Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021 New Zealand Division II Swimming Championships
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Moana Pool |
Organizer: |
Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
May 9, 2021 to May 13, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Freestyle Women 13 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alyssa Tapper |
13 |
St Peter's Swimming Club |
|
|
2:15.98 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.12 |
(-5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isobella Davoren |
13 |
Mt Maunganui Swimming Club |
|
|
2:16.82 |
+0.84 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:25.15 |
(-8.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Heidi Roberts |
13 |
Matamata Swim Club |
|
|
2:17.23 |
+1.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.21 |
(-1.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sualo Lafoga |
13 |
Waverley Swimming Club |
|
|
2:19.47 |
+3.49 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.95 |
(-4.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Laura Watts |
13 |
Roskill Swimming Club |
|
|
2:20.04 |
+4.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.99 |
(-2.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Anna McLaren |
13 |
Trojans Swim Club |
|
|
2:21.09 |
+5.11 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.69 |
(-0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Kate McLaren |
13 |
Trojans Swim Club |
|
|
2:21.63 |
+5.65 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.19 |
(+0.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Eliza Glover |
13 |
Blenheim Swimming Club |
|
|
2:21.64 |
+5.66 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.63 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Emily Chadderton |
13 |
Nelson South Swim Club |
|
|
2:21.64 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.05 |
(-4.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Bianca Yeldon |
13 |
Tawa Swimming Club |
|
|
2:22.12 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.33 |
(+3.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sascha Bell |
13 |
Bay of Islands Swimming Club |
|
|
2:22.14 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.99 |
(-0.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Teuila McDiarmid |
13 |
Whangarei Swim Club |
|
|
2:22.37 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.48 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jessica Cochran |
13 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
2:23.97 |
+7.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.37 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Bianca Raxworthy |
13 |
Waterhole Swimming |
|
|
2:24.45 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.05 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alice Davies |
13 |
SwimZone Racing |
|
|
2:25.35 |
+9.37 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.24 |
(+0.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Lorna Vaivao |
13 |
Vikings Swim Club Inc |
|
|
2:25.41 |
+9.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.85 |
(+0.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kaitlyn Williams |
13 |
Masterton Swimming Club |
|
|
2:25.90 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.41 |
(-0.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Olivia Huata-Findlay |
13 |
Nelson South Swim Club |
|
|
2:26.05 |
+10.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.90 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Ballantyne |
13 |
St Peter's Swimming Club |
|
|
2:26.53 |
+10.55 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.72 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Ella Weatherall |
13 |
Mt Maunganui Swimming Club |
|
|
2:26.54 |
+10.56 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.76 |
(+0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Eva Ellena |
13 |
Nelson South Swim Club |
|
|
2:26.55 |
+10.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.27 |
(+1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabella Keenan |
13 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
|
|
2:26.63 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.90 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emily Hassan |
13 |
Raumati Swimming Club |
|
|
2:28.94 |
+12.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.83 |
(+3.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Jessica Lovell |
13 |
Blenheim Swimming Club |
|
|
2:30.95 |
+14.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.31 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/05/2021 10:52:04 am |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Freestyle Women 14 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Isabelle Wightman |
14 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
|
|
2:15.75 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.30 |
(+0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elizabeth Brennan |
14 |
Phoenix Aquatics |
|
|
2:16.01 |
+0.26 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.39 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aurielle Small |
14 |
QEII Swim Club |
|
|
2:16.81 |
+1.06 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.42 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sophie Sam |
14 |
Kiwi ASC |
|
|
2:17.07 |
+1.32 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.72 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emma Bain |
14 |
Taieri Swimming Club |
|
|
2:17.38 |
+1.63 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.16 |
(-0.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Carolyn Yu |
14 |
United Swimming Club |
|
|
2:17.69 |
+1.94 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:16.45 |
(+1.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alessandra Unsworth |
14 |
Capital Swim Club |
|
|
2:18.05 |
+2.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.47 |
(+2.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Holly Smith |
14 |
Selwyn Swim Club |
|
|
2:18.15 |
+2.40 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.88 |
(-1.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Islay Boyes |
14 |
United Swimming Club |
|
|
2:18.59 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:15.94 |
(+2.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Isla McNulty |
14 |
Hamilton Aquatics |
|
|
2:18.64 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.11 |
(-4.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Paige Foster |
14 |
Napier Aquahawks |
|
|
2:18.72 |
+2.97 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.01 |
(-4.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lily-Anne Humphreys |
14 |
Phoenix Aquatics |
|
|
2:18.73 |
+2.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.93 |
(-3.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zoe Pedersen |
14 |
Coast Swimming Club |
|
|
2:20.26 |
+4.51 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.54 |
(-1.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Imogen Waite |
14 |
Raumati Swimming Club |
|
|
2:20.73 |
+4.98 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.91 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anita White |
14 |
Murihiku Swimming Club |
|
|
2:20.79 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.45 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Catherine Sonerson |
14 |
Pirates Swim Team |
|
|
2:20.91 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.52 |
(-4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jorja Stott |
14 |
North Canterbury Swim Club Inc |
|
|
2:21.00 |
+5.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.82 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabella McCormick |
14 |
Jasi Swim Club |
|
|
2:21.05 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.24 |
(-2.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Kaylah Reynolds |
14 |
Enterprise Swim Team |
|
|
2:21.46 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.46 |
(+2.00) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Grace Haydon |
14 |
Wharenui Swim Club |
|
|
2:21.48 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.84 |
(+0.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Monique Austin |
14 |
Hamilton Aquatics |
|
|
2:21.48 |
+5.73 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.34 |
(-0.86) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Chiara Woodford |
14 |
St Peter's Swimming Club |
|
|
2:21.91 |
+6.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.13 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Samantha Ward |
14 |
St Paul's Swimming Club |
|
|
2:22.34 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.59 |
(-0.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Isabella Bolton |
14 |
Papakura Swimming Club |
|
|
2:22.70 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.98 |
(-3.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Bailee Robertson |
14 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
|
|
2:23.01 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.30 |
(+1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Deegan Croucher |
14 |
Oamaru Swimming Club |
|
|
2:23.29 |
+7.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.37 |
(-1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Bella Dye |
14 |
Matamata Swim Club |
|
|
2:23.44 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.36 |
(-1.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Keira Joyce |
14 |
Napier Aquahawks |
|
|
2:23.56 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.71 |
(+3.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Kate Cowan |
14 |
Vikings Swim Club Inc |
|
|
2:23.63 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.08 |
(-0.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tyler McNaughten |
14 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
2:23.68 |
+7.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.95 |
(-2.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Caitlin Eden |
14 |
Nelson South Swim Club |
|
|
2:23.92 |
+8.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.28 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Samara Agent |
14 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
|
|
2:23.99 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.74 |
(+3.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Arabella Vankan |
14 |
Mt Eden Swimming |
|
|
2:24.08 |
+8.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.44 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lucy Gilmour |
14 |
Papakura Swimming Club |
|
|
2:24.45 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.36 |
(+0.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Kate Galletly |
14 |
Aquagym Swimming Club |
|
|
2:24.47 |
+8.72 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.18 |
(-0.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Carissa Billington |
14 |
North Shore Swimming Club |
|
|
2:24.51 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.72 |
(-1.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Kyla Thorstensen |
14 |
Blenheim Swimming Club |
|
|
2:24.84 |
+9.09 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.83 |
(-0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Jessie de Vries |
14 |
Kiwi West Aquatics |
|
|
2:25.15 |
+9.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.30 |
(+2.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Julia Kim |
14 |
North Shore Swimming Club |
|
|
2:26.27 |
+10.52 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.98 |
(+1.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Yalen-Sjaan Wong See |
14 |
Papatoetoe Swimming Club |
|
|
2:26.68 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.58 |
(+2.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Harriet Douglas |
