Resultater for Thisted Cup 2010
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Resultat Løb 22 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Thisted Cup 2010 | Udskriftsdato | 02 november 2010 | |||
Stævne by | Thisted | Udskriftstidspunkt | 13:17 | |||
Arrangør | Thisted svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-01 |
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 17 - 99 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine Holm Sørensen | 1992 | 604 | 27.51 | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Larsen | 1992 | 593 | 27.67 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Viktoria S. Løken | 1991 | 592 | 27.69 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Isabella Kjeldsen | 1993 | 559 | 28.23 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Runa Dalby | 1993 | 552 | 28.34 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Emma Isdahl | 1992 | 545 | 28.47 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
7 | Linn Hege Laudal | 1989 | 519 | 28.94 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
8 | Marie Philipsen | 1992 | 515 | 29.01 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
9 | Janni Overgaard | 1993 | 499 | 29.31 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
10 | Kamilla Malczynska | 1993 | 462 | 30.07 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | 442 | 30.53 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Henriette Fast Andersen | 1993 | 412 | 31.24 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
13 | Mette Marie Blæsbjerg | 1993 | 402 | 31.50 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
14 | Camilla Ausland Sørensen | 1993 | 393 | 31.74 | ||||||
Risør Varden | ||||||||||
15 | Lena Lykke Hansen | 1993 | 374 | 32.26 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Anne-Mette Andersen | 1993 | 290 | 35.11 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 15 - 16 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Pernille Juel | 1994 | 665 | 26.64 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Pernille Moth | 1994 | 548 | 28.42 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Julie Rønningsen | 1994 | 528 | 28.76 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
4 | Maren Gullvåg Aasen | 1995 | 491 | 29.48 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
5 | Andrine Davidsen | 1995 | 461 | 30.09 | ||||||
Lambertseter Svømmeklub | ||||||||||
6 | Elise Fjeldstad | 1995 | 461 | 30.10 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
7 | Cecilie Jensen | 1994 | 458 | 30.17 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
8 | Hanne Sofie Lundevold Nil | 1994 | 450 | 30.35 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
9 | Tiril Rist Jensen | 1994 | 443 | 30.49 | ||||||
Kristiansand Svømmealli | ||||||||||
10 | Henriette M. Poulsen | 1994 | 442 | 30.52 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
11 | Iben Nielsen | 1994 | 428 | 30.85 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
12 | Helle Kjær | 1994 | 427 | 30.87 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Pernille Rytter | 1994 | 395 | 31.70 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Elise Guldhav | 1995 | 388 | 31.88 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
15 | Laura Funch | 1995 | 383 | 32.01 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
16 | Helene Frasez Sørensen | 1995 | 379 | 32.13 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Elisabeth Friis | 1995 | 333 | 33.56 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
17 | Fie Elisabeth Jensen | 1995 | 333 | 33.56 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Therese Kleppe | 1994 | 331 | 33.62 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
20 | Amalie Vinther | 1995 | 317 | 34.10 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
21 | Pernille Krog Poulsen | 1995 | 313 | 34.24 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
22 | Henriette Høg | 1994 | 310 | 34.35 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
23 | Ingunn E Johnson | 1995 | 283 | 35.41 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
- | Anne Vilsgaard Weibrecht | 1994 | DNS | |||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 14 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sidse Kehlet | 1996 | 545 | 28.47 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Maria Søe Beith | 1996 | 482 | 29.66 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
3 | Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 480 | 29.69 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Pernille Rasmussen | 1996 | 474 | 29.82 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
5 | Johanne Ausland | 1996 | 451 | 30.32 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
6 | Emma D. Rasmussen | 1996 | 450 | 30.33 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
7 | Julie Møller Nielsen | 1996 | 445 | 30.45 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
8 | Marte Stamland | 1996 | 444 | 30.47 | ||||||
Poseidon | ||||||||||
9 | Maren Mæhre | 1996 | 393 | 31.75 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Nanna H Andersen | 1996 | 379 | 32.13 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
11 | Charlotte K. Jakobsen | 1996 | 357 | 32.77 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
12 | Tashia Lundvig | 1996 | 351 | 32.97 | ||||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
13 | Julie Storgaard | 1996 | 346 | 33.12 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Celine Drivsholm | 1996 | 342 | 33.24 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Karen Frederikke Hansen | 1996 | 326 | 33.78 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
16 | Nikoline Egerod Leth | 1996 | 295 | 34.93 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
17 | Ida Helene Hustad | 1996 | 287 | 35.25 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
18 | Anastasia Mortensen | 1996 | 276 | 35.69 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
19 | Katrine M. Borum | 1996 | 266 | 36.16 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Emma Klitnæs | 1996 | 249 | 36.97 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
21 | Mathilde Thusgaard | 1996 | 244 | 37.23 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
22 | Alberte R. Sørensen | 1996 | 211 | 39.06 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
