Resultater for Østdanske Kortbane Mesterskab
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 16 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Øst Kortbane | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 | |||
Stævne by | Nærum | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | Snik, Sigma-ns & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 29 oktober 2010 |
Løb 16, 200m Frisvømning Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:43.75 2009-11-15 |
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:45.25 2009-12-13 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Magnus Westermann | 1995 | Herlev Svømning | 25.41 | 53.03 | 1:22.90 | 1:51.99 | |||
2 | Viktor B. Bromer | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.95 | 57.09 | 1:25.06 | 1:52.74 | |||
3 | Christian Paaske | 1992 | Køge Svømmeklub | 26.48 | 55.46 | 1:25.68 | 1:56.05 | |||
3 | Thomas Steenberg | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 27.72 | 57.13 | 1:26.56 | 1:56.05 | |||
5 | Marcus Bak | 1991 | Allerød Svømmeklub | 27.09 | 56.73 | 1:26.53 | 1:56.26 | |||
6 | Martin Wagner | 1991 | Farum Svømmeklub | 27.57 | 57.35 | 1:27.06 | 1:56.30 | |||
7 | Jacob Lercke Skytte | 1984 | Birkerød Svømmeklub | 27.16 | 56.85 | 1:26.94 | 1:56.48 | |||
8 | Karsten Vedel | 1992 | Farum Svømmeklub | 27.57 | 56.85 | 1:26.80 | 1:57.00 | |||
9 | Patrick Hesselberg | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.23 | 58.41 | 1:28.20 | 1:57.02 | |||
10 | Thor Andersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.04 | 57.00 | 1:26.97 | 1:57.03 | |||
11 | Jonas Hansen | 1991 | Farum Svømmeklub | 28.14 | 57.65 | 1:27.65 | 1:57.15 | |||
12 | Andreas Schiellerup | 1993 | Birkerød Svømmeklub | 27.83 | 57.77 | 1:27.63 | 1:57.39 | |||
13 | Martin Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 28.10 | 58.20 | 1:28.38 | 1:58.23 | |||
14 | Niels Wissing Sørensen | 1993 | Greve Svømmeklub | 28.04 | 58.32 | 1:28.46 | 1:58.87 | |||
15 | Andreas Mouritsen | 1992 | Greve Svømmeklub | 28.17 | 58.22 | 1:28.60 | 1:58.96 | |||
16 | Jonas Christensen | 1992 | Svømmeklubben Syd | 28.19 | 58.40 | 1:29.22 | 1:59.86 | |||
17 | Martin Bertelsen | 1989 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 27.51 | 57.48 | 1:28.37 | 2:00.02 | |||
17 | Thomas Olsen | 1992 | Vest-Brøndby | 27.80 | 57.48 | 1:28.48 | 2:00.02 | |||
19 | Nicolaj Kildevang Nielsen | 1994 | Helsinge Skytte & IF | 28.77 | 58.81 | 1:29.34 | 2:00.08 | |||
20 | Morten Suhr | 1993 | Køge Svømmeklub | 28.37 | 59.04 | 1:29.46 | 2:00.75 | |||
21 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 28.14 | 59.36 | 1:29.95 | 2:01.21 | |||
22 | Victor G. Ludvigsen | 1992 | GI-40 Hermes | 27.64 | 58.51 | 1:30.60 | 2:03.60 | |||
23 | Patrik Leth Jørgensen | 1992 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 28.60 | 59.93 | 1:31.78 | 2:03.81 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 | Udskriftsdato | 30 oktober 2010 |
Licens til Allerød Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:01 |