Results for Vestdanske Kortbanemesterskab
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag kl 17.00
Resultat Løb 13 (Finaler) Senior - Officiel |
Stævne navn | Grand Prix 1/ Vest Kortbane | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 | |||
Stævne by | Odense | Udskriftstidspunkt | 19:07 | |||
Arrangør | OSK/OSLF && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 2010-10-29 |
Løb 13, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior |
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:55.34 2009-04-19 |
Dansk Rekord Junior: KVIK Piger (1900) 8:10.39 2009-10-24 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 100m | 200m | Opnået | Status | |||
1 | Elite Svøm Esbjerg 1 | 0 | EliteSvøm Esbjerg | 8:19.05 | ||||||
Mathilde Riis Sørensen | 1988 | 1:01.77 | 2:05.57 | 2:05.57 | ||||||
Mathilde Pugholm Hvid | 1990 | 1:01.11 | 2:06.03 | 4:11.60 | ||||||
Pernille Juel | 1994 | 58.82 | 2:03.93 | 6:15.53 | ||||||
Pernille Larsen | 1992 | 58.85 | 2:03.52 | 8:19.05 | ||||||
2 | Aalborg Damer 1 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 8:29.02 | ||||||
Pernille Moth | 1994 | 1:01.33 | 2:05.99 | 2:05.99 | ||||||
Line Jørgensen Bruun | 1995 | 1:02.79 | 2:11.02 | 4:17.01 | ||||||
Mie Ø. Nielsen | 1996 | 57.97 | 2:01.42 | 6:18.43 | ||||||
Cecilie Hansen | 1995 | 1:01.24 | 2:10.59 | 8:29.02 | ||||||
3 | Agf Damer 1 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 8:46.08 | ||||||
Sofie Reffstrup Pedersen | 1995 | 1:02.32 | 2:09.60 | 2:09.60 | ||||||
Line Aamann | 1993 | 1:04.96 | 2:17.56 | 4:27.16 | ||||||
Solvej Mathiasen | 1994 | 1:03.07 | 2:11.74 | 6:38.90 | ||||||
Julie Jepsen | 1994 | 1:01.78 | 2:07.18 | 8:46.08 | ||||||
4 | Sto Damer 1 | 0 | Swim Team Odense | 8:46.31 | ||||||
Hanne Welinder | 1995 | 1:06.48 | 2:17.33 | 2:17.33 | ||||||
Josefine Møller Jeppesen | 1995 | 1:01.67 | 2:09.53 | 4:26.86 | ||||||
Tine Aagaard | 1989 | 1:01.12 | 2:08.93 | 6:35.79 | ||||||
Cecilie Villadsen | 1995 | 1:02.41 | 2:10.52 | 8:46.31 | ||||||
5 | Silkeborg Damer | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | 8:54.00 | ||||||
Sarah Harder Bruun | 1993 | 1:03.24 | 2:13.30 | 2:13.30 | ||||||
Isabella Kjeldsen | 1993 | 1:02.58 | 2:10.09 | 4:23.39 | ||||||
Kalinka T. Mogensen | 1995 | 1:05.75 | 2:17.20 | 6:40.59 | ||||||
Freja Østergaard | 1995 | 1:03.13 | 2:13.41 | 8:54.00 | ||||||
6 | Aalborg Damer 2 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:05.38 | ||||||
Emma-Sofie Hestbech | 1996 | 1:04.42 | 2:14.20 | 2:14.20 | ||||||
Amalie Stage | 1993 | 1:07.93 | 2:18.78 | 4:32.98 | ||||||
Maja Jørgensen Bruun | 1995 | 1:06.14 | 2:16.85 | 6:49.83 | ||||||
