Resultater for DM-L og DMJ-L
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
8. jul 2021 to 11. jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 22, 200m Medley Damer Junior - Finale |
|
|
|
2:09.73 |
|
|
|
Julie Hjorth-Hansen |
1984 |
|
Rom, Italien |
27-07-2009 |
|
|
|
|
Junior |
2:17.00 |
|
|
|
Katrine Bukh Villesen |
2000 |
|
Wien, Østrig |
28-05-2017 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mia West |
2006 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
748 |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.13 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Fenja Romanski |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
|
672 |
2:23.93 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:19.32 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Josefine Zebitz |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
671 |
2:23.99 |
+5.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.10 |
(+1.89) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Katrine Bonefeld |
2004 |
Sigma Swim Birkerød |
|
651 |
2:25.45 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.27 |
(+0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ofelia Vejsager Nøddekær |
2005 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
649 |
2:25.64 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.80 |
(-1.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
644 |
2:26.01 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.23 |
(+1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anna Rønn |
2005 |
Ringe Svømme Klub |
|
634 |
2:26.79 |
+7.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.68 |
(+2.11) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Clara Kapke |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
|
620 |
2:27.88 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.48 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
618 |
2:27.99 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.40 |
(-0.41) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eva Hjort |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
612 |
2:28.54 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.82 |
(+0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
609 |
2:28.74 |
+9.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.40 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Caroline Wiuff Jensen |
2004 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
609 |
2:28.79 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.62 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Laura Marie Dige |
2004 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
608 |
2:28.83 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.77 |
(+3.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caroline Lærke Hyltoft |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
577 |
2:31.41 |
+12.53 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.54 |
(+1.87) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anne Katrine Dige |
2006 |
VIK-Skovbakken Svømmeafdelin |
|
575 |
2:31.63 |
+12.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.47 |
(+2.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Cille Christensen |
2004 |
Kolding SK |
|
560 |
2:33.01 |
+14.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.47 |
(+4.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Sif Bramm |
2006 |
A6 JGI-Swim |
|
559 |
2:33.08 |
+14.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:27.74 |
(+5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Luanna Russo |
2006 |
Aalborg Svømmeklub |
|
529 |
2:35.85 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.75 |
(+4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 10-07-2021 13:11:40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10-07-2021 13:11.53 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|