14 |
Napier Aquahawks |
|
|
2:27.15 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.93 |
(+1.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Alex Winn |
14 |
Roskill Swimming Club |
|
|
2:28.02 |
+12.27 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.98 |
(+3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Holly McCarthy |
14 |
Wharenui Swim Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Eloise Raper |
14 |
North Shore Swimming Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/05/2021 10:52:04 am |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Freestyle Women 15 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sophie Perry |
15 |
St Paul's Swimming Club |
|
|
2:12.40 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.51 |
(-2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Eva Borkowski |
15 |
Swim Timaru |
|
|
2:13.39 |
+0.99 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.03 |
(-3.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sophie Bryant |
15 |
Napier Aquahawks |
|
|
2:13.81 |
+1.41 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.24 |
(-1.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Poppy Henderson |
15 |
Neptune Swim Club |
|
|
2:16.42 |
+4.02 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.53 |
(-1.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jemima Barr |
15 |
Tasman Swim Club |
|
|
2:16.93 |
+4.53 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.18 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mia Booth |
15 |
Tawa Swimming Club |
|
|
2:17.70 |
+5.30 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.08 |
(+0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Annika Yeldon |
15 |
Tawa Swimming Club |
|
|
2:19.14 |
+6.74 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.62 |
(+0.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caitlin Roberts |
15 |
Waitaha Swim Club |
|
|
2:19.16 |
+6.76 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.10 |
(-0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Meg Shuker |
15 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
2:19.41 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.31 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caitlin Hewson |
15 |
Neptune Swim Club |
|
|
2:19.47 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.90 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jessica Gallagher |
15 |
Nelson South Swim Club |
|
|
2:19.50 |
+7.10 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.79 |
(-3.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Maddison Barr |
15 |
Wharenui Swim Club |
|
|
2:20.09 |
+7.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.97 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elisa Joint-Rotondo |
15 |
TBSS Central City Swimming |
|
|
2:20.42 |
+8.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.57 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maia Williams |
15 |
St Peter's Swimming Club |
|
|
2:20.52 |
+8.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.42 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Sophie Matehaere |
15 |
Neptune Swim Club |
|
|
2:20.55 |
+8.15 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.68 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anina Loveridge |
15 |
Stratford Amateur Swimming Cl |
|
|
2:20.87 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.74 |
(-2.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Kayleigh Martin |
15 |
Hamilton Aquatics |
|
|
2:21.17 |
+8.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.86 |
(-2.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Rinoa Day |
15 |
Hamilton Aquatics |
|
|
2:21.40 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.28 |
(-1.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hayley Foon |
15 |
Whangarei Swim Club |
|
|
2:21.59 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.60 |
(-2.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ariel Pakenham |
15 |
TBSS Central City Swimming |
|
|
2:21.59 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.34 |
(+1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ayla Davie |
15 |
Matamata Swim Club |
|
|
2:21.62 |
+9.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.04 |
(-2.42) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isabella Parmenter |
15 |
Jasi Swim Club |
|
|
2:21.65 |
+9.25 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.80 |
(+6.85) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jade Schumacher |
15 |
Evolution Aquatics Tauranga |
|
|
2:23.21 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.11 |
(+0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Mia Elsmore |
15 |
TBSS Central City Swimming |
|
|
2:23.33 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.79 |
(+3.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ellinor Hine |
15 |
Nelson South Swim Club |
|
|
2:23.71 |
+11.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.57 |
(+1.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Olivia Stairmand |
15 |
Mt Eden Swimming |
|
|
2:23.73 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:13.74 |
(+9.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Malaika Ogbuehi |
15 |
Neptune Swim Club |
|
|
2:25.26 |
+12.86 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.19 |
(+2.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Charlotte Watt |
15 |
St Peter's Swimming Club |
|
|
2:26.70 |
+14.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.16 |
(+5.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Amalia Cabrera-Martin |
15 |
Swim Timaru |
|
|
2:27.17 |
+14.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.91 |
(+6.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Micha Donovan |
15 |
Coast Swimming Club |
|
|
2:27.57 |
+15.17 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.21 |
(+4.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Heidi Uys |