Ghita Kobbelgaard | 1995 | 1:04.91 | 2:15.55 | 9:05.38 | ||||||
7 | Stm 1 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:10.93 | ||||||
Nanna Lunding | 1991 | 1:09.04 | 2:19.06 | 2:19.06 | ||||||
Simone Friis Hansen | 1995 | 1:06.46 | 2:18.39 | 4:37.45 | ||||||
Heidi Mikkelsen | 1985 | 1:05.40 | 2:16.92 | 6:54.37 | ||||||
Iben Rohde | 1994 | 1:05.24 | 2:16.56 | 9:10.93 | ||||||
8 | Aalborg Damer 3 | 0 | Aalborg Svømmeklub | 9:13.35 | ||||||
Sarah Dahlquist | 1995 | 1:06.85 | 2:16.72 | 2:16.72 | ||||||
Sofie Ramsgaard | 1995 | 1:10.89 | 2:24.04 | 4:40.76 | ||||||
Frederikke Elkjær | 1996 | 1:07.15 | 2:17.43 | 6:58.19 | ||||||
Julie Sundahl Jakobsen | 1995 | 1:03.70 | 2:15.16 | 9:13.35 | ||||||
9 | Horsens Damer 1 | 0 | Horsens Svømmeklub | 9:17.68 | ||||||
Signe B. Thomasen | 1996 | 1:05.06 | 2:14.88 | 2:14.88 | ||||||
Cecilie Schmidt | 1995 | 1:06.31 | 2:19.43 | 4:34.31 | ||||||
Emma Nørgaard | 1997 | 1:10.79 | 2:24.84 | 6:59.15 | ||||||
Amalie Østrup | 1997 | 1:08.25 | 2:18.53 | 9:17.68 | ||||||
10 | Agf Damer 2 | 0 | Agfs Svømmeafdeling | 9:20.50 | ||||||
Sara Mogensen | 1995 | 1:07.64 | 2:20.50 | 2:20.50 | ||||||
Stine Mary Vissing | 1997 | 1:06.79 | 2:20.52 | 4:41.02 | ||||||
Anne Sofie J. Brund | 1995 | 1:07.24 | 2:20.44 | 7:01.46 | ||||||
Emilie Yung Meiling | 1997 | 1:07.29 | 2:19.04 | 9:20.50 | ||||||
11 | Stm 2 | 0 | Swim Team Midtjylland | 9:20.74 | ||||||
Anne-Kirstine Knudsen | 1997 | 1:07.54 | 2:18.82 | 2:18.82 | ||||||
Lea Moesgaard | 1998 | 1:09.50 | 2:22.81 | 4:41.63 | ||||||
Cecilie Termøhlen | 1993 | 1:09.34 | 2:21.56 | 7:03.19 | ||||||
Mille Kjær Hindhede | 1997 | 1:08.44 | 2:17.55 | 9:20.74 | ||||||
12 | Hsc Damer 1 | 0 | Holstebro Svømme Club | 9:30.02 | ||||||
Nanna Trier Nipper | 1996 | 1:11.21 | 2:28.14 | 2:28.14 | ||||||
Emma D. Rasmussen | 1996 | 1:10.52 | 2:23.73 | 4:51.87 | ||||||
Cecilie Jensen | 1994 | 1:09.27 | 2:55.51 | 7:47.38 | ||||||
Louise B. Dalgaard | 1990 | 1:08.47 | 1:42.64 | 9:30.02 | ||||||
- | Haderslev Piger | 0 | Haderslev Svømme Klub | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Stv Damer 1 | 1990 | Swim Team Vestsjælland | akut skade | ||||||
Katrine Hansen | 1994 | |||||||||
Mie Bøgh | 1991 | |||||||||
Kristina Delff Andersen | 1997 | |||||||||
Caroline Brostrup Jensen | 1997 | |||||||||
- | Silkeborg Damer 2 | 1993 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Cathrine Stapelfeld | 1997 | 1:11.65 | 2:28.99 | 2:28.99 | ||||||
Line H. Vestergaard | 1996 | 4:53.79 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2010 |
Licens til Odense Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 19:07 |