26.68 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
13 | Louise Heiberg | 1998 | 215 | 41.58 | 1:27.13 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
14 | Martha Moeslund | 1998 | 209 | 40.28 | 1:27.95 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Vicki Jensen | 1998 | 196 | 41.92 | 1:29.80 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 170 | 43.96 | 1:34.31 | |||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Sophia Jensen | 1998 | 148 | 45.63 | 1:38.68 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
- | Isabella Pedersen | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 12, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre |
Løbssponsor: Bornerups Bogtryk & Offset |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.55.62, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 9 | 319 | 36.42 | 1:16.38 | ||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Anette Poulsen | 1999 | 286 | 37.96 | 1:19.23 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 267 | 39.72 | 1:21.02 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Signe Kragh | 1999 | 267 | 38.69 | 1:21.07 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
5 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 261 | 39.57 | 1:21.66 | |||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
6 | Nikoline Riisberg | 1999 | 195 | 41.63 | 1:30.08 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
7 | Smilla Lyhne | 2000 | 194 | 42.47 | 1:30.13 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
8 | Matilde Snitgaard | 2000 | 185 | 43.22 | 1:31.57 | |||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Maria Ottesen | 1999 | 184 | 41.71 | 1:31.79 | |||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anna Mathiesen | 2000 | 171 | 42.64 | 1:33.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
11 | Mathilde Hedemand | 1999 | 164 | 43.06 | 1:35.35 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
12 | Kristina Ladefoged | 2000 | 158 | 45.09 | 1:36.57 | |||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
13 | Rebecca Pallesen | 2000 | 155 | 46.66 | 1:37.25 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Michelle Pedersen | 2000 | 150 | 44.71 | 1:38.31 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
15 | Sarah Andersen | 1999 | 134 | 46.98 | 1:42.08 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
16 | Sofie Poulsen | 1999 | 114 | 48.89 | 1:47.75 | |||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
17 | Emilia Nielsen | 2000 | 91 | 53.87 | 1:56.23 | |||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Katrine S. Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 oktober 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:12 |