Resultat för Vestdanske Kortbanemesterskab
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 40 (Indledende) Senior - Med point uden mellemtider |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 40, 200m Medley Herrer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 1:55.49 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Morten KLarskov (1992) 1:58.62 2009-12-10 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Frans Johannessen | 1992 | 664 | 2:07.87 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Chris Christensen | 1988 | 655 | 2:08.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
3 | Mads Christensen | 1994 | 617 | 2:11.03 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
4 | Karsten Schütt | 1991 | 617 | 2:11.06 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
5 | Stefan B. Høgild | 1991 | 610 | 2:11.56 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
6 | Jakob Bjerre Knudsen | 1990 | 595 | 2:12.66 | ||||||
Lyseng IF | ||||||||||
7 | Anders Møller | 1991 | 589 | 2:13.10 | Deltager ikke i finalen | |||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
8 | Joachim Mortensen | 1995 | 562 | 2:15.17 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Schultz | 1995 | 550 | 2:16.13 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
10 | Rasmus Skinnerup | 1993 | 547 | 2:16.40 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Jakob Tingsgaard | 1993 | 537 | 2:17.25 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
12 | Alexander Højen Månsson | 1994 | 536 | 2:17.36 | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
13 | Thorbjørn H. Christensen | 1989 | 534 | 2:17.46 | Deltager ikke i finalen | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
14 | Thomas Knudsen | 1996 | 532 | 2:17.68 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
15 | Kasper Fiil Frandsen | 1994 | 532 | 2:17.70 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
16 | Søren Larsen | 1993 | 528 | 2:18.03 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
17 | Niclas Bro Sørensen | 1994 | 524 | 2:18.34 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
18 | Jensjakob Kristiansen | 1994 | 520 | 2:18.72 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
19 | Jonas Poulsen | 1994 | 515 | 2:19.13 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
20 | Christian Blom Jensen | 1994 | 514 | 2:19.25 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
21 | Jesper Gemke | 1993 | 514 | 2:19.27 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Søren Smidt Bonnesen | 1992 | 503 | 2:20.23 | Deltager ikke i finalen | |||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
23 | Nicolai Pedersen | 1994 | 501 | 2:20.44 | ||||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
24 | Rasmus Koch | 1992 | 500 | 2:20.56 | ||||||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
25 | Tonni Kristensen | 1992 | 499 | 2:20.66 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
26 | Sebastian Friis | 1995 | 494 | 2:21.08 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
27 | Søren Schebel Steg | 1992 | 492 | 2:21.26 | ||||||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
28 | Jens Glent Abildgaard | 1991 | 487 | 2:21.81 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
29 | Oliver Sørensen | 1996 | 487 | 2:21.83 | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
30 | Lasse Kammer | 1995 | 485 | 2:22.01 | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
31 | Daniel Svane Halkjær | 1991 | 484 | 2:22.06 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Christian Rasmussen | 1993 | 482 | 2:22.24 | ||||||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
33 | Peder Engstrup-Jepsen | 1993 | 480 | 2:22.50 | ||||||
Svømmeklubben Sønderbor | ||||||||||
34 | Christian V. Rasmussen | 1996 | 474 | 2:23.08 | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Morten Lundby Pedersen | 1994 | 468 | 2:23.69 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
36 | Steffen L. Nielsen | 1993 | 462 | 2:24.32 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
37 | Kasper Egelund | 1995 | 461 | 2:24.44 | ||||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
38 | Anders Birkbak | 1991 | 458 | 2:24.69 | ||||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
39 | Emil Skovfoged Gregersen | 1992 | 456 | 2:24.94 | Deltager ikke i finalen | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Andreas B. Hiltmar | 1993 | 455 | 2:25.04 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
41 | Magnus Yde | 1996 | 442 | 2:26.43 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
42 | Lasse Meineche | 1994 | 439 | 2:26.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
43 | Jacob Lindeman Holm | 1994 | 438 | 2:26.92 | ||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 31 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |