Resultater for Vestdanske Kortbanemesterskab
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider
Resultat Løb 41 (Finaler) Senior - Med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Grand Prix 1/ Vest Kortbane |
|
Udskriftsdato |
31 oktober 2010 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|
|
Arrangør |
OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
29 oktober 2010 |
|
|
|
|
|
|
Løb 41, 800m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 |
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mie Ø. Nielsen |
1996 |
|
800 |
1:01.98 |
2:07.13 |
3:13.61 |
4:20.16 |
8:42.05 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:25.55 |
6:31.73 |
7:37.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mathilde Riis Sørensen |
1988 |
|
757 |
1:03.92 |
2:10.22 |
3:16.55 |
4:22.70 |
8:51.73 |
|
|
West Swim Esbjerg |
|
|
|
5:29.10 |
6:36.37 |
7:44.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Line Jørgensen Bruun |
1995 |
|
676 |
1:05.30 |
2:13.44 |
3:22.52 |
4:32.12 |
9:12.18 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:41.94 |
6:51.81 |
8:02.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Josefine Møller Jeppesen |
1995 |
|
642 |
1:05.87 |
2:15.28 |
3:25.53 |
4:36.66 |
9:21.75 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
5:48.45 |
6:59.87 |
8:11.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sarah Harder Bruun |
1993 |
|
636 |
1:06.56 |
2:17.04 |
3:27.93 |
4:38.94 |
9:23.38 |
|
|
Silkeborg Svømmeklub |
|
|
|
5:49.94 |
7:01.78 |
8:13.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanne Welinder |
1995 |
|
625 |
1:07.24 |
2:18.80 |
3:30.27 |
4:41.51 |
9:26.72 |
|
|
Odense Svømme Klub |
|
|
|
5:52.84 |
7:04.50 |
8:16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Maja Jørgensen Bruun |
1995 |
|
599 |
1:06.17 |
2:17.11 |
3:29.48 |
4:42.84 |
9:34.72 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
5:56.73 |
7:10.33 |
8:24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Solvej Mathiasen |
1994 |
|
597 |
1:07.32 |
2:18.85 |
3:30.96 |
4:43.16 |
9:35.46 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
5:56.18 |
7:09.66 |
8:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Janni Overgaard |
1993 |
|
591 |
1:07.39 |
2:19.49 |
3:31.93 |
4:44.46 |
9:37.49 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
|
|
|
5:58.29 |
7:12.06 |
8:25.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julie Jepsen |
1994 |
|
586 |
1:06.19 |
2:16.47 |
3:28.27 |
4:42.11 |
9:39.14 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
5:55.82 |
7:09.96 |
8:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sarah Dahlquist |
1995 |
|
581 |
1:08.37 |
2:21.81 |
3:35.05 |
4:48.46 |
9:40.66 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:02.11 |
7:14.88 |
8:28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tatjana Hansen |
1997 |
|
566 |
1:07.33 |
2:20.34 |
3:34.19 |
4:48.15 |
9:45.88 |
|
|
Svømmeklubben Sønderbor |
|
|
|
6:01.89 |
7:16.42 |
8:31.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mathilde Stærk |
1990 |
|
563 |
1:06.10 |
2:19.12 |
3:33.65 |
4:48.69 |
9:46.77 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
6:03.58 |
7:19.03 |
8:34.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Julie Sundahl Jakobsen |
1995 |
|
562 |
1:09.95 |
2:22.97 |
3:36.02 |
4:49.09 |
9:46.98 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:03.35 |
7:18.73 |
8:35.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Maria J. V. Hededal |
1995 |
|
553 |
1:08.88 |
2:22.46 |
3:36.80 |
4:51.28 |
9:50.41 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
6:06.18 |
7:21.42 |
8:37.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Iben Rohde |
1994 |
|
538 |
1:08.75 |
2:22.72 |
3:38.30 |
4:54.04 |
9:55.91 |
|
|
Herning Svømmeklub |
|
|
|
6:10.36 |
7:25.58 |
8:41.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Frederikke Elkjær |
1996 |
|
532 |
1:10.34 |
2:25.24 |
3:40.96 |
4:56.54 |
9:57.99 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
6:12.30 |
7:28.23 |
8:44.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.18.22 |
Udskriftsdato |
31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:30 |
|