Results for Danish Open 2021 - Stævne 1
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Indledende søndag A-flight
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danish Open 2021 Stævne 1
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Taastrup Svømmehal |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STT |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
17. apr 2021 to 21. apr 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 11, 100m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
|
56.27 |
|
|
|
Daniel Skaaning |
1993 |
|
Bellahøj, Danmark |
30-03-2011 |
|
|
|
|
|
54.41 |
|
|
|
Mathias Gydesen |
1988 |
|
Indianapolis, Indian |
31-03-2012 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.58 |
739 |
57.35 |
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.32 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luccas Dam Brenner |
2001 |
Sigma Swim Birkerød |
+0.58 |
739 |
57.35 |
= |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.21 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
Helsingør Svømmeklub |
+0.52 |
726 |
57.67 |
+0.32 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.24 |
(+2.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.56 |
725 |
57.70 |
+0.35 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 55.44 |
(+2.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rasmus Nørfjand |
2000 |
Holstebro Svømme Club |
+0.55 |
725 |
57.71 |
+0.36 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.12 |
(+1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Horsens Svømmeklub |
+0.55 |
719 |
57.86 |
+0.51 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 56.57 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mikkel Hjelm |
2003 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.56 |
713 |
58.02 |
+0.67 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.73 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Køge Svømmeklub |
+0.57 |
708 |
58.15 |
+0.80 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 57.20 |
(+0.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Kjeldsen |
2000 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.64 |
698 |
58.45 |
+1.10 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.41 |
(+2.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Mads Møller |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
+0.72 |
696 |
58.50 |
+1.15 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 58.75 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kasper Johnsen |
2003 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.54 |
688 |
58.72 |
+1.37 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 55.40 |
(+3.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Casper Puggaard |
2005 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.57 |
672 |
59.19 |
+1.84 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 56.43 |
(+2.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rasmus Warberg |
2004 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
+0.61 |
670 |
59.25 |
+1.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.97 |
(+2.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.62 |
650 |
59.83 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.86 |
(+1.97) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristian B Rasmussen |
2003 |
Svømmeklubben S 68 |
+0.61 |
643 |
1:00.07 |
+2.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.41 |
(+2.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
Hørsholm Svømmeforening |
+0.61 |
619 |
1:00.82 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.90 |
(+2.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Silas Waterval |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
+0.64 |
613 |
1:01.03 |
+3.68 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.50 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 18-04-2021 13:56:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18-04-2021 13:56.17 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|