15 |
Swim Timaru |
|
|
2:28.30 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.74 |
(+6.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Jasmine Moore |
15 |
Dannevirke Swimming Club |
|
|
2:28.83 |
+16.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.12 |
(+4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Anna Comeskey |
15 |
Tawa Swimming Club |
|
|
2:32.15 |
+19.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(+9.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/05/2021 10:52:04 am |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 200m Freestyle Women 16-18 years - Heat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rebecca Reade |
18 |
Bream Bay Swim Club |
|
|
2:14.91 |
|
|
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.85 |
(+2.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ella Dougherty |
17 |
Orca Swimming Club |
|
|
2:16.16 |
+1.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.06 |
(-6.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Hanna Cohr |
16 |
Masterton Swimming Club |
|
|
2:16.19 |
+1.28 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:19.68 |
(-3.49) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charlotte Hyland-Mills |
16 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
2:16.70 |
+1.79 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.69 |
(+4.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabella Valentine |
17 |
Pirates Swim Team |
|
|
2:17.05 |
+2.14 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.67 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Taylor Botha |
16 |
Whangarei Swim Club |
|
|
2:17.11 |
+2.20 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.38 |
(-3.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Meg McLaughlan |
17 |
Kiwi ASC |
|
|
2:18.01 |
+3.10 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:15.89 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Jessica Scott |
16 |
Tasman Swim Club |
|
|
2:18.16 |
+3.25 |
|
Q |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.10 |
(-1.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Tyler Chapman |
16 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
2:19.86 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:14.56 |
(+5.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Anna Hutchens |
16 |
Neptune Swim Club |
|
|
2:19.87 |
+4.96 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.31 |
(-2.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Maia Clare |
17 |
Pukekohe Swimming Club |
|
|
2:20.07 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:12.86 |
(+7.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Isabella Bancks |
17 |
Heretaunga Sundevils |
|
|
2:20.12 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.36 |
(+1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Parsons |
17 |
St Paul's Swimming Club |
|
|
2:20.17 |
+5.26 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.52 |
(-2.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucy Brooker |
18 |
Wharenui Swim Club |
|
|
2:20.85 |
+5.94 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.38 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Hayley Sharpe |
16 |
St Paul's Swimming Club |
|
|
2:21.38 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.53 |
(-0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jessamy Roadley |
16 |
Swim Timaru |
|
|
2:21.71 |
+6.80 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.96 |
(+1.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elysia Bronte |
17 |
Waimea Swim Club |
|
|
2:21.74 |
+6.83 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:21.16 |
(+0.58) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Astrid Kyle |
16 |
Roskill Swimming Club |
|
|
2:21.90 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.92 |
(+0.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elenoa Asi |
16 |
Jasi Swim Club |
|
|
2:22.21 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.91 |
(+2.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Teigan Archer |
16 |
Papakura Swimming Club |
|
|
2:22.25 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.57 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Peta Clark |
16 |
TBSS Central City Swimming |
|
|
2:22.36 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:17.63 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Madison Darby |
17 |
Te Aroha Swim Club |
|
|
2:22.68 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.72 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Annaliese Richardson |
16 |
Te Arawa Swimming |
|
|
2:24.33 |
+9.42 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.10 |
(+1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Eva Matthews |
17 |
Wharenui Swim Club |
|
|
2:24.53 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.57 |
(+0.96) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Madison Bayliss |
16 |
Jasi Swim Club |
|
|
2:25.27 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.97 |
(+1.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Grace Seeto |
16 |
Jasi Swim Club |
|
|
2:25.40 |
+10.49 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.81 |
(+2.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Neeve Morrison |
18 |
Swim Waipa Club #TASC |
|
|
2:26.97 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:20.72 |
(+6.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Katie Hills |
16 |
Evolution Aquatics Tauranga |
|
|
2:27.19 |
+12.28 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:23.85 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Phoebe Laird |
17 |
Wharenui Swim Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 12/05/2021 10:52:04 am |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2021-05-12 10:52:12 |
Datahandling: WinGrodan 2.7 |
Licensed to: Swimming New Zealand |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|