Resultat för II Oskareiden jatkot
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Session 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Aalto Alvari |
Järjestäjä: |
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
|
kesä 6, 2021 to kesä 6, 2021 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet 16 ja nuoremmat - Final |
|
|
SR |
1:46.98 |
|
|
|
Matias Koski |
1994 |
Georgia U. (FIN) |
London, GBR |
18.5.2016 |
|
|
|
|
NEM A |
1:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Arttu Venemies |
2005 |
Swimming Jyväskylä |
0.73 |
512 |
2:07.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:07.53 |
(-0.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Georg Aspholm |
2008 |
Uinti Tampere |
0.64 |
353 |
2:24.29 |
+16.79 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:32.88 |
(-8.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Eemeli Salo |
2007 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
0.73 |
351 |
2:24.52 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.57 |
(-7.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Roope Piironen |
2007 |
Loimaan Uimaseura |
0.80 |
288 |
2:34.39 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.58 |
(-1.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jouko Raunio |
2008 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
0.70 |
260 |
2:39.64 |
+32.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.07 |
(-8.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Atte Katajisto |
2009 |
Uinti Tampere |
0.71 |
175 |
3:02.02 |
+54.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:14.72 |
(-12.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maxim Loboda |
2009 |
Swimming Jyväskylä |
|
133 |
3:19.53 |
+1:12.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:29.98 |
(-10.45) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noel Kuusenmäki |
2010 |
Swimming Jyväskylä |
0.88 |
86 |
3:50.43 |
+1:42.93 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:58.52 |
(-8.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.6.2021 14:25:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 200m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final |
|
|
SR |
1:46.98 |
|
|
|
Matias Koski |
1994 |
Georgia U. (FIN) |
London, GBR |
18.5.2016 |
|
|
|
|
NEM A |
1:51.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OA |
1:47.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
OB |
1:50.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jesper Lietzén |
2002 |
Turun Urheiluliitto |
0.69 |
646 |
1:57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.61 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Malyshkov |
2004 |
Salon Uimarit |
0.69 |
511 |
2:07.52 |
+9.58 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:00.99 |
(+6.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 6.6.2021 14:25:52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
06-06-2021 14:25:56 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,8 |
Lisensoitu: Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|