23 | Amalie Lind | 1996 | 176 | 41.46 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 13 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Cathrine Stapelfeld | 1997 | 494 | 29.41 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sofie Reisænen | 1997 | 439 | 30.58 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Julie Levisen | 1997 | 435 | 30.68 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
4 | Lenette Nielsen | 1997 | 396 | 31.67 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Zora Pataki | 1997 | 365 | 32.53 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anne V Mikkelsen | 1997 | 360 | 32.67 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Mette H Larsen | 1997 | 347 | 33.08 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
8 | Mai Rossau Noer | 1997 | 339 | 33.33 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
9 | Sofie Emilie B. Andersen | 1997 | 327 | 33.75 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Cecilie Bach Bertelsen | 1997 | 326 | 33.78 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Inger Marie Tellefsen | 1997 | 312 | 34.29 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
12 | Ida Jordan | 1997 | 292 | 35.04 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
13 | Madelen Stenberg | 1997 | 284 | 35.37 | ||||||
Grimstad Svømmeklubb | ||||||||||
14 | Sabina Christensen | 1997 | 277 | 35.65 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
15 | Malin Kristine Teisrud | 1997 | 271 | 35.92 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
16 | Ine Famestad | 1997 | 268 | 36.08 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
17 | Lise Rasmussen | 1997 | 263 | 36.28 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Silje Skogli | 1997 | 262 | 36.35 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
19 | Laura Skovby | 1997 | 256 | 36.62 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
20 | Emma Bojsen Lornsen | 1997 | 246 | 37.10 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
21 | Ida Køhl Berg | 1997 | 204 | 39.50 | ||||||
Elverum Svømming | ||||||||||
22 | Laura Christensen | 1997 | 181 | 41.07 | ||||||
Svømmeklubben Nord | ||||||||||
- | Emma Marie Amdisen | 1997 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 12 år |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Sara Stoebner | 1998 | 433 | 30.73 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
2 | Rebecca Grindland Ege | 1998 | 384 | 31.99 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
3 | Maja Sandholm Pedersen | 1998 | 359 | 32.71 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
4 | Ida Yu Ling Jensen | 1998 | 346 | 33.12 | ||||||
Hjortshøj-Egå IF Svømme | ||||||||||
5 | Malene Tørnkvist | 1998 | 331 | 33.60 | ||||||
Varodd Svømmeklubb | ||||||||||
6 | Jannie Burmeister | 1998 | 312 | 34.27 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
7 | Rebecca Sundtjønn | 1998 | 310 | 34.34 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
8 | Line Niss Bjerregaard | 1998 | 303 | 34.61 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
9 | Maren Ditlefsen Dahl | 1998 | 284 | 35.39 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
10 | Heidi Larsen | 1998 | 282 | 35.46 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
11 | Embla Cora Janett Benham | 1998 | 274 | 35.78 | ||||||
Vågsbygd SLK | ||||||||||
12 | Louise Heiberg | 1998 | 268 | 36.07 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
13 | Ida Mikkelsen | 1998 | 237 | 37.57 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
14 | Astrid Sejr Andersen | 1998 | 235 | 37.68 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
15 | Thora Elise Færgeman Jens | 1998 | 228 | 38.07 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
16 | Isabella Pedersen | 1998 | 226 | 38.19 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
17 | Camilla M Kristensen | 1998 | 220 | 38.51 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
18 | Vicki Jensen | 1998 | 219 | 38.55 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
19 | Martha Moeslund | 1998 | 189 | 40.50 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
20 | Emma Frasez Sørensen | 1998 | 165 | 42.36 | ||||||
Aarhus Idrætsforening A | ||||||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Damer, Indledende 11 år og yngre |
Løbssponsor: J. Handest og sønner |
Stævnerekord: Nathalie Lindborg, 0.25.79, Trelleborg Kappsims, 2009 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Lisa Terp | 1999 | 298 | 34.80 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nanna Kibsgaard Madsen | 2000 | 261 | 36.37 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
3 | Eva Elvensø Gregersen | 1999 | 202 | 39.63 | ||||||
Aabybro Idrætsforening | ||||||||||
4 | Nikoline Riisberg | 1999 | 193 | 40.23 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
5 | Louise Sørensen | 2000 | 187 | 40.64 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
6 | Matilde Snitgaard | 2000 | 184 | 40.90 | ||||||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
7 | Michelle Pedersen | 2000 | 181 | 41.13 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
8 | Maria Ottesen | 1999 | 175 | 41.56 | ||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
9 | Caroline Christensen | 1999 | 175 | 41.58 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
10 | Kristina Ladefoged | 2000 | 174 | 41.68 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
11 | Anna Mathiesen | 2000 | 172 | 41.80 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
12 | Sarah Andersen | 1999 | 139 | 44.91 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Rebecca Pallesen | 2000 | 134 | 45.40 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
14 | Sofie Poulsen | 1999 | 126 | 46.38 | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
15 | Gitta Nielsen | 1999 | 123 | 46.72 | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
16 | Emilia Nielsen | 2000 | 109 | 48.74 | ||||||
Svømmeklubben SMUT Tern | ||||||||||
- | Katrine S. Jørgensen | 1999 | DNS | |||||||
Skagen Svømmeklub | ||||||||||
- | Signe Kragh | 1999 | DNS | |||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Anette Poulsen | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathilde Hedemand | 1999 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Ar | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 02 november 2010 |
Licens til Thisted Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:17 |