Resultater for DM-L og DMJ-L
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|
|
50m |
Stævne dato: |
8. jul 2021 to 11. jul 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 5, 50m Brystsvømning Damer Junior - Finale |
|
|
|
30.57 |
|
|
Rikke Møller Pedersen |
1989 |
|
Barcelona, Spanien |
03-08-2013 |
|
|
|
|
Junior |
31.70 |
|
|
Thea Blomsterberg |
2002 |
|
Budapest, Ungarn |
20-08-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
A6 Slangerup Svømmeklub |
|
691 |
33.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 33.09 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
Svømmeklubben S 68 |
|
685 |
33.35 |
+0.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.92 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Damkjær Bartels |
2004 |
Gladsaxe Svømmeklub |
|
665 |
33.67 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.28 |
(+0.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mille Frydendahl |
2006 |
Sigma Swim Allerød |
|
665 |
33.67 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.46 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Dicte Skov Forsberg |
2004 |
Viborg Svømme Klub |
|
631 |
34.27 |
+1.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.74 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mathilda Hyldal Jung |
2004 |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
625 |
34.37 |
+1.13 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.29 |
(+1.08) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maria Bebe Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
618 |
34.50 |
+1.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.15 |
(+0.35) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Amalie Staghøj Andersen |
2004 |
Esbjerg Svømmeklub |
|
603 |
34.79 |
+1.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.45 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Katrine Stoltenhoff |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
|
601 |
34.82 |
+1.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.82 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Caroline Villum Færch |
2005 |
Herlev Svømning |
|
590 |
35.05 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.93 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Olivia Hemmeløff |
2006 |
Ringe Svømme Klub |
|
589 |
35.07 |
+1.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.12 |
(-0.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Mathilde Thy Asmussen |
2004 |
DeltaSwim |
|
582 |
35.21 |
+1.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.89 |
(+1.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Nygaard |
2005 |
H2Odense |
|
560 |
35.65 |
+2.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.77 |
(+0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Rosa Marie Schousboe |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
556 |
35.75 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.98 |
(+0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Kristine Kipper Pedersen |
2004 |
Nyborg Svømmeklub |
|
490 |
37.27 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.65 |
(+1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 08-07-2021 13:20:27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-07-2021 18:18.45 |
Datahandling: WinGrodan 2.8 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|