Resultater for Østdanske Kortbane Mesterskab
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:48 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 15, 200m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 1:55.64 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 1:59.49 2004-11-21 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.57 | 1:01.23 | 1:32.35 | 2:03.42 | |||
2 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.98 | 1:01.59 | 1:33.30 | 2:04.35 | |||
3 | Marina Heller Hansen | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.82 | 1:01.57 | 1:33.13 | 2:04.56 | |||
4 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.59 | 1:01.33 | 1:32.83 | 2:04.78 | |||
5 | Julie Leth-Espensen | 1992 | GI-40 Hermes | 2:06.92 | 2:06.92 | Deltager ikke i finalen | ||||
6 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.13 | 1:02.02 | 1:34.51 | 2:07.05 | |||
7 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 2:07.60 | 2:07.60 | |||||
8 | Clara Blohm Clemmensen | 1996 | Albertslund IF | 30.89 | 1:03.50 | 1:35.93 | 2:08.24 | |||
9 | Sabrina Wielsøe | 1990 | Køge Svømmeklub | 30.40 | 1:02.91 | 1:35.31 | 2:08.29 | Deltager ikke i finalen | ||
10 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 30.66 | 1:03.28 | 1:36.08 | 2:08.59 | Deltager ikke i finalen | ||
11 | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.87 | 1:02.19 | 1:36.03 | 2:08.74 | |||
12 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 30.98 | 1:03.24 | 1:36.43 | 2:08.87 | |||
13 | Ida Louise Steffensen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 30.89 | 1:03.84 | 1:36.71 | 2:08.88 | Deltager ikke i finalen | ||
14 | Maj Lindberg Hansen | 1992 | Allerød Svømmeklub | 30.86 | 1:03.40 | 1:36.69 | 2:09.30 | |||
15 | Bettina Caspersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.07 | 1:01.91 | 1:35.64 | 2:09.59 | |||
16 | Jahnay Benson | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.43 | 1:02.02 | 1:35.95 | 2:09.72 | |||
17 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 30.20 | 1:02.81 | 1:36.31 | 2:09.82 | |||
18 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub | 30.23 | 1:03.29 | 1:36.90 | 2:09.93 | |||
19 | Christina Holmboe-Olesen | 1993 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 2:10.01 | 2:10.01 | |||||
20 | Siv Nilsson Pedersen | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.55 | 1:03.25 | 1:37.01 | 2:10.43 | |||
21 | Line Kjær | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.83 | 1:03.76 | 1:37.32 | 2:10.81 | |||
22 | Amanda Sandager | 1995 | GI-40 Hermes | 30.98 | 1:04.08 | 1:37.61 | 2:10.90 | |||
23 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 31.12 | 1:04.33 | 1:38.20 | 2:12.05 | |||
24 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 2:12.10 | 2:12.10 | |||||
25 | Tenna Holm | 1995 | Nakskov Svømme Klub | 30.80 | 1:04.39 | 1:38.38 | 2:12.18 | |||
26 | Annelouise Dolleris | 1995 | Glostrup Svømme Klub | 31.35 | 1:05.22 | 1:38.96 | 2:12.48 | |||
27 | Maria Madsen | 1995 | Dragør Svømmeklub | 31.01 | 1:04.73 | 1:38.63 | 2:12.53 | |||
28 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 30.70 | 1:04.55 | 1:38.94 | 2:12.63 | |||
29 | Ida Skaanning-Norris | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.42 | 1:04.36 | 1:38.43 | 2:12.78 | |||
30 | Ditte Johansen | 1994 | Rønne Svømme Klub | 30.05 | 1:03.35 | 1:37.95 | 2:12.82 | |||
31 | Caroline Øhrstrøm | 1995 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.47 | 1:05.37 | 1:39.29 | 2:12.98 | |||
32 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 30.77 | 1:03.29 | 1:37.78 | 2:13.08 | |||
33 | Louise Kaltoft Petersen | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 30.43 | 1:03.55 | 1:38.54 | 2:13.15 | |||
34 | Louise Delani | 1984 | GI-40 Hermes | 2:13.22 | 2:13.22 | |||||
35 | Anna Klüver Jepsen | 1993 | Lyngby Svømmeklub | 31.55 | 1:05.22 | 1:40.03 | 2:14.33 | |||
36 | Maria Bastiansen | 1995 | Farum Svømmeklub | 31.10 | 1:05.06 | 1:40.17 | 2:14.38 | |||
37 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 31.83 | 1:06.30 | 1:40.63 | 2:15.71 | |||
38 | Iben Fjord Kjærsgaard | 1995 | Køge Svømmeklub | 31.30 | 1:04.50 | 1:39.73 | 2:15.97 | |||
39 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 2:17.73 | 2:17.73 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:48 |